Автор Тема: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката  (Прочетена 1211374 пъти)

Boby

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 113
  • Карма: +4/-0
  • Респект: +5
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3405 -: 10 Декември, 2012, 15:48:11 »
0
93%
С толкова беше преизбран новият стар лидер на Оупенските социалдемократи!
За малко да настигне кака! (97%)
Демократична държава управлявана от демократични партии.  *scare*

- Постигнахме голям успех - похвали се Поразяващата уста преди няколко дни - намалихме минималните заплати в Гърция! (и не само. но главно, ако не единствено във фирми с немски интерес. бел. моя)

Марко Модерния пък, каза че щял да си ходи. Реформирал Италия, както не могли нито дясно нито ляво-центристи!  ;)
Неостаряващия кавалиере надуши плячка!


Мислех да преведа малко от последните размисли на Янко Барутлията. Ама на кого му трябват размисли?  - да тровят ушите на Наневци и прикритите герберчета филолизиращи върху химията... Колко по-лесно е да се следва първия партиен и държавен ръководител!

Мурджо,
Имаш думата!  :D


Остави го Мурджо, виж тука твоя любимец: Ципрас призова да се опростят дълговете на цяла Южна Европа
Дянков да не се помайва, ами веднагически да изтегли едни 100 милиарда поне, да се наредим и ние на опашката.

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3406 -: 10 Декември, 2012, 17:06:40 »
0
Какво казват гръцките държавни служители като взимат заплата:
- Dankeschön!
:)

Вероятно ще го казват. Ако започнат да получават заплати от немците. Засега подобно нещо не е известно. Дори отпуснатите дози не са стигали в гръцко, а от 7-8 месеца кака изцяло ги е спряла.
И... Въпреки това, чувам че до 14 щели да бъдат дадени коледните добавки на пенсионерите, а до 24 т.м. - януарските им пенсии.



----
Остави го Мурджо, виж тука твоя любимец: Ципрас призова да се опростят дълговете на цяла Южна Европа
Дянков да не се помайва, ами веднагически да изтегли едни 100 милиарда поне, да се наредим и ние на опашката.

Ама как стигна до извода, че Ципрас ми е любимец?
Не беше ли Дянков?

Статията е смес от боза и шербет!
Но пък каква снимка в коментарите на родния ни електорат!
Да и се насладим:
Цитат
*
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото...

*
Бахта в нахалната малака. Тоя още малко ще иска и лихва да му платя щото си изхабил зъбите докато ни плюскал париците.
*
Тоя гений, може ли да ми даде 100 К евро заемче, пък после да ми ги опрости...
*
Тъй тъй тъй. Значи, цяла Европа трябва да работи за вас мързеливци. Що нямахте "късмета" веднъж да ви прегази български ботуш за толкова векове история.
*
Добре го е измислил Ципрас,северните народи ще работят,а южните ще харчат  То и да се харчат спестените пари не е никак лесно

п.п.
Не съм подбирал извадката. Изкарах първите 5 коментара подред!  ;)



---------------
Регата
Попаднах на нещо любопитно.
Във връзка с филмчетата на К. Петров и "подменения домейн".
http://bulgaria-mmt.blogspot.gr/

п.п.
От онзи ден все си разсъждавам върху подписа ти. Разбирам го. Защото съм жив!!!
И искам нещо да добавя. Заради щедростта ти. Да не съм само използвач.
Та... Мисля...  :)

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3407 -: 10 Декември, 2012, 21:02:21 »
-2
Жорка,

виж Асенката за прогнози - той гледа на карти таро и ако има време и желание - ще ти помогне. Русото е по кристалните топки, но при кофти стил в отсрещната страна - следва в ляво. Не си нито първият - нито последният, на когото се случва, да си в ляво - бачкал съм и за 4 правителства на експертно ниво и целия каталог от чалъми ми е ясен, който се опитваш да пробутваш. Та, не е лично, а е буквално - в лЕво, щот' съм казвал в лЕво и на тия дет' ги гледаш и по ТВ-то в прав текст в очите  *girl*

Но па при тИбя има поляризация между генетичен и социален детерминизъм, като психологическият ти покрива по-скоро социалния сякаш и по-малко генетичният. Интересна комбинация.

Ъъ .. профи-деформация ми е, да сканирам в движение и ми прости, за което, но ми е интересно дали ефекта на Павлов ще сработи на 100% при теб. Досега е на 90% и си ми много интересен обект.

Комплимент ти правя, нищо че не знаеш защо и какво изследвам *girl* 
« Последна редакция: 10 Декември, 2012, 21:09:41 от marandi »

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3408 -: 18 Декември, 2012, 21:37:42 »
0
Standard and Poors вдигна с шест степени кредитния рейтинг на Гърция
http://www.dnevnik.bg/sviat/2012/12/18/1972132_standard_and_poors_vdigna_s_shest_stepeni_kreditniia/

Международната рейтингова агенция "Стандард енд Пуърс" (Standard and Poors) повиши с шест степени рейтинга на Гърция от "селективен дефолт дефолт" (SD) до Бе минус (В-). Дългосрочната перспектива на страната е определена като "стабилна",  предаде Франс прес.
 
Решението да се повиши оценката на Гърция с шест степени отразява "силната решимост" на страните от еврозоната "да запазят принадлежността" на страната към валутния съюз, изтъкват от "Стандарт енд Пуърс" в комюнике.

