Автор Тема: Накъде вървим, накъде отиваме  (Прочетена 592965 пъти)

acen1975

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 278
  • Карма: +121/-92
  • Респект: +63
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #750 -: 22 Октомври, 2011, 17:35:29 »
0

От най-древни времена, религиите (монотеистични или политеистични), почиват върху двуначалието. Това са единството и борбата на доброто и злото ( Зороастър и Ариман), Инг и Янг, Господ и Дявол, полюсите на енергията – минус и плюс.
Това дали съществува материята, и дали тя се нарича енергия, не е важно. Ако има материя, има и антиматерия. Не виждам някакъв смисъл да се „нашоква ряпата” на академизма, щото в случая го използваш като синоним на научна общност, защитаваща някаква идея, относно някакво понятие. Не мисля, че хората, които са достигнали до енергията, като заместител на материята, са достигнали някакви невиждани върхове...Ами че това всеки средно интелигентен човек може да се сети. При това, без никакви претенции... Просто става дума за замяна на понятия....
   

не толкова нашоквам академични репи,колкото искам да кажа,че академизъма е в пъти надценен в очите на хората,отколкото реално е!останалото е вашето абсолютизиране на моите думи.... като казвам,че кухи академици с лопата да ги ринеш,вие си представяте,че казавам,че ВСИКИ академици са кухи......
     целия ми ризънинг не е толкова мой,колкото талебов,според който количествената информация е убиване на правилния начин на трансфер в осмислянето й.и колкото повече тте зариват с инфо (учене) ,толкова по голям шанс имаш да станеш промит мозък,а да си мислиш,че много знаеш.ако ми неверваш,опитай се да намериш пълните отличници,които познаваш и как се представят те днес и ще останеш "учудена" ,че баж най "лошите" ученици са се лансирали най добре,а шестичновците най зле..... ти си вади изводите от това,а в този факт се крият големи изводи!
         няма нищо по хубаво,един креативен мозък да е удържал на информативното заливане в университета и да е научил много,което хем да знае,хем да разбира.... проблема е,че такива хора не са много.....

що се отнася до религиите, тяхната двуизмереност не е "религиозно съвпадение" ,а просто живееме в двуизмерен свят в главите си .... демек далтонисти се по природа в мозъка си,съответно квото и да "изградиш" ще е на противодействие на добро/лошо/ , плюс/минус , дори и компютръте все още са в двуизмерния свят и разбрат само тирета или точки (нули или единици) ,ако не броиме квантовите компютри,ама дай да не захващаме тая тема.
     всички религии и не само религиите ще си приличат ако си сравняваш двуизмерно.... ще ти се стори,че джон атанасов е бил християнин и вярата в рая и ада му е помогнала да въведе това откритието му на компютъра (не че толко и той го е открил,ама нема значка) .
    разликата във философията е в взаимоотношението на тези две противопоставящи се неща...... щото в христичнството ако не си християнин,ще гориш в ада.... в будизма,дори и да си християнин,нямаш "проблеми" .... едните са авторитарни религии и тяхната философия е абсолютативна,МАЛКОТО като будизъма и таоисма са релативни религии и правото на виждане,вместо наложено виждане...
     релативността прави живота цветен,абсолютизирането го прави черно бял......
  за едните има само ад и само рай.... за другите има освен черно и бяло,то и жълто сино,червено и т.н. ,демек рай,ад,полу ад,четвърт ад ,адорай,райоад и т.н.
  да не говориме и по сложни неща за осмисляне,според които няма добро или лошо,светлина или мрак,а са едно и също,накъсано спрямо "отъждествяването" на едната реалност.  ако всички правят добро,глобал,как ще разбереш какво е лошо?или ако всички са лоши,как ще разбереш кво е добро?
тва е релативизъм- първото,че реалността е една,но е начупена в нащо съзнание като различна,както релативността в самото начупване-че дори и да го има едното,без другото,няма как да отъждествиш първото.
 

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #751 -: 22 Октомври, 2011, 17:40:34 »
0

     
глобал:

музиката като "наука" е един от най добрите примери,как академизма убива креативността и пространственото мислене,които са в основата на таланта.... отиди някъде на опера,или симфоничен оркестър,дето са се събрали най добрите академици и виж кво ще ти "изсфирят" ..... ще е я бетовен,я моцарт,я паганини,я корсаков,а лист,я някой друг,който НЕ Е АКАДЕМИК...... защо ли?нали за тва учат? могат да сфирят,браво на тях... ама не могат да създават!не бих се учудил,ако някой от пловдивската или лондонската оксерватория издрънка някое парче на бетовен по добре и от самия бетовен...браво за което.... ама защо не създаде някоя симфония? я пак- едните знаят как да берат ябълки,дръгите знаят как да ги засаждат!
  или си избери някой друг стил-рок,поп,чалга,джаз и т.н. направи си рисърч,музикантите на музиката,която обичаш,КВО СА ЗАВЪРШИЛИ?ще останеш учудена,как почти никой "академик" няма ,все са тъпи НЕобразовани гамени.....образованите академици НЕзнайно защо остават където им е мястото -НЕ НА СЦЕНАТА.... само децата им се радват на академичността,защото няма кой друг да им слуша таланта,убит от академизма им!


Понеже се обръщаш лично към мен, относно музиката, ще ти отговоря следното:
До преди 100-на години, музикантите не са се образовали така, както днес. Не е имало школи, нито музикални училища. Тогава предимно се е разчитало на личния интерес на конкретното дете да се образова, и да се развива. Много често, музиката е била семеен или роднински "бизнес". Такива люде са били семейство Бах, Моцарт, Лист, Хайдн. Ако се замисля, няма да ми стигнат редовете за останалите.

Тогава се е разчитало на трайността на интереса, проявен в ранните детски години. От всички, обаче,които си изредил, всички са добри, а някои -дори демони на собствения си инструмент. Такива са Лист, Шопен, Паганини, Рахманинов. Следователно, необходимо е било първо добре да владееш инструмента си, и ако имаш сили да създадеш нещо, сцената те зове и се доказваш.

От съвр.групи, които най-много харесвам, поне 1-2 от членовете са завършили консерватория и са перфектни изпълнители. Иначе си прав, че напоследък се нароиха множество групи, на които им липсва елементарен професионализъм, та и затова моите вкусове датират до около 80-те години на миналия век.

Точно музиката е това, при което е невъзможно да дойдеш от улицата и да сътвориш нещо по-различно от циганска чалга! :)
« Последна редакция: 22 Октомври, 2011, 17:46:26 от global »

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #752 -: 22 Октомври, 2011, 18:16:42 »
0
додо:
 значи смяташ,че уосняк е гения в епъл?ами добре, нека така да бъде....я прочети това:

"Steve’s collegiate years were intriguing. He was undoubtedly a troublemaker. This
eventually led him to dismissal from the University of Colorado for poor academic performance and unacceptable disciplinary behavior. After Steve’s year at UC, he went back home and
attended a Community College. Community College did not satisfy his love and passion for
learning about computers, so he would go beyond the limits."

Със 100% сигурност ако го нямаше Возняк (казва се с В), нямаше да има Епъл изобщо. Ако го нямаше Джобс, Епъл щеше да има, но не толкова успешен (все пак дълго време Джобс отсъства от Епъл, когато е бил изгонен от там). Возняк определено е бил гений в областта си (при това практическа). Докато Джобс е гений/майстор по управление.

The Mac team defines the "reality distortion field" as different from how we describe it today: An engineer would mention an idea to Jobs, who would call it stupid, and weeks later he'd bring it up as his own, knowingly or not.

acen1975

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 278
  • Карма: +121/-92
  • Респект: +63
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #753 -: 22 Октомври, 2011, 18:24:58 »
0

 Приписваш ми (и на други също) разни въображаеми качества и щения, които изобщо не са характерни за мен (за останалите не мога да твърдя). Като се има предвид, че изобщо не ме познаваш, това е малкото неуместно, но може да се приеме без заблежки в общуване във форум като този. Но увереноста, с която го правиш, не може да се премълчи. Затова те моля, ако пак искаш да изградиш някаква теза, използвай примери, върху които да я градиш, които не са въображаеми мои качества. Избирай, моля те, нещо общодостъпно като информация. Припомням ти, че половин знание е по-лошо от никакво знание. Опитай се да свържеш това със себе си. При мен винаги помага. ..

ами точно,че не те познавам,представата ми за теб е това,което ти пишеш.
  за да градиш тезата си на:

"Това за будизма и успеха е такава лакардия, че трябва да обърна три уискита, за да се включа."

ако правилно си спомням бе написал нещо за будистите  и милиярдерите,но или си го изтрил,или аз съм останал с грешна представа.... но няма значение и това е достатъчно:

    щом смяташ,че будистите са НЕуспели,следва,че критерия ти за успех е материялен,или поне прагматичен.не случайно в постинга си написах,че нито "отъждествявам" теб,като материялист,нито тях като антиматериялисти-демек не казвам,че ти си в грешка,нито казвам,че те са... написах го тва,че много сте докачливи и само се обиждате,за което вината би трябвало да е повече моя,отколкото ваша,с което съм съгласен,но не ме ебе.
    та не разбрах за кво се обиди,че съм казал,че за теб успеха се крие в материялното-хем коствено казваш,че е така,след като будизма и успеха за теб е лакардия,хем СЪМ СИГУРЕН ,че не само коствено,но и пряко това е ВЯРНО!
    или не искаш да имаш достатъчно пари,че да си независим?не искаш да имаш по голяма къща и повече вили?аре нема нужда да ме убеждаваш в противното..... и къде съм ти казвал,кое е правилно и кое е грешно.... че да се "жегваш" ?
   къде съм те отъждествил? ми че то и аз съм прагматик...... въпреки,че съм антиматериялист..... и не се срамувам от това.
 в днешно време независимостта е функция на материялизма,а независимостта е нужна за свободно врме,което да ти дава възможност да се изграждаш духовно и интелектуално.... или пак достигаме до таоусма- за да си антиматериялен,трябва да си прагматичен,което пък е свързано с материялността.......
    антиматериялизиране,чрез материялизиране *prof*

та кажи пак къв ти е проблема,че не разбрах?кво ти преписвам?да знаеш,че обидата не е в следствие на обиждащия,а в следствие на обидения..... на един педераст,ако му кажеш,че е педераст,има два вариянта-да се обиди,или да не се обиди .... и то не зависи от "констатиращия" факта,а от отъждествяването на главата на "констатирания" -ако педераса се срамува,че е педераст,тогава ще се обиди,ако педераста НЕ се срамува,че е педераст,тогава няма да се обиди....
    аз обиждам ли се,ако някой ми каже,че съм неграмотник,защото допускам правописни грешки?ами не се обиждам,нито гледам в бъдеще да се "поправя" ..... за разлика от мен,други ще се обидят,че дори ще гледат в бъдеще да пишат правилно,че да не бъдат отново обидени..... или в случая ,А И ВИНАГИ обидата не е следствие на "констатиращия" ,а в следствие на "констатирания" ...... нема как да ме обидиш коганев с нещо,от което НЕ СЕ СРАМУВАМ!
   ти се срамуваш,че си матеиялист?щото гледам се обиждаш..... значи не искаш да имаш повече пари,отколкото имаш днес?
 

acen1975

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 278
  • Карма: +121/-92
  • Респект: +63
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #754 -: 22 Октомври, 2011, 18:28:14 »
0
барбароне,инсталирай си андроида на компютъра и после ми напиши нещо *music*   

п.п.
чакам

acen1975

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 278
  • Карма: +121/-92
  • Респект: +63
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #755 -: 22 Октомври, 2011, 18:55:52 »
0
додо:
 значи смяташ,че уосняк е гения в епъл?ами добре, нека така да бъде....я прочети това:

"Steve’s collegiate years were intriguing. He was undoubtedly a troublemaker. This
eventually led him to dismissal from the University of Colorado for poor academic performance and unacceptable disciplinary behavior. After Steve’s year at UC, he went back home and
attended a Community College. Community College did not satisfy his love and passion for
learning about computers, so he would go beyond the limits."

