Автор Тема: Какво да очакваме през 2012 г?  (Прочетена 143273 пъти)

antoninus_pius

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 685
  • Карма: +6/-4
  • Респект: +25
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #270 -: 15 Февруари, 2012, 11:55:27 »
0
*alcohol*

P.S. Добре освен горното само да допълня (макар че всичко написано от anotninus е дъра бъра все едно прочетено в "Жената днес") относно еволюцията - много грешно е разбирането, (да вземем дадения пример), че цветето, което се опрашва от едно насокомо преди 1000000 години е решило да си постави това за цел и го е постигнало чрез "еволюция" - все едно си мисли "издирвам насекомото, което да ми разнася прашеца, ха, ето я пчеличката Мая харесвам си я и си нагласям плодника еди как си".

Еволюцията представлява нищо повече от случайно комбиниране на половинки, съчетано с дълъг период от време - накрая се получава устойчива форма, неустойчивите отпадат (умират с по-голяма вероятност от другите). В изкуствения интелект се прилага този метод и е изключително ефикасен при намиране на решения на всякакви задачи, т.е. работи.

Ако някой кукувец тук отрече това, че при съчетаването на сперматозоид и яйцеклетка, се получава случайно съчетаване на половинки в едно цяло, а вместо това някакъв Бог (например, 99% от американците си го представят дедо с брада) нещо "твори", трябва да е доста навлязъл в някакви фантазирания и детски приказки.

Така от песимистите се прилага досадната тактика за идиоти - първо кръщават с "еволюция" някаква тяхна си глупост и после показват колко е глупава и следователно - няма такова животно.

 *drink1*

Додо,
а къде са тези преходни (или неустойчиви) форми на динозаври. Няма намерен нито 1, който е 30,50,70,90 % динозавър, а останалото е нещо друго. Напротив, за 100-200 години, откакто е намерен първите кости на динозавър, всичките такива са си 100% динозаври.

Вероятността да се появи една жива клетка от случайна среща на химичните елементи е нулева! Биологът Леконт де Нойи е изчислил, че това може да се случи един път на 10321 години. Имайте предвид, че възрастта на нашата галактика се изчислява на 1010 години! Великият Луи Пастьор е опровергал хипотезата за самозараждането и е доказал, че живот има само от живот. Не може от неорганични химически съставки да се появи живот. Доказано е!

mitakavk

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 30
  • Карма: +1/-2
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #271 -: 15 Февруари, 2012, 12:29:59 »
0
*alcohol*

P.S. Добре освен горното само да допълня (макар че всичко написано от anotninus е дъра бъра все едно прочетено в "Жената днес") относно еволюцията - много грешно е разбирането, (да вземем дадения пример), че цветето, което се опрашва от едно насокомо преди 1000000 години е решило да си постави това за цел и го е постигнало чрез "еволюция" - все едно си мисли "издирвам насекомото, което да ми разнася прашеца, ха, ето я пчеличката Мая харесвам си я и си нагласям плодника еди как си".

Еволюцията представлява нищо повече от случайно комбиниране на половинки, съчетано с дълъг период от време - накрая се получава устойчива форма, неустойчивите отпадат (умират с по-голяма вероятност от другите). В изкуствения интелект се прилага този метод и е изключително ефикасен при намиране на решения на всякакви задачи, т.е. работи.

Ако някой кукувец тук отрече това, че при съчетаването на сперматозоид и яйцеклетка, се получава случайно съчетаване на половинки в едно цяло, а вместо това някакъв Бог (например, 99% от американците си го представят дедо с брада) нещо "твори", трябва да е доста навлязъл в някакви фантазирания и детски приказки.

Така от песимистите се прилага досадната тактика за идиоти - първо кръщават с "еволюция" някаква тяхна си глупост и после показват колко е глупава и следователно - няма такова животно.

 *drink1*

Додо,
а къде са тези преходни (или неустойчиви) форми на динозаври. Няма намерен нито 1, който е 30,50,70,90 % динозавър, а останалото е нещо друго. Напротив, за 100-200 години, откакто е намерен първите кости на динозавър, всичките такива са си 100% динозаври.

Вероятността да се появи една жива клетка от случайна среща на химичните елементи е нулева! Биологът Леконт де Нойи е изчислил, че това може да се случи един път на 10321 години. Имайте предвид, че възрастта на нашата галактика се изчислява на 1010 години! Великият Луи Пастьор е опровергал хипотезата за самозараждането и е доказал, че живот има само от живот. Не може от неорганични химически съставки да се появи живот. Доказано е!

 *rofl* *rofl* *rofl* *rofl* това почерненото кърти мивки направо, баце от коя дупка изпълзя *rofl* *rofl* *rofl*

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #272 -: 15 Февруари, 2012, 12:33:13 »
0
Тони, тва са хипотези, брато!
Вместо да се цитира тоя или оня, не е ли по-добре да разсъдим от нашата гледна точка, собствени мисли....Ще кажеш сигурно, че не съм достатъчно образован.....виж образованите докъде ни докараха, баси!
Аз например, моа да ти спретна такава хипотеза, че и в БАН да им са изпрай косата.......
ДНК-то на сичко "живо" на планетата е почти еднакво. Тва не мое да е случайно. Освен тва ДНК-то е  един вид програма, аз съм сигурен в съществуването на Главния Програмист.......само че, тва не е оня от Библията, мисля аз. Истинския архитект на нашия свят мисла, че е некъде във Вселената, достатъчно далеч според наште представи. Сигурен съм, и че от време на време идва да си види творението.....образно казано, щот не е нужно "да идва" буквално!
Време-пространството е мноу относително нещо. 6000 земни години мое другаде във Вселената да е  една секунда "техно" време, тва поне е доказано от Айнщайн. Не ми се четат разни писания за Бог, щото сичките започват обикновено с обяснението колко малки и тъпи сме ние, и колко голем и сложен е Той, и поради тая причина немало как да осмислим същността Му......но въпреки тва автора "щял да напрай опит да ни осветли" нас невежите неверващи, баси!



Darkside:        "Некои хора са живото доказателство за маймунския ни
                      произход, баси!"

Чарлз Дарвин: „Защо всеки геологичен слой не е пълен с междинни
биологични видове? Може би това ще е най-силното възражение
срещу моята еволюционна теория!“

Джордж Симпсън: „Отсъствието на преходни биологични форми
не се ограничава само при бозайниците, а е универсален феномен,
отбелязан от палеонтолозите.“

Александър Опарин: „С опитите си Пастьор разреши въпроса за
самозараждането на живота в отрицателен смисъл..
Той доказа, че живот произлиза само от живот.“

Ърнест Кахан: „Абсурдно и безумно е да се вярва, че една жива клетка
възниква от само себе си, но въпреки това аз го вярвам,
понеже не мога да си представя нищо друго.“

Жак Монод: „Най-големият проблем у еволюционната теория е
произходът на генетичния код и механизмите на неговото пренасяне.“

Ханс Кун: „Една така сложна система, какъвто е генетичният апарат,
никога не може да бъде плод на случайност...
Ние не знаем как са възникнали първите биологични системи.“

Манфред Айген: „Как могат неорганичните молекули
да приемат биологична информация и да формират първичната клетка?
Това само по себе си е неразрешим проблем.“

Давид Петерс: „Относно биогенетичния закон на Хекел е възможно
само едно заключение – той трябва да се забрави.
Така ще спрем да си служим с неверни и безсмислени аргументи.“

Сър Артьр Кейт: „Еволюцията е недоказана и недоказуема.
Ние обаче вярваме в нея, защото тя е единствената алтернатива
на учението за Сътворението, което ние не искаме да приемем.“

Джон Уотсън: „Еволюционната теория е универсално възприета
не защото е доказана, а защото единствената й алтернатива –
Сътворението, е очевидно невероятна.“

Ханс Мор: „Цялата история на човечеството е белязана от убийства,
изтезания и геноцид. Как сме стигнали до тези ужасни гени?
Ясно е, че по нас са полепнали яйчните черупки на еволюцията.“

Томас Хъксли: „Аз трябва да призная, че не можах да намеря нещо
по-добро от Библията, когато търсех фундамент,
на който да се изградят моралните взаимоотношения.“


Дарки: "Аз трябва да призная, че не можах да намера нещо по-добро от Камасутра и Тантра йога, когато търсех фундамент, на който да се изградят семейните взаимоотношения."
« Последна редакция: 15 Февруари, 2012, 13:56:41 от darkside »
Ас съм българче.......

antoninus_pius

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 685
  • Карма: +6/-4
  • Респект: +25
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #273 -: 15 Февруари, 2012, 12:43:26 »
0
*alcohol*

P.S. Добре освен горното само да допълня (макар че всичко написано от anotninus е дъра бъра все едно прочетено в "Жената днес") относно еволюцията - много грешно е разбирането, (да вземем дадения пример), че цветето, което се опрашва от едно насокомо преди 1000000 години е решило да си постави това за цел и го е постигнало чрез "еволюция" - все едно си мисли "издирвам насекомото, което да ми разнася прашеца, ха, ето я пчеличката Мая харесвам си я и си нагласям плодника еди как си".

