Автор Тема: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката  (Прочетена 1229341 пъти)

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
+1

   Тъй като в мелето от анализи, възможни решения и предвиждания за развитието на кризата по отношение на Гърция съм срещал и хард-варианти като идване на власт на военните и пр., та да попитам...
   Според вас възможна ли е и такава посока на разсейване на енергията:

   http://www.focus-news.net/?id=n1614541

   Не че искам и в тази тема да си говорим страхотии, но теоретично при подобно развитие ние одма бихме били въвлечени по някакъв начин.
   Приятен ден на всички!


Хубав въпрос чичо!

Принципно, неолайнярският модел води към война!
Защо?
Ами защото издига в култ и висше мерило за успех едно от най-низшите човешки качества.
Алчността!
Като добавим безбожието и атеизма, няма начин да не народим безброй днешни лумпен-Карамазовци, които съвсем няма да философстват върху това има или няма Бог, а ще приложат директно единия от изводите на Достоевски. Щом няма Бог (т.е. ако нещо има значение то е само докато си жив) значи всичко е позволено!

И колкото повече лумпен-Карамазовците овладяват механизмите за управление и икономическите механизми, толкова вероятността да се сбием се увеличава.

Нашият конформизъм също има своя принос. За да запазим добрия тон, демек да не паднем до "нивото", най често, вместо да поставим негодника на мястото му си замълчаваме. И... в пространството остава да ечи само гласа на негодника!

п.п.
Един мъдър мъж беше казал, че ако няма Бог - трябва да го измислим.




През призмата на Гърция-Германия.

Какво и има на Гърция?
Етична деградация! Започва винаги отгоре (народната приказка за рибата) и слиза надолу!
Когато един доктор в частния си кабинет ти написва рецептата за 5 минути за да прибере от теб 10 евро (и още 2+ пъти по толкова от соц. осигурителната ти каса), без да те прегледа, то той не е вече доктор - той е човешки боклук! Отрепка!
Когато министър-председателя и икономическото му мъдо завиши умишлено неблагоприятните статистически данни за да прокара определени политики той вече е откровен престъпник и заедно със шефа на Евростат мястото му е да търка наровете.


Какво и има на Германия?
Етична деградация!
Когато един министър председател започне да лъже публично от екрана, освен че е човешка отрепка, от властник (архонт) се превръща в тиран и изнудвач.
Дали е така? Я да видим нещата към днешна дата.
Кака ни Меркел принуждава частните кредитори на Гърция да приемат редуциране на гръцкия дълг (без Гърция да обяви фалит) и съответно, да не осребрят застраховките (направени точно за случай на фалит). (Хиляди лъжи измислиха по въпроса - за спекуланти, печалбари и пр...)
То е като някой да ти прасне застрахованата кола, но премиера да те изнуди да се разбереш с този дето те е фраснал, за да не плати застрахователя, щото имало недобросъвестни застраховани!
Т.е. дружинната е стигнала до там да нарушава собствените си правила или писани от такива като нея! Мутра, принципно по нищо неотличаваща се от нашата мутра, само дето е в по-голям мащаб, и съответно пакостите дето може да направи са по-големи.

п.п.
Улпиан, формулирал известната правна постановка, че императора е извор на всеки закон все пак не пропуща да подчертае, че ако и извор и той е подвластен на закона. Впоследствие, в церемониалното облекло на императора влязъл "акакия" - торбичка пълна с пръст, за да не забравя, че ако и император и той е от пръст направен.
Днешните измекяри не просто се самозабравиха.
Взеха, че си повярваха!
« Последна редакция: 28 Януари, 2012, 05:35:53 от goro »

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Мисля, че опасенията на Чичовци са съвсем основателни. И въобще ако следим какво се случва  по света - Иран и  Сирия vs Израел, Афганистан, между Северна и Южна Корея,  растящото напрежение(!)  между европейските държави, струпването на ракетни системи и войски от страна на Русия (vs Полша) в Калининград, светът след WW2 никога не е бил толкова близо до нови локални войни, които може да станат  началото на глобален комфликт.

Жоро, понекога секаш не си ти, баси......явно та посещават различни музи...... в случая съм съгласен с това, което си написал. Мноу си прав, брато! *drinks*
Ас съм българче.......

koganev

  • Гост
...май наистина не съм, а трябва ли? Че съм се зачел в едни разказчета... А и няколко пъти съм споменавал, че бъдещето на България вече го знам.

чи-чов-ци

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 540
  • Карма: +82/-5
  • Респект: +369
    • Профил

  След обявената "контра" следва естествено очакваната "ре-контра":

  http://www.focus-news.net/?id=n1614898

 

3.14

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 14
  • Карма: +0/-0
  • Респект: +2
    • Профил
Муза,
що ти трябваше на ручаш жабетата?
Ела гледай сега още 100 поста "врели-некипели".

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Муза,
що ти трябваше на ручаш жабетата?
Ела гледай сега още 100 поста "врели-некипели".

