Автор Тема: ОГРАДА  (Прочетена 16938 пъти)

rockwall

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 30
  • Карма: +0/-0
  • Респект: 0
    • Профил
    • ROCKWALL - Изкуствен Камък - Естествена Красота
ОГРАДА
« -: 02 Май, 2011, 23:37:13 »
0
Мога ли да ви покажа оградите, които почнах да правя ?

Въпросът е към уредниците на форума

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: ОГРАДА
« Отговор #1 -: 02 Май, 2011, 23:55:30 »
0
Мога ли да ви покажа оградите, които почнах да правя ?

Въпросът е към уредниците на форума

Че защо да не може?
Нали е форум за фимоти! Даже и от гръцко може да се заинтерсуваме от тях!

п.п.
не съм уредник, ма додо е демократичен - сигурен съм, че разрешава!  *rofl*
« Последна редакция: 02 Май, 2011, 23:57:01 от goro »

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: ОГРАДА
« Отговор #2 -: 03 Май, 2011, 00:01:22 »
0
И аз не съм от уредниците, ама съм "за". Пък и уредниците тук много рядко се намесват. :)

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: ОГРАДА
« Отговор #3 -: 03 Май, 2011, 05:06:26 »
0
И на мен ми е интересно. И цени!

И малко инфо как се закрепват за земята и една за друга :)

rockwall

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 30
  • Карма: +0/-0
  • Респект: 0
    • Профил
    • ROCKWALL - Изкуствен Камък - Естествена Красота
Re: ОГРАДА
« Отговор #4 -: 03 Май, 2011, 22:42:28 »
0
Вие от гръцко вземете се заинтересовайте за облицовките, че да направим малко износ към Вас

Ето и инфото за оградите ... ( и благодаря за разрешението !)  *yahoo*



« Последна редакция: 03 Май, 2011, 22:44:12 от rockwall »

uravnovesen

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 27
  • Карма: +2/-4
  • Респект: 0
    • Профил
    • Произведено в България
Re: ОГРАДА
« Отговор #5 -: 04 Май, 2011, 07:14:25 »
0
На мен ми харесаха тези огради! Браво!
Сайт нямате ли си?
Да подкрепим фирмите работещи в България!

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: ОГРАДА
« Отговор #6 -: 04 Май, 2011, 13:26:46 »
0
Височината задължително ли е 195?

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: ОГРАДА
« Отговор #7 -: 04 Май, 2011, 14:54:36 »
0

И на мен ми харесват! Поздравления! :)
Идеално ми решава моя проблем, само дето нямам право, поне за сега... :(

Успех!
 *drink11*

rockwall

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 30
  • Карма: +0/-0
  • Респект: 0
    • Профил
    • ROCKWALL - Изкуствен Камък - Естествена Красота
Re: ОГРАДА
« Отговор #8 -: 04 Май, 2011, 18:55:47 »
0
имаме си сайт - даже няколко, но почваме оградите в момента и още няма завършени обекти - това което е тук , е и на сайта ...

оопс - тук вече има и това долу (а него още го няма на сайта   *yahoo*)

двустранна ограда - панел No 1




На другия въпрос - максималната височина (засега)  е 2м, може спокойно да е по-ниска. Панелите са с височина 24 см, така че трябва да е около размер, кратен на тях. Ако е нужна по-висока също може да се отреагира.

Над последния има и шапка (по желание). която изпълва липсващите 5 см до 2 м.

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: ОГРАДА
« Отговор #9 -: 04 Май, 2011, 20:13:54 »
0
Колега Рокуол,
Хубава работа сте захванали и дано да е успешна !

