Автор Тема: Политика  (Прочетена 279181 пъти)

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #495 -: 12 Февруари, 2011, 02:18:47 »
0
Хубаво разказче :)

Да ви пусна и аз нещо, макар че сигурно сте го чели:
http://chitanka.info/lib/text/4626-fermata

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #496 -: 12 Февруари, 2011, 14:34:51 »
0

Гоголчо,
Винаги ти се възхищавам на начина, по който поднасяш информация. Много дипломатичен и толерантен... :) *drink11*
Разказът е перфектен за полуистината, което се равнява на лъжа. Благодаря на Додо и Регатка! :) *drink11* *flower1*

Не съм изобщо фен на ББ, но също не съм фен и на Слави. От известно време неговите сценаристи правят точно това - казват половината истина.
И затова и толкова убедително, на пръв поглед звучат.


gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #497 -: 12 Февруари, 2011, 15:42:22 »
0
Благодаря, Муза  :-[  За теб мога да кажа същото  *flower2*

Шоуто на Слави отдавна не го гледам. Знам, че плюе (буквално) срещу ББ, но той си има някаква лична причина да го прави. Преди са били приятелчета.

За полуистината... намирам я за по-опасна от пълната измислица. Пълната измислица е лесно отличима и лесно се улавя, но полуистината не можеш да я хванеш лесно и може да те заблуди.






jores

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 127
  • Карма: +19/-21
  • Респект: +16
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #498 -: 12 Февруари, 2011, 18:13:24 »
0
Малко цитати на Айн Ранд
с осмислянето на философията й изчистих множество колебания, които имах за правилно/ неправлино.

Първият е доста показателен за извратеността на политическите системи в по - малка или по - голяма степен.

"Наблюдавайте парите. Парите са барометър за достойнствата на обществото. Когато видите, че покупко-продажбите се извършват не със съгласие, а по принуда; когато видите, че за да произвеждате, ви е нужно разрешението на някой, който не произвежда нищо; когато видите, че парите се стичат при онези, които търгуват не със стоки, а с влияние; когато видите, че някои хора стават по-богати чрез подкупи и облагодетелстване, отколкото чрез работа, вашите закони не закрилят вас от тях, но закрилят тях от вас; когато видите корупцията да се възнаграждава, а честността да се превръща в саможертва - тогава трябва да знаете, че обществото ви е обречено."


„Нищо няма значение в живота, освен това колко добре си вършиш работата. Нищо друго. Само това. Каквото и друго да си, то ще произлезе от това. Това е единствената мярка за стойността на човека. Всички етични кодекси, които ще се опитат да ти набият в главата, са просто едни хартиени пари, отпечатани от мошеници, за да оскубят достойнствата на хората. Кодексът на компетентността е единствената морална система, която има златен стандарт."

