Автор Тема: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката  (Прочетена 1216591 пъти)

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Пуцни и ти де - кажи какво ще стане другата седмица - ще има ли правителство в Гърция или не :)

 *drink6*

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Пуцни и ти де - кажи какво ще стане другата седмица - ще има ли правителство в Гърция или не :)

 *drink6*

Додич,

нещо си се объркАл. Експерт да ти коментира популистки простотии ( демек политици ). Че аз и в БГ-то не ги знам кои са, въпреки че с доста от тях съм се срещал по разни мероприятия. Имената им не знам в БГ - ти ме питаш за Гърция?  *girl*

Т'ва е маловажен въпрос, когато зададеш правилен въпрос - ще ти отговоря. Пазарите и днешните финансови механизми ги боли фара за нЕкви избори в Гърция и кой популист най-добре ще метне тълпата.

Чиърс!  *drink9* *drink9* *drink9*

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Е да, ама от популистките простотии зависи дали ще има правителство или не. А това една държава дали има или няма правителство си е важна работа :)

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Е да, ама от популистките простотии зависи дали ще има правителство или не. А това една държава дали има или няма правителство си е важна работа :)

Важна за кого?

За телюгите вътре в обора или за пазарните механизми, щот' държави дал Господ?

П.П. Напомняш ми преди 3 години като на мои познати им конфискуваха камерите и фото-апаратите като снимаха
безредиците в Атина, но им ги връщаха като разберяха, че са чужденци. След 3 години стана "модерно" безредиците да присъстват като начин на живот.

Сещаш ли се за какво ти говоря или ...?

Демек, т'ва са "вътрешни" фитки и врътки за пред тяхното стадо. Затова не ме и интересуват политици. Един дол дренки са навсякъде  *girl*

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Доклад: Корупцията създава нови политически проекти в Гърция
http://news.bgnes.com/view/1012412

Цитат
Извадки от цялостен доклад на западни спецслужби, посветен на актуалните политически процеси и нови партийни проекти в Гърция, България, Сърбия, Черна гора и Франция, с които БГНЕС разполага, разкриват скандални факти и тъмно политическо задкулисие...

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Не знам това за тука ли е или за "Хумор и Забава"....Звучи съвсем невероятно *scare*
http://dnes.dir.bg/news/gartzia-bonusi-krizata-evrozonata-11361887?nt=9

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Не знам това за тука ли е или за "Хумор и Забава"....Звучи съвсем невероятно *scare*
http://dnes.dir.bg/news/gartzia-bonusi-krizata-evrozonata-11361887?nt=9



Явно скоро ще изгубим goro като съфорумец когато му отрежат бонус "интернет потребител"

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Не знам това за тука ли е или за "Хумор и Забава"....Звучи съвсем невероятно *scare*
http://dnes.dir.bg/news/gartzia-bonusi-krizata-evrozonata-11361887?nt=9



Явно скоро ще изгубим goro като съфорумец когато му отрежат бонус "интернет потребител"


Прегледай постовете ми назад  *girl*

Там бях споменал, че на "гърчето" скоро ще му отнемат "хранилката" и тогава ще ни се направи на "обиден". Той пак ми се смя тогава ...

Съдейки по последните му коментари - вече се гласи за "обидата" от вулгарите, демек кинтите за пропаганда свършват и скоро ще се покрие, но вулгарите ще са "виновни", в стил Жорко ( смигам )

 *drink9* *drink9* *drink9*

« Последна редакция: 15 Юни, 2012, 01:12:11 от marandi »

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Дали в Гурция са се сетили да има бонус "получаване на бонус" - щом благоволиш да си вземеш всички бонуси от държавата, ти дават 15 евро отгоре за изгубеното време.
Бонус "нетърпение" - понеже между Коледа и Великден има 8 месеца между 13 и 14 заплата, труженикът-грък става много нетърпелив и му дават още половин заплата компенсация.

В крайна сметка важна е сумарната заплата за 1 година делено на 12. Но с тия "бонуси" прозира основният проблем на Гърция - управляващите през годините е трябвало да отпускат пореден "бонус", за да си кажат тружениците "брей какви са ни добри управляващите" и да гласуват за тях на следващите избори. Изглежда са попрекалили с раздаването на (чужди) пари, а сега Германия, Франция и дебелата Меркел са им виновни.

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Carrefour напуска Гърция, бизнесът й в България вече е само на Marinopoulos
http://www.dnevnik.bg/sviat/2012/06/15/1847004_carrefour_napuska_gurciia_biznesut_i_v_bulgariia_veche/

Емпорики Банк-България вече е френска и сменя името си на Crédit Agricole
http://www.dnevnik.bg/sviat/2012/06/14/1846598_emporiki_bank-bulgariia_veche_e_frenska_i_smenia_imeto/

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил

Невидимко,
Като чета коментарите (аз нали много обичам да ги чета   :D  ), гледам, хората взеха да се точат и за Испания за евтини имоти. Ама ние нали сме с балкански нрави, все ни тегли един към друг. Макар, че и Испания става за нас. :)

Еййй мислех с последния клип да ви поздравя, ама Жоро ме е изпреварил. Мислех, че само аз го знам ...   :D

 *drink9*


http://www.investor.bg/novini/122/a/bankite-v-ispaniia-v-imotna-treska,135958/

Музичке, това ли имаше предвид?

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил

Невидимко,
Като чета коментарите (аз нали много обичам да ги чета   :D  ), гледам, хората взеха да се точат и за Испания за евтини имоти. Ама ние нали сме с балкански нрави, все ни тегли един към друг. Макар, че и Испания става за нас. :)

Еййй мислех с последния клип да ви поздравя, ама Жоро ме е изпреварил. Мислех, че само аз го знам ...   :D

 *drink9*


http://www.investor.bg/novini/122/a/bankite-v-ispaniia-v-imotna-treska,135958/

Музичке, това ли имаше предвид?


Не, не. Беше свързано с излизане на Испания от Еврозоната и въвеждане на песета. :)

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
... Много по-страшен сценарий за тях е Ципрас да е в опозиция с над 30% (и постоянно покачваща се) подкрепа срещу една коалиция, която така или иначе ще води политика на обедняване на средния грък, както вече е официално обявено навсякъде из Европата (Оупата). Всички викат против Ципрас, но в същото време, поне така ми изглежда, се надяват точно той да поеме щафетата сега, щото да се провали отвреме, докато е още "топъл".

----
За имоти в Гърция - ще има да чакате... Освен за боклуци - те и сега се продават евтино.

Много точно, Коганев, особено за човек който не ползва свободно гръцки, т.е. не може да следи вътрешните прения.

Ще се опитам да нарисум картината така, както я виждам аз.

Преди време казах, че гръцката криза свърши.
Защо?
Ами вече няма нито една партия, която да е за разрушаването на социалния модел и за изпълняването на меморандума. В този смисъл - Ципрас дори обещава по-малко отколкото Самарас.
Основното разделение е единствено как ще се разберат с Европа.
Самарас залага на промяна в общата политика на Европа и преговорите, на страха от неорганизираното връщане към драхмата и изолацията.
Ципрас казва, че е за Европа, но НЕ за Европа, в която - цитирам буквално - гърците ще живеят като африканци с 1,5 млн. безработни. Залага на преговорите и надеждата. Но за него Меморандума е изцяло отхвърлен от народа политически и не може да бъде основа за преговори.

Европа и главно немците, тръбят, че Гърция трябва стриктно да се придържа към задълженията си по Меморандума, срамежливо забравяйки, че тези задължения бяха наложени с помощта на едно служебно правителство, без политически легитимност, в нарушение на гръцката конституция и евро-законодателство и... ВЪПРЕКИ БЕЗБРОЙНИТЕ ПРОТЕСТИ - т.е. въпреки пределно ясната воля изразена от Суверена.
Да сте чували за големи стачки и демонстрации откакто беше обявена датата за първите избори? Гърците имат сериозна демократична традиция. В момента в който им върнаха правото да гласуват и да определят съдбините си стачките и протестите престанаха. Започна ожесточена предизборна борба.

Вече съм достатъчно години тук, видял съм достатъчно избори. Никога не бях виждал такава ожесточеност и не бях чувал толкова лъжи от старите политически мастодонти.
Никога не съм виждал такава пряка външна намеса в пропагандата, открито в полза на последните.
Немците отидоха още по далеч. Двете най-големи застрахователни компании застраховащи износа към Гърция спряха да го правят. (Ако някой каже, че това е заради възможността за фалит ще го питам, защо не го правят американци и англичани да речем). От Европа бяха спрени всички плащания по каквито и да е програми независимо от договореностите. Единствено парите за банките и 4,2млд. за ЕЦБ влязоха по план. Гръцкия бизнес е принуден да плаща почти всичко във брой...