Не можах да намеря отговори на разни въпроси. Уж гледах.
1. Предполагам, че двустранно в ствола на коловете има някакви жлебове. Там влизат краищата на паната?
2. Монтажът с вдигането на паното и нанизване ли става?  Би било ненужно трудно! Дано да сте измислили някаква хитринка, специфична технология ??
3. Първото пано (най-долното) върху какво ляга ? Върху кота нула (земята)? Ако е така, там прави ли се някакъв фундамент, с цел да предотврати слягане, потъване ?
Или пък може би има някаква "пета"  в самия кол, върху който ляга ръба на паното?
4. Колко е дълго паното? Гледам на снимката - доста е! Не е ли малко "крехко"?  Сигурен съм, че сте го мислили и има някаква арматура? Кажи нещо по темата.
5. При височина от  24 см., кратността дава резултат от 192 см. Разликата не е важна, естествено, но искам да се убедя, че те разбирам правилно.
Поздрави !

rockwall

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 30
  • Карма: +0/-0
  • Респект: 0
    • Профил
    • ROCKWALL - Изкуствен Камък - Естествена Красота
Re: ОГРАДА
« Отговор #10 -: 05 Май, 2011, 00:17:19 »
0
Хубава работа сте захванали и дано да е успешна !

Благодаря за подкрепата. Доста професионални въпроси ! *prof*
Добре, че имам отговорите.  *drinks*

1. Предполагам, че двустранно в ствола на коловете има някакви жлебове. Там влизат краищата на паната?

Точно така.
OGRADA


2. Монтажът с вдигането на паното и нанизване ли става?  Би било ненужно трудно! Дано да сте измислили някаква хитринка, специфична технология ??

Хитринката е, че теглото е макс. 50 кг и сам човек може да носи панел спокойно и доста удобно, а 2-ма души без трудност го вдигат на изпънати ръце над глава.
Не мисля, че в такъв случай монтажът може да се нарече труден.

При монтирани и "стегнали" колове 2-ма  :) :) (макс 3-ма  *drinks* *rofl*души) могат да монтират на ден солидна дължина, с бързина, която трудно може да бъде постигната, дори при поставяне на оградна мрежа. (сравнено с последната мрежа,която поставях през февруари 2011)

3. Първото пано (най-долното) върху какво ляга ? Върху кота нула (земята)? Ако е така, там прави ли се някакъв фундамент, с цел да предотврати слягане, потъване ?
Или пък може би има някаква "пета"  в самия кол, върху който ляга ръба на паното?


Има 2 варианта (по желание на клиента), като те не изключват и поставянето на най-долния панел директно върху земята, но в този случай е добре поне да има 10-15 см широк канал между коловете, запълнен с мозайка или чакъл, за да не се цапа с кал оградата при дъжд.

Варианти :

1. Панелът ляга върху специален фундамент с канал.
2. Чрез вложки в канала на кола, се регулира нивото на първия панел
(това се прави и при монтаж на ограда по наклонен терен). 

4. Колко е дълго паното? Гледам на снимката - доста е! Не е ли малко "крехко"?  Сигурен съм, че сте го мислили и има някаква арматура? Кажи нещо по темата.


Размерите на паното са според американските съотношения и е 0,24 х 1.90 х 0.05 m. Армировката ни е в пъти по-дебела от американската.
Това са най-дебелите оградни ДЕКОРАТИВНИ (не промишлени) панели от този вид на БГ пазара, като се ползва и по-дебела армировка за панелите и коловете, което ни позволява размерът им. Не правим компромиси със здравината.

Познатите до момента оградни панели са с дебелина 4,5 см, като това е най-дебелата им част,а в повечето случаи останалото е въздух.

Сравнение на теглото на НАШ ПЛЪТЕН панел 0,24 х 1.90 х 0,05 m - 50кг с теглото на ДРУГ ПЛЪТЕН ПАНЕЛ , (над 2 пъти по-голям като размер) 0,50 х 2,00 х 0,045 m ) - 85 кг може би също отговаря на въпроса за здравината.
И не на последно място - панелите все пак се подреждат един върху друг, а не висят във въздуха.

