Автор Тема: Какво да очакваме през 2012 г?  (Прочетена 143354 пъти)

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #255 -: 10 Февруари, 2012, 05:37:20 »
0
...
Спирам с тези критики на християнството. Редно е да напиша в какво е разликата. А тя е в това, къде са отговорите на въпросите. Онези, които крещят във всеки от нас. Кои сме ние? Какво сме? Защо сме? Откъде идваме? Къде отиваме? Каква е целта на нашето битие? Сами ли сме? и т.н. На тези въпроси, твоя Бог отговаря с "Аз съм Пътя, и Истината, и Живота..."
...


А нима Бога не е Пътя и Истината и Живота? (Без значение как именуваме Бога, Яхве, Митра или Тангра?)

Преди 20-тина години ми се случи да прекарам десетина летни вечери на брега на морето с един християнски свещеник и университетски преподавател.
Една вечер поисках да коментира претенциите на всяко религиозно учение относно познаването на Бога.
Отговора беше нещо то рода на:
"Бог е един. Ние (хората) го персонифицираме."

Когато нещо не знам или не мога сам да преценя, как да постъпя в чисто житейски ситуации -  следвам традицията.
Моите предци са я следвали и стигнали до там, че съм се появил Аз. :)
Дали раждането ми е добро или лошо за човечеството и природата - нямам идея. :)
Но мен, вече десетилетия ме радва живота!

п.п.
Гледам, как моите приятели критикуват Християнството!
И през цялото време го правят от... етичните позиции на Християнството.
От етичните позиции на християнството, будизмът изглеждал по добър... :)

Малко е като логиката на  мурджо.
Аристарх, Архимед, Евклид... и т.н. живели в Александрия и от Египет откраднали каквото научили... Сега остава да ни каже как е Александрия на Египетски и да докаже че днешните американци дължат технологичното си превъзходство на... индианците! :)

*
Ἀλεξάνδρεια (Александрия) - основана от Александър Велики (в район с по-стари 7-8в пр.н.е. - гръцки колонии - Ναύκρατις - буквално "корабна сила") и построена по плановете на Динократ от Ρόδος и  Сострат от Κνίδος. Столица на Птоломеите.

п.п.
Скитъре,
Не е критика.
Приятелско споделяне. Мъжко момче си. Слез на земята и ако не знаеш понякога (нормално е) как да прецениш и постъпиш - постъпи както би постъпил дядо ти.
« Последна редакция: 10 Февруари, 2012, 07:10:10 от goro »

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #256 -: 10 Февруари, 2012, 12:01:17 »
0
НЕ на тайното споразумение!!!



Вероятно не знаете какво e ACTA. На български акронимът би се превел "Търговско споразумение за борба с фалшифицирането". Много за него е забулено в тайна. В основите си би трябвало да защитава интелектуалната собственост и да спре ментета на световен мащаб. Такъв механизъм срещу фалшивите стоки в известна степен наистина е нужен. Всичко би било наред, ако обаче три очевидни заплахи не бяха налице:


- ACTA далеч не се ограничава само до ментетата, а възприема доста широка дефиниция на "кражба" в интернет
- ACTA практически не позволява на отделните държави да формират собствени закони и предвижда затвор за дребни нарушения, като слушане на пиратска музика!
- ACTA се обсъжда изцяло в тайна без обществени дискусии и неправителствени организации


Тук не говорим просто за спиране на торенти! Този договор задължава всички държави да предоставят на мултинационалните корпорации всякаква лична информация за предполагаеми престъпници и действа извън всякаква легална рамка и разбирания на отделните страни. Наказуеми са както тези, които "крадат" интелектуална собственост, така и онези, които пренасят информацията - като интернет доставчици и hosting компании.
Дефиницията какво е интелектуална собственост е доста общо описана и може да засегне дори блогъри, които споменават търговска марка в критична статия. Същото важи за иновации на малки компании, по-евтини алтернативи и generic лекарства, които не се нравят на големите корпорации.


България вече е подписала споразумението.

Ас съм българче.......

antoninus_pius

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 685
  • Карма: +6/-4
  • Респект: +25
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #257 -: 10 Февруари, 2012, 12:02:24 »
0

Бебе Антониус,
чудех се въобще дали да ти отговарям, но правя последен опит ( смигам ).

Относно това, което съм ти почернил. Значи Исус бил роден септември, ама Християнството "леко" го преместило спрямо останалите религии ( езичества ) дотогава. Т'ва не е ли лъжа?

Не е ли лъжа, че Исус е "създал" Земята, както твърдиш ти? Затова пак те питам, преди това "нищо " е нямало - така ли?

Относно рибата и агнето. Те се появяват в християнството едва през 4-ти в.сл.н.е. и познай откъде са взаимствани? Прочети Аргонавтите, където Орфей е главно действащо лице и там ще видиш 1700 г. преди християнството да ги вмъкне към религията си, че там се говори за едни Делфини ( т'ва ти е рибата ), а агнето е вмъкнато по повод едни други ритуали пак от орфейзма.
-------------------------------------------------------------------------------------
Правя последен опит да ти кажа защо днес водим тази полемика и повече не виждам смисъл, ако продължиш в същия стил, с пасажи и цитати, увиснали във въздуха, че еди кое си е така и друго "няма"/"не е имало преди" и т.н. характерния ти стил!
-------------------------------------------------------------------------------------
1. За римското общество, приело божествения пантеон от гърците, е бил характерен политеизмът. Дори са обожествявани римските императори. Митра е Богът Слънце. Последователите на Митра са били посвещавани по време на специални мистерии. Константин I Велики е желаел да бъде посветен в мистериите на Митра, но му било отказано “заради неизкупимия характер на неговите престъпления”. Този отказ провокира амбициозната натура на Константин и той се насочва към християнството, което също е монотеистична религия, и което му обещава чрез Светото Кръщение пречистване и опрощение.

2. През 325 г. в Никея е проведен Първият вселенски християнски събор. В него участват 2048 епископи: “Константин започва с догмата за единосъщието на Отец, Син и Св. Дух, откъдето извежда, че Исус е Синът, че е едно с Отец и следователно Бог. За почти всички присъстващи религиозни авторитети това твърдение е скандално. Над 1700 души от прелатите напускат събора като оторизират най-изтъкнатия, епископът на Александрия и д-р по вяра, Арий, да защити позициите им. Константин отстранява опонентите си, но от личността на Арий е все пак респектиран. Въпреки всичко догмата за божествеността на Исус е приета от останалите на събора около 250-300 души, което представлява едва 15 процента от всички първоначално явили се в Никея. Оттук започва ерата на римското християнсто, активирано от имперските амбиции на Константин І.

3. Процесът на институционализиране на християнството бил завършен от император Теодосий I Велики (378 г. – 395 г.). Той провежда Втория вселенски църковен събор в Цариград през 378 г. На него окончателно се утвърждава Никейския символ на вярата – Светата Троица.Епископът на Цариград става патриарх с власт, втора след епископа на Рим (Папата), понеже Цариград е втори Рим.
След събора император Теодосий I Велики издава специален едикт от 391 г., според който християнството става единствена държавна религия. Всички други религии се забраняват. Обръщането към християнството става задължително. Езичеството става престъпление срещу императора. Започва преследването на езичниците и рушенето на старите езически храмове.

П.П. Обърни внимание на периода и причините поради, което това се е случило. Доста нормално мислещи хора биха го определили като силово налагане? Т.е. терор! Същите тия Императори, преди това близо 300 години избиват християните като кучета, после го налагат и започват да избиват останалите само за 50 години. Не е ли странно?

Ще ти задам въпроса по друг начин: "Ако официалната религия на Рим ( в 1-ви век, която империята приема ) - Митра - не беше отсвирила Константин 1 Велики и той беше продължил да коли християните - то с теб днес щеше ли да водим този "разговор" и да ми обясняваш как Историята на Земята и човечеството започвала от вас с разни пасажчета, които не допускат, че преди тях също е имало човечество, религии и прочие, които внезапно се оказват "еретически" и биват подложени на тотален геноцид?"
------------------------------------------------------------------------------------------
По принцип съм кръстен и православен, но подобно фанатично безумие като твоето ме озадачава?! Дано да греша!

Поздрави!

Маранди,
съгласен съм, че спорът е безсмислен. Мога да напиша цяла книга с обяснения, но няма смисъл. Имп. Константин въвежда християнството по сходни причини, поради които и Борис - за да засили ръководената от него държава. Той не се е покръстил до смъртния си одър. Християнството, такова, каквото е било въведено е било една смес от езически и християнски обичаи. Съвсем друго християнство се е практикувало в източната част от империята, но с времето и то се е покварило, а останалата вярна на Библията част постепенно е била завладяна от Арабския халифат.

