Автор Тема: Политика  (Прочетена 279019 пъти)

antoninus_pius

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 685
  • Карма: +6/-4
  • Респект: +25
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #690 -: 17 Март, 2011, 15:08:05 »
0
Дали е прав авторът???

Финансовият елит на САЩ започна подготовка за Трета световна война

Анализаторът Goldman Sachs прогнозира  големи военни събития в края на 2012 г. и насърчава своите клиенти да се отърват от акциите. На 9-ти март, 2011 год канал Fox Business (FBN) за първи път публично обяви за планирана за края на 2012 г. голяма война. Бившият водещ анализатор и прогнозист от най-влиятелната компания за финансови услуги "Голдмън Сакс" заяви пред учудените водещи, че клиентите му трябва да започнат да се отървават от ценните книжа, тъй като военните събития от края на 2012 г. ще доведе до най-големия срив на финансовите пазари.

http://zahariada.blog.bg/novini/2011/03/13/finansoviiat-elit-na-sasht-zapochna-podgotovka-za-treta-svet.706830

За влиянието на радиацията от ядрената централа в Япония:

http://endoftheamericandream.com/archives/could-nuclear-radiation-from-a-meltdown-of-the-fukushima-dai-ichi-nuclear-reactors-in-japan-reach-the-united-states
То и САЩ са доста далече, ама знае ли човек...

И какво следва:
#1 Become Less Dependent On Your Job

#2 Get Out Of Debt

#3 Reduce Expenses

#4 Purchase Land

#5 Learn To Grow Food

#6 Find A Reliable Source Of Water

#7 Explore Alternative Energy Sources

#8 Store Supplies

#9 Protect Your Assets With Gold And Silver

#10 Learn Self-Defense

#11 Keep Yourself Fit

#12 Make Friends
http://endoftheamericandream.com/archives/what-can-the-japanese-tsunami-teach-us-about-prepping-for-disasters-and-emergencies

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #691 -: 17 Март, 2011, 16:25:29 »
0
Я, още нещо хубаво от днес: http://dnes.dir.bg/news/mvr-podkup-agentzia-bezopasnost-hranite-8199707?nt=4


А това какво е:

Маргините оправдани и на втора инстанция
"Частично" виновни по знаковото дело остават само дребните риби

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #692 -: 17 Март, 2011, 18:30:17 »
0



nearvana

  • Гост
Re: Политика
« Отговор #693 -: 17 Март, 2011, 18:53:16 »
0
додо, това свлачището до варна ли е ...
 *drink2*

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #694 -: 17 Март, 2011, 22:38:08 »
0
Кой знае... нашите медии нали като имат да публикуват новина, за да е по-така "професионално", слагат снимка. Понеже не могат да ходят да снимат от мястото, отварят google и слагат първата снимка, която излезе там - нали интернет е безплатен. Та тази се е появявала в един куп статии за свлачища не само във Варна :)

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #695 -: 18 Март, 2011, 11:46:53 »
0
Dodo, не можеш ли да промениш годината на първата снимка, 2009 вместо 1990, за да изкараме ББ виновен. Иначе тези снимки ми се струват почти без различия. За 21 години природата би трябвало доста да промени - още свлачище, напукване на тази плоча, растения по пръстта...
Виж това, направо не можах да повярвам: http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3685931

За НСО, ще изчакам 1 месец да видя колко хора ще отстрелят. Един от последните случаи беше с една студентка. Минава първата кола от кортежа (пилотната) и тя вместо да отбие встрани и да изчака да мине кортежа си продължава и кортежа я застига на завой, където вече не може да отбие. Естествено за това е тъпо да се застреля човек, но има и много некадърни шофьори у нас. След това някакъв каскадьор с висока скорост навлиза в насрещното движение и удря две коли на НСО (в едната май беше ББ). Затова е добре, да се говори по-конкретно, а не общи приказки. Естествено в случая с Аню Ангелов е смешно да се търси вина в човека с детето, в случай че колата на НСО е била без светлинна и звукова сигнализация.

..... Никъде в програмата им няма точка според която те ще се стремят към експоненциален ръст на броя човешки същества на планетата, за да очаквам всеки от тях да има поне по 3 деца.  Ако това ти е аргумента за герб и срещу зелените мисля че имаме различна ценностна система и следователно всякакви споровете по темата са безпредметни...

За каква програма говориш, какъв експотенциален ръст, каква планета, какви 3 деца? Че намеси и Герб. Говорим за държавата България, където демографския проблем е много по-сериозен от проблемите на къдроглавите пеликани в "Сребърна". И е тъпо да се бориш да запазиш природата за циганите, които ще я осерат много бързо след теб. Признавам си, че в моята ценностна система семейството и децата са водещи. А в твоята партия те не фигурират изобщо. Лично в твоята ценностна система кои са водещите неща и има ли в нея семейство и деца дори и на по-заден план? И друго да те питам - верно ли е, че твоята партия не влиза в никакви коалиции?  *drinks*

nearvana

  • Гост
Re: Политика
« Отговор #696 -: 18 Март, 2011, 12:47:19 »
0
Виж това, направо не можах да повярвам: http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3685931

като прочетеш това
Руските инвеститори от "Инглиш вилидж" ООД заведоха делото срещу него
 що да не повярваш. Успеха тука е че не са го отстреляли директно.

За НСО, ще изчакам 1 месец да видя колко хора ще отстрелят. Един от последните случаи беше с една студентка. Минава първата кола от кортежа (пилотната) и тя вместо да отбие встрани и да изчака да мине кортежа си продължава и кортежа я застига на завой, където вече не може да отбие. Естествено за това е тъпо да се застреля човек, но има и много некадърни шофьори у нас. След това някакъв каскадьор с висока скорост навлиза в насрещното движение и удря две коли на НСО (в едната май беше ББ). Затова е добре, да се говори по-конкретно, а не общи приказки. Естествено в случая с Аню Ангелов е смешно да се търси вина в човека с детето, в случай че колата на НСО е била без светлинна и звукова сигнализация.

Сега да се ровя из нета да ти вадя всички случаи ли? В края на краищата все пострадалите излизаха виновни - случая с кортежа на аню ангелов е просто парадния пример. Да не се окаже че историята със студентката е малко по-различна отколкото я описваш.
Пак ти повтарям, кортежа или спазва правилата  за движение по пътищата или улицата се отцепва предварително.
"Някакъв джигит  влиза в насрещното" ... абе ти къде живееш.  Очевидците винаги казват едно и също - кортежа кара мноооого по-бързо от разрешеното и то по осевата линия (при висока скорост се кара така за да не излезеш от пътя). По този начин НСО рискува живота на гражданите по пътя и като стане нещо другите били джигити. 

Джими, аз спирам да обсъждам тази тема повече защото нямам какво повече да кажа. Щом на теб раненото дете не ти стига ами искаш да изчакаш да отстрелят някого ти пожелавам приятно изчакване.  Трябва ли постоянно да съм в стрес по пътищата че може да ме настигне или да ме пресрешне кортежа на бойко борисов рапона (тва е от текста на посланника на сащ за кой кой е в бг престъпността публикуван от балканлийкс - приятно четене

За каква програма говориш, какъв експотенциален ръст, каква планета, какви 3 деца? Че намеси и Герб.


нали това ти бяха аргументите бе човек. Те нямали деца а цветанов имал 3, плевнелиев незнам си колко и тн.

