Автор Тема: Какво да очакваме през 2012 г?  (Прочетена 143266 пъти)

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #195 -: 28 Януари, 2012, 11:13:24 »
0

Сумата преди данъка+данъка=сумата' преди ( ???)данъка  ???
Нещо като сума+данък=сума'   *rofl*

Виждате абсурда ... с който не мога да се справя все още ...  *scare*
О, госпожо Муза!  Верно е абсурдно, баси.....
 У нас, в къщи например,  нещата са кристално ясни.........
Сумата "след данъка",  тва е сумата останала в задния джоб на дънките ми, след като чуя думите "чао, муцка" и излизането на жена ми да са види "с едни приателки".........тя има мноу приателки! *yahoo*
А "данъка" не е като плоския.....де да беше.....(тва целото е шегичка, баси...ма само аз си знам......)
Ас съм българче.......

acen1975

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 278
  • Карма: +121/-92
  • Респект: +63
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #196 -: 28 Януари, 2012, 20:03:10 »
0
...
   според мен тоя пич е софист.тва са прокудени философи,които са излезли в нелегалност и са се покрили след превръщането на философията в масова практика и прогонването им от платон,който ги обвинява в материялизъм и манипулация и обръща общественото мнение срещу тях...... тия хора и ученията им вярвам,че още съществуват.... много близки и преплетени  са с хиндоизма и таоисма,чиято рожба пък е будизма.... философиите им се преплитат и са близки,от това,което съм открил за софистите,а то е наистина малко.
...
   този повод за интелектуална война в древна гърция е също база на философията на твоя будизъм,но е представен по различен начин.....
...

Асене,
Нещо много грехове им преписваш на "троицата" Сократ, Платон, Аристотел, та стигам до извода, че не си чел. Ни един от тримата... :)
Първия, няма как и да го прочетеш, защото не е написал нито ред, но пък е удивителен пример за подражание имайки предвид не само живота и края му, но и съпружеския му живот със Ксантипа... :)  :D
Казват, че когато го попитали как може да живее с толкова проклета жена, отвърнал, че така си калявал добродетелта... :)  *rofl*
Смятам също, без да мога да го докажа, по интуиция, че по достоверен за възгледите му е повече Ксенофонт отколкото Платон.

Аз, да си призная честно, не познавам източните философии. Стигал съм само до Сун Дзъ и У Дзъ и то повече от гледна точка на бизнеса и войната... Но дори там, в двете издания, които прелиствах се оказа, че има поне няколко възможни превода на едни и същи параграфи. (Не мога да се сетя за името на преводача сега, но едното издание което прелиствах - беше руско, с много коментари върху превода от самия преводач и изключителен познавач на материята)

Все пак, от гледна точка на съвременността умерения наблюдател няма как да не признае, че "войната" е спечелена от "троицата", както ти я наричаш.
Западният свят доминира политически и икономически, поне засега, а доминирането е невъзможно без интелектуално доминиране. А западният свят е изграден много повече върху идеите на "троицата" и християнството, отколкото на други философски учения.
Интелектуалното превъзходство, както сам си казвал, се възнаграждава.



жоро,има разлика браточка между добродетел и мъж под чехъл *girl*
  да ти скачат на главата НЕ Е добродетел,а е БЕЗХАРАТЕРНОСТ ...
   вече говорех веднъж на тая тема и как се бъркат отрицателни човешки качества с "добродетели" ...
  на скитъра като откраднаха форума под носа се опитвах да му обясня разликата между доброта и тъпанарщина..... наивността е СЛЕДСТВИЕ НА ДОБРОТА И СЛЕПОТА ..... а доброта и слепота НЕ правят доброта ,а глопст ....
    та има една доста тънка линия,която дели добротата от глупостта......
    в случая с твоя любимец е подобна история,а това че той се доказва като АНТИфлософ с това твърдение,както и хора,които виждат нещо философско в него са просто слепи хора........
   1. философията е превръщане на инфото в знание,и знанието в мъдрост.... тва ще го чуеш само от мен... от други философи ще чуеш всяки "обяснения" и терминологии ,ама не и това,което аз ти казвам *valcho*
     съответно всеки философ е и психолог!той знае не само как за си вади верните изводи,но и знае и къде са грешките в логиката на останалите....
  и ако наистина бе добър философ,жена му нямаше да е пепелянка,а щеше да е пеперудка *girl*
   защо?
  ами защото един философ ще намери слабите места в ризънинга на който и да е и ще знае кое копче ,за кой етаж да натисне,че да закара човека там......
    а пишман философите,като твоя любимец натискат по сто пъти едно и също копче,където е ризънинга на дадения човек и се чудят защо асансьора не се движи......
      кво искам да ти кажа?
  ами,че аз мога да да променям характери и не само аз.... но сократ НЕ МОЖЕ.....
   всеки характер освен недъзите си има и слабите точки.... всеки недъг може да бъде променен или унищожен ,ако човека осъзнае,че това му е недъг в характера.... проблема е в показването,защото ако хората знаеха недъзите си,нямаше да ги имат..... за тва се търси слаба точка,където характера е подвластен на промяна..... там са копчетата на етажите *girl*
 
