Автор Тема: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?  (Прочетена 368142 пъти)

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #750 -: 28 Февруари, 2013, 11:56:17 »
0
Гледам, че за политика иде реч.
Тук това няма да доведе до нищо добро.
Аз съм поел едно обещание и ще си мълча.

Всъщност исках да кажа нещо друго, провокиран от един пост по-горе.
Предполагам, че по-скоро мотивите са добронамерени и по тази причина без намеци и иносказателност ще споделя, че усетих някакви негативни чувства прочитайки писмото на Ланка. Става дума за онова  писмо, в което се споделя, че някой е основно проучен, пък друг е разпознат по снимката.

Ние тук нееднократно сме намеквали или дори изричали в прав текст, че не можем да познаваме мотивите за "присъствието" на стотиците  членове на форума, които четат, но не участват.
Знаем, че дори и зад никове, всички активно участващи са дали предостатъчно информация за себе си (дори когато те субективно си мислят, че това не е така), че да бъдат лесно и бързо  разпознати.
Знаем за потенциалните възможни негеативни последици от  злонамерени помисли и действия.

Знам, че при използване на мрежата, можеш да получиш много информация. Както публична, така и не толкова.
Знам, че някои хора биха могли да научат практически всичко.

Чудя се, защо за Бога, ако не са решили да използват по някакъв начин тази информация, ще го направят!?
От едното голо любопитство ли?

Ланка, това не е упрек съм теб.  Известяването на резултатите от проучванията ти подсказват по-скоро, че искаш да подсетиш (приятелски) за разни хипотези.
И въпреки това, мога с голяма доза сигурност да твърдя, че разпозналият се (-лите се), не се е почувствал приятно.
Защо да си причиняваме това!?

Няма писани правила за общуване в един анонимен форум онлайн.
Но има една деликатна материя, която безпогрешно ще накара всеки мислещ, възпитан и добронамерен човек, преди да каже: Аха, знам те аз кой си, познах те!, деликатно  "на лични" да уведоми съответния субект, дори да му се представи, ако е приложимо и да изкоментират  създалата се ситуация.
Има и други решения, които могат да се причислят към етичните подходи, бон тона,  и т.н.

Хубаво е, че на определен момент от развитието на нещата в конкретния случай, личната кореспонденция
се е случила. Подкупващо е, че и останалите са информирани. Аз дори си отдъхнах, леко, че в първия момент ме бяха налегнали лоши усещания.

По-скоро не е препоръка.

koganev

  • Гост
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #751 -: 28 Февруари, 2013, 12:29:32 »
0
Начев, ти ме накара да прочета онова нещо на Янка-ланка. Благодарности! Бях го подминал.

Милицията не спи.  *scare* Времената стават трудни за хора, които не искат милиционери в спалнята си.

Проучване на отделни юзери може да се направи и от чисто любопитство или от порив към сприятеляване, но споменаването на това проучване пред всички е проява на лош вкус. Още повече когато това няма никакво значение. А ние май точно за да се предпазим от прояви на лош вкус си направихме нов форум.

"Знам те аз тебе" е един от мръснишките "аргументи" в спора. Безпомощният глупак търси спасение в мръсното разкриване на съкровените неща на другите. И намеква за това... "Направих проучване" е синоним на "внимавай да не кажа". След тази реплика в Пловдив викаме "дръж ми, майна, дъвката"...

Щом човекът има голям бизнес и много имоти, значи това непременно означава, че трябва да му се обръща внимание. Срещал съм и по-директни заплахи, но и тази си я бива. Човек, който с лека ръка прави такива декларации, може спокойно да си лепне етикет "ГАД" на челото.

Но това е форум и ние ме можем да се оплакваме - доброволно сме тук. Къде е сега Горо да каже нещо за етиката? И, разбира се, за Меркел, Айн Ранд и неолибералите - но не с тези думи...  :D Горо, Горо, колко прав излезе, въпреки заобиколния път, по който ни го поднасяш.

Малко по-сложно е напускането... На мен ми се отказва от поне половин година да си залича ника. Дори получих обяснение - щял съм да липсвам... На кого, на онези с "проучването" ли? Вероятно това, че СМЕ ПРОУЧВАНИ, дава да се разбере ЗАЩО не ни разрешават да се дерегистрираме. Или поне на мен не ми разрешават.

Сега вече съвсем основателно моля админа да ми заличи ника, а аз ще направя съответните заявки, както е по правилата. Пък да видим, може и да ме освободят...

mitakavk

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 30
  • Карма: +1/-2
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #752 -: 28 Февруари, 2013, 13:25:48 »
0
Начев, ти ме накара да прочета онова нещо на Янка-ланка. Благодарности! Бях го подминал.

Милицията не спи.  *scare* Времената стават трудни за хора, които не искат милиционери в спалнята си.

Проучване на отделни юзери може да се направи и от чисто любопитство или от порив към сприятеляване, но споменаването на това проучване пред всички е проява на лош вкус. Още повече когато това няма никакво значение. А ние май точно за да се предпазим от прояви на лош вкус си направихме нов форум.

"Знам те аз тебе" е един от мръснишките "аргументи" в спора. Безпомощният глупак търси спасение в мръсното разкриване на съкровените неща на другите. И намеква за това... "Направих проучване" е синоним на "внимавай да не кажа". След тази реплика в Пловдив викаме "дръж ми, майна, дъвката"...

Щом човекът има голям бизнес и много имоти, значи това непременно означава, че трябва да му се обръща внимание. Срещал съм и по-директни заплахи, но и тази си я бива. Човек, който с лека ръка прави такива декларации, може спокойно да си лепне етикет "ГАД" на челото.

Но това е форум и ние ме можем да се оплакваме - доброволно сме тук. Къде е сега Горо да каже нещо за етиката? И, разбира се, за Меркел, Айн Ранд и неолибералите - но не с тези думи...  :D Горо, Горо, колко прав излезе, въпреки заобиколния път, по който ни го поднасяш.

Малко по-сложно е напускането... На мен ми се отказва от поне половин година да си залича ника. Дори получих обяснение - щял съм да липсвам... На кого, на онези с "проучването" ли? Вероятно това, че СМЕ ПРОУЧВАНИ, дава да се разбере ЗАЩО не ни разрешават да се дерегистрираме. Или поне на мен не ми разрешават.

Сега вече съвсем основателно моля админа да ми заличи ника, а аз ще направя съответните заявки, както е по правилата. Пък да видим, може и да ме освободят...

Ха ха, един път влезе ли се няма излизане *beer*

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #753 -: 28 Февруари, 2013, 16:23:22 »
0
      Да ви кажа и моето мнение за Костов. Без въобще да зачеквам голямата тема за приватизациите и управлението на цялата държава. Само София ми стига за пример и то само в един аспект.
     Сега, чета, че съдът в Солун осъдил, засега на първа инстанция, бившия кмет на града на доживотен затвор. За 18 милиона евро далавери. Кирливи 18 милиона. Ние за толкова даже проверка не образуваме.
      Аз ви гарантирам, че именно по времето на Костов бившия кмет на София Ст. Софиянски и общинския съвет на Ант. Николов и Евг. Бакърджиев направи далавери с имоти за поне 1 милиард евро. Имотите на София, на Софийски имоти и прочие бяха в пъти по ценни от Кремиковци, БГА-Балкан и разни такива. Всичко това се разграби от политиците тогава, от Никми, от мутрите и от който друг там каквото закачи на дребно. Ама доста закачиха. Само вижте това, дето се строи до НДК и няма никаква нужда от коментар.
     И кво??? Та за Костов не ми говорете въобще. Най големия тъпанар в българската политика. На фона на Костов Царя с неговите гори и дворци и пълен комедиант.

Сигурно Костов и Антоан Николов са съпруг и съпруга :) Костов е виновен! Той яде и малки деца!



А за изтриването - полза няма. Има (пубични) услуги, където се правят копия на цели сайтове и информацията остава завинаги. Там няма как да се изтрие, а следователно изтриването е безсмислено. Ако някой иска да е таен, трябва да си отреже кабела за интернет.

Поне 10-20% от вас (а след последния бъг в Java - може и повече) имате троянски коне на компютрите си, знаят ви всички пароли, но имате късмет, че тези неща в днешно време се ползват за тривиални неща като разпращане на спам.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #754 -: 28 Февруари, 2013, 17:50:03 »
+1
Параноята май надделява нещо?
Ланка поне си го каза, а бъдете сигурни, че и други са свършили същото, но си мълчат. Нима, сте очаквали обратното?
Още от  имоти.нет? А, там профилите? 

Ма не ми пука дали някой ме бил изследвал, колко фирми имам, колко имоти имам. Нито имам нещо за криене, нито пък ме притеснява нещо.
Сефте! Та, аз от как се помня, си знам, че съм "изследвана", моите родители ... Да 'следват, като си нямат работа. Но, нямам никакво намерение да се крия, да се спотайвам и да се снишавам .
То, няма какво да се крие, защо трябва аз да се крия ???

Във форумите, някой каже нещо лично, и при спор, хоп, "противникът" го цака точно с това. Кой е (пре)цаканият, всъщност? Този, който си въобразява, че сразява. Защото няма по-лесен начин някой да "олекне".

"дръжте ми майнички дъФФФката"  8) *yahoo*

Благодаря на Коганев за новия лаф, немедлено ще го използвам по предназначение.

Ей тази песен си е точно на място.

http://youtu.be/Ai5u53L3Rcg

 *flower2*


darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #755 -: 28 Февруари, 2013, 18:26:40 »
0
Ама мноу си готина кат са ядосаш!.... *heart*
Муза, права си! Дай им да ти държат дъвката! *drink1* *drink1* *drink1*

Sinéad O'Connor - Nothing Compares 2U
« Последна редакция: 28 Февруари, 2013, 19:14:14 от darkside »
Ас съм българче.......

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #756 -: 28 Февруари, 2013, 20:01:26 »
0
Параноята май надделява нещо?
Ланка поне си го каза, а бъдете сигурни, че и други са свършили същото, но си мълчат. Нима, сте очаквали обратното?
Още от  имоти.нет? А, там профилите? 

Права си!
Пък и сходни неща сме казали. Пък и нищо извънредно не се е случило.
Ама ... защо ми е нещо гадно.
А като ми е гадно, никой не може да твърди, че не ми е.
Нямах ли си друга работа!?

Дори и когато още не го знаех, усещах интуитивно, че публикуваш ли нещо в нета, то остава завинаги.
Ни познанието ми, ни прозренията ми за човешката природа ме отказаха да общувам (с вас).
Но днес ми стана едно такова. Гадна неуюта някаква. Откъде се взе.

И пак да кажа, нямаше умисъл и лошотия, струва ми се.

Усещам потребност от рехабилитация.
Преди това възнамерявам да се отбия в някоя неподправено имотна тема и да кажа 5 приказки по един въпрос, който снощи ми се стори любопитен.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #757 -: 28 Февруари, 2013, 20:38:09 »
0
Прекалено "фамилиарно влизане" ми се стори, веднага кратка визитна картичка, а изказването за "проучването" ме подразни, но си помислих, че може и на мен просто така да ми се е сторило, а и кой съм аз, че давам мнения без някой да ме е питал. Това, че някои четат е ясно, да си четат... Ние си споделяме мнения, както и навсякъде по нета, а и това не е от вчера. Аз лично нямам проблем да изкажа мнение за всичко, е,  за почти всичко... Да се скача с реплика, че е правено проучване (дошла-недошла) си е най-малкото проява на лош вкус...
I say what I do and do what I say.

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #758 -: 28 Февруари, 2013, 21:41:04 »
0
Изпростя народа и то не от вчера. Аман от отворковци. Не се врягайте.

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #759 -: 01 Март, 2013, 10:35:05 »
+1
Тази сутрин четох скицата на днешна Оупа направена от Янко Барутлията.
Ето я. http://www.protagon.gr/?i=protagon.el.oikonomia&id=22458
Не ми с е превежда.
Но се сетих за друго.


