Анкета

Какъв да е домейна (няма да трябват пререгистрации или "местене") всичко е автоматично (т.е. само мой труд - безплатно :) )

forum.sobstvenik.com
3 (5.8%)
fimoti.com
49 (94.2%)

Общ брой гласове: 48

Автор Тема: Нека гласуваме явно за домейна на форума, това ще реши и "другия въпрос"  (Прочетена 41116 пъти)

OwnerBG

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
  • Карма: +62/-62
  • Респект: +53
    • Профил
    • Списание за хората, имотите и проблемите
Подкрепям последното мнение на BulCan на 100 процента. Оунъре, нещата са принципни, аз нямам проблем да си остане и тук форума, но нали целта е възможно най-голямата демократичност, от която зависи бъдещето на форума. Аз съм благодарен, че предоставяш пространство и бих искал да присъстваш (и на новия адрес), защото намирам мненията ти за полезни и толерантни.

Благодаря за поканата.
Само да ми обясните какво недемократично се случи до момента, какви проблеми възникнаха, и какво всъщност правим.
А мераклии за яхане на вълната, тепърва ще има.
Не е ли по добре да оставим естествения подбор да реши този псевдо проблем.
Базата данни на форума да се клонира на двете места едновременно без връзка помежду им и всеки да пише където иска.
Няма обидени, пълен избор и възможност за доказване къде ще се ус.....т нещата откъм толерантност. демократичност продажба на дребно на идеята и ентусиазма.
Подбрани статии за собственици на имоти.http://www.sobstvenik.com/
За купувачи и продавачи си има други места.
Балкански рекорд за „Най-много хора правещи заедно Български мартеници за 5 минути“ http://www.babamartaworld.com/


                                                                OwnerBG

servel

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 161
  • Карма: +17/-2
  • Респект: +10
    • Профил
Owner-е, може да си кристално чист, но явно има подозрения към теб и затова предлагам - обяви си цената да ти платим да прехвърлиш собствеността на скитъра и додо (предлагам да е по равно на двамцата).

Хайде казвай, аз съм за и ще участвам безвъзмездно да ти откупим "правата" ти.

Ти си на ход - обявявай цена

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Owner-e, силен ход... Така ще ни накараш да се "раздвояваме" м-у различни любими съфорумци. Явно не ти се разделя със "собствеността"...

@Servel - Оунъра не е нужно да продава каквото и да било, Додо си има правата над fimoti.com Всичко е до решението на съфорумците и желанието на Додо и Скитъра да правят друг форум на друг хостинг, като вземат базата данни с постовете от тук, както предложи Owner-a.

Нека видим Додо и Скитъра какво ще кажат по въпроса...
I say what I do and do what I say.

OwnerBG

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
  • Карма: +62/-62
  • Респект: +53
    • Профил
    • Списание за хората, имотите и проблемите
Owner-е, може да си кристално чист, но явно има подозрения към теб и затова предлагам - обяви си цената да ти платим да прехвърлиш собствеността на скитъра и додо (предлагам да е по равно на двамцата).

Хайде казвай, аз съм за и ще участвам безвъзмездно да ти откупим "правата" ти.

Ти си на ход - обявявай цена

Какви права бе хора.
Че даже и да продавам.
Важни са хората на които им е интересно и забавно.
Това колко струва според теб
Погледни една нова тема която пуснах с предложение
Подбрани статии за собственици на имоти.http://www.sobstvenik.com/
За купувачи и продавачи си има други места.
Балкански рекорд за „Най-много хора правещи заедно Български мартеници за 5 минути“ http://www.babamartaworld.com/


                                                                OwnerBG

OwnerBG

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
  • Карма: +62/-62
  • Респект: +53
    • Профил
    • Списание за хората, имотите и проблемите
Owner-e, силен ход... Така ще ни накараш да се "раздвояваме" м-у различни любими съфорумци. Явно не ти се разделя със "собствеността"...

@Servel - Оунъра не е нужно да продава каквото и да било, Додо си има правата над fimoti.com Всичко е до решението на съфорумците и желанието на Додо и Скитъра да правят друг форум на друг хостинг, като вземат базата данни с постовете от тук, както предложи Owner-a.

Нека видим Додо и Скитъра какво ще кажат по въпроса...

Аиде пак собственост.
Бе много собственици се събраха на неродена мома.
Подбрани статии за собственици на имоти.http://www.sobstvenik.com/
За купувачи и продавачи си има други места.
Балкански рекорд за „Най-много хора правещи заедно Български мартеници за 5 минути“ http://www.babamartaworld.com/


                                                                OwnerBG

Imotenbalon

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 187
  • Карма: +36/-5
  • Респект: +18
    • Профил
Аз също съм за fimoti.com .Стори ми се малко пробързано прехвърлянето в този сайт тъкмо беше започнала дискусията когато това стана. Ако трябва да съберем пари за хостинг , не вярвам да е голям проблем.

servel

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 161
  • Карма: +17/-2
  • Респект: +10
    • Профил
и като гласуваме за fimoti.com защо се пише още тика  :o

последния пост там е от гранита от вчера 10,12 p.m.