При височина от  24 см., кратността дава резултат от 192 см. Разликата не е важна, естествено, но искам да се убедя, че те разбирам правилно.

Правилно си разбрал, но при нежелание да се ползва фундамент или да се прави канал, по инструкции, оградата се повдига 5 см над земята. Ако към тази височина добавим и шапката височината надминава 2 m. 
Не се опитваме да продаваме ВЪЗДУХ на клиентите - вече има лидер на този пазар и не искаме да го конкурираме.

Надявам се, че вече няма неясноти  *yahoo*

Поздрави и от мен
« Последна редакция: 05 Май, 2011, 00:36:03 от rockwall »

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: ОГРАДА
« Отговор #11 -: 05 Май, 2011, 04:12:47 »
0
Може ли да има много тъмен цвят - целият бетон ли се оцветява или само повърхностно и оскъпява ли?


goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: ОГРАДА
« Отговор #12 -: 05 Май, 2011, 09:27:58 »
0
Вие от гръцко вземете се заинтересовайте за облицовките, че да направим малко износ към Вас

Няма да е лесно! Специално за облицовките. (Ще е малко като на краставичар краставици да продаваш). Но може да се опита.

Оградите ми се въртяха из ума, ако и в Гърция почти да няма високи и плътни дувари.
Но има нещо което малко ме безпокои при тях, а именно:
Монтажа на коловете!
Изисква точност и прецизност, съчетана с бетонови работи.
А това означава квалифицирана работна ръка и кофражно оборудване за закрепването им до втвърдяването на бетона. И съответно времеядност.

rockwall

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 30
  • Карма: +0/-0
  • Респект: 0
    • Профил
    • ROCKWALL - Изкуствен Камък - Естествена Красота
Re: ОГРАДА
« Отговор #13 -: 05 Май, 2011, 11:02:58 »
0
Няма да е лесно! Специално за облицовките. (Ще е малко като на краставичар краставици да продаваш). Но може да се опита.

Според мен цената и качеството определят кой е краставичар... но нека по тази тема се свържем с ЛС и после по други канали, за да направим маркетингов анализ *prof*.

Оградите ми се въртяха из ума, ако и в Гърция почти да няма високи и плътни дувари.
Не е задължително да са  ПЛЪТНИ И ВИСОКИ *yahoo*  *clap*

Но има нещо което малко ме безпокои при тях, а именно:
Монтажа на коловете!
Изисква точност и прецизност, съчетана с бетонови работи.
А това означава квалифицирана работна ръка и кофражно оборудване за закрепването им до втвърдяването на бетона. И съответно времеядност. [/quote]


Монтажът на коловете трябва да е точен, но това не означава непременно кой знае каква квалификация. Видеото горе е различно от монтажа и по-скоро показва принципа на сглобка, а не изпълнението на монтажните работи.

Монтаж : В момента на изправяне на 2 кола и отвесирането им, между тях се поставя най-долния или долните 2 панела. В горния край между коловете влиза профил с ширината и дължината на панел, който определя равнината в горния край и фиксира кола.

Първият поставен кол се подпира тристранно, а останалите само перпендикулярно на линията на оградата, като панелите между тях ги държат в тази посока. Коловете се пълнят с бетон след като са изправени коловете на следващото поле.



Обмисляме и вариант коловете да бъдат със стъпки отдолу, за да стоят изправени без подпиране. но това ще ги направи доста по-неудобни за работа и превоз. 

Може ли да има много тъмен цвят - целият бетон ли се оцветява или само повърхностно и оскъпява ли?
 
Може да има МНОГО ПО-ТЪМЕН
Пастелната гама се оцветява изцяло, но за по-тъмните гами или за постигане на цветове по RAL или други системи, се налага и повърхностно оцветяване за плътност на цвета.
По принцип е възможно да се направи и цялостно оцветен напълно черен бетон, но ...  *scare*
 
Във Вашия случай (ако говорите за венге или тъмно сиво, както предполагам)
оскъпяването няма да е голямо - все пак зависи и от конкретния случай и не мога да кажа проценти.

