Анкета

Какъв да е домейна (няма да трябват пререгистрации или "местене") всичко е автоматично (т.е. само мой труд - безплатно :) )

forum.sobstvenik.com
3 (5.8%)
fimoti.com
49 (94.2%)

Общ брой гласове: 48

Автор Тема: Нека гласуваме явно за домейна на форума, това ще реши и "другия въпрос"  (Прочетена 42369 пъти)

acen1975

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 278
  • Карма: +121/-92
  • Респект: +63
    • Профил
Уф как ме мързи да пиша но ще трябва, за да изясним открито нещата:

а) "смяна на името" - аз ще пусна хостинг за fimoti.com, ще инсталирам форума и там и ще направя необходимото преходът да стане незабележимо за потребителите, в това съм специалист. За целта обаче ни трябва и името "forum.sobstvenik.com". Плюс за всички - няма да забележат промяна, освен че вече горе ще им седи fimoti.com. google.com е индексирал вече 200 страници от форума той си знае работата и ще преиндексира новото място. Минус за OwnerBG е че така губи един поддомейн за благото народно и ако иска да си има точно това име за форум на бъдещия сайт - няма да може. Има един вариант да следя (това може) докато идва трафик върху старото име и като стане 0 да му го върнем. Минус за него е и това, че така няма да има форума като част от сайта си.

б) "клониране" - пускам хостинг за fimoti.com, инсталирам форума и копирам каквото има в него. Така се получават два еднакви отделни сайта, а след този момент стават различни като съдържание. Минус е, че губим трафика ако има такъв от google.com, част от хората няма да знаят за промяната и ще останат на старото място, част ще пишат в новото. Плюс за OwnerBG е че ще има форум с мнения, индексиран от google.com. Честно си казвам този вариант не ми харесва, защото:
- част от хората няма да пишат на нито едно от двете места
- има дублирано съдържание и на практика хората, особено Scyther, ще се почувстват, че някой им е взел част от тях за собствено ползване
- получава се ненужно пъпкуване и съответно объркване у хората :)

Ето това са нещата, погледнати обективно.  *drink5*

 Додо,направо прехвърляй кво можеш,квот не можеш не прехвърляй,остави му го на оунъра за спомен.
     значи,когато се прехвърляше форума от скитъра,на оунъра,не бе проблем да не се прехвърли инфото,както и не бе проблем да се пререгистрират всички отново,НО СЕГА Е ПРОБЕМ?
    давай новия форум и да се регистрираме и да не си губиме времето тук повече.
  анкетата не бе ли достатъчна?
 аз лично предпочитам да се пререгистрирам в вашия сайт и всичко да почне наново,отколкото да си губя поредния ден с обяснения с оунъра.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Промених едно нещо във fimoti.com и трябва да мине малко време и утре на прясна глава ще видим какво ще правим.

acen1975

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 278
  • Карма: +121/-92
  • Респект: +63
    • Профил
Промених едно нещо във fimoti.com и трябва да мине малко време и утре на прясна глава ще видим какво ще правим.

ОК,бърза работа-срам за майстора.

elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
Асене, какво правиш ти с тези хора, та те обичат и ти вярват толкова ?! Представяш ли си да се окажеш в грешка?! Не ми се мисли!

чи-чов-ци

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 540
  • Карма: +82/-5
  • Респект: +369
    • Профил
 Гласувам за fimoti.com. За мен това е начинът да отпаднат някои съмнения, да отшумят напрежението и обидите и да продължаваме напред. Че то така ще вземем да пропуснем някое събитие на имотния пазар, например продажбата на една известна къща  :).
 Между другото, тази сутрин не можах да вляза тук чрез fimoti.com.
  Приятен ден!

 П.С. Всъщност влизането явно става само през google. Нещо не съм разбрал, сори.
« Последна редакция: 17 Май, 2010, 09:20:24 от чи-чов-ци »

OwnerBG

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
  • Карма: +62/-62
  • Респект: +53
    • Профил
    • Списание за хората, имотите и проблемите
Уф как ме мързи да пиша но ще трябва, за да изясним открито нещата:

а) "смяна на името" - аз ще пусна хостинг за fimoti.com, ще инсталирам форума и там и ще направя необходимото преходът да стане незабележимо за потребителите, в това съм специалист. За целта обаче ни трябва и името "forum.sobstvenik.com". Плюс за всички - няма да забележат промяна, освен че вече горе ще им седи fimoti.com. google.com е индексирал вече 200 страници от форума той си знае работата и ще преиндексира новото място. Минус за OwnerBG е че така губи един поддомейн за благото народно и ако иска да си има точно това име за форум на бъдещия сайт - няма да може. Има един вариант да следя (това може) докато идва трафик върху старото име и като стане 0 да му го върнем. Минус за него е и това, че така няма да има форума като част от сайта си.

б) "клониране" - пускам хостинг за fimoti.com, инсталирам форума и копирам каквото има в него. Така се получават два еднакви отделни сайта, а след този момент стават различни като съдържание. Минус е, че губим трафика ако има такъв от google.com, част от хората няма да знаят за промяната и ще останат на старото място, част ще пишат в новото. Плюс за OwnerBG е че ще има форум с мнения, индексиран от google.com. Честно си казвам този вариант не ми харесва, защото:
- част от хората няма да пишат на нито едно от двете места
- има дублирано съдържание и на практика хората, особено Scyther, ще се почувстват, че някой им е взел част от тях за собствено ползване
- получава се ненужно пъпкуване и съответно объркване у хората :)

Ето това са нещата, погледнати обективно.  *drink5*

 Додо,направо прехвърляй кво можеш,квот не можеш не прехвърляй,остави му го на оунъра за спомен.
     значи,когато се прехвърляше форума от скитъра,на оунъра,не бе проблем да не се прехвърли инфото,както и не бе проблем да се пререгистрират всички отново,НО СЕГА Е ПРОБЕМ?
    давай новия форум и да се регистрираме и да не си губиме времето тук повече.
  анкетата не бе ли достатъчна?
 аз лично предпочитам да се пререгистрирам в вашия сайт и всичко да почне наново,отколкото да си губя поредния ден с обяснения с оунъра.

Драги Асене, защо не си извадиш възпитанието от това тъмно място в което си го заврял и да се успокоиш.
Твоите лични предпочитания и финансови намерения ги видяхме.
Ама ние не сме борса.
Та да ни светкаш накъде да вървим.
До твоята професионолна намеса на досадник и мърморко, даже острите съфорумци усетиха удоволствието от спокойната дискусия.
И се наложи два дни да се плямпа какъв продажник и какво ли не, се оказвам.
Та времето ще покаже. На него акъл не можем да даваме.
Разделянето на два еднакви форума ще покаже и на всички нас какво всъщност търсим в нета.
Информация и помощ или избиване на комплекси.
Едва тези дни усетих реално и движението на нещата зад кулисите.
За голямо мое учудване, разговарях с хора които имат една позиция по страниците и съвсем друга при разговор.

И да уточня за последно.
От самото начало Додо2 има пълен контрол над сайта и се справя блестящо.
По никакъв начин не съм искал от него каквото и да било спекулирайки със собственоста на домейна.
Нощес обсъждахме различни морални и технически възможности на лични и му имам безрезервно доверие.Съгласявам се да дам разрешение за промени каквито е нужно за да се изпълни решеното.Остана той да прецени как да стане и на кой евентулно трябва да се изпрати мейл за да се потвърди промяна.
Идеята е тук да остане историята на форума за да можем да се върнем лесно и безболезнено.

