Автор Тема: Международното положение и има ли то почва у нас  (Прочетена 148429 пъти)

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #165 -: 13 Декември, 2012, 18:17:34 »
0
Е, и? :)
Ивел,
Жена ти седи си на стола, и изискано си пуши. Аз, за разлика от нея, имам снимка с един пират, и за да бъда като (що като  :D ) гаменка, съм точно с цигара.  *rofl*

 *drink1*

koganev

  • Гост
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #166 -: 13 Декември, 2012, 18:43:27 »
0
"...
В България е нормално, дори задължително глупаците да си мислят, че щом са решили да се самонаранят или самоубият по някакъв начин, това автоматично им дава права да го направят, наранявайки или убивайки и други, неискащи да осакатяват или умират преждевременно, човеци. Искат да се спраскат на кайма, шофирайки пияни или профучавайки на червено - непременно трябва да го направят в катастрофа, в която да загинат и невинни. Решават да се споминат от тъпота - задължително си присвояват правото да затъпяват децата още от 4 годишна възраст. Решили са да умрат от радиоактивно облъчване - веднага се прави референдум за нова атомна...

Искат да умрат от срам - избират си ББ и вече е трудно дори за стойностния човек да не се срамува, че е българин.

Пуши им се до смърт и решават, че е тяхно ПРАВО да убиват и други хора чрез тютюнев дим? За целта си разказват смешки за "обособени места" и разни такива работи, които се практикуват в нормалните държави с нормални закони, които на всичкото отгоре се спазват от нормални граждани. Представяте ли си?! Спазват законите... Идиоти!

... "

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #167 -: 13 Декември, 2012, 19:35:50 »
0


И отново въпросът опира до самоосъзнаването на това, че пушенето е "лошо" като най-елементарна категория. И тогава възпитаният човек не роптае, когато заради това го пошляпват.

 *drink6*



Възпитаният човек властта то възпитава с пошляпване.Така с пошляпване ,посръгване,позастрелване , пообесване ,властта възпитава в послушание.Да не и се гледа в канчето,щото не е възпитано.Зад канчето на властта стоят реални хора с реални интереси обикновено финансови и чисто властови пак заради парите.Никой пушач тука не е против забраната за пушенето на обществени места с изключение на кръчмите.Посещението на кръчма е непринуден акт.Там се пие,което е по-лошо от цигарите за  околните, за обществения ред,за безопастноста на движението и т.н. Тая година  учЕните откриха гена "отговорен" за склонност  към престъпления.Това ще даде един ден  възможност на властта да селектира новородените по лоялност,да въведе закон за "защита на държавата" и носителите на този ген да следват съдбата си по примера на древна Спарта с недостатъчно добре развитите индивиди.Възпитаният човек възпитано ще се радва ,щото властта ще го прави пак в името и благото на обществото.Това изглежда невероятно на пръв поглед,но вече се е случвало в друго време и на друго място.Започнало е с невинната забрана за пушене на обществени места.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #168 -: 13 Декември, 2012, 19:46:03 »
0
Хубаво, а какво пречи тогава да се пафка тревица в кръчмите? Или изобщо защо да има каквито и да е забрани? Защо да се забранява на футболните запалянковци да се избиват едни други (та те доброволно искат да го правят и приемат риска да бъдат убити)?
Ролята на държавата (колкото и неприятно да е на пръв поглед) е да налива акъл, морал и там квото в главите на масите. Поради простата причина, че събира данъци от всички, които разпределя при определена нужда на жадните за безплатно. И например, ти би ли се съгласил да платиш операцията на счупената глава на запалянко, докато чакаш пред кабинета на лекаря и не може да те обслужи заради същия? Значи може да кажеш - не желая да се бият и убиват хората свободно. Същото важи, за алкохола и цигарите, но те са масов порок и наркомания и по-трудно се действа срещу тях.

 *drink6*

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #169 -: 13 Декември, 2012, 20:05:10 »
0

Дарки,

извинявай, че понякога пиша сериозно ..... майна! Епаси ...  *drink9* *drink9* *drink9*
Нема нищо, простено ти е, майна. Тва е щото нещата наистина са серьозни! Когато третираш жена си по долу от кучето си, работата верно е серьозна....Ивел, Джими, ударете по една тревичка да ви са проясни мисълта, момчета! *scare*
ПП  Що не сложите и по една табела "Der Arbeit macht frei!"?....  Джими, ти спецялно мое да я сложиш под портрета на Вожда......сигурен съм, че имаш такъв, баси!

Иначе, по света положението е МСН:
http://sphotos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/45315_388787474543297_1859422936_n.jpg


Дарки, защо си редактира поста, да не мислиш, че ще се обидя. Напротив, развесели ме. Не съм се замислял, но приемам, че имам някакъв комплекс (за малоценност) за това, че не пуша като комин. Но като спомена комплекси се сетих за друго - като превключвам каналите съм попадал на тризначките. При тях комплекси и комплексар бяха много употребявани за кой ли не, с когото не са съгласни и имат различия. Не съм навлизал в подробности защото превключвам, но се сетих за тях като ти четох поста. А по отношение на това, че си бърз във ваденето на нещо друго, само ще отбележа, че ако имаш 0 или 1 дете, това не е голямо постижение. Напротив, забави доста ваденето...
А за вожда, нямам никакви портрети засега, но в новата си вила ще сложа три портрета - на Айнщайн, Нютон и Дарвин.
Фло, какво значи заведения само за пушачи? Ако влезне непушач, без да се оплаква от дима няма ли да го обслужат? Т.е. това е заведение, в което се пуши. И така беше допреди да дойдат лошите от ГЕРБ.  Само че контактите между хората се базират на най-различни интереси, но едва ли и пушенето е между тях. Утре вечер излизаме 4 приятелски семейства - 5 непушачи и 3 пушачи - какво правим. Ако има отделни помещения трябва да седнем отделно ли? Ами ако Ивел или Начев решат да изведат жените си някоя вечер? Ти като си излизал с приятели да си казал някога, че между вас има непушачи и не е редно да ги тровите и ще пушите навън? Не, нали. По презумпция непушачите ще изтърпят. И когато се наложи вие да "изтърпявате" чистия въздух - правата на човека. Нищо, ще свикнете, макар и бавно. На българина бавно му увира главата. Аз затова не обяснявам на всеки мой гостенин защо не може да пуши, а използвам най-бързия и ефективен метод, измислен от човечеството...
« Последна редакция: 13 Декември, 2012, 21:15:06 от Jim »

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #170 -: 13 Декември, 2012, 20:40:36 »
0
Аз имам предложение, на пушачите да се продават квоти като по договора от Киото. Това на шега а иначе защо пък да се генерализира толкова, нека да си има заведения, в които е разрешено пушенето, които иска да си ходи там и да си пуши докато си посръбва гроздовица или винце. Обаче такива заведения да бъдат изнесени на не по близо от 5 км от населени места, далече от училища, детски градини и други подобни. Като с хазарта да бъдат обособени зони за пушене в страната, например така може да се подкрепи икономически северозапада,  като бъде обявен за зона свободна за пушене. Много заможни хора с този порок ще се преселят там само и само да угодят на порока си.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #171 -: 13 Декември, 2012, 20:53:22 »
0
Добра идея - Видинско - зона за пушачи, Бургаско - рай на пияндетата, Варна - хазарт, към Благоевград и Петрич - хашиш и марихуана, в Пловдив на амфитеатъра - гладиаторски боеве до смърт - ще пускат футболните запалянковци и всеки желаещ, както и бездомните кучета, тигри и лъвове от цяла българия (на всеки рунд право има да излезе само един жив), само в Плевенско циганите ще могат да раждат по 20 деца, навсякъде другаде ще се правят на сапун, в Кърджали ще се организира гражданска война за любителите на войната.

*drink6*

P.S. Всеки мъж с жена пушач има право да я гони на двора, да я насинява (без да пуска кръв) - нали така пише в книгите на братята мю......... :)

Boby

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 113
  • Карма: +4/-0
  • Респект: +5
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #172 -: 13 Декември, 2012, 22:36:17 »
0
Начев спокойно и мойта жена пуши, обаче и е разрешено само на двора, зиме лете няма значение, там при кучето,....

Я, интересна тема. Тука май имаше привърженици на зелените. Да не се обадят на някакви защитници на животните, че тормозиш кучето с цигарен дим. Всъщност и мен ме е жал за него. Моята жена пушеше като комин, но в един момент миналия век се омъжи за неподходящия човек и се наложи да ги откаже. Никакви тераси, аспиратори, дворове... На мен и сега като ми дойдат гости виждат една голяма табела, че не се пуши и пушачите ще бъдат застреляни. Табелата е НАВЪН, на открито на верандата, където сядаме през лятото. Никой пушач не се замисля къде отива дима. При безветрие отива нагоре, но при най-лек вятър отива настрани в някой непушач. Аз живея извън града и заради чистия въздух и някой да дойде да ме трови... Вадя пищова по-бързо, отколкото пушача цигарата.
Да реплекирам и Коганев - това че ние, симпатизантите на управляващите сме простаци е ясно, ама не всички сме пушачи.
Преди месец три семейства бяхме във Велинград, хотел свети Спас. Голям пълен ресторант и само няколко човека (основно жени) излизаха навън да пушат. И от нас - шестима възрастни само една жена пуши и излизаше навън. Преди няколко дена бяхме на имен ден в заведение и пак малка част от хората - един мъж и 4-5 жени излизаха навън. Супер е.


Кучето ми в акция против жена ми - пушачката!



И докато и прави компания обсебена от порока си, на студа, отвън. Демонстративно показващо отвращението си обръщайки и гръб



Пушете да Ви е сладко!


Хаха, добро!
За съжаление и моята е/беше пушачка. Четох някъде, че жените много по-трудно се отказвали, просто физиология. А онова твърдение на Муза, че въпреки това жените живеели повече просто не е вярно. От поколението на нашите родители и баби/дядовци практически няма жени пушачки, процента е сигурно под 1, така че тепърва ще видим реалното влияние. Освен това като цяло статистически мъжете пушачи са повече и сега, просто преобладават предимно в по-ниските прослойки на обществото, а не в нашия кръг, както много хора са забелязали по-горе.
А за жена ми - след дълга и изтощителна борба вече е почти на 100% с електронна и дъвки. Много рядко припалва и то на работа щото я черпи колежка, "приятелска" услуга...

Гледам и двора ти изглежда доста приятно, аз моя съм го направил предимно зеленчукова градина, имам дори и курник, а кучето е каракачанка. :)

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #173 -: 13 Декември, 2012, 22:41:13 »
0
Ето и други мислят като мен:

Цитат
Ако искат да спечелят младата част от електората да разрешат пушенето в училище, така ще се вдигне и посещаемостта и ще се осмисли ходенето на училище.
Като се легализира марихуаната ще се стимулира селското стопанство, ще се вдигне вътрешното потребление а може и да се подобри външно-търговския баланс.

 *drink6*

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #174 -: 13 Декември, 2012, 22:52:23 »
0
Боби,
Така пише, така казват разни учени, и то много често. Ако се разтърся из нета, сигурно ще намеря, ама ме мързи.
Аз няма как да знам, за да твърдя. :)
Другото обаче, ... ми повече сме пушачките от мъжете пушачи. Чак ме хваща срам, ама ...  *blush*

Ивел,
С тия снимки и с коментарите към тях ме разби  *rofl* Сълзи ми излязоха. Благодаря ти!
А, жена ти, наистина пуши с финес.  *drinks*

Сега остава Джим да качи снимки как пуца пушачи в двора си.  *rofl* *drinks*


P.S. Ето ...

http://www.nchi.government.bg/statistika/A_4.pdf
« Последна редакция: 13 Декември, 2012, 22:56:33 от Muza »

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #175 -: 13 Декември, 2012, 23:16:04 »
0
Боби,
Така пише, така казват разни учени, и то много често. Ако се разтърся из нета, сигурно ще намеря, ама ме мързи.
Аз няма как да знам, за да твърдя. :)
Другото обаче, ... ми повече сме пушачките от мъжете пушачи. Чак ме хваща срам, ама ...  *blush*

Ивел,
С тия снимки и с коментарите към тях ме разби  *rofl* Сълзи ми излязоха. Благодаря ти!
А, жена ти, наистина пуши с финес.  *drinks*

Сега остава Джим да качи снимки как пуца пушачи в двора си.  *rofl* *drinks*


P.S. Ето ...

http://www.nchi.government.bg/statistika/A_4.pdf


Мадам Муза,

безсмислено е да се коментира темата. Т'ва им казах и в оня форум. Питам ги защо в Европа най-много пушат Гърците и живеят най-дълго? За Света е Япония ( топ 3 като пушене и продължителност на живот ).

