Автор Тема: ОГРАДА  (Прочетена 16939 пъти)

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: ОГРАДА
« Отговор #15 -: 05 Май, 2011, 14:02:33 »
0
Според мен цената и качеството определят кой е краставичар... но нека по тази тема се свържем с ЛС и после по други канали, за да направим маркетингов анализ *prof*.

Хм...
:D
Значи... Гръцкият пазар е труден пазар. Особено днес. А гърците доста, да не кажа много консервативни!
Един пример: В Гърция трабанти не се карат. Но ако потърсиш двигател за трабант на пазара в Солун, най-вероятно ще намериш.

Преди няколко години водих наследниците до Стария Пловдив, после Батак и след това минахме през Доспат и новия граничен пункт. По пътя имаше доста палетиран камък, доколкото разбрах - предназначен за износ в Гърция.
Така че, сигурно е възможно.
Дано имаш производствените и финансовите възможности да излезеш.
Изпращам ти след минутка данни за комуникация на лични.


Не зная дали говориш гръцки, затова...

Това е търсене за мрамор на гръцки.http://www.google.gr/search?client=opera&rls=en&q=%CE%BC%CE%B1%CF%81%CE%BC%CE%B1%CF%81%CE%BF&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest

Това е търсене за камък
http://www.google.gr/search?client=opera&rls=en&q=%CF%80%CE%B5%CF%84%CF%81%CE%B1&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest

Тук има цени - поиграй с менюто вдясно.
http://www.e-marmara.gr/c.petres.105081.html

Тези пък имат и български
http://www.lithotechniki.gr/AFA00F7A.bg.aspx

И още няколко линка на посоки
http://www.koliospetromata.com/products.php?id=5&id1=42&id2=#1
http://www.akrolithos.gr/index.php?page=products&lang=1&id=21
http://www.petraspiti.gr/167C7662.el.aspx

Всички линкове са случайни!

rockwall

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 30
  • Карма: +0/-0
  • Респект: 0
    • Профил
    • ROCKWALL - Изкуствен Камък - Естествена Красота
Re: ОГРАДА
« Отговор #16 -: 05 Май, 2011, 19:39:42 »
0
Там, където става въпрос за все пак масивна ограда, мисля, че вашият продукт е много добро решение.

Тази ограда не е МАСИВНА, а декоративна – масивната е следващ ход и е в процес на подготовка.

Убеждаваш ме, че системата е измислена и ще работи. Доколкото схванах сте подобрили някакъв американски първообраз, това добре.

Американецът, който е измислил системата и държи патента също се съгласи с това и в момента обсъждаме с него подобрения, които може да направи в US системата, без много усложнения. Той е доста впечатлен от нашите идеи.

Вдигане над глава на панел от 50 кг. и внимателно (безударно) поставяне на място е напълно изпълнимо от двама човека, но все пак си е тежка операция. Човъркат ме разни идеи за рационализиране.


50 кг се вдигат и свалят без никакъв проблем от 2ма души и няма нужда от кран
Не знам с каква физика разполагаш, но за мен и хора с 20 кг по-леки от мен, това не е трудна операция. Ако искахме да се монтират така, панелите щяха да са двойни.
Умишлено минахме на американския размер, за да не тежат по 100кг.

Ако хората не стигат 2 м с вдигнати ръце, могат да се ползват пънчета и да спускат с колани панела в жлебовете.

1.   Ако има подход за товарна, бордова кола, ....

Това е ненужно – целта на тази ограда е да могат хората да я монтират и сами.


2. Доста е тънък детайлът - само 5 см.
Както казах – това е най-дебелата декоративна ограда от този вид на пазара. Конкурентната технология прави 45 мм ограда

3.Паното на две пана - късо и дълго (примерно 2 към 1), които се поставят странично в жлебовете на коловете


Неприложима идея при нашите разбирания за дизайн и естетика, която ще доведе до вертикални фуги . В БГ има подобни огради, на които на всеки етаж има 3 или 4 пана, но това не е приемливо за нас.


3. Същото като горното, но вместо закопчаване на челата, използва се елегантна  сглобка фут и федер по дългата страна.

Същия отговор. Подобно нещо е възможно, ако има някакви геометрични фигури и дори тогава има недостатъци, които не искам да коментирам.

Ние гоним красив релеф, а няма каменен зид, който да е разсечен от вертикална фуга

Още нещо да споделя. 89-та ходихме да бутаме стената в Берлин :-))) Не се майтапя, ама

тези сглобки (берлинската стена и т.н.) са познати по нашите земи от V-IV век преди Христа за скрепване на съседни камъни на гробници и крепости ....

