Форум за финанси, право, счетоводство, политика и други науки > Юридически казуси относно недвижимостите

Складово помещение на таванско помещение

<< < (2/3) > >>

mitashki:

Фло, благодаря за идеята. може да свърши работа.
Но ако не свърши работа, както изглежда от коментарите на колегите, ще трябва да се наема друго помещение.
А това ми се искаше да избегна.
Защото както разбирам таван в жилищна сграда (макар и добре ремонтиран) не може да се ползва за склад.


--- Цитат на: Фло в 02 Февруари, 2012, 11:37:34 ---Ако те набутат в процедура по смяна на предназначението от обитаем таван в складово помещение може да отиде много време и изхода е неясен ,най-малкото от конструктивна гледна точка.
Затова опитай един съкратен вариант: договор за наем между фирмата ти и жена ти ,нотариално заверен,с който тя отдава под наем помещението за склад  за медицинска техника.Тоя договор покрива формално изискванията и ,ако не случиш на някоя запинячка ще е достатъчен към документите.

--- Край на цитат ---

Фло:

По-долу съм повдигнал в черно изискванията.Очевидно има елемент на условност "или" ,така,че договора нотариално заверен  ще свърши работа,но и още нещо трябва:ако може,разбира се,ей тъй за тежест, да се сдобиеш с кратка декларация на производителя на  медицинските изделия,че условията за съхранение на  продуктите му  в твоя склад отговарят на техническата спецификация на продукта или групата продукти с които ще търгуваш.Това е по-трудната част ми се струва ,ако производителя е от чужбина и не работиш директно с него,но е преодолимо да се надяваме! Ако не ,ти си декларираш на собствена отговорност,че  спазваш техническите условия за съхранение.  Успех!


(2) Когато разполагат с помещения за съхранение и търговия на едро с медицински изделия на
територията на Република България, лицата по ал.1 посочват в заявлението и адреса им. В този
случай към документацията по ал. 1 се прилагат и:
1. (изм. - ДВ, бр. 110 от 2008 г.) разрешение за ползване или друг заместващ го документ, издаден
по реда на Закона за устройство на територията;
2. документ, удостоверяващ правното основание за ползване на помещенията;
3. декларация, съставена от лицата по ал. 1, че:
а) помещенията отговарят на условията за съхранение и търговия на едро с медицинските
изделия, посочени в списъка по ал.1, т.2, в зависимост от спецификата им и указанията на
производителя, определени в инструкцията за употреба, и
б) притежават или разполагат с транспортни средства, осигуряващи правилното им съхранение
при разпространение и транспортиране;
4. име, постоянен адрес и адрес за кореспонденция с лицето, определено за ръководител на
помещенията за съхранение и търговия на едро с медицински изделия, както и копие на договора,
въз основа на който е възникнало правоотношението му със заявителя

regata:
Фло,другия документ е " Удостоверение за ползване " - издава се от районните кметства / Главния архитект,но е подписано и от кмета / и се издава само за обекти в жилищни сгради не по високи от 2 ет.
Почети еднаква процедура като " Разрешение за ползване " но то се издава от ДНСК
Мисля,че ще е по удачно склад под наем със съответното удостоверение или разрешение за ползване все едно кое е.

Фло:
regata,поначало въпросния нормативен текст е с условности:"Когато разполага със склад...." т.е. възможността е и търговеца да не разполага със склад и да извършва поръчкови доставки производител-краен клиент. Важното в случая,ако иска да има склад , е да се гарантира ,че търговеца  разполага с условия за съхранение на медицинските изделия съобразно техническите им изисквания и за медицинските лица ,които отговарят за регистрацията на търговеца това е ,което ще ги интересува,те не са контрол на строителството.
С други думи ,колегата Миташки може да се регистрира и да почне работа и без склад,а помещението може да си го ползва пак като влезе в процедура ,за като е достатъчно само един входящ номер да има на някоя инстанция и така да си кюта с години да не го глобяват,докато закупи някоя фабрика :)

nachev:

--- Цитат на: nachev в 02 Февруари, 2012, 12:10:06 ---Може да са компетентни, може да не са, но мненията могат и да допринесат за навлизане в проблема и за решаването му в последна сметка.
Много съм далеч от темата, ама щом си на зор!


--- Край на цитат ---

Започнах да пиша отговор на Миташки, че ми се видя притеснен.
Да, но след първите няколко реда се наложи да прекъсна и да свърша нещо друго.
Именно в тези първи редове изказвам някакво "съмнение" дали форумът ще роди бързо надеждни и компетентни становища, за каквито пледира Миташки.
Тези съмнения нямат никакво отношение към Регата и Фло и техните мнения.
Аз съм писал дълбоко убеден, че отговярам първи и други мнения още няма.

Когато се върнах и си довърших писмото, системата ме предупреди,  че вече някой е писал нещо, но нито съм знаел кой, нито какво е написал. Бързо постнах и побягнах пак.

Една сега успявам да "вдена", че мнението ми е могло да бъде разбрано много криво и провокативно.
Фло и Регата, благодаря ви, че сте осветлили нещата доста ясно и убедително.
 

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия