Автор Тема: Цената на парцелите  (Прочетена 47566 пъти)

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Цената на парцелите
« Отговор #60 -: 01 Август, 2010, 10:57:33 »
0
- Реституция,
- възстановена собственост,
- дарения на имота или на части от него,
- наследства  на собствеността върху имота или на части от него,
 
види ли се (или дори само се подуши) такова нещо преди потенциална сделка, трябва веднага да се даде "стоп" и да започне ровене, издирване, изясняване, генериране на нови документи и т.н. (абе подлагане на яка ламарина под всяко мислимо отвърстие  ;)  )

Все още у нас няма изчерпателни досиета на всеки имот още от момента на появата му като самостоятелен обект. Под изчерпателност разбирам не само изясняване на въпроса за самата собственост, но и на всички други съществени обстоятелства: тежести (залози, обезпечения, право на ползване и др.)
Вписвания, отбелязвания, заличавания.
Да не дава Господ да им влизаш в света на тези, дето са измислили всички тези неща.

В  Германия има един относително дълъг период (не знам дали законът им предвижда задължителен минимум/максимум), но страните заявили желанието за сделка снабдяват избрания нотариус с всички необходими документи, той ги изследва, проверява и в момента на изповядването, купувачът гарантирано получава чиста собственост. Нотариусът носи отговорност за това. Това го знам от разкази на хора, които имат сделки там.

В тази връзка ми се иска да чуя някакво становище.
Собствеността на кои имоти у нас може да се провери с един едининствен акт. Разни там единни електронни регистри и т.н. докъде стигнаха?
Още ли се налага ровене из разни прашасали и мухлясали папки от хранилищата на нотариата?


Лошото е, че веднъж дадеш ли парите, щом се отделят от дланта ти, всички проблеми на вселената стават твои и само твои.
Усмихнатият и любезен и кооперативен продавач изведнъж става много зает и престава ди си вдига телефона.
Останалите се сочат един друг и се обвиняват в мърлящина и некомпетентност.

Ако има проблем, появява се готовност да г о решат, но срещу много пари и без никакви гаранции.
Това е нашият свят.


imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Цената на парцелите
« Отговор #61 -: 01 Август, 2010, 21:25:12 »
-3
Начев, какво искаше да кажеш?

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Цената на парцелите
« Отговор #62 -: 01 Август, 2010, 21:32:59 »
0
Муза, на човека са му дали чудесен съвет и той си го следва. Понеже не мисля да плюя брокерите, нямам какво да добавя.

koganev

  • Гост
Re: Цената на парцелите
« Отговор #63 -: 05 Август, 2010, 14:17:08 »
+1
...Според мен трябва да има сайт само за продавачи ЧЛ които изрично да опоменават,че неискат взаимотношения с Брокери и Агенци.Мисля ,че това щее една добра стъпка в имотния бранш.

...

Преди години пуснах в интернет обява за едно парцелче, а и в някакви вестници бях пуснал... Имах по над 30 обаждания от агенции дневно, въпреки ясното послание в обявите "БЕЗ ПОСРЕДНИЦИ". Обикновено затварях веднага, но когато веднъж попитах защо се обаждат от агенция и не са ли наясно, че губят своето и моето време, една леля ми се скара и ми каза, че от мен техен клиент няма да купи нищо... Шах!!! Аз да не съм отворил супермаркет? Няма да купи нищо...
Както и да е, забравих още на мига коя е агенцията, но парцелчето го взе едно момче от някакъв северен град. Искаше ми се да знам дали пък случайно не е бил "клиент" на скандалджийката, но нямаше как да разбера. Разбрах само, че от половин година поне 5 агенции го разиграват, като всичките са се клели, че за парите, които е приготвил, няма да намери нищо. Аз пък почти два месеца чаках да намеря някой с пари.
Сега там има една чудна еднофамилна къщичка... Да са живи и здрави хората.


Разказвам това, за да стане ясно, че няма бягане от агенциите, но могат да се игнорират с малки загуби на време и нерви. Когато науката напредне достатъчно, ще се изобрети спрей против АНИ или нещо подобно... Може и модифициран АК-47 с нафтови патрони за вещици.
« Последна редакция: 05 Август, 2010, 14:19:03 от koganev »

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Цената на парцелите
« Отговор #64 -: 05 Август, 2010, 19:16:32 »
0
Два дни мълча но реших да споделя какво ми се случи,просто нямам обяснение и това ме мъчи.Обажда ми се клиент в неделя вечерта във връска с парцела.Определяме си час за Понеделник да ходиме да го види.Доиде доста елегантно облечен господин с джип Хундай Сантафе.Заведох го до парцела видяго, показах му документите , разведох го из района и на тръгване каза че ще ми се обади допълнително.Вечерта във понеделник ми звъна утре да нося документите и към 10ч да се видим на парцела.Отивам във вторник гледа пак парцела с женаму след което отиваме на бензиностанцията на Черния Кос на по напитка.Прегледа женаму документите(Наториалния акт и скицата) шес.Тогава М........ въпросния господин казва:Следя обявите от доста време знам че сваляш цената три пъти но склонен ли си да мръднеш още малко ако ти платя кеш.Съответно казах да!!!Казах колко мога да сваля.След което отидоха двамата във джипа чаках ги повече от половин час дойдоха пак двамата и М... каза.Имота ми харесва цената също имам парите искам да го купя но чесно да ти кажа неми се дават кинтите.Направо онемях.Женаму го пита,,кво правиш нали говорихме,,нека останат нещата засега така несъм се отказал.Извади една доста тлъста пачка даде ми 20лв за гориво извини се за изгубеното време и си тръгнаха.Неможах да кажа нищо.Днес е четвъртък още не се е обадил и затова реших да споделя.Необяснимо ми е как ще искам нещо ще имам парите и няма да си го купя.Дайте си мнението мого искам да знам и други гледни точки.

Само неангажираща хипотеза.
Живеем в една доста неясна и заплашителна от финансово-икономическа гледна точка среда. Това важи дори в световен мащаб, да не говорим за Бг.
Не е изключено да настъпят времена на промяна на параметрите на системата, на предефиниране на координатите. Това последното и на мен ми звучи малко шашаво, но така ми дойде. Абе, Има хора, които буквално не знаят какво да чакат от бъдещето. Притесняват се да не направят някаква глупост.

Той е приел офертата ти, но познавайки другите за района и факта, че ти си свалил доста. Само дето продължава да го мъчи мисълта, че това може да се окаже въобще неистинската цена, а и не най-удачното приложение на все по-намаляващите мангизи и при  неясни изгледи. Не ме питай, какво е неистинска цена  :) Не знам.

Сходно нещо констатирам при мен последните седмица/две. От Софикс към 360 ме гложди мисълта, че трябва май да се купува. Има тук-таме нещо уж ставащо. Ама не купувам !

acen1975

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 278
  • Карма: +121/-92
  • Респект: +63
    • Профил
Re: Цената на парцелите
« Отговор #65 -: 05 Август, 2010, 22:00:32 »
+4
Два дни мълча но реших да споделя какво ми се случи,просто нямам обяснение и това ме мъчи.Обажда ми се клиент в неделя вечерта във връска с парцела.Определяме си час за Понеделник да ходиме да го види.Доиде доста елегантно облечен господин с джип Хундай Сантафе.Заведох го до парцела видяго, показах му документите , разведох го из района и на тръгване каза че ще ми се обади допълнително.Вечерта във понеделник ми звъна утре да нося документите и към 10ч да се видим на парцела.Отивам във вторник гледа пак парцела с женаму след което отиваме на бензиностанцията на Черния Кос на по напитка.Прегледа женаму документите(Наториалния акт и скицата) шес.Тогава М........ въпросния господин казва:Следя обявите от доста време знам че сваляш цената три пъти но склонен ли си да мръднеш още малко ако ти платя кеш.Съответно казах да!!!Казах колко мога да сваля.След което отидоха двамата във джипа чаках ги повече от половин час дойдоха пак двамата и М... каза.Имота ми харесва цената също имам парите искам да го купя но чесно да ти кажа неми се дават кинтите.Направо онемях.Женаму го пита,,кво правиш нали говорихме,,нека останат нещата засега така несъм се отказал.Извади една доста тлъста пачка даде ми 20лв за гориво извини се за изгубеното време и си тръгнаха.Неможах да кажа нищо.Днес е четвъртък още не се е обадил и затова реших да споделя.Необяснимо ми е как ще искам нещо ще имам парите и няма да си го купя.Дайте си мнението мого искам да знам и други гледни точки.