Ще ти цитирам само един пасаж:
Цитат
Но когато тормозът престана и християнството навлезе в царските дворове и палати, църквата замени скромната простота на Христос и апостолите с великолепието и надменността на езическите свещеници и владетели; замени изискванията на Божия закон с човешки теории и традиции. Външното обръщане на Константин към християнската вяра в началото на IV в. предизвика голяма радост. Светският начин на живот, прикрит с измамна праведност навлезе в църквата. Сега вече делото на покварата започна бързо да се развива. Макар да изглеждаше, че езичеството е победено и изчезнало, то се оказа всъщност победителят. Духът му завладя църквата. Ученията, церемониите и суеверията му бяха въведени във вярата и богослужението на изповядващите се за последователи на Христос.
В резултат от компромиса в свързалото се с езичеството християнство се разви “човекът на греха”, предсказан в пророчеството като противопоставящ се на Бога и възвишаващ се над Него.

Впрочем римските императори не са приели вътрешно християнството, а само външно. Те са продължили с езическите традиции, както и българите при приемане на християнството. Когато България въвежда християнството, никой не казва на населението, че трябва да се отърват от всички езически традиции.
« Последна редакция: 10 Февруари, 2012, 12:04:40 от antoninus_pius »

antoninus_pius

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 685
  • Карма: +6/-4
  • Респект: +25
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #258 -: 10 Февруари, 2012, 12:49:57 »
0
НЕ на тайното споразумение!!!



Вероятно не знаете какво e ACTA. На български акронимът би се превел "Търговско споразумение за борба с фалшифицирането". Много за него е забулено в тайна. В основите си би трябвало да защитава интелектуалната собственост и да спре ментета на световен мащаб. Такъв механизъм срещу фалшивите стоки в известна степен наистина е нужен. Всичко би било наред, ако обаче три очевидни заплахи не бяха налице:


- ACTA далеч не се ограничава само до ментетата, а възприема доста широка дефиниция на "кражба" в интернет
- ACTA практически не позволява на отделните държави да формират собствени закони и предвижда затвор за дребни нарушения, като слушане на пиратска музика!
- ACTA се обсъжда изцяло в тайна без обществени дискусии и неправителствени организации


Тук не говорим просто за спиране на торенти! Този договор задължава всички държави да предоставят на мултинационалните корпорации всякаква лична информация за предполагаеми престъпници и действа извън всякаква легална рамка и разбирания на отделните страни. Наказуеми са както тези, които "крадат" интелектуална собственост, така и онези, които пренасят информацията - като интернет доставчици и hosting компании.
Дефиницията какво е интелектуална собственост е доста общо описана и може да засегне дори блогъри, които споменават търговска марка в критична статия. Същото важи за иновации на малки компании, по-евтини алтернативи и generic лекарства, които не се нравят на големите корпорации.


България вече е подписала споразумението.


Да, уверено вървим към НСР. Виж паричките в НСР.

antoninus_pius

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 685
  • Карма: +6/-4
  • Респект: +25
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #259 -: 10 Февруари, 2012, 13:57:25 »
0
Скитър,
1. За светците си 100% прав – това е част от отстъплението, за което говори ап. Павел. Исус е казал и, че никой не дохожда до Отца, освен чрез него, така че няма смисъл да се молиш на друг освен на триединния Бог (впрочем той е триединен и в стария Завет). Като цяло в първите 100 години християнството е нямало светци (визирам канонизиране на такива, както православието учи). Темата за светците е дълга и няма време да пиша в детайли, но ще се постарая в малкото свободно време да обобщя. В Библията светиите са всички, които пазят заповедите на Исус – ап. Павел се обръща към Коринтяните с „до Божията църква, която е в Коринт, до осветените в Христа Исуса, призовани да бъдат светии, заедно с всички, които призовават на всяко място името на Исуса Христа, нашия Господ, Който е и техен и наш:” Постепенно църквата изневерява на Исусовите принципи и за да приобши повече християни, снижава критериите и влизат непокаяни искрено езичници. По-подробно – прочети Великата Борба. Постепенно езичниците запазват боговете си, които стават светии. Иконите също се появяват по-късно и са наложени от иконопочитателите след като са го наложили насилствено. Сред иконоборците има доста видни представители вкл. Византийски императори.