Имам един приятел.
Мъж - канара - балканджия.
Два на два.
Ако се засили към планината - планината отстъпва.
Синовете му, не са стигнали още ширината и лапите на баща си, но боя му вече са минали.
Добряци и работяги.

Моят приятел не е лаком, а е щедър.
Случвало ми се е да го вдигна от сън за нищо и никаква работа и все усмихнат е идвал.
Не е изкарвал пари със писалката, не е учен и образован като мен, като разни додовци, имотковци и пр... още по-малко.

Завършил някакъв софийски техникум.
В средата на 90-те се цанил аргатин при един грък и още е там да му "робува".
Ако не е на линията бълваща готови изделия е зад струга или фрезата и прави матрици. (Споменавам "матрици", без да влизам в подробности, но да дам възможност на тези, които разбират да добият представа каква е квалификацията му.)
Същото прави и шефа му.

Преди няколко дни си говоря с него - "изедника грък", с 3 струга, 2 фрези и още десетина машини - има няма 6-700х. капитал със сградата. (как беше, "средна класа", ли се наричаха тези?)....
- Аз - казва и му светят очите - трябваше отдавна да съм затворил. Състезавам се с китайците и ако нещо остане, плащам на ...(моя приятел) и мене си.

И се сетих, какво ми каза моят приятел преди няколко седмици докато си говорехме за политика...
- Трябваше отдавна да вземем пушките - и му пламнаха очите.
На него!!! Дето масата му никога не е била празна, на мравката път прави и хапката му от устата можеш да вземеш.


Слушам оупенските дебати.
Чета форумните интелигентщини!
Как еди кои си мутри оглавили протестите! Как всичко било "стани за да седна".
Сигурно има такива. Ако глупостта и некадърността не беше взела такъв връх, мутри не биха станали премиери, Европа не би станала Оупа, а кака отдавна щеше да е пенсионирана дружинна ръководителка.
И се чудя!
Слепи ли са?
Кьорави ли са?
Или са толкоз курназ?

Моят приятел и чорбаджията му са мирни хора.
Прости бачкатори.
Но им пламтят очите.

Boby

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 113
  • Карма: +4/-0
  • Респект: +5
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #760 -: 01 Март, 2013, 14:53:17 »
0
Тази сутрин четох скицата на днешна Оупа направена от Янко Барутлията.
Ето я. http://www.protagon.gr/?i=protagon.el.oikonomia&id=22458
Не ми с е превежда.
Но се сетих за друго.


Имам един приятел.
Мъж - канара - балканджия.
Два на два.
Ако се засили към планината - планината отстъпва.
Синовете му, не са стигнали още ширината и лапите на баща си, но боя му вече са минали.
Добряци и работяги.

Моят приятел не е лаком, а е щедър.
Случвало ми се е да го вдигна от сън за нищо и никаква работа и все усмихнат е идвал.
Не е изкарвал пари със писалката, не е учен и образован като мен, като разни додовци, имотковци и пр... още по-малко.

Завършил някакъв софийски техникум.
В средата на 90-те се цанил аргатин при един грък и още е там да му "робува".
Ако не е на линията бълваща готови изделия е зад струга или фрезата и прави матрици. (Споменавам "матрици", без да влизам в подробности, но да дам възможност на тези, които разбират да добият представа каква е квалификацията му.)
Същото прави и шефа му.

Преди няколко дни си говоря с него - "изедника грък", с 3 струга, 2 фрези и още десетина машини - има няма 6-700х. капитал със сградата. (как беше, "средна класа", ли се наричаха тези?)....
- Аз - казва и му светят очите - трябваше отдавна да съм затворил. Състезавам се с китайците и ако нещо остане, плащам на ...(моя приятел) и мене си.

И се сетих, какво ми каза моят приятел преди няколко седмици докато си говорехме за политика...
- Трябваше отдавна да вземем пушките - и му пламнаха очите.
На него!!! Дето масата му никога не е била празна, на мравката път прави и хапката му от устата можеш да вземеш.