слушай сега много внимателно:
  ти продаваш твоя декър за да речем 40 000 евро....още 5 човека продават в твоя квартал още 50 декъра ,също по 40  000 евро......да речем,че общо продавате 50 декъра.....в съседния квартал -същатата работа.......в софиа и иколо софия има към 500 места,във всяко от което се продават по 50 декъра.....някъде е по евтино,някъде по скъпо.....да приемем осредненеа цена от 50 000 евро за декър,това прави 50 000*50*500=1 милярд и 250 милиона евро.......после като сложим и парцели по банско,слънчевбряг и сие КУРорти,там местата са много повече за продаване-да сложим към 4 милярда.....после и по малките градове+големите градове-пловдив,русе ,търново,благоевград и т.н.-още продажби за 3 милярда.....общо такива като теб в момента ИСКАТ около 10 милярда евро за парцели......
   после слагаме и апартаменти и къщи по цяла бг-средна цена от 40 000 евро*100 000 такива=4 милярда евро....
    или продавачите в бг грубо сметнато в момента искат към 15 милярда евро за имотите си и 90% са такива като теб,дето им трябват парите в момента......
     да видим купувачите-в момента я има,я няма 100 милион евро в наличност за инвестиции в имоти......банките НЕ дават пари,както ти се казва,защото всички вече са реално фалирали-държавите ги спасяват-гръцките-гърция,австрийските-австрия,бгетовските-българия......
    и само си препират активи през ЧСИ,защото ако дъмпват това колосално количество имоти на пазара,което те в момента притежават в "инвстиции" и лоши кредити(бъдещи "инвестиции)..това количество е към момента над 2 милярда-няма кой да поеме продажбите и 150 евро на кв в софия ще е висока цена......съответно те са "спокойни" защото държавите ги спасяват,но същевременно нямат капитал да дават за кредити........
   съответно вие продавате имоти за 15 милярда,а срещу тях имаш купувачи за 100 милиона......или реално в момента имота ти срува около 15 ПЪТИ по евтино,отколкото ти си мислиш,че струва.......ако му искаш 40 000 евро,реално струва около 3000 евро!
   всичко друго е нищо повече от надлъгване ,което все още може да стане,заради психологическата нагласа от високите цени в последните години,както и защото това,което аз ти казвам,НИКОЙ ОЩЕ НЕ ГО ЗНАЕ В БГ......

сега да видим в къв случай цената на парцела ти може да струва 40 000 евро.
1. еврото да рухне спрямо всички други валути 15пъти-това разбира се е невъзможно......
2. някой да подари на бг 15 милярда,КОИТО ДА СА ГОТОВИ ДА ВЛЕЗНАТ САМО В ИМОТИ,+още поне 2 милрда на бг банките +10 милярда на чуждите банки в бг-тва са парите,които са задлъжнели към държавите си-реално са фалирали в момента-дори и да се започне някакъв подем в бг(което също аз го виждам като невъзможно с такъв финмин),банките тепърва ще трябва първо да изплащат печалбите си на държавите,които в момента са ги спасили...........или в бг ако влезнат към 30 милярда евро отнякъдеси(забележи -не заем,а подарък),тогава имотата пак може да е 40 000 евро.

