Автор Тема: Късно ли е да се купуват долари?  (Прочетена 76280 пъти)

nearvana

  • Гост
Re: Късно ли е да се купуват долари?
« Отговор #60 -: 10 Юни, 2010, 22:45:10 »
+2
"Насим Талеб: Икономиката е далеч по-зле, отколкото преди две години"
http://www.investor.bg/news/article/100978/338.html

Явно и Талеб е що годе на мнението на Марк Фабер - " ...Съветът на Талеб към инвеститорите е да бъдат избягвани инвестициите в американски правителствени облигации и други облигационни емисии. Правилното поведение според него е насочването на парите към инструменти, предлагащи защита от инфлация. "

поздрави,
 *drink10*

Scyther

  • Гост
Re: Късно ли е да се купуват долари?
« Отговор #61 -: 18 Юни, 2010, 19:39:02 »
0

Изглежда съм пропуснал нещо. Някой знае ли какви са новините?

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Късно ли е да се купуват долари?
« Отговор #62 -: 18 Юни, 2010, 20:49:50 »
0

Изглежда съм пропуснал нещо. Някой знае ли какви са новините?

Скитъре, не виждам точно дата на събитието от графиката ти, но такъв скок се зебеляза преди 2 дни, когато европейците "се разбраха" изненадващо бързо на срещата на върха.

Scyther

  • Гост
Re: Късно ли е да се купуват долари?
« Отговор #63 -: 18 Юни, 2010, 20:55:42 »
0
Дата на графиката няма, но "събитието" е от днес по обяд. http://markets.varchev.com/ Интересно, но не видях новини по случая.

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Късно ли е да се купуват долари?
« Отговор #64 -: 18 Юни, 2010, 21:06:17 »
0
Дата на графиката няма, но "събитието" е от днес по обяд. http://markets.varchev.com/ Интересно, но не видях новини по случая.

Странно, аз днес не видях въобще такива движения.
Аз гледам това:
http://www.livecharts.co.uk/ForexCharts/eurusd.php

Приятно гледане на мача.
Лека!

Scyther

  • Гост
Re: Късно ли е да се купуват долари?
« Отговор #65 -: 18 Юни, 2010, 21:25:25 »
0
Явно съм се заблудил нещо с таймлинията. Поне можеха да го отразят в някоя новинка.

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Късно ли е да се купуват долари?
« Отговор #66 -: 01 Юли, 2010, 17:37:13 »
0
Някой знае ли, нещо конкретно ли предизвика този скок на еврото днес ?
Какво става ?
Новините не се ли чакаха утре ?? Или нещо е изтекло в аванс.
Чудя се !

Imotenbalon

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 187
  • Карма: +36/-5
  • Респект: +18
    • Профил
Re: Късно ли е да се купуват долари?
« Отговор #67 -: 01 Юли, 2010, 20:41:36 »
0
acen1975 написа:
дааааа,светна ми лаМбата.....
нали днес изтичаше 1/2 трилион евро,което трише бе дал на банките си и си го искаше обратно.....
явно изтегля ликвидност,а банките в ЕС страдат от неликвидност-принуждава ги да разпродават активи и купуват евра,че да си върнат задълженията......което натиска всички маркети надолу,отделно оскъпява еврото,защото деноминираните в долари активи-като акции в сащ и къмодитис-като петрол се разпродават,а с доларите се купуват евра,за да се върнат на ЕСБ....
май тва става,ама кой да се сети навреме......
щото такова нещо до сега не съм виждал-да има падане в петрола от 3.30 за няколко часа съпроводено с качване на еврото от .0230.........
евро банките продават петролни инвестиции в долари и с тях купуват евра......същото и с всичко останало.......
изсмукване на 1/2 трилярд евро в обръщение е единствената причина... 