Слушам оупенските дебати.
Чета форумните интелигентщини!
Как еди кои си мутри оглавили протестите! Как всичко било "стани за да седна".
Сигурно има такива. Ако глупостта и некадърността не беше взела такъв връх, мутри не биха станали премиери, Европа не би станала Оупа, а кака отдавна щеше да е пенсионирана дружинна ръководителка.
И се чудя!
Слепи ли са?
Кьорави ли са?
Или са толкоз курназ?

Моят приятел и чорбаджията му са мирни хора.
Прости бачкатори.
Но им пламтят очите.


Не разбрах? Ако свалите дружинната ръководителка китайците ще изчезнат или какво?

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #761 -: 01 Март, 2013, 15:40:54 »
0
Или какво. Точно както в България.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #762 -: 02 Март, 2013, 00:35:42 »
0
До Додо. Открих я тази фирма. В тър. рег. в учередит. акт се води на чужденец. Ако е важно за теб и знаеш начин да ти докажа, че не съм брокерка - кажи.
Да, пусни една клетвена декларация, подписана с електронен подпис :)
*drink6*

Ланке, къде е клетвената декларация, а?
Брокер до доказване на противното!

*drink6*

nearvana

  • Гост
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #763 -: 02 Март, 2013, 02:04:22 »
0

А за изтриването - полза няма. Има (пубични) услуги, където се правят копия на цели сайтове и информацията остава завинаги. Там няма как да се изтрие, а следователно изтриването е безсмислено. Ако някой иска да е таен, трябва да си отреже кабела за интернет.

Поне 10-20% от вас (а след последния бъг в Java - може и повече) имате троянски коне на компютрите си, знаят ви всички пароли, но имате късмет, че тези неща в днешно време се ползват за тривиални неща като разпращане на спам.

ок, няма смисъл да пресичаш на зелено щото така или иначе има шофьори дето минават на червено и пак може да те блъснат!!!

какво значи полза няма? ако някой иска да бъде заличен от форума защо трябва да му бъде отказвано но всъщност да бъде убеждаван че това е щото нямало смисъл и така или иначе му знаят паролите? Титуляра на акаунта и автора на постовете няма ли право да решава за собствения си акаунт? Или си имаме админ дето знае по-добре от нас какво искаме?

искам да имам свободата да решавам какво се случва с профила и постовете ми.

додо, ако обичаш заличи ми профила и постовете от форума. ако не го направиш сега смятам става ясно що за място е това.

поздрави

Серсем

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 110
  • Карма: +19/-10
  • Респект: +21
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #764 -: 02 Март, 2013, 08:41:07 »
+3
Цитат на: nearvana
...искам да имам свободата да решавам какво се случва с профила и постовете ми.

додо, ако обичаш заличи ми профила и постовете от форума. ако не го направиш сега смятам става ясно що за място е това.

поздрави
Аз нямам администраторски права в този форум и не мога да направя нищо по въпросите, които те вълнуват. Искам само да ти дам още една гледна точка.
През дългото ми интернет добруване, в частност посещаване на 5-6 форума, съм срещал всякакви хора. Драматурзи от от ниска и висока класа. То не бяха сълзи, как форума се възползвал от мненията им и трябвало да им плаща. То не бяха заплахи с адвокат, съд и прокуратура. То не бяха тръшкания по земята, в стил: дай си ми кукличките, на си ти камиончето... и много в този дух.

Хората, които искат НАИСТИНА да изчезнат, просто спираха да пишат. Уверявам те, дори най-значимите личности, с по над 10-15К поста, точно след месец са забравени и никой не си спомня за тях. Независимо, че човек смята себе си за значим, повратен пътен камък в историята на един форум, то практиката ми е показала, че това съвсем не е така.

Та, за гледната точка, която по-горе споменах - според мен не е учтиво да се трият постове. Не е учтиво, спрямо хората, които са си изгубили времето да ги четат и да им отговорят, на тези постове. Защото техните мнения ще увиснат в пространството и ще загубят смисъл.
Та ако някой е решил сам по собствена воля да изрази нещо в свободен интернет форум, то той трябва да е наясно, че мненията му остават там. На когото не му харесва - да не пише - никой не го е карал насила.