Автор Тема: Хоби  (Прочетена 110488 пъти)

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #195 -: 24 Юли, 2010, 13:35:37 »
0
Опала много ви поздрави от Венеция, тук е много потно. :)

Преди да тръгнем минах през техномаркет и си купих нов фотоапарат, защото не ми се мъкнеше голям (тръгнахме само с по една раничка), взех си canon g11, да видим какви снимки ще направя. Този целият е в копчета и постоянно натискам нещо което не съм искал :D

 *drink5*

Да, така е с малките машинки, имам една портативна видеокамера, някои копчета имат по няколко функции, просто няма място за други, трябва да се внимава и да не се закрива обектива с пръст :):)

Като се върнеш публикувай някоя и друга фотка, да видим как снима този G11. Само с малки ранички (раници, а не рАни) е супер, чак до там не съм успявал да го докарам (раничка + малък ръчен багаж на колела ми е рекорда).

Ае, желая ви супер приятно изкарване и чакаме снимки като се върнеш!

I say what I do and do what I say.

TOPTKO

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 68
  • Карма: +2/-0
  • Респект: +8
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #196 -: 24 Юли, 2010, 15:22:14 »
0
[quote
Иначе не пипам снимки на фотошоп, както са излезли, така.
[/quote]

И аз бях така, но идва момент когато реализираш че техниката неможе да стигне съвъшенството на окото. Другото е различни монитори, компютри, карти и снимките изглеждат различно. Picasa e много хубава и лека програма за снимки безплатна лесно се ползва и дава добри резултати препоръчвам я на всички, опитайте и вие. Додо апарата е хубав с лесни контроли всичко изнесено навънка, но ще трябва старание за по добри резултати. Непипаи менютата да не ядеш бастун, може да ги снимаш то си е пак колекция.
 
И накрая да се оплача, набарах гнездо на орел идеално място отворено няма дървета няма шубраци 2 пъти ходих над 2000 снимки 2 камери 2 различни обектива различни настроики и няма 1 снимка като за пред хората, е на това му се вика карък.



Коръба на мечтите е вдигнал платна.


Собственик


Тази не е моя снимка.

Оглед на топ локеишън.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #197 -: 24 Юли, 2010, 17:12:32 »
0
Тортко, мноУ якУ!!! Супер снимки правиш, не знаех, че си ентусиаст във фотографията. С какви апарати/обективи снимаш?

Платнохода в Toronto Harbour ли го снима? Гледах един от CN Tower преди около 2 седмици, ама от друга страна виждам ЕС флаг да се вее.
« Последна редакция: 24 Юли, 2010, 17:21:58 от BulCan »
I say what I do and do what I say.

TOPTKO

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 68
  • Карма: +2/-0
  • Респект: +8
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #198 -: 24 Юли, 2010, 19:10:05 »
0
Благодаря за похвалните думи, старая се. И нали знаеш че ако нямаш хоби като си понадвиеш на масрафа остава свободно време и тогава идва скуката и можеш да изтракаш налъмите. Коръба тука го снимах. Всяка година се събират тука от целият свят, поскоро минават от тука затова си видял и знамето. Снимам със 2 Sony A 350  обективи всякъви 15 броя трябва само един последен нещо 300–500 F2.8. Чакам малко да ги пооправят на Sony иначе гледам да намеря на Minolta. А ти спомена че искаш нещо full frame творчески не си дорасъл за него, вземи си Nikon със СМОС сенсор 10–14 М.Р.повече от 14 не взимаи защото вкарваш много електронен шум и след 10 години като го надраснеш тогава. Иначе става–ще си купя совалката защото и тя има колела и ще се возя с нея до работа и обратно :)

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #199 -: 24 Юли, 2010, 19:49:24 »
0
Аз пък си забравих стойката и ползвам ръбовете на стените за подпирачка и хората ме зяпат какво толкова правя :)
Този G11 много умен, открива лицата в снимката, а ако някой е със затворени очи дава сигнал :)
Ще видим като качество как са, на екранчето хубави изглеждат. Сега сме в Прага, отивам да пием бира

 *drink5*

Ето едно венецианско пране:

« Последна редакция: 24 Юли, 2010, 20:53:03 от dodo2 »

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #200 -: 24 Юли, 2010, 21:41:14 »
0
И накрая да се оплача, набарах гнездо на орел идеално място отворено няма дървета няма шубраци 2 пъти ходих над 2000 снимки 2 камери 2 различни обектива различни настроики и няма 1 снимка като за пред хората, е на това му се вика карък.
Горкия той. Направо ти съчувствам. Ако знаеш жена ми какви снимки прави...... :o :o :( :(

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #201 -: 24 Юли, 2010, 22:53:54 »
0
Оглед на топ локеишън.


Сега се загледах в тази снимка (преди ми се стори мрачна и я подминах). Тортко, какво прави този човек с тази стълба на това място? Стълбата за какво служи? Предполагам, че не е фотомонтаж.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #202 -: 25 Юли, 2010, 02:19:33 »
0
Благодаря за похвалните думи, старая се. И нали знаеш че ако нямаш хоби като си понадвиеш на масрафа остава свободно време и тогава идва скуката и можеш да изтракаш налъмите. Коръба тука го снимах. Всяка година се събират тука от целият свят, поскоро минават от тука затова си видял и знамето. Снимам със 2 Sony A 350  обективи всякъви 15 броя трябва само един последен нещо 300–500 F2.8. Чакам малко да ги пооправят на Sony иначе гледам да намеря на Minolta. А ти спомена че искаш нещо full frame творчески не си дорасъл за него, вземи си Nikon със СМОС сенсор 10–14 М.Р.повече от 14 не взимаи защото вкарваш много електронен шум и след 10 години като го надраснеш тогава. Иначе става–ще си купя совалката защото и тя има колела и ще се возя с нея до работа и обратно :)

Хм...за full frame не е чак толкова нужно да си творчески "дорасъл" бря. Освен, че качеството е по-добро, заради по-голямата площ на матрицата, другото много важно нещо е почти нула cropping factor, т.е. може спокойно да се използват обективи, които човек е използвал на 35 мм. филмов апарат, без да е нужно да се умножава по 1.5 focal length за да се види на какво отговарят при дигитален огледално-рефлексен апарат. Мегапикселите над 12 ти дават шум предимно ако снимаш на високо ISO. Не мисля, че биха ми трябвали повече де... За сега просто upgrade-a не е приоритет.

Иначе след 10 годинки, здраве и живот, едва ли ще си надрасна фотографското ниво, преди 10 години бях много по-взискателен към фотографската екипировка и към себе си :):):)
I say what I do and do what I say.

TOPTKO

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 68
  • Карма: +2/-0
  • Респект: +8
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #203 -: 25 Юли, 2010, 17:12:36 »
0
Както навсякъде така и във фотографията всеки си има предпочитания, важното е да си доволен от крайният резултат.
Jim, оглед прави човека на топ локейшън, може и оценител да е. А стълбата я носи сигурно да види неможе ли да си навре носа някъде на по високо.

Да хванеш бандит в 2 часа през ноща.

 
А това е просто ей така орит.

elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #204 -: 28 Юли, 2010, 13:38:53 »
0
Бандита е много сладък!  :D :D :D

 8)

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #205 -: 28 Юли, 2010, 14:42:24 »
0
Само с малки ранички (раници, а не рАни) е супер, чак до там не съм успявал да го докарам (раничка + малък ръчен багаж на колела ми е рекорда).
Е, не чак от най-малките :) 40 литра, беше 7 кила заедно с лаптопа, фотоапарат и зарядните :) Ама си купих в Прага едни обуви и едно яке и ги набутах и тях вътре :)
Да видим сега какви снимки са станали..

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #206 -: 28 Юли, 2010, 23:36:32 »
0

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #207 -: 29 Юли, 2010, 00:00:40 »
0

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #208 -: 29 Юли, 2010, 00:30:48 »
0

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #209 -: 29 Юли, 2010, 00:48:30 »
0