Еволюцията представлява нищо повече от случайно комбиниране на половинки, съчетано с дълъг период от време - накрая се получава устойчива форма, неустойчивите отпадат (умират с по-голяма вероятност от другите). В изкуствения интелект се прилага този метод и е изключително ефикасен при намиране на решения на всякакви задачи, т.е. работи.

Ако някой кукувец тук отрече това, че при съчетаването на сперматозоид и яйцеклетка, се получава случайно съчетаване на половинки в едно цяло, а вместо това някакъв Бог (например, 99% от американците си го представят дедо с брада) нещо "твори", трябва да е доста навлязъл в някакви фантазирания и детски приказки.

Така от песимистите се прилага досадната тактика за идиоти - първо кръщават с "еволюция" някаква тяхна си глупост и после показват колко е глупава и следователно - няма такова животно.

 *drink1*

Додо,
а къде са тези преходни (или неустойчиви) форми на динозаври. Няма намерен нито 1, който е 30,50,70,90 % динозавър, а останалото е нещо друго. Напротив, за 100-200 години, откакто е намерен първите кости на динозавър, всичките такива са си 100% динозаври.

Вероятността да се появи една жива клетка от случайна среща на химичните елементи е нулева! Биологът Леконт де Нойи е изчислил, че това може да се случи един път на 10321 години. Имайте предвид, че възрастта на нашата галактика се изчислява на 1010 години! Великият Луи Пастьор е опровергал хипотезата за самозараждането и е доказал, че живот има само от живот. Не може от неорганични химически съставки да се появи живот. Доказано е!

 *rofl* *rofl* *rofl* *rofl* това почерненото кърти мивки направо, баце от коя дупка изпълзя *rofl* *rofl* *rofl*

Грешката е моя - 10 на 10 степен. При копи-пейст не съм обърнал внимание. Няма как да са 1010 години, след като вече съм писал, че земята е на 6000 г.

mitakavk

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 30
  • Карма: +1/-2
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #274 -: 15 Февруари, 2012, 13:19:03 »
0
Значи галактиката е на 10 000 000 000 години, при положение че казваш е изчислено че живот може да се зароди един път на 10321 години това значи че за целия период в който е съществувала галактика то живот се е зародил поне в 970000 планети или системи. Ние сме едно място тогава се пита къде са останалите форми на живот. Да не казвам че развитието и  усъвършенстването на организмите е доста бавен процес, а изказване че живота е създаден за 6 дни че и на 7 ден се е ударило на почивка е не малко ами много несериозно. Другото което ще ти кажа че когато задаваш мерна единица  от типа на година не казваш какъв тип година щото ако е земна година е смешна цифрата която даваш пък ако е галактическа година, трябва да я приравниш към земните години за да можем да те разберем ние неуките примати.

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #275 -: 15 Февруари, 2012, 13:30:25 »
0
Тонка, пускам линк към Космос на Карл Сейгън http://chitanka.info/text/21216-kosmos , много е интересна и задава повече въпроси, отколкото дава отговори. Аз лично съм си я купил с твърди корици . Прочети я, ако имаш време и желание, и кажи какво мислиш.

antoninus_pius

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 685
  • Карма: +6/-4
  • Респект: +25
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #276 -: 15 Февруари, 2012, 13:44:37 »
0
Значи галактиката е на 10 000 000 000 години, при положение че казваш е изчислено че живот може да се зароди един път на 10321 години това значи че за целия период в който е съществувала галактика то живот се е зародил поне в 970000 планети или системи. Ние сме едно място тогава се пита къде са останалите форми на живот. Да не казвам че развитието и  усъвършенстването на организмите е доста бавен процес, а изказване че живота е създаден за 6 дни че и на 7 ден се е ударило на почивка е не малко ами много несериозно. Другото което ще ти кажа че когато задаваш мерна единица  от типа на година не казваш какъв тип година щото ако е земна година е смешна цифрата която даваш пък ако е галактическа година, трябва да я приравниш към земните години за да можем да те разберем ние неуките примати.


