Автор Тема: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката  (Прочетена 1228015 пъти)

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #1155 -: 07 Септември, 2011, 22:51:16 »
-1
Хм...
Ти можеш ли да похарчиш повече отколкото имаш в джоба си на пазара?

Разбира се - ако по пътя взема назаем от някой. После част от заема мога да го дам на жена ми да инвестира насам натам, че току виж поискала развод. После ще взема и друг заем и ще живеем охолно, защото Нова година иде, трябва да се отбележи подобаващо, а жена ми няма да мрънка. После ще искам заем пък за да си платя лихвите на първия заем. Пука ми. Нещо такова не се ли случва и с Гърция и поданиците и? Че се появява и някой, който вика "убийте кредитодателя, така ще решим проблема из основи".

 *drink8*

Да де! Ама и тогава ще похарчиш само колкото имаш в джоба си!
Но на тебе заем не ти дадоха и затова се чудиш откъде да икономисаш пари за имот - СЕ скъпи ти се струват и се ровиш по обявите за буклуците.
А какво са парите? Една илюзия!

п.п.
Ако си беше направил работно време като Невидимко, отдавна да беше купил някой хубав акварел, като него, с каравана на бяло море! И докато си пиеш узото на сянка под тендата, защото климатика много харчи,  да извеждаш графиката на работното време във Гърция.

 *drinks*

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #1156 -: 07 Септември, 2011, 23:05:12 »
0
А най-готиното в Гърция е данъчната система. Тя работи на принципа "Плащай колкото сам решиш и когато си на кеф"

Пример: Живееш в замък, но понеже ти е първи имот данъка е 00.00 евро, ако си решил да имаш и вилен имот правиш си го докрай като оставаш само 1-2 железни пръчки да стърчат за да се вижда че е недовършен (при това положение и за вилата данъка е същия). Тока си се плаща. За водата обаче системата е следната: 1 път в годината в произволен ден минава пикап с високоговорител и съобщава че е време за плащане на водата, кой чул - чул, кой не е ще има възможността догодина пак да опита.

Обаче ще призная защо разбирам, че времето в Гърция е спряло. Ами аз само ден след като пристигам вече не знам колко часа е, кой ден е, какви земни грижи съм имал и т.н.

Filip

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1026
  • Карма: +89/-9
  • Респект: +332
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #1157 -: 07 Септември, 2011, 23:29:25 »
-1
Аз като бъдещ грък вече си планувам разпределението на деня и седмицата. Ето горе-долу съвсем бегло плановете:

8.30 - 9.00 събуждане + сутрешен тоалет
9.15 - 10.30 сутрешно кафе с приятели + малко табла
10.30 - 12.00 плаж (мързеливо пличкане)
12.00 - 12-30 обедно узаки (за следобедния сън)
12.30 - 16.30 следобедна почивка
16.30 - 17.30 събуждане + следобеден тоалет

17.30 - 19.30 работа (трудно е за вярване но е така)

19.30 - 20.30 подготовка за вечерта
20.30 - 22.30 леки 4-5 узакита за подкрепа на апетита
22.30 - 02.30 вечеря
02.30 - 03.00 2-3 узакита за добро храносмилане
03.00 - 04.00 1-2 мързеливи сиртакита за настроение и малко умора за лека нощ     *rofl*
04.00 - 8.30 сън

седмицата: работни дни понеделник, сряда и петък (само ако температурите са под 28 градуса) през лятото и само сряда през зимата

Дето се казва вече съм се асимилирал откъм манталитет. Скоро ще започна и езикови курсове за забрава на "чужди" езици та съвсем да няма разлики.

Е има си и негативи разбира се. От време на време като спрат кинтите ще трябва да ходя да постачкувам.
     *rofl*    *drinks*

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #1158 -: 08 Септември, 2011, 01:39:57 »
0
Да де! Ама и тогава ще похарчиш само колкото имаш в джоба си!
Но на тебе заем не ти дадоха и затова се чудиш откъде да икономисаш пари за имот - СЕ скъпи ти се струват и се ровиш по обявите за буклуците.
А какво са парите? Една илюзия!

п.п.
Ако си беше направил работно време като Невидимко, отдавна да беше купил някой хубав акварел, като него, с каравана на бяло море! И докато си пиеш узото на сянка под тендата, защото климатика много харчи,  да извеждаш графиката на работното време във Гърция.

 *drinks*

Изглежда си пропуснал, че започнах аналогията между "аз" и "Гърция" с едно "ако". Реално аналогия няма между моето и дрисливото финансово състояние на Гърция. Има някаква прилика в частта работно време - аз реално работя между 10 и 59 минути на ден.

Също така важен момент са не "парите в джоба", а "собствените пари". Защото ако не са собствени има опасност джобът да остане празен изведнъж, че и някой сметка да търси. И понеже има такива шансове, гърците ще се опитат да заменят "пари" с "лешници", колкото да има нещо в джоба? :) Да живее драхмата!

*drink11*

Невидимко, утре пак отивам там :) А ноември месец имам намерение да ходя до Брюксел, защото ще гостува Fuerza Bruta ела да го гледаш, ако си падаш по идиотщини, може някой уйкенд.

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #1159 -: 08 Септември, 2011, 06:55:11 »
0
Изглежда си пропуснал, че започнах аналогията между "аз" и "Гърция" с едно "ако". Реално аналогия няма между моето и дрисливото финансово състояние на Гърция. Има някаква прилика в частта работно време - аз реално работя между 10 и 59 минути на ден.

Също така важен момент са не "парите в джоба", а "собствените пари". Защото ако не са собствени има опасност джобът да остане празен изведнъж, че и някой сметка да търси. И понеже има такива шансове, гърците ще се опитат да заменят "пари" с "лешници", колкото да има нещо в джоба? :) Да живее драхмата!

Ти пък, Додо!
Не го вземай толкова лично!
Животът е само сцена...

п.п.
Бил Гейтс даже и 59 секунди на ден не работи!
Пък... такива като мен въобще не работят! Да си видял брокер да работи?

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #1160 -: 08 Септември, 2011, 10:23:04 »
0
Гърция - от ден на ден, все повече ми харесва. Този седмичен график на Невидимко, ми се загнезди в главата. Да не говорим за данъчната система.

На мен не ми е необходимо време за да асимилирам тамошния манталитет. Мисля, че съм си родена с него.  *yahoo*

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #1161 -: 08 Септември, 2011, 11:03:54 »
0
Аз си мисля, че и дойчо ще хареса гръцкия манталитет и климат, ама трябва да се отдели от другите дойчовци в дойчландия. *drinks*

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #1162 -: 08 Септември, 2011, 13:12:27 »
0
Аз си мисля, че и дойчо ще хареса гръцкия манталитет и климат, ама трябва да се отдели от другите дойчовци в дойчландия. *drinks*


Че той си го харесва! Луд фен му е! Но... както при повечето варварски народи, не може да види едната страна на медала от другата. Същото е като с алкохола!
 *drinks*
Например в тази песничка може да види единствено чалга!
Дори и през ум не може да му мине кой и защо я е пеел, а ако случайно научи в каква ситуация е изпълнявана не би повярвал!

Dalida - Darladirladada


И малко по близко до оригинала (снимките нямат нищо общо):

NTIRLANTA - MPILIS
« Последна редакция: 08 Септември, 2011, 13:41:03 от goro »

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #1163 -: 08 Септември, 2011, 15:22:00 »
0
Тая с песните е сложна  :)

Видео споделяне / VBOX7

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #1164 -: 08 Септември, 2011, 22:00:19 »
0
додец, как беше планината? (надявам се не си отнесъл пердаха за опъната палатка на забранено място)
Много ще се радвам ако се обадиш ако имаш път към Холандия. (ще те почерпя с джиневър)

Специални поздрави от палатката! Тук чурулика река и друго не се чува. Излапах една консерва "Боб с наденица", така че нощта ще е звучна :)

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #1165 -: 09 Септември, 2011, 12:02:41 »
0
Цитат
Гърция ще удави всички ни?

Помощите за Гърция само удължават агонията. Най-добре ще е, ако страната бъде изключена от еврозоната. Иначе лодката ще потъне - такова е убеждението на експертите, които са против спасителните пакети. Прави ли са? Отговор натози въпрос търси в коментара си радио Deutsche Welle.

Участието на Германия в милиардната помощ за Гърция не нарушава закона. Това постанови федералният Конституционен съд в Карлсруе. Какви бяха аргументите на критиците? И какви са настроенията сред политиците?

Професорът по държавно право Карл Албрехт Шахтшнайдер е един от евроскептиците, които се обявиха срещу милиардната помощ за страните-длъжници и започнаха делото. Това не е първата му жалба по европейски въпроси в съда. Шахтшнайдер вече е участвал в дела срещу договора от Маастрихт и този от Лисабон, както и срещу въвеждането на еврото.

"Еврото се провали!"

В случая с Гърция експертът е категоричен, че спасителният пакет само удължава агонията. "Гърция не е конкурентноспособна и няма шанс на световния пазар. Политиците "европеисти", както ги наричам, искат на всяка цена да спасят валутата", казва Карл Албрехт Шахтшнайдер и допълва: "Без да имат особено понятие от икономика, те създадоха вътрешен пазар с грешна валута. Лодката е прекалено пълна и ще потъне."

Професорът е убеден, че ще е много по-добре, ако Гърция поеме по нов път - със собствена валута. "Сигурен съм, че същестуват юридически възможности, които позволяват изключването от еврозоната на държава, която е станала неин член посредством заблуди. Рано или късно Гърция ще напусне еврозоната", убеден е Шахтшнайдер.

Според него излизането на Гърция от еврозоната няма да предизвика особени турбуленции на финансовите пазари. Освен това, по думите му, валутните съюзи са инструмент, който всъщност не може да съществува дълго. "Европейският валутен съюз беше създаден без капка разум. Дадох на еврото 5 години. Е, то просъществува по-дълго, но въпреки това се провали. Сега всички трябва да плащаме сметката", казва Шахтшнайдер.

