Автор Тема: Международното положение и има ли то почва у нас  (Прочетена 148432 пъти)

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #120 -: 09 Декември, 2012, 13:03:28 »
0
Коганев,приеми мойте искренни съболезнования за баща ти  *flower1*
Преживяла съм го с моя баща същото 2006г. знам колко много боли.
Бог да го прости !
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #121 -: 09 Декември, 2012, 14:00:30 »
0
Сегашното положение е следното,всички пушат електронни цигари,включително и аз,не ви ли прави впечатление колко много нови магазини за електронни цигари има.

Заредих се и аз с електронни цигари 2 да не остана назад в навалицата.Пуших,пуших и се замислих,колкото ми е възможно разбира се, какво толкова пуша.Гледам пропилен гликол и се замислих по-тревожно някак си.Това е найси пъти по-вредно от цигарите, особено прието в тоя вид на пара. Като течност се допуска до 1 гр. на килограм приета храна,ама като "цигарен дим" от пари и степен на разлагане в други съединения при изпарението  тепърва ще се сблъска медицината до няколко години.Според мен ще има доста неприятни изненади,като знаем ограничителните норми  за концентрацията на пропилен гликол в храните.
Отказах ги! Отказах електронните цигари!Това е то воля и сила на духа :)
Друго си е органичната цигара :) *drink1*

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #122 -: 09 Декември, 2012, 14:18:04 »
0

Коганев,
Моите най-искрени съболезнования!

 *flower1* *flower1*

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #123 -: 09 Декември, 2012, 14:35:09 »
0
Изтървал съм няколко бързи поста в залисията и искам да изразя съчувствие и съболезнования на
Коганев относно смъртта на баща му!

Да, рака убива и непушачи и пушачи.Номера според мен е в профилактиката,т.е. да не се стигне до образуване на ракови клетки.Доколкото съм разбрал ,търкайки ръкави известно време покрай един доцент по биохимия, който е работил чевърт век и повече по проблемите на рака, две са причините за образуване на раковите клетки: вирус и травма и цигарите нямат нищо общо.Най-доброто естествено средство с хиляди пъти по-силно действие от химиотерапевтиците е обикновения лимон със сода.Унищожава избирателно болните клетки,без да уврежда здравите.Моята рецепта,повлияна  и по материали от онкологична лаборатория в Лондон ,и институт в Балтимор http://www.hoax-slayer.com/lemon-cancer-cells.shtml е шише газирана вода с лимон -два, ситно нарязани с корите вътре .Англичаните добавят и лъжичка сода бикарбонат.Поне веднъж седмично да се пийва.
« Последна редакция: 09 Декември, 2012, 14:39:46 от Фло »

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #124 -: 09 Декември, 2012, 14:47:20 »
0
Сегашното положение е следното,всички пушат електронни цигари,включително и аз,не ви ли прави впечатление колко много нови магазини за електронни цигари има.

Заредих се и аз с електронни цигари 2 да не остана назад в навалицата.Пуших,пуших и се замислих,колкото ми е възможно разбира се, какво толкова пуша.Гледам пропилен гликол и се замислих по-тревожно някак си.Това е найси пъти по-вредно от цигарите, особено прието в тоя вид на пара. Като течност се допуска до 1 гр. на килограм приета храна,ама като "цигарен дим" от пари и степен на разлагане в други съединения при изпарението  тепърва ще се сблъска медицината до няколко години.Според мен ще има доста неприятни изненади,като знаем ограничителните норми  за концентрацията на пропилен гликол в храните.
Отказах ги! Отказах електронните цигари!Това е то воля и сила на духа :)
Друго си е органичната цигара :) *drink1*


Това е то !
Ето колко мислят за здравето ни !
Химията ми е най,ама най-слабото място.Имах една проклета учителка по химия и учих само за "бележки",Няма да я забравя никога когато нарисува химичната структура на фенолите и гордо и мощно заби тебешира отгоре,после изрева като лъв : Ако разбера,че не сте запомнили това - 2 ..........и т.н. *rofl*
Аз пък си помислих : Тая пък какво ме плаши с тези кучешки къщички  *rofl*
Фло,значи казваш да отказваме електронните цигари   *scare* *scare* *scare*
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #125 -: 09 Декември, 2012, 15:16:25 »
0
О, и аз искам да изразя съчувствие и съболезнования на Коганев относно смъртта на баща му! Много лошо и неприятно! Но, уви - невъзвратимо... *flower1*

Фло, слушах подобни реплики за произхода на раковите клетки. Само че, причинителите бях 4 вида -  вируси, бактерии, облъчване и четвъртото –  не го помня. ( но не беше травма) . Мисля, че травмата беше характерна за доброкачествените тумори. Не съм обаче сигурна....Това го чух от мой роднина – доцент-онколог. Вече не е жив. И него го порази рака. Редовна профилактика, операции, достъп до най-висше лечение. Е, не умря от него – а от сърдечно-съдова недостатъчност. Каквото му е писано на човека... Разправяше ми за свои пациенти, изписани от Раковата болница в последен стадий и се явяват след десетки години- росни и пресни като пролетен зеленчук. Никой не може да обясни тяхното излекуване. При това, не се касае за грешна диагноза. Това се доказва със снимков материал, от рентген, скенер, био-химични изследвания. Но се случват и чудеса.
Всеки случай, има значение и генната предопределеност. Освен начина на живот.
Интересна ти е рецептата – лимон със сода. Аз много я обичам. Даже през лятото отделно си поръчвам сода с парче лимон в чашата, особено когато ми е горещо. Да не съм знаела, че това е рецепта против рак!? *flower1*


Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #126 -: 09 Декември, 2012, 17:16:26 »
0

Фло,значи казваш да отказваме електронните цигари   *scare* *scare* *scare*
Ами ,ако смяташ да отказваш органичните,то с електронните ставало по-лесно.
Аз изразих едно мое съмнение ,че не са безопастни и долу цитирам леко текстче от някъде си:
"Един от неприятните странични ефекти на пушенето на електронна цигара е усещането за сухота в устната кухина. Според проучване на Агенцията по храните и лекарствата в САЩ (FDA) електронните цигари съдържат канцерогени като: нитрозамини, диетилен гликол и специфични тютюневи съставки, за които се смята, че са вредни за хората – анабазин, миозмин и бета-никотин. Като допълнение някои производители не разкриват пълния списък съставки на своите продукти. Произходът на никотина също не е гарантиран.

Безвредни ли са електронните цигари?

Въпреки множеството проведени проучвания през последните години изследователите не са достигнали до заключение, че електронните цигари са безвредни. Към момента учените са единодушни единствено, че при поемането на една и съща доза никотин те са по-безвредни от обикновените цигари."

Ами това е-няма пълно щастие.
global,за травмата като причинител на рака съм сигурен,че съм го запомнил като са ми го казвали.
За ползата от лимончето има данни от районите с традиционно високо потребление на цитруси,където  раковите заболявания са по-скоро изключение. Обикновено го отдаваха само на зехтина и рибата,докато един изолат от корите на лимоните и портокалите (D-limonen)не показа антитуморна активност при мишки. Сега,то няма и да получи широка популярност това свойство на лимоните,щото химиотерапията струва цяло състояние на болния а медицината си иска да е богата в крайна сметка за да прилага " достъп до най-висше лечение" както казваш.

п.с.Ето извадка от Информационен лист за безопастност на пропилен гликол:Опасни продукти на разпадане:
Въглероден диоксид и въглероден оксид може да се образува, когато бъде загрят до разлагане. Алдехиди или млечна, пируват или оцетна киселини могат да се образуват.
« Последна редакция: 09 Декември, 2012, 17:39:55 от Фло »

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #127 -: 09 Декември, 2012, 17:26:13 »
0
След като баща ми (непушач) ми даде да опитам вкуса на цигара (когато бях любопитно хлапе), и аз станах непушач. Но нямам нищо против за пушенето в затворени помещения. Напротив, да има повече, да няма никаква вентилация, и входа за пушачи да е безплатен. Така по-бързо ще се речи проблема със свръхнаселението на планетата ни. И качеството на населението ще се подобри :)
Ти и сега си любопитен......ма добре, че не ти е дал да опиташ и други интересни неща, че сега щеше да си светец, баси!
 *scare*
« Последна редакция: 09 Декември, 2012, 18:32:11 от darkside »
Ас съм българче.......

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #128 -: 09 Декември, 2012, 18:40:54 »
0
След като баща ми (непушач) ми даде да опитам вкуса на цигара (когато бях любопитно хлапе), и аз станах непушач. Но нямам нищо против за пушенето в затворени помещения. Напротив, да има повече, да няма никаква вентилация, и входа за пушачи да е безплатен. Така по-бързо ще се речи проблема със свръхнаселението на планетата ни. И качеството на населението ще се подобри :)
Ти и сега си любопитен......ма добре, че не ти е дал да опиташ и други интересни неща, че сега щеше да си светец, баси!
Ако не са шегуваш, а го верваш тва дет си го написал никак нема да са учудя..... *scare*

 Такова мислене за регулация на свръх населението им е присъщо на франсетата,поне  на някой, дето точат суровините на Африка и им се вижда населението прекалено голямо вече там,щото оскъпява стоката. :)Като се сетя за спин и кой ,къде го" откри" и аз не се чудя.Придобиването на имунна недостатъчност е голяма крачка в тази посока.
« Последна редакция: 09 Декември, 2012, 18:47:48 от Фло »

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #129 -: 09 Декември, 2012, 23:36:41 »
0
Специален поздрав за Барбата ,който видимо го тресе оня германец ,дето все му крие чехлите и не вдява в контекста на поста ми ,а тенденциозно  прави извадки.Френска му работа!
Като не е  приемал никотин със цигарите сега ще се налага да му тъпчат мозъка с него:http://www.sciencedaily.com/releases/2010/10/101013095331.htm

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #130 -: 10 Декември, 2012, 00:41:36 »
0

Та ...
Да се върнем в началото?
Тези мерки са породени от грижа за хората? Вярвате ли в това?
Или ...
Разделяй  и владей! Перфектна причина за ново разделение, дори и там където го е нямало. Финансовите роби, явно не са достатъчни.
И ето, тук, стигнахме до 2 държави?

