Автор Тема: Хоби  (Прочетена 110497 пъти)

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #270 -: 05 Септември, 2011, 20:43:12 »
0
Додо, Булкан ти е дал много изчерпателна информация. Предполагам, че докато сте в Лондон, няма да излизате от 1 или 2 зона. Аз ще ти препоръчам също някои неща, въпреки че твоите вкусове може да са много различни. Местата, които ми харесаха са Окото (виенското колело), Британския музей, музея на Науката и съседния Природо-научен музей. Можеш да се разходиш до Гринуич и да минеш отвъд чертата. Със смесени впечетления съм от музея на мадам Тюсо, а в близкия музей на Шерлок Холмс изобщо недей да ходиш.
Не бях чувал за СТОМП, но ги потърсих в нета. По-добре да не си казвам мнението  *scare*

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #271 -: 05 Септември, 2011, 23:26:46 »
0
Еее ако ходиш пак там, иди го гледай, може и да си промениш мнението :) Това е едно от нещата, които са ми направили най-голямо впечатление досега. Другото вече не се играе, но сега същият човек прави ново - виж Fuerza Bruta. Ще гостуват в Европа ноември месец и мисля и на него да ходя - в Брюксел. Това са такива неща, които оставят силен спомен. Даже и ако си падаш само по класическа опера ;)

http://www.fuerzabrutanyc.com/

 *drinks*
« Последна редакция: 05 Септември, 2011, 23:29:22 от dodo2 »

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #272 -: 06 Септември, 2011, 13:59:52 »
0
Най-евтинджос излиза не с метрото, а с градските рейсчета, при това е яко да се возиш на втория етаж (докато с метрото не виждаш нищо). Ако имаш Oyster Card возенето ти е само 1,20 май, като има и горна граница от 3,80 на ден (ако се возиш само на рейсове), която не може да надхвърлиш - т.е. не ти таксува повече, дори и да си направил 10 пътувания. Като за толкова кратък престой обаче може наистина The Big Bus е добър вариант, макар и по-скъп.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #273 -: 06 Септември, 2011, 17:49:00 »
0
Мерси на всички, ориентирах се. Аз съм ходил там доста ама преди доста години.

Ето за поколенията още един сайт със събития, тук даже има повече изброени:
http://www.spoonfed.co.uk/

Едно време се бях абонирал за няколко английски музикални списания и от тях имам 30-40 CD-та с английски рокаджийски банди, които никой друг не е чувал, та мисля да ида и на нещо такова типично  *drink5* *drink5* *drink5*.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #274 -: 10 Септември, 2011, 20:59:49 »
0
Някой има ли стари фотографии да направи подобно на това ("прозорец към миналово") :)












OwnerBG

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
  • Карма: +62/-62
  • Респект: +53
    • Профил
    • Списание за хората, имотите и проблемите
Re: Хоби
« Отговор #275 -: 10 Септември, 2011, 21:11:22 »
0
Аз имам, ама съм по къси гащи с презрамки пред Александър Невски.Ще взема да потърся, ако се навиеш да монтираш.
Подбрани статии за собственици на имоти.http://www.sobstvenik.com/
За купувачи и продавачи си има други места.
Балкански рекорд за „Най-много хора правещи заедно Български мартеници за 5 минути“ http://www.babamartaworld.com/


                                                                OwnerBG

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #276 -: 10 Септември, 2011, 23:32:04 »
0
Ма то не е монтаж - най-естествено е наистина да се държи снимката от подходящия ъгъл и да се снима :)

Много забавно е и друго, който е с лаптоп - снима се при затворен екран от позицията на главата в посока екрана, после се слага снимката за desktop и става все едно капакът е прозрачен, защото се виждат нещата зад него :)

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #277 -: 28 Септември, 2011, 12:14:33 »
0
Додо, раздуй как изкарахте в Лондон? Къде спахте? Какво гледахте? (ако ти се пише де) :):)
I say what I do and do what I say.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #278 -: 28 Септември, 2011, 15:28:38 »
0
Стандартното мотане по забележителности, рейсчета на два етажа, пиене на бира и махмурлук  *drinks*

Останахме верни на традицията да спим в хостели (че са ми писнали стандартните хотели), а и двамата с жена ми минаваме за 10-15 години по-млади, така че не ни гонят на вратата като дъртаци. И двата, в които спахме, бяха бивши съдилища с килии за затворници във викториански стил на по 200 години.
[clink78]
[Palmers Lodge]

Мисля, че по-голяма лудница скоро не бях виждал, особено събота и неделя...

И мога да се похваля с нещо ново - не направих нито една снимка! Бях започнал да ставам като луд японец с фотоапарата, сега си дадох почивка :)

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #279 -: 28 Септември, 2011, 17:11:01 »
0
Стандартното мотане по забележителности, рейсчета на два етажа, пиене на бира и махмурлук  *drinks*

Останахме верни на традицията да спим в хостели (че са ми писнали стандартните хотели), а и двамата с жена ми минаваме за 10-15 години по-млади, така че не ни гонят на вратата като дъртаци. И двата, в които спахме, бяха бивши съдилища с килии за затворници във викториански стил на по 200 години.
[clink78]
[Palmers Lodge]

Мисля, че по-голяма лудница скоро не бях виждал, особено събота и неделя...

И мога да се похваля с нещо ново - не направих нито една снимка! Бях започнал да ставам като луд японец с фотоапарата, сега си дадох почивка :)


МноУ ЯкУ...

Ти в DeLuxe 10 bed female dorm ли спа (блазе ти)? :):) Или в 28 bed male dorm ? (сутрин някой да минава с една кошничка да "обира краставиците") :):)

Майтапа настрана де, интересна атмосфера, особено втората (доколкото видях по снимките). Локацията е удобна (тази до King's Cross) при пристигане и заминаване от летищата.

Абе и мен ме занимават разни "еретични" мисли за зимата последните дни, даже сглобих 5-6 маршрута далечко на югоизток и на югозапад, ама да видим... Даже се изкушавам да изкараме зимата или поне месец-месец и половина на Ривиера Мая (Плая дел Кармен). Има изгодни апартаменти и още по-изгодни вили или къщи (които могат да се делнат с приятели), излиза по 1000 щатски долара на месец на етаж от къща, 1200-1400 на апартамент, напълно обзаведени, с интернет и пр. и то на метри от един от най-добрите плажове в света... Жена ми нещо се опъва заради детето (малко било да пътува толкова далече и да сменя климат, а за толкова дълго не искаме да го оставяме на баби и дядовци). Според мен си е ОК, ще бъде почти на 3 години тогава, ще се опитам да я убедя по някакъв начин. Да се наема за 10-15 дни не е изгодно (цените са по-високи на седмица или на ден и самолетният билет само е към 900 Е от Брюксел, Лондон или Франкфурт, то в такъв случай е по-добре да се вземе ол инклузив пакет, въпреки усещането за масовка). Сега Аерофлот започват да летят до Канкун, ама още не дават цени на сайта. За плажовете на Югоизточна Азия има много добри самолетни оферти - Qatar Airways  започнаха да летят до София, Emirates и Etihad имат добри предложения от Истанбул. Абе да сме здрави и пари да има... :)
I say what I do and do what I say.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #280 -: 28 Септември, 2011, 22:03:48 »
0
Еее, по хостели, ама в стаи за двама, няма да ми пърдят разни германци на главата. :)

Само трябва да се избира внимателно, че сигурно и големи дупки има.. Хубаво е, че има много полезни отзиви и така се отсява. Този на King's Cross наистина е и на много хубаво място.

Но най са хубави и се впечатлих в Лисабон. Даже там в един се оказа че работи и българин. Ако някой има път натам, ето:
[Living Lounge]
Всяка стая е с различен дизайн и интериор, има много хубава кухня и готвач и бар. Намира се в самия център.

И на мен ми се ходи по топлите страни, ама жена ми е много пристрастен пушач и не може да изтърпи повече от 4 часа полет, затова и казах, че в началото на годината отивам в Тайланд, а тя ако иска :P

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #281 -: 28 Септември, 2011, 22:39:45 »
0
Наистина е много як този хостал в Лисабон. Аз само в Мадрид и Барселона съм ходил по хостали, но не съм попадал на нещо интересно.

За дългите полети - и аз за съжаление съм пристрастен пушач  (слава Богу единственният в къщи), но като си в самолет и знаеш, че просто не може и не пушиш (мисля, че около 14 часа ми е бил най-дългият полет). В краен случай си има решение - Табекс таблетка. Аз си нося винаги за всеки случай, но последните години не ги вземам. Един сингапурец пред летището във Франкурт докато пушехме ме учи как се пуши в тоалетната на самолет - на колене пред чинията, издишаш в нея и всеки път пускаш сифона, като преди това слагаш лепенка на детектора за дим. Един път го пробвах и добре, че отзад беше празен самолета, че бая се размириса на цигарен дим :):) Кажи на жена ти, че по азиатските летища има най-добрите условия за пушачи (отделни помещения или стъклени кабини). Не се налага да се излиза извън сградата :):):) То по-големият зор за пушача е в големите градове да се намери хотелска стая с балкон (аз не пуша в стаите даже и у дома). Вчера пробно търсих такава в Куала Лумпур и в района, който ме интересува (около Петронас кулите) от над 100 хотела намерих само един, който има стаи с балкон. На повечето модерни хотели и прозорците не се отварят.

За Тайланд ако ходите - пиши, мога да споделя доста опит от там, ако отидем в района тази зима пак ще го включа в програмата. Струва си да се отиде и в други държави наоколо, зер се бие толкова път, а и са по-интересни и автентични. В Тайланд просто плажовете са най-добри от страните в Югоизточна Азия (не Патая или Пукет де). Само във Филипините има подобни и пак само на отбрани места.
I say what I do and do what I say.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #282 -: 30 Септември, 2011, 21:32:53 »
0
Има едно нещо, което също искам да видя поне веднъж - северно сияние. Едно от малкото изключения (поне така си мисля), което е несравнимо наживо, сравнено със снимка. Защото иначе интернет и без това утрепа всякаква романтика в пътуванията, но северното сияние май си струва. Само не знам как ще го съчетая с непоносимостта ми към студа :)

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #283 -: 03 Октомври, 2011, 19:17:41 »
0
Ето го разрешението на твоят проблем, стига да улучиш точното време :)  :

"In Troms and Finnmark, we can see the Northern Lights every other clear night, if not even more frequently. From southern Norway, sightings would be only a few times a month while in central Europe hardly more than a few times a year and they have even been seen from the Mediterranean but only a few times each century. To the north of the auroral zone, on Spitzbergen, the Northern Lights are a common sight, although they don’t appear as often as in northern Norway.

В северна Норвегия не е чак толкова студено, колкото по същата географска ширина в Канада или Аляска. Мен ако ме питаш, по-добре отиди на плаж в Тайланд (аз вече резервирах полети за Януари, може да си чукнем някоя среща по за коктейл) :) :):) *drink9*
I say what I do and do what I say.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #284 -: 03 Октомври, 2011, 21:17:09 »
0
Да и аз видях за Норвегия (даже същия текст четох), най-най-често е в пролетното равноденствие и освен това трябва да е новолуние, за да няма никаква светлина, само да видим кога ще стане това.

На кои дати си в Тайланд и какъв маршрут със самолета избра?