Автор Тема: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?  (Прочетена 367954 пъти)

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #540 -: 18 Февруари, 2013, 15:01:52 »
0
Наздраве  *whiskey* Както много правилно отбеляза Коганев, е ся си .ба мамата. Поне ще гледаме от първия ред.

ПП Аз си мислех за следващите избори да се запиша в БСП, че сега не ми се струваха много сигурни; С оглед обаче на новите събития, с оглед на следващите такива и с оглед твърдото ми убеждение, че Боко и Цвъко не я щат повече тая власт, дали да не изтичам още днес следобяд до "Позитано" ???

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #541 -: 18 Февруари, 2013, 15:16:57 »
0
Ся си .ба мамата! Такова харчене ще падне до изборите - на всеки ще се даде, няма да има недоволни.
Дянката се справи отлично, като се има предвид средата, в която работеше. Ако мен ме сложат да работя с Миро и Лилито, тези дълбоки провидения на глупостта, едва ли ще издържа и седмица... И останалите министри са от полуидиот надолу. Дисциплината във фин мин е дотук! Кесията се развърза, ББ ще извади и ще даде...

Идиоти протестират, идиоти им угаждат, валякът тръгна по надолнището - останалите няколко нормални човека в тази жалка държавица да се спасяват както могат.
Амин.

Министърът на земеделието и храните д-р Мирослав Найденов благодари на премиера Бойко Борисов за това, че е разпоредил плащанията на зърнопроизводителите. Найденов отбеляза, че без личната намеса на Борисов, производителите надали са щели да получават забавените пари, предаде репортер на Агенция “Фокус”. На извънредна пресконференция в Държавен фонд "Земеделие" министър Найденов обясни хронологично развитието на проблема, като посочи, че още в четвъртък миналата седмица, на среща при премиера Бойко Борисов в присъствието на зам.-министъра на финансите Владислав Горанов, и представителите на земеделските организации, е коментирана ситуацията със забавените субсидии.
В петък премиерът ми се обади след парламентарния контрол, отново се срещнахме и по-късно Министерство на финансите отговори, че необходимият финансов ресурс може да бъде осигурен. Днес сутринта зам.-министър Горанов потвърди, че е заредена сметката на фонд „Земеделие” и министър-председателят ми се обади и ми каза, че днес най-късно трябва да бъдат осъществени плащанията, посочи земеделският министър.
„Осигуряването на 1 млрд. лева в рамките на един ден не е по-силите на един министър”, коментира още Мирослав Найденов.

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #542 -: 18 Февруари, 2013, 15:29:10 »
0
Наздраве  *whiskey* Както много правилно отбеляза Коганев, е ся си .ба мамата. Поне ще гледаме от първия ред.

ПП Аз си мислех за следващите избори да се запиша в БСП, че сега не ми се струваха много сигурни; С оглед обаче на новите събития, с оглед на следващите такива и с оглед твърдото ми убеждение, че Боко и Цвъко не я щат повече тая власт, дали да не изтичам още днес следобяд до "Позитано" ???

Ще трябва да заделиш спешно едни  €200 бона за сигурно място,ако не се е дигнала мизата предвид възходящия   тренд на пазарните очаквания,ако си по-напред  на опашката разбира се.Тя сигурно от следобеда ще почне да се извива.

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #543 -: 18 Февруари, 2013, 15:48:21 »
0
Днес лозунгът явно е: Те сега си ......... !

Колегите от инвестора са пуснали тази  статия,
в която общо взето има някакви познати неща, но нещото, което ме втресе е, че след статията има един самотен коментар, който аз не се наемам да го препиша дори.

Ако фискалният резерв е отишъл под санитарния и законов минимум, безкрайно изненадващо е, че толкова е закъснял с оставката си.

Ако има и малко истина,  то Очевидно, че с огромни усилия  Дянков е озаптявал безбройните мераци за харчене на нещо, което практически го няма. Възможно е най-накрая да се предал и отстъпил. Все пак преди около 2 седмици даваше индикации, че очаква покана от ББ за поста си и през втория мандат. Обещавали ли са му разни неща, лъгали са го.
След като земеделците ясно показаха, че няма да стоят мирни, направиха един спешен опит да съберат спешно един милиард  с падеж след 6 месеца, колкото да се закърпи дупката. Падежът оставен в мандата на следващите, при хипотеза за редовни избори. Дянков участваше. Продължаваше да прави опити да е в играта.
Още нещо се е случило буквално последните дни. Нещо нетърпимо.
Пари няма.
енд ъф гейм.

