Автор Тема: Ами ако е повредена системата!?  (Прочетена 54478 пъти)

Scyther

  • Гост
Re: Ами ако е повредена системата!?
« Отговор #45 -: 13 Октомври, 2010, 02:38:02 »
0
Т'ва ми беше и идеята на поста, да подскажа какво се случва, а то е точно обратното на това, с което медиите и управляващите облъчват 'орицата.

А бе мислех си да пусна пост в "Дразнещите неща" за това, че ме дразни "Експертите прогнозират" у вестници, сайтове и TV. Не го пуснах, 'щото щеше да е банално и с политически дъх, а и кой съм аз да съдя "икспертити"?!...
В общи линии, когато става дума за имоти, "икспертити" са брокер'ти. Га иде реч за стимулиране на икономиката, "икспертити" са банкер'ти, за БВП - НСИ, а за кризата - синдикални лидери и Дянков. Нерде Ямбол, нерде Стамбул е работата, ама нейсе. Нашата Пътка Кърова, чистачката на входа, е по-експерт по Закона за етажната собственост, независимо от проблемите й с латиницата в личните й документи. Не знам до колко сте запознати с името Пътка, но има 26 Пътки в   България. Хайде, името не е толкова колоритно - докато не решат да си   вадят лична карта, международен паспорт... защото им предлага точно 2   варианта на латиница. Putka или Patka. Фамилията й оставям на вашата фантазия.


nearvana

  • Гост
Re: Ами ако е повредена системата!?
« Отговор #46 -: 13 Октомври, 2010, 11:33:22 »
0
...
П.П.П. Към бебе Нирвана: Имай малко милост към мИня :) Когато давах тази прогноза и набих 8-9% спад на БВП уверено се говореше за нулев бюджетен дефицит за 2010 г. + едни нива на Фискалния резерв, които после се промениха. Т.е. аз я дадох на база тези условия, а това означаваше яка метла в публичния сектор и взрив на безработицата. В момента, за да се спести този ефект се случва по-лошото. Отказ от реформи в институциите с цел запазване на работните места и демек "произвеждаме" загуби в публичния сектор, които се прехвърлят върху реалния. Затова и бях дал забележката, ако не се актуализира бюджет 2010 г.

Както и да е ... взех да се обяснявам кат' ученичка  :D :D :D

да абс. си прав за това. явно и ще се задлъжнява за да не се отчита спад в БВП, което при липса на реформи си е контрапродуктивно.

между другото често ти проверявам блога. Понякога си пожелавам да пишеш по-обстойно, но и те разбирам че сигурно си имаш и други по-важни неща.

поздрави и драскай по-често в блога - доста си разредил постовете там

 

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Ами ако е повредена системата!?
« Отговор #47 -: 13 Октомври, 2010, 11:50:16 »
0

Май, доста попоглеждаме в блога на Маранди. :) *drink11*

Увеличен износ. Може да се дължи:

1. Повишено търсене от други страни.
2. Увеличение на вносните суровини и материали.
3. Фиктивен износ.

Ако е т.1 , е добре...

Финансова грамотност. Крайно необходима, но не и достатъчна. Освен нея, се иска предприемчивост.

По време на криза, има от какво да се печели. Тъй като нагласите, търсенето на хората, минава в друга плоскост.
Почти, като в "Гроздовете на гнева" ...  :( Надявам се, да е временно.  :)

 *drink9*

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Ами ако е повредена системата!?
« Отговор #48 -: 13 Октомври, 2010, 19:27:44 »
-1

поздрави и драскай по-често в блога - доста си разредил постовете там

А, благодарско и на двамата с Музичка! Имам нужда от подкрепа ( както днес отговорих на един имейл ).

Чиърс!  *drink9* *drink9* *drink9*


BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Ами ако е повредена системата!?
« Отговор #49 -: 13 Октомври, 2010, 23:14:33 »
0
Маранди, и аз го поглеждам блога (имам го букмаркван), ама гледам, че не пишеш последно време, та като Ниървана реших, че си зает много с други неща...  *drink5*
I say what I do and do what I say.

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Ами ако е повредена системата!?
« Отговор #50 -: 14 Октомври, 2010, 00:22:34 »
-1
Маранди, и аз го поглеждам блога (имам го букмаркван), ама гледам, че не пишеш последно време, та като Ниървана реших, че си зает много с други неща...  *drink5*

Ще се опитам да понаваксам - обещавам :)

Не ми е единственото блогче, а и по едно време се усетих, че взех да пиша само негативни неща там ( или предполагам така се "виждат" нещата отстрани ) и затова спрях, щот' ме нападнаха 'орицата "Стига апокалипсиси".