     така,обаче все още имаш шанс да го продадеш,но не и по начина по който ти се опитваш!
  както ти казах-в момента има към 100 милона евро в бг,които търсят да влезнат в имоти-повечето хитър петъровци вече са станали не само бай ганьовци,ами направо АНДЕШКОВЦИ,но все още може да се намерчт бай ганьовци,които се мислят за хитър петъровци-тва са предимно реститути,които не знаят кво ще се случи в бг,но са продали на високите цени и имат кеш и искат да "инвестират" по еФтино....както и мутри,които държат каналите за наркотици и им падат пари,но страдат от малоумие и смятат,че сега е добре да се купува на прИмоция......
      сега да видим как да ги откриеш тях-за да знаеш как,трябва да знаеш манталитета им!
   трябва да им влезнеш в съзнанието-да им четеш мислите-къде според теб може да намериш все още някпой ,който не си е изгубил парите в имоти и иска да инвестира в тях?ами много просто-бай ганьовци,които се мислят за хитър петъровци в момента може да се намерят само на едно място-търговете на ЧСИ!!!!!!!
         може да ти се стори странно,но така както си обявяваш имота и за 20 000 евро трудно ще го продадеш,но ако го пуснеш чрез ЧСИ,може и да 50 000 евро да го шитнеш!защо:
    защото такъв е манталитета на бгетовския бай ганьо-трябва да чувства,че те е минал-ако бай ганьото му го предлагаш директно,ше го е страх да го купи,дори и да иска,защото цените в момента падат.....а ти щом продаваш,ще си мисли,че ти прави услуга,а той мрази това.....
  обаче,ако този имот е чрез търг,същия този бай ганьо,че си мисли,че си балък,който е теглил кредит и искаш да си го имаш имота,но насилствено ти го конфискуват!!!!!!!
      повчрвай ми спихиката на днешните бай ганоьивци,които се мислят за хитър петъровци ми е много лесна за разгадаване и си нямаш представа как такива на пръв поглед "НЕзабележителности" влияят на психиката на вчерашния хитър петър,днешния бай ганьо и утрешния андрешко(еволюцичията на бг "инвеститора").....
       съответно бегай търси ЧСИ да ти пусне имота,само така ще можеш да закачиш на плувката някой шаран,който се мисли за щука.
      и като търсиш ЧСИ,важна подробност е да не попаднеш на някой,кпойто работи всъщност за банка-те само препират активи-пускат на колосални цени и банките изкупуват обратно имотите,за да обърнат лошия кредит в СПОЛУЧЛИВА инвестиция(пак бай ганьовски номера,но тоя пък на бг банкерите(аборигените),които разбира се до никъде няма да доведат дългосрочно,освен още по голям колапс)
        та при тия ЧСИ бай  ганьовци няма да намериш,защото те вече знаят,че няма манджа там-само са си губили времето да ходят по търговете им.....обаче при ЧСИта,които НЕ са подставени лица на банките за да ги обслужват при препирането на активи,ей там са благите(ужким) сделки,където седят представители на мутри,на политици и някой друг реститут,и където моа да удариш бинго........
     времето работи срещу теб-докато не се изравни паричната маса на предлагане/търсене цените само ще падат,независимо кво ти казват във медиите!а реалната цена на твоя имот според мойте изчисления е към 3000 евро,а псохологическата е към 40 000 евро-колкото по време минава,реалната цена ще натиска прихологическата надолу,вЕрвай ми.........   
       