Със 100% сигурност ако го нямаше Возняк (казва се с В), нямаше да има Епъл изобщо. Ако го нямаше Джобс, Епъл щеше да има, но не толкова успешен (все пак дълго време Джобс отсъства от Епъл, когато е бил изгонен от там). Возняк определено е бил гений в областта си (при това практическа). Докато Джобс е гений/майстор по управление.

The Mac team defines the "reality distortion field" as different from how we describe it today: An engineer would mention an idea to Jobs, who would call it stupid, and weeks later he'd bring it up as his own, knowingly or not.


за това хем съм съгласен,хем не.... дори уосняк отпъро не е бил съгласен с идеите на джобс,и ги е смятал за неправилни,но ги е изпълнявал .... да не говориме ,че когато превземат компанията на джобс и той бяга от епъл,прави некст къмпютър,който е бил номер едно и най добрата технология,дори така той превзема обратно епъл,защото без него епъл рухва и народа залагаше кога епъл ще банкрутира,а не дали е възможно епъл да банкрутира.... софтуера на джобс на некст е бил най добрия,докато епъл умират в конкуренцията с майкрософт.... завръщането на джобс и неговия некст хардуер и софтуер правят епъл от банкрутираща компания в най голямата компания в света,само за десетина години!уосняк в тая "картинка" го няма въобще....
    за епъл много неща мога да ти кажа,всичко дето се знае и много ,което НЕ се знае,защото 2009/2010 ми бяха една от основните инвестиции ... а кога гледаш да се изхранваш ,като си даваш парите на тоя и ония,наистина требе да знаеш кои са те,иначе боли.....
    ама тва не е важното в случая ,босняк ли е,джобс ли е,а защо двама "перковци" от академична гледна точна са направили най голямата компания в света.... защо епъл е единствената компания в света,която произвежда и хардуер и софтуер,защо джобс е признат за антропънюър на десетилетието,а не някой академик,дето тва учат да бъдат...
   са.. мнго хора си мислят,че сложността е в хардуера... ама не е баж така.... всеки прави хардуер (освен европейците) ,ама операционен софтуер?ти поне си в джаза с информатиката,не знам дали знаеш,но епълския софтуер го водят много по добър от този на майкрософт.
  тия,от както джобс се върна в епъл,мачкат и размазват всичко.... играят го терминатора ,не само превземат,ами унищожават....
  с нови технологии мачкат конкуренцията като валяк асвалт.....
   

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #756 -: 22 Октомври, 2011, 19:03:24 »
0

     


Понеже се обръщаш лично към мен, относно музиката, ще ти отговоря следното:
До преди 100-на години, музикантите не са се образовали така, както днес. Не е имало школи, нито музикални училища. Тогава предимно се е разчитало на личния интерес на конкретното дете да се образова, и да се развива. Много често, музиката е била семеен или роднински "бизнес". Такива люде са били семейство Бах, Моцарт, Лист, Хайдн. Ако се замисля, няма да ми стигнат редовете за останалите.

Тогава се е разчитало на трайността на интереса, проявен в ранните детски години. От всички, обаче,които си изредил, всички са добри, а някои -дори демони на собствения си инструмент. Такива са Лист, Шопен, Паганини, Рахманинов. Следователно, необходимо е било първо добре да владееш инструмента си, и ако имаш сили да създадеш нещо, сцената те зове и се доказваш.

От съвр.групи, които най-много харесвам, поне 1-2 от членовете са завършили консерватория и са перфектни изпълнители. Иначе си прав, че напоследък се нароиха множество групи, на които им липсва елементарен професионализъм, та и затова моите вкусове датират до около 80-те години на миналия век.

