Автор Тема: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката  (Прочетена 1210403 пъти)

koganev

  • Гост
Топло... топло...  *clap*
И къде са стотиците хиляди недоволни, излезли на протест по улиците с плакати?
...
В Гърция ври и кипи, хората са по площадите. Не става въпрос за това кой е крив и кой е прав - кой е СУВЕРЕНЪТ, за това става въпрос.

... За сега народът хич и не помисля да взима властта... Чака следващия месия. Пред телевизора.
Не си съвсем прав, Коганев. Ние какво сме? Не сме ли народ?
Просто нямаме граждански организации. Бяха разтурени 44-та. А интитуциализирането не става за един ден. Трябва време. Добави и гнусното промиване на мозъците - и  ето ти резултата.
Дали ще се промени някой ден - нямам идея...


...


Трудно ще ми е да изброявам по имена и егенета кой е народ и кой не е. От резултатите се вижда кои преобладават. Тежкото наследство от съветската окупация и промитите мозъци само влошават нещата, но и преди девети положението не е било розово. И Османската Империя е оставила своите негативи... Да, има си причини, но това не променя нещата. За всичкия шит на този свят си има причини.
Нямаш идея, казваш, дали ще се промени... Е, аз имам идея - няма да се промени. поне към добро няма да се промени. Виж, към по-лошо - може.

Какво ще кажеш за израза "бил видян да се пече на плажа"? Сложната глаголна форма на минало причастие може и да е приемлива за някои, но за мен е като фар в тъмното море - там да не се приближавам много... Това е извадка от донос. Защо са пуснали по вестниците тази фраза? За да знаят всички скотове, живеещи, за да съсипват живота на хората, че отново идва тяхното време. Защо обсъждат на ПАРТИЙНО събрание неподадената оставка на министър? ПАРТИЯТА отново ли е над Парламента? Да, за съжаление. Тези неща се пишат и говорят по медиите, за да се даде знак на всички онези низки душици, че отново си имат Вожд, който е строг, но справедлив и който ще се отнесе към тях милостиво, ако му служат вярно. Послушанието отново е по-важно от доблестта. Всяка крива отново става права, ако е успоредна на партийната линия...
Без мен, братко. С този народ аз се отказвам...

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Защо обсъждат на ПАРТИЙНО събрание неподадената оставка на министър? ПАРТИЯТА отново ли е над Парламента? Да, за съжаление.


 :)Добрутро! Къде да обсъждат оставката на министър освен на партийно събрание?Нали затова казах,че партия ,парламент и изпълнителна власт са едно и също .Споменах симбиоза и ,че трябва нова конституция,разделение на властите и ново териториялно-административно делене. Да вземем последното.В страната повече от 130-140 общини са измислени от комунистическо време,според рожденните места на влиятелни партизани.Съвсем измислени, с никаква икономика общи черти,но с администрация. Администрацията пътува от близкия по-голям град ,където по начало в по-голямата си част живее.Съвсем е в реда на нещата броя на общините да се сведе до 100,ето ти и намаляване на общинската администрация с поне  50-60 %. После идва важното,една община-един народен представител,мажоритарно избран в долната камара на парламента,един административен окръг- един сенатор,мажоритарно избран в горната камара на парламента,те са 30. Така целия парламент има 130 депутати при две камари.Парламента работи само нормотворчество и чист парламентаризъм . Изпълнителната власт се осъществява от президента пряко, избран от народа.Това е демократичната технология на властта .То  и сега президента има администрация колкото холандското правителство предполагам и има отношение към всичко,като почнеш от топлоизолациите до язовири и каскади,но издръжката на президенската администрация е тежест за народа . По-добре ще е направо да прави правителство и да оглавява цялата административна власт.Партиите пак ще имат своето място в парламента ,но по особен и различен начин без натиск,защото парламентаристите ще се избират мажоритарно и ,чак като влязат вътре ще се оглеждат за съидейници,ако нямат срама.Това,дето го пиша до тука си е мой чист идеализъм и наивитет,нещо като реплика на Томазо Кампанела,но това е пътя за демокрацията според мен,иначе цирковете ще продължат още дълги години.