  тва е като да се надървиш..... надървянето е нищо повече от помпане на кръв към члена ти.... физически процес,който обаче зависи от съвсем друго нещо-от психически процес,който няма нищо общо с притока на кръв *girl*
     в днешно време хората мислят като твойте любимци-имат знанието,че кура се дърви,защото там се събира кръв... и се пънат да пратят кръв натам и .... никога не става *girl*
   или начините не винаги са академичните,а дори и в повечето случаи академичните начини съсипват реалните,като догматизират........
   защо ти го казвам това?
   ами защото се опитван да ти дам пример как се натискат копчета в асансьора.....и да не се кланяте пред идиоти ,които на пръв поглед дават вид ,че знаят как да боравят с асансьор,без никога да са могли да намерят друго копче освен стоп,а и хиляда пъти да го натискате жоро,асансьора па нема да тръгне......
   разбра ли ме?
  този цитат,който даваш като доказателство,за мен е АНТИдоказателство.... ти намираш смисъла в него,аз отривам безсмислето...
  рпосто виждаме разилчна истина в едно и също нещо..... тва протагорас се е опитвал да обясни са сократ време оно,обаче сократ е нямал пипето да го осмисли и викал,че протагорас бил умен,но бил манипулатор.....
  сократ не е никакъв философ,той е АНТИфилософ!аз за 1 месец прекаран с теб,ако искам така ще те променя,че и жена ти няма да те познае...... ще я изненадваш с поведението си.....
   сократ е живял цял жовот с пепеляка и не е могъл да я направи пеперуда..... тва батка не е философ! той е мъж под чехъл,който обяснява слабохарактерността си и липсата на познания в превръщането на инфо в знание(философията) с добродетел......

п.п.
   християнство и интелигентност?
   ти правилно си вадиш изводите,че интелигентността се награждава(като ме цитираш) ,проблема ти е,че не знаеш ква е ИСТИНСКАТА история,а знаеш тази,която ти се казва.....
    декларацията за независимост в сащ е подписана от масони...... конституцията е писана от масони..... тва е най човешката конституция в целия свят и няма нищо общо с християнски норми и догми........
       англия и сащ са държавите които правят развитието на света в последните 400 години и вервай ми,няма нищо общо с християнство...... дори няма нищо общо с НИКОЯ религия от тези,за които си чувал......
   гледаш един шахматен мач ,на който фигурите са християни....... гледаш на грешното място *girl*
  не се гледат от кво са направени фигурите,а се кледа кой е шахматиста *girl*
фигурите са НЕрелевантни!както и християнството....  не гледай в земята,ако искаш да броиш звезди!нали знаеш-грешния въпрос,дори и да си отговориш вярно на него,отговора ВИНАГИ ЩЕ Е ГРЕШЕН!колко пъти съм го казвал това?
  тва се получава в твоя случай.християните управляват,следва,че са най интелигентни..... тва е верен отговор,ама грешното в него е:
  КОЙ ТИ Е КАЗАЛ,ЧЕ СТАДО ОВЦИ СЕ ВОДИ НА ПАША ОТ ОВЕН?
« Последна редакция: 28 Януари, 2012, 20:12:52 от acen1975 »

koganev

  • Гост
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #197 -: 28 Януари, 2012, 20:51:17 »
0
Опаа...  *clap* *clap* *clap* *clap* *clap*

При толкова много уклончиви "ако" и при такива директни заявки за превъзходство ще се наложи да погледна отговора на горо. Интересно ми е как се отговаря на аргументи от вида "аз знам, че нищо не знаеш"  на човек, който твърди "аз знам, че нищо не знам".

acen1975

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 278
  • Карма: +121/-92
  • Респект: +63
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #198 -: 28 Януари, 2012, 22:41:50 »
0
Опаа...  *clap* *clap* *clap* *clap* *clap*

При толкова много уклончиви "ако" и при такива директни заявки за превъзходство ще се наложи да погледна отговора на горо. Интересно ми е как се отговаря на аргументи от вида "аз знам, че нищо не знаеш"  на човек, който твърди "аз знам, че нищо не знам".

аз знам,че нищо не знам е подоно нещо-ужким философска мисъл,ама за пишман философите.... а тоази мисъл е също на АНТИфилософа сократ и е изучавана навсякъде и цитирана като гениялна.......
   аз коганев и за тва говорех време оно и тук и в инвестора,дето един си я бе сложил като подпис......
   на пръв поглед са изглежда,че има смисъл,задълбочен поглед на един ИСТИНСКИ философ ще види само дефектен ризънинг:

ако знаеш,че нищо не знаеш,следва,че ако нищо не знаеш,няма как да знаеш квото и да е,следователно няма как да знаеш,че нищо не знаеш!
   ети ти батка,защо говоря ,че триото сократ/платон/аристотел са догматици,а по пародоксалното е,че днес тези хора се цитират и се изучават..... ето ти грешна наука.....само за знаеш за нивото на днешните философи.... не случайно карл попър (един от най великите хора за мен) обвинява днешните философи като догматици,а философията за една скучка наука,каквато не би трябвало да бъде........
     
п.п.
   междудругото жоро преди време каза:
" аз разбрах,че нищо не знам"   ,което бе ВЯРНА философия и го прави с няколко глави НАД любимеца му сократ,дори го и похвалих за тва,макар,че тогава не му обяснявах защо.само му казах евалата.
  а дали аз съм му повлиял с мойте писаници за това,или той е достигнал до това заключение,и в двата случая би трябвало да види абсурда в ризънинга на "бащата" на днешното западнАЛо знание....
  ама като се бългва навсякъде кви гении са триото догматици,като се изучават в университетите и възхваляват.... трудно е,дори невъзмножно, човек да осъзнае,че совите НЕ са това,което насвякъде му се казва,че са!
   
       

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #199 -: 28 Януари, 2012, 22:42:41 »
0
Жорето е голем талант!Може да ти спретне 500 стр. върху тезата,че гърците са невинни наивници,горките  и са харчили  толкова много повече ,отколкото би трябвало,защото са подведени от зли сили.Мръсни ,тъмни зли сили срещу яркия образ на хилядолетна култура и познание, и всичко това умело забъркано наедро,за да се виждат едрите детайли, и така в микстурата ту стърчи Платон,ту краката на Диоген  и хоп наднича Меркел,после от бъркоча се подава рамото на Аристотел , и току минават вандали.Картина! Само не ми е ясно:" га ядаха кифтетата,що ни риваха?"И сега им предлагат да им контролират кьорсофрата,ама не,не можело щото  било  накърняване на националния суверенитет! Ама ядаха кифтета,а-а-ама- ха, я! Социална държава били,а?Сега да плащат и Жорето да спира с манипулациите тука и да обработва общественото мнение ,че не е почтено бих казал с един по-фин израз!
« Последна редакция: 28 Януари, 2012, 22:45:47 от Фло »

koganev

  • Гост
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #200 -: 29 Януари, 2012, 00:58:07 »
0
Охх... Абе то и Попър го учат по университетите. Това не е критерий за неправилност... (?), защото в университетите трябва да ти дадат различни гледни точки, а не едностранчиви. Щото иначе става това, което казваш, че става - набиване, а не осмисляне. Дали е вярна или грешна една философска теза, не мога да кажа. Чел съм малко по въпроса - едно-друго от няма и какво, просто не съм запален. Каквото и да съм чел, все не го приемам напълно, но и навсякъде откривам верни според мен неща. Мисля, че е индивидуално, а не универсално приемането на една или друга философия. Това не пречи човек да си доразвива съществуващи тези...
Но все пак ще ми е интересно горо как ще се включи.

Ама, Фло, обикновеният грък наистина е подведен. Ти пък да не мислиш, че цяла Гърция са икономисти и са знаели, че харчат незаработени пари? Айде стига... Ма`аха кифте`ата, щото им ги поднасяха в изобилие. В този контекст протести срещу онези политици, които са знаели и са премълчавали, бидейки на власт, са оправдани. Положението в почти цяла Европа е същото - огромни дефицити, колосални дългове и баби, които пазаруват кожени чанти по 2000Е бройката.  Въпрос на време е гръцките "кифтета" да приседнат и на доста по-дисциплинирани, уж де, народи. И това е също следствие на факта, че обикновените хора не са нито специалисти, за да протестират навреме, нито могат да откажат да вземат парите, които политиците са решили да им дадат. Щото нали знаеш, че не е луд онзи, който яде "кифте`ата"...

Между другото проблемите на Европа в най-скоро време ще се окажат не финансови, а етнически. Лицемерната толерантност, подплатена с трилиони социални евраци, ще избие в истерия. Щото приетите с отворени обятия "различни" кур фащат, работа не фащат. А в Гърция не знам да има много толерантност по този въпрос - не съм виждал да се строят нови джамии... Който живее, там да каже. Да не ставам лош пророк, но гръцките дългове може да се окажат бял кахър на фона на неонацистките настроения, които вече са факт в няколко държави от ЕС. Пък и не само - онзи бабаит от Норвегия може да е само началото, пепел ми на устата. Да не се окаже, че Гърция за десетина години ще се стабилизира, бидейки осъзната единна нация, в която всички са съпричастни към решаването на националния проблем, а през това време читаците в Германия са станали 12 000 000 и във Франция втори официален език е арабският, щото половината от населението не говори добре френски... Много ми се иска да преувеличавам.
« Последна редакция: 29 Януари, 2012, 01:01:59 от koganev »

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #201 -: 29 Януари, 2012, 08:15:25 »
0
А жоро,има разлика браточка между добродетел и мъж под чехъл *girl*
...
Б  1. философията е превръщане на инфото в знание,и знанието в мъдрост.... тва ще го чуеш само от мен... от други философи ще чуеш всяки "обяснения" и терминологии ,ама не и това,което аз ти казвам *valcho*
...
В християнство и интелигентност?
   ти правилно си вадиш изводите,че интелигентността се награждава(като ме цитираш) ,проблема ти е,че не знаеш ква е ИСТИНСКАТА история,а знаеш тази,която ти се казва.....
    декларацията за независимост в сащ е подписана от масони...... конституцията е писана от масони..... тва е най човешката конституция в целия свят и няма нищо общо с християнски норми и догми........
       англия и сащ са държавите които правят развитието на света в последните 400 години и вервай ми,няма нищо общо с християнство...