2. За лъже апостолите – примери бол - Муун, Бени Хин...
„Парите заемат центарално място при учителите на просперитета. Материалното преуспяване е важно, а не духовното. Те казват, че не трябва да си беден, ти си син на Царя. Който е беден значи е грешник и трябва да търси начин да забогатее. Бог иска човек да е богат и да се чувства добре. Който живее в бедност не е в Божията воля.
Бени Хин: "Омръзна ми да чета и слушам  за златните улици. На небето не ми трябва злато, тук ми трябва. Искам го сега"
Глория Копланд казва: "Дай 10$ и ще получиш 1000$, дай къща и ще получиш хиляди къщи, дай самолет и ще получиш хиляди пъти цената на самолета".”
http://otrudeni.blog.bg/drugi/2012/01/31/vnimanie-eres-religiozen-pozitivizym.893319

3. Исус не е искал да наложи вижданията си надруг – той много мило говори на самарянката и й показва къде греши – така трябва да служим и ние – с любов. Не винаги тонът се усеща по писанията – аз мога грешно да изтълкувам определени дум, защото на мен една дума може да ми се струва обидна, а на теб безобидна. Ние трябва да отразяваме христовата любов към нас и не бива да налагаме вижданията си. Това не означава да не споделяме какво мислим, обаче.

4. Защо съществува греха – виж http://antoninus.blog.bg/lichni-dnevnici/2011/12/20/zashto-grehyt-be-dopusnat-buntyt-na-lucifer-glava-1.869837
5. И последно – съжалявам, че постовете ми се тълкуват като опит за налагане на мнение. Поздрави и от мен

П.С. Относно това дали Исус е бил будист или дали е бил в Индия – виж http://www.pravoslavieto.com/bible/docs/bil_li_e_Hristos_v_India.htm - не със всичко съм съгласен, но има доста логични неща и нямам време да преправям статията.

antoninus_pius

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 685
  • Карма: +6/-4
  • Респект: +25
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #260 -: 14 Февруари, 2012, 13:51:57 »
0
Логически доказателства, базирани на вяра?! Осъзнаваш ли това какво означава? ...

Имаме достатъчно доказателства за вярата си, но Бог не е пожелал всички съмнения да изчезнат. Самия Исус горови в причти, които могат да бъдат разбрани само духовно. Иначе си оставят само мъдри мисли.

  пример:
  всичко се върти около земята- християнска аксиома, "доказана" от библията,защото бог ни е създал и той,чрез неговите пророци ни е казал как ни е създал!много ясно,че той знае,щом като той е и създателя!
   
земята се върти около слънцето-научна аксиома ,в следствие на емпирично наблюдение.
   и ето ти разлика във вижданията,вярата,философията,религията....


Асене,
1. Ние, креационистите (християните, вярваши в Библията и, че светът е създаден преди 6 хил. Години, както е посочено в Библията)  не вярваме в Геоцентрична вселена. Предизвиквам те да ми посочиш стих в Библията, който казва, че земята е в цетъра на вселената.
2. Ние не вярваме, че земята е плоска. Библията ясно посочва, че НЕ Е (дадох вече цитати, ще спомена само Исая 40:22)
3. Ние не сме заблудени, относно теорията за еволюцията или другите религии. Познаваш ли напр. моето образование, IQ , научни познания и т.н. Ако не, то не смятай, че всички, които не вярваме във лъжата за еволюцията сме овце. Аз също съм учил Биология до като завършех средното образование.
4. Ние не вярваме в теорията на Дарвин, впрочем в нея не вярват и хиляди учени, които не са вярващи.
5. Когато казвам, че „Бог е създал”, това не означава, нито казва „аз не знам”. Аз вярва, че Бог е създал всичко, от атома и клетката, до галактиките и вселената.
6. Вярата не е патерица за да възпрепятства увеличаване на познанията си в различни области или извинение за да не мислим. Един християнин не би поел по пътя на християнството и всичко, което то изисква, ако не смята, че Бог ни е разкрил истината чрез Словото. Човешката природа доброволно не тръгва по този път. Ние го избрахме, защото Бог ни е избрал.

