Автор Тема: Какво да очакваме през 2012 г?  (Прочетена 143358 пъти)

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #285 -: 15 Февруари, 2012, 17:09:09 »
0
Фразата "един път на 10321 години" илюстрира перфектно това, което написах по-назад - че заради свободата на обмяна на информация в интернет, количеството идиоти се е покачило с две по десет на девета степен (или горе долу, на колкото възлизат интернет потребителите като цяло)  *rofl*

"един път на 10321 години"
Около 954 резултата (0.23 секунди)

Само тук имаме 954 идиота, преписали без да се замислят и най-малко.

Пък кой е този "Леконт де Нойи", ще съм благодарен на antoninus ме препрати към труда му с "доказателството". Само да не се окаже, че и той е от Магаданския университет и някой си е направил бъзик :)

То и вероятността за печалба от 6 от 49 е 1 към 14 милиона, но това не пречи всяка седмица или месец да има печеливш.

Според мен скоро трябва да се измисли наименование на болестта, която се характеризира със сляпо търсене и четене в нета на преписани статии и "научни" трудове и после защитаването на "теориите" в тях със зъби и нокти. Върхът на симптомите е, когато четящият даже го мързи да натисне на връзката, а чете само резюмето под нея в резултатите на google.com. Така например, Камелия от другия форум беше набързо заключила, че в Германия лошите кредити са 14%. Търсила "лоши кредити германия" под първата връзка видяла думата Германия, до нея 14% и айде - заключение.

Както казва Scyther нещата трябва да се подлагат на съмнение (стига да може човек), а информацията в интернет стократно пъти повече.

*drink1*

antoninus_pius

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 685
  • Карма: +6/-4
  • Респект: +25
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #286 -: 15 Февруари, 2012, 17:31:18 »
0
Фразата "един път на 10321 години" илюстрира перфектно това, което написах по-назад - че заради свободата на обмяна на информация в интернет, количеството идиоти се е покачило с две по десет на девета степен (или горе долу, на колкото възлизат интернет потребителите като цяло)  *rofl*

"един път на 10321 години"
Около 954 резултата (0.23 секунди)

Само тук имаме 954 идиота, преписали без да се замислят и най-малко.

Пък кой е този "Леконт де Нойи", ще съм благодарен на antoninus ме препрати към труда му с "доказателството". Само да не се окаже, че и той е от Магаданския университет и някой си е направил бъзик :)

То и вероятността за печалба от 6 от 49 е 1 към 14 милиона, но това не пречи всяка седмица или месец да има печеливш.

Според мен скоро трябва да се измисли наименование на болестта, която се характеризира със сляпо търсене и четене в нета на преписани статии и "научни" трудове и после защитаването на "теориите" в тях със зъби и нокти. Върхът на симптомите е, когато четящият даже го мързи да натисне на връзката, а чете само резюмето под нея в резултатите на google.com. Така например, Камелия от другия форум беше набързо заключила, че в Германия лошите кредити са 14%. Търсила "лоши кредити германия" под първата връзка видяла думата Германия, до нея 14% и айде - заключение.

Както казва Scyther нещата трябва да се подлагат на съмнение (стига да може човек), а информацията в интернет стократно пъти повече.

*drink1*

В един форум човек не винаги намира време да прочете внимателно написаното или прекопираното. Факт е, че в блога няма грешка и който иска може да го прочете оттам.

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #287 -: 15 Февруари, 2012, 18:24:33 »
0
Еее Фло, чак пък неорганичен химикал не са :) Това че нямат клетка, не ги прави неорганични - имат си белтък за обвивка и нуклеинова киселина вътре.

"за един огромен период от време" - тук падна в капана на antoninus - какъв огромен период от време, след като Земята е създадена преди 5772 години?
Казах го  най-общо ,важното беше механизЪма. Иначе за"капана" на колегата Пий(колко хубав смисъл има тоя ник на български)бих казал това,което твърдят древните,а именно,че истината е във виното.Е,човек  все някога или понякога  губи истината и почва да мисли трезво,докато я открие пак, но ако е опиянен от  опиума на народите ,то си е за много дълго. *drink1*

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #288 -: 15 Февруари, 2012, 18:45:35 »
0
В един форум човек не винаги намира време да прочете внимателно написаното или прекопираното. Факт е, че в блога няма грешка и който иска може да го прочете оттам.

;)

Бих бил благодарен и ако ме насочиш към следните две изчисления и доказателства:
1. "Вероятността да се появи една жива клетка от случайна среща на химичните елементи е нулева! Биологът Леконт де Нойи е изчислил, че това може да се случи един път на 10321 години"
2. "Великият Луи Пастьор е опровергал хипотезата за самозараждането и е доказал, че живот има само от живот"

Още повече, че 1. и 2. си противоречат директно. Поне едно от двете е грешно, а аз казвам, че и двете.

Което показва и вида на статията - опит за манипулация на четящия с нахвърляни един куп недоказуеми неща, изглеждащи обаче добре написани и сигурно доста хора са си казали "брейй" докато са го чели.

Лично аз не отричам това което казваш, просто си мисля, че вероятността някой да е направил Земята преди 5772 години е 1 към 10 на 287628726719378765452767198738674768512987210485826287628726872687268726278628735764642256879102876325365432 степен. А да се опитваш да оборваш материалистите с материалистични похвати и хитринки, като тези в статията, не е много добре :)

acen1975

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 278
  • Карма: +121/-92
  • Респект: +63
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #289 -: 15 Февруари, 2012, 20:40:19 »
0

Асене,
1. Ние, креационистите (християните, вярваши в Библията и, че светът е създаден преди 6 хил. Години, както е посочено в Библията)  не вярваме в Геоцентрична вселена. Предизвиквам те да ми посочиш стих в Библията, който казва, че земята е в цетъра на вселената.
2. Ние не вярваме, че земята е плоска. Библията ясно посочва, че НЕ Е (дадох вече цитати, ще спомена само Исая 40:22)
3. Ние не сме заблудени, относно теорията за еволюцията или другите религии. Познаваш ли напр. моето образование, IQ , научни познания и т.н. Ако не, то не смятай, че всички, които не вярваме във лъжата за еволюцията сме овце. Аз също съм учил Биология до като завършех средното образование.
4. Ние не вярваме в теорията на Дарвин, впрочем в нея не вярват и хиляди учени, които не са вярващи.
5. Когато казвам, че „Бог е създал”, това не означава, нито казва „аз не знам”. Аз вярва, че Бог е създал всичко, от атома и клетката, до галактиките и вселената.
6. Вярата не е патерица за да възпрепятства увеличаване на познанията си в различни области или извинение за да не мислим. Един християнин не би поел по пътя на християнството и всичко, което то изисква, ако не смята, че Бог ни е разкрил истината чрез Словото. Човешката природа доброволно не тръгва по този път. Ние го избрахме, защото Бог ни е избрал.     

1.разбира се,че според библията земята е центъра на вселената... тва е аристотовия модел,те са го изплагиятствали,казвам ти го за пореден път. само че тогава не са знаели кво е вселена във вида в който си го представяш днес,за тва и не е било писано,че земята е център на вселената......но не отричаш,че е "обяснено" как слъцнето и планетите все се въртят около земята....

2.никога не съм казвал,че според билбията земята е плоска,не знам защо ми го казваш това?когато е ПРОЗИВЕДЕНА ТАЗИ РЕЛИГИЯ,знанията вече са били на  ниво,че земята е кръгла...  просто имаш плагиятсване на гръцката наука за представа за света тогава+ твърдение,че християнския бог е сътворил по този модел......

3. еволюцията явно е друго нещо,за което кат чуете вие християните и подскачате като попарени....
    сори браточка,ама всичко е еволюция....както физическа(материялна) ,така и душевна(енергийна) ....
    ще ти дам прост пример на физическа еволюция,душевната няма да я разбереш и няма да рискувам пак да говоря за неща,за които не сте готови да разберете:

