Автор Тема: Политика  (Прочетена 278995 пъти)

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #555 -: 19 Февруари, 2011, 20:56:50 »
0
На мен ми мяза на марка кисело мляко.  :P

БОР-ЧВОР  *girl*  :D *rofl*

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #556 -: 19 Февруари, 2011, 21:31:15 »
0
......
Джим, как гледаш на последователността от събития напоследък: флашките секнаха, .......


Изпуснах те  :D Моята трактовка беше "наивна", ама ти не даде никаква. За да можеше няколко часа по късно да дадеш нова, противоположна трактовка, защото флашките не са секнали:
http://dnes.dir.bg/news/Podslushvaneto-8036463?nt=4

Някой има ли мнение за шефа на "киселото мляко" Румен Миланов?

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #557 -: 19 Февруари, 2011, 22:01:45 »
0
Засега секнаха, а с това Янето казва, че може да наруши временното примирие :)

Колкото до Румен Миланов - ето една своеобразна ретроспекция за него:
http://www.dnevnik.bg/photos/2011/02/19/1046812_fotogaleriia_noviiat_shef_na_borkor_rumen_milanov_-_na/

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #558 -: 20 Февруари, 2011, 19:31:24 »
-1
Мдааа. Днес, понеже не исках да мия чиниите, жената ме прасна с точилката по главата. Получих сътресение на мозъка, загубих съзнание, но като се съвзех - чудо, започнах да осмислям нещата. Значи това с флашките (има няма) е нещо като морзова азбука между ЯЯ и ББ. Явно съгласуват издигането на Ал.Петров за общ кандидат за президент. Петко Сертов пък е топлата връзка със БСП и те също трябва да подкрепят Ал.Петров.
Преди време бяха арестували 14 митничари в Русе. Явно ББ иска да си сложи свои хора, за да може да внася от Румъния контрабандно мамалига. Почва да ми се изяснява...
Прокараха закон за отнемане на... Значи гадния ББ си строи магистралки, защото иска да вземе нивите на Гоголчо (пусна цяла тема) и Жорес, като им плати жълти стотинки. Пък тези ниви са почти безценни - имат такова богато разнообразие на камъни и магарешки тръни.
Пък като мине през гората на Додо, също му я взима и си строи десететажен хотел. Слага отгоре едно гнездо и казва, че се бори за запазване на популацията на скалния орел.
Виж, за увеличаването на данъците на имотите май е намесен ЦЦ. Като се вдигнат данъците в определени квартали, Регата ще се принуди да вдигне наема, за да не е на загуба и наемателите и ще избягат и ще отидат при ЦЦ.
Брей, тия били големи разбойници. Ама започвам да вдявам... Га съм от селу да ни ям думатити с коринити.... *prof* *yahoo* *scare*

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #559 -: 20 Февруари, 2011, 19:35:33 »
0
Пропуснал си да вкарап Гоце в схемата, защото той има доста общо и с ББ и с АП :)

nearvana

  • Гост
Re: Политика
« Отговор #560 -: 20 Февруари, 2011, 19:39:09 »
0
Jim, кво пушиш бе човек ... или ракията е менте  :D

http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2011/02/18/1046751_cenata_na_primirieto/

"Преди по-малко от година и половина самият Борисов обяви, че не друг, а Сертов носи вина за деградацията на ДАНС, факта, че западните служби от година не искат да работят с агенцията, и коментира, че "престъпният свят знае методите, движението на документи, как работи системата. Затова трябвало преструктуриране". Тогава, преди 18 месеца, премиерът облече думите си с конкретни действия - отзова Петко Сертов като консул в Солун.

За това, че Сертов се провали като председател на ДАНС, има повече от един аргумент. Най-общо под неговото ръководство агенцията произвеждаше предимно скандали. Конкретно - той беше и човекът, който създаде т.нар. политически кабинет, в който влязоха като съветници Алексей Петров и Зоя Димитрова, и двамата обвиняеми днес; разпореди провеждането на разработката "Галерия", в която бяха подслушвани журналисти. С дейността на ДАНС по времето на Сертов свързваме неразкрития побой над журналиста Огнян Стефанов; под неговото управление агенцията влезе в завиден синхрон с активностите на Яне Янев в стил "спирам корупцията" и така му осигури място в парламента. В крайна сметка не се стигна до нито едно успешно разследване, а шумните акции, в редките случаи, когато влизаха в съда, завършваха с оправдателни присъди (братя Галеви, зам.-директорът на ДАМС Иван Леков, бизнесменът Росен Маринов...)"

поздрави

пп не приемай лично критиките към ББ  *drink11*

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #561 -: 20 Февруари, 2011, 21:09:51 »
0
Ааа, нивите ББ не може да ми ги вземе, че в тази община не управлява той :D

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #562 -: 20 Февруари, 2011, 21:12:49 »
0
Мдааа. Днес, понеже не исках да мия чиниите, жената ме прасна с точилката по главата. Получих сътресение на мозъка, загубих съзнание, но като се съвзех - чудо, започнах да осмислям нещата. Значи това с флашките (има няма) е нещо като морзова азбука между ЯЯ и ББ. Явно съгласуват издигането на Ал.Петров за общ кандидат за президент. Петко Сертов пък е топлата връзка със БСП и те също трябва да подкрепят Ал.Петров.
Преди време бяха арестували 14 митничари в Русе. Явно ББ иска да си сложи свои хора, за да може да внася от Румъния контрабандно мамалига. Почва да ми се изяснява...
Прокараха закон за отнемане на... Значи гадния ББ си строи магистралки, защото иска да вземе нивите на Гоголчо (пусна цяла тема) и Жорес, като им плати жълти стотинки. Пък тези ниви са почти безценни - имат такова богато разнообразие на камъни и магарешки тръни.
Пък като мине през гората на Додо, също му я взима и си строи десететажен хотел. Слага отгоре едно гнездо и казва, че се бори за запазване на популацията на скалния орел.
Виж, за увеличаването на данъците на имотите май е намесен ЦЦ. Като се вдигнат данъците в определени квартали, Регата ще се принуди да вдигне наема, за да не е на загуба и наемателите и ще избягат и ще отидат при ЦЦ.
Брей, тия били големи разбойници. Ама започвам да вдявам... Га съм от селу да ни ям думатити с коринити.... *prof* *yahoo* *scare*
С коловете а не с корените....за останалото май си прав!
Ас съм българче.......

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #563 -: 20 Февруари, 2011, 22:41:51 »
0
Мдааа. Днес, понеже не исках да мия чиниите, жената ме прасна с точилката по главата. Получих сътресение на мозъка, загубих съзнание, но като се съвзех - чудо, започнах да осмислям нещата. Значи това с флашките (има няма) е нещо като морзова азбука между ЯЯ и ББ. Явно съгласуват издигането на Ал.Петров за общ кандидат за президент. Петко Сертов пък е топлата връзка със БСП и те също трябва да подкрепят Ал.Петров.
Преди време бяха арестували 14 митничари в Русе. Явно ББ иска да си сложи свои хора, за да може да внася от Румъния контрабандно мамалига. Почва да ми се изяснява...
Прокараха закон за отнемане на... Значи гадния ББ си строи магистралки, защото иска да вземе нивите на Гоголчо (пусна цяла тема) и Жорес, като им плати жълти стотинки. Пък тези ниви са почти безценни - имат такова богато разнообразие на камъни и магарешки тръни.
Пък като мине през гората на Додо, също му я взима и си строи десететажен хотел. Слага отгоре едно гнездо и казва, че се бори за запазване на популацията на скалния орел.
Виж, за увеличаването на данъците на имотите май е намесен ЦЦ. Като се вдигнат данъците в определени квартали, Регата ще се принуди да вдигне наема, за да не е на загуба и наемателите и ще избягат и ще отидат при ЦЦ.
Брей, тия били големи разбойници. Ама започвам да вдявам... Га съм от селу да ни ям думатити с коринити.... *prof* *yahoo* *scare*