"Хленчещи негодници, които никога не са правили и най-малкото усилие, които не притежават способности и за това да бъдат прости писар, но искат дохода на президенти на компания, които подскачат от провал към провал и очакват вие да плащате сметките им, които смятат желанията си за равни на вашата работа и считат, че нуждата им заслужава по-голяма награда от вашите усилия, които искат да им служите, които искат това да бъде целта на живота ви, които искат вашата сила да бъде безгласна, безправна, незаплатена, останала без награда, роб на тяхната немощ, които твърдят, че сте роден за робство заради гения си, докато те са родени да управляват заради благото на некомпетентността, че вие трябва само да давате, а те - само да взимат, че вие трябва да произвеждате, те - да консумират, че на вас не бива да ви се плаща, нито телом, нито духом, нито с богатство, нито с признание, нито с уважение, нито с благодарност, така че те да могат да пътуват по вашите релси, да ви се подиграват и да ви проклинат, тъй като не ви дължат нищо, дори и усилието да свалят шапките си, за които вие сте платили?
Това ли искате? Бихте ли се чувствали горд?... Вие, който никога не бихте се предали на природните трудности, а бихте започнали да ги подчинявате и да ги поставяте в услуга на своята радост и комфорт - на какво сте се предали в човешките ръце? Вие, който знаете от работата си, че човек бива наказван само когато греши, какво сте готов да понесете и заради какво? През целия си живот сте слушали порицания, и то не заради недостатъците ви, а заради най-големите ви добродетели. Мразили са ви не заради грешките ви, а заради достиженията ви. Осмивали са ви заради всички качества на характера, които са най-голямата ви гордост. Наричали са ви себичен заради куража да действате съгласно собствената си преценка и да понесете изключителната отговорност за живота си.
Движещата сила на човека е моралният му кодекс. Запитайте се къде ви води техният кодекс и какво ви предлага като крайна цел. Зло, по-порочно от убийството на човек, е да му се продаде самоубийството като акт на доблест. Зло, по-порочно от това да се хвърли човек в жертвената пещ е да се иска да скочи в нея по собствена воля, като освен това сам построи пещта. Според собствените им признания тъкмо те имат нужда от вас и нямат какво да ви предложат в замяна. Според собствените им признания вие трябва да ги поддържате, защото те не могат да оцелеят без вас. Осъзнайте цинизма на това да предлагат тяхната импотентност и нужда - нуждата им от вас - като оправдание за вашето мъчение. Готови ли сте да го приемете? Готов ли сте да купите, с цената на невероятната си издръжливост, с цената на агонията си, удовлетворяването на нуждите на собствените си унищожители?"

- Ако видехте Атлас, гигантът, който държи света на раменете си, ако видехте как стои, с кръв, която тече по гърдите му, с огъващи се колене, с ръце, които треперят, но все още се опитват да задържат света горе с последни сили, и колкото по-голямо е усилието, толкова по-тежко притиска светът раменете му - какво бихте му казали?
- Аз... не знам. Какво... би могъл да направи? Вие какво бихте му казали?
- Да изправи рамене.


"Аз съм богат и се гордея със всяка стотинка, която притежавам. Спечелил съм парите си със собствени сили, чрез свободна размяна при доброволното съгласие на всеки, с който съм имал работа - доброволното съгласие на тези, които ме наеха при започването ми, доброволното съгласие на тези, които работят сега за мен, доброволното съгласие на тези, които купуват продукцията ми. Ще отговоря на всички въпроси, които се страхувате да ми зададете открито.
Желая ли да плащам на работниците си повече, отколкото смятам, че е цената на услугите им? Не желая. Желая ли да продавам продукцията си за по-малко, отколкото клиентите ми са склонни да платят? Не. Желая ли да я продавам на загуба или да я подарявам? Не. Ако смятате това за лошо, постъпете с мен както ви се нрави, каквито и да са стандартите, към които се придържате. Моите са следните. Изкарвам си прехраната, както следва да го прави всеки честен човек.
Отказвам да призная за вина факта на собственото си съществувание и факта, че трябва да работя, за да го поддържам. Отказвам да призная за вина факта, че съм способен да го върша и че го върша добре. Отказвам да призная за вина факта, че го правя по-добре от повечето хора; факта, че работата ми е с по-висока стойност от тази на съседите ми и че по-голям брой хора са готови да ми платят. Отказвам да се извинявам за способностите си, отказвам да се извинявам за успеха си, отказвам да се извинявам за парите си. Ако това е лошо, вземете го предвид при вашето решение. Ако обществото намира, че това е във вреда на интересите му, оставете обществото да ме унищожи. Това е моят морал и няма да приема ничий друг.
Можех да ви кажа, че съм сторил за събратята си повече добрини, отколкото вие можете някога да се надявате да осъществите, но няма да го кажа, защото не се опитвам да открия в благото на другите разрешение за правото ми да съществувам, нито пък признавам благото на другите за оправдание да си присвояват имуществото ми или да съсипват живота ми. Няма да заявя, че благото на другите е целта на живота ми - моята цел е моето собствено благо и презирам онези, които отстъпват своето. Можех да ви кажа, че вие не служите на общественото благо, че ничие благо не може да бъде постигнато с цената на човешко жертвоприношение, че когато нарушавате правата на един човек, сте нарушили правата на всички, а общността на безправните същества е обречена на унищожение. Можех да ви кажа, че единственото, което сте в състояние да постигнете, е всеобщото опустошение, до което всеки мародер задължително стига, когато не му останат повече жертви. Можех да го кажа, но няма да го направя."

