Автор Тема: Света,шистовия газ и България.  (Прочетена 35124 пъти)

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Света,шистовия газ и България.
« Отговор #75 -: 19 Януари, 2012, 18:08:03 »
+1
mitakavk, Коганев! Искам да ви питам нещо. Вие имате ли некакъв интерес от реализирането на тая работа с Шеврон? Щото ако имате  интерес ше  ви разбера. Но ако немате, не ви разбирам позицията.
Мръсна е София....мръсни са мноу други градчета и градове щот живеят мноу мурдари в тех. Пречиствателните станции са грижа на държавата, ма нема пари. Иначе Първанов за двата мандата е похарчил над 100млн. за "представителност" на безполезната институция "президент".......

А България, там дето не е пипнала ръчичката ганьова, е чиста, мноу красива, мирише хубаво на зелено и цветя, баси! Винаги съм си я представял като красива жена в национална носия с цветя и слънце в косите и...сълзи в очите!Сигурно от оная картина на Майстора, която мноу ма впечатли кат малък.
« Последна редакция: 19 Януари, 2012, 18:34:47 от darkside »
Ас съм българче.......

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Света,шистовия газ и България.
« Отговор #76 -: 19 Януари, 2012, 19:39:18 »
0
Моето критично отношение по сигурността на хидравличния удар се основава на опита ми с две мои машини,които работеха на подобен принцип само,че удара беше с налягане от 250-300 кг/см2,предполагам доста по-ниско от това при фракинга.Найси пъти имах аварии от микропукнатини при иначе изчисления и оразмерен хромникелов тръбопровод.Микропукнатините не се виждаха с невъоръжено око ,обаче пръскаха течност като от бояджийски пистолет.
Ето още малко материали за размисъл:http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:LXMbkJrZznYJ:www.green.bg/%D0%B0%D0%B4/%D1%88%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%B2-%D0%B3%D0%B0%D0%B7/+%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D1%8F%D0%B3%D0%B0%D0%BD%D0%B5+%D0%BF%D1%80%D0%B8+%D1%84%D1%80%D0%B0%D0%BA%D0%B8%D0%BD%D0%B3%D0%B0&cd=7&hl=bg&ct=clnk&gl=bg

koganev

  • Гост
Re: Света,шистовия газ и България.
« Отговор #77 -: 19 Януари, 2012, 19:56:03 »
0
Не знам за кой път ще го напиша... Напълно безразлично ми е дали Шеврон ще гърмят за газ или не - това е въпрос на бизнес преценка. Ако има далавера - да гърмят. Ако няма - да си ходят. И по смисъла на праене на бизнес това включва еколгична обосновка, но не и филмчета или манифестаци в  защита на руските интереси. Обосновката се прави от експертни групи, а не от наплашени двугънковци, които се образват с пропагандни филмчета. ВИждам, че никой не се занимава с производство тука и затова не разчитам някой да ме разбере, но и мен (моя бранш) могат да ме затворят с малко протести и две-три филмчета за вредите от топенето на скрап и ленето на стомана и чугун.  И без това сме на ръба на затварянето при новия закон за опазване на околната среда - малко истерия около кражбите на скрап и малко поизплашени тъпачета и готово. Всяка дейност може да бъде затворена с едно решение на идиота и гласуване на кртените, както стана с биогоривата. В Германия зареждам дизел със седем процента добавка на биогориво... У нас - не може, ББ не дава. Отвращава ме начинът на взимане на решение - един идиот решава, а над сто и двайсе кретени гласуват "за" със същия ентусиазъм, с който на предишния ден са щели да глсуват със "за" противопложната позиция. Отвращава ме това, че в най-мръснта държава в Европа някакви хора се вдигат на протест против ... замърсяването. Да бяха измислили друго - земетресенията бяха наистина крайно идиотски аргумент, но поне имаше нещо мистично. А сега си е фарс. Отвращава ме забраната на проучванията - това граничи с мракобесие. Само пълен глупак може да се страхува от проучвания.
Но най-вече ме отвращава тоталната глупост, която се налага като норма. Не мога да понасям пълни простотии да се поднасят с претенциозен тон, стигащ до абсурд. Повдига ми се от реставраторските препратки и жалби по соца. Ужасен съм, че съдбата ми е в ръцете на пълен идиот, който си има армия от кретени, с които може да забранява или разрешава каквито си иска неща, независимо дали са полезни или вредни - просто няма разумни аргументи, а единствено "аз така реших".

Иначе за красотите на България няма две мнение - само там са, където българинът още не е успял да ги осере. Но ще успее, бъдете сигурни. Ще успее!

