Автор Тема: Политика  (Прочетена 279300 пъти)

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #810 -: 19 Април, 2011, 10:14:28 »
0
БСП създава мрежа от „млади и образовани хора” за пропаганда по форумите
http://www.investor.bg/news/article/115630/261.html


neo

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 88
  • Карма: +5/-2
  • Респект: 0
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #811 -: 19 Април, 2011, 10:17:16 »
0
НАСТОЯВАМ ЗА РАЗСЛЕДВАНЕ НА ПРЕСТЪПНИТЕ ПОСЕГАТЕЛСТВА ВЪРХУ МЕН ПО ВРЕМЕ НА ПРОТИВОЗАКОННОТО МИ ШЕСТГОДИШНО ПРЕБИВАВАНЕ В ЗАТВОРА ПРЕЗ 1984-1989 Г... http://iankov.blogspot.com/2011/04/1984-1989.html
« Последна редакция: 19 Април, 2011, 10:20:41 от neo »

neo

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 88
  • Карма: +5/-2
  • Респект: 0
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #812 -: 19 Април, 2011, 10:22:02 »
0
ДОКОГА ПРОКУРАТУРАТА ЩЕ Е ПРЕСТЪПЕН СЛУГА НА ПРЕСТЪПНИТЕ СПЕЦИАЛНИ СЛУЖБИ?-2  http://iankov.blogspot.com/

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #813 -: 20 Април, 2011, 15:09:47 »
0
Ще чакат за „Белене", отсече Борисов

Сега тези от Капитал могат да отбележат в хронологията си поредната промяна в изказа на ББ :)

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #814 -: 21 Април, 2011, 11:54:38 »
0
http://www.dnevnik.bg/morski/2011/04/21/1078791_dvama_obshtinski_suvetnici_spasiha_10_dka_ot_morskata/

Цитат
След няколкочасови скандали във варненския Общински съвет вчера сагата около Логопедичната градина във Варна приключи, съобщи DarikNews.bg .

Два гласа не достигнаха, за приемането на решение 10 дка от терена, върху който се намира детското заведение в местността "Салтанат" да преминат в ръцете на частен инвеститор, който в замяна трябваше да построи разширение на забавачката.

"За" предложението гласуваха 32-ма съветници от ГЕРБ, "Нашият град", "Отечество", ДПС, "Атака", както и хората на Веселин Марешки. Срещу сделката скочиха 11 местни депутати от БСП, ДСБ и "Глас". А за промяна на статут е необходимо квалифицирано мнозинство от 34 гласа.

По-рано Общинският съвет отхвърли идеята на бизнесмена Красимир Узунов да вдигне забавачката със свои средства, които по-късно да му бъдат възстановени от общината, без да се променя статутът на терена.


Странни неща се случват във Варна. ГЕРБ и Атака са заедно с ДПС. Костов пък е от другата страна заедно с БСП.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #815 -: 21 Април, 2011, 12:32:10 »
0
На Велики четвъртък започна второто заседание по делото срещу бившия социален министър Емилия Масларова.

Припомняме, Масларова и още петима души - Иван Пенев, Росен Стефанов от социалното министерство, бизнесмените Венцислав Драганов, Михаил Методиев - са обвинени в присвояване на 11 милиона лева - от общата сума 19 млн., за изграждане на социален дом в Стара Загора.

В началото на съдебното заседание прокуратурата представи граждански иск от името на Министерство на труда и социалната политика, представлявана от настоящия министър Тотю Младенов.

Гражданският иск обаче не беше приет, тъй като съдът прецени, че не може да се искат 11 млн. лева солидарно от всички подсъдими, при положение, че всеки един от тях е обвинен за различни неща и в различно качество - извършител, помагач или съучастник.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #816 -: 22 Април, 2011, 01:31:27 »
0
Върховният административен съд отмени решението на ВСС за уволнението на председателя на Софийския апелативен съд Веселин Пенгезов, съобщи БТА.

Той беше освободен от заемания пост през януари тази година, заради скандала с магистратските имоти по морето.

Дъщерята на Пенгезов беше една от получилите право на строеж в Приморско, като социална слаба.

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #817 -: 22 Април, 2011, 09:41:53 »
0
БОЙКО БОРИСОВ: И какво решихте? Щом не приемаш критиките, какво предлагаш да вземем като решение на Министерски съвет?

СЕРГЕЙ ИГНАТОВ: Точно затова няма решение.

БОЙКО БОРИСОВ: Като няма решение, защо говорите? Нали това обяснявам.

СЕРГЕЙ ИГНАТОВ: Вчера обсъждахме концепцията за образование.

БОЙКО БОРИСОВ: Обсъждайте си концепцията, но начинът, по който се представя, все едно че ние сме приели че от 1-ви или от 7-ми септември.

СЕРГЕЙ ИГНАТОВ: Не е така. Имаме анализ на всичките текстове. Единствено има бомбастично заглавие в един вестник, където казват "Режат ваканциите", след което се казва: въпросът се обсъжда, има предложение от 1-ви септември ..."

БОЙКО БОРИСОВ: Когато се повтори по всички сутрешни блокове не е само бомбастично заглавие във вестник, става бомбастична новина за всички. Защото всеки, който се подготвя за работа и с едно ухо слуша телевизията чува "Режат ваканциите". Какво е усещането на тези хора - защо сега режат ваканциите.