Говорим за държавата България, където демографския проблем е много по-сериозен от проблемите на къдроглавите пеликани в "Сребърна". И е тъпо да се бориш да запазиш природата за циганите, които ще я осерат много бързо след теб. Признавам си, че в моята ценностна система семейството и децата са водещи. А в твоята партия те не фигурират изобщо. Лично в твоята ценностна система кои са водещите неща и има ли в нея семейство и деца дори и на по-заден план? И друго да те питам - верно ли е, че твоята партия не влиза в никакви коалиции?  *drinks*

Извянавяй, ама ББ с мутренското си поведение какво мислиш че допринася за решаването на демографския проблем???
Аз лично съм в чужбина не заради парите, а поради липсата на законност и сигурност - това с НСО е поредния пример. Това се отнася за болшинството от българите в чужбина. Тази законност и сигурност я искам не толкова за мен колкото за децата ми. Не искам да ми налети джип на НСО докато ги возя на училище например.
Това е основния мотив за емиграцията и тя продължава с всичка сила. Това за герб и решаването на демографския проблем:
http://www.dnevnik.bg/analizi/2011/01/23/1029582_deteto_vi_izostaveno_li_e_ili_hodi_na_iasla/
приятно четене и после може да си почуруликаме колко деца има цецко.

Зелените не са в този кюп и поне показват че се борят срещу мутрагенията в БГ, защото това  унищожава природата а не циганите.  Вдигнаха много шум по маса мутренски строителни проекти и постигнаха тук таме нещо.  Циганите секат дърва за огрев а мутрите за износ - познай кое е повече.   
 *drinks*



gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #697 -: 18 Март, 2011, 12:51:33 »
0
Интересно, Джим, какво прави ГЕРБ за подобряване на демографската картина в БГ. След като ги защитаваш и за теб демографският проблем е най-важен (не казвам, че не е, напротив), то трябва да да знаеш какво са предприели в тази област и какъв е резултатът от действията им. :)

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #698 -: 18 Март, 2011, 13:00:15 »
0

Ами на нас ни се случи миналата есен до Търново. Навлязоха си в нашето платно, срещу нас и изобщо не им пукаше. Все едно, че ни нямаше на платното. Добре, че имаше място за отбиване, добре че, скоростта не ни беше голяма. Ами, ако беше млад шофьор и се уплаши?
По-късно, по радиото казаха, че е станало ПТП с кортежа до Търново... Малко след нас...

koganev

  • Гост
Re: Политика
« Отговор #699 -: 18 Март, 2011, 13:45:05 »
0
...

Аз лично съм в чужбина не заради парите, а поради липсата на законност и сигурност - това с НСО е поредния пример. Това се отнася за болшинството от българите в чужбина. Тази законност и сигурност я искам не толкова за мен колкото за децата ми. Не искам да ми налети джип на НСО докато ги возя на училище например.
Това е основния мотив за емиграцията и тя продължава с всичка сила.
 
...

+1

И ще се увеличи, докато ББ не затвори границите, за да оправи демографската криза.
Джими ще го подкрепи. Нали, Джими? Откъде накъде ще ми се размотават из Европа, когато Родината има нужда от тях?! Сега чакай да видиш дали ще затвори границите. И избщо чакай да видиш...

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #700 -: 18 Март, 2011, 20:05:17 »
0
Добре де, всички плюете против ББ за всяко нещо. ОК, аз не съм фен на НСО, но те са карали така винаги. Това, че при ББ няма подобрение е така, ама да не излиза така, че дотогава всичко е било ОК. Нирвана казва за ранено дете, а нямаше ли случай за убит човек от кортежа на президента. Би трябвало доста пред кортежа да върви пилотна кола и да отбива колите от пътя (и да имат време за това). А иначе съм виждал такива джигити на пътя, които дори биха изпреварили даден кортеж заради бавно каране.   
Нирвана, ето един от коментарите под статията: Е, не! С тази теза не мога да се съглася по никакъв начин! Тенденциозното поднасяне не факти и разсъждения не отива на медия като Дневник.
Вариантите са два:
1. Ако родителите смятат, че е важно да отгледат детето сами - единият (не задължително майката, скъпа авторке!) родител се лишава от възможността да печели от труда си и се посвещава на детето. При това положение НОИ компенсира част от пропуснатите и/му доходи от осигуровките на всички ни. Ако и двамата решат да се посветят на гледането - тяхна си работа. Държавата компенсира само единия.
2. Ако родителите решат, че кариерата е по-важна, или че ранната социализация в детските ясли е ценна, или че парите от НОИ не стигат, пращат детето на ясли и си "отиват на работа". В този случай, ако детето се разболее и трябва да остане у дома или в болница, единият родител ползва болничен. Ако детето си е на ясла, родителят е на работа.
Просто и логично.
Но ти така и не ми отговори на въпросите за твоите ценности и коалицията.
Гоголчо, какво прави Герб ли? Ами нищо, абсолютно нищо (е, някои дават личен пример). И повечето тук като гледам сме с деца (мн.ч.) и не сме чакали Герб или който и да е друг да направи нещо. Дай някакво предложение, което би стимулирало твоите хора.
Коганев, ББ ще затвори границите? Бъди сигурен, че в такъв случай и аз ще избягам - достатъчно съм живял при затворени граници. Ама ще съумея да избягам преди да затворят. Пък и имам резервен вариант - по въздуха - с моя "стелт" никой не може да ме спре.

nearvana

  • Гост
Re: Политика
« Отговор #701 -: 19 Март, 2011, 00:16:24 »
0
Добре де, всички плюете против ББ за всяко нещо. ОК, аз не съм фен на НСО, но те са карали така винаги. Това, че при ББ няма подобрение е така, ама да не излиза така, че дотогава всичко е било ОК. Нирвана казва за ранено дете, а нямаше ли случай за убит човек от кортежа на президента.
гениално!!! Гоце убива   а Боко само е ранил някого. Веднага да му се направи паметник.  :D

Би трябвало доста пред кортежа да върви пилотна кола и да отбива колите от пътя (и да имат време за това).
би трябвало ама на! нЕма! И шофьорите от кортежа са знаели че няма такава. И пак са минали на червено ... щото са над закона и не им пука. Не разбра ли че там е проблема. Над закона ...

А иначе съм виждал такива джигити на пътя, които дори биха изпреварили даден кортеж заради бавно каране.   
Вярно е има такива, но се очаква те да са от другата страна на барикадата - откъмто лошите батковци а не правителството.

Нирвана, ето един от коментарите под статията: Е, не! С тази теза не мога да се съглася по никакъв начин! Тенденциозното поднасяне не факти и разсъждения не отива на медия като Дневник.
Вариантите са два:
1. Ако родителите смятат, че е важно да отгледат детето сами - единият (не задължително майката, скъпа авторке!) родител се лишава от възможността да печели от труда си и се посвещава на детето. При това положение НОИ компенсира част от пропуснатите и/му доходи от осигуровките на всички ни. Ако и двамата решат да се посветят на гледането - тяхна си работа. Държавата компенсира само единия.
2. Ако родителите решат, че кариерата е по-важна, или че ранната социализация в детските ясли е ценна, или че парите от НОИ не стигат, пращат детето на ясли и си "отиват на работа". В този случай, ако детето се разболее и трябва да остане у дома или в болница, единият родител ползва болничен. Ако детето си е на ясла, родителят е на работа.
Просто и логично.

що не цитираш статията
"Нещастните майки имат един основен аргумент в своя полза, който НОИ, социалното министерство и цялата държава, която им е скочила насреща, много удобно изпускат. А той е, че преди да родят и дори преди да забременеят (защото по искане на НОИ срокът на задължителното осигуряване расте непрекъснато), тези жени
са си плащали в пълен размер осигуровки, които им дават право на майчинство
без никакви уговорки. НОИ е прибирал чинно всеки месец отчисленията от заплатите им и от работодателите, харчил ги е както намери за добре (тъй като българите нямаме лични сметки с натрупване), а накрая отказва да им плаща или ги кара да връщат, при това с с лихвите."