п.п.
Вчера имах 4 обаждания с предложения за подкрепа /финансова/ като едното беше от един от най големите портали в страната.Така че явно има нещо в нашата идея което привлича лешоядите.Но това нещо ще го има докато сме заедно, даже и непонасящи се.
Така че да му мисли Скитъра.
Моят проблем се разрешава от развитието на нещата.
След малко ще се наложи да изчезна, но ви моля да не ме изяждате напълно.
Налага се да се поразходя с едни хора които също смятат че има нещо в нашата страна, заради което си заслужава да похарчат парите си.
А идексациите от гугъл не са капитал заради който си заслужава да се развихрят страсти.
Е ако не са нужни за управляващото дружество де.
Подбрани статии за собственици на имоти.http://www.sobstvenik.com/
За купувачи и продавачи си има други места.
Балкански рекорд за „Най-много хора правещи заедно Български мартеници за 5 минути“ http://www.babamartaworld.com/


                                                                OwnerBG

Don

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 25
  • Карма: +6/-0
  • Респект: +3
    • Профил
Додо,

явно че оунъра няма да се съгласи да си предостави поддомейна.

За да не се губи време в преговори с него, които са предварително обречени,
направо прехвърли информацията на fimoti.com.

Всеки от тук пишещите е наясно с нещата и ще се пререгистрира във
fimoti.com, а другия форум му го остави на оунъра с добри благопожелания.

В крайна сметка стария форум на скитъра също остана, но сега всички са тук,
така и след няколко дена всички ще са във fimoti.com, a ако някой блуждаещ
попадне на forum.sobstvekik.com здраве де е.

Не губи време, защото участниците започват да се отказват и началната идея може да замре.

Don

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 25
  • Карма: +6/-0
  • Респект: +3
    • Профил
И още нещо забравих - не оставяй барбарона да си тръгне заради едно мнение на анонимен участник. Той също полагаше големи усилия подобно на теб и ще бъде жалко ако не се върне.

nearvana

  • Гост
Уф как ме мързи да пиша но ще трябва, за да изясним открито нещата:

а) "смяна на името" - аз ще пусна хостинг за fimoti.com, ще инсталирам форума и там и ще направя необходимото преходът да стане незабележимо за потребителите, в това съм специалист. За целта обаче ни трябва и името "forum.sobstvenik.com". Плюс за всички - няма да забележат промяна, освен че вече горе ще им седи fimoti.com. google.com е индексирал вече 200 страници от форума той си знае работата и ще преиндексира новото място. Минус за OwnerBG е че така губи един поддомейн за благото народно и ако иска да си има точно това име за форум на бъдещия сайт - няма да може. Има един вариант да следя (това може) докато идва трафик върху старото име и като стане 0 да му го върнем. Минус за него е и това, че така няма да има форума като част от сайта си.

б) "клониране" - пускам хостинг за fimoti.com, инсталирам форума и копирам каквото има в него. Така се получават два еднакви отделни сайта, а след този момент стават различни като съдържание. Минус е, че губим трафика ако има такъв от google.com, част от хората няма да знаят за промяната и ще останат на старото място, част ще пишат в новото. Плюс за OwnerBG е че ще има форум с мнения, индексиран от google.com. Честно си казвам този вариант не ми харесва, защото:
- част от хората няма да пишат на нито едно от двете места
- има дублирано съдържание и на практика хората, особено Scyther, ще се почувстват, че някой им е взел част от тях за собствено ползване
- получава се ненужно пъпкуване и съответно объркване у хората :)

Ето това са нещата, погледнати обективно.  *drink5*

моето мнение:  Клонирай форума. Едва ли ще има много които ще пишат в стария форум - виж резултатите от анкетата. Ако оунъра иска да избегне дублирането може да направи жест и да заличи съдържанието в forum.sobstvenik.com.  После да си ползва домейна както иска ...

поздрави

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Няма разбира се, сигурен съм че не ми се е разсърдил barbaron, аз само попитах как е по-добре  *drink5*

Както и не мога все още да разбера идеята на OwnerBG и ще си питам докато не каже :)

Аз това което написах като план (смяна на името и пренасочване на сегашното към новото) ми се струва естественото, но може нещо да пропускам?