10321 да се чете 10 на 321 степен. Май беше по-добре да оставя линк към статията:
Има ли Бог?  http://antoninus.blog.bg/lichni-dnevnici/2011/12/25/ima-li-bog.872276

antoninus_pius

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 685
  • Карма: +6/-4
  • Респект: +25
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #277 -: 15 Февруари, 2012, 13:52:16 »
0
Тонка, пускам линк към Космос на Карл Сейгън http://chitanka.info/text/21216-kosmos , много е интересна и задава повече въпроси, отколкото дава отговори. Аз лично съм си я купил с твърди корици . Прочети я, ако имаш време и желание, и кажи какво мислиш.


Надявам се тази година да намеря време, ама не храня особено много надежда.

Да се върнем на темата за 2012 г. Една интересна статия:
A Warning Sign For The World  http://theeconomiccollapseblog.com/archives/a-warning-sign-for-the-world

mitakavk

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 30
  • Карма: +1/-2
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #278 -: 15 Февруари, 2012, 14:35:55 »
0
Значи галактиката е на 10 000 000 000 години, при положение че казваш е изчислено че живот може да се зароди един път на 10321 години това значи че за целия период в който е съществувала галактика то живот се е зародил поне в 970000 планети или системи. Ние сме едно място тогава се пита къде са останалите форми на живот. Да не казвам че развитието и  усъвършенстването на организмите е доста бавен процес, а изказване че живота е създаден за 6 дни че и на 7 ден се е ударило на почивка е не малко ами много несериозно. Другото което ще ти кажа че когато задаваш мерна единица  от типа на година не казваш какъв тип година щото ако е земна година е смешна цифрата която даваш пък ако е галактическа година, трябва да я приравниш към земните години за да можем да те разберем ние неуките примати.


10321 да се чете 10 на 321 степен. Май беше по-добре да оставя линк към статията:
Има ли Бог?  http://antoninus.blog.bg/lichni-dnevnici/2011/12/25/ima-li-bog.872276


Тогава като ги даваш тези неща и ни убеждаваш че зараждането на живот е невъзможно, тогава дай логическо обяснение ние какво сме и тази висша сила дето ние наричаме Бог какво е? Как Той се е появил във вселената и тъй като нищо не може да се получи в от разни случайни съчетания тогава Той как се е появил?
До този момент даваш повече противоречия на тезите си от колкото някакви убедителни доказателства.
Повече бих повярвал на Пратчет че земята е плоска и се носи върху 4 слона стъпили на гърба на костенурка която плава в космическото пространство отколкото това което ми обясняваш тук. А това че някои известни личности са пуснали крилати фрази не означава че те са на 100% верни, той и Нютон е бил велик физик ама не е и чувал за квантова физика, просто нивото на развитие на цивилизацията, науката или каквото ще да е не е позволило такъв скок напред. Също така и показването на някаква мъглива информация пусната в интернет не бих я приемал за чиста монета. От друга страна мога да кажа че създаването на примитивна РНК е създадена преди около 50-60 години с което е доказано начина на зараждането на живот на земята.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #279 -: 15 Февруари, 2012, 14:44:34 »
0
Додо,
а къде са тези преходни (или неустойчиви) форми на динозаври. Няма намерен нито 1, който е 30,50,70,90 % динозавър, а останалото е нещо друго. Напротив, за 100-200 години, откакто е намерен първите кости на динозавър, всичките такива са си 100% динозаври.

Не схващам въпроса ти. Нали не твърдиш, че изровените скелети на динозаври датират от година 5771 (когато Бог бил създал животните) +/- 2 месеца? Скелетите на динозаври в интервала от 150 милиона години със сигурност са доста различни и са се променяли.

То ако някой човек се метне и се удави в мътно езеро, вероятността да бъде намерен е много малка, ти задаваш въпроси, защо не било намерено нещо си в някакви пластове от преди 200 милиона години? Ами отговорът е много прост - всички находки на колали са случайни, никой не е седнал да прекопава земята в дълбочина и ширина да търси кокали. Плюс това има намерени много неща, за които питаш. Но понеже по сайтовете митовете и легенди се разпространяват като зараза (без преписващият да си прави и най-малкия напън да провери преписваното), се получават неща като "учени от занзибарския университет доказали, че ... (произволно твърдение, угодно на преписващия)".

Все пак наистина съм любопитен относно теорията ти - ти лично как си представяш създаването на Земята като процес преди 5772 години? "Щрак" и се появява от нищото или някой в интервал от време я е дялкал и майсторил? Лесно е да се напише "създаде" и да не се влага много разум и мисъл, но все пак сега те насочвам натам - дай малко подробности (ама без да копираш идеи от Пътеводител на галактическия стопаджия - и аз съм го чел) :)

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #280 -: 15 Февруари, 2012, 15:21:56 »
0
Айдееее и у нас се почва ...

Европа България за бързо растящите заплати

Цитат
Европейската комисия (ЕК) отправи вчера "ранно предупреждение" към България, че през 2008-2010 г. заплатите й са нараснали твърде много, и я постави под засилено наблюдение по още три показателя - за баланса по текущата сметка, за прекомерни чуждестранни инвестиции и за фирмената задлъжнялост. Брюксел представи първия си доклад по новата процедура за наблюдение и корекция на макроикономическите дисбаланси в страните от ЕС.
Ако се вярва на доклада, България е шампион в ЕС по нарастване на заплатите, защото са скочили с 27,8% за въпросните три години. Базата за сравнение обаче са заплатите през периода 1995-2007 г., когато държавата премина през икономическа катастрофа, хиперинфлация и свеждане на заплатите и пенсиите до символични суми в долари. Тъй като за всички страни в ЕС се използва една и съща база, България се откроява като първенец по растеж на доходите дори в сравнение с най-богатите държави, които до 2008 г. бяха в постоянен възход
.



Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #281 -: 15 Февруари, 2012, 15:42:39 »
0
Вируса си е един неорганичен химикал, докато се носи из пространство и не лепне в някой  тяло, да се закачи за белтък и тогава става жив организъм.Самият този механизъм на мен ми говори,че вероятността да се получи жива клетка от нищото или от всемирния хаос на микро и макроелементите е съвсем нормална за един огромен период от време.Бог е в нас,в това ,което наричаме душа и някой много умно беше казал ,че дори да няма бог ,ще трябва да го измислим.Защото на една душа нищо не и трябва, ама за милиони души  си трябва коректив да не се блъскат една в друга и тука е ролята на религията.Религията е опиума за народа е казал оня мустакат семинарист и баща на народите. *drinks*

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #282 -: 15 Февруари, 2012, 16:35:07 »
0
Еее Фло, чак пък неорганичен химикал не са :) Това че нямат клетка, не ги прави неорганични - имат си белтък за обвивка и нуклеинова киселина вътре.

"за един огромен период от време" - тук падна в капана на antoninus - какъв огромен период от време, след като Земята е създадена преди 5772 години?

mitakavk

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 30
  • Карма: +1/-2
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #283 -: 15 Февруари, 2012, 16:45:20 »
0
Огромния период е може би 1 галактическа година...

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #284 -: 15 Февруари, 2012, 16:48:41 »
0

10321 да се чете 10 на 321 степен. Май беше по-добре да оставя линк към статията:
Има ли Бог?  http://antoninus.blog.bg/lichni-dnevnici/2011/12/25/ima-li-bog.872276


Цитат от линк-а ти:

"Вероятността да се появи една жива клетка от случайна среща на химичните елементи е нулева! Биологът Леконт де Нойи е изчислил, че това може да се случи един път на 10321 години. Имайте предвид, че възрастта на нашата галактика се изчислява на 10 на 10-та степен години!"
---------------------------------------------------------------------------
Ще те помоля да си малко по-прецизен относно това в черничкото. Т.е. най-старата открита звезда в галактиката ни ( Млечния път ) към днешна дата е над 13 млрд. години. Слънцето ( звездата ни ) в момента е на около 4.5 мрлд. години като възраст, но то не е галактика. Наистина за вида звезда, която е - животът на Слънцето ще е около 10 млрд. години.

Та, уточни какво си имал предвид с горното ( в черничкото ), че аз нещо се омотах да ти следя мисълта.

Поздрави!  *drink9* *drink9* *drink9*

« Последна редакция: 15 Февруари, 2012, 16:52:16 от marandi »