koganev

  • Гост
Извинявай, може и да не си разбрал от първия път - направи изявление.  Явно си мислиш, че си открил формулата...  *rofl*

Вероятно си млад още и не си даваш сметка какво означава Партията да ръководи държавата. Съвсем кратко ще ти го кажа - означава смърт, прасета ядат живи хора, прибират те от дома ти посред нощ и те карат някъде, където не можеш да се свържеш с близките си и те не могат да се свържат с теб, там те унижават до смърт и накрая наистина умираш гол и съсипан. Майка ти те праща в ТВУ, децата ти доносничат за теб в милицията, бият те в мазето докато си признаеш всичко, което никога не си извършвал.
Чети Георги Марков, Иван Хаджийски, Стефан Цанев... Това са най-леките автори, с които да започнеш. Много път има пред теб, Фло. Милиони километри...

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Извинявай, може и да не си разбрал от първия път - направи изявление.  Явно си мислиш, че си открил формулата...  *rofl*

Вероятно си млад още и не си даваш сметка какво означава Партията да ръководи държавата. Съвсем кратко ще ти го кажа - означава смърт, прасета ядат живи хора, прибират те от дома ти посред нощ и те карат някъде, където не можеш да се свържеш с близките си и те не могат да се свържат с теб, там те унижават до смърт и накрая наистина умираш гол и съсипан. Майка ти те праща в ТВУ, децата ти доносничат за теб в милицията, бият те в мазето докато си признаеш всичко, което никога не си извършвал.
Чети Георги Марков, Иван Хаджийски, Стефан Цанев... Това са най-леките автори, с които да започнеш. Много път има пред теб, Фло. Милиони километри...

Аз чудех защо си толкова душевно болен! А ти просто си се бил върнал от "Треблинка"!
Бива да си сривльо, песимист, апокалиптик, лузър, но чак параноик не бива *rofl*
Плюс това много се отклони от темата за Гърция и ще те пляскам!
Защо спряхте да пишете по същество, че в Гърция проблемите свършиха ? А бради като лопати със скъсания балтон?
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

valio1900

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 86
  • Карма: +11/-11
  • Респект: +7
    • Профил


Тъй...
Една добра новина от гр.
Гърция има вече нова дясна народна партия, и надявам се с бъдеще!!!
Независими елини, начело с Панос Каменос - беше отказал да подкрепи линията на Самарас за споразумението с Брюксел и МВФ и заедно с 20-тина депутати изключен от НД.
Теренц Куик, журналист с име е приел да и стане говорител, а моят приятел Трангас я подкрепя, което никак не е малко!!!
Става изключително интересно, а кака я чакат изненади!!!



Точно това очаквах да се случи и прогнозирах, че след 15 март еврото е готово за срив. Сега остава да изкара 20-30% подкрепа в някоя агенция за социологически проучвания  и пирона в ковчега сте го заковали.
А ако случайно го изберете    ......   септември наистина ще съм на Халкидики с узо в ръка.

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
......   септември наистина ще съм на Халкидики с узо в ръка.

Ти пък... :-*  септември...   :(
Октомври е още по евтино! Пък и към края започва сезона на маслините!  ;)
Тъкмо ще изкараш и някоя драхма, та почивката ще ти дойде без пари!
 :D :D :D

valio1900

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 86
  • Карма: +11/-11
  • Респект: +7
    • Профил

Ти пък... :-*  септември...   :(
Октомври е още по евтино! Пък и към края започва сезона на маслините!  ;)
Тъкмо ще изкараш и някоя драхма, та почивката ще ти дойде без пари!
 :D :D :D

Да си призная маслини не ям, а драхми още по-малко.

