Автор Тема: Накъде вървим, накъде отиваме  (Прочетена 592564 пъти)

koganev

  • Гост
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #705 -: 17 Октомври, 2011, 13:50:19 »
0
...
Шефът Блесинг беше бесен и много изнервен. Четох веднъж, че едва ли не мечтаел да дойде време, в което да се захване с банкова работа, а не да се бори с разни съпътстващи въпроси.
...

От идването на власт на ГЕРБ и аз това си мечтая...

Не следя политиката в Европа, но ако ГЕРБ са проекция на ЕНП, то Европа е в сериозна опасност.

antoninus_pius

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 685
  • Карма: +6/-4
  • Респект: +25
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #706 -: 17 Октомври, 2011, 13:51:21 »
0
Joe Biden: There Will Be A Huge Increase In Murders And Rapes If The Federal Government Doesn't Spend More Money To Help The Economy http://theeconomiccollapseblog.com/archives/joe-biden-there-will-be-more-murders-and-rapes-if-the-federal-government-doesnt-spend-more-money-to-help-the-economy

Цитат
An increasing number of politicians and celebrities are openly declaring that if the economy continues to decline, it could lead to civil unrest, more crime and outbreaks of violence all over America.  But instead of loudly denouncing the coming violence, many of them are making it sound like the natural response for those that have lost hope in the economy is to resort to violence.  This is extremely unfortunate.  The truth is that violence is not the solution to any of our problems.  Violence is only going to make things worse.  But right now a lot of big names are warning that if significant changes are not made soon, the only alternative is going to be civil unrest and violence.  In fact, one of the latest to make a bold declaration like this is Vice President Joe Biden.  According to Biden, there are going to be a lot more rapes and a lot more murders if Congress does not pass Obama's jobs plan.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #707 -: 17 Октомври, 2011, 21:36:02 »
0
грешка, исках да цитирам Коганев, ще го постна където трябва :)
« Последна редакция: 17 Октомври, 2011, 21:39:18 от BulCan »
I say what I do and do what I say.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #708 -: 17 Октомври, 2011, 21:42:51 »
0

И в България по байтошово време имаше частни фирми, дори и аз имах... *valcho* И по байтошво време се появиха мощни частни фирми, но те по странно стечение на обстоятелствата бяха все на комунистическата номенклатура и на ДС в частност. За каква разлика тогава ми говориш?  А за китайския едър частен бизнес имам няколко структурни въпроса: Частен бизнес, но в чий частни ръце? Чий са капиталите? Какво е участието на държавата (партията) в икономиката? А какво е участието на мафията, за която сигурно ще кажеш, че не съществува в Китай? И най-вече защо е фиксирана валутата? Какво става с кредитирането - една много интересна напоследък тема? А какво ще стане, ако валутата се конвертира на пазарен принцип? И защо населението на Китай да е предимство??? Какъв процент от населенето е средна класа, която се издържа от предприемачество? Този въпрос е реторичен, разбира се... Такава ИСТИНСКА информация за Китай няма къде да се намери. Всяка година над 10 милиона млади китайци излизат на пазара на труда, а това е много повече недостатък, отколкото предимство за една бедна и селска икономика, управлявана от комунисти по най-грабителски начин. Вярва ли ти се, че 1,3 милиарда човека живеят в хармния, както се опитват да те убедят китайските пропагандатри? А това за "много бачкащите" китайци е чиста обида за интелекта ми.
Явно и ти си се подлъгал по "негърските" покупки на лукс от около една милионна част от населението на Китай, която всъщност представлява китайскта комунистическа сган и нейната производна - китайската мафия. 
Големите проекти са аргумент в моя полза - Радомир, Кремиковци и подобни БКП идиотии си ги имахме и ние. И ние СЕ ХВАЛЕХМЕ с тях, за да впечатлим този-онзи... И на китайските гигантски проекти съдбата им ще е същата...
Китай са антропологична заплаха за света, а не икономически гигант. Северна Америка трябва да се прави на умряла лисица, ако не иска 300-400 милиона китайци да нахлуят там и да изядат всичко. А Европа си има толкова проблеми, че е готова да продава луксозни стоки и на Сатаната, само и само да държи дяволчетата си в Ада, какъвто е Китай за населението си. Цялата тази ала-бала ще се сгромоляса още при първото по-серозно забавяне на плановия икономически растеж.

Когато започне емигрантската вълна от Северна Америка и Западна Европа към Китай, пак ще поговорим по този въпрос. Дотогава можеш да се впечатляваш от пропагандни статии, от показност, от гигантски строежи на гигантски глупости, а аз да си имам едно на ум за комунистическата система, независимо на каква се прави.