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Света,шистовия газ и България.
« Отговор #78 -: 19 Януари, 2012, 20:15:10 »
-1
Браво koganev !
Вече ми стана ясно къде те стяга чепика  *girl*
Значи може всичко,ама мене да не ме закачат,че изгорях " Страх,лозе пази "
Природата ни е красива,а !?!
Красива е,докато я пазиме от хиени и не плачеме,че ние не може да я замърсяваме.
И да сме наясно,не съм русофил,поддръжник на " Да се свети името му ",а загрижен човек за малко останалата ни красива природа и много внимавай с квалификациите към участниците тук,че може и да те изненадаме  *drinks*
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

koganev

  • Гост
Re: Света,шистовия газ и България.
« Отговор #79 -: 19 Януари, 2012, 20:33:58 »
0
В тона на взаимни любезности и аз да ти кажа, че точно ти вече не можеш да ме изненадаш.  И преди си изопачавала до абсурд мои мнения, така че сегашния ти опит не е изненада. Повтаряш се. Скука. Милиционерски манталитет - да нападнем автора, а не тезата. Гледай филмчета и бъди активна в опазването на природата - това е чудесна обществено полезна дейност.  Искрено се надявам да успееш, наистина.

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Света,шистовия газ и България.
« Отговор #80 -: 19 Януари, 2012, 20:45:52 »
0
Не се сещам да съм спорила за каквото и да е с теб,че да ти изопачавам мненията.
Не ме интересува и мнението ти за мен.
При това не нападам никого,а тезата ми е ясна : Никаква толерантност вече към никой замърсяващ природата.
Както и да е,та в тона на взаимните любезности,няма да е лошо и ти да погледнеш някое и друго филмче.
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Света,шистовия газ и България.
« Отговор #81 -: 19 Януари, 2012, 21:05:18 »
0
У нас заявителя на инвестиционното намерение практически подбира и наема екипа експерти за ОВОЗ /оценка на въздействието на околната среда/ и му заплаща за работата и доклада до  МОСВ.Методологията на експертизата  е проста: "добри пари-положителна оценка".Казвам го да не възлагате големи надежди в тази посока.
Самото проучване чрез хидрофракинга замръсява околната среда с коктейл от химикали ,много от които са забранени от Женевската конвенция за военно приложение.Списъка на химикалите при фракинга открити в питейната вода е публикуван от ЕРА/американската агенция за околната среда/



koganev

  • Гост
Re: Света,шистовия газ и България.
« Отговор #82 -: 19 Януари, 2012, 21:39:49 »
-1
Благодаря за добрия съвет. Поздравявам регата с новия й статут

regata
Hero Member
 
Публикации: 762
Карма: +116/-11
[аплодирай] [порази]
Респект: +476

   Re: Света,шистовия газ и България.
« Отговор #81 -: Днес в 20:45:52 »Цитат 0
Потребителят е в списъка ти с игнорирани. Покажи ми публикацията.

[Възстанови този потребител]   [Информирай модератор]    Активен

koganev

  • Гост
Re: Света,шистовия газ и България.
« Отговор #83 -: 19 Януари, 2012, 21:43:29 »
0
У нас заявителя на инвестиционното намерение практически подбира и наема екипа експерти за ОВОЗ /оценка на въздействието на околната среда/ и му заплаща за работата и доклада до  МОСВ.Методологията на експертизата  е проста: "добри пари-положителна оценка".Казвам го да не възлагате големи надежди в тази посока.
...

И затова дайте да оставим ББ да решава всичко според личната му преценка...  *clap*

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Света,шистовия газ и България.
« Отговор #84 -: 19 Януари, 2012, 21:48:21 »
0
Благодаря за добрия съвет. Поздравявам регата с новия й статут

regata
Hero Member
 
Публикации: 762
Карма: +116/-11
[аплодирай] [порази]
Респект: +476

   Re: Света,шистовия газ и България.
« Отговор #81 -: Днес в 20:45:52 »Цитат 0
Потребителят е в списъка ти с игнорирани. Покажи ми публикацията.

[Възстанови този потребител]   [Информирай модератор]    Активен


Търсил,търсил къде се заяждам с него и това измислил  *clap*

 *rofl*  *rofl*  *rofl*  *rofl*  *rofl*
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Света,шистовия газ и България.
« Отговор #85 -: 19 Януари, 2012, 22:18:06 »
0


И затова дайте да оставим ББ да решава всичко според личната му преценка...  *clap*


В конкретния случай нямам никакво съмнение в личната преценка на премиера,щото е бил пожарникар и разбира какво е хидравличен удар,химична бомба,обсадна тръба,престъпно нехайство и т.н.Изчакал е допълнителната информация и си е изградил позиция ,с която предпазва хората от мащабен риск за здравето и живота на половината население на страната.Може би най-големия по степен риск  за страната от създаването на Третото българско царство до наши дни.

nearvana

  • Гост
Re: Света,шистовия газ и България.
« Отговор #86 -: 19 Януари, 2012, 23:42:16 »
0
май се повтарям ама ... проучването дали има икономически изгодни залежи от шистов газ се извършват със същата технология с която се добива, тоест с хидравличен фракинг. Прилагането на тази технология е забранено във франция и съответно и извършването на проучвания.
http://www.reuters.com/article/2012/01/18/bulgaria-shalegas-ban-idUSL6E8CI2ML20120118
...The Balkan country is the second European Union state after France to ban fracking, which involves injecting water mixed with sand and chemicals at high pressure into shale formations.
Просто хубавата и чиста минерална вода е твърде голям бизнес във франция и не бих ги нарекъл идиоти за това им решение.
 