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #544 -: 18 Февруари, 2013, 16:04:10 »
0
Начев,това в статията,а не дай Боже в коментара,ако е истина си........../лозунга от днес/
И по точките на чичовци,махайте парите от банките / не е съвет /.Понеже сме в имотен форум,което в последно време не си личи много,парите в имоти,май май е доста по-добре отколкото в банките.Златото пада и сега си мисля,че и там ще са по-добре.
Скоро гледах едни филмчета за Нова Зеландия,е там най-добре  *rofl* *rofl* *rofl*
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #545 -: 18 Февруари, 2013, 16:34:33 »
0
Начев,това в статията,а не дай Боже в коментара,ако е истина си........../лозунга от днес/
Регата, не знам прочете ли ме вчера, но с Ивел хоротувахме за злато и други.
Та, разправях му, че наблюдавам и съм пас. Скъпо ми се виждаше. Искам да го видя много по-долу.
където вярвам (иска ми се) да му е мястото.

Ама, срам-не-срам, днес информативно погледнах тавекса какви манджи е забъркал за обяд.
5 % спред!!!
Много бе!
Следете го и викайте. Дано по-нататък да не вземе да изглежда този спред красив и примамлив.
А ме е налазил един хладен ужас.
С все кусурите му, Дянков беше единственият, който все пак знаеше за какво става дума в тази държава. Поне субективно на мен ми действаше така измежду цялата там ...
 

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #546 -: 18 Февруари, 2013, 17:17:51 »
0
Ся наистина си такова майката... Добре, че погледнах форума. Добре, добре, ама това не ми помага много за вземане на решения... Колкото до правителството - положението е наср@но независимо кой е на власт. Моето лично мнение е, че не ги решават нещата нито Дянков, нито Борисов. По-важен е Искров - факта, че не го смениха като дойде ГЕРБ на власт ме кара да мисля така.  За момента чисто егоистично съзнанието ми занимава само съдбата на една банка... Ако не ми бяха паднали доходите четворно последните месеци, вече щях да съм със семейството си отвъд океана... За тук все още стигат за нормален живот на 4 човека без да се посяга на спестявания... за сега...
I say what I do and do what I say.

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #547 -: 18 Февруари, 2013, 17:48:49 »
+2
Сега ми хрумна нещо - дали да се искаме пак да ни приемат в Османската империя. Какво им, и сериалите им сериали, и икономиката - икономика, произвеждат всичко, пазари по Азия - бол, и към жените имат правилното отношение, абе няма слабо място идеята. А, щях да забравя, и велик везир си имаме, а ибрикчии в България дал господ.

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #548 -: 18 Февруари, 2013, 18:24:34 »
0
Послепис: Ей хора! Парите са си мноу хубаво нещо.  И мноу трудно се добиват напоследък! Язе са бъхта  за жълти стинки и мръзна кат  ПЕС ! (да не са бърка с партията на соцялистите, става си дума за уличен пессс!)
Само внимавайте де ги съхранявате, тва би могло да е проблем. Инак злато, диаманти, картини, се си е капитал. Ма най-ликвидни са си парите и то от нашиа регион.Само с ценните артии да са внимава. Щот в един момент не са мноу ценни!  Най хубава е Емека! *yahoo*
За имотите съм мноу резерве. Кат инвестиция имам предвид!.....
« Последна редакция: 19 Февруари, 2013, 06:55:29 от darkside »
Ас съм българче.......

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #549 -: 18 Февруари, 2013, 18:36:29 »
0
Дарки,приятелю,аз за инвестиции не пиша,а за спасяване  :o
Сега и 2000 евро кв.м. да ми дава някой,не продавам.Хартийки като сегашните не са ми по вкуса.
Също като Начев ме е налегнал хладен ужас,само дето си мисля,че мен ме тресе от по одавна.
Всички тези виртуални пари дето ги печатат няма начин да не изгърмят.Махни,че е  *scare* в целия свят.Само се моля,Тези лошите да не направят някоя голяма патаклама,че тогава ще е  *scare* *scare* *scare*
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #550 -: 18 Февруари, 2013, 19:23:48 »
0
Ура, другарки и другари! Сетният час на това продажно правителство, слуга на световния империализъм и враг на Социалистическата революция, което окраде обикновения трудов човек, наближава! Нека гордо да изразим своето мнение за империалистическите агресори, за представителите на световния капитал, които се опитват да потушат справедливия гняв на пролетариата срещу потисничеството и империалистическия гнет с рязане на лентички и една единствена оставка и да извикаме с вдигнат юмрук "Долу фашисткото правителство" (както го нарече другарят Станишев), така че да ни чуят чак в Куба и Северна Корея!

Въпреки повелите на Партията, че хазартът е черта на буржоазното общество и покварява хората, предлагам по изключение да организираме залагане, а именно:
Фашисткото правителство, довело до разруха България, нашата мила Родина, ще падне от власт:
а) до 1 седмица;
б) до 1 месец;
в) ще се окопае до изборите.


Нашите партийни ръководители по места са организирали масово подобни залагания и другарите ни дават своят облог за точка а)!

Ура другарки и другари, на революция! Да живее ВОСР (Великата Октомврийска Социалистическа Революция), идеите на Социалистическия Интернационал и под секрет - другарят Гоцэ, нашият скорошен нов министър-председател!



Из речта на другаря Станишев, пред 48 конгрес на БСП от 16.02.2013:

Уважаеми гости,

Другарки и другари делегати,

Преди политическото слово ще започна с обръщение. Не към делегатите на конгреса, намиращи се в тази зала, а към всички, които са извън тази зала.

Искам да се обърна към хората, които протестират, да се обърна към София, Ванкувър, Владивосток, Варна, Пловдив, Благоевград и много други градове. Вие не сте сами, вашият глас е чут. Решение има и за него ще говорим днес от тази трибуна. През последните седмици станахме свидетели на най-различни протести - в защита на природата, срещу непоносимите цени на тока и отоплението, срещу безразличието към грижите на майките. Знам, че за всеки, който протестира, за хората, които изкопаха гроб на магистралата, защото е погребан не само бизнесът им, погребани са животът и надеждите на семействата им - отчаянието е по-силно от надеждата.

Знам че никакви думи не могат да изтрият сълзите от очите на нашите майки, които плащайки си сметките за ток и лекарства остават обречени на глад.

Знам, че само думи не могат да върнат младите от Терминал 2, нито да ги накарат да раждат и отглеждат децата си в България.

Но знам, че от нас зависи дали това ще продължава. От всеки един - не само от тези, които днес са в тази зала. Нито само от една партия.

Чуйте нашето послание към България и българите! Разберете какво предлагаме! Елате, включете се, участвайте, работете! За всеки ще има място, всекиму ще отдадем заслуженото!

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #551 -: 18 Февруари, 2013, 19:38:33 »
0
Не бой са Регатке! Ти имаш ресурс, съдейки от предишни постове. Кеш винаги трябва. Дори и обезценен, кеша е фактор в ежедневието.
Имота е гаранция за бъдещ приход с неясна стойност, но за дълги периоди от време мое да запази стойността на парите, само при две условия . Първо, да е готин, второ, ако нема война. Щото при война мое да остане само парцела........
 Лошото е, че нема да има туризъм при такива събития, а руските купувачи на имоти определено се оттеглят....
Ас съм българче.......

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #552 -: 18 Февруари, 2013, 20:15:11 »
0
Днес даже гледах телевизия, в едно предаване на сина на Коста Цонев гости бяха Бригадир Аспарухов и Димитър Иванов (бивш шеф на шесто), на мен ми изглежда, че БСП ще вземат властта. Дянков колкото и да го плюят всички, поне горе-долу държеше някаква фискална дисциплина, сега вече отиде коня у рЯката... Иванов се опита да прокара тезата, че кръговете на генералите отдавна нямали никакво влияние над Позитано. Според мен просто е взето решение, че ББ вече не е любимец на масите и понеже в създалото се положение много трудно може да се намери любимец, ще се играе на "експертно правителство".  Бригадира пък обясняваше за престъпниците от СИК и ВИС, сякаш той не е участвал в създаването и поддържането им. Същите, които издигнаха Борисов сега ще го свалят.
I say what I do and do what I say.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #553 -: 18 Февруари, 2013, 20:35:17 »
0
Малко copy-paste и от Новинаров:

"Отстраняването на Дянков създава притеснения и в друга посока. Вицепремиерът, който пряко отговаряше за икономическите ресори в правителството, беше до голяма степен външна на ГЕРБ фигура. Това, в съчетание с голямото доверие, което имаше от страна на премиера, му позволяваше да предотвратява опасните популистки забежки на правителството. Следващите няколко месеца обаче са особено рискови за подобна политика. Приближаващите избори правят всяко правителство склонно да търси лесни решения на сериозни проблеми, които носят краткосрочни ползи, но като цяло са опасни. Ситуацията в момента е още по-взривоопасна заради огромното напрежение и недоволство в хората от ниските доходи и липсата на перспектива. Протестите от последните дни бяха заради сметките за тока, но дори и цената му да бъде намалена двойно, това едва ли ще реши по-големия проблем. Неприятното съчетание от предизборна ситуация, повишено напрежение и оттеглянето на министъра, който беше основната спирачка пред популизма, създава големи притеснения."

http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2013/02/18/2005467_endshpilut_na_borisov/?ref=rss
I say what I do and do what I say.

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #554 -: 18 Февруари, 2013, 20:53:57 »
0
Вече вярвам че ББ е кретен, явно няма никъкъв шанс за неговото правителство за следващите избори, от друга страна пък Серж и комунягите са вече тотално изнсени а и бабичките дето ги поддържаха се посдухаха вече. Много, ама много черен лебед в изключително неподходящ момент. Власта ги е заслепила и не виждат летящата към тяйх секира, ние от страни я виждаме ясно. По принцип незаменими хора няма, и за Трайчо се ронеха сълзи а Добрев си го замести достатъчно адекватно. Но все пак финансов министр си е фигура от средните две, на задния ред на шахматната дъска. Със сигурност ще има последици, май вече е време да се изтегегляме от банките, аз лично не виждам светлина в тунела, ще става по-лошо. Процеса е инертен, не означва че трябва още утре да тичаме към банките с раниците, има може би някъкви 3 месеца да си приведем делата в порядък, нали знаете какво означва това на докторски език.