Обаче хората са си наумили, че сега им се е паднало и се почва с гръмките "квалификации" - България, глупаци, порок и т.н.

Ами, ако науката се развие и докаже защо пушачите живеят по-дълго от другите какво правим тогава? А, пази Боже да докаже, че па пушачите са и по-умни от непушачите?

П.П. Тъп животозастраховател съм и мога да ви замярам със статистики до утре, но едва ли има смисъл.

Също така аз лично няма да си позволя лукса да наричам 50% от населението с "табела" и да го заклеймя като пълен боклук.

Възпитанието ми е такова, но в същото време ги питаш добре - не може ли да има кръчма в БГ-стан, където българин да пуши - понеже всеки чужденец може да си пуши навсякъде, а това е дискриминация - ти се отговаря "Нйеее ..."

Със "светии" и "апостоли" не се разговаря - обръщаш се внимателно с лице към тях и отстъпваш - тия са готови още сега да избият 50% от българското население - все едно някой някога на тях е забранявал да си направят кръчми и да ходят там  *drinks*

В същото време от 7 млрд. общо население всеки чужденец може да дойде и да си пафка и те ще мълчат кат' мишки щот' е чужденец - демек повече от тях. А, е забравил - че половината рода си е изклал сам.

Затова внимателно - заднешком, но с лице при такива - не с гръб, защото ще ти се нахвърлят веднага и то в гръб.

От 3-4 милиона чужди туристи, посетили България от момента на тотална забрана ( 1.06.) някой може ли да ми покеже акт написан срещу чужд турист? Или ще слушаме глупости, че в БГ-стан са идвали само непушачи? Няма да се учудя.

Но акт няма да намерите - т.е. толерирате 7 млрд. и мачкате 3 мил., защото поискали да има и кръчми със стикер, че там се пуши - комплексарска работа.
« Последна редакция: 13 Декември, 2012, 23:32:38 от marandi »

чи-чов-ци

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 540
  • Карма: +82/-5
  • Респект: +369
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #176 -: 13 Декември, 2012, 23:40:12 »
0

  Темата за или против пушенето явно е емоционална, но гледайте да не се накокържвате прекалено много. :)
  Отказах цигарите преди няколко месеца, просто убедих себе си, че ми пречат на други, далеч не по-малко приятни неща ( според мен важно е, ако смяташ, че се лишаваш от нещо, да му търсиш заместител). Но не виждам защо трябва да гледам на пушачите като на неприятни хора. Обичам да съм с приятели и, честно казано, дали пушат или не съвсем не е най-важното, лакмусът е съставен от съвсем други стойности.
   Приятна и спокойна вечер и наздраве с едно  *drink1*!

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #177 -: 13 Декември, 2012, 23:50:39 »
0

Фло, какво значи заведения само за пушачи? Ако влезне непушач, без да се оплаква от дима няма ли да го обслужат? Т.е. това е заведение, в което се пуши. И така беше допреди да дойдат лошите от ГЕРБ.  Само че контактите между хората се базират на най-различни интереси, но едва ли и пушенето е между тях. Утре вечер излизаме 4 приятелски семейства - 5 непушачи и 3 пушачи - какво правим.

