Форум за имоти > Имоти

Суперфиция

<< < (3/3)

imotko:
Тука не е БГ-мама, тука е БГ-татко, щото си имаме Начев. Особено обича правни материи.
          Селена, като собственици на законна построена сграда на общинска земя имате право да закупите от общината земята, виж там Закона за общинската собственост и на сайта на Столичен общински съвет има една Наредба за общинско имущество. Там повечето неща ги пише. Подава се молба, прави се оценка и т.н., подробностите ще ти ги кажат в общински имоти на "Московска". За давност категорично не става, правото на строеж и разни други термини нямат никакво значение, нещо не си разбрала. С нотариус работа нямаш, адвокат също не ти е изтрябвал. Пускаш си молба за закупуване и готово. Сега обаче оценките по Бойково време са високи, ако имаш някоя и друга връзка, не е зле да проучиш какви оценки дават, преди да пуснеш молбата, щото после може да бъде късно.
   За колегата с обезщетението - стават сделки и сега, ставаха и миналата година, за София специално. Ако си за София, пиши във форума, ще ти дам конкретни параметри за реални сделки.   

nachev:

--- Цитат на: selena7777 в 31 Октомври, 2012, 00:16:46 ---Мдаа, то туй с намирането на подходящия адвокат, който да ви свърши работата и да защити интересите ви ., малко трудничко става, но аз все пак се радвам и благодаря (не на Господа), че  вас ви има тук, момчета и момичета   *drinks*

--- Край на цитат ---

Селена, видя ли!!

Сработи!

Може и да не е решен проблемът, но вниманието е насочено към него, обсъждат се варианти.
Ети, ти също си мотивирана да разгледаш документите отново, да премислиш нещата още веднъж и да ги изложиш систематизирано.

Движим се във вярната посока!
Не се отказвай, доведи нещата до положителен край! Не трябва да оставяме на децата си проблеми!
Пиши отново, така държим форума жив, пълним го със съдържание и смисъл.
Поздрави !

nachev:

--- Цитат на: imotko в 31 Октомври, 2012, 09:49:47 ---Тука не е БГ-мама, тука е БГ-татко, щото си имаме Начев. Особено обича правни материи.
          Селена, като собственици на законна построена сграда на общинска земя имате право да закупите от общината земята,

--- Край на цитат ---

Браво, Имоте !
Ти си великан  *clap* *clap* *clap*

Видя ли, че не е толкова трудно!
Ама как се набра само, като мазен глист на влажна буца.

Селена, не ни обръщай внимание!
Това е истинска  похвала и проява на нежно отношение. Просто го показваме по малко странен начин.
Имаме си приказка ние. Ако сега отново ми изпрати някаква закана, то няма да е от желание да развали темата ти.

Движим се, мърдаме!

Поздрави, колега

selena7777:
Сърдечно благодаря за форумската отзивчивост по моя тъй наболял проблем. Тонът и закачките ви са много готини и внасят (поне за мен) свежа струйка в неприятните ми взаимоотношения със  СО. За съжаление още не мога да се ориентирам във форумската ви подредба и да намеря вашите коментари, в които имаше препратки към някои закони и наредби. След малко повече време може би и аз бих ги открила, но защо да не спестя време. Тъй като вече два пъти съм подавала молба за закупуване на парцела (1997 и 2003) и съм стигала до заповед на кмета, но поради ВИСОКАТА (!!!), но не и законосъобразна цена бях принудена да се откажа, предполагам, че вече имам някакъв натрупан опит (към момента може би недостатъчен), но ако не ви досаждам, обещавам да ви информирам какъв ще бъде краят на УПИ трилогията.
Всъщност налага ми се по неприятни причини да продавам къщата, клиенти има , но не смеят да купуват, защото ги плаши правото на строеж, а те искат да имат развързани ръце. По сантиментални и организационни причини не искам да предлагам къщата за строж на блок срещу апартаменти (едно от последните райски кътчета в София, където не е блок до блок), а другите искат терена да е собствен и така ...всичко хубаво до три пъти.
Ако Imotko може да ме светне ориентировъчно за цените в Изток и Изгрев, ще му бъда благодарна. Кафето на терасата в градината  за форум Имоти от мен :)
. Лек и хубав ден на всички ви!!! :) *girl* *timeout* 

vfrz:
...иии ето ни в 2013 вече :) Както ме посъветва Ivel, повдигам пак въпроса със суперфицията :)
Аз имам лични впечатления за обезщетение от порядъка на 45% в идеалния център на Варна. Някой друг нещо? :-\

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия