Автор Тема: Най-евтино прехвърляне?  (Прочетена 39764 пъти)

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Най-евтино прехвърляне?
« Отговор #75 -: 21 Януари, 2011, 23:01:24 »
0

Да, така беше. А, тук лелята (сестрата) не се ли явява трета степен? Ако е така, не би ли следвало, тя да изключи четвърта степен?


imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Най-евтино прехвърляне?
« Отговор #76 -: 21 Януари, 2011, 23:19:10 »
0
Не, Муза, точно това не си разбрала, даже някой пейстна закона и пак не разбра. В нашия случай са племенници, в другия - братовчеди. В ТълкУвателното решение го пише, решението се отнася за съребрени роднини до 6-та степен, не за братя и сестри и техните деца и внуци. Юристите казваме "Един чичо бие пет първи братовчеда". При братята и сестрите наследяването е по коляно -  колкото братя и сестри, толкова дялове.
Децата на един брат или сестра имат един общ дял.  Може да има 10 племенника и само 2 дяла.
При  братовчедите е на бройка - 5 братчеда - 5 дяла.
При наследяването от братя и сестри ИМА право на заместване - от децата и внуците им.
При  братовчедите НЯМА право на заместване, по-близкия жив чичо печели, братчедите обикалят по адвокати, защото не разбират логиката на закона. А тя е проста-при такова далечно родство правото на заместване не е житейски оправдано, поне така мисли ВКС.
« Последна редакция: 21 Януари, 2011, 23:28:52 от imotko »

OwnerBG

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
  • Карма: +62/-62
  • Респект: +53
    • Профил
    • Списание за хората, имотите и проблемите
Re: Най-евтино прехвърляне?
« Отговор #77 -: 21 Януари, 2011, 23:32:12 »
0
Не, Муза, точно това не си разбрала, даже някой пейстна закона и пак не разбра. В нашия случай са племенници, в другия - братовчеди. В ТълкУвателното решение го пише, решението се отнася за съребрени роднини до 6-та степен, не за братя и сестри и техните деца и внуци. Юристите казваме "Един чичо бие пет първи братовчеда". При братята и сестрите наследяването е по коляно -  колкото братя и сестри, толкова дялове.
Децата на един брат или сестра имат един общ дял.  Може да има 10 племенника и само 2 дяла.
При  братовчедите е на бройка - 5 братчеда - 5 дяла.
При наследяването от братя и сестри ИМА право на заместване - от децата и внуците им.
При  братовчедите НЯМА право на заместване, по-близкия жив чичо печели, братчедите обикалят по адвокати, защото не разбират логиката на закона. А тя е проста-при такова далечно родство правото на заместване не е житейски оправдано, поне така мисли ВКС.

Страхотно обяснение на трудно разбираеми неща.Ще си го открадна
Подбрани статии за собственици на имоти.http://www.sobstvenik.com/
За купувачи и продавачи си има други места.
Балкански рекорд за „Най-много хора правещи заедно Български мартеници за 5 минути“ http://www.babamartaworld.com/


                                                                OwnerBG

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Най-евтино прехвърляне?
« Отговор #78 -: 21 Януари, 2011, 23:37:31 »
0
Мерси, това ми е работата.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Най-евтино прехвърляне?
« Отговор #79 -: 21 Януари, 2011, 23:42:27 »
0

Ако се замести чичо с леля
Един чичо бие пет първи братовчеда

Една леля бие двама първи братовчеда... ?

Защото в случая има наследство не от родителите на майката и нейната сестра и брат, за да си разпределят това наследство на 3 и ако има починали, да се включат и техните деца.

А има наследство от сестра, към сестра и брат. Т.е., ако и сестрата е била починала, то вече идва в моя случай. Ще се разделя между първите братовчеди?

Абе, както и да е. Ако за някого беше полезно, радвам се! :)


imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Най-евтино прехвърляне?
« Отговор #80 -: 22 Януари, 2011, 00:25:41 »
0
Това за чичото е лаф, на умрелия в братовчедския случай наследникът не му е "чичо", макар така да го наричам, а съребрен роднина от 5-та степен. Братчеда е от 6-та и чао.......
Спрямо покойния в нашия елементарен казус Додо е племенник, не братовчед, стига вече писа свободни съчинения, не е литературен форума. Това жените да сте все с последната дума. Лека нощ на всички.
« Последна редакция: 22 Януари, 2011, 00:32:37 от imotko »

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Най-евтино прехвърляне?
« Отговор #81 -: 22 Януари, 2011, 00:39:45 »
0
Аз имам последно питане - на братовчеда (моя) коректно удостоверение за наследници ли са издали?

Защото сега за наследници пише:
- съпругът
- сестрата
- братът

Как са писали братът, след като той е починал преди нея, според мен трябваше да е:
- съпругът
- сестрата
- дете1
- дете2

И така аз като дете1 да се откажа от това наследство. В момента май не мога, защото ще се откажа от цялото наследство на баща ми, а не само от това на леля ми? А май не можеше да се отказа само част от наследство, т.е не мога да кажа "отказвам се от наследството на баща ми, придобито от него като наследство от леля ми"?