P.S. Франсетата имат също забрана, няма пепелници, но се пуши ... Правила?

Успешна и лека седмица! :)

 *flower2*

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #131 -: 10 Декември, 2012, 12:28:21 »
0
Ако тръгнем по този наклон, накрая ще ревем с глас и двамата. На баща ми  ...
Съболезнования!
След месец ще станат 2 години откак изпратих моя баща.
Мислех, че на стари години (моите години) е "по-лесно", ама се оказа, че не е.
Освен всичко друго, гневен съм и ме мъчи нещо като ... вина, макар да не знам това ли е думата.
Да не правя внушения, но само човешко присъствие помага истински. Децата особено.
В краен случай и форумът става.
Сгреших страшно, че докато още можеше не намерих време да разговарям с него по-подробно и да запиша елементи от по-старата ми родова история.

Boby

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 113
  • Карма: +4/-0
  • Респект: +5
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #132 -: 10 Декември, 2012, 12:46:23 »
0
След като баща ми (непушач) ми даде да опитам вкуса на цигара (когато бях любопитно хлапе), и аз станах непушач. Но нямам нищо против за пушенето в затворени помещения. Напротив, да има повече, да няма никаква вентилация, и входа за пушачи да е безплатен. Така по-бързо ще се речи проблема със свръхнаселението на планетата ни. И качеството на населението ще се подобри :)

Това е отличен трик, аз съм си мислел дали да го приложа на моите деца, ама май няма нужда а и попораснаха. Иначе аз по този начин се отвратих от цигарите, пробвах ги тайно в четвърти клас. Достатъчно ми се догади да не пробвам пак чак до 17-18 годишна възраст а тогава човек е достатъчно зрял за да се опази освен ако не го набутат зорлем в някое неестествено място като казарма например.

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #133 -: 10 Декември, 2012, 13:27:38 »
0
Не пуша. Тютюневият дим ме влудява, но отдавна вече не правя това на въпрос.
Казвам отдавна и причината е, че съм минал буквално през огън. Като млад служител попаднах в малка стая с трима закоравели пушачи. Нищо не помагаше, та в един момент се наложи неотстъпчиво и демонстративно да отвръщам. Седях до прозореца и през зимата се обличах дебело, отварях го докрай и се правех, че не чувам подканите да го затворя. Нещата се регулираха в "поносими" граници. Продължаваха да припалват, но когато ги наблюдавах виждах, че в този момент в действието им нямаше нарочност, а някак изпадаха в едно състояние на "моментно изгубване на рациото", когато няма връзка между трескаво търсещите цигара ръце и церебралната област. 

Гледах на тях като на агресори и отвръщах агресивно. Млад бях, глупав. Не можех да разбера, че никога не можеш да си наясно, какво всъщност си загубил, спечелвайки битка чрез използване на крайни средства,
"спечелвайки" спор след заставане на категорична и непоклатима позиция.
Не можех да си дам сметка, че сигурно и в мен има разни неща, дето влудяват някого.

Сега гледам на пушачите като на болни хора, с които трябва да се работи, да се разговаря. Разбирам потребността им, че и аз много обичам бирата и не искам да си представям, че някой ще ми я спре принудително. Неща да си кривя душата и знам, че могат да се намерят аргументи, които да обосноват теза, че пиенето на бира също има негативни социални последици за близкото обкръжение.

Въпрос не правя, старая се да не попадам на места, където някой пуши. Ако все пак се случи, давам подходящ знак или сигнал да престане. Ако не проработи, пожелавам учтиво (наистина учтиво) добро прекарване на присъстващите и елегантно напускам.
Инкасирам социални и емоционални загуби, но не намирам по-добро решение.

Човечеството има да извърви още един доста дълъг път и да води много тежки битки против демони и тъмни сили. Пушенето е един варварски обичай, навик, практика, който трябва да изчезне.
Много други обичаи, навици, практики трябва да изчезнат. Викам да не ги изброяваме.
Но внимателно.

Силовите и волеви изпълнения няма да помогнат, знам го.

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #134 -: 10 Декември, 2012, 13:39:44 »
+1
Е, пиши ми още една черна точка. Пуша като комин.