Автор Тема: Какво да очакваме през 2012 г?  (Прочетена 143451 пъти)

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #225 -: 30 Януари, 2012, 16:33:56 »
0
Маранди, дай малко заглавия на книжна литература, че то много интересно ми стана.
...


Коганев,
Ето ти два линка!
http://www.liako.gr/intro/
http://www.youtube.com/LIAKOTV#p/a/f/1/Pwlf9lRlyhE
Да не си помислиш, че Мурджовците са само българско явление!
Тоя тук и цял телевизионен канал има. Що книги е продал през него!
Като започне от ΕΛ и великото Λ и направо доказва, че японците и маите са гърци! *rofl*
Китай не го споменавам, щото Мурджо ще захапе! *rofl*

п.п....
Б...а, мама му!
Да се бях "заяждал" само с тебе или барбата!
Поне нямаше да изчета толкова дивотии!
 *drinks*
« Последна редакция: 30 Януари, 2012, 16:36:26 от goro »

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #226 -: 30 Януари, 2012, 17:54:30 »
0
Верно си прав. Ако имаше македонец тук ( от българските покрайнини), темата вече щеше да бъде турлю-гювеч. То и без друго, македонецът си говори директно със създателя и за него тайни няма. Той е свише....Все останали сме сельовци. Езикът му е дар божи. Не говори на нашия, щото сме небогопомазани. (Интересно какво щеше да му препоръча Барба-та)
Това няма значение. Малко сиренце и винце ще ни върне българското самочувствие.



gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #227 -: 30 Януари, 2012, 18:13:08 »
0
пожелахте да видите   *yahoo*

The State TV in FYROM - GOD IS A MACEDONIAN !!! Gospodari na efira show

koganev

  • Гост
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #228 -: 30 Януари, 2012, 19:53:30 »
0
Горо, по принцип си игнориран, но с риск да се подложа на известни дяволски изкушения, ще те отключа. Но в спор не влизам за нищо на света. Моите уважения.
А ти как реши, че ще разбера нещо на гръцки? Знам калимера, типота, афто, дио и разни туристически изрази. Но израженето, тона и жестикулацията ги разбирам - и само 29 евро за брой също го схванах. От моно и стерео... Не подхващай, моля ти се.  :D

Относно историята - аз сега все още си оправям пораженията, нанесени ми от образователната система на соца. Фол също има принос за това да съм тотално незапознат със събитията от последните два века в България, Европа и света. И не само да съм незапознат, но и да съм напълно объркан, задръстен с невярна и пропагандна информация. Той беше министър на по времето, когато завършвах средното. И всеки ден прочитам нещо, което го знам, ама по друг начин... Та нека първо си подредя новата история, а после, това вече съвсем хипотетично, може и да се върна хилядолетия назад. Обаче чисто и просто не вярвам траките, или както и да са се наричали отделните племена, да са оставили преобладаващо влияние върху нас, сегашните населяващи по тези земи. Особено върху нас, майните. Ето, например, аз съм с корени от солунско и Тасос по майчина линия и от Родопите по бащина. Онези пък в Солун, Тасос и Родопите един Господ ги знае от кой край на света са се взели. Така е от векове в Пловдив - идват, поживеят и оставят семето си. Децата им се пръснат по света, а други идват... И моите деца се пръснаха... А иначе майните сме тук от 8000 години. Интересът ми към древните жители на Родопите и Тракийската низина е по-скоро исторически, а не родов. Дори в никакъв случай не е родов.
Трансцедентната наука и Стефан Гайд(арски) все още нямат никакъв авторитет, за да се зачитам задълбочено. Като теория е интересно, по-скоро забавно, но изрази като "свещена азбука" и "да пребъде България навеки" са достатъчни, за да спра да чета нататък. На мен отдавна ми се скъса тънката струна... Пък и вече не мога да нося на пиене толкова. Имах предвид по-различни книги и автори. Иначе един братовчед на баща ми (Атанас Калинов от с. Орехово) пище страхотни книжки за траките и разните им царе.
Поради сериозни съвпадения с житейския ми опит вярвам в твърдението, че общоприети за истина теории могат да бъдат отричани от глупак или гений. Затова много, ама много предпазливо се отнасям към тези неща. Разбира се,  в такива случаи предпочитам да събеседвам с гениални хора, но не винаги се получава така. Да не казвам, че е много рядко, почти никога... Затова нека се придържаме към теми, в които може да се изразява мнение в по-широки рамки.

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #229 -: 30 Януари, 2012, 20:05:26 »
0
Този човек (Джим Роджърс) ми става все по-симпатичен, струва ми се че е доста близо до истината:

http://www.investor.bg/sasht/337/a/djim-rodjyrs-nikoi-niama-da-napusne-evrozonata-prez-tazi-godina,129522/


Джим Роджърс: Никой няма да напусне еврозоната през тази година  
Никоя страна няма да напусне еврозоната през тази година, въпреки че изходът от дълговата криза все още е несигурен, казва Джим Роджърс, председател на Rogers Holdings, цитиран от CNBC.

“Не мисля, че през 2012 г. някой ще напусне еврозоната През 2012 г. има избори в 40 страни. През тази година ще има повече проблеми, но правителствата ще направят всичко възможно изборите навсякъде на минат гладко.“

"Може би през 2013 г. ще има защо да се притеснявате и определено през 2014 г., но 2012 г. ще бъде спокойна“, казва Роджърс.

Роджърс допълва, че продава "на късо" европейски акции и че иска да чуе конкретни предложения от европейските лидери.

„Ще бъде много мило от тяхна страна да признаят, че това наистина е катастрофа, а банките и кредиторите да приемат загубите си. Всичко ще колабира и аз ще купя всичкото евро, което мога и всичките акции, които мога, но не мисля, че това ще се случи сега“, допълва Роджърс.


„През последните две години сме свидетели на европейски срещи на върха на всеки няколко седмици. Това е театър. Те просто се опитват да печелят време, за да минат изборите във Франция. Не смятам да им обръщам внимание, докато не започнат да правят нещо смислено“, допълва той.

Роджърс коментира, че не би купил акции на Facebook, защото така компанията излиза прекалено скъпа.

“Не, подобни акции не купувам. Те обикновено са много, много скъпи. Много хора обичат да купуват скъпи акции, като тези, но не и аз“, коментира инвеститорът.

Според изтекла в медиите информация, Facebook може да проведе първично публично предлагане (IPO) още в сряда. Социалната мрежа се надява да набере 10 млрд. долара, което би оценило компанията на 100 млрд. долара.

Според Роджърс провеждането на IPO през тази седмица е хитър ход от страна на Facebook.

Щатската икономика, като цяло изглежда по-добре, защото правителството я инжектира с пари, допълва той.

„През ноември 2012 г. има избори. Всеки път, когато има избори правителството инжектира в икономиката колкото може повече пари само и само, за да ги спечели. Разбира се, че нещата ще изглеждат по-добре, когато Бернанке печата пари, а Обама ги харчи“, казва инвеститорът.


goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #230 -: 30 Януари, 2012, 22:19:34 »
0
Горо, по принцип си игнориран, но с риск да се подложа на известни дяволски изкушения, ще те отключа. Но в спор не влизам за нищо на света. Моите уважения.
А ти как реши, че ще разбера нещо на гръцки? Знам калимера, типота, афто, дио и разни туристически изрази. Но израженето, тона и жестикулацията ги разбирам - и само 29 евро за брой също го схванах. От моно и стерео... Не подхващай, моля ти се.  :D.
...

Разбрал си предостатъчно!

От край време съм смятал майните за широко-скроени люде!
Единственото обяснение, което съм намирал за себе си е многовековната градска мулти-културна среда. Пловдив е от малкото български градове в които културния контюниитет не е прекъсван за повече от 2 хилядолетия.
Разбира се, че можеш да ме игнорираш.
Но... аз ще продължа да те чета с удоволствие. Това съвсем не означава, че ако сметна, че си нагазил лука ще ти спестя "солта", още повече, че според мен малко самоирония и самочувствие няма да са ти излишни! :)

п.п.
Стефан Гайд(арски) и всякакви самоуки шарлатани, основатели на най-"правилните" църкви трябва да бъдат поставяни на мястото им. Не, че имам нещо напротив да припечелват по някой лев! Но им се връзват неуките мурджовци и започва лай към луната.
Мурджовците също трябва да  бъдат поставяни на мястото им. О време и в тяхна полза! Иначе се самозабравят и стигат до там да правят обръщения я към българския, я към гръцкия, я към френския народ! И ги слушат и други мурджовци и става каквото живеем днес...

Сега...
Понеже, благодарение на Муза, съвсем се офорумих последните дни отивам в "моята" тема за да приключа за днес.

koganev

  • Гост
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #231 -: 30 Януари, 2012, 23:02:27 »
0
В твоята тема стана едно акано такова...  :D

acen1975

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 278
  • Карма: +121/-92
  • Респект: +63
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #232 -: 31 Януари, 2012, 00:03:52 »
0
марадни,знаеш ли кво е това-пътеката към неизбежното?
   тва маранди е бъдещето... въпроса маранди е ,знаеш ли кво е бъдещето?
  щото аз съм сигурен,че не знаеш....
  бъдещето маранди е неизбежност,която ние сами градиме,а си мислиме,че някой друг го прави и сме зависими,но не е така....
  ако разбереш как хората мислят,можеш да предскажеш бъдещето до няква степен......защото техните мисли са фундамента на техните постъпки,и количественото им натрупване произвежда бъдещето......което за много хора е неизбежно в смисъла,че не го разбират това и им се струва,че някой друг ги управлява....
    за кво ти го казвам това?
   ами само чаках кога този форум ще се обърне на българщина.... това бе неизбежно,въпроса е кой щеше да го обърне и кога.....
  питагоровците и древните гърци са вярвали в прераждането,защото са плагиятствали египетстката философия,а египтените от своя страна са я пласгиятствали от месопотамия..... както и теоремата на питагор е кражба,никога не е била негова,а той я "лансира" в гръцките среди......
    тия бг професорчета ,без капка пипе в мозъците си,но за това пък тонове патриотщина и българщина,взели да обясняват как орфей(българина) бил просветил цялата гръцка империя..... 
   има и бг философ в атина,който наистина е бил нещо голямо,но....... не е бил орфей,както и е имал знанията ,защото се е преместил да живее в атина,а не е останал в ихтиман.......
  неговия парадокс е подигравката му към гордостта на атиняните,че са атиняни и ризънинга му е бил,че ако хората в атина са по добри от останалите,то и животните в атина би трябвало да са по добри от животните в тракия *clap*
   и дори е натрупал интелектуално признание за своя си ризънинг,НО е нямало кой да го обори,че животните нямат разум и интелект,а хората имат и в човешкото общество човекът се изгражда интелектуално в зависимост от обществото в което живее,за разлика от животното.... или както си чул баба ти да казва-не си играй с петьо в пясъчника,защото той е лошо момче..... демек с къв се събереш,такъв ставаш..... тва този тракиец не е могъл да осмисли,както и гърчетата тогава и са му се кланяли ,въпреки,че ризънинга му е бил тотално грешен...... ако той си е живял в ихтиман( тракия) да е бил поредния орфей,който се е научил да пее докато е пасял и доял оцвете......вместо признат философ в атина...

     та..... ако ше се перчиш с българщина,позволявам ти да е с него,а не с овчарчета песнопойчета,за които си чул не от къде да е ,а от самите гърци,защото орфейчовечетата идея са си нямали тогава кво е писменост или кво е 1+1=2,каму ли че квадрати на катети в правоъгълния триъгълник са равни на квадрата на хипутенузата,вервай ми....
      кой е този тракиец на теб оставам да откриеш,нали си ЗНАЕЩ....

 странното е,че скитъра ви даде нещо,в което е скрита толкова много ИСТИНСКА ИСТИНА,но не можете да видите,защото е завоелирано и вместо да търсите водата от кладенеца,вие го обърнахте на дай си ми кофичката ,на си ти лопатката...
    ей тва е философията маранди-не самото знанието,а откриването на вярното и отсяването му от невярното и от безсмисленото...
   четете ПРОСВЕТЕНИЯ и дискутирайте него,там са показани вратите,но имат ключалки.... вие трябва да намерите правилните ключове(ризънинг) , за да ги отворите..... там е истината ,но нарочно е преставена мистично и окултно,за да НЕ намерите ключовете,ако не сте готови да влезнете през вратите.... а иначе няма нищо окултно  *girl*
       ще ви помогна дори- просветения казва,че всички религии са боклук,но във всяка има по налко мъдрост-в някои повече,в други по малко........
     той казва,че образованието е боклук,но и там има тук таме мъдрост,казва,че повечето литература е боклук,но има и диаманти сред нея.а като го питат кое да се чете и кое не,той казва-вие трябва да го откриете!
     ако случайно си спомняш на скитъра като усетих,че захапра по будизма му казах,че тая религия може по скоро да го обърка,отколкото просветли,и му изброих няколко философи и "съседна" религия,на които да обърне внимание.....
     не съм му обяснявал защо и ще видиме дали подарената мъдрост е нищо повече от мечешка услуга тепърва.
  ама ако забележиш "просветения" говори,че днешното знание е един голям фарс,една тотална заблуда,една догма.....съответно маранди,ако си достатъчно хитър ще намериш знанието от книги и хора,които ОТРИЧАТ днешното знание..... тези академици,кйоито показват абсурда на днешния академизъм,тези религии,чиито философии НЕ са авторитарни режими,плашешти те с незнамсиквоси ако им не верваш,а тези религии,които НЕ плашат,нито се опитват да наберат поклонници...... че да им се кланяш...
   прочети кво ти пише просветения-всеки може да намери истината-не зависи от знанието,а от ризънинга му-демек философията му...... знанието е в 90% догма!не ти требе да си някой професор и доктор по всякивси науки..... дори това е достатъчно доказателство,че си догматик.... просто ти трябва да имаш правилната философия! а вие я нямате!тотално излизате от параметрите на правилния ризънинг и попадате в клопката на дървенофилософския спор,като пускате елементи на българщина,давайки за доказателство олигофрени,които незнамзащоси ги наричате професори......
   горер долу маранди ти трябва около логика на петокласник,че да намериш истината в "орфей,учителя на атиняните" и да не си задълбаваш мозъка с НЕНУЖЕН българизъм..... а инфото е коварно нещо,дори и да е безсмислено,квото е в случая и да не ти повлия е злекакто гршното инфо,ти пак ще страдаш,защото то заема място в мозъка ти,отделно правиш логика върху него-демек тренираш си мозъка по грешен начин....
     аз мога да вио кажа много неща по тези въпроси и за истинската истина,но почти винаги ще ме разберете погрешно.....
   но мога да ти кажа как аз съм започнал да се простветлявам:
  чувал ли си за дескарт?всъщнот той е човека на който се гради днешното западно мислене и той е човека,който раздогматизира до известна степен западния свят от триото догматици...... той е открил гениялни неща,като представяне на логиката като графическо изображение...... едно време математиците са били първо философи,днес математиците са скопени мозъци,решаващи неща,които не знаят как да ги прилагат,защото не знаят ,нито ги учат,че математиката е улеснено преставяне на логиката,а дори имаш перковци,които чрез математика търсят логиката,което е меко казано абсурдно и води до непоправими последици,особено ако тези "изчисления" зависи обществен резултат.....
   та да не мислиш,че дескат е учил в оксфорт,че е станал бащата на съвременната философия и логическа матерматика? ами не!
  той прави нещо уникално-той се отказва от всичките си натрупани знания и започва от нулата!и така става може би най голямата добродетел за днешния свят.....
   аз направих същото време оно- писна ми да виждам абсурдите,осъзнах,че живея в догматичен свят на самочувствие и незнание и една сутрин реших да почна от А и Б, от 1+1 ,само че не математически,а епистемологически:
  не гледах на 1+1=2 ,а гледаш ЗАЩО това е така!
   точно това ви намеква и простветения:
  в света на догмата,най доброто знание е изчистване на всичко което знаете и започване наново... само така след време ще откриете истинските бисери на знанието в литературата  и философията(религията) и ще можете да отхвърляте догматичните!
      та ако искаш маранди- и ти и другите да се по умни и по интелигентни от останалите,НЕ ХОДИ В УНИВЕРСИТЕТИ И НЕ ЧЕТИ КАТО РАЗПРАН,а забравете всичко,което знаеш и започнете отначало!!!
 м тва отнема много време и много МИСЛЕНЕ ,а в последствие и четене,НО СИ ЗАСЛУЖАВА.... че математиката ако я почнеш от 1=1+2 и докато стигнеш до диференциялни уравнения,логаритмични алгоритми и фрактали(истинската математика на природата) ,ще минат мнооооого години,НО ще знаеш повече и от най добрия математик в незнамсикойси университет...
  защото ти ще знаеш кво решаваш и как да го прилагаш,а той ще знае как да го решава,но няма да знае кво решава!
       и това е и всичко останало,защото математиката както ти казах е  вид представяне на логиката!
    а логиката ти е част от ризънинга( тая думичка я няма на бгетовски,което не че ме учудва) ......
  логиката е много по важна от нейното представяне.... имаш ли верната логика,само две прочетени изречения на бг професор по история ще са ти достатъчни да захвърлиш книгата му и да не си обременяваш мозъка с глупости!
   

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #233 -: 31 Януари, 2012, 01:59:50 »
0

Относно историята - аз сега все още си оправям пораженията, нанесени ми от образователната система на соца. Фол също има принос за това да съм тотално незапознат със събитията от последните два века в България, Европа и света. И не само да съм незапознат, но и да съм напълно объркан, задръстен с невярна и пропагандна информация ......

Явно не ме четеш внимателно. Първо започнах не знам дали си падаш по такива читанки, защото се четат трудно ( аз му викам по диагонал ). Единствено гледам фактология и логика, като попадна на дитирамби и оди за "величието" и ги прескачам.

Болднах ти единствено датите да си погледнеш на откритите надписи, които за момента категорично са с предимство преди египетските си аналози, което навява за определени мисли.

П.П. Накрая ти завърших, че Историята, която са учели до преди 200 години е било История. От 200 години насам, всичко къпи на фалшификати, измислят се понятия като "славяни", "траки", "прабългъри" и прочие глупости, с цел да се накъса родовата и историческа памет.

По тази причина Румъния, която е била неизменна част от нас, вече е отделна държава, отмениха си официалния български език, който беше при тях до преди само 150 години и създадоха "изкуствена" държава. Това се случи с Гърция, с днешна Турция, Сърбия, а в последни "дни" и с Македония.

Всичко се прави по проектна дъска, чрез привнасяне/съчиняване на "история" от чужд "историк" и идеята е 'орицата да се объркат кои са и от къде са. После правят лобита в БАН и т.н., които да напишат учебници и промивката започва. Не само в България, а въобще на Балканите. Като нямат корен, стават лесна плячка на корпоративните интереси, т.е. манипулират се вече лесно. Аз затова не понасям "историци" като Иречек, Златарски и прочие продажни мекерета.

Чети Раковски тогава! Той се е смеел навремето, когато започва инвазията по "пренаписване" на Българската история и ги спуквал да ги базика. Паисий Хилендарски не е най-добрия историк, но има доста ценни попадения. Като цяло хроники за ония събития трябва да се търсят от арабската, египетската и латинската литература. Там са по-обективни до преди 200 години. От гръцката фантасмагория ( която е писана след Ренесанса ) не ползвай нищо, понеже всичко там лъгано, преправяно и присвоявано до безбожие.
------------------------------------------------------------------------------
Сигурен бях, че няма да ме разбереш какво точно визирам в постовете си. Затова и питах 100 пъти гърчето Жорко: Какво общо има днешна Гърция с Източна-римска империя ( където са васален народ ), с Елинската цивилизация, а гледам че си приписват и Минойската и Микенска, Егейска и прочие цивилизации също? Като то още ги е нямало тия етиопски мангали на картата въобще?

Здраве да е!  *drink9* *drink10* *drink11* *drink10* *drink9*
« Последна редакция: 31 Януари, 2012, 02:28:21 от marandi »

nearvana

  • Гост
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #234 -: 31 Януари, 2012, 02:10:18 »
0
много ми се загнезди едно "противоречие" на  просветения. може и да не е противоречие ама от моята камбанария е:
от една страна казва колко са добронамерени и т.н. и как политиците правят това което истинските управляващи им кажат/внушат а от друга страна в пряк текст на стр. 28 изрежда методите за манипулация които се използват за да понижат качеството ни на живот.

та как  е добронамерен този който умишлено манипулира хората за да им понижи качеството на живот?

Опитвам се да не оценявам това което чета и да не му слагам етикети а да приемам всичко все едно чета фантастика. Гледам да го осмислям без да му слагам щампата "невъзможно" , "невероятно" и тн. Тоест опитвам се да съм отворен към всякакви мнения.
Второто нещо което не разбирам е  защо истината (според Просветения) трябва да се пише тайнствено и да се опакова в несъразмерно много "извращения" (по думите на Просветения).  Той твърди че е така и също казва че те спускат отгоре всичкото знание, аджеба те го правят така елитарно.
Пример: занимавам се със спорт който навремето е бил по-скоро за ограничен кръг хора (китайски изкуства). Сега е общодостъпен и виждам как има супер благотворно влияние върху хора които никога не биха го изпитали ако беше останал елитарен и покрит.  Говорим за живи хора които се чустват по-добре. Някак си за мене добронамереност означава любов към съществата и всеотдаен опит да им помагаш да се чустват добре.
Също така, би било жалко според мен ако някой преподавател знае истината но я завоалира в тонове шлака за да я направи достъпна само за единиците успели да я отделят от боклука.

та ей тва с 2те неща които не разбирам в Просветения ама май няма как да го попитам.

поздрави


marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #235 -: 31 Януари, 2012, 02:10:35 »
0

...........................................
  питагоровците и древните гърци са вярвали в прераждането,защото са плагиятствали египетстката философия,а египтените от своя страна са я пласгиятствали от месопотамия..... както и теоремата на питагор е кражба,никога не е била негова,а той я "лансира" в гръцките среди......
    тия бг професорчета ,без капка пипе в мозъците си,но за това пък тонове патриотщина и българщина,взели да обясняват как орфей(българина) бил просветил цялата гръцка империя..... 
 ......................................... 
   

Спокич,

не си първият, нито ще си последния, за който оставам неразбираем. Болдвам ти само черничкото, че останалото ти е недоказано поне за момента, а свободни съчинения  ;)

Относно култа към Египет:

В Египет учат:
1. Платон - живее около 20 години там. Обучава се при жреците в Мемфис. Учението му е изцяло египетски светоглед.
2. Питагор - и повече години в Египет, дори прочутата "питагорова теорема" представлява задача, дадена му от жреците - да измери височината на пирамида, като ученик.
3. Демокрит - 5 години.
4. Талес - около 10 години в Египет.
5. Аристарх - библиотекар в Александрия
6. Архимед -10 години в Александрия и до последно си пише с египетски математици. Всичките му устройства имат прототип в Египет.
7. Евклид - живял почти само в Александрия.
8. Ератостен - 25 години в Александрия.
9. Аполоний Родоски - около 30 години в Александрия

10. Херодот: "Има и някои гърци, които си послужиха с това учение (египетското) – едни в по-ранни времена, други по-късно – и го представиха за свое. Знам техните имена, но няма да ги напиша."
--------------------------------------------------------------------------------
Последният Херодот кратичко обяснява какво се случва, но не бива да подценяваш явлението Орфей, чиято школа и учение завладяват за над 1000 години тогавашния цивилизован свят. Ще ти го сравня с Конфуций като паралел.

Поздрави!  *drink9* *drink9* *drink9*


acen1975

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 278
  • Карма: +121/-92
  • Респект: +63
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #236 -: 31 Януари, 2012, 05:06:10 »
0
много ми се загнезди едно "противоречие" на  просветения. може и да не е противоречие ама от моята камбанария е:
от една страна казва колко са добронамерени и т.н. и как политиците правят това което истинските управляващи им кажат/внушат а от друга страна в пряк текст на стр. 28 изрежда методите за манипулация които се използват за да понижат качеството ни на живот.

та как  е добронамерен този който умишлено манипулира хората за да им понижи качеството на живот?

Опитвам се да не оценявам това което чета и да не му слагам етикети а да приемам всичко все едно чета фантастика. Гледам да го осмислям без да му слагам щампата "невъзможно" , "невероятно" и тн. Тоест опитвам се да съм отворен към всякакви мнения.
Второто нещо което не разбирам е  защо истината (според Просветения) трябва да се пише тайнствено и да се опакова в несъразмерно много "извращения" (по думите на Просветения).  Той твърди че е така и също казва че те спускат отгоре всичкото знание, аджеба те го правят така елитарно.
Пример: занимавам се със спорт който навремето е бил по-скоро за ограничен кръг хора (китайски изкуства). Сега е общодостъпен и виждам как има супер благотворно влияние върху хора които никога не биха го изпитали ако беше останал елитарен и покрит.  Говорим за живи хора които се чустват по-добре. Някак си за мене добронамереност означава любов към съществата и всеотдаен опит да им помагаш да се чустват добре.
Също така, би било жалко според мен ако някой преподавател знае истината но я завоалира в тонове шлака за да я направи достъпна само за единиците успели да я отделят от боклука.

та ей тва с 2те неща които не разбирам в Просветения ама май няма как да го попитам.

поздрави

точно така ниървана-подхода ти е правилен.когато попаднеш на нещо ново,едно от нещата,които трябва   да откриеш е колко е правдив ментора,независимо от ефекта на вратовръзката( титли и медали пред името му) ....
  един  от начините е точно този- в малките неща винаги се крие неговата философия и ако тя е не такава,квато той я представя,следва,че е "фолс профит" .....
    всеки един рано или късно се издава,лицемерието,прикрито за културност или титли винаги е заложено в изказването му,просто трябва да го откриеш и да имаш достатъчно голям текст,където да допусне грешки.......
   противоречие и аз намирам ,но не и където ти гледаш.
 там всичко си е на място:
     тва е таоистически подход -действие,чрез бездействие ,или намеса чрез ненамеса......
 пример- ако аз те науча как кво е това огън,ти трябва да си дорасъл за него интелектуално,иначе мога да навредя повече,отколкото да ти помогна....
   ако си дорасъл,може да го използваш за да се пренесеш по насевер,да консервираш месо и т.н. ,ако не си дорасъл,моа да се скараш със съседа си (друга държава) и да я подпалиш,щото да речем те не се кланят на бога на конските опашки ,или дъщерята на вожда неще да стане твоя съпруга......
    или първо,ако искам да ти дам някво ново знание,трябва да съм сигурен,че ще го използваш по нужност и за общото благо.....
  а в случай,че реша,че сте готови за това и ви поднеса ново знание,ако вие го използвате неморално-вие трябва да си платите за това!ако ти подпалиш цялото село,като търсиш дъстификация,че са да речем езичници и да ги спасиш от греховете им,ти после ще страдаш не само в този живот,но и в много други.... защото си направил нещо лошо,въпреки,че в твоите очи си направил нещо много добро!!!!!
   тв аиска да ти каже просветения- че нямаш право да "помагаш" на останалите,от твоя гледна точка,защото ако го направиш,ще си понесеш последствията-ако е наистина добро,ще ти се върне,ако е мечешка услуга,пак ще ти се върне...
    просветения НЕ казва,че не се не намесва ,където има страдание,а иска да каже,че в повечето случаи страданието е СЛЕДСТВИЕ на твои постъпки.....
 пример:
 тва е все едно да убиеш някой,после да те вкарат в затвора и да обвиняваш съдията и съдебните заседатели,че са лоши и те карат да страдаш.......
 с тоя пример разбираш ли за тво иде реч?
 проблема на нас е изчепатения ни поглед към това,кво е лошо и кво добро и не осъзнаваме кога всъщност вършиме нещо лошо.... морала и етиката са ни набити в главите в продължение на хилядолетия,но тва не значи,че са верни!
   според християнството може да направиш колкото си искаш грехове,но ако един ден се покаеш,бог щюе ти прости и ще отидеш в рая.... а ако никога не си съгрешил през живота си,ако не вярваш в християнството,ще гориш в същия казан с убийците..... са,ти си достатъчно недогнатизиран хрисиянски,че да проумееш абсурда в моралните норми на християнската философия,но около 1/10 от населението на земята сляпо вярва в това!!!!!!
   и ако те в твоите очи имат промит мозък,кой ти каза,че ти не си подобен тип на тях? от къде знаеш до колко ако помогнеш на едно коте да оживее,ще направиш добро?чел си ми постинга в инвестора на тая тема може би?
      древната религия е една!знаеш ли защо той казва,че във всички религии има по нещо вярно,но всички имат много догма?
  ами защото на хората време оно е дадена истинската ИСТИНА и после са оставени да се развиват самостоятелно....
  и от там се почват изчеквания и погрешни разбирания..... от там тази религия почва да търпи промени.....
   най старата запазена религия днес е хиндоизма,от него излиза  джаинизма, а буда омесва таоисма с хиндуисма и произвежда будизма. тези разклонения за мен са най верните(демек най мално промени са търпяли) ,а най изчепатените са еврейските разклонения и тва са и последните религии-християнството и неговата издънка исляма......
     тва е историята в "стария свят" -пъква от месопотамия (днешен иран) и после имаш развой във времето...
истината обаче е,че не само опита е направен в стария свят..... същия стар свят,по същото време се появява и в сащ,в мексико,вече са открити пирамиди и в бразилия, чили и  къде ли не,дори и в япония и китай......
     маите,които имат най добрите астрономически календари,завидни дори и от днешните астрономи.... как мислиш,че е станало това? и как са строили пирамиди и там? има много теории за изчезването на майската цивилизация,от мен да мине ще ти кажа истината,която я няма в нито една от теориите:
     маите са изчезнали,защото са били "дефектен експеримент" ! не са минали и няколко века,откакто са оставени да се развиват сами и тотално изчепатват подарените им познания и се превръщат в толгова грешна философия,че целия им живот е бил в принасяне на жертви  на боговете......грешното знание и грешното разбиране за живота води до...... само наказание.....
  представи си го като електронна игра-цивилизацията да речем,ама вместо ти да играеш,то правиш един алгоритъм на итерационна функция-задаваш параметри,създаваш нива на грешки,където алгоритъма да ги наизустява и НЕдопуска отново и ... имаш изкуствен интелект!като направиш няколко цивилизации,едните ще изчезнат,други ще достигнат до някъде и ще пропаднат,трети ще достигнат до едно ниво и ще останат там,но ще има и такива,които ще прогресират и прескочат летвата на опасността от самоунищожение.....
     защо едни оцеляват,а други се самоунищожават?
  ами защото променят АЛГОРИТЪМА!!!!!!кво е алгоритъм ,който се учи от гршките си знаеш ли? :
   ами тва е физическата ти програма,която те пази от опасностите,ама също имаш и психическа,която пази енергията ти.....
   ще наблегна на физическата,защото в днешно време разбираме това много добре,за разлика от енергийното:
   алгоримъма ти е на база срах и болка:
  като пипнеш един котлон и се опариш,няма да го пипаш повече,защото знаеш,че пари.... ако се порежеш с нож,после вече ще внимаваш,ако съседа ти го изяде стадо вълци,ще те е страх от стадото вълци и няма да ходиш да ги галиш по козината и да им се радваш колко са красиви,а ще ги избягваш..... и т.н.
    проблема на нас ни е промяната на енергийния алгоритъм,защото не го разбираме и догматизма натрупан през годините го е променил.....
   ще се опитам да ти го покажа чрез физическото,за да го осмислиш по добре- ако скочиш от десетия етаж,знаеш,че ще умреш,съответно не скачаш... да не си луд?
    а представи си сега,че да речем ако измамиш някой ще изпиташ същата болка ,както ако скочиш от 10 етаж и не само в този живот,защото енергията(душата) ни е безсмъртна......
    и по друг начин:
  да речем,че си влюбен и гаджето ти изневери ,дали ще те заболи? и колко дълго ще те държи тази болка?
   да ставниме това с чупене на ръка- ще те боли докато не отидеш да те гипсират,после няма да те боли,а до месец ще си оздравял....
    обаче болката на енергията(душата) е доста по дълга в този случай,може и години да продължи ...
  къде е проблема-той е,че разбираме физическото ,ама само си мислиме,че разбираме духовното......
   или като правиш духовни грешки се самонаказваш ,ама не разбираш ,че ги правиш..... се едно постоянно си чупиш ръцете.....
  тва е проблема- дори и безпаричието е вид душевно наказание.... будиста,таосиста .хиндуиста джаиниста живеят със шепа ориз на ден,нямат кола,нямат жилище и са супер хепи,кажи ми колко хора по света имат в пъти повече от тях,а страдат от депресии,неудовлетвореност и т.н. ?
     ще ти цитирам отново един от "пророците" в таоисма:
  човек може да е собсвеник на целия свят само тогава,когато не иска да е собственик на целия свят......
     
знаеш ли кое е най големия грях според мен?
   той е лицемерието...... не случайно съм говорел и намеквал по тази тема...... че дори за културността,която често е прикрито лицемерие......
   според тези религии греховете са два-лицемерие и ГРЕШНО ЗНАНИЕ! за второто се наказваш в този свят,за първото доста прераждания ще имаш в страдание.....
   защо?
  защото грешка в алгоритъма в следствие от неправилно знание се заплаща в този живот,тъй като е несъзнателна,а лицемерието е съзнателна грешка,която се възнаграждава на този свят но после се плаща в пъти повече: пример:
  1. ако гласуваш за бойко борисов ,защото смяташ,че той ще помогне на бг и на теб ,това е неосъзната грешка- в този свят ще си наказан за глупостта си,НО НЕ И В СЛЕВАЩИТЕ
  2.ако гласуваш за бойко борисов,защото той е твой човек и ще се облажиш персонално от това,за сметка на останала българия,тогава ЩЕ БЪДЕШ ВЪЗНАГРАДЕН В ТОЗИ СВЯТ,ама в следващия не бих се учидил ако се родиш еврейче в концлагер,където доктор менгеле ти инжектира петрол в очите,че да те направи ариец......
   разбираш ли къде е ключа за бараката? има неосъзнати грешки и осъзнати грешки! едното е глупендерщина в следствие на самочувствие на знание,а липса на такова.....ще си плащаш за това СЕГА,но не и после......
 второто е лицемерие-постъпка,която знаеш,че е неправилна,но понеже е дъстифицирана с няква облага,тогава в този свят ще се радваш на облагата,но в следващия дупе да ти е яко......
   
тва е философията на първата религия,която ни е била завещана,но после в различните си издънки търпи различни промени,дори може да видиш този "алгоритъм" и в христичнството,но вече изроден до неузнаваемост:
    там тва вече е еволюирало като :
 тва са греховете,не ги правете,но ако се покаете,ще ви ги простим.....
    а всъщност е -греховете са ненаказуеми в другия свят,ако не са осмислени като грехове,но  осмислените такива се плащат и на ония свят...
   демек покаянието е признание за осмисляне и разбиране на греха....

тва е едно от МНОГОТО неща,които просветения  ви намеква....
   за тва и във верните религии материялното се отхвърля,защото живота е кратък а смъртта е вечна,а материялното е единственото,което може да те подтикне към грях..... и почти нищо друго! всички грешки са в следствие на жажда за пари,а тези,които имат парите пък продължават да жадуват за власт....
  забележи-материялното само по себе си не е грях,няма да бъдеш наказан ако си богат,но ако си забогатял по неправилния начин,за сметка на страдание на друг,тогиз е грях.......
   или ако си жертва на материялното-може да не си богат и да си материялист,може да си много богат,но да не си материялист.... например уорън бъфет е антиматериялист,въпреки,че е един от най богатите в света.... живее си в къщичката в един супер селски американски град,кара си кадилака и живее НЕ материялно,а прагматично...... той няма да бъде наказан....
   виж масларова,като социялен министър с пенсии от 150 лева да кара бентли..... наистина не искам да съм на нейно място..... нищо,че е в пъти по бедна от бъфет.....
     
аре стига толко,че се изморих.... а ти наблегни на философията и логиката на просветения-там е истинската красота,но не я виждаш... ще ти помогна над кое да мислиш:
   той казва,че християностото е глупост,но като го питат дали е антихрист,казва,че не е ,а истинските антихристи са християните!
    да ти насоча логиката как да мислиш:
    ако смята,че християнството е глупост би следвало да няма и антихрист! следователно твърдението му,че християните са истинските антихристи е противоречие! кажи ми ти кво мислиш по въпроса?тук е един от ключовете за една от вратите *valcho*   

acen1975

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 278
  • Карма: +121/-92
  • Респект: +63
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #237 -: 31 Януари, 2012, 05:34:11 »
0

...........................................
  питагоровците и древните гърци са вярвали в прераждането,защото са плагиятствали египетстката философия,а египтените от своя страна са я пласгиятствали от месопотамия..... както и теоремата на питагор е кражба,никога не е била негова,а той я "лансира" в гръцките среди......
    тия бг професорчета ,без капка пипе в мозъците си,но за това пък тонове патриотщина и българщина,взели да обясняват как орфей(българина) бил просветил цялата гръцка империя..... 
 ......................................... 
   

Спокич,

не си първият, нито ще си последния, за който оставам неразбираем.

много си се объркал...... знам те повече,отколкото си мислиш дори.... и един от проблемите ти е,че ти сам не се знаеш *girl*

antoninus_pius

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 685
  • Карма: +6/-4
  • Респект: +25
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #238 -: 31 Януари, 2012, 10:42:35 »
0
А защо смятате, че Панета изпрати USS Enterprise в персийският залив? На кораба му предстои бракуване догодина, а съответното му "пенсиониране"  ще струва милиарди (само да спомена, че USS Enterprise се движи с ядрено гориво:
 
Цитат
USS Enterprise (CVN-65), formerly CVA(N)-65, is the world's first nuclear-powered aircraft carrier and the eighth US naval vessel to bear the namе
Според мен - за да бъде потопен уж от Иран и да започне Третата световна война?
Доста анализатори също споделят това мнение.

Вие как мислите?

nearvana

  • Гост
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #239 -: 31 Януари, 2012, 13:42:17 »
0
 Извинявам се за шльокавицата но така ми се наложи!
   
   Асене, има зрънце истина в това че ако  хората не са дорасли за някакво знание е по-добре да не им се предлага. Например не даваш остър нож в ръцете на малко дете.  Но това не е цялата история, защото от друга страна единствения начин да се научи детето да борави с нож е като се конфронтира с него но под наблюдението на родител. Искам да кажа че начина да пораснем за определени истини е като се конфронтираме с тях и евентуално получим помощ да не си навредим. Просто не виждам как покриването на истините с извращения помага. Да не говорим за умишлените манипулации и понижаване качеството на хората. Та основния ми въпрос или по-скоро за meine парадокс  за добронамереността и умишленото манипулиране и понижаване на качеството на живота остава.
Тия двете не ми се връзват. Сега аз нямам предвид да помагам на хората като мисионер ама би било хубаво да имаме инфо в кой храни какво има е как действа това например.  Трудно ще ме убедиш че подобно помагане е като да отидеш и да обърнеш други народи в твоята вяра с насилие.
   Това със спускането на правилната религия или знание и после гледане какво ще стане ми звучи не особено добронамерено. Как мислиш, ако плесна една библиотека в стаята на детото си и после му гледам сеира как се справя едва ли е много добре. Да не говорим да почна да му прикривам смислените пасажи в книгите И да ги маскирам с извращения, да му тровя водата и храната и други манипулации – тва дечурлигата го правят като малки като докопат няколко бръмбара И почнат да се гаврят.
   за помощта и това че може да е мечешка услуга по принцип е вярно ама ти  ми  даваш  примери с насилие. Говоря за помощ която обекта има право да приеме или отхвърли. И не говоря като помощ от някой който се мисли за по-умен или по-развит (мисионер – абориген) а като помощ от някой който е добронамерен и предлага да помогне ако другия го желае. Запазва се свободната воля и няма някаква изкуствена йерархия на по-висши които направляват по-низши. Лесно е да се отсее доброволната помощ от мисионерството.
   за Бъфет – сам казваш че разликата е в това как е спечелил парите а даваш пример с това как ги харчи. Не е важно как ги харчи – може па да му е кеф да си гледа баланса по сметките и да иска да си кара кадилакчето. Истинския въпрос е как ги е спечелил и създал ли е адекватна стойност за другите за да е изкарал тези пари … по-скоро навредил ли е на другите? Нали не искаш да кажеш че един крадец и убиец не събира лоша карма само щото не си харчи парите за лукс а
живее нормално. Точно Бъфет последно време се изказва много активно за това че има нужда от по-централизирана европа
   За будизма – будистите биват войнствено изгонени от индия и бягат в Хималаите. Затова и са основно в Тибет,  Непал и по високите райони в Индия. Тези
които преминават от другата страна, в Китай, умешват будизма с таоизма и така се получава дзен, или понякога наричания дзен будизъм. Не е вярно че буда омесвал хиндуисма с таоисма. Интересното е че будистите са много по-толерантни към християнството отколкото тези които цитират будизма. Причината е че будизма не е религия. Будизма разпознава една цел и всеки метод който води до нея е добър. Те смятат че молитвата е подобен метод но го намират за не особено ефективен. Вътре в будизма има много различни течения които преподават различни методи но целта е просветлението. И затова и не се карат с другите – има различни хора и е чудесно че има различни методи за постигане на просветление. Та те като обсъждат християнството се фокусират върху доброто зрънце а не върху извращенията които изопачаващите користни хора са причинили. Има голяма разлика. Например атомната бомба очевидно не е причина да мразим атомната физика а идиотите направили от тази наука подобно оръжие и тези дето са хвърлили бомбата над Нагазаки. Хайде за Хирошима може и да има някакви аргументи, макар и да ги смятам за грешни, но Нагазаки???!!!  Избиват се хиляди мирни хора при положение че след Хирошима япония е била вече свършена и деморализирана. Ама тва е друга тема!   