А, това не са апокалипсиси, а процеси, които ще отнемат няколко десетилетия и поколения, но вероятно улисан в техческите детайли, съм подценил емоционалните. Затова се опитвам и да имам обратна връзка, колкото се може по-често, за да си нанасям нужните корекции.

П.П. Бях ти драснал един имейл, че края на този месец съм по вашия край, но не ми отговори. Вероятно не си го получил :(

Чиърс!  *drink5*

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Ами ако е повредена системата!?
« Отговор #51 -: 14 Октомври, 2010, 01:34:05 »
0

П.П. Бях ти драснал един имейл, че края на този месец съм по вашия край, но не ми отговори. Вероятно не си го получил :(

Чиърс!  *drink5*

Ами аз като съм сложил един имейл адрес, който не съм го поглеждал от месеци... Сега като ти прочетох поста го видях и ти отговорих, сорка за това...

Ай, чиърс  *drink5*
I say what I do and do what I say.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Ами ако е повредена системата!?
« Отговор #52 -: 15 Октомври, 2010, 00:45:15 »
0

Маранди,

Тази криза, страшно много ме отегчи. Има моменти, когато спирам да чета, спирам да следя, спирам всякаква информация... да се отърся малко,  и после пак...
Но, това, защото аз си го решавам. А, то нищо не променя.

И в двата момента, ме гони непрекъснато чувството, че си губя времето, че изтървавам нещо важно...

Нещата трябва да се казват такива, каквито са. Няма нужда и не трябва ретуш, нищо няма да промени.
Въпрос, на лично решение е, дали да се четат или не. И как да се приемат...

Може би, заляти с лоши новини, се радваме на дребните и по-важни неща, които в друго време, изобщо няма да им обърнем внимание...

 :) *drink11*

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Ами ако е повредена системата!?
« Отговор #53 -: 15 Октомври, 2010, 11:27:25 »
+2
Прибрах се от строителния си обект гонен от битови неволи и не бях успял да надникна в другите теми.
Тук в темата междувременно наистина има натрупани  интересни мнения. Ще ми се мога следващите дни да се върна към някои от тях.

Коганев, ти си бил и голяма разведка отгоре на всичко, ве!  :)
На мен по-скоро не ми се иска много да повдигам тази тема, но изглежда се налага.
Върху ЗироуХедж ми обърна внимание сериозен човек и то още скоро след качването му в нета. Въпреки разни подмятания и подигравки,  ЗироуХедж е  и сериозен източник на информация. Това си е блог, но аз условно бих го нарекъл дори медия.

Разбира се, снимката в статията е на Брад Пит. Не може да има спор. Тайлър Дърдън е героят на Пит от "Боен клуб", спор няма.  Основателят на  ЗироуХедж е именувал себе си Тайлър Дърдън, но това е естествено ник и никой не знае, кой точно се крие зад този ник. Хвърлят се разни предположения и  ....... толкова.

И аз съм се питал, защо точно Тайлър Дърдън. Гледал съм филма, но не бих казал, че беше оставил някакви видими следи в мене. Когато поставих въпроса, има ли някакво скрито послание, което се реализира чрез избора на ник, получих отговор : Разбира се, че има!

Оттук започна по-интересната част.
Потърсих из нета инфо. Има доста. Гледах филма отново.
Кратко за фабулата.