Хехе Jim,жена ти явно,яко те е ударила  ;)
Направи и забележка,ние не сме съгласни да те малтретира  :o
Колкото до притесненията ти за мойте данъци....не ме мисли.От доста време,си живея чудесно  *girl*
Много наематели трябва да избягат,че да обвиня някой  :D  *drink1*
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #564 -: 20 Февруари, 2011, 23:28:55 »
0

:D  *rofl* *rofl*

Брех, много имотни тук.  Нали, уж беше форум на прошляците...  *girl*  *prof* :D *rofl*

Jim,
За теб, поздравче в дъра-бъра, да ти мине главоболието...   *girl* :)*drink11*

14 Август 2009
"Къса ми се сърцето на мен, като ги гледам по телевизията с банковите сметки. Майки, бащи с деца на ръце. “Чакаме, 20 000 евро нямаме, 10 000 евро събираме. Дадени 10 000 лева, трябват още 10 000. И държавата седи и му гледа сеира", възмути се Борисов. Той допълни, че държавата трябва да е солидарна, а не като предишния кабинет да праща на море 3000-4000 от 2 милиона пенсионери."

http://www.mediapool.bg/show/?storyid=155426&p=5

Вярвам му. Но това не ми е достатъчно.

 *drink11*

neo

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 88
  • Карма: +5/-2
  • Респект: 0
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #565 -: 21 Февруари, 2011, 12:10:56 »
0
ЩЕ УЗНАЕТЕ ИСТИНАТА И ИСТИНАТА ЩЕ ВИ НАПРАВИ СВОБОДНИ  Част VІІ   http://www.forumat-bg.com/politika/1135-shte-uznaete-istinata-i-istinata-shte-vi-napravi-svobodni

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #566 -: 21 Февруари, 2011, 12:41:52 »
0

:D  *rofl* *rofl*

Брех, много имотни тук.  Нали, уж беше форум на прошляците...  *girl*  *prof* :D *rofl*



 8)

Ще се опитам да вкарам темата в едно друго русло:


Откъси от интервюта с Атанас Буров


dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #567 -: 21 Февруари, 2011, 13:40:47 »
0
Втори традиционен събор на блок 535 в ж.к. Люлин.

втори традиционен събор на блок 535 в ж.к.люлин

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #568 -: 22 Февруари, 2011, 14:16:56 »
0

:D  *rofl* *rofl*

Брех, много имотни тук.  Нали, уж беше форум на прошляците...  *girl*  *prof* :D *rofl*



 8)

Ще се опитам да вкарам темата в едно друго русло:


Откъси от интервюта с Атанас Буров


:)

"... аз пък ще погледам театрото отстрана. Плащам си данъците, за да ми устройват забавления."

И сега е така. Само дето не ми е забавно.

Банките, наистина са нещото, без което не може, за да има развитие. Само че, сега е доста различно, май.

„По отношение на вътрешния и външния капитал...Чуждият капиталист няма да дойде сам да направи фабрика, той няма да дойде сам да раздава кредит. Той ще търси известна българска група, солидна, с която ще влезе в известни отношения, в сътрудничеството на която ще повери свойте средства, която ще трябва да го гарантира във всяко отношение...Ако обаче българският капиталист стои в затвора, ако българското дружество е изложено да плаща 100% от своите печалби, ако цялата тази отровна атмосфера пълни парламента, пълни събранията, пълни редакциите на вестниците, ако ние се задушаваме в едно чувство на омраза и завист....кажете ми, за бога, кой разумен чужденец ще дойде спокойно в тая подивяла страна да хвърля своите милиони.”

Част от отговора, само част - защо въпреки ниския данък (10%) парите ни заобикалят.

Въпреки това, в близките години навлязоха, и точно банките бяха най-агресивните. Дали е било алчност? Алчност, но под друга форма. И тази форма на алчност, направи една голяма група роби. С изгубена собственост или със собственост под въпрос, но роби.
Какво е различното сега- имат собственост, придобита при това, на много ниски цени. Имат и вземания.
Дори и да се развие сценарият с хиперинфлацията или каквото ще го измислят, те са защитени. Може би, точно затова и толкова агресивна им беше политиката през тези години.

От една страна има фондове за придобиване и управление на имоти. От друга страна - банки. С високи лихви по депозитите и отново активизиране при кредитите... Къде е логиката?

Защо в България - визирам високите лихви и по депозити, и по кредити? Защо тук?

"Чуждият капиталист няма да дойде сам да направи фабрика, той няма да дойде сам да раздава кредит. Той ще търси известна българска група, солидна, с която ще влезе в известни отношения, в сътрудничеството на която ще повери свойте средства, която ще трябва да го гарантира във всяко отношение..."

...  ???

"...ако ние се задушаваме в едно чувство на омраза и завист..."
Ако успеем да се преборим с това, много по-лесно бихме излезли от блатото. Така се теглим един друг надолу...
Пък и може да стане "хитрата лисана, с двата крака в капана... " И... "с техните камъни, по техните глави... "
Палачинката обикновено се обръща... *prof* *valcho*

 *drink11*

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #569 -: 22 Февруари, 2011, 14:36:28 »
0
нещо за любимата ми БАН: http://dnes.dir.bg/news/nlo-ucheni-jivot-vselena-lachezar-filipov-stivan-hoking-8052229?nt=4
Ще копирам само най-важната част: Астрофизикът от Института за космически изследвания на БАН обяви преди две години, че вече е контактувал с извънземни. Доц. Филипов и неговите колеги твърдяха, че се опитват да разкодират сложната поредица от сигнали, които са им били изпратени, след като задали на извънземните 30 въпроса.

Муза, благодаря за поздрава. Има една песен, с която и аз искам да те поздравя, ама когато я намеря...
Додо, да не би на клипчето да е една наша любимка от другия форум?
Дарксайд, само с това мое мнение ли си съгласен?
Нирвана, не се засягам изобщо на тема ББ и нямам нищо общо с ГЕРБ. Просто подържам своите политически виждания. Не съм фен на П.Сертов, но ако сложеше в БОРКОР само хора от Герб, то щеше да бъде подложен на още по-голяма критика - каквото и да направи, все е виновен. Както преди време Гоголчо критикува ЦЦ, че не е сложил наблюдение на "Галерия" - ако беше сложил наблюдение, пореден скандал.
Ще ми се и на НЕО да кажа нещо относно статията на Ифандиев, ама какво. Всеки има право да си тълкува думите и фактите както иска.
Гоголчо, в какво русло искаш да вкараш темата? Да си говорим за А.Буров? Лошо няма, нормален интелигентен човек. За съжаление е живял много отдавна и мненията му могат да се приемат основно от морална гледна точка. През 21 век проблемите в държавата са доста по различни, реалностите са съвсем други и задачите пред нас трябва да ги решаваме с оглед на конкретната ситуация, а не на мнения на хора, живели преди 100г. Той казва верни неща. Е, и? Преди години във връзка с някакво дело имаше конфликт между съда и прокуратурата. И Гоце като президент естествено взе отношение: "Войната между съда и прокуратурата е в полза на престъпниците". Напълно вярно и напълно безсмислено. Защото ако не кажеш кой е виновен, както и да предложиш наказание, какво конкретно трябва да се направи за да не се получава така за в бъдеще, то какъв е смисълът да казваш очевадни неща.

За мен по-интересно от Буров е случващото се в арабския свят. Един приятел е говорил с брат си в Либия - последният е изразил сериозни опасения, че ако Кадафи падне, властта ще бъде взета от ислямисти. Според мен това е много възможен сценарий и в Египет и Бахрейн.