Анкета

Какъв да е домейна (няма да трябват пререгистрации или "местене") всичко е автоматично (т.е. само мой труд - безплатно :) )

forum.sobstvenik.com
3 (5.8%)
fimoti.com
49 (94.2%)

Общ брой гласове: 48

Автор Тема: Нека гласуваме явно за домейна на форума, това ще реши и "другия въпрос"  (Прочетена 41591 пъти)

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил

Владо,

Това беше и една от причините да се въздържам известно време да дам предложение за благотворителност.

Целта НЕ  е благотворителност на този форум. Целта е ясна на всички. Все пак ще има някакви приходи. Най-малкото, може да се получи така, че даренията са повече от разходите.

Това имах предвид.

koganev

  • Гост
Коганев,

Вероятно си прав. Изхождам от това, че дарението не е необходимо да се афишира. По възможност. Просто се нагледах на такава куха демонстрация. Върхът беше една силиконова дива, намираща се в Дубай на разходка, как даряваше за благородна кауза 300, пък после се оригира500, пък после... (по памет са цифрите, но нещо такова бяха).

абе.. то онова е друга работа, пък и ние на силиконолвите им отказваме, по принцип... всякакви дарения.

Може би трябва да намерим точния юридически термин, защото дарение е объркващо.
Учредителна вноска или нещо там ... айде един юрист да се изаже де. Че да не вземе някоя силиконова кака да развали дисциплината...   :D

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Следва да се обърне внимание на идеята, да се привлече за патрон на сайта някоя силиконка миска моделка  :D *flower2*

servel

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 161
  • Карма: +17/-2
  • Респект: +10
    • Профил
Муза, даже ще е много добре ако приходите са повече от разходите.  :)

И тъй като сумите в повече няма да надхвърлят милиард, ще стоят по сметките за бъдещи разходи...  :)

vlado.b

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 102
  • Карма: +18/-11
  • Респект: +6
    • Профил
Muza нямам нищо против благотворителността.Ако останат след покриването на разходите някакви пари собственика на сайта да ги прави каквото си реши.Моето мнение е ,че когато се гони някаква печалба па макар и с такава благородна цел каквато е благотворителността това води до нежелан трафик и излишно разводняване на темите в стремежа да се генерира по висока посещаемост на форума.
Дано съм успял правилно да обясня позицията си. :)

admin

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 162
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +6
    • Профил
Muza нямам нищо против благотворителността.Ако останат след покриването на разходите някакви пари собственика на сайта да ги прави каквото си реши.Моето мнение е ,че когато се гони някаква печалба па макар и с такава благородна цел каквато е благотворителността това води до нежелан трафик и излишно разводняване на темите в стремежа да се генерира по висока посещаемост на форума.
Дано съм успял правилно да обясня позицията си. :)

Това е така - когато започне да се мисли за печалба или изгода като цел, понякога се случва човек за 10 стотинки си сере на главата :)

Scyther

  • Гост
Добре сте тръгнали в някаква посока, но сме на път да омотаем в предложения и идеи. Коганев правилно застъпи тезата за целите, servel ги дефинира успешно
Цитат
Свободна обмяна на мнения и дискусии за развитието на икономиките на БГ и света, пазарите /основно на имотите/, инвестиционен маркет, както и всякакви други свободни теми, които са от общ интерес.
Стартът е даден.

Додо2 дефинира проблема с финансирането по един прекрасен начин. Каза, че за момента няма нужда от пари, а когато опре до там, че да са необходими - ще се обади. Та стига сме говорили за пари. Що нещо се изписа за пари, а ето за какви пари всъщност говорим: http://www.icn.bg/

Домейн: .com     17.46 лв. за регистрация и приблизително толкова на година.
Хостинг: пространство 8GB и трансфер от 80GB/мес = 43,20 лв./година
Хостинг: пространство 30 GB и неограничен трансфер = 82,80 лв./година

Домейна додо2 го е платил, аз предлагам да почерпя с хостинг за една година, а бирата от Вас.

Давайте идеи за целите на форума, правилата за участие и не на последно място към структурата на форума за Категории>Раздели>Теми. И най-добре в друга тема с подходящо заглавие, че тази се напълни с офтопик.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Абе и хостинг има и почти съм го инсталирал сега си тествам разни неща.

acen1975

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 278
  • Карма: +121/-92
  • Респект: +63
    • Профил
Уф как ме мързи да пиша но ще трябва, за да изясним открито нещата:

а) "смяна на името" - аз ще пусна хостинг за fimoti.com, ще инсталирам форума и там и ще направя необходимото преходът да стане незабележимо за потребителите, в това съм специалист. За целта обаче ни трябва и името "forum.sobstvenik.com". Плюс за всички - няма да забележат промяна, освен че вече горе ще им седи fimoti.com. google.com е индексирал вече 200 страници от форума той си знае работата и ще преиндексира новото място. Минус за OwnerBG е че така губи един поддомейн за благото народно и ако иска да си има точно това име за форум на бъдещия сайт - няма да може. Има един вариант да следя (това може) докато идва трафик върху старото име и като стане 0 да му го върнем. Минус за него е и това, че така няма да има форума като част от сайта си.

б) "клониране" - пускам хостинг за fimoti.com, инсталирам форума и копирам каквото има в него. Така се получават два еднакви отделни сайта, а след този момент стават различни като съдържание. Минус е, че губим трафика ако има такъв от google.com, част от хората няма да знаят за промяната и ще останат на старото място, част ще пишат в новото. Плюс за OwnerBG е че ще има форум с мнения, индексиран от google.com. Честно си казвам този вариант не ми харесва, защото:
- част от хората няма да пишат на нито едно от двете места
- има дублирано съдържание и на практика хората, особено Scyther, ще се почувстват, че някой им е взел част от тях за собствено ползване
- получава се ненужно пъпкуване и съответно объркване у хората :)

Ето това са нещата, погледнати обективно.  *drink5*

 Додо,направо прехвърляй кво можеш,квот не можеш не прехвърляй,остави му го на оунъра за спомен.
     значи,когато се прехвърляше форума от скитъра,на оунъра,не бе проблем да не се прехвърли инфото,както и не бе проблем да се пререгистрират всички отново,НО СЕГА Е ПРОБЕМ?
    давай новия форум и да се регистрираме и да не си губиме времето тук повече.
  анкетата не бе ли достатъчна?
 аз лично предпочитам да се пререгистрирам в вашия сайт и всичко да почне наново,отколкото да си губя поредния ден с обяснения с оунъра.



п.п.
Вчера имах 4 обаждания с предложения за подкрепа /финансова/ като едното беше от един от най големите портали в страната.Така че явно има нещо в нашата идея което привлича лешоядите.Но това нещо ще го има докато сме заедно, даже и непонасящи се.
Така че да му мисли Скитъра.
Моят проблем се разрешава от развитието на нещата.
След малко ще се наложи да изчезна, но ви моля да не ме изяждате напълно.
Налага се да се поразходя с едни хора които също смятат че има нещо в нашата страна, заради което си заслужава да похарчат парите си.
А идексациите от гугъл не са капитал заради който си заслужава да се развихрят страсти.
Е ако не са нужни за управляващото дружество де.

аха,сега разбираш ли защо не искам сайта да има нещо общо с теб?
   
   казах ти батка,ниска топка си-не бъркай,че кат си дръпнал трафика на имоти.нет,като си откраднал сайта на скитъра,ти си човека.......НЕ СИ и никога няма да бъдеш!
   ти си един случаен тарикат,който в момента трепери от яд,че за малко му се "размина" комерсиализирането на кражбата......

    викаш,скитъра да му мисли......ами точно това и аз искам -скитъра да му мисли,А НЕ ТИ!
     
та,скитъра,от собственик на сайта,го направи главен ЕНТУСИЯСТ......и момчето дори се съгласи,без копче да каже.....в името на идеята само....
  а да видиме сега,като сайта ще бъде на скитъра,ти ще сатнеш ли главен ЕНТУСИЯСТ в името на идеята?
    ами никога няма да станеш-тва е разликата меджу манталитета на скитъра и твоя манталитет........
     разбираш ли ме или ти е трудно?сигурно не съм споменавал,че философията и прихологията са едни от нещата,които най ме итересуват.....веднага те прочитам като книга,веднага ми ставаш ясен кой си,кво ти е мисленето и за кво се бориш..........

и...сега да ще те вкларам малко в шах,да видим как ще си изиграеш хода:

КАЗВАш,чЕ СИ ЗА ПОМОщА НА РАЗВИТИЕТО НА ФОРУМИТЕ И НЯМАш НИКАКВА ДРУГА ЦЕЛ......СЛЕД КАТО ВСИчКИ ГЛАСУВАХА САЙТА ДА СЕ ПРЕМЕСТИ СЛЕДВА,чЕ ТИ ТРЯБВА ДА ДОЙДЕш СЪщО.......
    СЪГЛАСЕН ЛИ СИ ДА СТАНЕш ГЛАВЕН ЕНТУСИАСТ В НОВИТЕ ФОРУМИ,КАКЪВТО НАПРАВИ СКИТЪРА ,КОГАТО МУ ОТКРАДНА ФОРУМА?

предварително ще ти кажа и последствията от отговора ти,в случай,че не можеш да осъзнаеш дилемата:   
   1.ако не искаш да дойдеш в новите форуми значи,че в момента мреш от яд,че не ти е успяла еврейската въртелешка с каката.......и целта ти няма нищо общо с общото благо,а с твойто благо
2.ако дойдеш в новите форуми,ще докажеш пред съфорумците че си за благото,обаче бедна ти е фантазията кво голямо удоволствие ще ми създадеш на мен....да те виждам като ентусияст в новите форуми(ти си знаеш защо)

я да видим как ще отговориш на моя въпрос?

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
главен ЕНТУСИЯСТ

:) това ми дава идея за още едно предложение за категориите на потребителите:

- ентусиаст
- младши ентусиаст
- старши ентусиаст
- главен ентусиаст
- куку (да не се бърка с човека с псевдонима)

:)

acen1975

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 278
  • Карма: +121/-92
  • Респект: +63
    • Профил
главен ЕНТУСИЯСТ

:) това ми дава идея за още едно предложение за категориите на потребителите:

- ентусиаст
- младши ентусиаст
- старши ентусиаст
- главен ентусиаст
- куку (да не се бърка с човека с псевдонима)

:)


така де,да видим оунъра ще стане ли ентусиаст в новите форуми...аз предлагам  да го направиме ГЛАВЕН ентусиаст ........
     за мен има два вида хора....едните обичат медалите,другите обичат да раздават медалите........

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Асене,

Айде да спреш да ме намесваш без доказателства. Казваш, надскочил си парите. Ми не си съвсем. След като не можеш да приемеш, че могат да се правят неща и за без пари. Поне, що се отнася до мен е така.

Лек ден!

jores

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 127
  • Карма: +19/-21
  • Респект: +16
    • Профил
Уф как ме мързи да пиша но ще трябва, за да изясним открито нещата:

а) "смяна на името" - аз ще пусна хостинг за fimoti.com, ще инсталирам форума и там и ще направя необходимото преходът да стане незабележимо за потребителите, в това съм специалист. За целта обаче ни трябва и името "forum.sobstvenik.com". Плюс за всички - няма да забележат промяна, освен че вече горе ще им седи fimoti.com. google.com е индексирал вече 200 страници от форума той си знае работата и ще преиндексира новото място. Минус за OwnerBG е че така губи един поддомейн за благото народно и ако иска да си има точно това име за форум на бъдещия сайт - няма да може. Има един вариант да следя (това може) докато идва трафик върху старото име и като стане 0 да му го върнем. Минус за него е и това, че така няма да има форума като част от сайта си.

б) "клониране" - пускам хостинг за fimoti.com, инсталирам форума и копирам каквото има в него. Така се получават два еднакви отделни сайта, а след този момент стават различни като съдържание. Минус е, че губим трафика ако има такъв от google.com, част от хората няма да знаят за промяната и ще останат на старото място, част ще пишат в новото. Плюс за OwnerBG е че ще има форум с мнения, индексиран от google.com. Честно си казвам този вариант не ми харесва, защото:
- част от хората няма да пишат на нито едно от двете места
- има дублирано съдържание и на практика хората, особено Scyther, ще се почувстват, че някой им е взел част от тях за собствено ползване
- получава се ненужно пъпкуване и съответно объркване у хората :)

Ето това са нещата, погледнати обективно.  *drink5*

 Додо,направо прехвърляй кво можеш,квот не можеш не прехвърляй,остави му го на оунъра за спомен.
     значи,когато се прехвърляше форума от скитъра,на оунъра,не бе проблем да не се прехвърли инфото,както и не бе проблем да се пререгистрират всички отново,НО СЕГА Е ПРОБЕМ?
    давай новия форум и да се регистрираме и да не си губиме времето тук повече.
  анкетата не бе ли достатъчна?
 аз лично предпочитам да се пререгистрирам в вашия сайт и всичко да почне наново,отколкото да си губя поредния ден с обяснения с оунъра.



п.п.
Вчера имах 4 обаждания с предложения за подкрепа /финансова/ като едното беше от един от най големите портали в страната.Така че явно има нещо в нашата идея което привлича лешоядите.Но това нещо ще го има докато сме заедно, даже и непонасящи се.
Така че да му мисли Скитъра.
Моят проблем се разрешава от развитието на нещата.
След малко ще се наложи да изчезна, но ви моля да не ме изяждате напълно.
Налага се да се поразходя с едни хора които също смятат че има нещо в нашата страна, заради което си заслужава да похарчат парите си.
А идексациите от гугъл не са капитал заради който си заслужава да се развихрят страсти.
Е ако не са нужни за управляващото дружество де.

аха,сега разбираш ли защо не искам сайта да има нещо общо с теб?
   
   казах ти батка,ниска топка си-не бъркай,че кат си дръпнал трафика на имоти.нет,като си откраднал сайта на скитъра,ти си човека.......НЕ СИ и никога няма да бъдеш!
   ти си един случаен тарикат,който в момента трепери от яд,че за малко му се "размина" комерсиализирането на кражбата......

    викаш,скитъра да му мисли......ами точно това и аз искам -скитъра да му мисли,А НЕ ТИ!
     
та,скитъра,от собственик на сайта,го направи главен ЕНТУСИЯСТ......и момчето дори се съгласи,без копче да каже.....в името на идеята само....
  а да видиме сега,като сайта ще бъде на скитъра,ти ще сатнеш ли главен ЕНТУСИЯСТ в името на идеята?
    ами никога няма да станеш-тва е разликата меджу манталитета на скитъра и твоя манталитет........
     разбираш ли ме или ти е трудно?сигурно не съм споменавал,че философията и прихологията са едни от нещата,които най ме итересуват.....веднага те прочитам като книга,веднага ми ставаш ясен кой си,кво ти е мисленето и за кво се бориш..........

и...сега да ще те вкларам малко в шах,да видим как ще си изиграеш хода:

КАЗВАш,чЕ СИ ЗА ПОМОщА НА РАЗВИТИЕТО НА ФОРУМИТЕ И НЯМАш НИКАКВА ДРУГА ЦЕЛ......СЛЕД КАТО ВСИчКИ ГЛАСУВАХА САЙТА ДА СЕ ПРЕМЕСТИ СЛЕДВА,чЕ ТИ ТРЯБВА ДА ДОЙДЕш СЪщО.......
    СЪГЛАСЕН ЛИ СИ ДА СТАНЕш ГЛАВЕН ЕНТУСИАСТ В НОВИТЕ ФОРУМИ,КАКЪВТО НАПРАВИ СКИТЪРА ,КОГАТО МУ ОТКРАДНА ФОРУМА?