М...
Понятието "софизъм".
Твоите приятели софисти казват, че всеки аргумент може да се обори с друг аргумент - били са майстори в това :)
В твоя случай е почти софизъм използването на твърдението ти за "тримата догматици"!  Приемаш го точно като догма, но пък се бориш срещу догматизма!...

Преди време споменах, че не искам да влизам във философски спорове. За да водим такъв спор, най-напред ще трябва да си изясним-уеднаквим понятията. А нещо подобно, ако не невъзможно е трудно да стане във форум, и изисква сериозна книжовна работа...
Затова... си избирам да хвърля един поглед само на три от нещата, които си засегнал, обозначил съм ги с "А", "Б" и "В"...  че форумните страници няма да ни стигнат...  :D

А
Не случайно подчертах, че за живота на Сократ се доверявам интуитивно на войника Ксенофонт и по-малко на философа Платон.
Философските възгледи и на "моят" Сократ и на твоя приятел Протагорас обаче, познаваме най-вече през призмата на Платон.
Да обобщя: нищо чудно да коментираме два литературни образа - и двата създадени от Платон. Единия ти отричаш, другия - приемаш! Не ти ли се струва, че Платон (когото също отричаш, но пък "татко" и на двамата) те работи?

За Протагор знаем твърде малко. Това, че е бил преследван, съвсем не е доказано, а мнозина изследователи считат за недостоверно. Че някои софисти са били недолюбвани е факт, но не е заради философските им разбирания, а заради етичните.

За Сократ има повече достоверни данни. Бил е преследван, съден и осъден! Да не влизам в подробности: това, което прави впечатление е единението между философските му възгледи и битието му. Етика!
Въпреки, че е осъден само с един глас, че приятелите му настояват да избяга и е имал тази възможност, той отказва и следвайки собствената си философия, като свободен атински гражданин, сам изпива чашата с бучиниш.

Споменах Ксантипа, жената Сократова, заради анекдотичната и страна и да погаля нежната форумна половина. Твоите разсъждения по въпроса са литературни фантазии. Дори не искам да ги оборвам с аргументи от рода на "Ами може да му харесва да живее под чехъл!" или "Може да не иска да натиска копчета" (между впрочем Сократовата етика не предполага натискането на чужди копчета - т.е. манипулацията. Манипулацията е нещото, което мнозина съвременници на софистите не приемат у тях)...
В края на краищата - има хора мазохисти, дори садомазохисти! (Като наш Фло - накрая ще му отдам полагаемото... :) )

Б
Философия се превежда  буквално "приятелство с мъдростта". Иначе, "твоята" сентенция съм я чувал преди да те познавам - не ме карай да се ровя из книгите за да ти доказвам, колко много са я открили преди тебе. Всички сме откривали Америка поне веднъж в живота си... :)

В
Асене!
Да не си се абонирал за ИСТИНСКАТА история, приятелю?

Не говоря за християнството като литургия (не мога да намеря съответната българска дума, а литургия на български е твърде стеснено понятие), а за християнството като култура.

Масоните, подписали конституцията на САЩ са носители именно на християнската култура. Дори комунистите, които тотално отричат бога и Християнството са плод именно на християнската култура!
Само няколко примера.

И комунисти и масони (ако произхода им е християнски), също като християните са моногамни.

Повечето християни (също като комунисти и масони в ежедневието) поздравяват с вдигане на дясната ръка (ръкостискането, отдаването на чест=вдигането на шлема, също). Едно от обясненията е - не нося оръжие в ръката си, идвам с мир!

Повечето араби (нехристиянска култура)  поздравяват вдигайки и двете си ръце. Обяснението е - не нося оръжие и в двете си ръце. Идвам с мир.

Японците (нехристиянска култура) се покланят дълбоко за поздрав - означава - нямам скрито оръжие дори на гърба си, идвам с мир...

Германците?
Германците би следвало да поздравяват с надупване дълбоко, а наш Фло - добър познавач на химията, назначен за главен дегустатор!
Но... те се правят на християни! :)


Хубава неделя на всички!
« Последна редакция: 29 Януари, 2012, 08:37:25 от goro »

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #202 -: 29 Януари, 2012, 11:07:04 »
0
Германците?
Германците би следвало да поздравяват с надупване дълбоко, а наш Фло - добър познавач на химията, назначен за главен дегустатор!
Но... те се правят на християни! :)


Хубава неделя на всички!