Е, 'ко, бе ...  :D
100 поста ... Виждали сме и 100 теми една след друга, на конвейр  ...  *girl* :D
Нек' си пише човекът. Като не си съгласен, не го чети или ... бой! И готово! :)

 *drink1*

Boby

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 113
  • Карма: +4/-0
  • Респект: +5
    • Профил

Симпатяга Darkside, бих те чел с още по-голямо удоволствие, ако пишеше на български език.
Барба, дай некъв линк към тоа език и да го почвам, брато.....(майтап)
               
Кат съм са мъчил върху "съдържанието" съм прецакал "формата", баси.........ма знам и некои нови думички, дет мое да не ги знаеш.
 Кинекиняк, потлач, спунк, набурсучен, наярен и т.н...... *scare*

Я кажи мое ли да бартеросаме с тебя червено винце каберне за френско сиренце? Или да ги сберем тиа две неща на една маса? ако не си ма разбрал ша викам една позната да го напише на френски, баси.....ма мисла, че ми схвана идеята?! Софра, брато, тъй му викаме на изток от Драгоман! *drink1* *drink1*  Дагеа.......

На 50 години да се правиш на интересен с каруцарски език не е точно най-смисленото поведение. Сигурно не е съвпадение факта и че обикновено няма смислени съждения зад този "език".

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
 Бобчо! А може би не разбираш написаното, следейки  правописа?
 Ти смисъла на живота ли търсиш, брато? Тва е  доста скучно занимание. През тва време докат го търсиш, другите живеят!
И какво е "каруцарски"? Ти колко каруцари познаваш, та имаш впечатления? Аз имам мноу добри впечатления от тех. Знаят разни простички неща, които те карат да се замислиш за хората и човеците и къде е разликата, къси мъдрости, подобни на Сократовите......а как моат да псуват, ми тва си е направо изкуство!
Кат та гледам колко си целомъдрен и дълбокомислен в критиката, чини ми се, че ще си доста скучна компания, баси....
И не съм на 50.........на 70 съм, баси! На Барба съм му" бати  Дарки" а ти мое и "дядо Дарки" да ми викаш, дядовото....... *scare*
Ас съм българче.......

koganev

  • Гост
+2
Няма много смисъл в тази караница...

Барба, променливото я (успял - успели) също може да е форма на пренебрегване на книжовния език. Защо толкова рязко... давай со кротце, со благо, пък чак накрая може и со малко кютек.

Дарки, не пречи да си пишеш горе-долу нормално. Понякога диалектите изразяват доста по-обхващащо онова, което искаш да кажеш, но не винаги е така. Сигурен съм, че знаеш какво имам предвид и можеш да пишеш в рамките на форумната граматика.

Сиренце и винце е добра идея. Навън е -8 градуса. А е още понеделник...

"Ребята, давайте жить дружно!"
             Котаракът Леополд

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
+1
Барба, мноу си забавен, брато! Харесва ми аватарчето ти.
Умирай трудно! Пийвай бавно!Замезвай умно!

Коганев, разбирам добрите ти намерения, но не ми слагай рамки, аз съм оксиморон,  метафора.  Мисли, поднесени по неграмотен начин......случайно попаднал сред "мъдреците"!
Красивата жена мое да я видиш най-добре между грозните.
Вие, мъдрите се откроявате на фона на такива кат меня, баси......ша ви бъда отправната точка! 

Бай дъ уей, некой знае ли къ са чисти снег?

http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/401327_2836384102796_1055011612_32496139_1114963245_n.jpg
« Последна редакция: 30 Януари, 2012, 19:52:25 от darkside »
Ас съм българче.......

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Барба, мноу си забавен, брато! Харесва ми аватарчето ти.
Умирай трудно! Пийвай бавно!Замезвай умно!

Коганев, разбирам добрите ти намерения, но не ми слагай рамки, аз съм оксиморон,  метафора.  Мисли, поднесени по неграмотен начин......случайно попаднал сред "мъдреците"!
Красивата жена мое да я видиш най-добре между грозните.
Вие, мъдрите се откроявате на фона на такива кат меня, баси......ша ви бъда отправната точка! 

http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/401327_2836384102796_1055011612_32496139_1114963245_n.jpg


Дарки, гад такъв, имаме общи приятели във фейсбук и нищо не казваш!

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Баси, разкрит съм! Каруцаря поздравява Невидимия!
« Последна редакция: 30 Януари, 2012, 20:02:33 от darkside »
Ас съм българче.......

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
-1
Баси, баси, и тоя форум сте на път да осерете.
Е те това ни очаква през 2012, през 2013 и тн, и т.н. - беСпросветна простотия, баси, баси.

чи-чов-ци

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 540
  • Карма: +82/-5
  • Респект: +369
    • Профил
+2

   Дарки ли е грешника днес?  :) Сега ще потърся по-голям камък! Или да си дам сметка, че не съм безгрешен и да се въздържа.... :-\

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
+2
Баси, баси, и тоя форум сте на път да осерете.
Е те това ни очаква през 2012, през 2013 и тн, и т.н. - беСпросветна простотия, баси, баси.

Имотко, не се коси толкова! Пловдивският диалект е узаконен специално за дарки в този форум.