предварително ще ти кажа и последствията от отговора ти,в случай,че не можеш да осъзнаеш дилемата:   
   1.ако не искаш да дойдеш в новите форуми значи,че в момента мреш от яд,че не ти е успяла еврейската въртелешка с каката.......и целта ти няма нищо общо с общото благо,а с твойто благо
2.ако дойдеш в новите форуми,ще докажеш пред съфорумците че си за благото,обаче бедна ти е фантазията кво голямо удоволствие ще ми създадеш на мен....да те виждам като ентусияст в новите форуми(ти си знаеш защо)

я да видим как ще отговориш на моя въпрос?

Асене не те познавам, но ако този форум не се развива ще си остане клуб на 100 човека.
От 200 км. личи, че мъничката идея може да изригне в нещо голямо, но не и с гол ентусиазъм, да анатемосваш възможността форумците да са част от голямото за да се бият в гърдите, че са само ЕНТУСИАСТИ и няма корист, е абсолютно неприемливо за мен.

И един въпрос как ще се развива форума? Ако въобще това влиза в някакъв план....
Хората, които се интересуват от имоти посещават местата където е основната информация - порталите. Как ще ги поканиш тук, мен ме поканиха на лични във форума на имоти.нет други опции?

До тук не се е случило нищо друго освен преливането на група хора от едно на друго място /начина на преливане не искам да го коментирам особено от морална гледна точка/, на което групата смята, чеще се чувства по - комфортно.

Да рабирам ли, че амбицията за нещо повече от форумче без особено значение за околния свят е по - приемлива стига да е безкористна в твоите възгледи отколкото да се мисли мащабно, и наистина ФОРУМА да има влияние в света на имотите, от това да имат полза всички поставили основата и всички ползващи крайните продукти?   

Аз нямам против, ти що имаш незнам....
« Последна редакция: 17 Май, 2010, 16:45:02 от jores »

Серсем

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 110
  • Карма: +19/-10
  • Респект: +21
    • Профил
Да рабирам ли, че амбицията за нещо повече от форумче без особено значение за околния свят е по - приемлива стига да е безкористна в твоите възгледи отколкото да се мисли мащабно, и наистина ФОРУМА да има влияние в света на имотите, от това да имат полза всички поставили основата и всички ползващи крайните продукти?   

Аз нямам против, ти що имаш незнам....

Аз не съм Асен, но само да споделя.
Като те чета и се сещам за онзи виц: Какво е "едно добро начало" - отговор: 100 адвоката на дъното на морето... :D

Твойто "мащабно мислене" без хора като Асен, Начев, Коганев и няколко други, които да пишат дъъълги постове, заради които пък едни други хора да влизат да четат, не струва и пет пари. Иначе е просто - имаш си сайт, пусни му форум и развивай мащабните си проекти.
Ти се опитваш да се възползваш от безплатният труд на шепа ентусиасти, които трябва да продължат да пишат, за да се развива форума, и обеждаваш всички, че в това няма нищо лошо. Ми има. Все едно Уикипедия да е платена.
За твоят сайт искаш смс-си да се пускат, а тук ако може хората да пишат, та ти да си развиеш мащабният проект.
Толкова ти се е замъглил погледа, че чак не разделяш моралното от неморалното.
С най-добри чувства ти го казвам...

Dimitar.

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 406
  • Карма: +32/-5
  • Респект: +49
    • Профил
jores,
      Ясно е, че държиш на комерсализацията на форума, но за мен ако анкетата   беше: "Да комерсализираме ли форума?", резултатите щяха да са същите   като в началото на страницата. Няма нищо лошо в това "форум не се   развива и си остане клуб на 100   човека", в което силно се съмнявам -- погледни в дъното на началната   страница колко гости има. Предпочитам да чета мнения на 10 човека като в   тази   тема,   отколкото 12 мнения на ден на 50 форумни трола.
   
    Би ли пояснил какво разбираш под развиване на форума?
     
Едит: Докато съм писал Cepcem ме изпреварил.