Автор Тема: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката  (Прочетена 1228756 пъти)

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
+2
какво сте го подхванали дарки, че се изразявал по-така :D
на мен ми е симпатично изразяването му и има какво да прочетеш *drinks*

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
+1

+ за Дарки от една закрастена!  *music* :)

Мнооого е студено!  *valcho* Да се сгреем, а? :) *drink1*

3.14

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 14
  • Карма: +0/-0
  • Респект: +2
    • Профил
+2

+ за Дарки от една закрастена*music* :)

Мнооого е студено!  *valcho* Да се сгреем, а? :) *drink1*

Това не го разбрах! От кой край на България е? И какво значи?

А иначе: +++ за Дарки. Барбарон беше на път за минуси, ама се усети...

...в този студ една  *drink1* не стига... баси!

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
+1

+ за Дарки от една закрастена*music* :)

Мнооого е студено!  *valcho* Да се сгреем, а? :) *drink1*


Това не го разбрах! От кой край на България е? И какво значи?

А иначе: +++ за Дарки. Барбарон беше на път за минуси, ама се усети...

...в този студ една  *drink1* не стига... баси!


Тайна дума на една секта, който влезе  в нея и се заразява от  нещо като краста  и става закрастен.
Или си е по рождение такъв   ...  :D  :

http://www.fimoti.com/index.php/topic,4.msg31430.html

 *drink1*

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
-1
То па един форум, баси. Има пет-шест читави човека, баси, и още цяла тълпа от тия, дето си търсят къде да се правят на интересни, баси. Въобще не намирате ли, че тука има прекалено много циркаджии или аз съм сухар нещо?

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
+1
По малко и от двете.  :)Баси! Но какво от туйт?

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил

 :D *flower1*

Додо се изгуби нещо? Скоро не е писал, баси? :(

3.14

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 14
  • Карма: +0/-0
  • Респект: +2
    • Профил
... Барбарон беше на път за минуси, ама се усети...

Браво! Разбрал-недоразбрал се изказа и успя да ме излекува от крастата към форума поне за няколко месеца.
Тъкмо пак ще се позанимавам с нещо по-интересно http://sourceforge.net/ . Мерси, докторе :)


Заигра на моята струна...
жалко, че годинките вече натежават...

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
То па един форум, баси. Има пет-шест читави човека, баси, и още цяла тълпа от тия, дето си търсят къде да се правят на интересни, баси. Въобще не намирате ли, че тука има прекалено много циркаджии или аз съм сухар нещо?

Не бе,
Не си сухар, но от време на време трябва да си топваш главата в кофа със студена вода! Белким уври! :)
Понеже ме обвиняваш в измишльотини, когато решиш - заповядай - ще те запозная с комшията и съм сигурен че ще ти покаже касовите си отчети, за да се увериш че на 700+ евро брутния му приход от някои компании е 22+ евро!

Върнах се пак на това, защото има връзка с нещо което отдавна се каня да напиша, ма все нещо попречваше...

В момента в Гърция се води дебат.
Ако може да се нарече дебат натиска от вън да бъде тотално разрушено трудовото законодателство.
Тройката, тази пазителка на свободния неолайнярски модел, в който страните се договарят според търсенето и предлагането, е решила, че ако синдикати и работодатели не се договорят за намаляване на заплатите в частния сектор, трябва да ги намали правителството!  ;)
И тук парадокса!
Синдикати и работодатели са стигнали до извода, че не разходите за труд са проблем в Гърция и че евентуалното намаляване на минималната работна заплата ще доведе страната  до още по-голяма рецесия.

Има обаче и едни други работодатели, борещи се за конкурентността на гръцката икономика, които не членуват в работодателските организации на дребния гръцки бизнес, (даже искат да ги закрият и "освободят"), възползваха се вече от "либерализирането" на трудовия пазар и... които имат пряк контакт с тройката... ("Лобизъм" му казват по модерно му или... корпоративен "капитализъм"!)
Кои са те?
Ами едните са немските собственици на бившата гръцка държавна телекомуникационна компания.... Ако намалели още заплатите на служителите си, щели да станат по конкурентни и да изнасят телефонни разговори у немско!!!  *drinks*

Упадъкът на Византия започнал когато императорската власт преустановила покровителството на дребните свободни селяни в полза на феодалните магнати (корпорациите).