Точно музиката е това, при което е невъзможно да дойдеш от улицата и да сътвориш нещо по-различно от циганска чалга! :)
Глобал, Глобъл, глобално грешиш!Не мога да се стърпя да не се намеся.
Запомни едно нещо! Програмист,музикант, художник, артист, курва и политик се раждат!!! Тва не се учи, майна! Тва е призвание. Тва е генетично, божа работа е! В училището мое да научиш нотите, да те направят перфектния папагал, но не и виртуоз или АВТОР. Ще обясня.  Не съм пипал пиано от десетина години и колкото пъти мина край пиано усещането е като  при наркомана-иска ти се да отвориш капака и да свириш. Без публика, заради самия тебе, заради музиката...... Не съм учил музика, но ми е в кръвта. Всякакви опити са правени от фамилията да ме откажат от тоя "унизителен" занаят, щото за тях е срамен занаят, нищо повече.  Но по-късно съм обиколил половин Европа (баровете), а там чалга не слушат.....Тва беше до 90-та. Запознах се с Джо Кокер  с което се гордея (мноу здраво пийнахме, ма нема лошо),  тва е велик човек, безкрайно добър по душа, благороден, голям музикант. Тоя човек не мое да си върже обувките, ма с микрофона работата е друга..... Откраднаха  му чантичката докато си пийвахме............
Сега съм "строителен бос, да го еа."...Ако нещо свързано с музиката те интересува, питай.......80-те са златния век на поп музиката, тва ми е мнението...... Прокол Харум са кръстени на името на котарак. А Дейвид Ковърдейл преди да отиде на прослушването (последен, успал се бил) и да каже историческата фраза на Дж. Лорд "не си тръгвайте, аз съм вашия певец" знаеш ли кво е учил? Нищо! Продавал е дамско бельо в едно магазинче метър на два в Лондон.....


Ас съм българче.......

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #757 -: 22 Октомври, 2011, 19:07:34 »
0
Дарки, преди да напиша по-нататъшното си изложение, само ми отговори на един въпрос: Според теб, Бах велик композитор ли е бил или не?

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #758 -: 22 Октомври, 2011, 19:28:24 »
0
Пръстите ме засърбяха в очакване на отговора ти. Защо ти зададох въпроса? Ами защото до епохата на Бах, музиката се е творяла по едни строго зависими правила, наричат се полифония. Общо взето нещата са почивали на математическа точност. Музиката се е творяла по строги правила. Общо взето прилича на решаването на някакво судоку. Твърде малко творчество.
Въпреки всичко, точно в епохата на Палестрина,Скарлати, Бах, се създава съвременната музикална система - съвременните ладове - мажор и минор, както и тонико-субдоминантната и доминантната система. Това е била основата на сегашното възприемане на музиката. По-късно се явават виенските класици, след това Романтиците, Експресионистите, импресионистите, та чак - до сегашните изгъзици.

С групите, които цитираш Прокол Харум, както и Пърпъл (Уайтснейк) са точно едни от любимите ми. Дж.Лорд е завършил консерватория, същото се отнася и за Прокол Харум, за които идол е музиката на Бах.
А иначе да ми говориш за Ковърдейл, той не е и автор. Той е просто един превъзходен певец, но е нищо повече от една Валентина Лисица. ( виж поздрави за приятели). Същото и за Джо Кокър. Един ужасно готин пич!
И на последно място - и на мен пианото ми липсва вече 20 години.( Ами колеги по съдба сме!)

acen1975

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 278
  • Карма: +121/-92
  • Респект: +63
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #759 -: 22 Октомври, 2011, 19:33:50 »
0

До преди 100-на години, музикантите не са се образовали така, както днес. Не е имало школи, нито музикални училища. Тогава предимно се е разчитало на личния интерес на конкретното дете да се образова, и да се развива. Много често, музиката е била семеен или роднински "бизнес". Такива люде са били семейство Бах, Моцарт, Лист, Хайдн. Ако се замисля, няма да ми стигнат редовете за останалите.


