Автор Тема: Какво да очакваме през 2012 г?  (Прочетена 143266 пъти)

koganev

  • Гост
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #135 -: 24 Януари, 2012, 20:20:03 »
0
Абе заемите - добре, ама спестяванията каво да ги правим?  *scare* *scare* *scare*

Резервации за края на годината вече се правят по всички европейски курорти, но не е като за последно... Дори цените за датите от 12 12 до 21 12 изглеждат завишени. Ресторант "На края на Вселената" на живо от Гщаад  *yahoo*


Иран трябва да потопят американски кораб в международни води или да покажат атомна бомба на следващото военно изложение, за да бъдат нападнати. Това не е средновековният Афганистан или съсипаният Ирак - тук имаме много сплотен народ и достатъчно подготвена армия. Иран не е в никаква криза и всеки опит да се използва военна сила ще бъде посрещнат със сответната по сила и мащаби контраатака.

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #136 -: 24 Януари, 2012, 20:35:33 »
+1



Аз вече посочих, че Китай и Русия заявиха, че ще се включат. Така че войната се очертава да е глобална.
Къде ще се включи Китай? Това,че залива света с джинджипляктори и разни джаджи не значи ,че има технологичен военен потенциал.Какъв е военния им опит и с кого са обменяли военни технологии.Те са отчайващо изостанали в тази посока. Ще споделя един много красноречив пример.На млади години участвах в спасителна акция за спасяване на торпеден катер китайско производство от потъване.Успяхме да стигнем навреме и да го спасим и причината за потъването му се оказа,че носовия люк  се отваря отпред назад по посока на движението. В бурята и големите вълни задрайките/ключалките/  се разхлабват и люка се отваря назад и всяка вълна влиза в носовия отсек пълнейки с вода отсека и носа потъва надолу. Понеже там е спалното помещение чаршфите запушват помпите и отсека се наводнява до дупка,което изправя пък кърмовия отсек към вълните и се наводнява и останалата част. Броени минути оставаха да глътне вода напълно, и това е в резултат на груба конструктивна грешка ,което говори за редица слабости ,включително и в мисленето им.Извинявам се за лиричното отклонение,но като чуя Китай и война,все този люк ми е пред очите.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #137 -: 24 Януари, 2012, 20:45:15 »
0


Тази дата идва от календара на маите. Поне така пишат. Разбира се, потърсих го като картинка, представлява кръг, също като зодиите. Не ми е ясно, защо така се тълкува.
Има и друг ъгъл - най-малкото, маите ни подаряват 1 година, в която бихме могли да си изживеем всеки ден, като за последно и да му се радваме, да обърнем внимание и на дребните неща, на дребните радости ...  Все пак, хората, увлечени в ежедневието, с целите, стремежите, не им обръщаме внимание, забравяме, че сме смъртни и че сме за кратко тук. Че пропускаме, дори понякога потъпкваме нещо много чисто и хубаво. Съвсем несъзнателно.
2013 ... вече отпочинали, преосмислили... животът продължава. :)


Коганев,
За спестяванията ... Казва ли ти някой от малкото, дето знаят? :( :)
Дори и да се загуби , надявам се не всичко, който е стигнал до там да има спестявания, пак ще спечели. :)


Дарки,
Слушам! Козирувам изпълнявам!  :D Сега отивам да пусна нещо ... :)

 *drink11*




antoninus_pius

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 685
  • Карма: +6/-4
  • Респект: +25
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #138 -: 24 Януари, 2012, 20:48:17 »
0



Аз вече посочих, че Китай и Русия заявиха, че ще се включат. Така че войната се очертава да е глобална.

Къде ще се включи Китай? Това,че залива света с джинджипляктори и разни джаджи не значи ,че има технологичен военен потенциал.Какъв е военния им опит и с кого са обменяли военни технологии.Те са отчайващо изостанали в тази посока. Ще споделя един много красноречив пример.На млади години участвах в спасителна акция за спасяване на торпеден катер китайско производство от потъване.Успяхме да стигнем навреме и да го спасим и причината за потъването му се оказа,че носовия люк  се отваря отпред назад по посока на движението. В бурята и големите вълни задрайките/ключалките/  се разхлабват и люка се отваря назад и всяка вълна влиза в носовия отсек пълнейки с вода отсека и носа потъва надолу. Понеже там е спалното помещение чаршфите запушват помпите и отсека се наводнява до дупка,което изправя пък кърмовия отсек към вълните и се наводнява и останалата част. Броени минути оставаха да глътне вода напълно, и това е в резултат на груба конструктивна грешка ,което говори за редица слабости ,включително и в мисленето им.Извинявам се за лиричното отклонение,но като чуя Китай и война,все този люк ми е пред очите.