Жорка,това дето си го извадил от казана с внушенията,показва,че дори и новогрък ,като тебе  постоянно си мисли  и има видения за гръцката/аналната /любов!
Само дето  сега ситуацията е такава,че германците ви дишат отзад, във врата,но си носят и крем Nevea *bat*,ако случайно нещо с гъзомазниците сте я закъсали в кризата.Та от тая позиция е ясно кой как би следвало да поздравява. *alcohol*

acen1975

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 278
  • Карма: +121/-92
  • Респект: +63
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #203 -: 29 Януари, 2012, 18:34:09 »
0
жоро,първо изказването на сократ ,че си калява добродетелите с жена си с ПРИЗНАНИЕ,че тя е била лоша жена дори в НЕГОВИТЕ ОЧИ!съмнявам се,че да помогнеш на един човек да бъде по малко лош е манипулация в смисъла, който ти влагаш в тази думичка...
      или обяснението ти,че сократ пък може да я харесва такава,квато е..... ами тогава трябва да имаш изказване ,което да дъстифицира лошите четри,с оправдание за добри,които надхвърлят недъзите.
  пример:
    жена ми може да е пепелянка,ама прави най добрите минети в цяла атина.
  ако сократ бе казал нещо такова,тогава бих се съгласил с него..... тук имаш признание,но и джъстификация.....
 в изказването на сократ имаш признание и АНТИфилософско оправдание,което обаче звучи философско на пръв ПОВЪРХОСТЕН ПОГЛЕД.... такова ниво на линейна логика е характерно за човек,който "знае,че нищо не знае" ,както и за всички останали ,намиращи смисъл в безсмислието...... релативния поглед "взимащ деривативи " показва цветна картина, а оцветиш ли нещо с истинските му цветове се виждат много повече неща,отколкото чернобелия поглед *neg*
   
що се отнася до манипулацията,много често самите манипулатори обвиняват "враговете" си в манипулация,защото не могатб да ги оборят!
   тва се е случило в гревна гърция и по времето на платон някой се е "погрижил" абсолютно всички свързано със софистите да ИЗЧЕЗНЕ и само от платон/аристотел може да чуеш колко са лоши те....... не ти ли се струва прекалено "случайно" ?
     
  да за осмислиш кво искам да ти кажа,че ти дам пример,на който си бил свидетел и ще вземем мен за сравнение,не от комунистическа гледна точка да си правя "култ към личността" и да си строя паметници приживе,а защото няма по добър пример:
 
  във форуумите на имоти.нет постоянно ме обвиняваха в манипулации.... къв антибългарин съм,как съм манипулирал,че имотите да паднат,как съм искал бг да страда и т.н. ,от хора като джоан и т.н.
  във форумите на инвестора стана същото- къв манипулатор съмн бил за акциите на БФБ,много хора ме питаха ква ми е била целта... те ме могат дори да си представят защо всичко ще рухне,а в главите им решават,че манипулирам с няква цел..... и въпреки неразбиваемите аргументи които им давах,те НЕ можеха да ги осмислят,а обясняваха че нищо не разбирам,защото разнасям пици в сащ........
   за УНСС като говорех ква поточна линия за промиване на мозъци е,пак същото .... теорията бе,че съм учел там и съм го намразил..... всяки теории изкарваха,където се опитваха да си обяснят "необяснимото" за тях......няма как унсс да е "лошо" ,зьащото е университет!
     сега вече не съм единствения говорещ за унсс,дори и малко в днешно време ще ми противоречет за тва..... същото и за имотите и за акциите на БФБ......
    ама представи си сега,че форумите на инвестора и имоти.нет по няква незнайна причина почнат да се изучават след 2000 години като много мърди,НО утре се появи някой модератор,да речем джоан,която изтрие абсолютно всичко свързано с мен и такива като мен,а останат само нейните постинги и на нейните "колеги" по логика.....
   
с кво впечатление ще останеш,знаеш ли?
   ами че асеновците,куку-вците и когановците са били едни лоши и вредни манипулатори,които са "победени" от истинската умна интелигенция в лицата на джоан,продигал и вече другите дори ги забравих,защото изчезнаха дори като никове отдавна.....
   
ето ти жори,перфектния пример,на който си бил свидетел,за да осмислиш кво е станало със софистите!единственото инфо за тях е останало от врага им- платонистите!всико друго "някой" добре се е постарал да заличи и изтрие от историята!
     и за тва в днешно време софист е синоним в философията на манипулатор! но така бе досроко.... последния поглед над това обаче е по скоро това,което аз ти казвам.... в последното десетилетие платонизма за първи път започна да търпи критики,а на софистите се гледа под друго око......
   проблема е платон е бил в това,че е оставил малко инфо за софистите,само от негова гледна точка,че да ги размаже, под повърхността на платоновите манипулации (той е истинския манипулатор,а не софистите) се открива истината......
    пърото нещо е останал текс,където се доказва,че сократ е признавал софдистите за по умни от него.... самия сократ е софист,който се отделя и прави своя школа ..... софистите са смятали,че знанието не е за всеки,защото може да бъде разбрано погрешно от хора,които не са готови за него,сократ е смятал,че знанието е за всички,отделя се и почва да учи простолюдието...... после се появява платон,който "яха" стадото ,обявява софистите в манипулатори,защото губи всички битки с тях ,съответно единствения начин е да кажеш,че манипулират..... думата му има тежест,защото платон е "защитника на простолюдието" .... демек софистите не се разправят с недорасли за знанието,платон извърта това в негова полза,като ги обявява в материялисти и казва,че били жадни за пари и за това преподавали само на много богатите ...... и накрая изтрива всичко писано от тях ..... после се появява аристотел,който вече 100% утвърждава платонизма,като учител на един от най големите главорези в световната история ,който се нарича както знаеш (не знам обаче аз защо) ВЕЛИКИЯ александър македонски!
    софист НИКОГА няма да произведе александър македонски,защото те имат нихилистически поглед над материялното.... и не случайно не са искали знанието да се предава на всеки,защото правилното знание и грешния поглед над него раждат главорези.......
     нека ти обясня кой е александър македонски НАИСТИНА,а не както историята ти го поднася:
   представи си,че ти имаш знанията и си в пъти по мъдър от останалата цивилизация..... или в случая ти си аристотел..... хващаш бойко борисов и алексей петров(трактора) и ги обучаваш как да са в пъти по умни от всички останали в съседните държави...
   после те тръгват да прилагат знанието,което ти си им дал,по тип "ала платон" :
  почват да завземат и грабят русия,румъния,турция гърция и т.н. ,към бг тръгват "блага" - разграбеното,вие сте доволни,в бг е благодат,отделно се самозалъгвате,че "просветлявате" и помагате на аборигените.......
    правилното знание в грешните ръце винаги е водело до извращения и винаги ще бъде така..... ако по умния използва знанието си като упражняване на терор над по глупавите.... тва е НЕправилно....тва е извращение.
      представи си,че атомната бомба бе измислена от хитлер  преди да бъде измислена от американците,сега в къв свят щяхме да живееме?
     или платонистите са "крадеца вика дръжте крадеца" -обвиняват софистите в манипулиране и в алчност,а всъщност платонистите извращават знанието в алчност,произвеждайки "великия" александър македонски-точно от такова нещо софистите са се страхували .....дори и сократ,учителя на платон като софист е бил против това.... но с годините знанието се извращава от неготови ученици,къвто е платон и после това знание допълнително се извращава морала в него от ученици на платон и накрая те ти александър македонски......
     