Литературният първоизточник е книгата на един американец от украински произход. Главният герой (в ролята се изявява един великолепен актьор - Едуард Нортън, който е поне 10 пъти по-дъбър актьор от Пит (по-скоро 9,6 пъти, ама да не издребняваме  :(, но пък за сметка на това е поне 10 пъти по-неизвестен. Живот!). Героят на Нортън е безименен. Във филма той си партнира с Брад Пит, който е именуван Тайлър Дърдън. Именно обстоятелството, че главният персонаж е безименен, а другата роля се играе от голяма звазда,  е накарало тайния основател на ЗироуХедж да избере името на Тайлър Дърдън. Последното е, разбира се, мое субективно интерпретиране. Освен това, и особено за определен род публика,  Брад Пит и екранното му име са в много по-голяма степен притегателен елемент. Притегателен към какво ? Ами, към посланията на филма, вероятно.
В най-общи линии, послание е, че системата е бъгната и то здраво.
(Малка вметка, но не съм сигурен, че тук и е мястото. Пиша бързо и ще забравя. ЗироуХедж стана първоначално известен поради обстоятелството, че прилече вниманието на едни практики на ГолдманЗакс (ах, този Голдман) за извършване на т.н. флаштрейд. Все си мисля да се поинтересувам, що е то  флаштрейд и как се прави, ама не остава време. Ако Асен или други финансово грамотни (модерно) хора четат, нека споделят.)
Двамата герои се борят с всички сили с огромната с и  фрустрация към реалиите на съвременното консуматорско общество. Особено внимание се отделя на обстоятелството, че това недоволство все по-често се натрупва в такива размери в отделни индивиди (основно мъже, но има много примери при жените - спомнете си случая с германската адвокатка от миналия месец), че в съчетание със стереотипите, които се налагат от типичната американска култура, това прераства в една неконтролируема агресия.
Двамата започват да се питат, дали има някакъв изход от това. В един момент дори си въобразяват, че ако опитат да я канализират (агресията)  и я "провокират" по подходящ начин и в подходяща обстановка, това би било някакво решение. И така, създават един  таен боен клуб, където недоволни от живота си мъже се събират с едничката цел, да се млатят яко. Нещо като файттерапи. Скоро това намира широка почва и става лошо. Има едни скрити въпроси:
- може ли чрез  канализиране на агресията  да я овладееш ?!
- или, може би, опитът да канализираш агресията генерира ..... още повече агресия?!

Има и скрити послания, естествено ! 
Оправете системата и ще решите въпроса (вероятно)!

Ама как да стане тази работа ?

Верни на избраната символика и други членове на екипа на ЗироуХедж са си избрали никове от филма. Хелена Бонам Картър играе ... Марла Сингър, същото име  да се види и в екипа.

Накрая .... за десерт ! Малко култови фрази от филма :

Тайлър Дърдън

    * Отглеждат ни с житейски проповеди, които ни заставят да вярваме, че идеалите са поп-звездите и политиците, но това не е така.
    * Едва когато загубим всичко сме свободни да направим каквото искаме.

          It's only after we've lost everything that we're free to do anything. [1]

    * Ти не си твоята работа. Ти не си парите, които имаш в банката. Ти не си колата, която караш. Ти не си съдържанието на портфейла си. Ти не си проклетият си костюм. Ти си всепокорният всемирен боклук.

          You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not the contents of your wallet. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world. [1]

    * Виждам най-силните и умните мъже, които някога са живели. Виждам целият този потенциал. И го виждам прахосан. Дявол да го вземе, цяло поколение бензинаджии. Сервитьори. Роби с бели яки. Рекламите ни накараха да гоним коли и дрехи. Работим служби, които мразим, за да купуваме боклуци, които не ни трябват. Ние сме поколението Х на историята. Без цел и място. Ние нямаме велика война. Нямаме голяма депресия. Нашата велика война е духовната. Нашата голяма депресия е нашият живот. Всички сме възпитани от телевизията да вярваме, че един ден ще сме милионери и филмови идоли и рок звезди. Но няма да бъдем. Малко по малко разбираме това. И това страшно много ни вбесява.

          Man, I see in fight club the strongest and smartest men who've ever lived. I see all this potential, and I see squandering. God damn it, an entire generation pumping gas, waiting tables; slaves with white collars. Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don't need. We're the middle children of history, man. No purpose or place. We have no Great War. No Great Depression. Our Great War's a spiritual war... our Great Depression is our lives. We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off. [1]

    * Презервативът е стъклената пантофка на нашето поколение. Нахлузваш си един, когато срещнеш непознат. Танцуваш цяла нощ. После го изхвърляш. Презерватива имам предвид. Не непознатия. — Марла Сингър

          A condom is the glass slipper for our generation. You slip one on when you meet a stranger. You dance all night, and then you throw it away. The condom, I mean, not the stranger. [1]

    * Разказвачът: Когато хората си мислят, че умираш, те наистина те слушат вместо просто...
      Марла: ...вместо просто да чакат да свършиш за да говорят те? — Разказвачът и Марла Сингър

          Narrator: When people think you're dying, they really, really listen to you, instead of just...
          Marla Singer: ...instead of just waiting for their turn to speak? [1]

    * Тичах, тичах докато във вените ми не потече киселина вместо кръв. След това тичах още малко. — Разказвачът

          I ran. I ran until my muscles burned and my veins pumped battery acid. Then I ran some more. [1]