СЕРГЕЙ ИГНАТОВ: Темата не е нова, това първо. Второ, никъде вчера не е артикулирано това, което съобщават, тъй като имаме запис на срещата. Имаше форум във Варна, където се обсъждаше цялата концепция.

БОЙКО БОРИСОВ: Затова ще помолиш медиите, когато правят такива бомбастични заглавия, да ги правят след като е минало министерското постановление или е влязъл законът в парламента. В противен случай ни правят много лоша услуга.

Както между другото тази депутатка от Пещера, и съм казал да я махнат от зам.-председател на комисията, която карала децата да прави викторина. Между другото, ако някой от вас по тази тема го питат, най-малко БСП имат право да говорят за използване на децата за политическа агитация. Тяхната партия ме караше да ходя с червена връзка. Тяхната партия насила ме караше, те ми опорочиха детството. Как така? Тази партия, Станишев ще се изказва вчера, че ние, защото в някаква викторина в едно градче Пещера една депутатка направила. Да, безспорен скандал е, ние ще я санкционираме отвсякъде. Но точно тези, който ме караха да ходя с червена връзка! От къде накъде децата ще ходят с червени връзки? Защо не си посипете главата с пепел? Защо не отречете тези си години, където управлявахте тогава, а се водите 45-ти конгрес или 46-ти или 47-ми не ги знам и се наричат над стогодишна партия? Откъде накъде? Или ДПС, където казва Лютви Местан - тази партия да забрави, че е партия-държава. Те забравиха, че са партия-държава, защото 20 години бяха в управлението и ако не беше дошъл ГЕРБ още ДПС щеше да е в управлението. Ние извадихме партията-държава от управлението. Така че искам това да се знае.

Караджова, заповядай!

НОНА КАРАДЖОВА: За доста по-съвременни времена ще разкажа как се използват децата и бях възмутена от БСП за предизборни кампании на предишните парламентарни избори. В парка, който е в близост до дома ми, в който има много деца в юнско време се раздаваха балони на децата с хелий, на които пишеше и подканваха да подкрепят БСП и ако не подкрепят БСП, съответно държавата ще отиде в не знам си каква Гербландия. Беше възмутително. Всички хора бяха възмутени.

БОЙКО БОРИСОВ: Напомняйте тези работи. Веднага реакция, веднага излизате и го обяснявате. Точно те ще имат думата да говорят! Как не съм го чул? Аз го чух в късните новини.

Ние, когато сгрешим, излизаме, признаваме си грешката, санкционираме и се поправяме. Те нямат нито една реакция, с която да са се поправили. Нито едните, нито другите.

СЕРГЕЙ ИГНАТОВ: Може ли да кажа нещо?

БОЙКО БОРИСОВ: Не. Ще го казваш там, където да те чуят хората.

neo

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 88
  • Карма: +5/-2
  • Респект: 0
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #818 -: 26 Април, 2011, 12:07:41 »
0
ВСИЧКИ КАРТИ НА МАСАТА И ОТГОВОРНОСТ ЗА ПРЕСТЪПЛЕНИЯТА НА СПЕЦИАЛНИТЕ ДЪРЖАВНИ СЛУЖБИ-1А  http://iankov.blogspot.com/

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #819 -: 30 Април, 2011, 23:35:27 »
0

Край! Влизам в политиката! Това е моята партия! Изцяло ме представлява и е достойна, да членувам в нея.  *girl*

ПП ЧЕТВЪРТИ КИЛОМЕТРЪР


dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #820 -: 01 Май, 2011, 01:34:43 »
0
- А какво ще отговорите на критиците, които подозират, че и вие обещавате, докато влезете в парламента, а после ще забравите? Ще се продадете ли на статуквото?

- Има такава опасност, но тя не бива да се хиперболизира. Нашето детство не е било толкова бедно, като на некои други. В смисъл, че филия с мас никога не сме ял. Често сме ял циганска баница, но мас никога.

 :D

Filip

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1026
  • Карма: +89/-9
  • Респект: +332
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #821 -: 01 Май, 2011, 11:08:08 »
0

Край! Влизам в политиката! Това е моята партия! Изцяло ме представлява и е достойна, да членувам в нея.  *girl*

ПП ЧЕТВЪРТИ КИЛОМЕТРЪР
     *yahoo*    *rofl*

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #822 -: 01 Май, 2011, 11:53:12 »
0
Хахах, малко сатира никога не е излишна.  *clap* Ако се регистрират, ще гласувам за тях.



Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #823 -: 01 Май, 2011, 13:12:00 »
0

През всичките тези години, като че ли живеем в някаква паралелна реалност. Даже не е точно паралелна, криволичеща. Има, за съжаление пресечни точки.
Точно тогава, нещото, което ми вдъхва някаква стабилност, е точно този начин на изразяване на моите скромни въжделения...   *rofl*

Пък и имам необходимите качества, да си извадя подходящия кетап за тази партия...  *rofl*

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Политика
« Отговор #824 -: 01 Май, 2011, 15:03:56 »
0
Светла Петрова: Медиите и държавата се управляват чрез рекет
http://bnr.bg/Audio.aspx?lang=1026#http://bnr.bg/sites/horizont/Shows/Obzorni/Sunday150/society/Pages/svetlapetrova.aspx

Накрая по всички програми ще гледаме Дудуков.