Автор Тема: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката  (Прочетена 1216128 пъти)

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил


Цитат
On May 9th the Spanish Government stepped in to nationalize the bank. Its first step was to convert its (the Spanish Government’s) €4.5 billion worth of preferred shares to common shares, thereby taking a 45% stake in the bank.

 The Spanish Government assured everyone that this move was adequate and that Bankia was solvent. Then Bankia announces €17 billion of new write-downs as well as €7 billion of mark-downs on investments. It also revised its 2011 results from a €309 million profit to a €3 billion LOSS.

 Let that sink in for a moment. The bank, through accounting gimmicks, claimed it made €309 million in 2011. The second its true conditions were exposed it turned out Bankia actually LOST €3 billion

 I can assure you that most if not ALL major banks in the Western world are engaging in similar accounting practices to hide the true conditions of their balance sheets. The coming Crisis will reveal the true state of things and will involve in many well known names going under.


Това, по-горе, е за счетоводните гимнастики. :)

Докато масово погледите са в екраните с футболните драми, Испания последва Гърция. Следващите - Италия, Португалия ... ?

http://www.reuters.com/article/2012/06/09/us-eurozone-idUSBRE8530RL20120609

Междувременно, печатницата за пари има поръчки? За драхми, песети, лири, нова Дмарка ... ?

 *drink9*

 


Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил


Кой сега е номер 1 ?

Spain IS Greece After All

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Ципрас декларира твърдо, че ще отмени споразумението с ЕС

Тъй като аз не гледам футбол, следващата неделя това ще ми е интересното събитие и ще включа ТВ като по изключение :)

 *drink6*

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
goro, ето къде ще бъда от средата на август: http://flying-paradise.com/article_details.cfm?article=3

как само се влюбих в тая Гърция, май аз ще съм новият "goro".

За последният месец бях там 2 пъти за по седмица. Преди пъпа ми беше хвърлен на студентските лагери в Равда, но в последните 6 години станах по-грък от Жорко. (колко е хубаво само там в безвремието...)
Сега последния път си тръгнах със сълзи на очи (не ми се тръгваше... мамка му)
« Последна редакция: 11 Юни, 2012, 16:04:33 от Невидимко »

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
goro, ето къде ще бъда от средата на август

Тъкмо дотогава може да се плаща вече с драхми  *drinks*

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Невидимко,
Да не би това да е причината?


РАЗЛИКИ!

Коментара на един грък:
"Само тези безлюбовните могат да седят седнали!" (да не играят)
David Garrett - Zorba's Dance 08.06.10 Berlin Wuhlheide


Същият концерт.
Учудването на друг грък:
"Ма как един не стана от мястото си?"
Zorba's Dance byDavid Garrett




И...
Същата музика ма... други ора...
Andre Rieu & Sirtaki Zorba Dance in Royal Albert Hall


Official Ottawa Greek Festival (GreekFest) Flash Mob








--------------------------------------------------
Горо не успя да ме включи в отбора
...

Ами!
Дори не съм се опитвал да те измъкна от какината дружина.
А и, Грас, казваш те затруднява!  ;)
 *drinks*

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Ципрас декларира твърдо, че ще отмени споразумението с ЕС

Тъй като аз не гледам футбол, следващата неделя това ще ми е интересното събитие и ще включа ТВ като по изключение :)

 *drink6*


С последните събития с Испания, май победата на Сириза е в кърпа вързана. Ципрас ще каже - видяхте ли, бе? Аз какво ви казвах - условия ще ни поставят, да затягаме коланите. На нас ...  *prof*

От края на миналата седмица:

"Испания ще иска помощ в събота, не се знае колко ще им трябват, ама мин. 40млрд. В неделя, фин мин. ще обсъждат 'кво да ги правят испанците"
"Испания не харесва условията на помощта."
В петък, минути преди/след затваряне на борсите, Испания обявява, че пуска ДЦК ...
И ...
В събота - на Испания се отпускат 100млрд (125 ...последно ? ) без условия. Сиреч, без затягане на коланите и каквото още ... Кога се събраха (беше за неделя), кога решиха?

И хоп, наредиха се на опашката - Кипър, Ирландия ... ами всеки. Без условия. За нас не знам.

До тук, добре. Милиардите вече за нищо ги нямат. Изобщо имат ли ги? Тези пари те ще се връщат ли? Някога? Една държава да не ги върне, и другите след нея.
Или дават пари като в оня виц - тоя на оня да се издължи и започваме на чисто? Само да не объркат на кого да ги дадат. Например, на нас ...  *rofl*





Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил

Невидимко,
Като чета коментарите (аз нали много обичам да ги чета   :D  ), гледам, хората взеха да се точат и за Испания за евтини имоти. Ама ние нали сме с балкански нрави, все ни тегли един към друг. Макар, че и Испания става за нас. :)

Еййй мислех с последния клип да ви поздравя, ама Жоро ме е изпреварил. Мислех, че само аз го знам ...   :D

 *drink9*

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Можем да започнем залаганията - ще има ли правителство този път или не? Или генерал Зорбас Сиртакис ще размахва пръст по телевизията им скоро.

ЦРУ отдавна предупреди за възможен военен преврат в Гърция, а те като кажат така за нещо, реално значи "работим усилено по въпроса".

 *drink6*

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил

Невидимко,
Като чета коментарите (аз нали много обичам да ги чета   :D  ), гледам, хората взеха да се точат и за Испания за евтини имоти. Ама ние нали сме с балкански нрави, все ни тегли един към друг. Макар, че и Испания става за нас. :)

Еййй мислех с последния клип да ви поздравя, ама Жоро ме е изпреварил. Мислех, че само аз го знам ...   :D

 *drink9*

Музичке, не че не съм гледал в Испания ама пусто нямам връзка с нея. Пък и ми е далече от Банско. Иначе си права по въпроса за цените на имотите там, евтини и хубави имоти, НО аз нямам какво да правя там, искам си Банско и комбинирано с безвремието в Гръцкото парче от рая. Лошото е, че с тая холандска жена съм за никъде. Та за мене лично Гърция е рая на земята, пък за другите не знам и не ме интересува честно казано. Гърците са пичове, готини са за купон, ще ти помогнат на драго сърце, само бизнес с тях май трудно се прави. Ма като навсякъде, има хора и хора.

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
 Гърция: И ние искаме условия като испанските


http://www.spekulanti.com/novini-evropa/23691-gurciia_i_nie_iskame_usloviia_kato_ispanskite


Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил


Невидимко,
Аз съм харесала едно местенце - близко до Кавала - Ираклица. Мноооого красиво! :)
Някои живеят там, а работят в Кавала.
Ти го направи, пък ще и хареса на жена ти, като вече е факт. :)

Бях попаднала на един линк, за една италианска банка, която е обявила банкова ваканция - никакво разплащане не може да става. Ако го изровя, ще го пейстна тук.

Много усилено се говори за контрол върху паричните потоци. Първо, швейцарците обявиха, че обмислят. Как на практика ще бъде, имате ли представа? Няма ли да се блокират така разплащания?

P.S. Ето го ...

http://translate.google.com/translate?sl=auto&tl=en&js=n&prev=_t&hl=en&ie=UTF-8&layout=2&eotf=1&u=http%3A%2F%2Fwww.adiconsum.it%2FPages%2FNews.aspx%3Fn%3D1675%26AspxAutoDetectCookieSupport%3D1





« Последна редакция: 12 Юни, 2012, 13:05:14 от Muza »

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил


Невидимко,
Аз съм харесала едно местенце - близко до Кавала - Ираклица. Мноооого красиво! :)
Някои живеят там, а работят в Кавала.
Ти го направи, пък ще и хареса на жена ти, като вече е факт. :)

Бях попаднала на един линк, за една италианска банка, която е обявила банкова ваканция - никакво разплащане не може да става. Ако го изровя, ще го пейстна тук.

Много усилено се говори за контрол върху паричните потоци. Първо, швейцарците обявиха, че обмислят. Как на практика ще бъде, имате ли представа? Няма ли да се блокират така разплащания?

P.S. Ето го ...

http://translate.google.com/translate?sl=auto&tl=en&js=n&prev=_t&hl=en&ie=UTF-8&layout=2&eotf=1&u=http%3A%2F%2Fwww.adiconsum.it%2FPages%2FNews.aspx%3Fn%3D1675%26AspxAutoDetectCookieSupport%3D1


Знаеш ти къде е хубаво.  :) Неа Перамос е наблизо и също е много хубаво там... Целия регион съм го изръшкал още през 2006-та когато балона в БГ набираше скорост, а в Гърция беше относително кротко откъм БГ, Румънска и Руска сган.