забележи как хотата,колкото по към екватора живеят,толкова по тъмен цвеят имат и обратното-колкото по на север живеят,толкова по светли са......за не мислиш,че господ ги е създал така и цвета спрямо геогравското местоположение е просто СЪВПАДЕНИЕ?
    ако колкото по тъмна кожа имаш,толкова по резистентна е към слънцето!черна негърска кожа издържа 3 пъти повече слънчева радияция ,от бялата......следтвията може да ги видиш в места,където имаш силна бяла емиграция в "черни" зони,където имаш и рекордни натрупвания на меланоми-рак на кожата-тва са авствралия и южна африка......и не са аборигените в австралия и негрите в африка,а са белите "новодомци" .....    със столетията,и белите хора живеещи там ще еволюират постепенно,но бърза разлика води до "меланомния" ефект......
обратно пък черните,които се преместят в северни държави,не страдат от това,а напротив-стареят по бавно външно,защото кожата им е по резистентна към радияцията,НО за това пък имат болести,свързани с липсата на витамин Д ,защото черната кожа абсорбира по малко количество радияция от бялата.....
     погледни и "жълтата" раса спрямо местоживеенето им-там най добре се вижда ,защото са една и съща раса,НО цвета на кожата им е различен..... китайците и японците са най бели,кат тръгнеш на юг по чват да "потъмняват" и накрая кат стъгнеш до индонезия и филипините,стават черно почти като негрите,макар и все още "дръпнати очи" .
     тва е еволюция-с времето всяко същество се "пригажда" към новите условия... което рефлектира като промяна в ДНК на поколенията.....
   ама тва в билбията го няма,защото когато е писана, "пророците" ви дори не са знаели за съществуването на далечната азия,да не говориме пък за южна  африка ....
    подобно и с имунната система-когато се открива новия свят и се почват набезите,в америка индиянците са били 60 милиона.... най големия геноцид е разбира се християнството(истинските сатанисти) -от конквистадорите,до "новоамериканските" християни.... но най големия геноцид всъщност не е физическия- лициферите,на които вие викате папа,кардинали,пртестанти,католици,православни,а природния геноцит в следствие на "нови" болести- ограмна част от индиянците умитрат,защото не са имунизирани и докато изградят имунитет към евро бактериите и вирусите,мрът ако мухи..... сега не мрът,не защото бог се е "смилил " над тях,а защото с времето са изградили имунитет-тва ти е еволюция,няма нищо общо с бог христос и незнамсикой си друг  представител на семейство ЛУЦИФЕРОВИ с ореоли около тимбериците им.....
      едно време най голямата заплаха за кралските семейства е било отравянето...... тва е бил най големия риск..... ама и те хитри-разбрали са еволюцията,без дори да са знаели кво е това..... знаеш ли вко са правели:
    ами пиели са малки дози от местните отрови,като постепенно са ги увеличавали..... и по тоя начин с поколенията стават резистентни към тези отрови.... тва антоне е вид ЕВОЛЮЦИЯ също.
   математическото обяснение на еволюцията също е открито-то се казва АЛГОРИТЪМ..... ако не те мързи например моа да се разтърсиш из интернет за неща като "изкуствен интелект" и " генетичен алгоритъм" ..... а има и още по  нови открития,ама там все още нещата са прекалено сложни за нашите разбирания и ниво,но фундамента вече е заложен и тепърва ще се откриват нови неща..... тва е математиката на природата-фракталната математика,на база итерационни (самозахранващи се) функции с комплексни числа..... тва е истинската еволюция,обяснена математически.бате ти дарвин дет така го ненавиждате вие луцферовците(християните) , е намерил логика в следствие на емпиризъм,което за времето си е било гениялно-да мислиш "OUTSIDE THE BOX" винаги не само е трудно,а е гениялно-разбиване на наследен догматизъм от столетия за мен е гениялизъм.....
     та дарвин излиза от кутията на християнско-платонистката догма,но доказателствата представени математически тепърва ще валят по главите ви като мана.

що се отнася до следващите ви постинги-например с вирусите,вече имаш един германски учен,който спокойно може да наричаш бог,христос,дева мария,светия дух и квот ти дойде,защото той от няколко химически елемента,поръчва от лаборатории ареней стуктура,смесва ги и прави първия вирус от НИЩОТО,така както твоя бог ни е "създавал"  *drinks* .....
спокойно можете да почвете да се кланете на него,да му строите църкви и да му се молите да ви прости,че да не горите в ада *heart*
   
     
     

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #290 -: 15 Февруари, 2012, 21:03:20 »
0
Айдееее и у нас се почва ...