     Относно еволюцията - дори Енциклопедия „Британика” от 2005г., в справката за „Хекел” ( “Haeckel”, Encyclopaedia Britannica, vol. 5, 15th edn., 2005, p.611), определя еволюцинния „ембрионален” закон като „грешка” !  Един от основателите на съвременната наука – Йоханес Кеплер, пише, че научната му дейност била мотивирана от „непоколебимата увереност в Божиите видими дела”
     Галилео Галилей пише, че „книгата на природата е книга, написана от Божията ръка на езика на математиката” и нарича Бога Създател „майстор” и „архитект”.
   Математикът Рене Декарт заявява: „Бог е непроменим, и действайки внаги по един и същи начин, Той поражда винаги един и същ ефект”.
   Робърт Бойл гради свойте открития на база „доктрината и вярата в Твореца”.
   Исак Нютон категорично твърди,че еднократното Сътворение е единствената логична система на естествената философия. Нютон гледа на вселената като шифрован текст, написан от Всемогъщия.
   „Тази тъй прекрасна система от слънце, планети и комети би могла да бъде сътворена само чрез мъдростта и господството на интелигентно и мощно същество” .

Добър пример за това, как еволюцинното мислене и действие забавя и пречи на научните изследвания и развитие, са така наречените „закърнели органи”. Еволюционно анатемосани – че са отпаднал, страничен продукт от човешката еволюция, с тези органи се започва битка. Още с рождението се премахваха апендикси, махаха и сливиците, за да не тормозят и лекарите и децата. А със „закърнелият тимус” воюваха като го облъчваха с радиотерапия, от което имаше трагични последствия... Оказа се, че апендиксът и сливиците са част от имунната система в човека, а тимусът – „главната жлеза” на имунната ситема. Еволюционно обоснованата битка за съсипване на имунната система даде резултат – много невръстни деца, млади и възрастни заболяха от левкемия, болестта на Ходжкин...


  господ е създал земята преди 7 хиляди години.... аксиома в християнството,плагиятствана от хиброизма.. преди тва е нямало нищо.... имало е тъмнина!
    научен метод- на база полуразпад на въглерод 14 ,който е в нас и радиоактивен,днешната философия/вяра/религия е ,че доста по отдавна е съществувал света и хората.....


Старият завет  описва идването на Исус и това, че се жертва за да намерят чрез смъртта му спасение всички покаяли се грешници. Християнството не просто заимства нещо от старият завет – това е продължението и завършека на стария завет. Новият завет обяснява всички церемонии, практикувани в стария. Самият Исус казва, че е дошъл да изпълни закона, не да го промени.

Относно това колко научен е методът с въглерод 14, моля запознай се по-подробно с
Radiometric Dating Questions and Answers http://creation.com/radiometric-dating-questions-and-answers
и
Does Radiometric Dating Prove the Earth Is Old? http://www.answersingenesis.org/articles/nab/does-radiometric-dating-prove

Цитат
The best way to learn about history and the age of the earth is to consult the history book of the universe—the Bible. Many scientists and theologians accept a straightforward reading of Scripture and agree that the earth is about 6,000 years old. It is better to use the infallible Word of God for our scientific assumptions than to change His Word in order to compromise with “science” that is based upon man’s fallible assumptions. True science will always support God’s Word.

Based on the measured helium retention, a statistical analysis gives an estimated age for the zircons of 6,000 ± 2,000 years. This age agrees with literal biblical history and is about 250,000 times shorter than the conventional age of 1.5 billion years for zircons. The conclusion is that helium diffusion data strongly supports the young-earth view of history.
It must also be concluded, therefore, that because nuclear decay has been shown to have occurred at grossly accelerated rates when molten rocks were forming, crystallizing and cooling, the radiometric methods cannot possibly date these rocks accurately based on the false assumption of constant decay through earth history at today’s slow rates. Thus the radiometric dating methods are highly unreliable and don’t prove the earth is old.


Впрочем я се замисли как са живеели организмите с едно нееволюирало око. Освен това в природата има хиляди примери за симбиоза - има растение, опрашвано само от 1 вид насекомо. Как това растение е чакало няколко милиона години за да евплюира определеното да го опрашва насекомо. Човешкото тяло също е в симбиоза с бактерии и микроорганизми и те спомагат за протичането на ралични жизнени процеси в човешкото тяло. Как то е функционирало, преди тази симбиоза да се създаде.