Фло,
За Китай виж http://www.globalfirepower.com/country-military-strength-detail.asp?country_id=China

САЩ не са първенци по всички военни показатели, макар че като цяло имат ОГРОМЕН военен бюджет (май колкото следващите няколко страни накуп) - напр. Total Land-Based Weapons by Country
http://www.globalfirepower.com/landbased-weapons-total.asp

Китай обаче има много голям потенциал да преустрои заводите в страната за военни цели.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #139 -: 24 Януари, 2012, 21:24:04 »
0


Вероятно сте чели.
Две споразумения - военни полигони в България и военна индустрия.

http://novinite.com/view_news.php?id=135735

http://www.novinite.com/view_news.php?id=135779

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #140 -: 24 Януари, 2012, 21:32:07 »
0

Защото може всякак да се тълкува. Гледай сегинка как тълкуват някои хора, изтъквайки как имало много доказателства, че геологията на Земята се променяла във времето, което недвусмислено трябва да доказва тезата им ;), наричат копи-пействането от разни уфологично-конспиративно-езотерични форуми "моделите, генерирани със съвременните научни и технологични средства на базата на наличната информация", интерпретират светите писания, религии, пророчества и други "доказателства", удобно превеждайки ги до синтезирана и легализирана степен на нас, невежите, недвусмислено доказвайки, какво са искали да кажат авторите на Библията и разните му там други свети писания и пророчества...
http://www.eurochicago.com/2011/11/2012-vreme-razdelno/


Един от островите ще бъде България, така го усещам .  *rofl*
При всички тълкования, усукано, извъртяно, изводът е - ще се мре. Някои ще се възнесат (добрите), пък другите изцяло ще умрат. Или обратното.
Като може всякак да се тълкува, значи и моето по-горе е вървежно - всеки ден дар.  :) То си е така, ама поне да го осъзнаем, че е така ... :)

mitakavk

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 30
  • Карма: +1/-2
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #141 -: 24 Януари, 2012, 21:38:59 »
0
Тъй като гледам май пак ще се разминем с края на света... За кой ли път!!! Аз ще чакам следващата световна война тая с прашките дето водят.
Относно страха като се повтаря постоянно за нещо в един момент всички почват да се замислят в един моменти да почват да се правят разни асоциации, и в следващия момент опасенията започват да изплуват, примери колкото щеш ето и няколко; върнете си заемите, не правете деца и др подобни. Хайде кажете че не съм прав /е па верно не съм прав седнал съм на стола/
Муза и най интелигентните се страхуват от нещо, най малкото за бъдещето си или за наследниците си или пък от шистовия газ дето не се знае дали го има по тези географски ширини...
Дали ще има война с Иран или пък с някой друг честно не ми дреме ще поживеем и ще видим.

ПП Туй последното за мренето си е вярно, не знам някой да е срещал човек който да се е отървал жив от живота
« Последна редакция: 24 Януари, 2012, 21:41:40 от mitakavk »

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #142 -: 24 Януари, 2012, 21:50:33 »
+1


Фло,
За Китай виж http://www.globalfirepower.com/country-military-strength-detail.asp?country_id=China

Китай обаче има много голям потенциал да преустрои заводите в страната за военни цели.


Колега като преустроят заводите какво ще произвеждат в тях? Нали точно това казвам,че не разполагат  с модерни военни технологии.Никакво значение няма,че имали 7500 танка,като наведнъж отгоре ,от нищото ще им пуцат по 10бр., без значение на колко разстояние са един от друг.Съвременната война е високотехнологична ,а китайците всички старателно ги държат встрани от  високите военни технологии,щото е казано,че краят на света ще настъпи ,когато китайците  разберат,че досега са я карали  само на гарнитурата.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #143 -: 24 Януари, 2012, 22:07:21 »
0
Тъй като гледам май пак ще се разминем с края на света... За кой ли път!!! Аз ще чакам следващата световна война тая с прашките дето водят.
Относно страха като се повтаря постоянно за нещо в един момент всички почват да се замислят в един моменти да почват да се правят разни асоциации, и в следващия момент опасенията започват да изплуват, примери колкото щеш ето и няколко; върнете си заемите, не правете деца и др подобни. Хайде кажете че не съм прав /е па верно не съм прав седнал съм на стола/
Муза и най интелигентните се страхуват от нещо, най малкото за бъдещето си или за наследниците си или пък от шистовия газ дето не се знае дали го има по тези географски ширини...
Дали ще има война с Иран или пък с някой друг честно не ми дреме ще поживеем и ще видим.