Муза, проблема Гърция е само началото....всяка държава с дългов проблем ще си мине по реда и тва е неизбежно, само че не се коментира.
В момента банкерите са се вторачили във Португалия и Испания, ма гледат да не шумят мноу.....след тва е Италия. Еврозоната си е под въпрос, какъвто и прах да ни хвърлят в очите. Те не решават проблема на Гърция, а опитват да я поставят под контрол.
Излиза един прост въпрос: що продължават с мерки, с които вече е ясно, че нема да решат проблема .....Въобще, прозира тва нещо, че крайната цел е КОНТРОЛ! Днес е Гърция, БГ вече е "под контрол" отсекъде, следват и другите държави с дълг, който някак си им бе натикан в ръцете..........тая работа с "раздаването на пари" кат си затваряха очите май не е случайна. Принципа е стар като света, баси и е приоритет на силните...."дай пари, после мачкай и владей"!
Ас съм българче.......

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #291 -: 15 Февруари, 2012, 21:32:37 »
0
 *pinnochio*

Това е "доказателството" на великия Луй Пастьор:

Цитат
In a simple experiment using a sterilized flask with a bent neck, he showed that plain air cannot initiate the growth of microorganisms. A culture can grow in the flask only if germs enter it. "There is no known circumstance in which it can be confirmed that microscopic beings came into the world without germs, without parents similar to themselves," he concluded, in 1864

А другият автор май е герой от някой роман.

 *drink1*

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #292 -: 15 Февруари, 2012, 21:41:36 »
0
По-назад и аз казах за практиката в изкуствения интелект. Генетичните алгоритми са математически модел на така простичкото комбиниране на гени - част от информацията от две различни решения се събират и се получава ново - това е всичко. При голям брой комбинации и даване на шанс да оставят "поколение" по-добрите (оценявани по определен критерий) в крайна сметка се получава решение на сложни задачи за много кратко време. Другият начин за промени са случайните мутации. Въобще на света по-просто, но гениално и красиво нещо от това няма и ако следвам изказа на великия Луй Пастьор, това доказва, че благодарение на еволюцията ни има нас сега.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #293 -: 15 Февруари, 2012, 22:16:41 »
0
Принципа е стар като света, баси и е приоритет на силните...."дай пари, после мачкай и владей"!

По-точно на просветените.

Искаш ли да го свиеш, трябва да го разпуснеш.
Искаш ли да го отслабиш, трябва да го заздравиш.
Искаш ли да го унищожиш, трябва да го възвеличиш.
Искаш ли да му отнемеш, трябва да му дадеш.
Това се нарича дълбоко просвещение.


Лао Дзъ, Дао Дъ Дзин

Разделяй и владей! Много е вървежно у нас!

 *drink1*

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #294 -: 16 Февруари, 2012, 00:32:55 »
0
нещата трябва да се подлагат на съмнение (стига да може човек), а информацията в интернет стократно пъти повече.

*drink1*

За да открием истината, нужно е поне веднъж в
живота си да подложим всичко на съмнение,
доколкото това е възможно

Рене Декарт


... като почнем от себе си. Само, че е много тънка границата между съмнение в себе си и неувереност. :)

Въобще ... много съмнителни станахме.  *rofl*

 *drink1*

nearvana

  • Гост
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #295 -: 16 Февруари, 2012, 01:41:47 »
0
   математическото обяснение на еволюцията също е открито-то се казва АЛГОРИТЪМ..... ако не те мързи например моа да се разтърсиш из интернет за неща като "изкуствен интелект" и " генетичен алгоритъм" ..... а има и още по  нови открития,ама там все още нещата са прекалено сложни за нашите разбирания и ниво,но фундамента вече е заложен и тепърва ще се откриват нови неща..... тва е математиката на природата-фракталната математика,на база итерационни (самозахранващи се) функции с комплексни числа.....
asene, генетичните алгоритми са евристика за оптимизация която имитира еволюция - мутации и кръстосване. имитацията не значи че си открил обяснението. това че знаеш че златното сечение се среща навсякъде в пропорциите на растения и животни и можеш да го възпроизведеш не означава че си разгадал тайната  на живота и защо аджеба точно златното сечение е толкова разпространено. А за изкуствения и естествения интелект - достатъчно разбирам от изкуствения (професионално) например  как се обучава и какво можеш да очакваш след обучението и съм достатъчно късметлия да съм срещал и естествен прекрасен креативен интелект (в деца) и просто нямат ама нищо общо. изкуствения интелект такъв какъвто е в момента не е нищо повече от статистика с няколко хитри "екстраполационни" метода (например мутациите в генетичния алгоритъм)  и резултата е предвидим и изчислим. Ама такъв полет като теоремата на гьодел е тотално друга бира. пример за приложението й е например любимата ти теза че има само грешно което е доказано грешно и такова което не е доказано грешно. да де, ама ако приемем че тази теза е вярна  а  тя твърди че всичко е грешно значи  и самата тя трябва да е грешна, щото аджеба по допускане има нещо вярно.  противоречие. начи все пак може да има нещо дето да е вярно  :D
та великото в теоремата на гьодел е че доказва че на практика във всяка догматична система (аксиматична система) съществуват твърдения които са очевидно верни но не могат да бъдат изведени от аксиомите. изкуствения интелект такъв какъвто го има в момента не може да излезе от рамките на системата в която е създаден и затова за него винаги има недостижими твърдения които са очевадни. да не говорим за гениални неща.
поуката, поне за мене е да не се издига една философия (начин на мислене, наука ....) на пиадестал и всичко да се мери с нейния аршин. Може да има много верни неща които на пръв поглед дори  си противоречат. критичното мислене винаги подхожда от една гледна точка и мери с аршин който понякога не пасва на тезата която се разглежда.     понякога споровете са от сорта -  единия вика че е 2метра висок а другия че е 100 кила и спорят кой е по-голям