Мога да продължавам цял ден да задавам въпроси, но какъв е смисълът - ти си приел една НЕНАУЧНА теория, която отдавна е оборена, но искаш да си вярваш - добре, но не ме убеждавай, колко научно-обоснована е, защото НЕ Е. И създателите й са злоупотребили с истината. Напр. теорията за това, че човешкият ембрион започва развитието си като червей, след това заприличва на риба, после – на земноводно, като едва накрая приема човешка форма. Идеята е от 19 век и принадлежи на германския еволюционист Ернст Хекел, който направил и рисунки на ембриони, като заявил, че така ги е видял. Твърденията на Хекел бързо добиват популярност сред еволюционистите.
Но настъпило време на беди - дошло поколение изследователи и учени, които решили да проверят истинността на еволюционните истории. В полезрението им попаднала и Хекеловата теория. И се оказало, че рисунките на Хекел, чрез които доказвал „биогенетичния закон” се различават от реалните ембриони и то до такава степен, че са определени за целенасочена измама.

Обаче в учебниците по биология в момента стоят те, въпреки че са доказано НЕНАУЧНИ http://watchtowerman.blog.bg/politika/2011/04/27/embrionalnata-izmama-na-hekel-i-evoliucionizma.736780.

За това колко научно действат еволюционистите виж http://watchtowerman.blog.bg/politika/2010/09/20/evoliucionni-izmami-s-chovekopodobnite-maimuni.608404

Колко е абсурден еволюционизма - виж http://watchtowerman.blog.bg/politika/2010/09/18/kak-izprazvaniiata-grymotevichni-na-zevs-oplodiha-evoliucion.607482

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #261 -: 14 Февруари, 2012, 16:47:03 »
0
Тонка, какво значи, че Господ е създал Земята преди 6 хиляди години? Има достатъчно доказателства, че и преди това е имало живот; да не говорим, че дори сега като гледаш звездите през нощта (стига да излезеш от софийския смог), гледаш милиарди години назад във времето, щото на светлината й от отдалечените звезди й е нужно адски много време, за да стигне до Земята? *drink1*

Серсем

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 110
  • Карма: +19/-10
  • Респект: +21
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #262 -: 14 Февруари, 2012, 19:11:21 »
0
Тонка, какво значи, че Господ е създал Земята преди 6 хиляди години? Има достатъчно доказателства, че и преди това е имало живот; да не говорим, че дори сега като гледаш звездите през нощта (стига да излезеш от софийския смог), гледаш милиарди години назад във времето, щото на светлината й от отдалечените звезди й е нужно адски много време, за да стигне до Земята? *drink1*

Е ти сериозно ли смяташ, че за бог е проблем да създаде парче динозавърски кокал на един милион години? Че те нашите магазини правят от 7 дневна пържола двудневна кайма, ти за един господ си се притеснил. И за звездите имам обяснение - система от огледала е!!

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #263 -: 14 Февруари, 2012, 21:25:57 »
0
 *alcohol*

P.S. Добре освен горното само да допълня (макар че всичко написано от anotninus е дъра бъра все едно прочетено в "Жената днес") относно еволюцията - много грешно е разбирането, (да вземем дадения пример), че цветето, което се опрашва от едно насокомо преди 1000000 години е решило да си постави това за цел и го е постигнало чрез "еволюция" - все едно си мисли "издирвам насекомото, което да ми разнася прашеца, ха, ето я пчеличката Мая харесвам си я и си нагласям плодника еди как си".

Еволюцията представлява нищо повече от случайно комбиниране на половинки, съчетано с дълъг период от време - накрая се получава устойчива форма, неустойчивите отпадат (умират с по-голяма вероятност от другите). В изкуствения интелект се прилага този метод и е изключително ефикасен при намиране на решения на всякакви задачи, т.е. работи.

Ако някой кукувец тук отрече това, че при съчетаването на сперматозоид и яйцеклетка, се получава случайно съчетаване на половинки в едно цяло, а вместо това някакъв Бог (например, 99% от американците си го представят дедо с брада) нещо "твори", трябва да е доста навлязъл в някакви фантазирания и детски приказки.

Така от песимистите се прилага досадната тактика за идиоти - първо кръщават с "еволюция" някаква тяхна си глупост и после показват колко е глупава и следователно - няма такова животно.

 *drink1*
« Последна редакция: 14 Февруари, 2012, 21:36:55 от dodo2 »

antoninus_pius

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 685
  • Карма: +6/-4
  • Респект: +25
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #264 -: 14 Февруари, 2012, 22:19:32 »
0
Тонка, какво значи, че Господ е създал Земята преди 6 хиляди години? Има достатъчно доказателства, че и преди това е имало живот; да не говорим, че дори сега като гледаш звездите през нощта (стига да излезеш от софийския смог), гледаш милиарди години назад във времето, щото на светлината й от отдалечените звезди й е нужно адски много време, за да стигне до Земята? *drink1*


Гоголчо,
тази статия отговаря ли на въпроса ти?
How can distant starlight reach us in just 6,000 years?  http://creation.com/how-can-distant-starlight-reach-us-in-just-6000-years

Серсем

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 110
  • Карма: +19/-10
  • Респект: +21
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #265 -: 15 Февруари, 2012, 07:58:49 »
0
... относно еволюцията - много грешно е разбирането, (да вземем дадения пример), че цветето, което се опрашва от едно насокомо преди 1000000 години е решило да си постави това за цел и го е постигнало чрез "еволюция" - все едно си мисли "издирвам насекомото, което да ми разнася прашеца, ха, ето я пчеличката Мая харесвам си я и си нагласям плодника еди как си".

Всъщност, това за което говориш, се нарича телеология. Иначе казано - умисъл. Какво кара едно нещо да върши точно това, което върши.

Точно там е и слабата брънка на всички религии - никой не може да даде смислен отговор на въпроса: Защо? Защо му е на Бог да прави всичко това? И остават спекулациите...

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #266 -: 15 Февруари, 2012, 08:45:37 »
0
Тонка, какво значи, че Господ е създал Земята преди 6 хиляди години? Има достатъчно доказателства, че и преди това е имало живот; да не говорим, че дори сега като гледаш звездите през нощта (стига да излезеш от софийския смог), гледаш милиарди години назад във времето, щото на светлината й от отдалечените звезди й е нужно адски много време, за да стигне до Земята? *drink1*


Гоголчо,
тази статия отговаря ли на въпроса ти?
How can distant starlight reach us in just 6,000 years?  http://creation.com/how-can-distant-starlight-reach-us-in-just-6000-years


Прегледах го този линк, ама ми звучи повече като нещо, писано от Дъглас Адамс. Едно време ми беше любим автор. Междудругото, чел ли си Карл Сейгън? Неговите обяснения са по-близки до моите възприятия за "живота, вселената и всичко останало" *drink1*

antoninus_pius

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 685
  • Карма: +6/-4
  • Респект: +25
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #267 -: 15 Февруари, 2012, 10:00:29 »
0
Антонинус, как чистото християнство обяснява възрастта на реликтовото лъчение?


Scyther ,
Ако тези статии не отговарят на въпроса ти, моля разясни по-подробно какво те интересува. Моите интереси не са в сферата на физиката и астрономията и не мога да кажа, че имам задълбочени познания в тази област.

Recent Cosmic Microwave Background data supports creationist cosmologies  http://creation.com/recent-cosmic-microwave-background-data-supports-creationist-cosmologies

Цитат
The CMB itself seems to indicate a preferred frame of reference, which is not inconsistent with the principle of relativity.5 Inertial observers would not be able to distinguish anything about their motion except by comparison with this preferred frame. The largest observed differences in temperature, or anisitropy in the CMB radiation, is due to the motion of the Earth relative to this preferred frame of a ‘co-moving observer’—one who rides along with the general expansion of the universe. That motion has been measured at about 370 km/sec in the direction of Leo, and our galaxy calculated to be moving about 600 km/sec with respect to this reference frame.1,6 The relativity principle simply rules out a reference frame that is preferred on the basis of how the laws of physics work.7

These CMB observations are consistent with the general relativistic creationist models of Humphreys8 and Gentry,9 which explain the current state of the universe within a creationist timeframe. However, they are inconsistent with all big bang cosmologies. In both creationist models the matter distribution is bounded, while space may or may not be. The red-shift, too, may show we are in a preferred frame of reference. The Cosmological Principle, which assumes that the universe is unbounded, is an evolutionary assumption—an untestable hypothesis. Gentry’s model explains red-shifts, CMB and the paucity of quasars past red-shift, z = 4, in a static space-time.9 It is a finite universe model consistent with all observational data.

After the motion of the Earth and our galaxy is removed, there are found, buried in the CMB radiation, at sufficiently small angular resolutions, small intrinsic variations of the order of 1 part in 105, actually ≤ 70 µK.4,10 This in itself is a problem, because cosmologists have stated that variations greater than 1 part in 104 are needed for galaxies and clusters to form in the cosmological time available to gravity.