За останалата част от Азия не коментирам - тя е толкова многолика, че ако коментирам, едва ли ще мога да се вместя в няколко хиляди страници.

Коганевски, има много резон в това, което си написал, особено за политическата система. То тя всъщност ги спъва и е промила мозъка на населението, не се знае до кога ще продължава това обаче. Аз като че ли съм писал поста си под влиянието на мисълта за китайците като етнос и за такива, от които имам преки впечатления. Другите населени с китайци азиатски държави - Сингапур, Малайзия, "другият Китай - Тайван, Хонг Конг (пак не е съвсем Китай и след връщането му от британците) наистина направиха чудеса за кратък период от време. Над 40% от студентите в Северна Америка са китайци (етнически). Емигрантите от Китай са едни от най-добрите и най-способните. 10 години съм преподавал в Канада и повечето от най-добрите ми ученици бяха китайци - най-умни и най-упорити (някои родени там, други бяха новодошли). Та милиард и нещо такива, меко казано не са за подценяване, да не говорим какво става ако попаднат в подходяща среда.  Поздрави.
I say what I do and do what I say.

koganev

  • Гост
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #709 -: 18 Октомври, 2011, 10:13:04 »
0
Разбира се, че китайците, като народ, нямат нищо общо с това, което съм написал. Аз силно се съмнявам в ККП, а останалото е следствие на тези мои съмнения. А защо се съмнявам - вече стана ясно.
За мен китайската икономика ще бъде силна тогава, когато свободното предприемачество вземе властта, а това дали изобщо някога ще стане - Божа работа. Но не вярвам още дълго Китай да издържи на това безумие. Колосалният БВП да се прави от износ за страните с високо потребление, а вътрешното потребление да се поддържа изкуствено на безобразно ниски (за държава с такива ресурси) нива. За да продължава така, ККП ще трябва да се намесва стимулиращо на пазарите в САЩ и ЕС, които са потребители на китайските боклуци. Тоест Китай ще трябва да участва със собствени пари в купуването на ... собствените си стоки, които ще се ползват от потребители в ЕС и САЩ. А ако ККП реши да повиши стандарта на живот в Китай и да разчита все повече на вътрешното потребление, то тогава тя задължително трябва да се подготви до 3-5 години да сдаде цялата политическа власт и да стане погром с библейски размери.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #710 -: 18 Октомври, 2011, 19:04:42 »
0
Нещо, което илюстрира казаното от коganev, вероятно е прав:

а) Китайско село си построи небостъргач
Най-богатото китайско село Хуаси, в източната част на Китай, стана първото и засега единственото в света, в което има... небостъргач. Жителите на селото успели да съберат дарения за построяването на петзвезден хотел, висок 328 метра. Сградата се нарежда на 15 място сред най-високите в света, а строителството й започва през 2007 г. В нея има изложбена зала, въртящ се ресторант, басейн на покрива и градини. Във фоайето пък е поставен бик, направен от един тон злато, на стойност 300 млн. юана. Цялото строителство възлязло на 470 млн долара (3 млрд. юана) и било платено от живеещите в селото 200 домакинства.

б) Снощи стана ясно, че Китай е отчел по-слаб от очаквания икономически растеж за третото тримесечие от 9.1%. Средните прогнози на анализаторите на Bloomberg бяха за нива от 9.3%.

(Все пак 9.1% си е впечатляващо число)

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил

koganev

  • Гост
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #712 -: 18 Октомври, 2011, 20:54:59 »
0
Тази пък простотия за небостъргача е съчинявана от толкова изтрещял партиен секретар, че просто не мога да намеря грам правдивост в размишленията... Все пак върхът на нахалството е твърдението, че село с 2000 души може бързо да се развива и че в такова "колосално" населено място има някакъв ... стоманодобив. Само пълен идиот може да изрече такава тъпня. Да не говорим как 2000 човека събират 470 000 000 долара... доброволно. Сигурно са изтряскали и 2000 доброволни ленински съботника от по три години и два месеца единия... Трябва да видя окото на автора на тази глуптевина, за да видя дали не минава корабче...
Ако такива безумия са символи на икономическия растеж на Китай, то аз повече нямам какво да кажа в подкрепа на тезата си.

