Автор Тема: Късно ли е да се купуват долари?  (Прочетена 76268 пъти)

valio1900

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 86
  • Карма: +11/-11
  • Респект: +7
    • Профил
Re: Късно ли е да се купуват долари?
« Отговор #90 -: 30 Юли, 2010, 09:22:56 »
0
1.3080. Къде се изпокриха сривльвците по еврото, скучно няма с кой да си поговори човек. Долара има само един неоспорим плюс пред еврото. Като формат и дизайн, физически по ми пасва на ръката при броене и съхраняване из джобовете и на това приключват плюсовете му, от там нататък само едни недостаъци. Даже и винетка вече не може човек да си купи с долари, тия дена го забраниха и тази "последна сламка за долара" :D . Рискувам да стана вторият др. Иванов ама за съм си за еврото. Европа ще се измъкне от ямата със заемите, но Америка никога а и след толкова глупости сътворени там през последните 5 години с долара, света гледа на него вече по друг начин. Може и да не съм прав ама пък чак еврото да струвало американски центове, това си е направо изцепка.

Започна да става лошо за еврото. Изглежда Асен1975 ще се окаже прав за паритет и даже 0.85. Минем ли 1.31 ще има паритет след това. Не веднага, но догодина със сигурност.

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Късно ли е да се купуват долари?
« Отговор #91 -: 02 Август, 2010, 10:33:55 »
0
Започна да става лошо за еврото. Изглежда Асен1975 ще се окаже прав за паритет и даже 0.85. Минем ли 1.31 ще има паритет след това. Не веднага, но догодина със сигурност.

Прощавай, но се усещам, че гледам напрегнато графиките и плуването между 1,3020 до 1,3090 ме "успокоява", а мисълта за прескачане на 1,31 нещо ме впряга.
Откривам, че една от причините за това са твоите и на други колеги (от форекса) думи.
Асен се отнася с доста голямо недоверие (на моменти дори пренебрежение) към техническите анализи.
А на мене все ми се струва, че това ключово ниво от 1,31 е дефинирано с някаква техника.
Кажи, моля те, няколко думи в тази посока.

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Късно ли е да се купуват долари?
« Отговор #92 -: 02 Август, 2010, 13:28:57 »
0
Ще видим и 1,31 и 1,32 и тнт но не и 1,15 вече. Когато всички в един глас тръбят че ще стане така, доволно често става точно наобратното и това е част от играта, да се увлече тълпата и да бъде издоена. Не ставайте част от тълпата. Срешу тренд не се скача ама нещо тренда се обърна и то отдавна, може и да е дълбока корекция но на мен лично не ми се вярва.  Според мен в близките няколко месеца ще си кретаме в коридорче 1,25-1,35
« Последна редакция: 02 Август, 2010, 13:31:04 от Ivel »

servel

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 161
  • Карма: +17/-2
  • Респект: +10
    • Профил
Re: Късно ли е да се купуват долари?
« Отговор #93 -: 02 Август, 2010, 13:36:36 »
0
Ще видим и 1,31 и 1,32 и тнт но не и 1,15 вече. Когато всички в един глас тръбят че ще стане така, доволно често става точно наобратното и това е част от играта, да се увлече тълпата и да бъде издоена. Не ставайте част от тълпата. Срешу тренд не се скача ама нещо тренда се обърна и то отдавна, може и да е дълбока корекция но на мен лично не ми се вярва.  Според мен в близките няколко месеца ще си кретаме в коридорче 1,25-1,35

Така е, определено се усеща липсата на пунди.

Сега всички говорят за паритет ойро-долар... Пак /както винаги/ малцина ще направят големите пари.

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Късно ли е да се купуват долари?
« Отговор #94 -: 02 Август, 2010, 15:47:00 »
0
Ще видим и 1,31 и 1,32 и тнт но не и 1,15 вече. Когато всички в един глас тръбят че ще стане така, доволно често става точно наобратното и това е част от играта, да се увлече тълпата и да бъде издоена. Не ставайте част от тълпата. Срешу тренд не се скача ама нещо тренда се обърна и то отдавна, може и да е дълбока корекция но на мен лично не ми се вярва.  Според мен в близките няколко месеца ще си кретаме в коридорче 1,25-1,35
Аз споделих, че лично мен това ме устройва, но ........  страх !

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Късно ли е да се купуват долари?
« Отговор #95 -: 03 Август, 2010, 09:14:52 »
0
Е и какво стана, пак започнаха да се измятат тези дето до вчера тръбяха на всеслушание за паритет и всевъзможни такива глупости, ама всичко става точно по класическия сценарии, този филм съм го гледал многократно.Сега говорим за 1,35 даже 1,37 до един месец. Няколко поста по нагоре вече го предположих, когато това изглеждаше лудост.

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Късно ли е да се купуват долари?
« Отговор #96 -: 03 Август, 2010, 10:51:51 »
0
Стана това, че на този етап твоето мнение е по-близо до реално ставащото.

Виках си, че днес ще се люляме 1,3140 до 1,3180. Ама и 1,32 беше подминато.
Не го възприемам ни за сила на еврото, ни за слабост на долара.

Абе, въобще не знам какво точно е.
Август. Всички (или почти) мислят за отпуски.

nearvana

  • Гост
Re: Късно ли е да се купуват долари?
« Отговор #97 -: 03 Август, 2010, 17:06:21 »
0
мисля че ще има паритет евро-долар, ако трябва и да е след края на мандата на трише. най-вероятно шефа на бундесбанк ще поеме ЕЦБ.

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Късно ли е да се купуват долари?
« Отговор #98 -: 08 Септември, 2010, 08:51:18 »
0
Паритет ли, не ми се вярва това да стане в близките няколко години а след това е пък съвсем невъзможно по ред причини. Постепенно прозрението настъпва:

Комментируя ситуацию на валютном рынке, стратеги Morgan Stanley отмечают, что, в то время как доллар в последние дни несколько укрепил свои позиции, потенциал для роста выглядит весьма ограниченным. В банке ранее ожидали снижения пары к $1.16 к концу декабря, однако в свете последних экономических данных и заявлений представителей ФРС приняли решение скорректировать свои прогнозы. В Morgan Stanley видят риски увеличения стимулирования американской экономики и теперь ожидают восстановления евро/доллара к $1.36 к концу года, тогда как прогноз на первый квартал был повышен с $1.12 до $1.32, на второй с $1.12 до $1.28 и на третий с $1.14 до $1.26. Прогноз на конец 2011, между тем, был пересмотрен до $1.24 с $1.17. Источник: Forexpf.Ru - Новости рынка Forex

http://www.forexpf.ru/_newses_/newsid.php?news=345356

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Късно ли е да се купуват долари?
« Отговор #99 -: 16 Септември, 2010, 10:08:06 »
0
Дойде средата на септември, до който бях твърдо на евро и сега за мен отново възниква въпросът: А сега накъде ?
Имаше тежки моменти, колебание в избраната позиция, но снощи еврото проби 1,30, а преди малко пак срамежливо се подаде отгоре. Въздъхвам с известно облекчение.

Някакви идеи къде да се влиза тази есен ?

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Късно ли е да се купуват долари?
« Отговор #100 -: 16 Септември, 2010, 10:27:46 »
0
Силни движения няма да има ще си се пуляви между 1.25-1,35, затова ако имаш нещо по-високорафинирано бягай там иначе ще се зациклиш на дейлитрейдерство.

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Късно ли е да се купуват долари?
« Отговор #101 -: 16 Септември, 2010, 11:30:56 »
0
Барба и даже количеството тройки нули след 4 -ката (защо именно 4, за мен е загадка) вече няма никакво значение. Всичко това се описва с една дума, "безпредел".  Такива количественни натрупвания няма как да не доведат рано или късно до качественни изменения, затова аз лично не разглеждам вече долара като валута убежище, по скоро бих се държал за еврото в краткосрочен план, защото там ще се драска с нокти и зъби даже някъде да са оплескани нещата. 
« Последна редакция: 16 Септември, 2010, 11:39:25 от Ivel »

bludniqt sin

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 43
  • Карма: +30/-11
  • Респект: +24
    • Профил
Re: Късно ли е да се купуват долари?
« Отговор #102 -: 16 Септември, 2010, 12:29:10 »
0
Преди около два месеца избягах от швейцарците и канадците, и минах на турци. За дълго. Не по-малко от година, година и половина. Добра външна и вътрешна политика, устойчив ръст на икономиката, добри иновации и добра промишлена база. Също и няколко перспективни инфраструктурни проекта ( АЕЦ и газопроводи ), което означава добро бъдеще. Парите са в брой, лесни са за обръщане навсякъде по България а в определени региони направо може да си пазаруваш с тях. Това от мен. Лек Ви ден и САМО ЛЕВСКИ, ОЛЕ!!!!

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Късно ли е да се купуват долари?
« Отговор #103 -: 16 Септември, 2010, 12:42:58 »
0
Турските пари не са вариант, само до август инфлацията им на годишна база е 8.33. А като гледам и на годишна база USD/TRY горе долу толкова е загубила спрямо долара. Нас ни трябват пари дето нямат инфлация ако може и да са с дефлация още по добре и по които банките да дават повече от 6.5 % годишно. Такива за момента са еврото и лева в БГ. Ситуацията е уникална и е грех да не се възползува човек и да си почине малко докато светне нещо друго.
« Последна редакция: 16 Септември, 2010, 13:03:12 от Ivel »

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Късно ли е да се купуват долари?
« Отговор #104 -: 16 Септември, 2010, 13:32:07 »
0
КТБ дават 6.5% лихва на щатски долари (на евро - 7.5%). Аз продължавам да стоя на 40/40% EUR/USD и 20% CAD за баланс, както и като "неприкосновен резерв" - да не остана съвсем на "сухо", ако не дай Боже изгоря с баМка  *sheep* :D *beer*
I say what I do and do what I say.