А fimoti.com съм го регистрирал анонимно, така че бизнес хиените ще се обаждат на арменския поп. Уважавам капитализма, но не понасям разни хора, които във всяко нещо виждат кинти (тук визирам "един от най-големите портали", къде ми е повръщащото човече). Форум с такава големина не хаби особени ресурси, че да има нужда от финансова подкрепа. Аз вече съм я предоставил лично, а ако има нужда от помощ ще кажа.

Сега виждам написаното от OwnerBG и пак не съм наясно докрай:
Цитат
Съгласявам се да дам разрешение за промени каквито е нужно за да се изпълни решеното.Остана той да прецени как да стане и на кой евентулно трябва да се изпрати мейл за да се потвърди промяна.
Идеята е тук да остане историята на форума за да можем да се върнем лесно и безболезнено.

Ако направим както съм писал по-горе и запазя архив на състоянието в момента на смяната, това ОК ли е (т.е. ако OwnerBG има съмнения че форумът на новото място ще бъде прецакан в един момент подобно на imoti.net, ще може да се възстанови в сегашното място за рестарт)? Но междувременно да си бъде пенасочен forum.sobstvenik.com към fimoti.com?

 *flower2*

koganev

  • Гост
Асене, какво правиш ти с тези хора, та те обичат и ти вярват толкова ?! Представяш ли си да се окажеш в грешка?! Не ми се мисли!

За обичане... де да знам...  да не ме разбере погрешно, ама нямам чувства към него.  :-[
Обаче ракията съм я прелял, запушил съм я, надписал съм я, пазя я...

Прогнозите са си прогнози - не един ще се харесат, на друг - не. А на мен ми се ще все пак да ги прочета, пък да видим дали ще повярвам.

Обаче да ми пречат да ги прочета е недопустимо. Рязък бил, апокалиптик бил, вестници четял... - толкова ми е писнало да чета лаишки психопортрети, че ги подминавам директно. Но анализите ги чета, аргументите се напъвам да ги разбера, трудните думи ги търся с преводача, а пропуските в правописа само ме плашат да не би да съм разбрал нещо погрешно.

Всеки греши. Но най-голямата грешка е да не правиш нищо от страх да не сгрешиш. Тук са се събрали хора, които изразяват активна позиция, имат смелост да споделят знания и опит, да направят аргументирана прогноза. За мен това е от полза.


Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Здравей Скитър!

Получава се естествения и принципен завършек на едно добро дело. Този форум е тук, благодарение на теб. Въпреки люшканиците насам-натам. Въпреки отстояване на моменти на принципи с безпринципни методи. Важното е, че нещата лека полека се нареждат. Форумът да остане единен, наистина е най-важното. Нито вариантът ти да си направиш нов сайт отново, както мислеше, нито да има 2 паралелни форума, както предлага Оунър, е добър. Поне, не в този момент. 

Аз продължавам да стоя зад думите си, че Оунър е стойностен човек. Не ми е дал повод, да мисля за обратното. Ползва се от уважението на много хора тук. Мисля, че е редно, след всичко станало, да му се извиним, всички. Поставяйки се на негово място, претегляйки без емоции нещата, мисля че всеки би установил, че така е редно и правилно.

От мен - Оунърче, ИЗВИНЯВАЙ!

Що се отнася до модераторите.

Аз наистина, бях взела всичко много присърце. Макар, че работата ми е на компютър, през тези дни, правех всичко възможно, да не отсъствам много. Стараех се, да съдействам, както мога и разбирам, за постигане на добра среда и хармония тук, а не стерилност.

След...

Цитат
Цитат
Muza написа:
Скитър,
Благодаря , но аз не ставам за модератор. За това, отдавна съм си дала сметка.


Една от причините да не скачам много срещу модераторите в имоти.нет е точно тази.