Аргумента да не протестистараме притив замърсяването щото и без това е мръсно според мен е грешен :  все едно аз да си кажа че като живея в софия и и въздуха е мръсен значи няма какво да се притеснявам от това че цигарите са вредни и спокойно мога отгоре на всичко и да пропуша. 

При фракинга се използват ето такива субстанции:
...
A list of the chemicals that have been used was published in a U.S. House of Representatives Report.[24] Some of the chemicals pose no known health hazards, some others are known carcinogens, some are toxic, some are neurotoxins. For example: benzene (causes cancer, bone marrow failure), lead (damages the nervous system and causes brain disorders), ethylene glycol (antifreeze, causes death), methanol (highly toxic), boric acid (kidney damage, death), 2-butoxyethanol (causes hemolysis)....
http://en.wikipedia.org/wiki/Hydraulic_fracturing#Chemicals_used_in_fracturing
ама рисковете са малки, и без това сме замърсени и тем подобни. Ми айде като е мръсна и без това водата преди лягане да зобваме и по малко бензинец. не виждам логика в подобен аргумент.
Всъщност хората не са идиоти и протестират щото са наясно че експертните групи към правителството са пионки и не защитават техните интереси а правят това което им се каже. 

И отново от ройтерс (не някакви зелени "идиоти"):
"We are leaping before we are looking," said Jerome Paulson, of the Mid-Atlantic Center for Children's Health and the Environment, at a conference focused on shale gas and public health.

"Those who are drilling and extracting ... have not done the human health research and ecological studies to assure that the process and chemicals they use are the least hazardous possible," Paulson said.
http://www.reuters.com/article/2012/01/09/us-usa-natgas-health-idUSTRE8081N020120109

та и на тях им светва ламбата но легалната корупция наречена лобизъм е действала бързо и добива в щатите е огромен още преди да е имало нормално обществено обсъждане.

коганев, много си прав за ядреното хранилище. това е в пъти по-дебел проблем

поздрави
 *drink2*

nearvana

  • Гост
Re: Света,шистовия газ и България.
« Отговор #87 -: 19 Януари, 2012, 23:53:52 »
0
и още малко за размисъл от
http://en.wikipedia.org/wiki/Hydraulic_fracturing#Chemicals_used_in_fracturing

The 2011 US House of Representatives investigative report on the chemicals used in hydraulic fracturing shows that of the 750 compounds in hydraulic fracturing products “[m]ore than 650 of these products contained chemicals that are known or possible human carcinogens, regulated under the Safe Drinking Water Act, or listed as hazardous air pollutants” (12). The report also shows that between 2005 and 2009 279 products (93.6 million gallons-not including water) had at least one component listed as “proprietary” or “trade secret” on their Occupational Safety and Health Administration (OSHA) required Material Safety Data Sheet (MSDS).
...

Another study in 2011, titled “Natural Gas Operations from a Public Health Perspective” and published in Human and Ecological Risk Assessment: An International Journal identified 632 chemicals used in natural gas operations. Only 353 of these are well-described in the scientific literature; and of these, more than 75% could affect skin, eyes, respiratory and gastrointestinal systems; roughly 40-50% could affect the brain and nervous, immune and cardiovascular systems and the kidneys; 37% could affect the endocrine system; and 25% were carcinogens and mutagens. The study indicated possible long-term health effects that might not appear immediately. The study recommended full disclosure of all products used, along with extensive air and water monitoring near natural gas operations; it also recommended that fracking's exemption from regulation under the US Safe Drinking Water Act be


 *drink11*

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Света,шистовия газ и България.
« Отговор #88 -: 20 Януари, 2012, 00:26:10 »
0
Да си призная,не съм чела и чула нищо за ядрено хранилище  / ново /

Помогнете с информация моля.

Знам за няколко предишни / все пак се занимавах с това,преди години /,но за ново не знам.
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Света,шистовия газ и България.
« Отговор #89 -: 20 Януари, 2012, 01:19:40 »
-1
Вероятно проблема е в мен!

Но аз не мога да разбера хора, които ми "ръсят" акъл от километри. Описах и своя ежедневен досег с нашата Природа. Т.е. бягам, изминавам десетки километри и т.н. евридей ходом/бегом и пазя даже и на пчеличката пичката ...
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
По принцип вече толкова съм ескалирал от слушане на "акъли" от разстояние, че дори казвам на всеки колега, който си позволи да ми го "дава" ( дори и от 100 км разстояние ). "Ами, ела го направи ти, бре .... "величествений ...."
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Аз не съм тръгнал да обяснявам на Белгийците колко им е смотана водата или на Германците. Но доживях да ме "поучават" от хиляди километри. Дали не ми е смешно? ( риторично )
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Заповядайте "акълиите" тук при нас, поживейте няколко месеца, ще ви подслоним и гладни няма да останете гарантирано.

След няколко месеца искам да видя с какъв гьон сурат ще ни поучавате пак от хиляди километри колко сме "прости".
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Със здраве на "чужденците"!  *drink9* *drink10* *drink11* *drink10* *drink9*
« Последна редакция: 20 Януари, 2012, 01:21:58 от marandi »