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил


С последните събития с Испания, май победата на Сириза е в кърпа вързана. Ципрас ще каже - видяхте ли, бе? Аз какво ви казвах - условия ще ни поставят, да затягаме коланите. На нас ...  *prof*

От края на миналата седмица:

"Испания ще иска помощ в събота, не се знае колко ще им трябват, ама мин. 40млрд. В неделя, фин мин. ще обсъждат 'кво да ги правят испанците"
"Испания не харесва условията на помощта."
В петък, минути преди/след затваряне на борсите, Испания обявява, че пуска ДЦК ...
И ...
В събота - на Испания се отпускат 100млрд (125 ...последно ? ) без условия. Сиреч, без затягане на коланите и каквото още ... Кога се събраха (беше за неделя), кога решиха?

И хоп, наредиха се на опашката - Кипър, Ирландия ... ами всеки. Без условия. За нас не знам.

До тук, добре. Милиардите вече за нищо ги нямат. Изобщо имат ли ги? Тези пари те ще се връщат ли? Някога? Една държава да не ги върне, и другите след нея.
Или дават пари като в оня виц - тоя на оня да се издължи и започваме на чисто? Само да не объркат на кого да ги дадат. Например, на нас ...  *rofl*
Музе,
Важни въпроси и интересни наблюдения!  Не можах да следя нещата последните дни, но си струва да знаем какви са тези милиарди и от къде се пръкват.
Много неща се изговориха, много ще останат покрити в полумрака.
Искам да споделя, как аз разбирам субективно  случващото се.
ЕЦБ е особена централна банка. Суверенната и емисионна функция се реализира по малко по-орязан и специфичен начин. Последното е ясно и лесно разбираемо. Не е реалистично да се мисли, че  ЕЦБ може да "играе някаква си своя лична игра" през главата на суверенни държави, при това Германия е една от тях. И на Франция, разбира се.
Това "отпускане" и "даване" по-скоро не е удачно да се разглежда напълно директно. Тоест заверяване на сметки на съответни, подопечни банки без задаване на въпроси няма. Напълно достатъчно е, пък и това е, което  обичайно се практикува,  ЕЦБ да "купува" от закъсали  търговски банки на страни от еврозоната разни боклук книжа. Ползвам кавички поради причина, че съответната банка се задължава да си върне обратно съответните книжа след договорен период от време. Тоест да си осигури съответен кеш и да си ги откупи. Нещо като  псевдо репо  сделка. Не е изключено да има и пълнокръвни репа.
Разбираемо е, че на свободния пазар съответната банка никога не би получила толкова пари срещу тези книжа.
Въпросът иде резонно - а пари откъде ?  Ползват съответните одобрени от политическото (и национално) ръководство програми, ползват заеми (примерно от ФЕД) и други инструменти.
И постоянно надуват балона! Наукообразно му се вика, че се повишава балансовото число на банката.

Тук си спомням едно предишно изказване на М. Фабер. Питаха го за Европа и зоната.  И той отговори, че неизбежно ще се стигне до  .... some kind of money printing.
Много прав излезе!
 

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Бау-бау, добри 'орица!

Гледам, че пак пуцате из въздуха "наслука" - белким нещо "падне".

1. Няма никакви индикации да се сравнява Гърция и Испания.
2. БаМкерите не са "върха" на финансовата пирамида ( при досега-действащия модел ), а застрахователите.
3. Гърция се опитва да "пържи" застрахователите и скоро ще им се стъжни за подобна гаменска постъпка.
4. Никога не си купувайте 2-ри дом в държава, коята застрахователите скоро ще отпишат и после десетилетия, ще им трябва на гърците и наш Жорко, те да се върнат.

За спекула става, но е още рано за лов на шарани - за ваш втори дом е абсурд.

П.П. Чупете си тиквите, както намерите за добре. Мога да развивам темата още 3 месеца и да сравнявам, но имам други приоритети в момента. Бъдете здрави!

Чиърс!  *drink9* *drink10* *drink11* *drink10* *drink9*