Автор Тема: Парите на Гърците и Имотите на Българите  (Прочетена 4526 пъти)

OwnerBG

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
  • Карма: +62/-62
  • Респект: +53
    • Профил
    • Списание за хората, имотите и проблемите
Нека да започнем едно ново разсъждение.Явно е че гърците изнесоха сериозни суми от банковата си система предимно в кеш. Напоследък имам някакъв опит при контактуване с гръцки инвеститори. Опасявам се че ще бъда обвинен в поредната манипулация, и затова ще се въздържа от конкретно мнение.
Ако някой има подобен опит, ще е добре да го сподели и да поумуваме. Цените у нас са интересни, и достатъчно хора намират това което търсят.

Пуснах тази тема и в онзи форум.
Интересно къде и как ще се развие интересна дискусия.
Подбрани статии за собственици на имоти.http://www.sobstvenik.com/
За купувачи и продавачи си има други места.
Балкански рекорд за „Най-много хора правещи заедно Български мартеници за 5 минути“ http://www.babamartaworld.com/


                                                                OwnerBG

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Парите на Гърците и Имотите на Българите
« Отговор #1 -: 09 Ноември, 2011, 20:51:51 »
0
Има разсъждения, че не са само в кеш, а заради лихвите - и по банките. Което не е много добре, защото това са мобилни пари и утре като решат да напуснат нашите банки и се запътят на ново място, ще увяхнем съвсем.

В Азербайджан годишната лихва е 11% в евро, при по-дълъг период стига до 13.5%. Ей го къде е.

Boby

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 113
  • Карма: +4/-0
  • Респект: +5
    • Профил
Re: Парите на Гърците и Имотите на Българите
« Отговор #2 -: 09 Ноември, 2011, 23:13:30 »
0
Има разсъждения, че не са само в кеш, а заради лихвите - и по банките. Което не е много добре, защото това са мобилни пари и утре като решат да напуснат нашите банки и се запътят на ново място, ще увяхнем съвсем.

В Азербайджан годишната лихва е 11% в евро, при по-дълъг период стига до 13.5%. Ей го къде е.
В Азербайджан има ли гаранционен фонд за влогове до 100 000 евро? Колко е пътя с кола дотам? А със самолет, кой лети дотам директно?

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Парите на Гърците и Имотите на Българите
« Отговор #3 -: 10 Ноември, 2011, 01:26:50 »
0
Де да знам. Но в Азербайджан има само една партия в парламента и имат нефтени платформи :) Преди 2-3 години ми направиха впечатление тези лихви и са си такива досега. Струва ми се по-вероятно нашите банки да изтрещят от техните...

То пък щото нашият "гаранционен фонд" може да спаси нещо? В него няма достатъчно средства да покрият инфекция на която и да е по-голяма наша банка, идеята му е чисто психологическа.

OwnerBG

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
  • Карма: +62/-62
  • Респект: +53
    • Профил
    • Списание за хората, имотите и проблемите
Re: Парите на Гърците и Имотите на Българите
« Отговор #4 -: 10 Ноември, 2011, 09:21:35 »
0
„Идвай в България! Тук може да се живее!“  *pinnochio*

Репортажът на списание „Фокус“ започва със сцена в Петричката гръцка сладкарница. Собственикът говори по телефона със свой познат в Гърция и го пита недоумяващо: „Защо се двоумиш и не идваш? Градът е стабилен. Тук може да се живее, не е като в Гърция – няма разбойнически банди в политиката.“
Мирни завоеватели или бегълци?
През 1925 година гръцката армия предприема опит да завладее Петрич, който се намира на 9 километра от границата. „Гръцките предприемачи правят днес това, което гръцките войници навремето не успяха да сторят. Все повече фирми се насочват към България, за да избягат от икономическия колапс в Гърция. Примамва ги най-вече ниската данъчна ставка, която в България е 10 процента, а в Гърция може да стигне до 50 на сто”, пише сп. „Фокус“.

http://www.sobstvenik.com/?p=3780
Подбрани статии за собственици на имоти.http://www.sobstvenik.com/
За купувачи и продавачи си има други места.
Балкански рекорд за „Най-много хора правещи заедно Български мартеници за 5 минути“ http://www.babamartaworld.com/


                                                                OwnerBG

Boby

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 113
  • Карма: +4/-0
  • Респект: +5
    • Профил
Re: Парите на Гърците и Имотите на Българите
« Отговор #5 -: 10 Ноември, 2011, 09:32:37 »
0
Де да знам. Но в Азербайджан има само една партия в парламента и имат нефтени платформи :) Преди 2-3 години ми направиха впечатление тези лихви и са си такива досега. Струва ми се по-вероятно нашите банки да изтрещят от техните...

То пък щото нашият "гаранционен фонд" може да спаси нещо? В него няма достатъчно средства да покрият инфекция на която и да е по-голяма наша банка, идеята му е чисто психологическа.

Разбира се че е психологическа, а каква друга гаранция искаш? Кое точно е "сигурно" в този живот? Аз лично в страна за която не знам нищо и са на власт някакви ислямисти с петрол не бих си влагал парите, не съм спекулант, нито имам средствата да се боря с тяхната съдебна система ако нещо стане.

elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
Re: Парите на Гърците и Имотите на Българите
« Отговор #6 -: 20 Декември, 2011, 00:57:33 »
0
Нека да започнем едно ново разсъждение.Явно е че гърците изнесоха сериозни суми от банковата си система предимно в кеш. Напоследък имам някакъв опит при контактуване с гръцки инвеститори. Опасявам се че ще бъда обвинен в поредната манипулация, и затова ще се въздържа от конкретно мнение.
Ако някой има подобен опит, ще е добре да го сподели и да поумуваме. Цените у нас са интересни, и достатъчно хора намират това което търсят.

Пуснах тази тема и в онзи форум.
Интересно къде и как ще се развие интересна дискусия.

Оунер, каквото и да им продаваш, плащането от тяхна страна трябва да е 99 %! 
Забрави за 1-ият %, него няма да получиш в 99% от случаите  *girl*
Същото важи и за 50% от общата дължима сума  :)

OwnerBG

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
  • Карма: +62/-62
  • Респект: +53
    • Профил
    • Списание за хората, имотите и проблемите
Re: Парите на Гърците и Имотите на Българите
« Отговор #7 -: 20 Декември, 2011, 14:25:17 »
0
Нека да започнем едно ново разсъждение.Явно е че гърците изнесоха сериозни суми от банковата си система предимно в кеш. Напоследък имам някакъв опит при контактуване с гръцки инвеститори. Опасявам се че ще бъда обвинен в поредната манипулация, и затова ще се въздържа от конкретно мнение.
Ако някой има подобен опит, ще е добре да го сподели и да поумуваме. Цените у нас са интересни, и достатъчно хора намират това което търсят.

Пуснах тази тема и в онзи форум.
Интересно къде и как ще се развие интересна дискусия.

Оунер, каквото и да им продаваш, плащането от тяхна страна трябва да е 99 %! 
Забрави за 1-ият %, него няма да получиш в 99% от случаите  *girl*
Същото важи и за 50% от общата дължима сума  :)

Преживях и разбрах   *bat* *prof* *girl*
Подбрани статии за собственици на имоти.http://www.sobstvenik.com/
За купувачи и продавачи си има други места.
Балкански рекорд за „Най-много хора правещи заедно Български мартеници за 5 минути“ http://www.babamartaworld.com/


                                                                OwnerBG