Серсем

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 110
  • Карма: +19/-10
  • Респект: +21
    • Профил
Re: Цената на парцелите
« Отговор #66 -: 05 Август, 2010, 22:29:40 »
0
Два дни мълча но реших да споделя какво ми се случи,просто нямам обяснение и това ме мъчи.Обажда ми се клиент в неделя вечерта във връска с парцела.Определяме си час за Понеделник да ходиме да го види.Доиде доста елегантно облечен господин с джип Хундай Сантафе.Заведох го до парцела видяго, показах му документите , разведох го из района и на тръгване каза че ще ми се обади допълнително.Вечерта във понеделник ми звъна утре да нося документите и към 10ч да се видим на парцела.Отивам във вторник гледа пак парцела с женаму след което отиваме на бензиностанцията на Черния Кос на по напитка.Прегледа женаму документите(Наториалния акт и скицата) шес.Тогава М........ въпросния господин казва:Следя обявите от доста време знам че сваляш цената три пъти но склонен ли си да мръднеш още малко ако ти платя кеш.Съответно казах да!!!Казах колко мога да сваля.След което отидоха двамата във джипа чаках ги повече от половин час дойдоха пак двамата и М... каза.Имота ми харесва цената също имам парите искам да го купя но чесно да ти кажа неми се дават кинтите.Направо онемях.Женаму го пита,,кво правиш нали говорихме,,нека останат нещата засега така несъм се отказал.Извади една доста тлъста пачка даде ми 20лв за гориво извини се за изгубеното време и си тръгнаха.Неможах да кажа нищо.Днес е четвъртък още не се е обадил и затова реших да споделя.Необяснимо ми е как ще искам нещо ще имам парите и няма да си го купя.Дайте си мнението мого искам да знам и други гледни точки.

слушай сега много внимателно:
  ти продаваш твоя декър за да речем 40 000 евро....още 5 човека продават в твоя квартал още 50 декъра ,също по 40  000 евро......да речем,че общо продавате 50 декъра.....в съседния квартал -същатата работа.......в софиа и иколо софия има към 500 места,във всяко от което се продават по 50 декъра.....някъде е по евтино,някъде по скъпо.....да приемем осредненеа цена от 50 000 евро за декър,това прави 50 000*50*500=1 милярд и 250 милиона евро.......после като сложим и парцели по банско,слънчевбряг и сие КУРорти,там местата са много повече за продаване-да сложим към 4 милярда.....после и по малките градове+големите градове-пловдив,русе ,търново,благоевград и т.н.-още продажби за 3 милярда.....общо такива като теб в момента ИСКАТ около 10 милярда евро за парцели......
   после слагаме и апартаменти и къщи по цяла бг-средна цена от 40 000 евро*100 000 такива=4 милярда евро....
    или продавачите в бг грубо сметнато в момента искат към 15 милярда евро за имотите си и 90% са такива като теб,дето им трябват парите в момента......
     да видим купувачите-в момента я има,я няма 100 милион евро в наличност за инвестиции в имоти......банките НЕ дават пари,както ти се казва,защото всички вече са реално фалирали-държавите ги спасяват-гръцките-гърция,австрийските-австрия,бгетовските-българия......
    и само си препират активи през ЧСИ,защото ако дъмпват това колосално количество имоти на пазара,което те в момента притежават в "инвстиции" и лоши кредити(бъдещи "инвестиции)..това количество е към момента над 2 милярда-няма кой да поеме продажбите и 150 евро на кв в софия ще е висока цена......съответно те са "спокойни" защото държавите ги спасяват,но същевременно нямат капитал да дават за кредити........
   съответно вие продавате имоти за 15 милярда,а срещу тях имаш купувачи за 100 милиона......или реално в момента имота ти срува около 15 ПЪТИ по евтино,отколкото ти си мислиш,че струва.......ако му искаш 40 000 евро,реално струва около 3000 евро!
   всичко друго е нищо повече от надлъгване ,което все още може да стане,заради психологическата нагласа от високите цени в последните години,както и защото това,което аз ти казвам,НИКОЙ ОЩЕ НЕ ГО ЗНАЕ В БГ......

сега да видим в къв случай цената на парцела ти може да струва 40 000 евро.
1. еврото да рухне спрямо всички други валути 15пъти-това разбира се е невъзможно......
2. някой да подари на бг 15 милярда,КОИТО ДА СА ГОТОВИ ДА ВЛЕЗНАТ САМО В ИМОТИ,+още поне 2 милрда на бг банките +10 милярда на чуждите банки в бг-тва са парите,които са задлъжнели към държавите си-реално са фалирали в момента-дори и да се започне някакъв подем в бг(което също аз го виждам като невъзможно с такъв финмин),банките тепърва ще трябва първо да изплащат печалбите си на държавите,които в момента са ги спасили...........или в бг ако влезнат към 30 милярда евро отнякъдеси(забележи -не заем,а подарък),тогава имотата пак може да е 40 000 евро.

     така,обаче все още имаш шанс да го продадеш,но не и по начина по който ти се опитваш!
  както ти казах-в момента има към 100 милона евро в бг,които търсят да влезнат в имоти-повечето хитър петъровци вече са станали не само бай ганьовци,ами направо АНДЕШКОВЦИ,но все още може да се намерчт бай ганьовци,които се мислят за хитър петъровци-тва са предимно реститути,които не знаят кво ще се случи в бг,но са продали на високите цени и имат кеш и искат да "инвестират" по еФтино....както и мутри,които държат каналите за наркотици и им падат пари,но страдат от малоумие и смятат,че сега е добре да се купува на прИмоция......
      сега да видим как да ги откриеш тях-за да знаеш как,трябва да знаеш манталитета им!
   трябва да им влезнеш в съзнанието-да им четеш мислите-къде според теб може да намериш все още някпой ,който не си е изгубил парите в имоти и иска да инвестира в тях?ами много просто-бай ганьовци,които се мислят за хитър петъровци в момента може да се намерят само на едно място-търговете на ЧСИ!!!!!!!
         може да ти се стори странно,но така както си обявяваш имота и за 20 000 евро трудно ще го продадеш,но ако го пуснеш чрез ЧСИ,може и да 50 000 евро да го шитнеш!защо:
    защото такъв е манталитета на бгетовския бай ганьо-трябва да чувства,че те е минал-ако бай ганьото му го предлагаш директно,ше го е страх да го купи,дори и да иска,защото цените в момента падат.....а ти щом продаваш,ще си мисли,че ти прави услуга,а той мрази това.....
  обаче,ако този имот е чрез търг,същия този бай ганьо,че си мисли,че си балък,който е теглил кредит и искаш да си го имаш имота,но насилствено ти го конфискуват!!!!!!!
      повчрвай ми спихиката на днешните бай ганоьивци,които се мислят за хитър петъровци ми е много лесна за разгадаване и си нямаш представа как такива на пръв поглед "НЕзабележителности" влияят на психиката на вчерашния хитър петър,днешния бай ганьо и утрешния андрешко(еволюцичията на бг "инвеститора").....
       съответно бегай търси ЧСИ да ти пусне имота,само така ще можеш да закачиш на плувката някой шаран,който се мисли за щука.
      и като търсиш ЧСИ,важна подробност е да не попаднеш на някой,кпойто работи всъщност за банка-те само препират активи-пускат на колосални цени и банките изкупуват обратно имотите,за да обърнат лошия кредит в СПОЛУЧЛИВА инвестиция(пак бай ганьовски номера,но тоя пък на бг банкерите(аборигените),които разбира се до никъде няма да доведат дългосрочно,освен още по голям колапс)
        та при тия ЧСИ бай  ганьовци няма да намериш,защото те вече знаят,че няма манджа там-само са си губили времето да ходят по търговете им.....обаче при ЧСИта,които НЕ са подставени лица на банките за да ги обслужват при препирането на активи,ей там са благите(ужким) сделки,където седят представители на мутри,на политици и някой друг реститут,и където моа да удариш бинго........
     времето работи срещу теб-докато не се изравни паричната маса на предлагане/търсене цените само ще падат,независимо кво ти казват във медиите!а реалната цена на твоя имот според мойте изчисления е към 3000 евро,а псохологическата е към 40 000 евро-колкото по време минава,реалната цена ще натиска прихологическата надолу,вЕрвай ми.........   
       
Всъщност не е нужно да има толкова милиарди.
Ще дам един бърз пример: ако продаваш банички и се притесняваш, че клиентът ще вдигне скандал, че не е получил най-добрата баничка - няма проблем - просто винаги му даваш най-голямата и най-мазната. В кратце, най-голямата баничка винаги е само една. Щом се продаде, друга става най-голяма и тнт.
Ако обърнем това към имотния пазар в момента ще изглежда така - има купувачи с пари за 1000 имота от 100000 на пазара - продават се хилядата най-евтини имота. Иначе казано, в един квартал, по едно и също време има само един най-евтин апартамент и той се купува - нещо като "Принципът на Паули".
Тоест, нито един имотен пазар не може да разчита, че ще има свободна валутна маса, която да го изкупи целият. Винаги става дума за някакъв процент - колко е той е въпрос на съвсем друг разговор.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Цената на парцелите
« Отговор #67 -: 05 Август, 2010, 22:30:59 »
0
       съответно бегай търси ЧСИ да ти пусне имота,само така ще можеш да закачиш на плувката някой шаран,който се мисли за щука.

