Автор Тема: Политика  (Прочетена 279312 пъти)

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #735 -: 22 Март, 2011, 13:37:53 »
0
Сега е 2 милиарда, после и там може да стане 10.

Аз само едно се чудя - при положение, че имаше у нас търг и нямаше единствен кандидат, сега след като се оказва, че цената нямало да бъде такава, а онакава, би трябвало да се класира другият участник директно. Или поне нов търг.

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #736 -: 22 Март, 2011, 14:12:09 »
0
из форумите...

Цитат
Факти:
1. Суровината в крайната цена е ок. 50%. Другите 50% са акциз + данък в/у данъка, който е ДДС. Да, но е пълен мит, че суровината е едва ли не само нефт! Петролът като калкулация в крайната цена е ок. 25% и В.Златев го знае много добре. Останалите 25% от "суровината" са други ресурси: битум, преработващи компоненти + "суровината" труд и експлоатационни разходи!
2. Нефтът, който се търгува, е основно 2 вида -- Брент (Light Crude Oil, LCO) и Тексаски петрол (West Texas Intermediate, WTI). Брентът в момента е $115, Тексаският - $102, като Брентът е по-скъп заради спекулации с фючърси, арабските революции, а и защото винаги е бил по-скъп с няколко долара => по-качествен е и по-добър за преработка.
3. Руският петрол няма нищо общо с горните 2 вида!! Винаги е бил по-евтин с ок. 25% -- по-скапан е за преработка, по-слабо качество, най-грубо казано - от 1 барел се вади по-малко продукт!! Така че - да, 1 барел руски нефт струва в момента в рамките на $70-80.
4. На 01.01.11 барел Брент струва ~ $93 => цената на барел се е повишила с ок. 23% до днес.
5. ПО-ВАЖНОТО!! Преди В.Златев & Co се оправдаваха, че доларът бил скочил и така цената за суровината се увеличава!
03.01.11: EUR/USD = 1.29
21.03.11: EUR/USD = 1.41
Доларът се е обезценил спрямо еврото (и лева) с 9% от началото на год.! => един барел петрол брент през януари е струвал 72 евро, а в момента е 81.50 евро!
6. Следва, че реалното повишение на цената на суровината е 13%! (не споменаваме, че компания търгуваща и купуваща борсова суровина трябва да се хеджира спрямо ценови рискове, но Лукойл нямат и стимул да го правят)
7. При тежест от ~25% на суровината петрол в крайната цена и реално 13% повишение на суровината, Иванчо от 5а клас изчислява, че крайната цена трябва да се повиши с общо 3,25% + още ок. 0,65% заради 20% ДДС в/у всичко (облагаме по-висока цена).
8. Акцизът е константен, минимален като ставка за ЕС и не е променян (изчислява се като ХХХ евро на тон гориво).
9. Лукойл-България в последните 2 год. е на счетоводна загуба след счетоводни гимнастики по отчета (всеки може да го прочете, компанията е публична).
10. Компанията майка Лукойл е на 9 млрд. долара ЧИСТА печалба за 2010г.!! EBITDA (печалбата преди лихви, данъци, амортизации) = 16,5 млрд. долара! Приходи за 2010 г. = 105 млрд. долара.
11. Отделно, като свързани компании, Лукойл-БГ трябва да купува от Лукойл на преференциални цени по договор. Цената на Брент и URALS по борсите е ориентир и пренадута от спекуланти. Рафинериите и във Франция, и в Германия имат индивидуални договори със страни от ОПЕК за преференциална доставка на количества при определена цена.
12. За качеството на самото крайно гориво въобще не става дума, пълна скръб е.

Всеки може да усети останалото къде отива. Трайчо се пита същото, но няма да му отговорят.

koganev

  • Гост
Re: Политика
« Отговор #737 -: 22 Март, 2011, 17:53:14 »
+2
Не виждам какво толкова ги коментирате... Цялата теза е пълна идиотщина. То няма нищо вярно... Само това, че акцизите и ДДС са косвени данъци и по веригата се плащат от нас, а не от Нефтохима, стига, за да ми е безинтересно да го анализирам. Всеки път, когато си зареждам нафтата по 2.5 аз ПЛАЩАМ 1.1 на държавата, а ВЗ и останалите по веригата ги внасят. За гербаджиите да поясня, че има разлика. Който купува, той плаща косвените данъци, а не който продава или произвежда. В този смисъл ВСЯКА НАФТА ще внесе чрез мен и останалите потребители СЪЩИТЕ АКЦИЗИ И ДДС  на литър.

И този просташки маниер - да плаши с проверки... Тва да не ти е казармата, бе. Щял да ги проверява, път те нека се оплаквали от репресии. Ами като провериш и КАТО ИЗЛЕЗЕ ВСИЧКО ЗАКОННО, тогава какво прайм? Веднагали ще ги стреляте или първо ще изкарате жените и децата от стаята?

Господ да пази България! Такова тъпо същество никога не е стигало толкова високо във властта. И като всяко тъпо същество, то е недоверчиво, няма понятие от процесите, протичащи СВОБОДНО покрай него, затова неизменно става социалист в най-гадната крайност. Глупакът социалист е най-рзрушителната стихия! Няма цунами, няма ядрен взрив - това тъпо същество е способно на такива разрушения във времето и пространството, каквито нито един разумен човек не може да предвиди.

Куфрите, паспортите, всичко платено и да сте готови. Такава емигрантска вълна ще се юрне, че тоя идиот като нищо ще затвори границите.

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #738 -: 23 Март, 2011, 07:54:20 »
0
А мен ме кефи чувството за хумор на Станишката - Премиерът да се изказвал по един път дневно. Като забравя, че е социалист понякога ми е доста симпатичен заради такива тънки подмятания към ББ, заради непоследователността му.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #739 -: 23 Март, 2011, 13:03:47 »
0
Тук правилният въпрос е - манипулирали ли са данните и БСП едно време. Защото пък те тогава се оляха в другата посока - нагоре. Направо безработицата беше пред изчезване у нас. А най-вероятно и едните, и другите числа са все манипулирани.

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #740 -: 23 Март, 2011, 14:01:37 »
0
Тук правилният въпрос е - манипулирали ли са данните и БСП едно време. Защото пък те тогава се оляха в другата посока - нагоре. Направо безработицата беше пред изчезване у нас. А най-вероятно и едните, и другите числа са все манипулирани.


Тогава Масларката приложи друг трик - започна отчитане на безработицата само въз основа на регистрираните в БТ. И, хоп, безработицата спадна с няколко пункта. Този метод на отчитане продължава да се прилага и сега.

---

Ресорните министри изолирани от срещата за цените на горивата
http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2011/03/23/1063994_resornite_ministri_izolirani_ot_sreshtata_za_cenite_na/

Най-добре е ББ да седне на хапване-пийване със Златев...




dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #741 -: 23 Март, 2011, 14:30:59 »
0
Специално за Jim за колекцията "добри новини":

Пореден гаф на юрисконсулт беляза процеса срещу Божидар Нанев
Финансовото министерство пропусна шанса си да предяви иск за 2.45 млн. лева срещу бившия здравен министър

Със сериозен гаф на финансовото ведомство започна в сряда първото дело срещу министър от кабинета на Бойко Борисов – обвиненият за сключване на неизгодна сделка с антивирусни препарати бивш здравен министър Божидар Нанев. Въпреки че Софийският градски съд (СГС) бе уведомил министерството на Симеон Дянков за заседанието си, упълномощеният от него юрисконсулт Десислава Димитрова не се появи в залата и така пропусна шанса си да предяви иск за 2.45 млн. лева срещу подсъдимия. Според прокуратурата това е размерът на щетите, които Нанев е нанесъл на хазната, сключвайки два договора за доставка на препарата срещу свински грип "Тамифлу" през декември 2009 г.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил

koganev

  • Гост
Re: Политика
« Отговор #743 -: 23 Март, 2011, 14:56:19 »
0
А Тамифлу има ли по аптеките или се изкупи до шушка? Да не го съдят за нещо, което не се е случило?

Трайков, както се предполагаше, е намачкан от ББ. Сега въпросът е дали Трайков е п..ка или не. Ако има малко останала доблест у него, ще спре да води кореспонденция с ВЗ и ще си подаде оставка. Има поне три сериозни повода
- Не предприе действия за разкриване на енергийната мафия, която сам той нарече така.
- Не получи подкрепа от правителството за намерението си да освободи пазара на горива от тежките ресткрикции.
- Не получи защита от премиера по повод просташкото писмо-отговор на ВЗ.

Трайков има смелостта или глупостта да казва неща, които и децата знаят, но не бива да се казват. Сега остава да видим дали има доблест да остоява тези неща от позицията си на министър или поне да подаде оставака с мотив, че идеите му са яростно отхвърлени от ББ. И в двата случая ще се вдигне шум извън границите на България и то по посока запад-северозапад. Пък кой знае, може и ние да доживеем да видим какви са тези разходи на Лукойл, които всички данъкоплатци в БГ ТРЯБВА!!!! да плащаме...

АЕЦ Белене щяла да струва към 11.5 млрд евро.  Ама какво значение има колко ще струва, когато ние няма да я плащаме? И това е въпрос на Министър-председател...
Господ да пази България. Не заслужава чак толкова лоша съдба.

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #744 -: 23 Март, 2011, 15:18:31 »
0
Трайчо няма да си подаде оставката. Не знам дали има куража или не, но със сигурност му държи сухо от случаи като с Нанев и шефката на здравната каса, които ги хвърлиха на вълците. Симпатичен ми е, а и чувам хубави неща за него.

Не разбрах как хем няма да плащаме за Белене, хем ще имаме 51%... 

koganev

  • Гост
Re: Политика
« Отговор #745 -: 23 Март, 2011, 16:58:44 »
0
Парите са заем, което според Рапона не е плащане... Заемът ще се изплаща с ток от въпросната АЕЦ, който трябва да купуваме на цена... каквато кажат братушките. Има-няма 50 години ще я плащаме, пък после ще си е наша.

Одеве чух, че онези идиоти, дето народът ги е избрал, решили  да не включват биогориво в дизела, за да намалят крайната цена. Интересна дясна политика - съсипваш бизнеса на хората, които са инвестирали в посеви за биогорива и инсталации за производството им, за да не накривиш калпака на приятелчето Златев. Това да бяха ми го разказвали, нямаше да го повярвам... Ама от ЕС имало изискване... Абе да го духат ЕС! Ама имало българи с бензиностанции, дето могат да внесат от по-евтиното гориво, ако Трайков... Да го духа Трайков, да го духат и българите, важно е какво казва Златев. Пазарът ще е свободен, ама друг път! Аз съм избран от народа, мен народът ме обича, аз щеопределям цените на всичко и ще репресирам всички, кито не са ми приятели като Златев... От вчера почнах да мачкам малките пекарни и мелници, днес смачках целия бранш на призводителите на биогорива, утре ще вида кой ще смачкам.
"Приказка за стълбата"
Този идиот утре може да реши, че и токът е доста скъп заради разните био шментикапели и да спре вятърните и фотосоларните централи. Толкова глупав човек... как е жив още?

koganev

  • Гост
Re: Политика
« Отговор #746 -: 23 Март, 2011, 17:16:10 »
0
Ако спрат да добавят биогориво, цената на метиловия спирт рязко ще се качи. Щото от биогориво и метилов спирт плюс още едно-две неща в домащни условия си става екстра нафта за старите дизели. Няма акцизи, няма дедесета няма идиотът Бойко каза... Тракторите и комбайните, пък и още куп стари машини хич няма да заблежат разликата през топлите месеци. Дори и моят стар бенц е пригоден, чак и в талона му пише "биодизел".Само идиотът Б си мисли, че като каже нещо и всички ще ахнат и ще скокнат да изпълняват... Рафинериите за биогориво ще плеснат с ръце и ще се прегърнат "е, братя, ами щом ББ казва, дайте да фалираме и да умрем от глад за добруването на Златев и Лукойл."
Очаквам още утре да сезират ЕС чрез някоя комисия.

antoninus_pius

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 685
  • Карма: +6/-4
  • Респект: +25
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #747 -: 23 Март, 2011, 18:13:12 »
0
Скандална инструкция на ГЕРБ в полза на руските интереси http://www.afera.bg/index.php?option=com_content&task=view&id=17219&Itemid=1

От партийната централа на ГЕРБ е спуснато окръжно до депутатите на партията, които би трябвало да представляват народната воля в подкрепа на строителството на АЕЦ „Белене” и в услуга на руския енергиен интерес, научи ЗонаБГ.инфо.

С такива родолюбци не ти трябват родоотстъпници.  *neg*

koganev

  • Гост
Re: Политика
« Отговор #748 -: 23 Март, 2011, 18:14:16 »
0
Какво може да направи ПРАВИТЕЛСТВОТО, за да помогне на Лукойл да повиши произвежданото гориво, с което общите разходи да се разпределят върху повече продукция, а с това цената на единица продукция да спадне.
Интересна рабта... Правителството се е нагърбило със задачата да помага на една частна компания да си повиши производството. Защо не ми помогнат и на мен? И аз имам общи разходи...

antoninus_pius

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 685
  • Карма: +6/-4
  • Респект: +25
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #749 -: 23 Март, 2011, 18:44:26 »
0
Какво може да направи ПРАВИТЕЛСТВОТО, за да помогне на Лукойл да повиши произвежданото гориво, с което общите разходи да се разпределят върху повече продукция, а с това цената на единица продукция да спадне.
Интересна рабта... Правителството се е нагърбило със задачата да помага на една частна компания да си повиши производството. Защо не ми помогнат и на мен? И аз имам общи разходи...


Може да си внасяме горивото - пак ще има плащане на данъци.
А за Бойко - много интересен коментар:
ББ е силно зависим от миналото и от настоящето си, поради което неговите кукловоди засега ще го подържат още малко на власт, тъй като им е удобен и тъй като все още не е измислен новия месия, който да ни оправи. Допускам, че е възможно ББ да се кандидатира и да бъде избран за президент, което ще е равносилно на неговата политическа смърт, което ще съвпадне с изгряването на новия месия, който да бъде избран няколко месеца по-късно на едни предсрочни парламентарни избори. Кой ли обаче ще е месията?... Видно е, че кукловодите са затруднени...
Изт.: http://www.afera.bg/index.php?option=com_content&task=view&id=17217&Itemid=1