Автор Тема: Моля моля подред, не се пререждайте...  (Прочетена 9902 пъти)

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Моля моля подред, не се пререждайте...
« Отговор #1 -: 16 Октомври, 2011, 20:39:57 »
0
Невидимко, ха плати си ЕМС-чето и ни информирай що за чудо е това.

koganev

  • Гост
Re: Моля моля подред, не се пререждайте...
« Отговор #2 -: 16 Октомври, 2011, 21:14:43 »
0
Ако смс-чето е по лев и нещо, веднага мога да ви кажа какво чудо е. То не е трудно да се сети човек...

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Моля моля подред, не се пререждайте...
« Отговор #3 -: 17 Октомври, 2011, 15:05:24 »
0
Това е магазин на "Витошка", смешнико. И, ако отвориш обявата, няма нищо общо с параметрите, които си преписал.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Моля моля подред, не се пререждайте...
« Отговор #4 -: 17 Октомври, 2011, 20:41:26 »
0
Помните ли как се надуха клаксоните, като се продаде тетра-додека-паралеле-стъкления уй на Раковска за по 3500 евро/м2.

Да видим какво ще се случи обаче сега с това:


Фонд Имоти АДСИЦ обяви търг за сградата на Цариградско шосе

Офертите ще могат да се подават в срок до 8 ноември 2011 г. до 17 часа, а ценовите предложения в тях не са обвързани с минимална продажна цена.


Тъй като великите брокери обичат да правят интерполации на базата на една (най-много две, защото няма повече) сделки, вероятно според тях няма да има никакъв проблем да има предложения към 122 милиона евро, нали?  *rofl*

Залагайте какви предложения ще има :)

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Моля моля подред, не се пререждайте...
« Отговор #5 -: 17 Октомври, 2011, 21:26:34 »
0
залагам, че до сделка няма да се стигне, защото не са обвързани да приемат най-високото предложение

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: Моля моля подред, не се пререждайте...
« Отговор #6 -: 17 Октомври, 2011, 21:38:08 »
0
Това е магазин на "Витошка", смешнико. И, ако отвориш обявата, няма нищо общо с параметрите, които си преписал.

Имотко, не знам към кой е насочено обръщението ти, но във всеки случай преписани параметри в тази тема не съм срещнал. Аз лично само сложих линк към една обява. Ти изобщо правиш ли разлика между линк и написани параметри? Всъщност знаеш ли какво е линк? И внимавай как общуваш с участниците в този форум! (това не ти е кочината имоти.нет)

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Моля моля подред, не се пререждайте...
« Отговор #7 -: 17 Октомври, 2011, 22:02:00 »
0
Нали всички от кочината идваме, а ти си дал линк наистина, но без да погледнеш обявата. Което си е спам.

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: Моля моля подред, не се пререждайте...
« Отговор #8 -: 17 Октомври, 2011, 22:49:16 »
0
Нали всички от кочината идваме, а ти си дал линк наистина, но без да погледнеш обявата. Което си е спам.


Да така е, но хората тук дойдоха когато кочината там започна да се заформя, а ти си стоиш там и не си мръднал.
Както и предполагах ти нямаш елементарни компютърни познания щом дори спам не знаеш какво е. Има една страница www.google.com напиши думата "spam" и ще разбереш определениет за спам много точно или пък потърси във Wikipedia

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Моля моля подред, не се пререждайте...
« Отговор #9 -: 18 Октомври, 2011, 13:39:58 »
0
Помните ли как се надуха клаксоните, като се продаде тетра-додека-паралеле-стъкления уй на Раковска за по 3500 евро/м2.

Да видим какво ще се случи обаче сега с това:


Фонд Имоти АДСИЦ обяви търг за сградата на Цариградско шосе

Офертите ще могат да се подават в срок до 8 ноември 2011 г. до 17 часа, а ценовите предложения в тях не са обвързани с минимална продажна цена.


Тъй като великите брокери обичат да правят интерполации на базата на една (най-много две, защото няма повече) сделки, вероятно според тях няма да има никакъв проблем да има предложения към 122 милиона евро, нали?  *rofl*

Залагайте какви предложения ще има :)


Някога ги следях тези, но вече не.
Аз не съм чувал, че сделката на Раковски и финализирана. Но, може и да е !
Последното, което съм чувал през лятото, че има някакъв подписан документ (не знам с каква правна сила) с европейците, по  предстояха още тежки административни процедури и т.н.

