Автор Тема: Късно ли е да се купуват долари?  (Прочетена 76249 пъти)

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Късно ли е да се купуват долари?
« Отговор #75 -: 02 Юли, 2010, 12:53:48 »
+1
Идеята за форд според Асен е, че понеже европейците не харесват форд , то и не са притежатели на акции на форд които да продават и затова не падат.

Съжалявам, че така цитирам и преразказвам Асен, но човека се обиди и изчезна, а има какво да се научи от него, въпреки че за някой неща сме на противоположни мнения :)
Непадането би било обяснимо, но той говори за скок от над 3 %.
Бях се фиксирал да си обясня скока, а не непадането.
ОК.

Факт е, че той знае, има интересен и нестандартен поглед за някои неща и когато е в равновесно състояние дори и аз си говоря успешно с него.
Ама, трудни са човешките отношения!

Какво да се прави, като все чешити сме се събрали и не можем да теглим заедно колата :)

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Късно ли е да се купуват долари?
« Отговор #76 -: 10 Юли, 2010, 11:59:46 »
-5
Типичният асенофил мисли че ще забогатее от дребна спекулация на къса позиция подшушната от гуруто Асен. Само, че какво се получава на практика? Гуруто потъва в дън земя, а шортменовете- дребни спекуланти като видяха месечния ръст на еврака, почанха да питат: какво става? , Чудят се, маят се, а гуруто мълчи и липства. Интересното е и че си е изтрил мненията в които твърди, че еврото щяло да стане 90 цента.  Някои се набълбукаха с талери и сега си скубят косите :DХак да им е. Скоро очеквам тези които бяха дълго време фенове на гуруто и години наред не си закупиха жилище, а чакаха апокалипсиса да зареват като хималайски мечки. За мен ще е доста забавно театро. Искам да наблюдавам от първия ред :) :) :) *drink9*

10 Юли, 2010, 11:59:46 - Скрито мнение поради висок отрицателен вот. Покажи мнението.
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Късно ли е да се купуват долари?
« Отговор #77 -: 10 Юли, 2010, 14:52:49 »
0

Става въпрос, не за дребни сделки, макар че нищо лошо, който го може. По-скоро, персонална ориентация в това, което се случва и предстои да се случи.

А пък за първия ред - много станахте. При това с коренно различни очаквания. Почвам нов бизнес - пуканки. :D *valcho*

 *drink11*

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Късно ли е да се купуват долари?
« Отговор #78 -: 10 Юли, 2010, 15:31:34 »
-5
Почвам нов бизнес - пуканки. 
.........................................................................
Ако искаш мога да ти продам и една машина за захарен памук в добавка. :) *flower2*
10 Юли, 2010, 15:31:34 - Скрито мнение поради висок отрицателен вот. Покажи мнението.
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

valio1900

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 86
  • Карма: +11/-11
  • Респект: +7
    • Профил
Re: Късно ли е да се купуват долари?
« Отговор #79 -: 15 Юли, 2010, 16:33:22 »
0
За доларите мисля, че днес или утре е момента.

Scyther

  • Гост
Re: Късно ли е да се купуват долари?
« Отговор #80 -: 19 Юли, 2010, 22:34:49 »
0
Аз си мисля, че момента за купуването на доларите е сега. Дори малко го поизтървахме, но не е късно.
Не е препоръка!!!

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Късно ли е да се купуват долари?
« Отговор #81 -: 20 Юли, 2010, 08:33:09 »
0
Рано е а и няма да има особено смисъл от това движение, до месец два ще имаме 1.35 в двойката а след това така ще си и крета от 1,30 до 1.137 например. Не че съм добър познавач ама имам право на мнение. Разправях ви, че всяко чудо за три дни, когато всичи в един глас тръбяха че ще видим 1.10 и даже под един. Да в Европа има проблеми ама и американските никой не ги е лекувал още, а и световен мащаб след всичките изцепки на долара (Америка) за последните няколко години се формира един негативизъм към долара в даже в такива силно доларови територии като Русия и Китай. Аз ги наблюдавам руснаците сега всички почти преминаха на Евро а по рано в главите им бяха само долари. Сега смятат в Евро и кеша им е в Евро, което би трябвало нещо да означава.

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Късно ли е да се купуват долари?
« Отговор #82 -: 22 Юли, 2010, 12:07:08 »
0
Рано е а и няма да има особено смисъл от това движение, до месец два ще имаме 1.35 в двойката а след това така ще си и крета от 1,30 до 1.137 например. Не че съм добър познавач ама имам право на мнение. Разправях ви, че всяко чудо за три дни, когато всичи в един глас тръбяха че ще видим 1.10 и даже под един. Да в Европа има проблеми ама и американските никой не ги е лекувал още, а и световен мащаб след всичките изцепки на долара (Америка) за последните няколко години се формира един негативизъм към долара в даже в такива силно доларови територии като Русия и Китай. Аз ги наблюдавам руснаците сега всички почти преминаха на Евро а по рано в главите им бяха само долари. Сега смятат в Евро и кеша им е в Евро, което би трябвало нещо да означава.