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Най-евтино прехвърляне?
« Отговор #82 -: 22 Януари, 2011, 10:51:31 »
0
Това за чичото е лаф, на умрелия в братовчедския случай наследникът не му е "чичо", макар така да го наричам, а съребрен роднина от 5-та степен. Братчеда е от 6-та и чао.......
Спрямо покойния в нашия елементарен казус Додо е племенник, не братовчед, стига вече писа свободни съчинения, не е литературен форума. Това жените да сте все с последната дума. Лека нощ на всички.

Не се притеснявай, Имотко. От тук нататък, колкото и да пишеш, все ще си последен.
Нямам намерение, да влизам в тона ти.
Ако съм те обидила или засегнала с нещо, извинявай!
Жив и здрав!
 *drink9*

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Най-евтино прехвърляне?
« Отговор #83 -: 22 Януари, 2011, 12:15:47 »
0

Малко офтопик. Виц, за такива, като мен...

Една блондинка казва на приятелката си:

- Сестра ми е родила, но не ми казва пола на бебето. Сега не знам дали съм леля, или чичо.  :D :D :D *drink1*

OwnerBG

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
  • Карма: +62/-62
  • Респект: +53
    • Профил
    • Списание за хората, имотите и проблемите
Re: Най-евтино прехвърляне?
« Отговор #84 -: 22 Януари, 2011, 14:58:48 »
0
Аз имам последно питане - на братовчеда (моя) коректно удостоверение за наследници ли са издали?

Защото сега за наследници пише:
- съпругът
- сестрата
- братът

Как са писали братът, след като той е починал преди нея, според мен трябваше да е:
- съпругът
- сестрата
- дете1
- дете2

И така аз като дете1 да се откажа от това наследство. В момента май не мога, защото ще се откажа от цялото наследство на баща ми, а не само от това на леля ми? А май не можеше да се отказа само част от наследство, т.е не мога да кажа "отказвам се от наследството на баща ми, придобито от него като наследство от леля ми"?

Отказваш се от наследството по удостоверение за наследници, но не от баща ти а от леля ти.
Не е коректно издадено, но май не можеш да ги убедиш да спазят буквата на закона.
В общините пишат крайните закони, иииииииииииииииииииииииииии ги прилагат както си искат.
Подбрани статии за собственици на имоти.http://www.sobstvenik.com/
За купувачи и продавачи си има други места.
Балкански рекорд за „Най-много хора правещи заедно Български мартеници за 5 минути“ http://www.babamartaworld.com/


                                                                OwnerBG

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Най-евтино прехвърляне?
« Отговор #85 -: 22 Януари, 2011, 21:33:40 »
0
Додо, баща ти е починал преди леля ти? Не помня откъде, ама останах с впечетление за обратното. Ами като е починал, ти си му приел наследството, в което е нямало тези нови неща. Сега това е ново наследство (от леля ти) и направо се отказваш от него. Също и брат ти и другата ти леля.

OwnerBG

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
  • Карма: +62/-62
  • Респект: +53
    • Профил
    • Списание за хората, имотите и проблемите
Re: Най-евтино прехвърляне?
« Отговор #86 -: 23 Януари, 2011, 02:29:58 »
0
Додо, баща ти е починал преди леля ти? Не помня откъде, ама останах с впечетление за обратното. Ами като е починал, ти си му приел наследството, в което е нямало тези нови неща. Сега това е ново наследство (от леля ти) и направо се отказваш от него. Също и брат ти и другата ти леля.

Айде стига глупости, извлечени по емпиричен път.
След подобни съвети се почват дела по 20 години.
Подбрани статии за собственици на имоти.http://www.sobstvenik.com/
За купувачи и продавачи си има други места.
Балкански рекорд за „Най-много хора правещи заедно Български мартеници за 5 минути“ http://www.babamartaworld.com/


                                                                OwnerBG

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Най-евтино прехвърляне?
« Отговор #87 -: 24 Януари, 2011, 11:02:35 »
0
.....
Отказваш се от наследството по удостоверение за наследници, но не от баща ти а от леля ти.
....
И след като и аз това казвам, пиша глупости? Всъщност и Имотко отдавна казва това (той бил юрист, не знаех). И кой ще води дела и за какво? Както и да е.

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Най-евтино прехвърляне?
« Отговор #88 -: 24 Януари, 2011, 13:02:16 »
0
Казах и потвърждавам. А дела може да води който си ще и за каквото си ще.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Най-евтино прехвърляне?
« Отговор #89 -: 30 Януари, 2011, 01:12:32 »
0

Да споделя нещо...
Докато течеше темата на Додо, аз се ровех из нета, закони, форуми, за мой казус. Много досаден. Свързан е с имотна граница.
Още в началото на проблема говорих с Оунър, днес също. След това имаше развитие. Разбира се, отидох и при адвокат.
Но, до момента, каквото каза Оунър, това се случва. И действията ми, до момента се оказаха правилни, макар и непривични за мен.
Стискайте ми палци, да не се вкарам в безумен сериал, а да се реши проблема по най-лекия начин... :)

Оунърче,
Благодаря! :) *drink1* *drink1* *drink1*