"Защото аз оспорвам не конкретната ви ви политика, а моралните ви предпоставки. Ако беше истина, че хората могат да постигнат добруването си, като превърнат други хора в жертвени животни, а аз бях помолен да се пренеса в жертва в името на същества, които искат да оцелеят с цената на моята кръв, ако бях помолен да служа на интересите на обществото отделно, над и срещу своя собствен интерес, щях да откажа, щях да отхвърля такова нещо като най-презряното зло, щях да се боря срещу него с всичките си сили, щях да се боря срещу цялото човечество, а ако можех да удължа живота си дори и само с миг преди да бъда убит, щях да се боря с пълна убеденост в справедливостта на своята битка и в правото на живите същества да живеят. Нека няма недоразумение относно мен самия. Ако сега събратята ми, които смятат, че те са обществото, вярват, че тяхното благо изисква жертви, тогава заявявам: "По дяволите общественото благо, не искам да имам нищо общо с него!"

Взети от:
http://lunizzz.blogspot.com/2010/07/blog-post_6897.html

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #499 -: 12 Февруари, 2011, 22:48:41 »
0
Айн Ранд...

Как ли се връзва с това... :-X
http://video.bgnes.com/view/14070


dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #500 -: 12 Февруари, 2011, 23:14:28 »
0
"има около 20 полицаи, които безсилно стоят и наблюдават ужасяващата гледка".  *neg*


За полуистината... полуистина е по-скоро софистиката, а в разказа си е изцяло истина. И двата метода обаче показват как с малко или много манипулация, без да разбира, отсрещната страна може да бъде накарана да повярва на нещо. А светът се управлява по този начин.

Софистиката е по-лесна и приложима. Още от Бибилията. Ето един пример за илюстрация:

Имаме уравнението 6х+25=10х+15. Сменяме местата на 25 и 15 и става: 6x-15=10x-25. След това го правим 3(x-5)=5(x-5). Махаме еднаквите множители (x-5) и се получава 3=5 :) Този модел (на фалшива аналогия) се използва масово за заблуда.. като се започне от поговорките, та до по-сложни изречения. (В крайна сметка видяхте ли да има грешка някъде?)  *pinnochio*

Да речем "рибата се разваля от главата" и от тук правим извода автоматично, че правителството е вмирисано. Е да ама не е задължително. Но само защото поговорката е впечатляваща, изводът идва от само себе си, когато е казана в точния момент.

 *drink6*

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #501 -: 13 Февруари, 2011, 00:18:46 »
0

Грешката е още в уравнението - не е равенство. В скобите е 2x-5. Не е от значение. :)

Полуистината...

Казва се нещо, което е истина, съответно внушава едно, правят се едни изводи. То, обаче не е всичко, ако се продължи и се каже докрай - внушението, изводите които биха се направили са вече съвсем други, обратни на първата част.


— Вярно ли е — запита Тагобар, — че вашата раса е способна да се придвижва в пространството само със силата на мисълта?

За миг Магрудър се смая. Това надминаваше и най-смелите му надежди. Но бързо се окопити.

„Как ходи човек?“ — помисли си той.

— Вярно е, че използвайки силата на разума за управляване на физическата енергия — предпазливо произнесе той, — ние можем да се придвижваме от едно място на друго без звездолети или други подобни машини.


Мозъкът управлява двигателната дейност. Истина е. Следствие на тази спосoбност можем да се придвижваме и без звездолети по земята... Можем да ходим. Истина.
Но... не можем да хвърчим. Следствието, изводите вече ще са други...

Новината за циганите. Казва ни се - грабят, опустошават. Полицията нищо не прави? До тук ... ?
-циганите крадат. Факт. Няма да работят, защото ще вземат по-малко. Факт. Полицията стои ? - пак факт.
Изводът - циганите крадат, полицаите стоят.