с тезата си тука малко изпускаш нишката. На кои деца майките им не работят по дефиниция и през ум не им минава да оставят децата си на детски ясли или детска градина, не са плащали осигуровки и се оказват единствените имащи право на помощи за дете? А?

Какво лошо има в това майката да иска да работи. Защо трябва да се наказва някой който иска да има дете и да работи, аджеба  да създава добавена стойност, да плаща данъци и пенсии.   Да не говорим за финансовата страна на нещата - помощите са 240лв и те не стигат за нищо. Сестра ми отглежда деца в БГ и знам много добре какво е. Как мислиш е с една  средна заплата + помощи за дете. Точно поради тази причина сестра ми след 6 месеца тича на работа.
Това е откровенна дискриминация към майките имащи трудов стаж (плащали са осигуровки) и желаещи да работят (нямат право на помощ за дета) сравнено с неработещите. Обикновенно едните са българи а другите цигани. Казвам го без никакъв отенък на оценка - просто факт. Прекрасно!!!

Но ти така и не ми отговори на въпросите за твоите ценности и коалицията.
Айде де, насочи  лампата към мен и издухай дима от цигарата си в лицето ми  :D  Не нямам намерение да обсъждам ценностите си тук и сега. Взимам отношение по темата казвайки мнението си - това като че ли стига.

За коалицията - не знам, но честно казано не ме интересува особено.

Гоголчо, какво прави Герб ли? Ами нищо, абсолютно нищо (е, някои дават личен пример).

Личния пример си е техния личен живот.  Да ти кажа не им е работата в правителството да дават личен пример а да пишат проекти за закони които да създадат условия за преодоляване на демографската криза. На тоя фронт да има нещо???

 *drink11*

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #702 -: 19 Март, 2011, 11:37:31 »
0

Джим,
Аз не казвам, че ББ е виновен. Само той. Не знам, дори кой е бил в кортежа. Може да е бил и Костов, може никой от високопоставените лица да е бил. Това не променя факта, ни най-малко. Не може, да има ред в тази държава, когато управляващите и техните подчинени се държат като недосегаеми, с чувство за ненаказуемост. Това е проблемът. Продължава ли това, никога, ама никога няма да се оправим.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #703 -: 19 Март, 2011, 12:20:57 »
0

Джим,
Ще ти дам един пример от времето на царя, да не кажеш, че само сега недоволствам. Тогава внасях и викнаха Краун Ейнджънтс за физическа проверка. Представителят, деликатен, възпитан човек. До тук добре. Но с него върви и мобилната група, която е от българи. Започна проверката. Вярвай ми, тия бяха точно като хуните. Вадеха, дърпаха, хвърляха по земята, държаха се абсолютно арогантно.  Докато представителят - вадеше - снимаше и внимателно го опаковаше пак... На всичкото отгоре, тия и английски не знаеха. 2-3 думи, казани като Стоичков и това е. Възникна проблем, защото копието, което те бяха направили на МД, не беше добро. Взех да обяснявам, те не отговарят, все едно съм престъпник. Накрая се обърнах към чужденеца. Намеси се, показа им, че грешката е в тях. После, провокира разговор, такъв най-обикновен.
Мен, ако питаш, ако съм имала нещо нередовно, много по-опасен беше той. Защото предразполагаше и внимателно следеше. Но, не може да се отнасят така, неуважавайки, най-малкото, собствения ми труд и да се държат по този начин.

Та така. Аз не знам, наистина, как може да бъде преодоляно това. Но, докато е така, никога няма да има ред. Нещо повече, всеки ще си казва - те така, тогава и аз така...

 *drink11*


koganev

  • Гост
Re: Политика
« Отговор #704 -: 19 Март, 2011, 14:09:34 »
0
Милиционерщината тепърва ще се пропива в обществото и ще го тормози. Реставрацията е в ход с пълна пара.