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #713 -: 19 Октомври, 2011, 11:51:49 »
0
Накъде вървим, накъде отиваме?
"Когато не знаеш къде отиваш, винаги отиваш другаде..." - Мечо Пух
:)

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #714 -: 19 Октомври, 2011, 16:02:40 »
0
А нашите "политици" се ръководят от една друга Мечо Пухова мисъл, че по-хубаво от бурканче с мед са две бурканчета с мед!
 За Китай сте напълно прави. Тая бълваща разни стоки, много приличащи на оригинала,( но не съвсем) псевдоикономическа империя  скоро ще се наложи да участва в изкупуването на боклуците си за да не спре да функционира, тоест да финансира останалия свят да потребява китайските боклуци...да купиш нещо китайско е своеобразен мазохизъм, но няма голям избор.....ако верно останат на вътрешно потребление тая икономика ще се разпадне като кулите на 11-ти.......... Тва което се създаде изисква огромен пазар, какъвто вече няма! Коганев, прав си и за тва тъпо село с тъпия небостъргач! Тва е направо смешно,  несъответстващи данни и цифри....! Басейн на покрива......златен бивол......май не било бивол, а друго, и не било златен, ми от кожа, и не бил във фоайето, ами им бил отзад.......баси инвестицията....кюртаж на небето (небостъргане) за 500млн. долара! Сънищата на един комунист мегаломан!

« Последна редакция: 19 Октомври, 2011, 16:47:46 от darkside »
Ас съм българче.......

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #715 -: 20 Октомври, 2011, 10:48:00 »
0
Нещата в Англия ще се случат по начин, който е близък до планирания.

Поредна статия

Интересно е, какво ще е решението на останалите (Еврозона и Америка).
Усеща се, че ако не се напомпа още дълг, нещата бързо могат да се сринат.
Новият дълг е безумно евтин.  По-скоро е безумно евтин за тези, които са на първата редица, след тях вече не е точно така.

Всички плачат, че нивото на задлъжнялост е неприемливо високо, но същевременно действат в посока на продължаващо надуване на дълга, защота иначе крахът може да е още "утре".

Инфлацията расте, но като се налеят още пари, щала да спадне !?!?!?!?!
Дали остана някой, който продължава да вярва в приказки за лека нощ.

acen1975

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 278
  • Карма: +121/-92
  • Респект: +63
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #716 -: 20 Октомври, 2011, 16:40:28 »
0
Накъде вървим, накъде отиваме?
"Когато не знаеш къде отиваш, винаги отиваш другаде..." - Мечо Пух

това няма нищо общо с мечо пух,а с един човек,чието име прилича на него.
   насим талеб много обича да го цитира..... друга негова фраза е,че най доброто училище е ЗАТВОРЕНОТО.....
   
сигурно защото не е завършил дори 8 клас.... въпроса ,който аз си задавам е,защо високо образовани хора цитират един човек с основно образование,вместо човек с основно образование да цитира учени хора?

acen1975

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 278
  • Карма: +121/-92
  • Респект: +63
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #717 -: 20 Октомври, 2011, 17:13:50 »
0

И относно академиците - абе тъпи са ама като се огладеш наоколо дали щеше да го има тоя комп пред тебе и дали щяхме да имаме самолети, лекарства, лампи, медицина и тн без тях. Щото науката е навсякъде и да оплюваш академиците по принцип и да хвалиш професор бен бернанки е малко стрейндж. Да не говорим че да се издигат на пиадестал хора спечелили (да не каза тафили с манипулация) пари на борсата като сорос  а да се псуват хора които с ежедневния си труд са допринесли  всички ние да имаме това качество на живот днес е меко казано едностранчиво.

поздрави

защо ме абсолютизираш?тва,че казвам,че академизма не е това,което е било време оно,не означава,че всички академици са тъпи.... дори и не казвам,че са тъпи,казвам,че са промити мозъци-товаренето с инфо,което е академизъма в днешно време ,води до убиване на логиката и креативността..... много знаят,ама не знаят кво знаят,нито могат да го прилагат....

  и я да видиме..... кво ниървана е открито в последните 5 десетилетия? откритията трябва да са експоненциялни-нови открития водят до още по нови открития..... както е било от ренесанса до индустриялната революция...и от тогава да сега?
  всичките науки в последните десетилетия не се развиват от откритя в тях самите,а благодарение на развитието на компютърните технологии.....
   или единствено компютърните технологии са истинското научно откритие в днешно време... я да видиме кой има най голями заслуги за това:

   персоналния компютър е  стив джобс .... стив джобс няма ни научни титли,дори и колеж няма !!!!!стив джобс го водят номер 1 в принос за развитието на компютърните технологии!!! е как така,след като университетите бълват стотици хиляди,ако не и милиони "академици" на година ,как така па точно един човек ,който не е от тях,да е един от :бригадирите" на компютърната революция? моа ли да ми изчислиш сигмата на шанса да се случи това?
    да видим и софтуера- само две компании правят основния компютърен софтуер ,който да рънва хардуера-тва са майкрософт и епъл!  бил гейтс и ..отново стив джобс......  хубу,стив джоб да приемеме,че е случаен... ами бил гейтс кво е завършил?втората година право е заебал и той колежа.....
   и кво стана? двама човека със средно образование са основата на целия компютърен бум ,който пък е основата на разбвититето на останалите науки??????
   много случайности бе неървана?
я ми изчисли сигмата на шанса това да се случи?други софтуераджии-лари елдър на оракъл  и той  ..... майкъл дел на дел ..... И ТОЙ?????
    едни от най богатите хора в света,забогатели от "гаражна" търговия и "виновни" за научното развитие в последните 40 години ,все  неучени???? 
   много случайности ниървана,не мислиш ли?да не би пък да са "случайни случайности" ?демек,нещо,което е вярно и факт,но хората го отричат и недовиждат?

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #718 -: 20 Октомври, 2011, 17:45:03 »
0
...
Поредна статия

Интересно е, какво ще е решението на останалите (Еврозона и Америка).
...
Всички плачат, че нивото на задлъжнялост е неприемливо високо, но същевременно действат в посока на продължаващо надуване на дълга, защота иначе крахът може да е още "утре".

Инфлацията расте, но като се налеят още пари, щала да спадне !?!?!?!?!


Останалите в Европа засега са мачкани от Меркелината лудост!
Исторически - винаги е било така в началото! После варварската лакомия е била натиквана където и е мястото! Европа винаги си е патила, когато си е въобразявала, че може да цивилизова някого. Още повече си е патила, когато се е самозаблуждавала, че бодила е роза!

Та... англичаните са прави. Не само задето не влязоха в Оупа! Но и в посоката на сегашната си политика. Дали ще оцелят мярката и дали ще предприемат и необходимите законодателни промени (защото само монетарни вмешателства едва ли вече са достатъчни) е съвсем друг въпрос.

За ФИНАНСОКРАТИЯТА - термина ти е сполучлив, но дали е точно финасократия не съм сигурен.
И в античността и през средновековието, лихварството не е било сред почетните дейности. Ако не се лъжа, след паричната реформа на Константин Велики лихви над 12% са забранени или поне смятани за нежелани


-----------
...
... въпроса ,който аз си задавам е,защо високо образовани хора цитират един човек с основно образование,вместо човек с основно образование да цитира учени хора?


Защото високо образовани хора могат да проумеят  и да различат естествения талант!

Не разбирам приятелю, защо си толкова срещу образованието. Масовото образование (каквото е и висшето до голяма степен в момента) никога не е имало за цел да направи от масите айнщайновци или талебовци! Друга е неговата роля. Главно да образова=оформя, да придава форма и в този смисъл е повече насочено към настоящето и миналото отколкото към бъдещето, към повторението, отколкото към евристиката...
И това, не е непременно лошо!
Проблема по скоро е във фетиширането на дипломата. Забравихме, че не бива да си правим кумири!

Във всеки случай, в личната ми практика, винаги ми е било по лесно да направя от образован човек, та даже и от кандидат погромист - кофражист, отколкото от съвсем необразован - зидаро-мазач! Но пък съм забелязъл, че почтените хора сред зидаро-мазачите се срещат несравнимо по-често отколкото сред погромистите!

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #719 -: 20 Октомври, 2011, 18:38:03 »
0

Защото високо образовани хора могат да проумеят  и да различат естествения талант!

Не разбирам приятелю, защо си толкова срещу образованието. Масовото образование (каквото е и висшето до голяма степен в момента) никога не е имало за цел да направи от масите айнщайновци или талебовци! Друга е неговата роля. Главно да образова=оформя, да придава форма и в този смисъл е повече насочено към настоящето и миналото отколкото към бъдещето, към повторението, отколкото към евристиката...
И това, не е непременно лошо!
Проблема по скоро е във фетиширането на дипломата. Забравихме, че не бива да си правим кумири!

Във всеки случай, в личната ми практика, винаги ми е било по лесно да направя от образован човек, та даже и от кандидат погромист - кофражист, отколкото от съвсем необразован - зидаро-мазач! Но пък съм забелязъл, че почтените хора сред зидаро-мазачите се срещат несравнимо по-често отколкото сред погромистите!

Eй богу, направо ми взе думата от устата, макар че едва ли бих могла така ясно и точно да го формулирам. :) Действително, това е целта на образованието - да образова и оформя, и освен всичко - е насочено не към евристиката, а към човешките достижения, насочени към миналото и свързани с настоящето! :)

Интересно, това за образования кандидат-погромист, който трябва да бъде превърнат в кофражист, не разбрах каква е целта, както и обратното - необразования погромист да бъде превърнат в зидаро-мазач, при това почтен...???