ПП Туй последното за мренето си е вярно, не знам някой да е срещал човек който да се е отървал жив от живота

Като гледаш? Че кои сме ние да определяме? Тук всеки си споделя неговото си усещане, ако щеш и самозаблуда.

Има разлика между край на света и икономически и финансови аспекти при една рецесия, повторение (казват, че ще е по-лошо) на Голямата депресия. Светът не е свършил след нея, надявам се и сега да продължи.

Що се отнася до кредитите, рядко си позволявам да казвам нещо с категорична убеденост, но продължавам да го твърдя. Ако бъдещето ме опровергае, още по-добре. Ще напиша - сгрешила съм в опасенията си. Едва ли, някой ще бъде ощетен. Докато обратното... как мислиш?

Едно е да те е страх, защото нещо НЕ си направил, друго е да те е страх, дори и да си направил необходимото. Последният е управляем, мисля, - направил си всичко, каквото е зависело от теб и каквото си знаел.

2008, когато всичко цъфтеше и вържеше, на едни хора им викаха, че са ненормалници, малоумници, че всявали страх. Да бяха повече "уплашените", нямаше да сме на този хал сега. Макар че, "уплашените" са всъщност не са уплашени, а умни хора.

Но... както вече написах - всеки си преценява и си носи последствията.

 *drink11*

rozablue

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 262
  • Карма: +6/-2
  • Респект: +19
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #144 -: 24 Януари, 2012, 22:15:47 »
0
Видео споделяне / VBOX7

acen1975

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 278
  • Карма: +121/-92
  • Респект: +63
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #145 -: 25 Януари, 2012, 06:16:08 »
0
Тази дата идва от календара на маите. Поне така пишат. Разбира се, потърсих го като картинка, представлява кръг, също като зодиите. Не ми е ясно, защо така се тълкува.


Защото може всякак да се тълкува. Гледай сегинка как тълкуват някои хора, изтъквайки как имало много доказателства, че геологията на Земята се променяла във времето, което недвусмислено трябва да доказва тезата им ;), наричат копи-пействането от разни уфологично-конспиративно-езотерични форуми "моделите, генерирани със съвременните научни и технологични средства на базата на наличната информация", интерпретират светите писания, религии, пророчества и други "доказателства", удобно превеждайки ги до синтезирана и легализирана степен на нас, невежите, недвусмислено доказвайки, какво са искали да кажат авторите на Библията и разните му там други свети писания и пророчества...
http://www.eurochicago.com/2011/11/2012-vreme-razdelno/



   два пъти съм ходил на пирамидата в чикен ица и там съвсем други неща говорят,за разлика от АКАДЕМИЦИТЕ търсещи връзка на научни АНТИдоказателства с рисетване на майския каледар....
   маите НИКЪДЕ в текстовете им не казват,че тогава е края на света,нито,че е края на календара им!просто се рисетва,както да речем христовия календар,където имаш преди новата ера и след новата ера.....
      отделно маите имат МНОГО календари,за различни периоди... имат календар ,който се рестартира на всеки 52 години..... па не е настъпва края на света на всеки 52 години,поне до сега *girl*
    тва е като рестартиране на деня,месеца,годината ..... деня ни е от 24 часа ,после се рисетва и почва отначало.....
   маите никъде не са писали,че в края на дългия си календар настъпва края на света.... тва са УЧЕНИТЕ,дето са намерили смисъл в това,че маите са били пефектни астролози+ това,че имат свършване на календар,което НЕ Е свършване,а рестартиране......
     иначе,разбира се,че сме си жертви на природата,катаклизми могат да станат още утре,може и да станат след хилядолетия... но връзка,че комета щяла да удари в 11 часа на 21 декември,или в 12 часа на 21 декември да се обърнат полюсите или в 1 часа на 22 декември континентите да решат да се разделят на по малки континенти... тва вече си е нищо повече от комерсиялна стратегия да изкарване на пари от КНИГОИЗДАТЕЛСТВО и нищо повече..... поредната,след като библията бе предсказала в края на хилядолетието апокалипсис,дето забрави да се случи,после пак библески пророчества в началото на новото хилядолетие,които също забравиха да се случат,ако не броиме няколко масови самоубийства на християнски сектанти в сащ ...
 са дойде "свършването" на майския календар..... после ще е нещо друго... в общество,което е жертва на свързване на числа с мистичност ,общество,което е подвластно на конспирации ,пророци ,врачки,гледачки и "УЧЕНИ" търсещи под телето вол,защото е птък 13 число,доказващо,че под телето има вол, апокалипсиса и сие пророчества НИКОГА няма да изчезнат,но все ще са УТРЕ!
    демек истината е в причинно следсвената връзка- няма опасност от апокалипсис, защото големия календар на маите "свършва" ,а рисетването на големия им календар е ПОРЕДНОТО ОПРАВДАНИЕ за  очакване на апокалипсиса.... 
     
