Автор Тема: Света,шистовия газ и България.  (Прочетена 34850 пъти)

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Света,шистовия газ и България.
« Отговор #45 -: 18 Януари, 2012, 00:38:03 »
0
Аз преди 24 часа нали ви казах какво ще се случи с шистовия тавозинка в БГ?

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Света,шистовия газ и България.
« Отговор #46 -: 18 Януари, 2012, 10:22:09 »
0
Аз преди 24 часа нали ви казах какво ще се случи с шистовия тавозинка в БГ?
А можеш ли да кажеш какво ли е станало, че след като всички знаем за дълбоката, съдбовна (но несподелена) любов, която питае ББ към Америка, изведнъж рязко, решително и давайки сигнали, че ангажира собствената си личност, той бие отбой.
Вярно е, той и пред Брюксел сече глава, ама го прави без видим ентусиазъм, щото просто няма как.

И изведнъж от днес за утре, изневиделица се издават ясни сигнали, които дори напоително и режисирано изтичат в медиите, че той лично е набил обръчите на най-важните си министри, "поема отговорност" и рязко обръща курса.
При което на всички за пореден път става болезнено ясно, че тук цари пълен хаос и безхаберие в уредба и взимане на решения. А е известно кой отговаря за реда.

Какво се случи ?!

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Света,шистовия газ и България.
« Отговор #47 -: 18 Януари, 2012, 11:38:10 »
0
Караме кораба на зиг-заг,  според вятъра, както винаги.

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Света,шистовия газ и България.
« Отговор #48 -: 18 Януари, 2012, 12:11:20 »
0
Това за кораба го знаят всички.
Едни го приемат за мъдрост и сила, други го  карат на присмех. Комуто както изнася.
Аз те соча теб!
Каза нещо, което както обикновено звучеше: Знам, ама няма да ви кажа, а и пет пари не давам, кой какви причини ще измисли за моето мълчание.
Тъпи сте и за вас - толкова.
Вярно, спомена за 10 години, но не съм сигурен, знаеше ли нещо или просто си избра хубаво, кръгло число.

Да, но то взе, че се случи буквално на утрешния ден. Няма гаранция, че ще трае  10 години (както го каза), но въпросът е сериозен, а ти почти позна и случката все пак налива вода в твоята мелница.

Мотивът: народът не го ще, следователно налагаме мораториум, е сладък, ама не хваща дикиш!

Някой ден ще стане ясно, но усещам, че няма да е сега.

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Света,шистовия газ и България.
« Отговор #49 -: 18 Януари, 2012, 13:48:44 »
+1
Начев, пътя към ада е постлан с добри намерения, брато!
Аз не им вярвам, че са се отказали. Печелят време и мислят по въпроса как да ни изгърбят, тва е! Тук са заложени такива пари и интереси, че не им пука за здравето на некви си цървули недоволни!   

Мое да ни метнат на върбата например с метода, че ще използват  некъв друг, безопасен. Върви, че разбери дали е друг.
Обаче, аз съм сигурен, че засега нямат друг (евтин за тях) метод, освен хидравличния (с химия) удар. Ако имаха, щяха да го използват и Франция нямаше да забрани сондажите. Франсетата мноу се грижат за гъзеца си, тъй, че мое да им са верва. Щом те не го искат, начи е кофти работа.
При тръбния сондаж има механично пробиване с абразивна глава до кухините с нефт и газ, а химикалите се просмукват навсякъде в слоевете по вертикала, минаваики през подпочвени води се смесват с тях и коктейла е готов.
Преди време съм чел  USA публикации, че в БГ имаме залежи, но поради дълбочината (над 4км. надолу)  и липсата на модерен метод ние не моем да ги ползваме. Данните беха от рентгенови и  инфраред снимки от техни спътници.  Тъй, че отдавна са фърлили око насам и си действат без мноу шум.
Само не требва да се огъваме, брато. За нас пак ще е скъп газа, други ще прават пари с цената на нашто здраве, щот те пият вода от Алпите, а аз, ти и наште хора    от замърсената......имам си една любима чешма-извор горе на Беклемето. Дето и да пътувам, минавам оттам да си пийна, мноу е готина. По-надолу има чудесно биволско млеко и сладко от боровинки.... Та мисълта ми е, че ша ни  я сасипат хубавата вода теа гьотсурати алчни ненаяли се!              (гьот на тур. език =задник)

 Минералната и тя нема да мине метър, ми е мисълта!