Асене, много си прав, jores нали го показа това на практика - един имот, който беше обявен за 50000 и никой не го искаше, го пуснаха на търг и се купи за 60000 :)

antoninus_pius

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 685
  • Карма: +6/-4
  • Респект: +25
    • Профил
Re: Цената на парцелите
« Отговор #68 -: 05 Август, 2010, 22:39:06 »
0
       съответно бегай търси ЧСИ да ти пусне имота,само така ще можеш да закачиш на плувката някой шаран,който се мисли за щука.

Асене, много си прав, jores нали го показа това на практика - един имот, който беше обявен за 50000 и никой не го искаше, го пуснаха на търг и се купи за 60000 :)

Dodo2,
И аз смятам, че Асен1975 е прав. Но данните ти за въпросния имот не са акуратни - той се предлагаше последно в сайт за Е46 000, а беше оценен за Е41 000. Поне това си спомням, като го гледах 1 седмица по-рано. А иначе си прав, че на търга той е тръгнал от 50 000 лв. и стигна 60 000 лв.
Надявам се Jores да каже кой крив, кой прав.  :D
« Последна редакция: 05 Август, 2010, 22:41:26 от antoninus_pius »

valio1900

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 86
  • Карма: +11/-11
  • Респект: +7
    • Профил
Re: Цената на парцелите
« Отговор #69 -: 05 Август, 2010, 22:42:34 »
0
Малка доза истина премесена с много спекула и песимизъм. Имам чуството, че имаш образзование на психолог. Извлече едни данни, които нямат нищо общо с пазара и направи дълбоки изводи върху тях. За пример ще дам проста сметка:
в момента средната цена е 500EUR/кв.м за страната:
Твоята прогноза е 500/15 = 33 EUR/кв.м
Такава цена няма да има и след 100 години - вярвай ми.
Иначе поздравления за разказа има литературна стойност.

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Цената на парцелите
« Отговор #70 -: 05 Август, 2010, 22:43:41 »
-3
Ех, тоя Асен бе, с неговите декЪри и милЯрди, колко ги разбира нещата,а? Само да не вземете сега да му се вържете.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Цената на парцелите
« Отговор #71 -: 05 Август, 2010, 22:49:09 »
0
Dodo2,
И аз смятам, че Асен1975 е прав. Но данните ти за въпросния имот не са акуратни - той се предлагаше последно в сайт за Е46 000, а беше оценен за Е41 000. Поне това си спомням, като го гледах 1 седмица по-рано. А иначе си прав, че на търга той е тръгнал от 50 000 лв. и стигна 60 000 лв.
Надявам се Jores да каже кой крив, кой прав.  :D

Ами аз помня когато jores по-преди се чудеше дали да го купи за себе си и цената беше 50000. Все пак може и да се бъркам..

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Цената на парцелите
« Отговор #72 -: 05 Август, 2010, 22:50:03 »
-2
И още, бачо Асене, само в София се продават на ден имоти за поне 4-5 000 000 евро. Как и защо и след 100 години няма да разбереш, затова стой по-близо до виртуалната реалност на форумите и борсите и по-далеч от неща, от който не разбираш.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Цената на парцелите
« Отговор #73 -: 05 Август, 2010, 23:02:19 »
0
И още, бачо Асене, само в София се продават на ден имоти за поне 4-5 000 000 евро. Как и защо и след 100 години няма да разбереш, затова стой по-близо до виртуалната реалност на форумите и борсите и по-далеч от неща, от който не разбираш.