« Последна редакция: 15 Октомври, 2010, 17:15:14 от nachev »

koganev

  • Гост
Re: Ами ако е повредена системата!?
« Отговор #54 -: 15 Октомври, 2010, 15:13:57 »
+1
Добре дошъл обратно, Начев.
Не знам за останалите, но аз веднага забелязах снимката и името - гледал съм филма няколко пъти... Много се радвам, че направи връзката м/у никовете и самат идея за сгрешената конфигурация на съвременната парадигма. Аз намекнах, но честно казано очаквах ти да я свършиш цялата работа :)
Едуарт Нортън изобщо не е неизвестен артист, дори напротив - той е в групата на много големите холивудски звезди (наравно с Брат Пит) още с първите си роли, а повечето от филмите, в които участва, са блокбъстъри. С Брат Пит правят голям тандем във филма, но критиката тогава беше на мнение, че продукцията е изнесена на гърба на Нортън... Ето, и ти си го оценил по този начин.
Едно от внушенията на "Боен клуб" е как последствията от преодоления страх да влезеш в открит бой, независимо дали имаш шансове за победа или не, могат да променят мирогледа ти. Огледай се - колко хора имат куража да си изплюят дъвките и да се хвърлят в бой с много по-силен от тях противник? Това сега се смята за лудост - рискът вече е измерима величина и хората са горди, че са рационални и не правят глупости... А това, казано на друг език, означава, че хората са ПРЕДВИДИМИ и като следствие - УПРАВЛЯЕМИ с минимални ресурси.
Символиката е категорична - страхът е еднакъв във всичките му социални проявления и неговото преодоляване е все по-невъзможно. Критериите за сигурност в цивилизованите държави са далеч над чисто хигиенните прагове: храна, подслон,  физическо оцеляване. Човекът вече не се задоволява с тези неща, дори ги смята за праг на мизерията. Днес, както и ти спомена, се броят инвентарните придобивки, натрупаното, а не постигнатото. То затова и лесните начини за натрупване се наричат законен бизнес, което е една от големите грешки на съвременния цивилизационен модел.
Много благородно е да се вярва на теориите, които поставят човешките стремежи за усъвършенстване на пиедестал и поставят като условие подминаването на хигиенния праг - само човек, който е сигурен в днешния ден, може да съгражда бавно и методично бъдещето.... Ами то си е било така, обаче и времето е било подходящо. Но теориите, че над тези прагове социумът ще преследва по-висши нива на удовлетворение се провалиха в новото време. Напротив - именно най-цивилизованите държави отгледаха поколение, което не разбира човешкото достойнство, няма единни критерии за човешка чест. Стахът се представя като рационалност, а силата се разглежда като функция на коварството. Вероятно винаги е имало хора, които така разбират нещата, но едва сега цивилизацията дава шанс на тези хора да се окопаят във властта. И като казвам "сега" разбирай през последните стотина години.
Ето го моят любим цитат от филма:
"В света, който виждам,ти ще преследваш лос
през горите на Големия каньон,сред развалините на бизнесцентъра Рокфелер.Ще носиш кожени дрехи, които ще ти останат до края на живота.Ще се катериш по тънките кудзу лози,увиващи небостъргача Сиърс.И когато погледнеш надолу ще видиш малки човечета да чукат царевица, полагащи останки от еленско месо по празното аварийно платно на някоя изоставена автомагистрала".

В края на "Боен клуб", когато всичко се руши, у мен не остана чувството за някаква непоправима вреда.
Оставям продължението на теб.

Лек ден и лек уикенд.

ПП Сигурно много ми се иска Брад Пит да ми е брат, щото навсякъде съм писал Брат Пит. Нещо като брат ми Пит, ама не.
Което ми напомни за руския филм "Брат" и за Сергей Бодров, но това е друга тема...
« Последна редакция: 15 Октомври, 2010, 17:24:09 от koganev »