КРАНЪТ (и сглобките) са планувани за следващото поколение панели, което засега е тайна
« Последна редакция: 05 Май, 2011, 19:45:34 от rockwall »

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: ОГРАДА
« Отговор #17 -: 06 Май, 2011, 11:00:12 »
0
ОК.
Убеди ме. Обмислено е и си има всичко необходимо и достатъчно.
Карайте смело напред и Успех !

rockwall

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 30
  • Карма: +0/-0
  • Респект: 0
    • Профил
    • ROCKWALL - Изкуствен Камък - Естествена Красота
Re: ОГРАДА
« Отговор #18 -: 06 Май, 2011, 11:43:30 »
0
не се опитвам да те убедя в нищо

само отговорих на въпросите, които всъщност са много уместни и логични  *drinks*

Тепърва ни предстои да отговаряме на много такива

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: ОГРАДА
« Отговор #19 -: 06 Май, 2011, 12:33:36 »
0
Рокуол,
Само за майтап, просто се сетих нещо.
По повод на вдигането на тежко сега ми изникна един "мил" спомен, което си беше всъщно бая дивашка младежка лудория, ама на!
Във войската сме си правили състезание с по една торба цимент (старите - само 50 кг.) под всяка от мишниците. Кой ще ги занесе най-далеч!

От друга страна си представих вчера, че в двойка с някой се налага сега цял ден да монтирам твоите панели. Факт е, че не е кой знае колко тежко, но мисълта за това ми стана неприятна.
Което иде да покаже, че много съм остарял. То и затова няма да ти кажа коя година сме си правили онези шашави състезания. Много отдавна!
 *drinks*

rockwall

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 30
  • Карма: +0/-0
  • Респект: 0
    • Профил
    • ROCKWALL - Изкуствен Камък - Естествена Красота
Re: ОГРАДА
« Отговор #20 -: 12 Май, 2011, 18:08:16 »
0
Първи мостри и проби на модели и цветове, бързина на монтаж и т.н.



Нямам никакви притеснения за монтажа.
Панелите се поставят лесно, само трябва да се спускат едновременно от двете страни.
« Последна редакция: 13 Май, 2011, 00:02:58 от rockwall »

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: ОГРАДА
« Отговор #21 -: 12 Май, 2011, 19:14:40 »
0
Sehr gut!  *clap*
Със сигурност ще съм клиент за това в определен момент :) Може ли само да дадеш какъв % от цената се пада на стълбовете и какъв на плочите?

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: ОГРАДА
« Отговор #22 -: 12 Май, 2011, 21:42:23 »
0
 *clap* Браво, много добре стоят!

rockwall

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 30
  • Карма: +0/-0
  • Респект: 0
    • Профил
    • ROCKWALL - Изкуствен Камък - Естествена Красота
Re: ОГРАДА
« Отговор #23 -: 13 Май, 2011, 00:01:46 »
0
Sehr gut!  *clap*
Със сигурност ще съм клиент за това в определен момент :) Може ли само да дадеш какъв % от цената се пада на стълбовете и какъв на плочите?

Чак такива сметки не сме правили, а и съотношението се променя с дължината на оградата.
Ограда с 1 позиция има   8 пана :   2 кола
                5 позиции       40 пана :   6 кола
               50 позицииа  400 пана : 51 кола

Какъв е смисъла на въпроса, за да дам търсения отговор

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: ОГРАДА
« Отговор #24 -: 13 Май, 2011, 01:28:24 »
0
По принцип може да се смята колкото пана толкова и колци и накрая един вповече, а ако са в кръг около целия имот, тогава и излишният го няма. Т.е. най-общо е един комплект пана + 1 колец. (В общия случай е +2 допълнителни кола, защото оградата е прекъсната на поне 2 места - входна врата и порта за автомобил.)

Идеята ми е - колци с пана, ама само 3 реда (примерно) и нагоре друго (дърво), но колците да са си толкова високи? Тогава за да сметна горе долу цена няма да е тази която даде * 3/8, а повече, защото колът си остава цял.

rockwall

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 30
  • Карма: +0/-0
  • Респект: 0
    • Профил
    • ROCKWALL - Изкуствен Камък - Естествена Красота
Re: ОГРАДА
« Отговор #25 -: 17 Май, 2011, 00:45:58 »
0
коловете са част от оградата

цената им без ограда е различна

приограда с 3 панела, цената на кола е 38 лв

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: ОГРАДА
« Отговор #26 -: 17 Май, 2011, 01:42:40 »
0
Е щом е различна, то така пак има едно неизвестно, но се ориентирах, благодаря :)  *drink1*

rockwall

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 30
  • Карма: +0/-0
  • Респект: 0
    • Профил
    • ROCKWALL - Изкуствен Камък - Естествена Красота
Re: ОГРАДА
« Отговор #27 -: 30 Май, 2011, 22:57:44 »
0

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: ОГРАДА
« Отговор #28 -: 30 Май, 2011, 23:14:17 »
0
 *clap*

А съпоставено с ограда правена по стандартен начин, по-евтино ли излиза? Ако в табличката сложиш и една такава колонка и ако е по-евтино ще има добър ефект върху четящите.

rockwall

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 30
  • Карма: +0/-0
  • Респект: 0
    • Профил
    • ROCKWALL - Изкуствен Камък - Естествена Красота
Re: ОГРАДА
« Отговор #29 -: 31 Май, 2011, 17:46:30 »
0
не знам на какво казваш стандартна ограда, но ако не говориш за дървени дъски, заковани върху греди, а за бетонни тухли,  с изкоп и бетонен фундамент, цената на линеен метър тръгва от 200 лв нагоре, докато нашата с монтажа няма да стигне толкова

Сравнение всеки може да си направи и сам
« Последна редакция: 31 Май, 2011, 17:49:14 от rockwall »