Surprise? NASA ‘Confirms’ the Big Bang http://www.answersingenesis.org/articles/2003/02/14/nasa-confirms-bigbang

Цитат
A review of CMB data by Dr John Hartnett was published in TJ in early 2001.1 The big picture has not changed since then. In that report Dr Hartnett showed that CMB actually poses problems for the big bang and supports creationist cosmologies. One problem is that the CMB seems to indicate a preferred frame of reference, contrary to the basic assumption behind the big bang. Another is that the total mass density of the universe inferred observationally does not agree with the mass calculated from big bang theory. And this latest NASA report even said that the stars formed earlier (by their own dating methods) than previously predicted. Then there is the fact that the CMB is very smooth, contrary to big bang predictions. And so on. Creationist cosmology models do not have these problems.

So, have NASA really discovered the big bang is a reality as is so loudly proclaimed? No. They are just asserting it again. Nothing has changed.

iaross

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 56
  • Карма: +7/-16
  • Респект: -5
    • Профил
към Scyther
« Отговор #268 -: 15 Февруари, 2012, 11:08:55 »
0
Scyther:
Цитат
Спирам с тези критики на християнството. Редно е да напиша в какво е разликата. А тя е в това, къде са отговорите на въпросите. Онези, които крещят във всеки от нас. Кои сме ние? Какво сме? Защо сме? Откъде идваме? Къде отиваме? Каква е целта на нашето битие? Сами ли сме? и т.н. На тези въпроси, твоя Бог отговаря с "Аз съм Пътя, и Истината, и Живота...", което не търпи две мнения. А ЧОВЕКЪТ Буда отговаря с: “Не вземайте на сляпа вяра това, което сте чули. Не вярвайте на доктрини, само защото те идват от древността и са се предавали от поколение на поколение. Не вярвайте на каквото и да е, само защото то се следва сляпо от множеството. Не вярвайте на каквото и да е, само защото е било казано от древните мъдреци. Не вярвайте на истини, само защото имате пристрастие към тях или по силата на стар навик. Не приемайте за истина нещо само, защото е било изречено от някой авторитет, ваш учител, по-възрастен или по-знаещ от вас. Обмисляйте, анализирайте и проверявайте в практиката и, ако резултатите потвърждават казаното и спомагат за доброто на всички, приемете истината и я следвайте, приложете я в живота си.”

Скитъре, какъв процент хора си задават тези извечни и явно болящи при теб въпроси? Извинявай, не желая да те засегна, но явно надценяваш броя им. И сега малко по грубо:
Църквата е жвачка брато, масова стока, Биг брадър.
По-точно била е, като телевизията , малко любов, малко драма и екшън. Като интернет сега, нЕква социална рамка.

Добре, добре, не ми скачайте, имала е и има положителни страни, но  между тях не е отговора на тези въпроси или по-точно преди години /по скоро векове/ е задоволявала широк обществен интерес, а сега вече не, освен ако рязко не деградираме и свърнем към феодализъм.

antoninus_pius

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 685
  • Карма: +6/-4
  • Респект: +25
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #269 -: 15 Февруари, 2012, 11:48:11 »
0
Тонка, какво значи, че Господ е създал Земята преди 6 хиляди години? Има достатъчно доказателства, че и преди това е имало живот; да не говорим, че дори сега като гледаш звездите през нощта (стига да излезеш от софийския смог), гледаш милиарди години назад във времето, щото на светлината й от отдалечените звезди й е нужно адски много време, за да стигне до Земята? *drink1*


Гоголчо,
тази статия отговаря ли на въпроса ти?
How can distant starlight reach us in just 6,000 years?  http://creation.com/how-can-distant-starlight-reach-us-in-just-6000-years


Прегледах го този линк, ама ми звучи повече като нещо, писано от Дъглас Адамс. Едно време ми беше любим автор. Междудругото, чел ли си Карл Сейгън? Неговите обяснения са по-близки до моите възприятия за "живота, вселената и всичко останало" *drink1*


Не, не съм.
Виж следната статия Да бъдеш или да не бъдеш... http://icebarbi.blog.bg/drugi/2012/02/15/da-bydesh-ili-da-ne-bydesh.901859

Не знам защо. но мисля, че ще ти е интересна да я прочетеш!