А що се отнася до  Бизнес Центъра, в окрупнени мерки има  35 000 м2  РЗП, около 25 000 или по-малко  светли площи от различен вид за полезно оползотворяване (отдаване). Не съм сигурен в подробностите. Вътре има един огромен атриум, знам, че заради него едно време имаха огромни проблеми с пожарникарите и  РС се забави доста.

Онзи, Генчев, приказваше преди време за някакъв "интерес" за над 20 млн. Е., ама  !????? Тя сградата нямаше и РП, но това беше по-скоро игра, че да не ги натоварят с данъци и такси.
20 млн. е подигравка, обаче.

Като им знам дереджето (няколко пъти получаваха отсрочки от кредитиращи банки), вероятно ще са готови на "всякакъв" компромис. 
Струва ми се, че дори при цена 25 млн. няма да могат да покрият разходите. Може би ще оправят банките с тях ??
Не помня каква беше историята и финансирането по закупуване на парцела. Това стана по време на лудостта и оттам може да има много изненади.
Това със сигурност го знае и някакъв потенциален купувач, ако има такъв. Не виждам обаче, поради каква логика нещата трябва да се променят само поради факта, че е обявен търг. Търгът сам по себе си нови купувачи няма да докара.
Някому нервите не издържат.

Ако трябва да кажа нещо, нека бъде все пак  25 млн Е.
Бих казал, много добра потенциална сделка, но за купувача. А пък той дали знае, защо и за какво да ползва сградата, това е друга тема. 




imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Моля моля подред, не се пререждайте...
« Отговор #10 -: 18 Октомври, 2011, 14:42:55 »
-4
Тази тема явно се ползва за неясни постове, първо Невидимко не чул и не разбрал, сега и ти, Начев се изразяваш със сходен стил. Защото не разбрах: ти ли предлагаш 25 милиона, или анонимно лобираш за някой скрит купувач, или търсиш смисъл в инвестицията, или правиш нещо като бас за колко ще се продаде хамбара или какво?

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Моля моля подред, не се пререждайте...
« Отговор #11 -: 18 Октомври, 2011, 15:15:32 »
0
Тази тема явно се ползва за неясни постове, първо Невидимко не чул и не разбрал, сега и ти, Начев се изразяваш със сходен стил. Защото не разбрах: ти ли предлагаш 25 милиона, или анонимно лобираш за някой скрит купувач, или търсиш смисъл в инвестицията, или правиш нещо като бас за колко ще се продаде хамбара или какво?

Пак говориш заядливо, без повод и поради неясни мотиви.
Заглавието на темата предполага писане по въпроси, които са свързани с някакво "съревнование" по повод на придобиване на имот.
И двата случая имат директна връзка с темата.

Дори да нямат, Додо е задал някакъм въпрос и предлага да споделим някакво виждане.
Това и правя, къде е проблемът тук ?!

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Моля моля подред, не се пререждайте...
« Отговор #12 -: 18 Октомври, 2011, 19:00:46 »
0
Тази тема явно се ползва за неясни постове

:)  *drink1*

Аз по-нататък ще попитам още нещо, което силно ме вълнува и спада в категорията неясни - с какво ще се напълнят новите три мола в София, които са по-големи от всички сегашни взети заедно и какво ще стане с другите. Покрай това и цените на офисите нагоре ли ще са, надолу ли :)

Между другото nachev - с теб си говорихме преди за онази сграда на Коперник с евтините цени - аз ходих, ама се отказах, нещо много неприятно чувство ми остави срещата - оставили някаква кака с диалект, която се опитваше да ме убеди, че има само точно два свободни офиса. Щях да си счупя колата в тесния им подземен паркинг, има колони през 2 метра почти. Не можеха обаче да ми ги пожат да ги видя, защото още имало довършителни работи и после така и не отидох втори път...

(imotko темата е "Моля моля подред, не се пререждайте" и ако се замислиш моето включване си е точно по темата. Опашката за ред за това на Цариградско ще се извие почти до Орлов мост)

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Моля моля подред, не се пререждайте...
« Отговор #13 -: 18 Октомври, 2011, 20:13:47 »
-2
А като стигне до "Орлов мост", дали ще завие обратно, или ще тръгне към "Тодор Александров", за да се присъедини към тамошните опашки?

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Моля моля подред, не се пререждайте...
« Отговор #14 -: 18 Октомври, 2011, 20:30:34 »
0
Да - това на Цариградско така ще РАЗДВИЖИ пазара, че покрай него ще се изкупи всичкото празно в София и ще настане дефицит ;)