Автор Тема: Международното положение и има ли то почва у нас  (Прочетена 148429 пъти)

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #255 -: 19 Декември, 2012, 22:28:54 »
+1


Тази работа с данданията около пушенето май е пресметната и се разиграва по план.
Сметнали са, че ще им помогне. 
А го правят защото очевидно мислят, че в момента всяка помощ е от значение.

Интересна мисъл. Вероятно я карат по  маркетинговия модел: не следвай пазара ,създай нов! Типичен пример е бирата с лимон,с грейпфрут / с кучо лайно и чам сакъс/ за зарибяване на младата таргет група.Ще оберат здравите сили на непушачите убедени в тоталната забрана на пушенето в заведенията.Държавата,каза боса, се грижи за здравето на хората.Толкова е загрижена,че събира здравните вноски във фиска и не ги дава на здравната каса.Някъде май към 90 млн.. Щото здравната каса е вредна за здравето сигурно,пък от фиска потоците като тръгват по други места все остава нещо по пръстите.Така властта си облизва  пръстите и от стотиците и хиляди регулации,споменават се едни 10-12 % от БВП давани от населението,годишно! Тия проценти са споменати в официален правителствен документ.Пак там пише,че европейците давали 4-5 пъти по малко за да се вместят в регулаторните рамки.Иронията е ,че държавата прибира здравните вноски без да ги дава за здравеопазване ,пък се грижи посетителите в частните заведения да не се разболяват от цигарите.Това май не е толкова важно.Важното е да сбере здрава електорална маса от борци за здраве против цигарите.
Сега остава социологическата агенция "Ем-пи,Ем-би" да преброи пушачите опозиционери и изборните  им нагласи.
 *joint*

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #256 -: 19 Декември, 2012, 22:42:29 »
0
Е, ще трябва да намерят един непушач повече. Щото аз щях за Т-вата да си пусна гласчето, не че ми е много мил или да съм видял хаир от него, ама ония тройните са ми тройно по-противни. Сега обаче ще има да чака.

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #257 -: 19 Декември, 2012, 22:43:11 »
0
И брат ми ги отказа, след инфаркта, който дойде ненадейно, туриха му стента и си е жив и здрав човека, работи като вол, пие скъпи хапчета вече трета година от тогава ама нещо се спече и не пуши вече, кво му стана на тоя човек, не ще и да чуе за цигари а преди яко фундареше.

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #258 -: 19 Декември, 2012, 22:56:25 »
0
Тъп въпрос, ама на колко години стана тая лошата работа с инфаркта? А иначе си е голем страх и всеки ще ги откаже при избор цигарите или живота.

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #259 -: 19 Декември, 2012, 23:00:54 »
+1
И брат ми ги отказа, след инфаркта, който дойде ненадейно, туриха му стента и си е жив и здрав човека, работи като вол, пие скъпи хапчета вече трета година от тогава ама нещо се спече и не пуши вече, кво му стана на тоя човек, не ще и да чуе за цигари а преди яко фундареше.

Да ти кажа,учЕните изровили едни мумии в Африка,чудесно запазени и доста на брой .Живели са преди времето на използване на хляба  като за храна от човека. Никоя мумия нямала сърдечно-съдово заболяване.Хляба се оказал главния виновник за сърдечно-съдовите заболявания.А,да, цигарите. Ами дозата на всяка отрова определя  лекарството.Типичен пример е хомеопатията. Хомеопатичните лекарства се изработват изключително само от отрови,разредени милион пъти.Ако си привърженик на тази медицина и глътнеш илач с технологична грешка ,одма си гушнал чемшира. Днеска една девойка е приета в интензивното с изгаряне на хранопровода и с опастност за живота   от кутия кока-кола.

koganev

  • Гост
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #260 -: 19 Декември, 2012, 23:45:16 »
0
4-5% от германския (например) БВП е много повече като нетна сума отколкото 10-12% от нашия БВП. 
Едни учени намерили мумия и цялата работа е ясна...хлябът е причината за инфарктите.

Да не си пил повечко? Вървиш от явни неточности към пълни глупости.

И Имотко - до вчера пушенето беше забранено на обществени места и той щеше да гласува за ББ, но днес, когато пушенето пак е забранено на обществени места, ще гласува за някой друг. Защо ли не се учудвам от логиката на гербаджиите?

---


Няма никакъв начин забраната да повиши подкрепата за ГЕРБ в лицето на непушачите. Те, за разлика от пушачите, не слагат отношението към тутуна кой знае колко високо в приоритетите си. Освен това ББ ще си напазарува колкото си иска гласове две седмици преди изборите (като ви гледам сте готови да се продадете за една цигарка в кафене), отделно от това ще си подмени колкото си иска чували с бюлетини и изобщо не му е важно кой ще фалира и кой ще пуши.

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #261 -: 20 Декември, 2012, 00:24:58 »
0
4-5% от германския (например) БВП е много повече като нетна сума отколкото 10-12% от нашия БВП. 
Едни учени намерили мумия и цялата работа е ясна...хлябът е причината за инфарктите.

Да не си пил повечко? Вървиш от явни неточности към пълни глупости.



Нещо не си разбрал ,никъде не съм споменавал нетни стойности, а проценти и сравнение към процентите.Между другото документа е много любопитен и се нарича Указание за прилагане на Закона за ограничаване на административното регулиране и административния контрол върху стопанската дейност.
Там в тълкователната част ,академично е пояснено защо е идиотска тази държава от 130 г.насам.
Освен това казах,че са открили много мумии ,а не една,изследването на които ги води учените към този извод,че преди да започнат да използват хляба хората не са имали сърдечно съдови заболявания.Знам,че е трудно за вдяване ,ама си е така.Не ми се развива и тази теза да не излезе ,че говоря на китайски. Само dodo2 ще ме разбере,щото му разбира.
Ай наздраве! *drink1* *joint*

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #262 -: 20 Декември, 2012, 05:04:29 »
-1
Скитов,

ти па се хабиш с комплексарчета не мо'а те вдяна? И от Космоса се вижда, че непушачите били некви "светии" майна.

Просто може да му кажеш тия обобщения и проповеди да си ги запази за родните си и там да се пърчи колко е мега-тъп с ттия обобщения, дет' ги раздава за добър ден срещу хора, които не е виждал през живота си, ама вече ги ръгнал в "класификатор".

Кат' видиш такъв се ухилваш и леко, бавно и заднешком се изнизваш, обаче не с гръб към него, а винаги с лице. Щот' такъв изперкал ще ти се метне веднага, ако му обърнеш гръб.

Но не му казвай, че е за психиатрия, щот' той роднини, близки, приятели, бизнес-партньори, комшии, съученици, гаджета, клиенти, познати няма дет' да не пушат. И затова не е тръгнал по 24 часа да си ръси тия простотии на тях, ами намерил "враговете" си у форумО и вече е в истерия. Пази Боже жена му или някое от децата/племенници/братя/сестри/родители да са били пушачи. Вече се е отрекъл от тях с Държавен вестник  *girl*

П.П. Дай си запалим по едно и го мести в левия крачол и толкоз. Ти луд мислиш ли, че ще чуе аргумент?

Ай, за Империята и хич не се връзвай  *joint* *joint* *joint*

« Последна редакция: 20 Декември, 2012, 05:16:41 от marandi »

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #263 -: 20 Декември, 2012, 05:13:13 »
-1
Простотиите дет' ги засипа заучено ( явно ги е мислил дълго време ) са култови отвсякъде като на Ивел, дет' изцепи, че кръчмите в "провинцията" повечето нямали гардероб и му се омирисвали дрехите. Щот' па в Софето, майна де що кръчма има - сите са с гадеробни, кат' в Операта и Театъра, ама чак ся чатнах к'во колко са зле кръчмите в прованса.

Иначе после се хвалят по 2 години къде бил ходил в "Провинцията" - кат' си е в Софето, демек голямото събитие станало.

Кат' чуеш такива "доводи" си сипвай едно малко, посмей се на воля и си запали една с наслада  *girl*

П.П. И един съвет в стил Коганев - другия път кат' видите майка, дет' детенцето й сере/пикае по парковете и градинките - а майка му го държи за чурката или му е вдигнала дупето - отивате и им забивате по 1 шут и на майката и детето й. На детенцето, щот' т'ва е "пушач", майна, а на майката, защото е родила "пушач".

Аз ко послушам още малко тия дивотии, Скитов - утре няма да се учудя, ако се окаже, че непушачите въобще не серат, майна, както правилно си се досетил, че те даже и не пърдят. На т'ва се вика "логика", а не шизофрения  *girl*
« Последна редакция: 20 Декември, 2012, 05:42:36 от marandi »

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #264 -: 20 Декември, 2012, 08:06:53 »
0
Тъп въпрос, ама на колко години стана тая лошата работа с инфаркта? А иначе си е голем страх и всеки ще ги откаже при избор цигарите или живота.
  Въпроса не е тъп, аз пропуснах да го спомена а иначе е важна част от посланието което исках да отправя. Той е няколко години по-голям от мен, тогава мисля че беше на 51

koganev

  • Гост
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #265 -: 20 Декември, 2012, 08:30:45 »
0
Скитъре, за какво да ти се сърдя, братче? Щото си мислиш, че като ти казвам истината съм арогантен? Това не може да ме разсърди. И двеста страници "аргументи" да напишеш, все тая - просто зависимостта ти е по-силна и те кара да си измисляш извинения за пред себе си по-дълго време, за да заглуши стъпканата някъде дълбоко в теб логика. То си е за тебе... Като искаш да настъпваш една и съща мотика много пъти, кой може да те убеди, че не е хубаво? Ами хубаво ти е, ок. Те така ги правят, да ти е хубаво... :)

Приятно пушене на всички пушачи. Законно, разбира се.

=======

Този път, моля те, позволи ми да се оттегля завинаги. Тук стана нещо като клуб по интереси, но не от моите интереси. Ако избощо това може да се нарече интерес. Предпочитам да остана с добри спомени, вместо и от теб да получавам доказателства, че съм прав за онези 3,5 милиона, които са на път да станат с още един повече.

=======


Весела Коледа и Честита Нова Година на всички!
« Последна редакция: 20 Декември, 2012, 08:50:06 от koganev »

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #266 -: 20 Декември, 2012, 08:33:49 »
+1
Простотиите дет' ги засипа заучено ( явно ги е мислил дълго време ) са култови отвсякъде като на Ивел, дет' изцепи, че кръчмите в "провинцията" повечето нямали гардероб и му се омирисвали дрехите. Щот' па в Софето, майна де що кръчма има - сите са с гадеробни, кат' в Операта и Театъра, ама чак ся чатнах к'во колко са зле кръчмите в прованса.

  Аз живея в провинцията и съм горд с това, млади човече, дошъл съм там където съм след 13 години живяни в 12 милионен град в който действително по добри стари традиции в повечето кръчми има отделен гардероб с дятка който ти помага да си облечеш неумирисаното на цигари палто, като си тръгваш срещу долар, два дадени от сърце, не си разбрал нещо. Аз не казвам, че блога ти е пълна помия, въпреки че лично така смятам, на мен не ми пречи, но въпреки това е по-добре да се откажеш, само спамиш с отдавна известни факти, не си успял да ги компилираш по подходящ начин за да извлечеш поне някъва полезност от това. Просто описах реална случка от живота, да подскажа как едва ли пушач ще помисли за това, че коственно пречи по този начин на другите, въпреки това аз не преставам да се боря, търпя всичко това, ценя както писах някъде по-горе човешкото, интелекта, качествата на приятелите си. Не генерилизирам нещата по схемата пушач-враг на народа, непушач - херувим. И въобще тук май много изпростяха нещата, ще взема малко тайм аут, докато се поуспокоят някои хора. Ай със здраве, правете каквото искате, аз ще си я карам както си знам. 
   Весели праздници, на всички ! Бъдете здрави !
« Последна редакция: 20 Декември, 2012, 08:47:19 от Ivel »

