Автор Тема: Политика  (Прочетена 279121 пъти)

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #600 -: 28 Февруари, 2011, 22:53:29 »
0
Буров, разбира се, какъв Данов  :-[ Аз мисля, че в повечето случай МВР има достатъчно доказателства, но част от тези доказателства падат в съда поради някакви процедурни проблеми при събирането им. Отдавнашен случай с един, дето беше избил семейството си, беше си признал и завел полицаите на другия край на Сф. да им покаже къде е хвърлил ножа. И това доказателство съдът не го прие поради някакъв проблем с поемните лица/свидетелите и - невинен. Разбира се в МВР трябва да бъдат по-прецизни, но да отхвърлиш доказателства поради неща или процедури, невлияещи им е запазена марка на нашия съд.
За феновете. Отдавнашното ми мнение, че най-големите идиоти са в агитката на Левски, след тях са Миньор и след тях ЦСКА. Та тези когато и да ги бият, винаги е правилно.  *bat* *bat* *bat* Сега само ги изгони - много меко, трябваше и доста бой. Ще кажеш, ами хората са си купили билети и си гледат спокойно мача? Да, би било чудесно, ако може да се изгонят само "лошите", а добрите да се оставят - но би ли предложил как да стане това на практика за 10-15 мин. Аз ако искам да гледам спокойно този мач никога няма да отида в сектор Б или Г. Ще отбележа, че на терена футболистите на ЦСКА бяха малко повече джентълмени от левскарите.
Неотдавна по някоя телевизия друг специалист каза, че полиграфа е 95% надежден - т.е. са възможни случай като Еимс. Мисля, че този апарат се използва и в Европа и в САЩ, така че тезата на госпожата е просто една теза с много общи приказки.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #601 -: 01 Март, 2011, 00:13:25 »
0
Буров, разбира се, какъв Данов  :-[

Жалко! На този "красавец" така съм му набрала от '97, че ако ми падне, ще му тегля едно кроше...  *bat*  *neg* :D

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #602 -: 01 Март, 2011, 01:08:10 »
0
Проф. Елка Тодорова: "Детекторът на лъжата" не е надежден
http://glasove.com/article-12331.php


Аз не мога да се съглася с Елка Тодорова - първо методът е напълно научен (освен ако не ни се различават понятията) и никой никога не е твърдял, че може да се прилага ърху 100% от индивидите.

Всяко лекарство предизвиква алергична реакция към една част от хората, това не значи, че трябва да отхвърлим лекарствата.

GSM се хакват, но това не значи да спрем да говорим, защото Гошо съседът, може да чува какво си говорим с Пешо без проблем.

Съдебните решения също не са 100% коректни и по затворите има определен процент невинни, но на нея не и е хрумнало да отрича и съебната система заради тази причина..

Полиграфът щом работи за повечето хора, спокойно може да се ползва за целите, за които се ползва.

Всеки, който се научи да лъже полиграфа, да хаква GSM мрежата, да прави други неща, които останалите не могат, просто има едно предимство пред другите хора.

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #603 -: 01 Март, 2011, 11:22:59 »
0
Буров, разбира се, какъв Данов  :-[


Жалко! На този "красавец" така съм му набрала от '97, че ако ми падне, ще му тегля едно кроше...  *bat*  *neg* :D


Веско ли  :) Странно как е пропаднал, щото в рода си е имал забележителни личности...

Като стана въпрос за него, той си лежа в затвора (вярно, че му беше малко) след одобрено от съда споразумение.
http://www.dnes.bg/izbori2009/2009/06/11/veselin-danov-v-drangolnika-za-3-godini.72424

...


На мен ми е интресно кой проверява дали полиграфът работи правилно. Щото дори един водомер подлежи на метрологична проверка.
« Последна редакция: 01 Март, 2011, 11:34:17 от gogolcho »

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #604 -: 01 Март, 2011, 14:31:32 »
0
Този не го ли пуснаха миналата година поради добро поведение? Муза, ти си имала взимане даване с тоя? Да го поздравим и ние от твое име ако го видим някъде  *bat*
Гоголчо, не всички уреди подлежат на метрологична проверка. Някои се самотестват, други просто работят/не работят. Как точно си представяш проверката на полиграфа? И какво значи да работи правилно или неправилно? Мисля, че преди същинския разпит се задават няколко контролни въпроса за да се види работи ли всичко правилно. Но това ми са спомени от един филм на Стивън Сегал... И като ме провокира за публиката на ЦСКА да си беше казал и ти мнението, ама че си гаден  :D :D

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #605 -: 01 Март, 2011, 15:21:12 »
0
Не може ли да дава отклонения?

За публиката мисля, че се престараха, макар по принцип да съм за по-крути мерки срещу всяка проява на хулиганство *bat* :D
При футболното хулиганство липсва предварителния контрол и превенцията. UK преди беше Меката на футболното хулиганство, сега ходиш като на театър :) А тук се оказва, че лица със забрана да посещават футболни мачове въобще не им дреме и си ходят без да ги спират.
« Последна редакция: 01 Март, 2011, 16:26:29 от gogolcho »

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #606 -: 01 Март, 2011, 16:29:34 »
0

Този не го ли пуснаха миналата година поради добро поведение? Муза, ти си имала взимане даване с тоя? Да го поздравим и ние от твое име ако го видим някъде  *bat*


Нещо такова. Между другото, той изобщо не е уважаван в неговите среди и никога не е бил.  Изказването за него беше нещо от рода "с тоя се говори или така  *bat* или никак".


Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #607 -: 01 Март, 2011, 19:52:44 »
0
Това го даваха и по новините: http://society.actualno.com/news_337589.html
Дали са достатъчни доказателства кадрите, които даваха по телевизията. Мен ме убедиха, но българския съд....
Гоголчо, по принцип си за по-груби действия, но не и в този случай  :-\ :o Да не си бил и ти в агитката.
Разбира се контролът и превенцията са много важни, но най-важното е да има наказания за нарушителите. Тия дето нарушават забраната като изкарат 3г. в затвора няма да помислят повече за стадион, както и всички останали. Тия дето карат с отнети книжки също трябва да полежат доста... А тези с 30 висящи дела - ами ако след първото са го осъдили, нямаше да влизат в Гинес. Това е единствения начин - бързи и тежки наказания. Но българският съд ....

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #608 -: 01 Март, 2011, 20:53:03 »
0
Че аз съм от противниковия отбор, как да бъда в агитката :) Пък и отдавна не ходя по български мачове. Иначе да караш без книжка/с отнета книжка не е престъпление, следователно не може да лежиш в затвора. Дали трябва да се инкриминира това деяние? Аз съм за, но това първо е въпрос на законотворчество, което ме препраща към управлящите, които и да са те. Второ, наказанието трябва да съответства на обществената опасност на деянието, както обичат да ми натякват специалистите по наказателно право. Т.е. дори 3 години лишаване от свобода според мен е прекомерно. При рецидив вече може. Най-добре е да се приеме нов наказателелен кодекс, щото този е преправян десетки пъти. И в този кодекс да се направи деление на престъпления и простъпки - по-леки провинения. За деянията с по-ниска степен на обществена опасност трябва да се намери наказание, което да носи полза на обществото - примерно да мете улиците  :) Щото сега си имаме достатъчно затворници, които да храним. И да се помисли много сериозно върху контрола при изпълняване на наказанията, че е бая хлабав, а тук вина съдът няма.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #609 -: 01 Март, 2011, 21:22:53 »
0
което да носи полза на обществото - примерно да мете улиците  :)

И ако вземе, че се приложи този закон, в един миг ще имаме 1.5-2 милиона метачи. Като оптимизираме и администрацията, за да не ги уволняват, тъкмо ще ги направят пазачи на метачите. :) И у нас ще стане цветна градина. Като изметем, окосим и украсим Родината, ще можем да аутсорсваме метачи и в съседните страни, да носят свежи пари за БВП!

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #610 -: 01 Март, 2011, 22:05:00 »
0
Абе гъбаркаш се ти, ама предпочитам милион метачи, отколкото милион затворници, за които да плащаме  :)

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #611 -: 01 Март, 2011, 22:15:36 »
0
Ама и аз преди писах, че това е много по-добре - за малки нарушения на закона - труд.

Обаче от друга страна, стратегия на държавата в последните поне 20 години е - всеки гражданин да е сгазил лука (но не и наказан), така че да се чувства виновен и да си трае за по-големите престъпления на "по-висшестоящите". Така всички са доволни (най-много да помрънкат пред телевизора). Кой не обявил наемче за данък, кой се осигурява на минимална заплата.. ако някой си плаща данъците, най-малкото ще спира неправилно и ще кара с 30 км/ч отгоре :)

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #612 -: 01 Март, 2011, 23:39:44 »
0
Ето как стават нещата:

Прокуратурата сама си е провалила второто дело срещу Асен Друмев
Бившият шеф на ДФЗ оправдан и по делото "Памексвин"
Красен Николов
1 Март 2011

Грешка на прокуратура при формулиране на обвинението на бившия шеф на Държавен фонд "Земеделие" Асен Друмев е довело до оправдаването му по делото за субсидирането на "Памексвин". Това стана ясно от решението на Върховния касационен съд, публикувано във вторник. По това дело Друмев бе оправдан от всички съдебни инстанции.

и т.н.

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #613 -: 02 Март, 2011, 00:04:34 »
0
Абе господа, метенето не е ли женска работа. За жени нарушители - метене. Но за мъжете по подхожда кирка и лопата. Не може ли по четирима да се зачисляват на хората на Гоголчо  - да ги заведат някъде да копаят дупки и да засаждат дървета. Поне в тази област да има полза от зелените (щото в другата област хич ги няма...). Да ми дадат на мен картбланш и няколко човека - за един месец ще има нова гора.
Додо, това не ми харесва - "Прокуратурата сама си е провалила ....". Защо не кажат прокурор Иван Иванов или Петър Петров се е провалил... И съответно уволнение поради некадърност. Ако няма последствия, то прокурорите може много лесно да станат милионери само от 2-3 "провала".

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #614 -: 02 Март, 2011, 00:21:48 »
0
А пък аз как се дразня на "уволнение" все едно е най-голямото наказание на света... смятат се щетите за държавата заради некадърната работа като прокурор - и да връща парите вместо Друмев.

Някой съди държавата в Страсбург, откъде накъде аз ще му плащам после - да си искат парите от виновните длъжностни лица тук. Ако нямат кеш, да им продават имуществото. Ако няма имущество - да прави павета и да ги реди до края на живота си.

Ама друг път. Тук всичко минава под чертата "колективна отговорност няма" - и така няма виновни за нищо.

А когато стане напечено, някой плюещ си в лицето съдия излиза с тълкувание на закона, от което може да припаднеш - случаят с Желева, случаят, когато казаха, че правилникът на Народното събрание всъщност не е задължително да се спазва, защото не бил Закон и т.н.  :)