Това става заради пояснението на Серсем. Аз бих допълнил, че не е задължително това да са най-евтините, може и от най-скъпите да се пласират (по обясними причини). Ясно е, че има продажби.

Но това не опровергава твърдението, че за много хора успешната продажба или отдаване от наем е толкова вероятна, колкото и печалбата от игра на комар.

acen1975

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 278
  • Карма: +121/-92
  • Респект: +63
    • Профил
Re: Цената на парцелите
« Отговор #74 -: 05 Август, 2010, 23:13:38 »
0
       съответно бегай търси ЧСИ да ти пусне имота,само така ще можеш да закачиш на плувката някой шаран,който се мисли за щука.

Асене, много си прав, jores нали го показа това на практика - един имот, който беше обявен за 50000 и никой не го искаше, го пуснаха на търг и се купи за 60000 :)

тва,за колко е пуснат и за колко е купен всъщност няма никво значение-тва е "ASSET LAUNDRY"-нещо,което е новост за бг.......
      понеже в бг има гаменски закон за търговете-определен е праг,на който банката може да продава имота,за да го продаде на 50% по ниска цена,трябва да мине през 4-5 търга,което е разходи и загуба на време.
  съответно го продава на себе си,още на първия търг,а след като го продаде,вече е нейн и НЕ й трябва следващ търг,който да определя цената.......съответно още на първия или втория търг имота се изкупува обратно от банката,тъй като няма клиенти за тези цени,за да може в бъдеще банката да е ликвидна и да го продаде когато си поиска,за колкото си поиска.......
   а цената,на която е обявена продажбата(обратното изкупуване) е без значение за анализ въху цената-просто банката "препира" лошата ипотека и го купува на висока цена обратно,за да го обяви за актив с "гласена" цена,че да крие загубите си пред "простолюдието".......
    пример:
   банката има лоша ипотека за 100 000 евро за апт,който знае,че не може да го продаде и за 50 000 евро.....за да се стигне до 50 000 евро,трябва да мине поне половин година и няколко търга......съответно тя си го изкупува обратно за 110 000 евро,прави го ликвиден(вече не трябва да минава през ЧСИ),отделно "изчиства" лошия кредит,отделно констатира в отчетите си 10% "печалба".......реално всъщност е поне 50% на загуба.........от там,искров "осчетоводява" тази продажба като реално финансиране(каквото същност не е и в цивилизацията това е забранено да се прави) и в БНБ излиза статистика,че има скок в ипотечното кредитиране и банките били почнали да кредитират.....
     тва е цялата картинка....в същото време банките се спасяват с даване на пари,които в БНБ са осчетоводени като "съществуващи",но отдавна вече са се изпарили......и есента идва одит от европата.......ако одитират само правителството-няма да им хванат магариите,но ако одитират заедно с фиксалния резерв и БНБ,тогава ще г;ледаш скандал,който и в гърция е нямало!
    забелязваш ли как почнаха бързичко да пускат ДЦК-до вчера дянков твърдеше,че бг има пари и няма нужда.......сега по 200 милиона на седмица пускат,отделно искат и есента 15 годишни да пускат........
   ще стане една "случайност"-този емитет ,който е важен за бг-за милярди и на 15 години падеж,ще видиш как ще "съвпадне" с аукцион ,който Е ПРЕДИ одита от еврокомосията.......знаеш ли защо?
     ами защото поне 2-3 милярда има вече в бг банки,който не са осчетоводени като раздадени.......може и повече да са............при 15% лоши кредити легално(над 25% нелегално или вече препрани),няма банка,която да не е фалирала!едиоственото е подаряване на пари от държавта!а бг твърди,че няма до сега такава трансакция(поне на хартия).....само дянков се изпуска,че са дадени 1 милярд на "една" банка ОЩЕ май 2008........

не гледай на колко се "реализират" търговете на имоти от банки-всичко е гласено,няма нищо общо с реалността.
       тва е нищо повече от статистическа и счетоводна пералня,която на всичкото отгоре се легализира от държавата,чрез обявяване на сделките за реални в отчетите на БНБ..........