 друго доказателство? ами квие се в "малките" незначителни неща.... платон с пропагандата си за заличаване на софистите допуска грешнки в манипулиране на стадото,без да знае как:
    в диалога протагорас/сократ с цел да ни "просветли" къв манипулатор е протагорас ,обяснява,че протагоирас излиза от диалога с оправданието,че истината никога не е една....и това,което е вярно за сократ,може да не е вярно за протагорас....
  обвинявайки протагорас по този начин в манипулация,всъщност платон издава не само него,но и учителя си сократ в абсолютизиране и неразбиране на елементарни фундаменти в ПРАВИЛНАТА ФИЛОСОФИЯ,един от които е релативността....и всъщност използвайки този аргумент като обвинение за манипулация,всъщност платон издава повърхностния си ризънинг и че всъщност той е "крадеца,викащ дръжте крадеца"
     за да ме рабереш за кво иде реч жоро,ще ти дам пример с теб:
  представи си,че съседа наебе жена ти и ти разбереш..... събитието е едно,истината е една,НО отъждествяването на истината има безброй много разклонения:
    жена ти мисли по един начин,ти мислиш по друг начин,съседа ти мисли по трети начин,аз ще мисля по тази истина по четвърти начин,мохамеданина ще мисли по 5 начин-там жената се убива,а съседа ти е невинен,французина ще мисли по 6ти начин-ще каже,може пък жоро да не ебе достатъчно жена си и за тва тя да му е изневерила,християнина ще мисли по 7 начин- жена ти и съседа ти ще горят в ада, хиндуиста ще мисли по 8ми начин- кво па тия се занимават мозъците само с нерелевантни неща,които ги отдалечават от истинското просветление,педераса ще каже,тия па жоро сега да си вирне,като наебе съседа и т.н.
   или тва жоро е философията- всеки един от нас мисли по различен начин-превръща инфото в знание ... ние всички имаме различни философии,отделно отъждествяването зависи и от наблюдателя,ако философиите са близки,пример:
   много хора ще се обидят и чувстват наранени,ако някой им наебе жената,парадоксалното е в това,че ако те наебат на някой друг жената,ще се чувстват добре и доволни...... демек,освен,че една истина зависи от твоята философия(религия) ,допълнително истината зависи и от мястото на наблюдателя в нея.....
    тва се е опитал да каже протагорас на сократ,ама топидиота платон не е разбрал смисъла и използва този диалог като поредния си "аргумент" за опетняване на лошия протагорас,а всъщност се доказва,че той е манипулатора.....
  защо?
  ами защото един истински философ,който не разбира релативизма НЯМА НИЩО ОБЩО С ФИЛОСОФ!в днешно време релативисти рядко ще намериш,знаеш ли защо?
  ами защото западнАЛото знание се гради на база триото догматици.......
   иначе реалтивизъм е основа на таоизма,будизма,хиндуизма и дори софизма!!!!!!

друго фрапиращо доказателство е фразата "знай себе си" ,което е било основния символ на софистите и е пречупена от платонистите като съвсем друго нещо,с цел да набедят опонентите си ..... ама там няма да засягам,че за да ме разбреш требе да пиша не постинги,а книги.... с няколко постинга само ще ме разбереш погрешно!

п.п.
 не ставай жертва на историята,която ти се поднася!
   в нея александър е велик,а хитлер е дявола... истината е,че те са едно и също.... и попадне ли знание ,което НЕ заслужават,демек сатнат ли по умни от останалите овци,се получава поредния геноцит ,а после историята ти показва този геноцит,като го отъждествява през погледа на историците,които също си нямат представа от релативност,защото са платонисти и хитлер ще ти го покажат като лош,а александър македонски като добър.......
     