с две думи всички сте прави. пъзела е голям и има място за всички парченца.
 
поздрави
 *drink11*

« Последна редакция: 16 Февруари, 2012, 01:44:25 от nearvana »

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #296 -: 16 Февруари, 2012, 07:02:45 »
0
...
с две думи всички сте прави. пъзела е голям и има място за всички парченца.
 
поздрави
 *drink11*

nearvana  *drinks*



По-назад и аз казах за практиката в изкуствения интелект. Генетичните алгоритми са математически модел на така простичкото комбиниране на гени...

(оценявани по определен критерий)

Другият начин за промени са случайните мутации.

Дочо, нали знаеш, че в математиката съм слаб.
Не мога да реша една задача.

Да вземем един швейцарски часовник и да го разглобим на съставните му части. Краен брой са. Да кажем 100.
След това да ги сложим в една торба и да започнем да ги клатим! *yahoo*
След колко години случайно частите ще се изкомбинират и ще изкараме от торбата швейцарски часовник? Навит (жив).
Интересува ме числото как се отнася към възрастта на вселената.

Иначе винаги ми е било интересно, кой определя критериите и случайностите.
И какво представлява това нещо "закон" "теорема" "аксиома" и т.н. дето хем го има, хем не можеш да го пипнИш дори и през неутронен(тъй ли беше или бъЛкам) ускорител...

п.п.
Снощи зяпах едно научно-популярно филмче. Генетиката изглежда ще пресистематизира родствените връзки между растенията.
Оказало се, че розата и тиквата са роднини.
Което обяснява и моето, винаги положително отношение към жените!  :D

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #297 -: 16 Февруари, 2012, 13:02:08 »
0
Според мен в торбата ако имаш единствено един болт и гайка колкото и да ги клатиш вероятността е нула да се завият :) Но може и да бъркам.
Но ако се опитваш да приложиш метода - "даваме пример за привидна аналогия с тезата и щом при аналогията не става, значи и при тезата няма да стане", това е само привидно и заблуждаващо. Между модела "клатене на болтове в торба" и случайните химични реакции и комбиниране на молекули няма много общо, защото молекулите се втъкват много по-лесно една в друга, отколкото винтче и болтче.
Аз както казах нито съм за, нито против идеята, че нуклеинова киселина и връзките в нея могат да се случат сучайно. Защото няма как да знам, духът дали не е израз на материалното или обратното. Все пак за мен лично първият вариант е много по-вероятен. Обаче наивни доказателства на "велики учени" от 19 век не винаги са гениални, понякога са просто пример за това, колко науката се е развила за 300 години и колко зле е била едно време.

