Автор Тема: Нотариален акт от съмнителен нотариус  (Прочетена 3834 пъти)

svetko

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 22
  • Карма: +0/-0
  • Респект: +1
    • Профил
Поради собствената си глупост вече платих капаро за един парцел .
Собственикът на който платих капарото е придобил парцела с нотариален акт от нотариус Георги Златев 
( Същият които продаде колата на президента  и на главния прокурор ) .
След като се поразрових в интернет видях че този нотариус е обвързан с жилищната мафия .
Все още незнам дали са ме прекарали с капарото но определено не ми се иска да дам цялата сума и да изгоря .
След разговор с друг нотариус при който мислех да изповядам сделката разбрах че няма 100 % сигурност дори и да платя всичко и да взема нов акт .
Моля посъветвайте ме  как да постъпя и по какъв начин да проверя дали всичко е ок или не .

jores

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 127
  • Карма: +19/-21
  • Респект: +16
    • Профил
Re: Нотариален акт от съмнителен нотариус
« Отговор #1 -: 30 Май, 2011, 20:30:34 »
0
Набави си цялата история на имота, ако нещо те усъмни /най вече завещания и пълномощни/ търси старите сосбтвеници. Разговор със съседи е само от полза.

Поздрави и успех

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Нотариален акт от съмнителен нотариус
« Отговор #2 -: 30 Май, 2011, 22:43:23 »
0
Първо отиваш в Агенцията по вписвания и искаш нотарален акт номер XXX, том YYY, дело ZZZ, дата DD.MM.YYYY и гледаш дали е същия който имат там.

После в него пише на какво се базира и има написан вероятно друг нотариален акт. Ако е след 1991 - взимаш и него от АВ, ако е преди - от съда. И така караш назад докъдето може. И или сам си правиш изводите или се консултираш с някой, който това му е работата има тук един във форума много го бива :)

И ако са те излъгали нещо си пускаш жалба в прокуратурата и отделно си искаш капарото в двоен размер.

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Нотариален акт от съмнителен нотариус
« Отговор #3 -: 30 Май, 2011, 23:29:06 »
0
Иди за проверка при друг нотариус, виж бившите собственици и ще се разбере каква е хавата. Имай предвид, че дори и при най-големите измамници има изповядани истински нормални сделки.

OwnerBG

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
  • Карма: +62/-62
  • Респект: +53
    • Профил
    • Списание за хората, имотите и проблемите
Re: Нотариален акт от съмнителен нотариус
« Отговор #4 -: 30 Май, 2011, 23:39:44 »
0
Поради собствената си глупост вече платих капаро за един парцел .
Собственикът на който платих капарото е придобил парцела с нотариален акт от нотариус Георги Златев 
( Същият които продаде колата на президента  и на главния прокурор ) .
След като се поразрових в интернет видях че този нотариус е обвързан с жилищната мафия .
Все още незнам дали са ме прекарали с капарото но определено не ми се иска да дам цялата сума и да изгоря .
След разговор с друг нотариус при който мислех да изповядам сделката разбрах че няма 100 % сигурност дори и да платя всичко и да взема нов акт .
Моля посъветвайте ме  как да постъпя и по какъв начин да проверя дали всичко е ок или не .

Нотариус Златев не е от проблемните.Правил е някоя и друга неприсъствена услуга, но кой ли не е.Защо се усъмни.Има ли причина, или просто страх, лозе да опази.В кой район е парцела.
Подбрани статии за собственици на имоти.http://www.sobstvenik.com/
За купувачи и продавачи си има други места.
Балкански рекорд за „Най-много хора правещи заедно Български мартеници за 5 минути“ http://www.babamartaworld.com/


                                                                OwnerBG

svetko

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 22
  • Карма: +0/-0
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Нотариален акт от съмнителен нотариус
« Отговор #5 -: 31 Май, 2011, 08:34:34 »
0
Парцела е в община Панчарево . Аз попринцип съм малко песимист , но се усъмних много когато гледайки имената от нотариалния акт реших да ги напиша в гугул просто за да видя какво ще излезе , а то взе че излезе ......
Засега с брокера и собственика всичко си върви нормално обаче все пак сме в България и не ми се ще да дам една камара пари за нищо .