     
 
           

 

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #204 -: 29 Януари, 2012, 19:01:16 »
0
 " представи си,че атомната бомба бе измислена от хитлер  преди да бъде измислена от американците,сега в къв свят щяхме да живееме?"
Ами това е точно така! Даже чертежите и 500 кг уран са качени на една германска подводна лодка заедно с двама японски генерали и отпътуват за Япония,където подготовката за атомната бомба е в ход.Това е и най големия исторически парадокс  и превратност на съдбата според  мен,защото на 9 май 1945г. Германия катапултира и командира на германската подводница изпълнява заповедта на адмирал Дьониц съдовете на море да се предадат на най-близко разположения победител.Е,на пътя за Япония най-близкия бряг се оказва американския за подводницата натоварена с уран. Така на американците им идва наготово уран,който дотогава нямат и не са имали!Нямаше да има бомби нито над Хирошима,нито над Нагазаки ,ако  германците бяха удържали още месец капитулацията си,най-малкото де!Другото щеше да е интерпретация дали щеше да има Вашингтон  и Ню-Йорк.
« Последна редакция: 29 Януари, 2012, 19:13:36 от Фло »

acen1975

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 278
  • Карма: +121/-92
  • Респект: +63
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #205 -: 29 Януари, 2012, 19:45:51 »
0
" представи си,че атомната бомба бе измислена от хитлер  преди да бъде измислена от американците,сега в къв свят щяхме да живееме?"
Ами това е точно така! Даже чертежите и 500 кг уран са качени на една германска подводна лодка заедно с двама японски генерали и отпътуват за Япония,където подготовката за атомната бомба е в ход.Това е и най големия исторически парадокс  и превратност на съдбата според  мен,защото на 9 май 1945г. Германия катапултира и командира на германската подводница изпълнява заповедта на адмирал Дьониц съдовете на море да се предадат на най-близко разположения победител.Е,на пътя за Япония най-близкия бряг се оказва американския за подводницата натоварена с уран. Така на американците им идва наготово уран,който дотогава нямат и не са имали!Нямаше да има бомби нито над Хирошима,нито над Нагазаки ,ако  германците бяха удържали още месец капитулацията си,най-малкото де!Другото щеше да е интерпретация дали щеше да има Вашингтон  и Ню-Йорк.

тва е "наполовина" вярно..... манхатънския проект започва 1942 година,а първата бомба е взривена в ню мексико юли 1945....
  в нея е използван плутоний,а не уран,както и в бомбите над хирушима и нагазаки...
   но "съвпаденията" с подводницата са наистина потресаващи.ако сравниме падението на хитлер с надпреварата кой първо да произведе атомна бомба,американците са били на един  косъм разстояние преди германците......
отделно падението на германците е точно преди американците да тестват бомбата.... само си представи кво щеше да се случи с германия,ако не бе  капитулирал режима няколко месеца по рано.....
    отделно пък ако хитлер бе произвел бомбата преди американците..... дори и не искам да си представям къв щеше да е света днес..... щото според философията на хитлер за арийската раса,след най големите замърсители на човечеството-циганите и евреите,следват славяните....... та бая сапун щеше да има в следствие на това,че почти цяла източна европа са славяни....

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #206 -: 29 Януари, 2012, 20:09:29 »
0
жоро,първо изказването на сократ ,че си калява добродетелите с жена си с ПРИЗНАНИЕ,че тя е била лоша жена дори в НЕГОВИТЕ ОЧИ!съмнявам се,че да помогнеш на един човек да бъде по малко лош е манипулация в смисъла, който ти влагаш в тази думичка...
      или обяснението ти,че сократ пък може да я харесва такава,квато е..... ами тогава трябва да имаш изказване ,което да дъстифицира лошите четри,с оправдание за добри,които надхвърлят недъзите.
  пример:
    жена ми може да е пепелянка,ама прави най добрите минети в цяла атина.
  ако сократ бе казал нещо такова,тогава бих се съгласил с него..... тук имаш признание,но и джъстификация.....
Айде де!
Ти разкриваш ли уменията на жена си или, на която и да е жена, публично?
Може и да го правиш! Не знам! Свят широк.
Ако с първото Сократ оправдава брака си с Ксантипа, второто ("джъстификация"та) би било глупост да го прави обществено достояние!



   тва се е случило в гревна гърция и по времето на платон някой се е "погрижил" абсолютно всички свързано със софистите да ИЗЧЕЗНЕ и само от платон/аристотел може да чуеш колко са лоши те....... не ти ли се струва прекалено "случайно" ?
...     
п.п.
 не ставай жертва на историята,която ти се поднася!
...
Ами!
Първият бляскав разцвет на софистите е цял век преди Платон и от тогава принципно са останали по-малко произведения от която и да е школа, а и почти всичко от тази епоха познаваме само от преписи.
Несериозно е да се  твърди, как Платон и Аристотел са унищожили софистичните трудове и 2 хиляди и кусур години стоят на пост и не позволяват появяването на нови. Уж отричаш световния заговор, а тук ти се привиждат заговори!
След Платон и Аристотел отново имаше, ако не се лъжа един кратък разцвет на софистиката.
Всъщност софисти имаме много до късно. А в голяма степен, това е твърде условно разделение. Софисти, бих казал има във всяко течение на философията.