Reynard

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 19
  • Карма: +1/-0
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Ами ако е повредена системата!?
« Отговор #55 -: 15 Октомври, 2010, 18:30:34 »
0
Начев,  ;)
Аз разбирам темата като "Ами ако е повредена системата!?" в смисъл, икономическата система (финансово-икономическа?) .... така разбрах и "внушенията" на онези клипове от линковете които публикуваш (може и в други теми и/или форуми да е било  :-\) .... там за Over The Conter Derivatives Market, предупрежденията на Brooksley Born, за Overdose и т.н. Иначе, "Боен Клуб" "си пада" психо-драма (с елементи на социална критика/сатира) и нещата които казваш(си забелязал) са верни (също съм гледал този филм без някакви ярки спомени да са останали - много агресия, никаква толерантност  :-\ ) .... аз забелязвам и известен утопичен елемент който не кореспондира (пряко) с действителността : "* Едва когато загубим всичко сме свободни да направим каквото искаме." - сега твойте "любимци" от Goldman-Sachs имат (все още?) много за губене, затова имат и възможности да влияят на много неща на планетата (тук "правим" връзка с техния принос за положението в съседна Гърция  :D), да не говорим какво могат да направят (или направо го правят) със "смешна" икономика като българската .... а когато загубят всичко (почти?), надявам се да бъдем свидетели  :o, ще видим колко възможности ще имат .... убедени сме, че това ще бъдат "заслужени" възможности ....  8)
И друго : "Ние сме поколението Х на историята. Без цел и място. Ние нямаме велика война. Нямаме голяма депресия." - Но .... си имаме един "немалък" ПРЕход, а защо не и Велик за нашите мащаби .... Ако на някой от пишещите/четящи тук не му стигат 20 год. ПРЕход, нека си каже .... за Депресията въпроса все още е "отворен" и шансовете за Велика такава не са малки .... тренд анализаторите говорят за "изчистване на системата и Рестарт", а една война  :o :-[ ще свърши много добре тези неща .... тези които "имат да вземат" няма да са съгласни на Рестарт и ще се наложи ....
Чувал съм алюзии на сегашното положение и с други филми (като художествени произведения, де  :) ) с не по-малко култови реплики като "A virus. Human beings are a disease, a cancer of this planet. You are a plague, and we … are the cure." .... Предпочитам да се придържам към икономическата наука като Точна такава .... а изкуството е просто едно прекрасно допълнение (за свободното време  ;) ) .... Съжалявам ако изказванията ми, Пак, не допаднат на някого .... Плурализъм!  8)
The price of Freedom is ethernal Vigilance !

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Ами ако е повредена системата!?
« Отговор #56 -: 15 Октомври, 2010, 20:56:43 »
0
Начев,  ;)
Аз разбирам темата като "Ами ако е повредена системата!?" в смисъл, икономическата система (финансово-икономическа?) ....


Reynard, здравей !
Предварително се извинявам, че ще кажа само 2 приказки, колкото да индикирам, че прочетох писмото ти в момента на гасене на компа.

Да, правилно си разбрал подадената от мен тема.
Изначалното ми намерение беше да не излизам от тези рамки. Това е причината за споменаването ми  по-горе - в началото на дългия пост, че по-скоро не исках да отклонявам разговора в една още по-широка, да я наречем социална тематика.
Връзката, обаче, съществува и това не зависи от нашите желания.
Финансово-икономическата система е важна, вероятно най-важната част от социалната система. Друго подреждане е също напълно възможно и защитимо.

Признавам, че бях изненадан да открия, че Коганев е хванал и проследил един специфичен аспект на тази връзка и влизане в най-дълбоки пластове на личността (дори емоционални).  . Аз самият не се усетих веднага, признавам си. Онзи филм не беше оставил в мене никакви конкретни неща, по-скоро само едно чувство. Май кликнах случайно някъде и видях инфо, което ми подсказа.
После попитах (сайтът чи беше препоръчан) за всеки случай и вързах картината.

Ще се върна отново, при сгода!
Поздрави

koganev

  • Гост
Re: Ами ако е повредена системата!?
« Отговор #57 -: 16 Октомври, 2010, 00:03:16 »
0
Начев, понеже не ми се влиза в неуместен спор къде са границите на една социална наука, то само ще си позволя, в съвсем телеграфен стил, да дам кратки размишления.

Реплика на Тайлър дърдън:
"Out these windows, we will view the collapse of financial history. One step closer to economic equilibrium. "

В последните кадри от филма падат едни сгради. Някои от тях после наистина паднаха...

Внушение - няма начин да ПОПРАВИМ така създадената система.

Това е връзката м/у никовете и съдържанието на статиите.

Рейнард, в подчертания сарказъм на "икономическото равновесие" по горе е връзката. Извинявай предварително, ако съм те обидил с това, че ти казвам къде конкретно да намериш връзка... но след досегашните ти забележки намирам за уместно да го направя. Имах намерение да включа в размишленията си "Децата на Арбат", но това направо щеше да те вбеси, затова за сега спирам с тези глупости...