       
   
       

antoninus_pius

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 685
  • Карма: +6/-4
  • Респект: +25
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #146 -: 25 Януари, 2012, 10:09:49 »
0
Хайде още малко "доказателства".
Институт по археология в Мексико "намерили" още един каменен отломък на маите, където се посочвала същата дата. Те всъщност не го били намерили сега, а от години го изучавали, обаче чак сега "си признали", щото чак сега журналята се сетили да ги питат. Института отричал хипотезата за апокалипсис, обаче журналята намират в това поредното "доказателство" за страшния съд.


Scyther ,
понеже ми прави впечатление, че според теб деня на страшния съд иде скоро, ми се иска да те уверя, че си в грешка. Страшният съд е свързан с Библията. Той ще настъпи 1000 години след Второто пришествие (което предстои до няколко години, а не на 21.12.2012 г.). Първо
Цитат
сам Сатана ще се представи за Христос. Църквата отдавна изповядва, че очаква идването на Спасителя като осъществяване на нейните надежди. И Сатана ще наподоби това идване. В различни части на земята той ще се разкрие пред хората като величествено същество с ослепителен блясък, приличащо на даденото от Йоан описание за Божия Син (Откр. 1:13-15). Обкръжаващата го слава е ненадмината. Смъртни очи не са виждали подобна. Във въздуха отеква тържествуващият вик: “Христос е дошъл! Христос е дошъл!” Хората падат на земята да му се поклонят, а той вдига ръце и ги благословя, както Христос благославяше учениците Си, когато живееше на земята. Гласът му е тих и мек и в същото време много благозвучен. С благ, състрадателен тон представя някои от благодатните небесни истини, изречени от Спасителя; лекува болестите на хората, после, копирайки Христовия характер, заявява, че е заменил съботата с неделята и заповядва на всички да освещават деня, благословен от него. Сатана заявява, че упоритите в свято пазене на седмия ден оскверняват името му, защото отказват да слушат ангелите, които им изпраща със светлина и истина. Това е много силна, почти побеждаваща измама.


Когато Христос преустанови Своята посредническа служба в светилището, над онези, които се покланят на звяра и на неговия образ (Откр. 14:9, 10), ще се изсипе обилен гняв (7-те язви от Откровение). След тях ще дойде Второто пришествие, при което праведните ще бъдат взети, а грешниците - погубени. На земята няма да има живот, докато не изтекат 1000-те години. През този период грешниците ще бъдат възкресени и съдени и чак след 1000 г., като се потвърдят присъдите им, ще е времето на Страшният съд.

Така ще се случат събитията.
С календара на маите не съм се запознавал, тъй като това е поредната заблуда.

mitakavk

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 30
  • Карма: +1/-2
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #147 -: 25 Януари, 2012, 10:20:14 »
0
Хайде още малко "доказателства".
Институт по археология в Мексико "намерили" още един каменен отломък на маите, където се посочвала същата дата. Те всъщност не го били намерили сега, а от години го изучавали, обаче чак сега "си признали", щото чак сега журналята се сетили да ги питат. Института отричал хипотезата за апокалипсис, обаче журналята намират в това поредното "доказателство" за страшния съд.