СИРИЗА
Що клевети бяха върху това движение.
Действително повечето от ръководните му лица идват отляво. Вероятно са били много леви и анархисти преди години. Но днес това преди всичко са мъже около 50-те 60-те, изключително юридирани, интелектуалци, инженери, икономисти за които определено важи онази приказка: "Който не е комунист на 20 - няма сърце, който е още комунист на 40 - няма ум." Като не забравяме, че бяха подкрепени от несъмнени морални авторитети в гр,, че срещу тях е традиционната комунистическа партия на Гърция, мисля че пропагандата преекспонира миналото на хората на СИРИЗА. Нещо повече. Ципрас, веднага след изборите заяви, че си дават сметка, че се е сменил електората на движението им и, че ще се съобразят 100 на 100 с този факт. Само за сведение - множество дребни и средни предприемачи и свободни професии които познавам гласуваха и ще гласуват за СИРИЗА. В Атика и около нея СИРИЗА  тотално спечели предходните избори. За старите партии гласуваха по селата.
Въобще не се опасявам, че Сириза може да отидат твърде вляво при победа. Опасявам се единствено, че може да нямат достатъчно административен капацитет изискван за управление.

Каменос и НЕЗАВИСИМИ ГЪРЦИ.
Странното е, че ако кампанията срещу СИРИЗА не спира нито в, нито вън от Гърция, Каменос се правят, че не го забелязват - забелязвайки далеч по малки по значение движения. Правят всичко възможно върху него да не пада светлината на прожекторите. Питам се защо?
Единствения логичен отговор който мога да си дам, освен младостта на движението му, е че няма за какво да бъде критикуван и оплют от дясно, и че ако му бъде оказано такова внимание каквото на Сириза, Неа Демократия ще отиде там, където отиде Пасок по рано от очакваното.
Каменос не само идва от Неа Демократия. Подкрепен е от 1. лицата до вчера етични еталони на НД и 2.най перспективните и млади (разбирай 45-50 годишни) кадри, при това с управленски опит. Много десен, той е далеч по категоричен от Ципра. Освен, че отхвърля Меморандума (основната причина да се отдели от НД), твърди и обещава, че в двата стари мастодонта има много бъдещи затворници. Госпожа Меркел, казва Каменос, да не се надява, гръцката емиграция да застане отново зад немските конвейри, да се подготви да си плати заемите и обезщетенията от ВСВ и да носи цигари в затвора за политическите си марионетки взели подкупи от Сименс...

Преди няколко дни Каменос, заяви че ще налеят вода във виното си и ще подкрепят правителство, което отхвърли категорично Меморандума, дори то да е крайно ляво. Единственото му условие е да не се заплашва националната сигурност - т.е. да се възприеме становището на движението му относно емигрантите, турското малцинство, армията...
Не виждам причина Ципрас да не налее и той малко вода във виното си и да позабрави за известно време за човешките права и свободното предвижване на всеки човек на земята.

Мисля, че в Гърция става смяна на политическия елит. Според Кенът, в демократичните страни и страните от Първия свят към които принадлежи Гърция това става по мирен начин, демократично и без особени ексцесии. Ако Оупа не реши да прави глупости, вероятно нещата ще отидат на по добре. (Два дни преди изборите, Атинската борса расте, въпреки, че дневните обеми са още много под 100млн. и твърде далеч от нормалните над 200-250)


п.п.
Преди около седмица попаднах на това
AGGREGATE AND PER CAPITA GDP IN EUROPE, 1870-2000:
CONTINENTAL, REGIONAL AND NATIONAL DATA WITH CHANGING
BOUNDARIES


Оказа се, че не сме изпреварвали мързеливите гърци по БВП на глава от населението от ... 1890 година!

itso

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 32
  • Карма: +0/-0
  • Респект: +3
    • Профил
Жоро, има ли някакъв гръцки сайт, в който да обявяват предварителни резултати, както тука по изборите с най - гледаните филми, слушаните песни, любими книги, манджи и т.н. ?

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Жоро, има ли някакъв гръцки сайт, в който да обявяват предварителни резултати, както тука по изборите с най - гледаните филми, слушаните песни, любими книги, манджи и т.н. ?

Ицо, има но не го знам кой е - ако го открия ще го пусна.
Резултатите ще започнат да излизат след 7, ако не след 9....