ето сега разликата в реалността,която е една,но я виждаме по различен начин:
1. ти я отъждествяваш така:
   в миналото е имало много гениялни таланти,но не са учили защото е НЯМАЛО академични музикални училища.

2.аз я отъждествявам така:
    дали защото е НЯМАЛО академични музикални училища,ТОЧНО за тва е ИМАЛО таланти.......които днес ги НЯМА,но за тва пък днес ИМА академично музикално образУвание?

« Последна редакция: 22 Октомври, 2011, 19:35:38 от acen1975 »

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #760 -: 22 Октомври, 2011, 19:41:51 »
0
eto tova e napisano ot Android na laptopa mi - MacBook Air
 *drink5*

acen1975

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 278
  • Карма: +121/-92
  • Респект: +63
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #761 -: 22 Октомври, 2011, 20:12:06 »
0

Запомни едно нещо! Програмист,музикант, художник, артист, курва и политик се раждат!!! Тва не се учи, майна! Тва е призвание. Тва е генетично, божа работа е! В училището мое да научиш нотите, да те направят перфектния папагал, но не и виртуоз или АВТОР. Ще обясня.

аз още от малък стигнах до този извод,че академичността НЕ е критерий за интелигентност.и съм отстоявал тези мои възгледи и почти винаги съм бил неразбран... радвам се ,че моа да се намери някой на мойто мнение....
   но дарки,последните може би 7 години и особено в последните 3 години ,след като почнах да чета талеб,започвам да си изкривявам тва виждане....
  вече не толкова академичността я броя за незначителна,колкото ми се струва,че точно академичността е всъщност убиване на интелекта,чрез подтискане на креативността ....
  или ако сметнеме ,че интелекта е производна на натрупаната информация+знание за нейното прилагане,тогава наистина няма как да си интелигентен,ако нищо не си учил,проблема е,колко ще си интелигентен,ако мнооого си учил.

или стандартния начин за "изчилсяване" на ителигентността в днешно време е броя натрупани знания,което се доказва с броя дипломи и награди...... от там всеки измерва инелектуалността като производна на броя натрупано инфо,а никой не измервя ква част от него е натрупано безсмислено и ква част е осъзнато.... и тук идва парадокса:
     кво пък би станало,ако количественото натрупване води до качествена деградация?
  щото в такъв случай,ако изразиме логиката математически,тогава качеството почва да влияе отрицателно на количеството,а не само да е колкото и да си научил няма да ти навреди.....
   или ако това е вярно,много лесно може да бъде доказано емпирично,с изследване ..... ще се наблудават НЕобразовани хора,които звучат доста интелигентно и логически,както и материялното им представяне,НО и ще се наблюдават много СУПЕРобразовани,които ще звучат логически и интелигентно по зле и от малки деца,както и материялното им представяне ще бъде такова......
аз предлагам да започнеме изследването не където и да е другаде,ами в гнездото на да речем БГ лулката на знанието.... къде са събрани академичните умове на тази гениялна държава? ами ако не се лъжа,тази лулка на знанието е БАН....
   аз лично познавам няколко човека,които ВСЕоще са там,дори са се ИЗДИГНАЛИ в титли напоследък.... за двама от тях ти гарантирам,че един средностатистически осмокласник е в ПЪТИ ПО ИНТЕЛИГЕНТЕН от тях .....
     

acen1975

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 278
  • Карма: +121/-92
  • Респект: +63
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #762 -: 22 Октомври, 2011, 20:29:21 »
0
eto tova e napisano ot Android na laptopa mi - MacBook Air
 *drink5*

знаех,че андроида на гугълците е скрита атака срещу епъл с дъмпинг на софтуер,че да избият монопола на йафона..гугъловата стратегия,която е ужким първите години "без пари" ..така съсипаха и АОЛ и йахото.... не че тоя ход ще им помогне срещу епъл....
  но не знаех,че андроида е използвана система срещу монопола на майкрософт върху десктопите.
      според теб може ли андроида да е достатъчно добра,че да удари майктософт с уиндоуса,или не?