що така бе, миме  :o

асенка, след като приключи тука, пиши в fimoti.com - явно ти ще дадеш старта  *drink5*

Don

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 25
  • Карма: +6/-0
  • Респект: +3
    • Профил
Във fimoti.com не може да се пише, защото пренасочва трафика към forum.sobstvenik.
Най-лесно ще е додо да махне връзката и всичко ще си дойде на мястото. Най-малкото,
защото всеки влиза в сайта като напише fimoti.com

Scyther

  • Гост
Темата е за домейна.
forum.sobstvenik.com vs fimoti.com

Горе в ляво на форума си пише "Форум за имоти" и като такъв му приляга повече името fimoti Така, че гласувам за fimoti.
Питах додо как стои въпроса с хостинга. Чакам го да отговори. Надявам се до утре да имам по-пълна представа.

dzvero75

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 18
  • Карма: +9/-0
  • Респект: +6
    • Профил
Аз съм за първоначалната идея на Scyther- форумът да не се комерсиализира.
Предпочитам да си го поддържаме сами  , защото стигне ли се до "външно финансиране"
ще се получи ,че който дава парите ,той ще "насочва хорото".
Тук съм заради Scyther и НЕГОВАТА ИДЕЯ !!!!

Гласувам за  fimoti.com



П.П.  В "Алтернативният форум за имоти " ме "поздравяват" като 999,999 посетител.............
 

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Опаа аз пак бях на биричка.  *drink5*

BulCan трябваше да пуснеш анкета бре :)

Нека да кажа пак от техническа гледна точка - форумът може да се прехвърли на друг домейн без да забележите прекъсване нито да трябва да правите нещо или да се местят теми. Просто друг домейн ще стане основен и даже нещо да има индексирано от google.com със стария адрес, ще се показва автоматично новият домейн (за целта обаче OwnerBG трябва да се съгласи да се добави един запис в DNS сървъра където се хоства в момента).

Т.е. чисто технически няма проблем да се направи всичко. Достатъчно е да вземете някакво решение.

С излишните спорове не се постига нищо, само може да обидите OwnerBG.

Затова добавих анкета. Ето гласувайте явно и ще решим.

А домейна ще го прехвърля на Scyther. За регистрацията не искам пари както казах. Мога и мой хостинг да дам пак без пари или поне ако няма по един милион посещения на ден :) Ако това стане ще ви кажа, защото тогава разходът е по-голям :)

kamen_b

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 84
  • Карма: +21/-4
  • Респект: +81
    • Профил
Оунър, след техническите разяснения на Додо и очерталите се предпочитания към fimoti.com, единственият ти разумен ход е да се съгласиш на въпросния "един запис в DNS сървъра", за който Додо говори, и да му осигуриш необходимия достъп за това. Всеки друг ход би доказал меркантилност, за каквато колеги, които те познават, изразяват подозрения - надявам се неоснователни. Изборът е твой.

OwnerBG

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
  • Карма: +62/-62
  • Респект: +53
    • Профил
    • Списание за хората, имотите и проблемите
Оунър, след техническите разяснения на Додо и очерталите се предпочитания към fimoti.com, единственият ти разумен ход е да се съгласиш на въпросния "един запис в DNS сървъра", за който Додо говори, и да му осигуриш необходимия достъп за това. Всеки друг ход би доказал меркантилност, за каквато колеги, които те познават, изразяват подозрения - надявам се неоснователни. Изборът е твой.

Камене, от самото начало единственно Додо има достъп до сайта.
През цялото време.
И до момента той е реалния собственик на сайта.
Мое решение което до момента се оказа правилно.
Просто се оказах удобен за виновен.
Разумните ходове не са свързани с даване на съвети между другото. Затова са и разумни.
А ако искаш да обсъждаме колеги, всеки средно интелигентен човек може да ми намери телефона и да звънннне ако има да казва нещо.
Отиде ми почивния ден да се обяснявам че нямам сестра.
Подбрани статии за собственици на имоти.http://www.sobstvenik.com/
За купувачи и продавачи си има други места.
Балкански рекорд за „Най-много хора правещи заедно Български мартеници за 5 минути“ http://www.babamartaworld.com/


                                                                OwnerBG

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Опаа аз пак бях на биричка.  *drink5*

BulCan трябваше да пуснеш анкета бре :)



Dodo, анкетата е анонимна, по-добре е всички да виждат кой какво мисли по въпроса.
I say what I do and do what I say.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Е да, то и сега може да се пише отдолу и текстово мнение :) Но с анкета се брои по-лесно. Вярно е, че като е очевидна, е малко манипулативна (примерно 100% за едно мнение кара хората да казват "айде и аз така" като на събрание на ОФ или БКП)