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #267 -: 20 Декември, 2012, 08:59:16 »
0
Прочетох всичко.... :(
Сега, стоя, стоя и си мисля, защо така осираме нещата? ( или май само си стоя...)
Хора, не е нужно всички да бъдем на едно и също мнение. Глупаво е. Не е възможно. Не е необходимо. Ако всичките мислихме едно и също, нямаше да имаме какво да обменяме.Нямаше да имаме какво да коментираме.
Успокойте се! Предколедни скандали или тържество на българщината....Баси!

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #268 -: 20 Декември, 2012, 11:32:36 »
+3
Ле-ле! Кво става тук, бе, верни другари!
Тъкмо си бях рекъл, размина се, а те хванали сопите в последния момент!
Чудесна илюстрация на това как един много чувствителен въпрос отклонява вниманието на хората, после ги разединява, че дори и смразява.
Гневът  (другарчетата на гнева умишлено ги премълчавам) е много силно чувство, при това доминиращо.

Обхванатият от гняв човек не го търси за нищо градивно.
Той иска да събаря, унищожава, да нанася болка.

Пхуй,  изработиха ни пак, мам.... му!

Силно да любим и мразим, такава ни е злочестата съдба, а съдбата на тази окаяна страна ... кучета я яли.

Boby

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 113
  • Карма: +4/-0
  • Респект: +5
    • Профил
Re: Международното положение и има ли то почва у нас
« Отговор #269 -: 20 Декември, 2012, 12:32:33 »
0
Тъп въпрос, ама на колко години стана тая лошата работа с инфаркта? А иначе си е голем страх и всеки ще ги откаже при избор цигарите или живота.

Имотко, знаеш защо питаш. То няма гаранция за никого на тоя свят, но все пак да добавя и аз моите 2 стотинки, защото те харесвам, куражлия момче си, приличаш ми на бившия ми шеф, също бизнесмен, класически self-made тип. Цигарите сами по себе си, всеки знае, че разрушават бавно, с десетилетия. Може и до края да не се прояви нищо особено страшно. Проблема е, че живота е доста стресов, има много върхове но и спадове. Така например, шефа ми също на 51, случайно го хванаха на преглед точно преди инфаркта, спешно му правиха няколко стента и т.н. Той беше върл пушач, но конкретния повод беше че бизнеса вървеше доста зле и беше затънал сериозно с дългове. Но то на никого не е гарантирано че бизнеса ще върви само нагоре, въпроса е като дойдат тежките времена, да не си си отслабил сам съпротивителните сили, сам си създаваш слабости, то не че няма и други евентуални слаби места където може да го удари човек. Аз например при подобни ситуация съм правил пневмония, но това все пак е далеч по-малкия дявол.
Друг пример е баща ми, също беше много върл пушач. Така се случи, че в един сравнително кратък период загуби баща си, имаше и много голям стрес в работата си и тогава дойде рака. Отиде си на 53. А не беше боледувал почти никога, мислеше се за много здрав.
Пак казвам, няма гаранция за никого, просто мисля, че е добре човек да е внимателен със здравето си, дори и в добри времена, защото понякога идват и тежки. Арабите имат една поговорка - когато си жаден, вече е късно да започваш да копаеш кладенец.
Живи и здрави да сме, почти всички тук имаме и други, възрастни и деца, които разчитат на нас.