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #763 -: 22 Октомври, 2011, 21:03:58 »
0
  или ако сметнеме ,че интелекта е производна на натрупаната информация+знание за нейното прилагане,тогава наистина няма как да си интелигентен,ако нищо не си учил,проблема е,колко ще си интелигентен,ако мнооого си учил.

или стандартния начин за "изчилсяване" на ителигентността в днешно време е броя натрупани знания,което се доказва с броя дипломи и награди...... от там всеки измерва инелектуалността като производна на броя натрупано инфо,а никой не измервя ква част от него е натрупано безсмислено и ква част е осъзнато....

Никой не измерва така интелекта - това е възможността за натрупване на знания и възможността за мислене на базата на тях - комбинирането им за получаване на ново знание. Тази характеристика се оформя много преди времето за университетстване.

Също и безспорен е фактът, че академичността може да подтиска креативността, но изобщо това не е задължително. Нито пък обратното - ако някой не е бил в университет, следва, че е големият гений.

За android - ако трябва да съм груб, това е обиковен linux с откраднат GUI от iPhone :D Имаше една статия, в която се твърдеше, че Стив Джобс казвал, че ще изхарчи и последния цент от 40те си милиарда кеш, за да затрие android от лицето на Земята, защото били откраднали идеята. :) Обаче в днешно време това се прави - краде се. То и Стив Джобс е откраднал идеята за прозорците от Xerox преди много време. От него пък Бил Гейтс открадва идеята и пуска Windows 1.
По принцип android не е предназначен за декстопите, но аз мога да си го пускам. Но понеже ще има все повече таблети, а десктопите ще намаляват, то Microsoft със сигурност ще губи позиции като цяло.

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #764 -: 22 Октомври, 2011, 21:12:10 »
0

До преди 100-на години, музикантите не са се образовали така, както днес. Не е имало школи, нито музикални училища. Тогава предимно се е разчитало на личния интерес на конкретното дете да се образова, и да се развива. Много често, музиката е била семеен или роднински "бизнес". Такива люде са били семейство Бах, Моцарт, Лист, Хайдн. Ако се замисля, няма да ми стигнат редовете за останалите.


ето сега разликата в реалността,която е една,но я виждаме по различен начин:
1. ти я отъждествяваш така:
   в миналото е имало много гениялни таланти,но не са учили защото е НЯМАЛО академични музикални училища.

2.аз я отъждествявам така:
    дали защото е НЯМАЛО академични музикални училища,ТОЧНО за тва е ИМАЛО таланти.......които днес ги НЯМА,но за тва пък днес ИМА академично музикално образУвание?
(

Виж, просто преди много години, господстващата музика е била т.нар. класическа музика. При липсата на особени развлечения тогава, музиката е била страшно на почит. Освен автори на музика, се е изисквало и добри изпълнители на това творчество. Това  е мотивирало развитието на "академизма" от твоя гледна точка.

Няма нищо лошо! Ако си прегледал моя поздрав към теб, и ако нещо е трепнало в душата ти, би трябвала да си кажеш, че не всеки може да свири като Лисица. А този прелюд на Рахманинов са го свирили много таланти, но не така...
Мъжкарско свирене! Третия концерт на Рахманинов, си позволават да свирят предимно мъже, при това - всеки рискува! За това момиче, въпреки "академизмът й", бих искала да й пожелая да претворява гения на създателя, по начина, по който го прави. (Лисица работи в САЩ! Подкрепя тезата на Коганев за мястото, в което човек може да намери благодатна среда)
Тогава е имало меценати, хора, които са били отдадени на музикалното изкуство по всякакъв начин. С напредването на технологите, господстващото място на музиката се заменя от други интереси, понастоящем - и от компютърните технологии. Все пак - такъв е живота- разни хора, разни идиоти! За всичко има място на света.
« Последна редакция: 22 Октомври, 2011, 21:18:11 от global »