В същото време - собственикът не реагирал, въпреки че бил уведомен от полицаите??? Обаче собствеността е вече на гръцка банка. Кой по-точно не реагирал и защо?
Пак за тази новина в друг сайт- кредитът изплатен, запорът вдигнат?

Ако се прибави тази част към предната, която е истина, но не цялата... ? :)

 *drink11*

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #502 -: 13 Февруари, 2011, 00:38:51 »
0
Аз разсъждавам така: извършва се престъпление от общ характер, за което им подадени десетки сигнали. Трябва ли полицията да се намеси или да чака собственикът да подаде жалба?

Че собственикът се е отнесъл с вещта си нехайно - хм, ОК, да го приемем. Ама полицията да стои безучастно и само да наблюдава как крадат и рушат?!

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #503 -: 13 Февруари, 2011, 00:52:46 »
0

Полицаите са стояли. А те си имат началници. Чакали са нареждане ... ?
Наредено им е да отидат, но не им се нарежда да действат?

Преди години, в събота, видяхме стъпки по снега, които водеха към офисите в съседната сграда. Обадихме се в полицията, а те ни отговориха: Вие ли сте потърпевшите, елате и подайте жалба или каквото беше. Не сме ние, казвам, а комшиите.
Е, какво да гледаме тогава??? До понеделник, снегът се стопи...

И аз не го разбирам това...

neo

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 88
  • Карма: +5/-2
  • Респект: 0
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #504 -: 13 Февруари, 2011, 01:07:49 »
0
ЧРЕЗ ПОДСЛУШВАНЕ КЪМ ПОСЛУШАНИЕ   http://forumat-bg.com/politika/1119-chrez-podslushvane-kam-poslush     
                         На времето имаше лозунги по стените, включително и в училищата „ШПИОНИТЕ НЕ СПЯТ! ТЕ СЛУШАТ!" Трябваше от малки да свикнем, че сме обект на подслушване и проследяване, за да не издадем какви стъпки ще предприеме училището, общината, областта, държавата и лично другаря първи секретар на шибаната ни комунистическа партия. Не дай си Боже да кажеш някоя тайна, например кой номер сутиен носи класната ти ръководителка или коя своя колежка щипе по дупето даскала по физкултура.. Изгонват те от пионерската организация, устройват ти „Другарски съд", изгонват те от училище и те пращат в ТВУ „Трудово-възпитателно училище". И позорът се лепва на цялата ти рода. Така се приучаваш на две неща: Да си държиш езика зад зъбите и да си послушен.
Много полезни неща, до болка необходими за всеки един управляващ по тези географски ширини и на изток.
Защо сега се учудвате, че ни подслушват поголовно? Всички ние сме потенциални и действащи шпиони и трябва да бъдем подслушвани и проследявани, защото можем да съборим от власт прекрасните ни управляващи. От всички окраски. Те сега се дърлят като крастави кучета, но ако се надигнем срещу някоя партия, всите дружно ще скочат срещу ни. Те са „Революцията". За нас остава да сме „Контрареволюцията" и като такава подлежим на подслушване, проследяване, кютек и глад.
Подслушваният човек е уплашен. Той е послушен, защото някой си е казал, че и най-слабата държава е по-силна от най-силната банда. Ние, понеже не се смятаме за държавата, явно се смятаме самите за една банда, която разваля рахата на властта. А властта е самата държава. По идиотско нещо не може да съществува, но е факт. Още повече, имаме за министър-председател един селски ерген, който непрекъснато ни повтаря, че ни прави магистрали, че ни отпуска пари за образование и здравеопазване, че не ни намаля пенсиите и не ни увеличава данъците. Всеки българин, който дефинитивно не надминава развитието на 10-12 годишно дете живее с убеждението, че тоз, който управлява е държавата, а гражданинът-не. По същия начин мисли и чиновникът. Той е държавата, а ти си само един досадник, който му разваля рахата и му пречи да си направи преписките. Защото преписките са къде-къде по-важни от теб.
Едно време партийният секретар те гледаше в очите и ти казваше:" Ти недей да мислиш! Има кой да мисли вместо теб!" И българинът го чу и разбра. Знае, че има някой, който мисли вместо него и не си напъва акъла. Живеем си в една народна приказка, в която пастирът мисли вместо стадото и решава какво да прави с нас-стадото.
Историята на подслушването е стара като света. Още в дворците на египетските фараони е имало добре замаскирани кухи колони, които са давали възможност на фараона да подслушва какво става сред близкото му обкръжение. Запазени са сведения за тази технология от времето на Аменхотеп !V /Ехнатон/. Освен подслушването са имали и агентура или сами са се преобличали като прости хора, за да чуят какво мислят за тях поданиците им. Тези технологии достигнаха върха си по времето на СССР, където Павлик Морозов предаде родителите и близките си, видиотен от демагогията и агитацията на медиите, властта и смъртния страх. Дълго време Павлик Морозов беше най-положителния герой и задължително се изучаваше като „светъл пример" за лоялност и държавност.
У нас подслушването и проследяването също си имат „славна" история. Това ставаше по няколко начина. Откритият начин беше чрез партийните организации по места. На партийното събрание не се зачитаха само успехите и се избираха секретар и касиер. На партийното събрание сериозно се обсъждаше кой какво е казал или направил. Всичко казано и сторено се измерваше с партийния аршин и му се даваше оценка. Ако си напсувал бабата на партиен член или си изчукал кварталната курва си получаваше съответните ритници, заклинания или нещо по-тежко. Имаше и „Другарски съд". Нещо като циганското мешере. Събират се едни шибаняци, извикват те на килимчето и те подпукват. Те не са част от съдебната система. Съдебната система им бе изцяло подчинена. След другарския съд следваше направление към съда, където присъдата ти беше предварително подписана. Та на другарския съд се викаха свидетели, които са те чули да казваш колко ти харесва японския касетофон и германския /разбирай западно германския/ автомобил. Това непряко означаваше, че не харесваш „Москвич"-а и руския магнетофон, който тежеше колкото един среден танк и издаваше звуци като група от детската градина в малкия басейн. Не дай Боже да кажеш виц против Тато или СССР. Веднага влизаше в ход член 108 от НК, че и други, по страшни. Защото партийната организация не спи. Тя се оглежда за шпиони.
Другата линия за подслушване беше чрез ДС. Там нещата бяха професионални. Всяка институция и по-важните предприятия имаха т. нар. „режимни офицери". Те тихо и незабележимо си вършиха работата и докладваха нагоре по веригата. Но тогава шибаната комунистическа партия ограничаваше бройката на подслушване, за да не придобие повече и по-важна информация ДС и да си помисли, че може и без Политбюро и ЦК. В ЦК и политбюро се подслушваха от специална група, подчинена на Тато. Подслушваше се дори и т. нар. „петолъчка" Само ВЧ не се подслушваше от нашите служби и групи на ЦК. ВЧ се подслушваше от съветското посолство. Например Иван Абаджиев е хванат на подслушване как играе хоро върху снимката на Тодор Живков. Затова го и отнесе. От глупост и простотия.
 
                                 

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #505 -: 13 Февруари, 2011, 11:47:18 »
0
О, и Муза се е включила в темата... За съжаление от противниковия отбор, но не казва кого харесва.  :D И после жените повече харесвали ББ...
Разказът ми хареса, но дори и Додо едва ли бил заблудил детектора, ако му задават прости въпроси на които се отговаря с ДА и НЕ.
А че полицаите са били само наблюдатели е напълно неприемливо. Ако полицай види, че се извършва престъпление, включително и кражба, той трябва да направи всичко възможно, да го предотврати и да задържи престъпника. Независимо чия е собствеността и дали някой се е обадил. Никак не ми харесва толерантното отношение на ЦЦ към циганите.

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #506 -: 13 Февруари, 2011, 12:10:18 »
0
Ама,хора това е един "научно-фантастичен" разказ,проявете малко въображение  *girl*
Пък,аз съм от "националния отбор"  *girl* по народна топка и не си падам по "футболисти"  *rofl*  *rofl* *rofl*
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #507 -: 13 Февруари, 2011, 12:38:29 »
0

Джим,

Не обичам политиката, спорове за нея, между приятели, на работното място... Причините са, че не искам да допускам заради нея, да се разделяме. При положение, че не сме вътре в нея.
Ето, казваш - в противниковия отбор. Ми, аз не искам да сме в различни отбори с теб. :)
А, и мисля че не сме. Всъщност, всички сме в един отбор. :)

Включих се, защото ме провокира разказа и защото ми е писнало от полуистини. Макар и Додо друго тълкование да прави, най-вероятно е прав. Тези полуистини, наистина са много по-опасни, както написа Гоголчо, от откровените лъжи.

Въпреки, че не съм фен на ББ, чета внимателно всички новини и коментари, които ти качваш. Това е, защото си давам сметка, че твърде вероятно е да залитам и да стигам до пълно отрицание. А, не бих искала.

До момента... Ще го онагледя по следния начин. Имах колеги - семейство. И двамата за 5 ст. работа не вършеха, само имитираха такава. И не искаха, и не знаеха, и не искаха да се научат. В дадени моменти, някой от тях, вземе, че свърши нещо, съобрази нещо. И ние си казвахме - е, не бил чак толкова зле.

ББ е мачо, но не ми е идеала за мъж.  *girl*  *blush* :D
Макар че, няма значение за кого съм гласувала до сега, ще ти кажа. СДС, ДСБ.

P.S. Само Левски!  :P  :D  *drink11*

neo

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 88
  • Карма: +5/-2
  • Респект: 0
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #508 -: 13 Февруари, 2011, 14:12:45 »
0
НАСТОЯВАМ ЗА ОТГОВОРНОСТ НА ДЪРЖАВАТА ЗА ПРЕСТЪПЛЕНИЯТА НА СТАРАТА И НОВАТА ДЪРЖАВНА СИГУРНОСТ-2   http://iankov.blogspot.com/

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #509 -: 13 Февруари, 2011, 16:17:21 »
0
В момента гледам предаването "Неудобните" (повт., май е от 6-7 февруари) - за далаверите в Софийски имоти. Преди време се вдигна вой за шесте имота на ЦЦ. Ами небезизвестният Антоан Николов имал 107 имота. И с думи - сто и седем, за да не помисли някой, че е грешка. Подобно е и положението на Тошко Добрев - и в сравнение с него ЦЦ е бедняк. И понеже някакво вещо лице (от 5 души) спъва експертизата и губи документи, съдията отстранява прокурора...
Муза, аз считам за "съотборници" всички в този форум. И това че ти и Гоголчо, донякъде и Додо и Коганев (за Регата не разбрах) имат лошо мнение за ББ не значи, че аз ще си променя положителното мнение за вас. Още повече, че никой не е за тройната коалиция. Но и никой не дава алтернатива. Предполагам не мислиш за сериозна алтернатива предложената от Гоголчо "промяна на мисленето". Хайде, аз, Барбарон и др. ще си променим мисленето, ама 1 млн. цигани ще го променят ли. Ами 600 000 турци? Ами пенсионерите в едно врачанско село които винаги са гласували за БСП и още 1 млн като тях? И въобще всички тези могат ли да мислят и имат ли представа за света за да проумеят нещо... Тези цифри засега са неприятни, но още по-неприятно изглежда бъдещето - и без преброяване С.Игнатов каза, че 48 % от първокласниците не са "българи". Та аз няма да доживея "промяната на мисленето" и затова не виждам алтернатива.
Ти си от Левски - да не би Т.Батков да ти е идеал за мъж? Защото аз така си представям Бай Ганьо. Аз съм от ЦСКА. От малък съм от тях, а и 2 г. казарма бях в ЦСКА. И едните и другите са гола вода. Никой не може да вкара гол като този вчера на Рууни срещу Ман.Сити. *drinks*