Потих се на този въпрос и изглежда стигнах до заключение и решение, че ще бъде нещо такова, както и ти го описваш.
Без да съм така песимистично настроен за "кретането".
Няма да правя резки звижения, пък ще видим.

Не мога да посоча много тежащи мотиви. Имам чувството, че си правят с курса каквото им дойде.
Германия доказа, че се оправя с износа си и при скъпо евро. Колкото и да беше изненадващо.
Обратно обаче, по-скоро не е вярно. Световните износители закъсват при поевтиняване на еврото.
А особената и уродрлива "симбиотичност" между САЩ и китайците не може да се побере хармонично в главата ми.

В момента, когато двойката мина под 1,28 си рекох: аре пак на червено.
Вальо1900 и Скайтъра бяха прави.

Сега гледам, малко вдигна глава. Това поне приемам като някакъв сигнал, че поне при стрестестовете на евр. банка няма да има горчиви изненади. А дано !
Не мога да допусна, че информацията не е изтукла към сериозните играчи. Надявам се, че вече е отразено в курса.

Тиня.

valio1900

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 86
  • Карма: +11/-11
  • Респект: +7
    • Профил
Re: Късно ли е да се купуват долари?
« Отговор #83 -: 22 Юли, 2010, 13:55:54 »
0
Недей забравя, че лихвата ще започне да се вдига точно от САЩ. Очаквам след 15 Септември да слезем под 1.25, а от там и 1.15, а до тогава трябва да не сме минали над 1.31.

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Късно ли е да се купуват долари?
« Отговор #84 -: 22 Юли, 2010, 17:11:04 »
0
Недей забравя, че лихвата ще започне да се вдига точно от САЩ. Очаквам след 15 Септември да слезем под 1.25, а от там и 1.15, а до тогава трябва да не сме минали над 1.31.
valio1900,
Виждам, че си сериозен човек и пишеш неща, които уважавам.
Бих препоръчал на трети лица по тази тема да слушат теб, а не мен.
Така ми се сложиха нещата, че до 15 септ. съм дълъг на евро.
Ще си нося последиците.

Сега се връщам от една среща с банкери. Очакванията са, че по стрестестовете на банки Европа, няма да има изненади.
Окрупнявам и да не подведа, макар на срещата да се визираха банки от конкретна страна (потенциално "рискова"). Тя ме тревожеше.

valio1900

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 86
  • Карма: +11/-11
  • Респект: +7
    • Профил
Re: Късно ли е да се купуват долари?
« Отговор #85 -: 23 Юли, 2010, 20:36:39 »
0
А не ролята на "гуру" не ми приляга. Просто споделям какво мисля.
Доста неща съм научил по форуми и ако съм бил полезен и аз - добре дошло.
Но активността в този форум нещо не ми допада, друго си беше да поспори човек със Собственик31, затова и рядко пиша.

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Късно ли е да се купуват долари?
« Отговор #86 -: 23 Юли, 2010, 20:57:45 »
0
Ми нафтата нещо не ще да пада, май тия нива са конфортни за всички а иде зима. Стрестестовете са Ок с изключение на една гръцка и една немсака банка (е нали тррябваше нещо да кажат все пак). Когато ги правиха тези тестове в УСА след това следваше ръст и повишаване на доверието, затова не мисля да е възможно да се връщаме пак под 1.20. Кой знае ще видим.

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Късно ли е да се купуват долари?
« Отговор #87 -: 26 Юли, 2010, 15:59:37 »
0
Еврото се държи още, аз пък стискам плаци  :)
Знаете ли, чакат ли се някакви важни новини през август?

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Късно ли е да се купуват долари?
« Отговор #88 -: 29 Юли, 2010, 12:47:12 »
0
1.3080. Къде се изпокриха сривльвците по еврото, скучно няма с кой да си поговори човек. Долара има само един неоспорим плюс пред еврото. Като формат и дизайн, физически по ми пасва на ръката при броене и съхраняване из джобовете и на това приключват плюсовете му, от там нататък само едни недостаъци. Даже и винетка вече не може човек да си купи с долари, тия дена го забраниха и тази "последна сламка за долара" :D . Рискувам да стана вторият др. Иванов ама за съм си за еврото. Европа ще се измъкне от ямата със заемите, но Америка никога а и след толкова глупости сътворени там през последните 5 години с долара, света гледа на него вече по друг начин. Може и да не съм прав ама пък чак еврото да струвало американски центове, това си е направо изцепка.

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Късно ли е да се купуват долари?
« Отговор #89 -: 29 Юли, 2010, 13:19:45 »
0
Сега само гледам и се надявам.