Форум за имоти > Имоти

Съвет

<< < (2/6) > >>

Dimitar.:
Жилище на 4 или 5 етаж без асансьор?
Това, че асансьора не работи, защото не се плаща не те ли притеснява?
Не малко празни апартаменти, защо ли?

Аз мисля, че устойчивостта на сградата е най-малкия проблем.

чи-чов-ци:

   Да кажа и аз няколко думи сутрин на свежа глава  :)
   Струва ми се, че разбирам какви чувства те спохождат, dj118. Мислиш, че ако се откажеш, ще изтървеш една много добра възможност. Вярно, Павлово и за мен е един от най-добрите квартали / не целият /, цената няма какво да коментирам. Но от всичко, което описваш, си правя прост извод - по-добре потърси нещо друго. Дали са къртили отвори в два, пет или десет панели, укрепвали ли са или не, в крайна сметка в тази сграда си живее мазалото. Има още такива в София / със сигурност и на други места /, фирми се сдобиваха с тях по-някакъв начин и ги разпродаваха, като даваха възможност за всякакви "обединявания".
    Докато си намериш нещо наистина добро, кой знае колко пъти ще ти се къса сърцето, че си се прецакал, като не си приел предложението, пък после ще си казваш " пу-пу.." Желая ти успех!
    Между другото, въздействието на земетресението от месец май за района на София не беше нищо особено. Дори спрямо по-стари правилници и норми.

    П.С. Димитър, уважавам мненията ти, но тук не съм съгласен с теб. Един хубав ден тази сграда ще се сдобие може би и с асансьор, но ще остане едно неприятно чувство от малкия проблем с изтърбушването  :) *drinks*

dj118:
Благодаря ви за вниманието!

Иначе със сигурност ще има такива, за които съжалявам че съм ги изпуснал. Така например ми предлагаха за около 20-21000 двустаен панелен апартамент в Толстой, или Надежда 2 на границата, но там пък беше от първите 4-етажни панелни блокчета от 1961-ва година. Беше с две тераси, добро разпределение. За млад човек на 25 години ми беше неприемливо, не знам дали това нещо ще ми държи 10-ки години напред. Макар и никой до сега да не е доказал колко години може да издържи един панелен блок, на теория може и още 100 години да удържи това нещо, но като цяло съм чел че конкретно част от тези 4-етажни блокчета в Толстой и Надежда 2 са си проблемни. Проучвам хубаво въпроса.

В този в Павлово се влюбих и в квартала, изложението е добро-югозападно, и понеже отпред пред блока са повечето къщи с дворове има и уникална гледка към почти цяла Витоша. Харесва ми и, че е непреходен, но пък няма тераси. Поразходих се наоколо, тишина, зеленина спокойствие. Задължително трябва да поискам да сляза в мъзетата, да не е всичко да плува във вода вътре, че са ми разказвали и за подобни случаи.

Иначе другото на което съм се спрял е ЕПК боксониера по БДС, те са около 30 квадрата, имат отделен кухненски бокс, има варианти с тъмен и светъл бокс, и зависи от разпределението, в някои от тях могат да се направят две малки стаи по 10-12 квадрата(виждал съм така преправени) ЕПК-то е и доста масивно като строителство, може да трае още дълги години, в момента съм в такъв блок под наем и съм много доволен от този тип строителство. Обикновено боксониерите имат и тераси в този тип блокове, често имат и хубава панорамна гледка към София и Витоша, без да има какво да ти скрива гледката. Намират се за около 17 000-18 000 из Люлин, изпадат и предложения за около 20-21000 в Младост. По-скоро бих взел и такова в Младост с доплащане, макар че площа е малка. Попринцип не е супер спешно, но искам да посрещна нова година вече на мое си.

Наясно съм, че за тези пари не може да е нещо повече и не очаквам нещо повече, но попринцип ме посъветваха че в моят случай за тези пари оптималното откъм качество/цена би било ЕПК боксониера из Младост. Аргумента беше, че е хубаво да е нещо, което мога да продам сравнително лесно на добра цена след време, което не се обезценява бързо, за покупка на по-голям апартамент в бъдеще ако ми се наложи.(например вече двустаен панел или ЕПК с доплащане) ЕПК-тата винаги си държат добри цени, дори и по-старите от 60-те и 70-те години, а обикновено тези сгради са с добре поддържани общи части и околоблокови пространства.

silllveto:
Това жилище е на пазара от миналата година. Не съм го виждала, но знам, че има течове. Цената беше мн ниска, въпреки това не се намери купувач за него. Моето мнение е - не. Макар да пожелавам на собственика да се отърве от него, само че човекът, който го купи да е наясно какво му предстои и че евтиното излиза скъпо.
И да добавя - Павлово е страшно некомуникативно място.

dj118:
В крайна сметка се отказах от тези блокове в Павлово, другото на 7-мия етаж, както и тези с балкон даже и не съм ходил да ги гледам(на някои им искат и по над 450-470 евро на квадрат).

Реших да бъде боксониера в блок ЕПК строителство, Младост или Люлин вече ще реша допълнително, по вероятно Младост, набелязах няколко и на двете места. По-добре малко по-малка площ, но хубав и поддържан блок, ако ще и да е на 30+ години, но без разни такива преустройства, и да има тераса.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия