Автор Тема: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?  (Прочетена 368551 пъти)

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #660 -: 23 Февруари, 2013, 21:01:40 »
0
Абе да ти кажа няма нужда човек да е конституционалист,дори да не е чел конситуцията за да види,че  демократичните механизми на съществуващата уредба са менте,имитация в полза на политическата мафия,за която последното нещо е да представлява интересите на избирателите.Тука вече няколко пъти споменавах примера с конституционния съд,назначаван с политически уговорки и квоти,не избиран от народа  пряко,а той е предназначен да контролира бардака,наречен народно събрание и се натворява антилиберално законодателство по отношение на стопанството и в полза на враждебната към населението държава.Защото партията яхнала държавата краде по ефективно от населението.
Самото правителство/партията/ тука контролира и ръководи парламентарното мнозинство вместо да е обратно. Демокрацията в България е сведена единствено до правото на гражданите да пускат бюлетина в урната. После с тая бюлетина партокрацията прави каквото си пожелае,според интереса.Сегашната конституция е създадена през1991 г.от мафиотската комунистическа структура/БКП-БСП/единствено със цел да остане в политическото пространство и да продължи да гушка.Тя е и партията майка -родилка на всичките 300 политически формирования. Имаше  два научни института да работят по това съзидание.Това трябва да се прекрати.Става само с нова уредба ,с мажоритарно избрани представители на общините с възможност за отзоваване с гласовете на половината избиратели ,когато настъпят котето и като не правят нищо за избирателите си.Вече като седнат в камарата на представителите ,дали педалите в ляво или манафите в дясно няма значение,щото каквото и да сътворят ще минава през горната камара,която ще следи за качеството му от конституционна  и стопанска гледна точка.Няма нужда да са съдии там,просто трябват честни и почтени хора директно избирани по тези свойства.Това е само част от конструкцията ,която ще върши работа.Ефекта за икономиката ще е много бърз,като се махне сегашната и зависимост от мафията.

"Ау, каква стана тя!" ще е резултатът от повечето идеи.
Има разлика между реализиране на една идея при идеалистични обстоятелства и същата идея, при реалността (която обикновено доста се разминава от идеалното, а у нас направо е грозна).

"Пряка демокрация" - от "да/не за забрана на новините на турски (ако още ги има)" до още по-фрапиращ терор на мнозинството над малцинството. Като вземем предвид, че мнозинство може да се формира по всякакви критерии, допустим е и "тъпи сме, много сме" - защо не - "да/не за 80% данъци за буржоазията, която гнети пролетариата". Или направо "да направим на сапун тези и тези".

"Мажоритарни кандидати" - точно пък у нас това ще е най-глупавото. Не само че ще доведе до липса на алтернативни партии (защото по места печели този с над 50%, няма как да се появи партия в парламента с поддръжка под 10-15-20%  и то ако има някъде оазис от привърженици) и като резултат - парламент с БСП/ГЕРБ/ДПС, много гот. Освен това утопията "честни и почтени хора" я има в приказките, ще гледаме персони като Фидел Беев, Братя Галеви и подобни, раздали кебапчета на циганския електорат.

"Отзоваването" също ще е инструмент единствено за изнудване - 1 тон кебапчета = свален депутат.

Двукамерният парламент също е нещо много хубаво, но у нас и това ще се изроди в поредната група хора с огромно влияние срещу $$$ и нищо повече.

"Да искаме нова конституция, е като да желаем нов калъф за счупена цигулка" - каза един, когото не го бях чувал, но точно го формулира.

*drink6*

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #661 -: 23 Февруари, 2013, 21:08:54 »
0


Какво правим с мангизите? Хубаво си хортувате колко е лошо положението и колко виновна е Айн Ранд, обаче това не ми дава знак какво става с парите. Ще има ли достатъчно евраци (да речем още месец), ако хората поискат да превалутират? Щото по чейнчбюрата вече се мръщят...

Koganev,самото превалутиране не ме притеснява,защото не вярвавам парите ти да не са в банка.
Притеснява ме,ваденето им от банката.Имаме със сестра ми сметки в една банка,името и започва с П...... и получихме съобщение,че вече на ден може да плащаме до 1000 евро и да теглиме до 200 евро  :o
До сега беше лесно,прехвърлям и на нейната сметка пари,тя ги тегли с някакви тан кодове и директно във френска или швейцарска банка.
Та,всеки да си прави изводите,но аз излязах от банковата система и открие ли ми се възможност ще гледам да си извадя още една,две и т.н. кредитни карти.Знам,че е глупаво и банките ще ги спрат,ама се надявам да съм по-бърза от тях  *rofl* *rofl* *rofl*
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #662 -: 23 Февруари, 2013, 21:20:43 »
0
Какво съобщение си получила ??? Коя банка е огланичила разплащанията? Че нещо или аз пак не разбрах, като там с 5000 лева, или ти нещо неясно го каза.

Иначе по темата - ако вярвам на днешните идеи какво иска тълпата, то явно протестиращите са само два вида - хора, които не са си платили парното и хора, които не са си платили тока. И не им се ще да ги плащат. Ама и аз не искам да им ги плащам /вече/, та не знам..............

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #663 -: 23 Февруари, 2013, 21:22:02 »
0

Какво правим с мангизите? Хубаво си хортувате колко е лошо положението и колко виновна е Айн Ранд, обаче това не ми дава знак какво става с парите. Ще има ли достатъчно евраци (да речем още месец), ако хората поискат да превалутират? Щото по чейнчбюрата вече се мръщят...
Чета те, но не отговарям, защото не знам отговора.
Евраци по сметка вероятно ще има.
Другите (на гише) не са много ясни.
Сарафите взимат евро, леко отвориха спреда, но също чувам, че има ограничения (и заявки) в продажбата на евро.
В банките е по-скоро пусто.

Нямам оупън тикет  за предсрочните.
Ако ще се мре, да се мре.

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #664 -: 23 Февруари, 2013, 21:27:56 »
0
Не искам да напиша името и,защото могат да ме подведат под отговорност,но втората буква е "Р".До сега в чужбина можех да тегля от банкомат по 1000 евро на ден,вече е по 200 евро.Можех да си купя чрез пост терминал стоки до 5000 евро,вече до 1000 евро.Не знам как му се казва на това,но думата ограничаване ми харесва  :)
Банковите ни карти са ДЕБИТНИ,а не кредитни.
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #665 -: 23 Февруари, 2013, 21:38:27 »
0
Е, това е гадно. Щото то какво - вземаш наемите и отиваш в Лондон, хоп в Луи Вюитон една чанта - прас 1500 евро, после във Версаче - прас една рокличка - прас - не можее, няма лимит. Отиваш на другия ден - хоп, някой я купил. Гадна работа, не става така. Сменяй банката.

Пък аз предлагам промяна в конституцията - един апартамент /имот/ - един глас, два апартамента - два гласа, Цв.Цв - 6 гласа, или там колкото са станали. Наемателите - без глас, циганите - тоже. И така, то не може само разни шушляци да хрантутим.

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #666 -: 23 Февруари, 2013, 21:49:08 »
0
Е, това е гадно. Щото то какво - вземаш наемите и отиваш в Лондон, хоп в Луи Вюитон една чанта - прас 1500 евро, после във Версаче - прас една рокличка - прас - не можее, няма лимит. Отиваш на другия ден - хоп, някой я купил. Гадна работа, не става така. Сменяй банката.

Пък аз предлагам промяна в конституцията - един апартамент /имот/ - един глас, два апартамента - два гласа, Цв.Цв - 6 гласа, или там колкото са станали. Наемателите - без глас, циганите - тоже. И така, то не може само разни шушляци да хрантутим.

 *rofl* *rofl* *rofl* *rofl* *rofl*  Кой не знае цените на марковите чанти а ?  *rofl* *rofl* *rofl*
Една малка и кокетна "Фенди" за 10000 шв.франка пред мен я купи една "хлебарка"/жена от Близкия Изток,облечена традиционно/ не,че щях да я купя де,но ценичките са такива   *rofl*
Имотко,обичаш да се шегуваш,но нещата са много сериозни,не знам промяна на конституцията как ще ни помогне обаче.
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #667 -: 23 Февруари, 2013, 21:51:09 »
0
Ето един демократичен механизъм: мажоритарен избор на депутат за камарата на общините.Това означава избирателите от дадена община да изпратят в законодателния орган познато на хората от общината лице.Допълнителна гаранция е лицето да е регистрирано последните 5 г. като живущо в съответната община.Допълнителна гаранция е депутата да може да бъде отзован с 51% от правото на глас на избирателите от избирателния район.Тоя депутат има задължение да се грижи за интересите на жителите на съответната община.Това е елемента на представителната демокрация. Понеже  мажоритарно избраните депутати не зависят от партийното строителство в своята работа имат свободата и съвестта да работят за интересите на тези които са ги пратили в парламента. Националните въпроси с особена чувствителност се решават с писмено допитване до избирателите /референдум,както е в Швейцария/През няколко седмици избирателите в Швейцария получават плик с въпроси от национално значение от парламента и дават мнението си. Това е елемента на пряката демокрация.Гражданският контрол е чрез мажоритарния депутат,който ако не си върши работата може да бъде отзован от граждански комитет организирал оставката му и събрал нужните подписи.Просто е! Такъв механизъм не може да даде срив на обществените отношения ,но ще обезмисли сегашната партийна структура.Разбира се мажоритарно избраните представители  имат своите философски виждания и биха могли да се кординират по идеен признак но това няма да е партийната дисциплина,щото първо е интереса на избирателя,независимо от политическото пристрастие.Опасението на  regata ,че в парламента може да влязат братя Галеви и други мутри няма основание щотоняма какво да правят там където не се разпределят пари като сега. В ммента едно избираемо партийно място струва на мераклията шест цифрена сума и я дава защото си изкарва много пъти по толкова,понеже парламент и правителство са в ковалентна връзка.Обяснявам това химическо понятие,ковалентната връзка   образно така:това е когато партиеца с единия крак е в парламента, дето пише текстове за пари ,а с другия крак е в правителството откъдето тегли парите  по тия текстове през държавата в собствения и на сподвижници джобове.

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #668 -: 23 Февруари, 2013, 22:05:49 »
0
Чанта от 10000 франка в България не ти и трябва. В обкръжението ти вероятно няма да има кой да я оцени. Виж, пет по 2000 франка по-може. След като си платим парното и тока,  разбира се. И данъците. За да има и за следващия парламент.   

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #669 -: 23 Февруари, 2013, 22:17:06 »
0
Фло,предлагаш двукамерен парламент или не разбирам нещо ? Хайде и аз,да се извикам какво искам : Избори за прокурори,със съдиите не ми е ясно какво ще правиме.Без добра съдебна система сме за никъде обаче.И като се замисля,не е зле да се промени конституцията май.Сега си имаме противоконституционни закони,ама нещо прокурорите и конституционните ни съдии са нефели.
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #670 -: 23 Февруари, 2013, 22:31:22 »
0
   Прокурор сега = на рекетьор. Дай там едни пари /немалко пари/ щото образуваме преписка, следствие и ти внасяме обвинителен акт. Пък после съда го оправдал, то щото няма никакви доказателства и никога не е имало, ама кел файда. Прокурорите не носят никаква отговорност, е, има там една по Закона за отговорността на държавата, ама не е страшно. По принцип, поради естеството на работата им, йерархичната структура и поради пълната им безнаказаност, прокурорите в България са абсолютни нещастници. Баз санкция отгоре /от горестоящите тъпанари/ нямат право и до тоалетната да отидат.
  За съдиите - пълна трагедия. Един на 10 става за нещо, 1 на 30 иска да свърши нещо. Дълго е за коментиране, ама хич не са добре нещата.   
  Когато аз завършвах, прокурори и съдии ставаха само най-големите мърди, тъпанари и комплексари. Всичко читаво от юридическия факултет станахме адвокати или бизнесмени. И понеже сега точно моето поколение е около и на върха на съдебната система, въобще не се учудвам от резултатите. Това е едното. Другото е, че кадруването по политическа линия доуби съдебната система, като Герба просто мина всякакви граници.

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #671 -: 23 Февруари, 2013, 22:42:53 »
0
Фло,предлагаш двукамерен парламент или не разбирам нещо ? Хайде и аз,да се извикам какво искам : Избори за прокурори,със съдиите не ми е ясно какво ще правиме.Без добра съдебна система сме за никъде обаче.И като се замисля,не е зле да се промени конституцията май.Сега си имаме противоконституционни закони,ама нещо прокурорите и конституционните ни съдии са нефели.
Да, вместо Конституционния съд сенат или горна камара.Имотко сенатор! 30 сенатора, по един от окръзите,мажоритарно избрани или пък само 6 ,колкото са областите. За съдебната система нямам идеи,но може би е рационално горните и етажи да са избираеми от народа. Когато има изборно състезание петната изплуват и стават видими.Така няма да възникват сегашните въпроси как кандидатка за конституционен съдия е бламирана заради съмнения в лоялността и и почтеността,меко казано, е била върховен административен съдия.Как е заемала с тия качества толкова висока длъжност досега?

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #672 -: 23 Февруари, 2013, 22:57:30 »
+1
Фло, ето един пример относно "отзоваването" и родната действителност, а не това за което си се размечтал (утопия; и на мен ми се иска, ама няма!) :)

Началото на 90те в селото, където си купих къща, кметът е на СДС. Комунистите са малцинство, но нещо им бръкнал в гз и организират подписка до областния управител да свалят кмета. Събрали 900 гласа, селото било 1200 (примерно). Отиват обаче част от хората (от другия лагер) при областния да гледат каква е тая работа и в списъците седят подписите даже на майката и брата на кмета!

Как може да очакваш от неуки маси разни отговорности и решения?

Комунистите по същия начин събраха 700,000 подписа за Белене - "искате ли евтин ток?" - "да!!" - "подпишете тук". То заглавието е друго, ама на кой му пука! А като включим и фактора "кебапче", всякакви утопични идеи стават несъстоятелни и вредни.

И на избори не трябва да имат право на глас тези с апартаменти, а преди гласуване да се минава един тест за интелигентност, един за обща култура и един за грамотност и да имат право на глас тези, с показатели над средните. Другите могат да са само зрители. Като не е доволен някой - до следващите избори ще има 4 години да се дообразова. А депутати могат да стават само такива с показатели над 95%.

 *drink6*

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #673 -: 23 Февруари, 2013, 23:15:39 »
+1
Имотко - сенатор. Ама искам и пер да стана - сър Имотко. Отговарям на всякакъв вид ценз, вервайте ми. И обещавам да защитавам правата на целия форум. Додо - министър на медиите. BulCan - на българите в чужбина и на чуждестранните инвестиции. С допълнителен ресор - лихвите по депозитите. Фло - министър на строителството. Таман ще завърши "Тракия". Щото Бойко, види се, няма да може. И за други все ще се намери място.
И не забравяйте: Имотко-сенатор. 

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #674 -: 23 Февруари, 2013, 23:35:57 »
0
Имотко - сенатор. Ама искам и пер да стана - сър Имотко. Отговарям на всякакъв вид ценз, вервайте ми. И обещавам да защитавам правата на целия форум. Додо - министър на медиите. BulCan - на българите в чужбина и на чуждестранните инвестиции. С допълнителен ресор - лихвите по депозитите. Фло - министър на строителството. Таман ще завърши "Тракия". Щото Бойко, види се, няма да може. И за други все ще се намери място.
И не забравяйте: Имотко-сенатор.

Сенаторе,да знаеш имаш точен кадрови мерник. Нема се докопам до министър на строителството,щото опашката голяма , но до магистралите ще, и то от март :)на първо време на "Хемус" по рехабилитирането и това е без майтап.После ще гледам да ти уредя да режеш малко ленти при откриване за рейтинг.