Не търси морал там, дето го не е имало никога. Познавам отблизо некои екземпляри от средното и от високото управленско ниво и моа да ти кажа, че меня със сичките ми прегрешения, спокойно мое да ме канонизират за светец, баси......(St. Darkside)

П.П. На тая чешма 2010-та, юли месец на връщане от Пловдив (имах обекти там), докато пиех вода, усетих, че некой ма гледа. Обърнах са, и кво да вида: вълк! Голем красавец, синеочко, на не повече от 7до 8 метра от меня. Гледа ме втренчено и не мърда, не мига....и аз не мърдам. Зех да му говора: споко, браточка, пия и бегам (в буквалния смисъл), па той само дет не проговори, ма му усетих мисълта "аре, ако ша пийш, пий, щот съм мноу жаден....и гладен, та ми е нервно, брато! Имаш бонус полвин минута!"
Доналях си термоса, дадох бавно на заден, докопах дръжката на вратата, скочих на седалката и дим да ма нема!
На вълк и политик вера да немаш, квото и да обещават, тва ми е мисълта!
« Последна редакция: 18 Януари, 2012, 17:06:35 от darkside »
Ас съм българче.......

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Света,шистовия газ и България.
« Отговор #50 -: 18 Януари, 2012, 14:17:03 »
0
Начев, пътя към ада е постлан с добри намерения, брато!
Аз не им вярвам, че са се отказали. Печелят време и мислят по въпроса как да ни изгърбят, тва е! Тук са заложени такива пари и интереси, че не им пука за здравето на некви си цървули недоволни!   
Натам вървят нещата, а и хубаво си го рекъл.
Общоевропейски регламент и ако ще се добива, то нека  първо е в Германия и Франция, чак тогаз и при нас, че на местните серсеми вяра не може да се има.

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Света,шистовия газ и България.
« Отговор #51 -: 19 Януари, 2012, 02:00:19 »
-1
По принцип всяко лято ходя да бягам към една местност с денивелация от 400 м надморска височина, а като дължина 6-7 км. - т.е. стръмничко е.

Бягам по асфалст и се засичам с часовник всеки ден. Като махнем тъпнарите, които са решили да си возят задника до горе с коли и аз постоянно трябва да влизам почти в храстите.

Махаме и тъпанарите дет' са решили да си изведат кучетата без каишка и намордник и като видят някой да бяга, има породи, които тръгват да ме хапят по краката, всичко останало е 6+.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Т.е. в местността нагоре докато бягаш, има жълт кантарион и една камара билки. Също така често съм виждал сърни, които веднага се скриват, но са любопитни.

Докато бягам нагоре или надолу, почти винаги засичам на асфалта един вид бръмбър, който навремето наричахме на жаргон "рогач". Той е бавно подвижен. Винаги спирам бягането и го вземам с едно листо от дърво и го махам от асфалта, понеже поредния "турист" с кола/велосипед или пеша ще го прегази. Т.е. мятам го на 5 метра извън асфалта в гората, защото ще го утрепе някой тъпанар, тръгнал на "излет".
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Птички пеят нон-стоп и катерички се премятат по клоните по клоните на дърветата.

Неземна красота е!
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Пия вода горе на баира като отида и после като бягам надолу на една друга чешма. Т.е. 2 пъти.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Последния път без малко да стъпча едно змийче ( смок ) мисля, че беше и едва не се почупих докато в последния момент докато стъпвам от 20 санта вече височина и чак тогава го видях. Докато си мръдна крака, за да не му скоча отгоре, почти щях да се почупя да обръщам крака си в последния момент. Беше бебе ( около 10 сантиметра ) и едва се усукваше още, демек се учеше да ходи още.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Това ви е Природата, Водата и Храната! Пазете я!