 *drink6*

acen1975

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 278
  • Карма: +121/-92
  • Респект: +63
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #298 -: 17 Февруари, 2012, 08:52:28 »
0
   математическото обяснение на еволюцията също е открито-то се казва АЛГОРИТЪМ..... ако не те мързи например моа да се разтърсиш из интернет за неща като "изкуствен интелект" и " генетичен алгоритъм" ..... а има и още по  нови открития,ама там все още нещата са прекалено сложни за нашите разбирания и ниво,но фундамента вече е заложен и тепърва ще се откриват нови неща..... тва е математиката на природата-фракталната математика,на база итерационни (самозахранващи се) функции с комплексни числа.....
asene, генетичните алгоритми са евристика за оптимизация която имитира еволюция - мутации и кръстосване. имитацията не значи че си открил обяснението. това че знаеш че златното сечение се среща навсякъде в пропорциите на растения и животни и можеш да го възпроизведеш не означава че си разгадал тайната  на живота и защо аджеба точно златното сечение е толкова разпространено. А за изкуствения и естествения интелект - достатъчно разбирам от изкуствения (професионално) например  как се обучава и какво можеш да очакваш след обучението и съм достатъчно късметлия да съм срещал и естествен прекрасен креативен интелект (в деца) и просто нямат ама нищо общо. изкуствения интелект такъв какъвто е в момента не е нищо повече от статистика с няколко хитри "екстраполационни" метода (например мутациите в генетичния алгоритъм)  и резултата е предвидим и изчислим. Ама такъв полет като теоремата на гьодел е тотално друга бира. пример за приложението й е например любимата ти теза че има само грешно което е доказано грешно и такова което не е доказано грешно. да де, ама ако приемем че тази теза е вярна  а  тя твърди че всичко е грешно значи  и самата тя трябва да е грешна, щото аджеба по допускане има нещо вярно.  противоречие. начи все пак може да има нещо дето да е вярно  :D
та великото в теоремата на гьодел е че доказва че на практика във всяка догматична система (аксиматична система) съществуват твърдения които са очевидно верни но не могат да бъдат изведени от аксиомите. изкуствения интелект такъв какъвто го има в момента не може да излезе от рамките на системата в която е създаден и затова за него винаги има недостижими твърдения които са очевадни. да не говорим за гениални неща.
поуката, поне за мене е да не се издига една философия (начин на мислене, наука ....) на пиадестал и всичко да се мери с нейния аршин. Може да има много верни неща които на пръв поглед дори  си противоречат. критичното мислене винаги подхожда от една гледна точка и мери с аршин който понякога не пасва на тезата която се разглежда.     понякога споровете са от сорта -  единия вика че е 2метра висок а другия че е 100 кила и спорят кой е по-голям

с две думи всички сте прави. пъзела е голям и има място за всички парченца.
 
поздрави
 *drink11*

нървана,представянето на еволюцията като математическа логика е вид алгоритъм..... ти убу се занимаваш с това,сега остава и да се замислиш...... итерирането на функцията,откриваща грешките във физическия свят на психологията ни е болка и страх.... като се опариш на горещ тиган,после кво правиш?ами гледаш да го държиш за дръжката.... тва е учене от грешките...... всеки един робот може да му зададеш такъв алгоритъм,като му сложиш кво е правилно и кво е грешно ,прадставяйки го като "да" и "не" или "0" и "1" .....тва е идеята,абсолютно по същия начин работи и човешкия мозък...... додо се допира доста по до истината от теб  ,доколко е възможно да се създаде изкуствен интелект,аргументирайки се,че няма как да създадеш душата.......
    и той е прав!
чвешкия мозък работи на физическо и енергийно(душевно) ниво- алгоритмите са в едното полукълбо и това е рационалната част на мозъка ни...... НО имаш и нерационална-тва е другата половина-тя е душевната-емоциите,чувствата ни и т.н.
 всяко едно решение е в следствие от взаимодействието между двете полукълба.
например навсякъсде по трейдинг литературата ще прочетеш,че трябва да имаш нулеви чувства и емоции,че пречат на дисциплината... тва колкото е вярно,толкова е и грешно-защото ако нямаш такива,няма как да вземеш решение,независимо правилно или грешно е то.... просто никога няма да натиснеш бутона.....
  или истината е,че емоциите трябва да се доближават максимално до реалността,която пък е в следствие на първото полукълбо на мозъка ти..... или както софистите казват -ЗНАЙ СЕБЕ СИ!
    пример-в бг колкото по скачаха имотите,толкова по голяма ставаше и еуфорията и всеки скачаше-НЕПРАВИЛНА ЕМОЦИЯ ОТ СТАДНИЯ ЕФЕКТ,надхвърляща ризънинга от рационалната част на полукълбото в мозъка,което говори,че цените са на нива,отдавна надхвърлили възможностите на бгетовците спрямо стандарта им и време е всичко да си дойде на мястото......
   тва ти го давам само като пример,с който всички се сблъскахме.....тва е войната в мозъка ти между рационалното и емоционалното,тва не е само в икономиката,тва е навсякъде и постоянно...дори и в любовта *girl*
     