Това достатъчно тъмно ли е ?

   *alcohol*
« Последна редакция: 05 Май, 2011, 11:23:01 от rockwall »

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: ОГРАДА
« Отговор #14 -: 05 Май, 2011, 13:01:46 »
0
Хубава работа сте захванали и дано да е успешна !

Благодаря за подкрепата.

rockwall,
Благодаря ти за ясните и изчерпателни отговори !
Радвам се като видя, че някой се е захванал и е направил нещо! Наистина!

Там, където става въпрос за все пак масивна ограда, мисля, че вашият продукт е много добро решение.
Само като помисля за копане на траншеи, подлагане и трамбоване на чакъл, кофражиране, леене на бетон, леене на колони, зидане, мазане, облицовки и шапки и после поддръжка (ако се налага) и всякакво желание за масивна ограда ми се изпарява. По тази причина преди време си поръчах метални колове с капи отгоре, монтирах ги в шапката на каменния зид и опънах мрежа, ама очите ми все "Завистливо" поглеждаха към съседите, които направиха масивни огради.
Не знам, защо е така.
По същество уж не харесвам прекалено занданести масивни огради, но се чувствам изкушен и привлечен от тях.
Нещо ми подсказва, че това е по-доброто (правилно) решение - тук и сега.

Убеждаваш ме, че системата е измислена и ще работи. Доколкото схванах сте подобрили някакъв американски първообраз, това добре.

Идат ми наум няколко неща, които просто ще споделя.
Вдигане над глава на панел от 50 кг. и внимателно (безударно) поставяне на място е напълно изпълнимо от двама човека, но все пак си е тежка операция. Човъркат ме разни идеи за рационализиране.
1. Ако има подход за товарна, бордова кола, има вариант  да помислите в бъдеще за някаква възможност за закачане на паното от двете страни, так че то поне да се спуска отгоре надолу от някаква платформа.
 2. Доста е тънък детайлът - само 5 см. То това му е и хубавото, но не ми дава отговор за друга идея, която ми просветна. Паното 190 см. става на две пана - късо и дълго (примерно 2 към 1), които се поставят странично в жлебовете на коловете,  без вдигане и едно срущу друго и по някакъв начин челата им се закопчават. При всеки следващ ред мястото на късото и дългото парче се разминават, както при зидане.
Знам, че има слаби места в идеята, но това са само приказки.
3. Същото като горното, но вместо закопчаване на челата, използва се елегантна  сглобка фут и федер по дългата страна.

Още нещо да споделя. 89-та ходихме да бутаме стената в Берлин :-))) Не се майтапя, ама истината е, че аз ходих, когато вече не стреляха и ставаше дума за събиране на сувенири. Пусто, мислите ми все там, гледах как са я правили. Може и да знаеш, но това бяха едни сравнително тесни и високи панели от железобетон (много яки, направени да векуват), на които от долната тясна страна има нещо като пета, върху която стъпва изделието и стои изправено. В случая това не е интересното.
Повече впечатление ми направи завършващият детайл горе. Представляваше една, представи си бетонна тръба, която е отлята така, че част от окръжността липсва. Широчината на тази липсваща част е точно толкова голяма, че да се наниже върху изправените пана. При това с една тръба се хваща винаги повече от едно пано и по този начин ги връзва и укрепва допълнително. Допълнителният ефект там е бил, че се възпрепятства покатерване и прехвърляне.

Та, мисля си за вашия случай! Може в бъдеще да разнообразите асортимента. Някакъв вариант с по къс кол. Последното пано стърчи малко над кола и позволява с някакъв завършващ детайл да хванете заедно съседни пана. Още повече ще се укрепи !

Успехи !
Дано да я докарам някой ден да те потърся като клиент.