Чиърс!  *drink9* *drink10* *drink11* *drink10* *drink9*

koganev

  • Гост
Re: Света,шистовия газ и България.
« Отговор #52 -: 19 Януари, 2012, 02:45:34 »
+2
Не знам дали говорите за България, когато се превъзнасяте толкова лигаво по красотите на татковината. Вероятно... Но все пак БГ е най-мръсната и най-занемарената държава, която съм виждал. Щели дани замърсят - че то повече от това може ли?
Земеделието ни е най-отровното в ЕС. Продукцията ни е пълна скръб откъм химия и пестициди, заради абсолютно безконтролното торене с кой каквото чул от съседа. Никакъв хидравличен удар не може да я развали повече. И то където изобщо има земеделие, че май вече над половината от земята е занемарена.
Най-болни сме в ЕС. Щели да ни разболеят - колко лоши хора... Абе вие за коя държава наистина говорите? За същта, в която през ден умираха родилки и деца си отиват от вадене на сливици ли? За държавата, в която средната продължителност на живота е малко над пенсионната възраст ли? Преди коледа шефа на дърводелната ми се задави на работа, след почти 5 часа агония най-накрая лекрите се решили да му помгнат и му скъсали хранопровода. След още ден и половина, през кето време никой не искал да го погледне, понеже бил на умирачка, все пак срещу заплащане се намерил екип, който да го оперира и да го позакърпи... Сега се храни през тръба и сваля по 15 кг. на месец, а той си беше хилав и преди. И вие се кахърите за "Шеврон"... Горките.
За какви чисти местенца си измисляте легенди - ами нали, за да стигнете до тия оазиси, трябва да минете през цялата лайнарщина и да издишате облаци отрови и прахоляци...

Не ми пука дали ще правят сондажи или не - така или иначе държавата си отива. Бизнесът не може да издържи на тези цени на горивата, на малоумието на законотворците, на тъпанарщината на ВУЗ-овете... Продукцията ни е шит, не става за износ, няма вътрешно потребление, а такива гиганти като"Шеврон", които уж имали тайни планв как да ни изтребят и да ни изпомпят ресурсите, ни подминават от 23 години и сега, когато се излъгаха да дойдат, ние (вие) ги прогонихме, че и се радваме... Пука им на шмайзера - утре ще идат да бомбират в Румъния, кето си е все едно в Добруджа, ание ще купуваме завинаги най-скъпите и най-некачествните горива от братска Русия.  А без бизнес - светлто бъдеще чука на вратата. Ще живете в една мръсна, бедна, болна, глупава държава, ще тровите децата си с чипс, снакс, школадови вафли с по 27 Е-та, но пък няма да търпите разни капиталисти да ви тровят водата - най-хубавата на света. О, Боже...

Лошите хора искат да ни отровят - тва е толкова тъпо. Сякаш "Крафт, Якобс, Сушард" не искат... СЯкаш "Филип Морис" не искат... Сякаш "Монсанто" не искат...  Сякаш "БМВ" и "Лукойл" не искат, тецовете и те не искат... КОй не ви трови, че сте седнали да се радвате? Колко пречиствателни станции за питейната вода има у нас, че сте седнали да се самозалъгвате, че пиете чиста вода? Или за вас е важно каква вода пиете само докато минавате през Беклемето или докато тичате покрай някоя ромоляща балканска рекичка? 

 Каква природа, каква вода, каква храна - ние живеем в клоака! Нас всеки ни трови. Статистиката на заболяванията е ужасяваща! Или това е друга работа, а? Загвор ли е? Искат даниизлъжат...

Проучването не е забранено никъде по света. Единствено в страната на глупаците проучванията са страшно нещо.

...

Не ми се редактира - лаптопчето ми е за боклука. Което ме подсеща за проблема с боклка в БГ и колко мъдро сме го решили и как изобщо не си изхвърляме боклуците навсякъде и избщо колко ни е чистичко, аонзи гадове искат да ни изцапат.


Извинявайте, но аз не мога да заплача с вас... Ще погледам тенис и ще пия едно японско, а от Шеврон да го духат.
« Последна редакция: 19 Януари, 2012, 02:51:55 от koganev »

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Света,шистовия газ и България.
« Отговор #53 -: 19 Януари, 2012, 05:22:44 »
-1
Не знам дали говорите за България, когато се превъзнасяте толкова лигаво по красотите на татковината. Вероятно... Но все пак БГ е най-мръсната и най-занемарената държава, която съм виждал. Щели дани замърсят - че то повече от това може ли?
...
Извинявайте, но аз не мога да заплача с вас... Ще погледам тенис и ще пия едно японско, а от Шеврон да го духат.

Това черничкото ти го болдвам, за да провериш в коя държава в Европа има най-голямо разнообразие на флора и фауна като биологични видове и разнообразие?