   а тва как мислиме ,като еволюция на мозъка ни е същото и с физиката ни и със самата природа,навсякъде имаш алгоритъм на приравняване с домейна с времето,на база грешно/вярно .....наприме,колкото и да ти се струва невъзможно,ако ти и твойте поколения започнат да се опитват да летят,някъде във времето ще се появи поколение Х ,което ще може да лети.....
       тва е другия момент-не алгоритмичния модел,а фракталната итерация,където се произвеждат почти същите поколения,но с нищожни изменения...също като ДНК на родителите произвежда хибид,НО самия хибрид също търпи изменения...

относно това:
______________________
".....любимата ти теза че има само грешно което е доказано грешно и такова което не е доказано грешно. да де, ама ако приемем че тази теза е вярна  а  тя твърди че всичко е грешно значи  и самата тя трябва да е грешна, щото аджеба по допускане има нещо вярно.  противоречие. начи все пак може да има нещо дето да е вярно..."
_______________________________

не знам защо ми се вижда тук плагиятстване на мой ризънинг върху "знам,че нищо не знам" на сократ и неговите днешни подчитатели,живеещи 2 хилядолетия по късно от него,но достатъчно тъпи като него.....
   добре се учиш-с мойте камъни,по мойта глава.... браво,НО само на пръв поглед......
     скептицизма се отрича от средно ниво философи,точно на база твоя ризънинг по горе....... или ако човек не вярва във нищо,би следвало,че не вярва и във своята вяра......
    къде е грешката?ами тя е,че това НЕ е невяра,а е ВЯРА В НЕВЯРНОТО *valcho*
  има разлика между двете *girl*
       демек обвинението за невяра в нищото с аргумент за отричане на вярното е ГРЕШЕН АРГУМЕНТ ,отрицане на вярното не е невяра в нищо,а е вяра в невярното!
  обяснил съм го и в предишен постинг,но не си разбрал смисъла:
   ако приемеме,че живееме в свят,който се измерва в грешен,повече грешен или по малко грешен,НО никога 100% верен,следва,че най добрата философия е чрез отричане на вярното,чрез търсене на доказателство,че е грешно!!
  ЗАБЕЛЕЖИ:
  аз не казвам,че  тази философия е вярна,НО твърдя,че е НАЙ МАЛКО ГРЕШНА,в сравнение с ВСИЧКИ ОСТАНАЛИ *girl*
     или тва няма да ме предпази да не допускам грешки,но поне ще допускам по малко от всеки НЕскептик......
  помисли на тези думи..... може да ти звучат безсмислени,или игра на думи,ама има повече смисъл от дори най смисленото,което си чел някога.....стига разбира се да го осмислиш.....тая философия е философията на истинските философи,а те са кът в днешно време....
     
п.п.
  гледам скитъра е хвърлил едно око на декарт,щом е почнал и да го цитира.....скитъра има усета и да отбира НАЙ-ВАЖНИТЕ неща....... и ниврана,ПАК ЩЕ ТИ КАЖА:
декарт го броят за основоположника на съвременната философия....а човека е успял да стане това,след като се е ОТРЕКЪЛ ОТ ВСИЧКИТЕ СИ ЗНАНИЯ И Е ЗАПОЧНАЛ ОТ 1+1=2
     

acen1975

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 278
  • Карма: +121/-92
  • Респект: +63
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #299 -: 17 Февруари, 2012, 09:03:08 »
0

Дочо, нали знаеш, че в математиката съм слаб.
Не мога да реша една задача.

Да вземем един швейцарски часовник и да го разглобим на съставните му части. Краен брой са. Да кажем 100.
След това да ги сложим в една торба и да започнем да ги клатим! *yahoo*
След колко години случайно частите ще се изкомбинират и ще изкараме от торбата швейцарски часовник? Навит (жив).
Интересува ме числото как се отнася към възрастта на вселената.

Иначе винаги ми е било интересно, кой определя критериите и случайностите.
И какво представлява това нещо "закон" "теорема" "аксиома" и т.н. дето хем го има, хем не можеш да го пипнИш дори и през неутронен(тъй ли беше или бъЛкам) ускорител...




http://en.wikipedia.org/wiki/Infinite_monkey_theorem
 *girl*