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил

Ти пък... :-*  септември...   :(
Октомври е още по евтино! Пък и към края започва сезона на маслините!  ;)
Тъкмо ще изкараш и някоя драхма, та почивката ще ти дойде без пари!
 :D :D :D

Да си призная маслини не ям, а драхми още по-малко.

Че кой те кара да ги ядеш?  ;)
Да си събереш някоя драхма за море и узо през лятото, а не през септември.
 :D :D :D

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Един от коментарите при материала е "И на тези им казват европейци".
Напълно съм съгласен, егати държавата, егати чудото, това в България никога не е било, няма как да бъде.
Хак им е да им съдерат гъза на гърците.

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Скитъре, включи си подчерепието.
Пастите и без това са в повече - виж - откакто спрях да разсъждавам за Гърция - поспряха се и те. Сега, почти съм готов да се обзаложа на бас, че ще се появят за да докажат кръглостта на квадрата.

Жоро, това вярно ли е?
Гръцкият остров на слепите: Наглост и измами
Верно пресата се манипулира, ама чак пък слепи бакшиши...


Не знам как  стоят нещата в Закинтос.
За Птолемаида знам, че са повече от средното за Европа пенсионираните от рак. Между Птолемаида и Козани се намират повечето ТЕЦ-ове и лигнитни находища в експлоатация на гр.

Та...
Предлагам да посмятаме!
Вече 2 години тече една кампания (нямам предвид нашите пасти) да се докаже колко е мързелив и мошеник гърка. Грекилите взели властта и слугинските медии хвърлят какви ли не бомбастични цифри... И броят... броят...
Цели 2 години броят колко незаконни помощи и пенсии  се получавали...
И изброиха едно число по-малко от 40 000. Аз ще го закръгля на 50! Нищо, че реалните случаи може да са и под 5 хил... Така де.... При толкова корумпирани доктори да речем -  даже Фанаха двама милионери - не може да няма поне още 50 иляди мошеници.

Я да посмятаме!
50 000 са 5% на 1 000 000(1 милион)
Пак 50 000 са 0,5% на 10 000 000 (10 милиона)...
А гърците са 11. Но да го закръглим.
0,5% от населението на гр са "доказани" мошеници.
На 200 човека - един е откраднал! Другите още не сме ги Фанали
И като кажем 50 000 как бомбастично изглежда! Пък ако ще да е вярно...

Хайде сега да допуснем, че тези 50 000 са крали по 10 000 на година. (по лесно се смята, а и това са масовите пенсии в гр.)
50 000 * 10 000 = 500 000 000 (500 милиона)... на година! (Цената на цяла германска подводница с естествен крен;)
500 000 000 * 200 години = 100 000 000 000 (100 милиарда!) Е КЪДЕ БИЛ ГРЪЦКИЯТ ДЪЛГ  :D
Мръсните гърци - ще платят за 200-годишнината на държавата си!


Сега... да оставим малко плебейското ниво и да погледнем на въпроса от благородно-политически ъгъл.
През второта половина на 90те един тогавашен министър на правосъдието, до вчера министър на икономиката и главен преговарящ с тройката, от вчера лидер на ПАСОК, известен с килата си и арогантната си чувствителност, грекил, който вечерта обикновено твърди точно обратното на това което е казал сутринта, прокарва едно изменени в закона относно фалшифицирането на документи... Фалшифицирането на документи наказвано до тогава с над 10 години затвор от престъпление се превръща в нарушение.... (прощавай - не ми е ясна много правната терминология)
Злите езици казват, че го направил в полза на свои университетски приятели, чиито деца неприети по нормалния ред в университетите, се налагало да се прехвърлят след едногодишно следване, да речем в Бг, по семейни и здравословни причини в родината... Някой трябвало да подписва съответните уверения и документи за семейните и здравословните причини без опасност за здравето си...
Хуманист е другаря Венизелос и кандидат за бъдещ премиер - пример  за възвишени подбуди!!!