Предполагам, защото сме "най-замърсени/най-мръсни" и прочие, а при "чистите" държави отдавна вече не вирее нищо? ( риторично ).
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Относно прехласването ти по Белгия ( Брюксел ), провери в коя европейска столица/държава пият най-мръсната вода в Европа. Демек трябва да си луд, за да НЕ си купиш уиски оттам, защото, който пие вода от чешмата им го пиши пукнал.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Кефите ме кат' вземете да мятате едни такива .... "диагнози" най-общо да се изразя! Дет' висят из въздуха кат' "аксиоми", без никакви факти насреща. Факти бол, стига някой да иска да ги прочете по докладите на ООН, Уницеф, Юнеско и прочие.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Дано ви "олеква" като се изхрацате върху Българската Природа! И сполай, за което! Също знам, че думата "извинявайте" е непозната в речника ви за помията, която изля.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
П.П. Като намериш държава с по-голямо био-разнообразие от нас в Европа - ела и ми се обади. Ще те черпя с едно виски от 250 евра, дет' се напъна ( смигам ).  *drink9* *drink9* *drink9*
« Последна редакция: 19 Януари, 2012, 05:37:59 от marandi »

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Света,шистовия газ и България.
« Отговор #54 -: 19 Януари, 2012, 08:33:09 »
0
П.П. На тая чешма 2010-та, юли месец на връщане от Пловдив (имах обекти там), докато пиех вода, усетих, че некой ма гледа. Обърнах са, и кво да вида: вълк! Голем красавец, синеочко, на не повече от 7до 8 метра от меня. Гледа ме втренчено и не мърда, не мига....и аз не мърдам. Зех да му говора: споко, браточка, пия и бегам (в буквалния смисъл), па той само дет не проговори, ма му усетих мисълта "аре, ако ша пийш, пий, щот съм мноу жаден....и гладен, та ми е нервно, брато! Имаш бонус полвин минута!"
Доналях си термоса, дадох бавно на заден, докопах дръжката на вратата, скочих на седалката и дим да ма нема!
На вълк и политик вера да немаш, квото и да обещават, тва ми е мисълта!


 Дарксайд знам я тая чешма горе след върха ако отиваш към Троян (имах един период в живота дето много пътувахме из татковината с един френд дето мадамата му беше от Троян и нали се сещаш, че накъдето и да отивахме, всички пътища минаваха през Троян, за Варна, за Бургаз, няма значение все през Троян и все с преспиване. той при мадамата а аз се блатех из басейните на Чифлика и си ссмучех вечери балканска ракийца). И сега като тръгна да ходя нанякъде и минавам на близо все така си строя маршутите да мина оттам и винаги пия кафе на кръчмето с каруцата малко по- надоло, чудна гледка има от там към планините. Благодарен съм ти че ме подсети да се разходя тия дена натам, там и ски може да се карат, има една лека пистичка. Е заради такива места обичам България и никак не съм съгласен с Коганев, че е лошо място за живеене, тия пък там във Фландрия са я много втасале отвсякъде. Макар, че разказа му за уискито ме изкефи максимално, признаваам го за майстор на късия разказ, не споделям тоталното му черногледство за бъдещето на БГ, зависи от коя страна гледаш на живота, ако сега си тръгнал да правиш пачки, да възможностите са ограничени, но ако вече си решил да си починеш, не е толкова лошо, на мен така ми се струва.

nearvana

  • Гост
Re: Света,шистовия газ и България.
« Отговор #55 -: 19 Януари, 2012, 09:09:10 »
0


Проучването не е забранено никъде по света. Единствено в страната на глупаците проучванията са страшно нещо.



Koganev,  доколкото знам забраната се отнася до технологията fracking а тя се използва както за проучването така и за добива на шистов газ.

Това че всичко е вече замърсено не означава че трябва да продължаваме в същия дух.  Един допълнителен коктейл нездравословна химия може да означава още 2% болни хори. Според мене не си струва!  За чий им е на франсетата шистовия газ като продават минералната вода по-скъпо? Не ти ли прави впечетление как хората в европа са се луднали на тема здравословно хранене, органични храни и какъв бум има в тази индустрия. Това е страхотна ниша за БГ икономиката, защото има мноого незамърсени местенца в БГ.
Пречиствателните станции си имат списък със съставки които контролират и допустимите концентрации. Ама за повечето замърсители просто нямат пределни норми и въобще не ги следят. Гледах два филма за водата в германия - пестициди, тежки метали ... ужас. Едва ли в Белгия е много по-добре.
Бизнеса с филтри за водата също процъфтява ... ама не тия смешните Брита дето не правят нищо.

поздрави!
да ти е сладко уискито ... вземи си минерална вода към него

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Света,шистовия газ и България.
« Отговор #56 -: 19 Януари, 2012, 10:01:09 »
0
Не знам дали говорите за България, когато се превъзнасяте толкова лигаво по красотите на татковината. Вероятно... Но все пак БГ е най-мръсната и най-занемарената държава, която съм виждал. Щели дани замърсят - че то повече от това може ли?
Земеделието ни е най-отровното в ЕС.
Извинявайте, но аз не мога да заплача с вас... Ще погледам тенис и ще пия едно японско, а от Шеврон да го духат.
Коганев, мноу си ми симпатичен, брато! Само един съвет имам: пий японското преди да пишеш, а не след тва, щото последния ти пост си е жив разстрел! Мноу си лют бре?!
В населените места, дето нашего брата е поизцапал си прав, но извън тях  природата е уникална, браточка!
А вЕмирствата, а и не само там,  БГ мин. вода струва от 3$ нагоре.....виждал съм цена до 8$ бутилката. Бензина е в пъти по-евтин. 
А Шеврон вместо "да го духат" (интересно предложение, аз не съм противник на духането, напротив!) по-добре да използват некакъв по-малко отровен метод. Щото подпочвените води са свързани и мащаба на евентуално замърсяване ще е мноу голям.
Ас съм българче.......

koganev

  • Гост
Re: Света,шистовия газ и България.
« Отговор #57 -: 19 Януари, 2012, 10:12:05 »
0
Няма да използват никакъв метод - забранено е да се проучва за шистов газ и за каквото и да е. Пък и Шеврон си имат достатъчно работа и без да копат в насраната ни родина. Заговорът за заробването ни беше осуетен от супер Бойко.
Не заставам зад извличането на газ от почвата, нито срещу него. Заставам зад позицията на избор, а не на решение от ББ и покорство и лакейство от всички останали. Народът не искал ... колко патетично. Народът ако знаеше какво иска... ехее, къде щяхме да сме.

Това, че е кенеф държавата ни, не ме радва изобщо. То е констатация, която ме убива, съсипва ме като несподелена любов. Всяко завръщане ми коства кичур нови бели жички по оредялата ми коса. И аз познавам кътчета, за които нямам думи и способности да разкажа и мога само да им се наслаждавам. И аз искам да отида на Дженевра, на Слънчева поляна, да дишам боровия въздух и слушам гората. Да посрещна изгрева и да погледам скачането на първите пъстърви, докато омарата леко се движи нагоре по склона...

Евгени Дайнов перефразира Джими Хофа много успешно с израза "крайно време от България да се махнат всички българи и на тяхно място да се поставят някакви хора". Хора!
« Последна редакция: 19 Януари, 2012, 10:37:03 от koganev »

чи-чов-ци

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 540
  • Карма: +82/-5
  • Респект: +369
    • Профил
Re: Света,шистовия газ и България.
« Отговор #58 -: 19 Януари, 2012, 10:29:58 »
0

  Аршинът, аршинът.... Ок, спря се проучването, защити се природата - приемам, че е с добри намерения, чудесно / говоря сериозно /. Сега да видим какво ще се случи с измененията в Закона за горите и криещото се в тях потенциално мазало.

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Света,шистовия газ и България.
« Отговор #59 -: 19 Януари, 2012, 10:32:11 »
0
Не знам дали говорите за България, когато се превъзнасяте толкова лигаво по красотите на татковината. Вероятно... Но все пак БГ е най-мръсната и най-занемарената държава, която съм виждал. Щели дани замърсят - че то повече от това може ли?
Земеделието ни е най-отровното в ЕС. Продукцията ни е пълна скръб откъм химия и пестициди, заради абсолютно безконтролното торене с кой каквото чул от съседа. Никакъв хидравличен удар не може да я развали повече. И то където изобщо има земеделие, че май вече над половината от земята е занемарена.
Най-болни сме в ЕС. Щели да ни разболеят - колко лоши хора... Абе вие за коя държава наистина говорите? За същта, в която през ден умираха родилки и деца си отиват от вадене на сливици ли? За държавата, в която средната продължителност на живота е малко над пенсионната възраст ли? Преди коледа шефа на дърводелната ми се задави на работа, след почти 5 часа агония най-накрая лекрите се решили да му помгнат и му скъсали хранопровода. След още ден и половина, през кето време никой не искал да го погледне, понеже бил на умирачка, все пак срещу заплащане се намерил екип, който да го оперира и да го позакърпи... Сега се храни през тръба и сваля по 15 кг. на месец, а той си беше хилав и преди. И вие се кахърите за "Шеврон"... Горките.
За какви чисти местенца си измисляте легенди - ами нали, за да стигнете до тия оазиси, трябва да минете през цялата лайнарщина и да издишате облаци отрови и прахоляци...