Милиарди в каца без дъно

Много по-сдържана в оценката си е германската канцлерка Ангела Меркел. Нейната позиция е, че страните-длъжници първо трябва "да си напишат домашното", преди да им бъдат отпуснати още помощи.

Но дори Гърция да не си напише домашното, страната не бива да бъде изключвана от еврозоната - смята Меркел. На друго мнение е евродепутатът-социалдемократ Удо Булман, според когото евентуалният гръцки банкрут би донесъл огромни рискове за общата европейска валута. Той е на мнение, че Гърция се нуждае от инвестиции в реалната икономика. Защото със спасителния пакет и кризисните фондове се постига само едно: печели се време и се успокояват банките.

http://money.bg/news/id_631131855



кучетата си лаят, а кервана ще си върви до 2013-та с наливане на кинти, иначе лошо.

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #1166 -: 09 Септември, 2011, 14:33:41 »
0
Тая с песните е сложна  :)
...


Песните, приказките, митовете... пътуват...
Принципно си прав, гоголе, ако и да имам сериозни съмнения относно турския принос в балканската култура!

Аз съм на "вие" както с песните така и с хората.
За конкретната песен се доверявам на авторитетите и историческите факти.
Далида казва, че е гръцка:
--youtube.com/watch?v=UyQ-zxjPquQ&feature=related
А това мисля, че е от първите и записи.
--youtube.com/watch?v=SY-VDSvFs5A&feature=related

Произхода на песента е от остров Калимнос. Изпълнявана е от и за гмуркачите. Казват, че на този ритъм се въртяло колелото на помпата подаваща въздух на водолаза и че същата песен пеели ако изкарвали някого ударен от водолазната болест в несвяст за да го събудят...
Така я играят в Калимнос
--youtube.com/watch?v=isOeg_D3EWI&feature=related
--youtube.com/watch?v=isOeg_D3EWI&feature=related

Хорото на гмуркачите, в носии от времето за което чичо Балзак казва, че мъжете все още се обличали по хубавата мода показваща хубавите им крака.
Води се от осакатения гмуркач (от средата на клипа).
--youtube.com/watch?v=KTbv3Fnfegw&feature=related


п.п.
Иначе, макар и невеж, винаги съм имал съмнение, доколко копията могат да повторят оригиналите в тяхната пълнота, дори когато се преведат буквално или се запазят названията
Право хоро
--youtube.com/watch?v=WytLxywFrbs&feature=related
Лена Мома
--youtube.com/watch?v=hgSCJWzCU0k&feature=related


И нещо любопитно.
Касапско хоро - познато у нас като "сиртаки"
--youtube.com/watch?v=qYVuUCDUPXU&feature=related - от Константинопол
--youtube.com/watch?v=hAI5CS6QK9M&feature=related - бързо касапско
--youtube.com/watch?v=hAI5CS6QK9M&feature=related - касапо-сервико (сръбско?)

ΧΑΣΑΠΙΚΟ



Всъщност, как се превежда ΧΟΡΟΣ?
« Последна редакция: 09 Септември, 2011, 19:18:02 от goro »

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #1167 -: 09 Септември, 2011, 15:01:03 »
0
Цитат
Гърция ще удави всички ни?
...
Професорът по държавно право Карл Албрехт Шахтшнайдер е един от евроскептиците, които се обявиха срещу милиардната помощ за страните-длъжници...

В случая с Гърция експертът е категоричен, че спасителният пакет само удължава агонията. "Гърция не е конкурентноспособна и няма шанс на световния пазар."европеисти"...

http://money.bg/news/id_631131855


На недоучения (за да не използвам по лоши изрази) професор-експерт някой ще трябва да му обясни, че няма как Гърция, а и която и да е страна от Южна Европа да стане конкурентноспособна при този курс на долара и днешната оупенска политика.
На "умните" да припомним, че еврото Фръкна с 50% от въвеждането му, без с нещо Европа да е надминала САЩ, освен с глупостта и немската алчност!!!
На всичкото отгоре, за да се спасят лайнобанкерските задници на Гърция наложиха допълнителни данъци върху енергоносителите - та да им поевтинее крайния продукт!!!...  *scare*

Един куриоз!
Миналата година Гърция (третия в света брутен производител на зехтин) е внесла зехтин от Германия (където няма и едно маслиново дърво!!!)

п.п.
Да не пропусна!
Ако Германия не бъде изгонена от Европа, последната ще се превърне в Оупа!

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #1168 -: 09 Септември, 2011, 15:50:21 »
0
goro, доста линкове си пуснал - ще ги изгледам по-късно, че сега ми се отвори работа по никое време :)

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #1169 -: 10 Септември, 2011, 18:50:01 »
0
Хм...
Солунчани - с към любов Попандреев и 7 Иляди полицаи допопълнително!
Добре дошли на Солунския панаир!


Посрещането на Джефри в кметството вчера
Ο πρωθυπουργός στο δημαρχείο της Θεσσαλονίκης


И днес

Загражденията от народната любов.
Φρούριο το Βελλίδειο


Таксиджиите
!

Май студентите
Η συμπρωτεύουσα όπως δεν την έχουμε ξαναδεί ποτέ