Още по възвишени другарки имаме, Скитъре, на международно ниво! Не била само кака меркел.
Вчера слушах онази бивша хубавица и хубавица баба - Лангард. Та тя заяви, че в гр доходите били безсрамно високи в сравнение с околните балкански страни. Не били безсрамно ниски доходите в бг... , а безсрамно високи гръцките...
Не трябвало гърците да се сравняват със страни като германия и франция. Да не гледали в техните канчета, а в канчетата на съседа, завърши каката с манталитет на стара пушка-трудовак от грудово и герой на труда!

п.п.
Преди имах някакви съмнения по отношение кариерата на симпатичната французойка! Сега нямам никакви съмнения относно междукрачието и и приноса му в политиката и икономиката. ;)
Та... да оставим имотковците да разсъждават...
Ти как мислиш?
« Последна редакция: 21 Март, 2012, 22:49:18 от goro »

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Ха...
Нали ти казах Скитъре, че пастите веднага ще се появят!
Даже и плюсове си слагат!

Един от коментарите при материала е "И на тези им казват европейци".
Напълно съм съгласен, егати държавата, егати чудото, това в България никога не е било, няма как да бъде.
Хак им е да им съдерат гъза на гърците.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил

Една от пастите, да се изкаже ...  *rofl*

Гърците не могат да издават разписки, квитанции, фактури на туристи, летуващи, за престой по-малък от 3 дни. Според законодателството или според наредбите на общината? Тук не знам. :)

 *drink11*

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил

Една от пастите, да се изкаже ...  *rofl*

Гърците не могат да издават разписки, квитанции, фактури на туристи, летуващи, за престой по-малък от 3 дни. Според законодателството или според наредбите на общината? Тук не знам. :)

 *drink11*

Някоя гръцка паста те е будалкала, скъпа.

п.п.
В гр. се издават два вида документи. Касови бележки или разписка, абсолютно законни са и данъчните ти ги признават и фактура със съответните реквизити ако си фирма.

п.п.
Сега обаче съм сигурен, че ще се издават все по-малко, пък ако ще Венизелос да изкара пяна и през ушите!
Предходника му пък, онова грекилче което завиши дефицита, дори направи две изобретения - едното миналата година, че и тази май още ще е в употреба. Другото не успя.

За да ти признаят необлагаем минимум, трябва да събереш касови бележки на определена стойност.... Е ... някои ора събраха повече и министърчето влезе вътре - наложи му се да връща повече данъци...

Второ изобретение беше тъй-наречената данъчна-карта. Като кредитната и всяка покупка да я регистрираш директно в данъчните чрез апаратите в магазините, уж за да те облекчат от събирането на касови бележки.
Оруел ряпа да яде пред таланта на грекилите...
Ама нещо зацикли - не можаха да я приложат - ората не щат да я ползват!  *drinks*
« Последна редакция: 21 Март, 2012, 23:57:15 от goro »

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил

Жоро,
Може би неясно съм го написала. Аз исках да не ми се издава бележка, човекът каза - не може. Казвам му - пиши 2 дни. Тогава ми каза, че дори и да иска, не може да пише в тази разписка по-малко от 3 дни, по закон. Написа си всичките дни, повече от 3 . Аз предложих това, щото ни направи намаление, каквото не бяхме искали. Беше му кеф нещо, аз пък за компенсация. Нали сме балканци.  :D

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Заговор!

В цяла Европа ние, гърците, имаме навярно най-голяма слабост към конспиративните теории. Та така и сега решихме, че всичко това се е случило, защото гърците сме много специални хора, а всички останали ни мразят и се опитват да ни сломят, да ни изличат. С други думи, маса хора в Гърция не щат и да чуят, че кризата дойде, защото ние самите не можем да си оправим икономиката и живота. Те са сигурни, че всъщност чужди сили се опитват да ни покорят, направо да ни поробят. Това са хората, които протестират по улиците. Но все пак те не са мнозинство.

http://www.dw.de/dw/article/0,,15816797,00.html?maca=bul-dnevnik_razvlecenije_bg-4895-xml-mrss