Scyther ,
понеже ми прави впечатление, че според теб деня на страшния съд иде скоро, ми се иска да те уверя, че си в грешка. Страшният съд е свързан с Библията. Той ще настъпи 1000 години след Второто пришествие (което предстои до няколко години, а не на 21.12.2012 г.). Първо
Цитат
сам Сатана ще се представи за Христос. Църквата отдавна изповядва, че очаква идването на Спасителя като осъществяване на нейните надежди. И Сатана ще наподоби това идване. В различни части на земята той ще се разкрие пред хората като величествено същество с ослепителен блясък, приличащо на даденото от Йоан описание за Божия Син (Откр. 1:13-15). Обкръжаващата го слава е ненадмината. Смъртни очи не са виждали подобна. Във въздуха отеква тържествуващият вик: “Христос е дошъл! Христос е дошъл!” Хората падат на земята да му се поклонят, а той вдига ръце и ги благословя, както Христос благославяше учениците Си, когато живееше на земята. Гласът му е тих и мек и в същото време много благозвучен. С благ, състрадателен тон представя някои от благодатните небесни истини, изречени от Спасителя; лекува болестите на хората, после, копирайки Христовия характер, заявява, че е заменил съботата с неделята и заповядва на всички да освещават деня, благословен от него. Сатана заявява, че упоритите в свято пазене на седмия ден оскверняват името му, защото отказват да слушат ангелите, които им изпраща със светлина и истина. Това е много силна, почти побеждаваща измама.


Когато Христос преустанови Своята посредническа служба в светилището, над онези, които се покланят на звяра и на неговия образ (Откр. 14:9, 10), ще се изсипе обилен гняв (7-те язви от Откровение). След тях ще дойде Второто пришествие, при което праведните ще бъдат взети, а грешниците - погубени. На земята няма да има живот, докато не изтекат 1000-те години. През този период грешниците ще бъдат възкресени и съдени и чак след 1000 г., като се потвърдят присъдите им, ще е времето на Страшният съд.

Така ще се случат събитията.
С календара на маите не съм се запознавал, тъй като това е поредната заблуда.
 

Абе то хубаво в Библията, ама кво ги правим там разните будисти, хиндуисти, мюсулмани и тем подобни дет нямат такава книжка за страшнио съд. В общи линии това дето го пускаш с извадките от Библията че и извадено от контекстите, е пълна боза, съжалявам ама си е така. Ама хайде сега да те помоля да ми кажеш до колко години ще настъпи това че с това мъглявото няколко години е много разтегливо понятие. Та пак да попитам до колко години  1, 10, 100, 1000 години?

antoninus_pius

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 685
  • Карма: +6/-4
  • Респект: +25
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #148 -: 25 Януари, 2012, 11:02:28 »
0
Абе то хубаво в Библията, ама кво ги правим там разните будисти, хиндуисти, мюсулмани и тем подобни дет нямат такава книжка за страшнио съд. В общи линии това дето го пускаш с извадките от Библията че и извадено от контекстите, е пълна боза, съжалявам ама си е така. Ама хайде сега да те помоля да ми кажеш до колко години ще настъпи това че с това мъглявото няколко години е много разтегливо понятие. Та пак да попитам до колко години  1, 10, 100, 1000 години?


От всички религиозни водачи само Исус е възкръснал за да потвърди това, което е учил. Нито Буда, нито Могамед са възкръснали. Свидетели за възкресението Му са стотици души (Той се явява няколко пъти). Тома е човек, здраво стъпил на краката и повярва чак като го пипа. Всичките ученици на Исус след вузкресението (без Йоан) проповядват до смъртта си и не се отказват въпреки мъченията (ап. Петър напр. е доста неуверен и 3 пъти се отрича от Исус при залавянето Му). Надали всичките апостоли, биха се съгласили да ги сполети най-лошото, ако лично не се бяха убедили във възкресението Му.
Никой не знае кога ще е Второто пришествие http://www.sibir.bg/blog/Kras55/?catID=17432. По мое мнение остават неповече от 5 години, възможно е 2-3. Със сигурност обаче няма да е на 21.12.2012 г. 101%

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #149 -: 25 Януари, 2012, 11:11:24 »
+2
Абе заемите - добре, ама спестяванията каво да ги правим?  *scare* *scare* *scare*

Коганев, тва ти е най-малкия проблем, брато!
Тука имаме експерти. Глей ся кво требва да са напрай:
Каниш Муза, Регата, Глобал, Елиса и Розаблу на среща подобна като таа в Давос.
И е хубаво предварително да проучиш къде кви молове има.....
Мисла, че за неколко часа проблема със спестеванията ша отпадне напълно! *scare* *scare* *scare*
Ас съм българче.......