Вероятно си права Muza, но дали си даваш сметка, че и аз не ставам за Admin?!.. Както казах, идеята не е моя. Просто регистрирах един безплатен форум и се надявах да помагате. До тук - добре. Има желаещи да помогнат, има идеи как да стане и да се преместим на по-сигурно място, но без труд няма как да стане. Оунър е прав, че голям таралеж си сложих в гащите. И барбарон уморен ми се вижда. Ето защо пуснах темата за модериране и администриране. Не е проста работа да се дадат едни джобни и свободата да възтържествува. Иска ежедневен труд и внимание, че сахиби колкото щеш... На всичкото отгоре - не разбирам от тази работа.
Но не е важно дали и как ще успявам, важното е идеята за свободния форум да просъществува.
Естествено, на сила хубост не става, но трябва някой да върши работата. Затова чакам предложенията Ви.
Лека нощ!.
Scyther


... беше за мен въпрос на чест, на принцип и съпричастност, да приема временно.

На доста места вече написах и тук, че не ми е добре, да съм модератор, но докато се нареди всичко, ще изпълнявам тази роля най-съвестно. Макар и без модераторския панел. Има си хиляди начини за това.

Затова, и тук много ясно и категорично искам да напиша - аз не искам да съм модератор!!!

За Барба - гласувахме за него. Не виждам причина да не бъде модератор. Всеки си дава сметка, че в другия форум е действал съобразно концепцията на собствениците. Тук, нали вече е друга? Освен това, се стигна до нещо много хубаво. След искри между него и Невидимко, двамата взаимно се извиниха. Което пък говори за тяхната воля и сила.

Хубав ден!  *drink5*





Imotenbalon

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 187
  • Карма: +36/-5
  • Респект: +18
    • Профил
Хора , Предлагам да съберем пари за хостинг, за да не натоварваме додо освен с администрация и с допълнителни разходи.

Ownera, ако няма користни цели, да дъде съгласие да се прехвърли форума в fimoti.com и да не дели форумците на 2 - анкетата показва какво е желанието им :)





BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил

Ако направим както съм писал по-горе и запазя архив на състоянието в момента на смяната, това ОК ли е (т.е. ако OwnerBG има съмнения че форумът на новото място ще бъде прецакан в един момент подобно на imoti.net, ще може да се възстанови в сегашното място за рестарт)? Но междувременно да си бъде пенасочен forum.sobstvenik.com към fimoti.com?

 *flower2*

Ами ОК е разбира се, довери се на инстинкта си на кои хора да вярваш, помисли си логично кой какви ползи има/би имал и действай. Аз не бих загубил един Асен и един Барбарон и за 2 хиляди "Филип-овци" от чиито постове нищо не научавам и нямам и грам полза (като познание става дума). Чудите се някои хора защо са "търсени"? Ами има защо.
I say what I do and do what I say.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Хора , Предлагам да съберем пари за хостинг, за да не натоварваме додо освен с администрация и с допълнителни разходи.

Ownera, ако няма користни цели, да дъде съгласие да се прехвърли форума в fimoti.com и да не дели форумците на 2 - анкетата показва какво е желанието им :)

Dodo писа, че не му е проблем за сега. Иначе е достатъчно да публикува IBAN  на банкова сметка, това е най-малкия проблем.

Додо действай, ако има нужда от финансиране, публикуваш банкова сметка. Важно е прехвърлянето да стане възможно най-бързо...

П.П. Обсъждането на тези въпроси го правя само публично. Нарочно не пиша на никого на лична, за да може мненията ми (няма значение важни или не) да бъдат виждани от всички. Така се избягва елемента "интрига". Слава Богу, едно Интернет начинание изобщо не е скъпо (за това, което целим) и не е нужно като политиците да обслужваме интереси за да сме "на власт". Ако се появят все пак финансови нужди, Асен ви писа, че е насреща, аз - също. Даже и никой друг да не участва, а то няма да е така.
« Последна редакция: 17 Май, 2010, 11:44:31 от BulCan »
I say what I do and do what I say.