поздрави

Едит: Позволих си да редактирам мнението с цел да е четимо. Оставям оригиналното под черта.
Scyther

Izviniavam se za shliokavicata no taka mi se nalozhi!
   
   Asene, ima zrunce istina w towa che ako  horata ne sa dorasli za niakakvo znanie e po-dobre da ne im se predlaga. Naprimer ne davash ostur nozh w rucete na malko dete.  No tova ne e cialata istoriq, zashtoto ot druga strana edinstwenia nachin da se nauchi deteto da boravi s nozh e kato se konfrontira s nego no pod nabliudenieto na roditel. Iskam da kazha che nachina da porasnem za opredeleni istini e kato se konfrontirame s tiah i eventualno poluchim pomosht da ne si navredim. Prosto ne vizhdam kak pokrivaneto na istinite s izvrashtenia pomaga. Da ne govorim za umishlenite manipulacii I ponizhavane kachestwoto na horata. Ta osnovnia mi vupros ili po-skoro za meine paradoks  za dobronamerenostta i umishlenoto manipulirane i ponizhavane na kachestwoto na zhivota ostava. Tia dvete ne mi se vruzvat. Sega az niamam predvid da pomagam na horata kato misioner ama bi bilo hubavo da imame info w koi hrani kakwo ima e kak dejstwa towa naprimer.  Trudno shte me ubedish che podobno pomagane e kato da otidesh i da oburnesh drugi narodi v tvoiata viara s nasilie.
   Tova sus spuskaneto na pravilnata religia ili znanie I posle gledane kakvo shte stane mi zvuchi ne osobeno dobronamereno. Kak mislish, ako plesna edna biblioteka v staiata na detoto si I posle mu gledam seira kak se sprawia edva li e mnogo dobre. Da ne govorim da pochna da mu prikrivam smislenite pasazhi v knigite I da gi maskiram s izvrashtenia, da mu trovia vodata I hranata I drugi manipulacii – twa dechurligata go praviat kato malki kato dokopat niakolko brumbara I pochnat da se gavriat.
   za pomoshta I tova che mozhe da e mecheshka usluga po principe e viarno ama ti  mi  davash  primeri s nasilie. Govoria za pomosh koiato obekta ima pravo da prieme ili othvurli. I ne govoria kato pomosht ot niakoj kojto se misli za po-umen ili po-razvit (missioner – aborigen ) a kato pomosht ot niakoj kojto e dobronameren I predlaga da pomogne ako drugia go zhelae. Zapazva se svobodnata volia I niama niakakva izkustwena ierarhia na po-vishi koito naprawliavat po-nizshi.  Lesno e da se otsee dobrovolnata pomosht ot misionerstwoto.
   za buffet – sam kazvash che razlikata e w towa kak e spechelil parite a davash primer s tova kak gi harchi. Ne e vazhno kak gi harchi – mozhe pa da mu e kef da si gleda balansa po smetkite i da iska da si kara kadilakcheto. Istinskia vupros e kak gi e spechelil i suzdal li e adekvatna stojnost za drugite za da e izkaral tezi pari … po-skoro navredil li e na drugite? Nali ne iskash da kazhesh che edin kradec i ubiec ne subira losha karma samo shtoto ne si harchi parite za luks a zhivee normalno. Tochno buffet posledno vreme se izkazva mnogo aktivno za tova che ima nuzhda ot po-centralizirana evropa
   Za budizma – budistite bivat voinstweno izgoneni ot india i biagat w Himalaite. Zatova i sa osnovno v Tibet,  Nepal I po visokite rajoni v India. Tezi koito preminavat ot drugata strana, w Kitaj, umeshvat budizma s taoizma I taka se poluchava dzen, ili ponqkoga narichania dzen budizum. Ne e viarno che buda omesval hinduisma s taoisma. Interesnoto e che budistite sa mnogo po-tolerantni kum hristianstwoto otkolkoto tezi koito citirat budizma. Prichinata e che budizma ne e religia. Budizma razpoznava edna cel i vseki metod kojto vodi do neia e dobur. Te smiata che molitvata e podoben metod no go namirat za ne osobeno efektiven. Vutre v budizma ima mnogo razlichni techenia koito prepodavat razlichni metodi no celta e proswetlenieto. I zatowa i ne se karat s drugite – ima razlichni hora i e chudesno che ima  razlichni metodi za postigane na prosvetlenie. Ta te kato obsuzhdat hristianstwoto se fokusirat vurhu dobroto zrunce a ne vurhu izvrashteniata koito izopachavashtite koristni hora sa prichinili. Ima goliama razlika.  Naprimer atomnata bomba ochevidno ne e prichina da mrazim atomnata fizika a idiotite napravili ot tazi nauka  podobno oruzhie i tezi deto sa hvurlili bombata nad Nagazaki. Hajde za Hiroshima mozhe i da ima niakakvi argumenti, makar i da gi smiatam za greshni, no Nagazaki???!!!  Izbivat se hiliadi mirni hora pri polozhenie che sled Hiroshima iaponia e bila veche svurshena i demoralizirana. Ama tva e druga tema!

pozdravi
« Последна редакция: 31 Януари, 2012, 16:35:45 от Scyther »