Толкова за нашите приятели от немско и за минималните заплати в гръцко и българско! :)


*
За по-малко от 2 години  откакто започна спасението на Гърция от нейните немски приятели, гръцкият дълг скочи от 120 на 160%, а безработицата гони милиона!
И продължават да твърдят, че рецептата била правилна, но болният не взимал цялата доза... :)

Още по странното е, че и болният не е умрял - не ще да продава (приватизира) евтино!
И най странното, ще се окаже, че тази година автоимунната му система е достатъчно укрепнала (цената я платиха безработните и бедните), демек приходи=разходи - без лихвените плащания и тъй като така или иначе е извън пазарите, обявяването на фалит вероятно ще му струва по-малко от приятелската помощ. (за изминалата година, без лихвените плащания не стигат около 1,5млд.)
Ами сега!
Кака Меркел е насреща! Настоява, гърците да прокарат закон според който гръцката държава няма да прави вътрешни плащания докато не е обслужила външните :). Свободен пазар му казват на това - всички играчи са все с равни права!
Но и тука проблем!
И то голЕм!
Политическата партия прокарала немската политика последните 2 години от най-голяма, вече е... 5-та политическа мижитурка! Да се отврати човек от тези прости неблагодарни гърци!
Самарко, дори да забравим, че е отмъстителен и че едва ли ще забрави унижението причинено му съвсем скоро, не е сигурен и няма с кого да бъде заместен, а тези дето идват след него, казват директно НЕ на новата ПОМОЩ  в този и вид, и мораториум на външните плащания за 3 години!
И долара се качва!


*
Както и да се развият нещата, моя милост все ще съм добре!  ;)
Ако гръцката икономика, показала учудваща издържливост срещу най-варварските набези, които може да изтърпи една икономика, все пак издържи, ще има парички.
Ако не издържи, ще се радвам като Вуте, че най-накрая и Нане е при мен и целия регион е потънал дълбоко под водата!
Истинският Вуте, няма да има причини да се радва. Щото ще се потопи още по-дълбоко!
 *rofl*  *rofl*

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Употребата на този термин въщност означава, че не би следвало да окачваме от говорещия/пишещия каквато и да било цялостно развита мисъл.

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
+3
То па един форум, баси. Има пет-шест читави човека, баси, и още цяла тълпа от тия, дето си търсят къде да се правят на интересни, баси. Въобще не намирате ли, че тука има прекалено много циркаджии или аз съм сухар нещо?
Ясно е, че ти се имаш за "читав", ама как можа да го кажеш тва нещо за форума?! Нещо май верно си са поразсъхнал, БАСИ!
Форума е едно от малкото места, в което има и музика, и шеги и мноу сериозни разсъждения на най-различна тематика. И мноу готина компания, все любопитни, остроумни, интересни  и интелигентни хора! Кво не ти харесва, а майна? Ако имаш неква празнина в егото, запълни я вместо да демонстрираш досада и надменност. Ти си просто един никнейм равен на другите и социалния ти статус в реалния свят е без значение. Тук сме равни. Няма значение кой  какъв е  "навън"........пък и тва в днешно време е мноу относително и е плаваща величина, да го кажем по-меко....
Циркаджии, казваш...Ако търсиш такива, на една сграда  пише "съединението прави силата" в София, на центъра, сещаш ли се?
А аз съм клоун!


А 2012-та ще е меко казано най-интересната година от 50 години насам!
Ас съм българче.......

koganev

  • Гост
Баси...

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #1767 -: 01 Февруари, 2012, 18:33:08 »
0

 :D *flower1*

Додо се изгуби нещо? Скоро не е писал, баси? :(

Додо псува държавната администрация и не му остава никакво време за друго :)

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #1768 -: 01 Февруари, 2012, 18:39:37 »
0
Коганев, както винаги, се изказа много съдържателно. То повече и не е нужно.

koganev

  • Гост
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #1769 -: 01 Февруари, 2012, 18:42:51 »
0
Нали?   :D