Не ми пука дали ще правят сондажи или не - така или иначе държавата си отива. Бизнесът не може да издържи на тези цени на горивата, на малоумието на законотворците, на тъпанарщината на ВУЗ-овете... Продукцията ни е шит, не става за износ, няма вътрешно потребление, а такива гиганти като"Шеврон", които уж имали тайни планв как да ни изтребят и да ни изпомпят ресурсите, ни подминават от 23 години и сега, когато се излъгаха да дойдат, ние (вие) ги прогонихме, че и се радваме... Пука им на шмайзера - утре ще идат да бомбират в Румъния, кето си е все едно в Добруджа, ание ще купуваме завинаги най-скъпите и най-некачествните горива от братска Русия.  А без бизнес - светлто бъдеще чука на вратата. Ще живете в една мръсна, бедна, болна, глупава държава, ще тровите децата си с чипс, снакс, школадови вафли с по 27 Е-та, но пък няма да търпите разни капиталисти да ви тровят водата - най-хубавата на света. О, Боже...

Лошите хора искат да ни отровят - тва е толкова тъпо. Сякаш "Крафт, Якобс, Сушард" не искат... СЯкаш "Филип Морис" не искат... Сякаш "Монсанто" не искат...  Сякаш "БМВ" и "Лукойл" не искат, тецовете и те не искат... КОй не ви трови, че сте седнали да се радвате? Колко пречиствателни станции за питейната вода има у нас, че сте седнали да се самозалъгвате, че пиете чиста вода? Или за вас е важно каква вода пиете само докато минавате през Беклемето или докато тичате покрай някоя ромоляща балканска рекичка? 

 Каква природа, каква вода, каква храна - ние живеем в клоака! Нас всеки ни трови. Статистиката на заболяванията е ужасяваща! Или това е друга работа, а? Загвор ли е? Искат даниизлъжат...

Проучването не е забранено никъде по света. Единствено в страната на глупаците проучванията са страшно нещо.

...

Не ми се редактира - лаптопчето ми е за боклука. Което ме подсеща за проблема с боклка в БГ и колко мъдро сме го решили и как изобщо не си изхвърляме боклуците навсякъде и избщо колко ни е чистичко, аонзи гадове искат да ни изцапат.


Извинявайте, но аз не мога да заплача с вас... Ще погледам тенис и ще пия едно японско, а от Шеврон да го духат.

koganev,да си призная,че не очаквах да сложа втори ( - ) толкова скоро,особенно на човек когото уважавам,но това ти мнение ме учуди.
В Бългатия има много проблеми,но те се създават от хора без съвест и чувство на отговорност,заслепени от шумуленето на парите.Медици,забравили Хипократовата клетва,производители за които печалбата е от такова значение,че са готови да отровят и почва и вода и въздух без да се замислят за хората,но много обичащи да ни говорят с менторски глас в каква клоака живееме  *ireful*

България,все още има запазена природа и чиста вода,но позволиме ли на "разбойници" от типа на Шеврон да замърсяват водата и почвата ни сме си обречени на загиване и докато имаме още време поне аз не смятам да мълча.
Изобщо не ме интересуват призивите на Американския посланник в България,че сме плащали най-скъпия газ в Европа и милите "Шеврон" са се замислили как да ни помогнат  :o
Явно не гледате филмчето което пуснах,пък може и да не искате защото "интереса,клати феса" .
Не съм съгласна и с това,че всички голями производители в България ни тровят,но тези точно това искат.

НЕ НА ШИСТОВИЯ ГАЗ !!!

Поздрави !

Живеем истински,само когато умираме от Любов...!