И с Хитлер и Александър (още повече, че Александър не е християнин и тогавашните разбирания за човешкия живот са съвсем различни) нещата не стоят така.

По добре да го оставим това!

п.п.
Да не остана длъжен на наШта Флоч-ка!
Германците?
Германците би следвало да поздравяват с надупване дълбоко, а наш Фло - добър познавач на химията, назначен за главен дегустатор!
Но... те се правят на християни! :)
Хубава неделя на всички!
Жорка,това дето си го извадил от казана с внушенията,показва,че дори и новогрък ,като тебе  постоянно си мисли  и има видения за гръцката/аналната /любов!
Само дето  сега ситуацията е такава,че германците ви дишат отзад, във врата,но си носят и крем Nevea *bat*,ако случайно нещо с гъзомазниците сте я закъсали в кризата.Та от тая позиция е ясно кой как би следвало да поздравява. *alcohol*

Фло-чка, мила!
От казана на историята само ти вадиш подобни нелепици!
В контекста на горния ми пост (оръжията крити от хората при поздравяване), взех предвид, че немците са майстори-ХУМАНИСТИ в производството и в употребата на бойни отровни вещества:D
Затова и като на добър химик, ти предложих да ги дегустираш и да ни предпазваш...
Не допуснах, че подсъзнанието ти ще те повлече към сексуалното.

Че само това ти е известно от античното битие ми е известно, че е порицавано - ти е неизвестно, но тя цялата антична култура изглежда ти е голямо неизвестно.

п.п.
Разбира се - можеш да го правиш както искаш - вагинално, орално, анално, мастурбално...
Сексуалните ти предпочитания са безинтересни. Не е първият пост в който ги демонстрираш!, но не е необходимо!

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #207 -: 29 Януари, 2012, 20:20:05 »
0
Виждаш ли:.. манхатънския проект започва 1942 година,а първата бомба е взривена в ню мексико юли 1945....както пишеш
Аз споменах,че подводницата се предава на 9 или 11 май  или два месеца преди американския опит.Ако не им беше дошъл урана на крака американците нямаше да направят бомба, защото в америките никъде няма уран. Урана тогава е бил много кът и германците го събират из европа и руските територии с голям зор. България е имала до 89 г развит уранодобив. Атомната бомба е измислена в Германия,а работата в САЩ се води от бегълци от Германия и Швеция запознати с проекта. Това с германския уран ,от който са направени първите две атомни бомби е старателно скрит исторически факт,който бе публикуван и филмиран наскоро ,май преди 1- 2 години.Едно заради пропагандата и второ никой не може да даде данни за съдбата на екипажа на подводницата,изчезват безследно и сигурно при смущаващи демократичните души  неясни обстоятелства.Японските генерали си правят сепуко още като разбират,че курса на подводницата е променен към американския бряг.Освен урана ,на борда е имало и образци на Фау-2 самолет-ракета и документи за ракетното производство.

Жорка,приятелю жаркий ,никога не съм имал претенция да бъркам с черпака античната история и да я подправям със съвременноста в един тюрлюгювеч ,каквото е заниманието ти по форумите. Не знам,но подозирам,че като новогрък ти плащат от гъцкия бюджет за култура, за пропагандата  и агитацията.
« Последна редакция: 29 Януари, 2012, 20:40:09 от Фло »

acen1975

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 278
  • Карма: +121/-92
  • Респект: +63
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #208 -: 29 Януари, 2012, 21:34:50 »
0
Това с германския уран ,от който са направени първите две атомни бомби е старателно скрит исторически факт,който бе публикуван и филмиран наскоро ,май преди 1- 2 години.

пак ти казвам,плутоний е използван за тези бомби,а не уран!иначе моа да си гледаш квито си искаш филмчета.
   "виновника" за бомбите не е един,а са няколко,но най вече са  ръдърфорд и зилард..... единия открива делението,другия дава идеята за използването му...тва става в англия
  от германска страна е само хан,който е бил химик и по случайност открива  делението на урана.
 атомната бомба не е измислена от германците.... а делението на урана само е открито там. че дори и самия хан не е знаел кво е открил,а е пратил инфото на бивша своя асистентка,която е била еврейка и вече избягала от германия.....
    американците са били доста по напред , историята с подводницата е,че не са знали колко близко са били германците до същите открития..... и сащ отпърво не са искали да се занимават с това,виновника е айнщайн,който използва влиянието си в сащ като пише писмо до рузвелт,че последните открития във физиката може да се използват от германия за създаването на нов вид бомба,от където рузвелт се подплашва и поставя началото на проекта манхатън....
           

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #209 -: 29 Януари, 2012, 22:03:54 »
0

пак ти казвам,плутоний е използван за тези бомби,а не уран!иначе моа да си гледаш квито си искаш филмчета.
  .
           


Плутония се прави от уран!  *pinnochio*Я виж тука малко родна информация за атомната бомба: http://www.bas-bg.org/new/hitler_bomba.html