Reynard

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 19
  • Карма: +1/-0
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Ами ако е повредена системата!?
« Отговор #58 -: 16 Октомври, 2010, 02:00:28 »
-1
....
Рейнард, в подчертания сарказъм на "икономическото равновесие" по горе е връзката. Извинявай предварително, ако съм те обидил с това, че ти казвам къде конкретно да намериш връзка... но след досегашните ти забележки намирам за уместно да го направя. Имах намерение да включа в размишленията си "Децата на Арбат", но това направо щеше да те вбеси, затова за сега спирам с тези глупости...
Kолега koganev,  :)
Не ме обиждаш (или поне аз не се засягам) с нещата които казваш .... повечето са напълно логични, подкрепени с факти, отговарящи на действителността и изобщо .... "верни". За доста от постовете ти в тази тема напълно те подкрепям .... дори съм натискал "+" тук-там ....  :D Има, обаче,  нещо "непремерено" (или "особено", не се сърди) в начина по който поднасяш някои от идеите си .... особено към мен  :( .... някак (си) екстремално (да не кажа екстремистки) подхождаш към различните (ми) виждания .... Колега, аз не отричам твоите възгледи, а отстоявам свои собствени които .... се оказват различни .... Ако искаш да печелиш повече привърженици/съмишленици .... спомни си какво казва Roger Waters : ".... calls the faithfuls to their knees, to hear the softly spoken Magic Spells!"
Не съм чел чел трилогията "Децата на Арбат"  :( .... но съм чел "Майстора и Маргарита", на Михаил Афанасиевич и много ми хареса -този роман също е сатира насочена срещу Йосиф Висарионович (Сталин) .... цензуриран, издаден чак след смъртта на автора и на Сталин и т.н. .... недей да си толкова сигурен, че разсъжденията ти относно "Децата на Арбат" ще ме "вбесят" .... може и да не съм съгласен тук-там ама чак да ме вбесят .... не знам и дали/колко ще бъдат интересни/поносими за другите участници във форума, нали се досещаш, че не сме само двамата и темата е започната от "сладко бебе Начев"  :D
И сега, на свой ред, да задам и аз някакъв "въпрос" .... виждам, че колегата koganev, а и някои/други колежки  :), изказват някакви "мнения" за лицето Иван Йорданов Костов и какво е направило или не то .... как оценявате издигането на кандидатурата на "бай Неделчо" за президент на Републиката и нейното"ревностно" отстояване .... и това при положение, че едни други "тиферици" няколко години преди това назначиха за ген. директор на БНТ един друг мъж на 72 год. .... който няколко месеца по-късно сам се оттегли от поста (толкова издържа :( ) .... става дума за Р. България която тръгва по нов път на развитие, с Евро-Атлантическа ориентация, може би? .... Какво беше "това" - спаринг (sparring), предателство, измекярство, you name it ....
Хайде .... вече става късно и съвсем ще изтрезнеем  :P
The price of Freedom is ethernal Vigilance !

annvlad

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 129
  • Карма: +17/-4
  • Проста цифрова душа
  • Респект: +21
    • Профил
Re: Ами ако е повредена системата!?
« Отговор #59 -: 16 Октомври, 2010, 07:27:21 »
0
Reynard, предполагам визираш мен във въпроса за Костов и излъчения кандидат за президент. Че не беше най добрия избор не беше. Но нима Костов го наложи - еднолично, ей така?!!! Имам чувството за някаква предубеност към Костов от твоя страна - защо ли? заради пълното изписване на трите имена на Костов в по горния пост, някаква злъч лъха. Защо се питам. Довода че президентската кандидатура не бе удачна някак си не ми звучи сериозно: причини - по това време аз лично не се сещам за по добра кандидатура, наистина. Виж - ако довода е че Костов не вкара в затвора нито един заради банковите фалити(игри) например - това е сериозен довод.
Но евро-атлантачискета ориентация на България бе почната в 90-те още с Исак Паси. Дали още по рано е почнал тоя процес с партийните номенклатури( нарочени за перестройчици като А.Карлович Луканов) - не отричам че подозирам и това но нямам информация. Не съм от яростните поддържници на Костов но както писах по горе - не виждам по рационален от него в момента. Това за назначението в телевизията не мога да го разбера не съм в течение. Следя какво става в България, интересува ме, не ми е безразлично - защо - имам много отговори но темата е друга.



« Последна редакция: 16 Октомври, 2010, 07:29:40 от annvlad »