Ами какво правим,ако пък в други ден излизате само пушачи? Що да няма кръчми само за пушачи?
Аз съм принципно против безсмислените забрани ,разделящи хората по някакъв признак все в уж в техен интерес.
Сега,аз например правя директна връзка с ограничаването на тютюнопушенето в западна Европа и първото място на същия регион по заболявания на мозъка в света.Най-голям дял от мозъчните болести се пада на болестта на Алцхаймер и региона на западна Европа води по точки.Причината учЕните я свързват с храненето  основно ,аз по мое скромно мнение я свързвам комплексно и с липсата на микроелементи  и никотина от цигарения дим шарещи из въздуха  .Подозирам,че след 20-30 г.цигарите пак ще са актуални,  като лекарствени средства по аптеките.Вече са били такива,който не знае .Но междувременно през това време ще са изхарчени трилиони евро за медицина и обслужване на болните.Въобще заиграването на властта с традициите на хората често има обратен ефект и причинява повече злини от колкото се е предполагало.
Например една история с димене,този път на морски водорасли. Барбарона ,ако случайно я види,щото е за франсета, може да си направи литературна справка за достоверността и.
 По френското крайбрежие навремето, от стотици  години традиционно ,като занаят се практикувало горенето на морски водорасли за получаване на калий .Калият отивал в стъкларското производство и за торове.Обаче дворяните току що открили прелестите на морския туризъм и морските бани повлияли на краля да забрани горенето на водорасли, заради многото пушек ,който им пречел най-вече на гледката.След забраната, по планините на Швейцария и чак в границите на Германия и поречието на Дунав се получил огромен брой на новородени с диагноза  в последствие слабоумие.Дотогава преобладаващите западни ветрове са разнасяли пушека с важни за организма микроелементи ,необходими за мозъчното развитие и отделяни при горенето на водораслите.
Сигурно това е и една от причините ,плюс свободолюбието на швейцарците ,да отхвърлят с референдум тоталната забрана на тютюнопушенето.
« Последна редакция: 14 Декември, 2012, 00:00:02 от Фло »

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #178 -: 14 Декември, 2012, 00:01:39 »
0
А каква е тази презумпция, че чужденците пушат? Ние като пътуваме в друга държава едно от първите неща, които питаме е, какви са условията за пушене. Има държави, където е забранено и по спирките да се пуши, в други - на повече от N метра от пуш-коша. И се съобразяваме. Защото нали законите важат на триторията не само за коренното население.
Също така няма нищо срамно в това, че пушенето на тютюн е наркомания. Това не е етикет, а е просто факт. От никъде не следва, че пристрастяването е нещо лошо, 90% от ежедневието на хората е в следствие на някакъв вид пристрастяване. Хубаво е човек да се проверява обаче що за стока е и дали може да победи себе си - това си е забавно предизвикателство да се откъсне от наркомания. Така че вместо някои да се дърпат като магаре на мост, по-добре да проверят могат ли да се контролират и да спрат примерно за година да се друсат. А и както казах, тогава настъпват чисто физиологични хормонални промени и човек може да открие един друг позабравен емоционален свят.

*drink6*

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #179 -: 14 Декември, 2012, 00:04:51 »
0
Rusoto наистина спира да пише по темата само ви давам последното си мнение от оня форум, понеже се уморих и няма никакъв смисъл. Там все пак ежедневно го четат всички медии, депутати и педали.

---------------------------------------------------

Пояснявам Ефектът на Дънинг-Крюгер, че сега чак ми остана малко време, а те го наблъскали с термини.

Накратко ефектът е доказан научно за цял Свят, че най-тъпите най-много си мислят, че са умни и ламтят за власт. Демек, колкото е по-прост някой си мисли и си вярва, че много по-умен от останалите и има качества да управлява останалите и не могат да се самооценят реално, че по-прости от тях няма.

А, най-умните се стресират от такава агресия и се отдръпват от обществото и по този начин те също скапват общата картина като го лишават от потенциал за развитие.

П.П. Или получава се ситуация на гарантиран провал на всяко общество във времето, защото най-тъпите започват индиректно прегазват цялото общество - прокуждат/избиват интелегинцията на това общество и то изчезва.

Т'ва е накратко, че иначе трябва да пиша книга, за да го навържа с всичко останало от различни сфери и дялове на науката, което се случва навсякъде по Света.

http://www.investor.bg/forum/showthread.php?p=1059357863#post1059357863

---------------------------------------------------------------

Успех!  *drinks*