да...поразтърсих се и намерих и още едно доказателство-ако сел оффа е от европа,съответно по малко популярна акция в ЕС не би трябвало да падне толкова......
това е форд-в сащ я обичат,в ЕС не баж,защото смятат,че американците не правят хубави коли.......съответно европейски портфолио мениджър в банка би предпочел да има епъл или интел,отколкото форд-епъл е надолу,интел е надолу.....форд днес е на +3%.......
тва за мен значи,че в америка се попълват точно такива активи(безинтересни в ЕС),а за да попълват останалите,просто чакат сел оффа да свърши-ЕС банките да наберат нужната ликвидност.......
ако банките в ЕС имат "deadline",да наберат ликвидността до днес,и не са задължени да продават активи от утре нататък,бая бул маркет ще е в следващите 2 седмици........

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Късно ли е да се купуват долари?
« Отговор #68 -: 01 Юли, 2010, 20:54:51 »
0
Напротив, Трише не прибира, а продължава да раздава:



Европейската централна банка ЕЦБ е раздала € 111.2 млрд. на банките под формата на 6-дневни заеми.

Общо 78 финансови институции са участвали в операцията, като обяснението за големия интерес е изтичането на предходен валутен кредит за общо € 442 млрд. изтеглен, за да подкрепи банките в условията на финансова криза.

Интерпретацията на тази новина е, че нуждата на банките от пари в брой се успокоява и притесненията за дълговите проблеми на Европа не оказват чак толкова силно влияние в момента.

Като реакция на тази новина еврото, което започна европейската сесия със спад, се покачи до $ 1.2329 спрямо долара.

AP

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Късно ли е да се купуват долари?
« Отговор #69 -: 01 Юли, 2010, 21:46:27 »
0
acen1975 написа:
дааааа,светна ми лаМбата.....
нали днес изтичаше 1/2 трилион евро,което трише бе дал на банките си и си го искаше обратно.....
явно изтегля ликвидност,а банките в ЕС страдат от неликвидност-принуждава ги да разпродават активи и купуват евра,че да си върнат задълженията......което натиска всички маркети надолу,отделно оскъпява еврото,защото деноминираните в долари активи-като акции в сащ и къмодитис-като петрол се разпродават,а с доларите се купуват евра,за да се върнат на ЕСБ....
май тва става,ама кой да се сети навреме......
щото такова нещо до сега не съм виждал-да има падане в петрола от 3.30 за няколко часа съпроводено с качване на еврото от .0230.........
евро банките продават петролни инвестиции в долари и с тях купуват евра......същото и с всичко останало.......
изсмукване на 1/2 трилярд евро в обръщение е единствената причина... 

да...поразтърсих се и намерих и още едно доказателство-ако сел оффа е от европа,съответно по малко популярна акция в ЕС не би трябвало да падне толкова......
това е форд-в сащ я обичат,в ЕС не баж,защото смятат,че американците не правят хубави коли.......съответно европейски портфолио мениджър в банка би предпочел да има епъл или интел,отколкото форд-епъл е надолу,интел е надолу.....форд днес е на +3%.......
тва за мен значи,че в америка се попълват точно такива активи(безинтересни в ЕС),а за да попълват останалите,просто чакат сел оффа да свърши-ЕС банките да наберат нужната ликвидност.......
ако банките в ЕС имат "deadline",да наберат ликвидността до днес,и не са задължени да продават активи от утре нататък,бая бул маркет ще е в следващите 2 седмици........

Баси, съвсем се ошашавих.
Имотенбалон, много ти благодаря! Това е поне някаква версия. Асен е цар на категоричните становища, това си е качество без съмнение. Повече е полезно отколкото вредно.

Само дето аз, така на прима виста, си викам: Ами те банките кога разбраха, че трябва да връщат днес милиардите  :) Днес сутринта в 10 ли им се обадих по телефона със строг глас  :). Честно, на знам как се действа в тези ситуации на  най-високо ниво.
Стискат до последно и после масирано разпродават, та ако може поне в началото да гепят по-добра цена.
Аз не бих го правил така, ама аз не съм в техните обувки.
Сполай ти пак !

Днес тия 3 фигури отскок направо ми заседнаха в гърлото. Буквало имах усещането, че от някъде вещо ще ме удари по главата.
В моментга гледам, че сме на 1,2472.

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Късно ли е да се купуват долари?
« Отговор #70 -: 02 Юли, 2010, 11:56:37 »
0
1,25 също се предаде !
Някаква нова информация и коментари.

Imotenbalon

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 187
  • Карма: +36/-5
  • Респект: +18
    • Профил
Re: Късно ли е да се купуват долари?
« Отговор #71 -: 02 Юли, 2010, 12:14:07 »
0
Днес, след данните за безработицата в 15:30, ще се разбере накъде отиват нещата.


Imotenbalon

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 187
  • Карма: +36/-5
  • Респект: +18
    • Профил
Re: Късно ли е да се купуват долари?
« Отговор #72 -: 02 Юли, 2010, 12:18:39 »
0
Има формация глава и рамене при  евро $  - възможен скок над 1.25
Същото е и при S&P, само че надолу.
От известно време при S&P говорят за DEAD CROSS ..

Но много често се случва , когато всички очакват нещо да се случи , се случва обратното ..

Най вероятно,  евентуални лоши данни за безработицата, вече са калкулирани от пазара.
« Последна редакция: 02 Юли, 2010, 12:21:32 от Imotenbalon »

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Късно ли е да се купуват долари?
« Отговор #73 -: 02 Юли, 2010, 12:36:03 »
0
Има формация глава и рамене при  евро $  - възможен скок над 1.25
Същото е и при S&P, само че надолу.
От известно време при S&P говорят за DEAD CROSS ..

Но много често се случва , когато всички очакват нещо да се случи , се случва обратното ..

Най вероятно,  евентуални лоши данни за безработицата, вече са калкулирани от пазара.
Благодаря! Това за безработицата май всички го чакат!

Днес чрез твоя пост намерих написаното от Асен.
Темата с изтегляне на ликвидност от ЕЦБ я оставям настрана, тази летва ми е висока. Нямам ни най-малка представа, как в последния възможен момент ще се търсят милиарди през глава. Това не го смилам. Аз съм проблемът (най-вероятно това е).

Добре е, че той търси и някакви индиректни доказателства. Прочетох го два пъти в тази част на разсъжденията, но продължавам да не разбирам. Тезата, че европейците не харесват Форд и тази акция не е в порфейлите им, звучи достоверно.
Обратно - Епъл и Интел са там.
В един момент ти трябва остро кеш.
Какво може да се направи ?!
Продаваш!
Какво продаваш?
Продаваш това, което имаш ! Ерго, Епъл и Интел. Предлагането е голямо. В резлтат на това последните падат . Дотук мсичко си е на мястото.
Кой купува ?
По-скоро американците и Далечен изток. Техен свободен ресурс отива в купуване на Епъл и Интел.
Нормално е търсенето на други да падне, ресурсът отива в различна посока.

ЗАЩО обаче да расте Форд ?
Откъде се взима това завишено търсене (и с какъв кеш), което да изстреля така мощно акцията ?!
Как се обяснява точно тази връзка: Евро:Форд, та Асен го посочва като индиректно доказателство за събитията от вчера?

Imotenbalon

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 187
  • Карма: +36/-5
  • Респект: +18
    • Профил
Re: Късно ли е да се купуват долари?
« Отговор #74 -: 02 Юли, 2010, 12:43:54 »
0
Идеята за форд според Асен е, че понеже европейците не харесват форд , то и не са притежатели на акции на форд които да продават и затова не падат.

Съжалявам, че така цитирам и преразказвам Асен, но човека се обиди и изчезна, а има какво да се научи от него, въпреки че за някой неща сме на противоположни мнения :)
« Последна редакция: 02 Юли, 2010, 12:46:03 от Imotenbalon »