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Германия призова Русия да се включи в спасителната помощ за Кипър

Позицията на Берлин се обосновава от факта, че руските бизнесмени така щедро се възползват от банковата система на острова

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Беше ама по-рано, когато Кипър не беше в ЕС, действително много руски милиарди минаха от там, ама като ги взеха в ЕЦ през 2005 затегнаха дисциплината в банките и Кипър постепенно стана безинтересен за руснаците, намериха си други "прокладки" калто им викат те, Черногория, отчасти Прибалтика. Въпреки това със затихващи функции кипър си остава едно добро място ако си шлевнал някой милион набързо из Русия или Украйна да се скатаеш на време, да се опъваш по цел ден около басейна около къщата си на някое баирче над Лимасол. Омръзва обаче, така да се каже писва му на човек а и зимата вали дъжд, скучна история.

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3411 -: 23 Февруари, 2013, 09:18:12 »
0
Барба,
Оландреу беше тук и каза, че ще помага в пълненето.
Най-много му се пълнело във водите и в енергията.
Самарко е съгласен, но опозицията го предупреди, че немските благосмукатели са достатъчни и че всичките вкупом накрая ще духат супата... И за да не звучи голословно изглежда, потомците на античния Халкедон, подпалиха сичкитИ инвестЦиции на един канадски златотърсач в старата си колония - Халкидики...
Туркието използва момента и не вярвам без благословията какина, раздаде разрешения за проучване за нефт в гръцката част на европейското море...
Лявото мъдо на кака пък, се провикна към галите, да работели повече и да приказват по-малко.
Аз и друг път съм казвал, че немеца разбира само от бой, но този път няма да има нужда щото историята се повтаряла като фарс...

И понеже предстои не атовете да се ритат, а пу... да си мерят пи..., ниЯ шЪ седнем отстрани, шЪ гледаме сеир и шЪ се веселим...
Не е работа на атовете да онождат застаряващи ку...
Един болендреу им стига.

п.п.
Приятели се намират!
Даже грекилите са се разТрудили и произвеждат филмчета за юТуба!
На да се повеселиш, пък и да разлаем малко мурджовците!
http://youtu.be/jhugeYr-CUU
http://youtu.be/ppJW01LeRrk
http://youtu.be/cY3jZL1IaBc
http://youtu.be/LgRvJMKMuD8


goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3412 -: 23 Февруари, 2013, 10:34:12 »
0
Малко за добро настроение
http://youtu.be/NQYimyj4gyI
http://youtu.be/yU32OKdsTqU

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Слушам снощи другата кака какви ги плещи в Ирландия.
Ако бедните южняци си свиели още колона, пък богатите северняци го разхлабели - икономиката но Оупа щяла да цъфне!!!
Баси!
И аз съм почитател на френското изкуство!
Но тази кака отдавна не си ползва устата по предназначение!
Барба, стига сте се забавлявали, вземете си я приберете.
В днешно време от застаряваща к. не става Мария Антоанета (Marie-Antoinette).

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Тъй!
Подрязаха спестяванията в кипърските банки! (ако го гласува парламента утре вдруги ден)
В ЕО...
Демек... дръжте си парите у нас - в дойчевско... нали сме се евро....

Каките вероятно си фантазират, че по този начин светват жълтата лампа за други, по големи, като италианци, испанци и гали.
Глупави каки - глупава политика!
Резултат....
- Оупаааааа!

Кипър нямаше голям държавен дълг нито тежка администрация.
Подстригаха банковата му система с Гърция. Без да смятаме последната за девица.
По случайност, едни забравени от години контейнери с боеприпаси до най-големите му електропроизводствени мощности се взривиха и ги отнесоха наполовина в началото на гръцката криза.
Случайности!


Преди няколко дни, същият Юнкер, който заяви че знаели какво трябвало да направят, но не знаели как, че да ги изберат пак, заяви че не изключва война в Оупа. И като Чембърлейн преди малко по малко от век, каза че подкрепял кака!
Смешник!


Нищо чудно, когато немците се събудят от оргазма си с каките да са завладели най-големите бали със напечатана шума! Горкият Ханс!
Историята се повтаряла като фарс! Но... Поне няма да е казачок по берлинските улици.

Да са живи и здрави долара, алпийския франк и пушките им.

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Тъй!
Подрязаха спестяванията в кипърските банки! (ако го гласува парламента утре вдруги ден)
В ЕО...
Демек... дръжте си парите у нас - в дойчевско... нали сме се евро....

Каките вероятно си фантазират, че по този начин светват жълтата лампа за други, по големи, като италианци, испанци и гали.
Глупави каки - глупава политика!
Резултат....
- Оупаааааа!

Кипър нямаше голям държавен дълг нито тежка администрация.
Подстригаха банковата му система с Гърция. Без да смятаме последната за девица.
По случайност, едни забравени от години контейнери с боеприпаси до най-големите му електропроизводствени мощности се взривиха и ги отнесоха наполовина в началото на гръцката криза.
Случайности!


Преди няколко дни, същият Юнкер, който заяви че знаели какво трябвало да направят, но не знаели как, че да ги изберат пак, заяви че не изключва война в Оупа. И като Чембърлейн преди малко по малко от век, каза че подкрепял кака!
Смешник!


Нищо чудно, когато немците се събудят от оргазма си с каките да са завладели най-големите бали със напечатана шума! Горкият Ханс!
Историята се повтаряла като фарс! Но... Поне няма да е казачок по берлинските улици.

Да са живи и здрави долара, алпийския франк и пушките им.

Жоре,съгласна съм с теб и съм бясна за това което стана в Кипър.Щом от ЕС започват с конфискации,какво може да ме убеди,че са по-добри от комунистите ? Риторичен е въпроса ми,защото веднага си отговарям : Нищо,абсолютно нищо.За жалост се вижда,че ни лъжат и забалбукват,едни и същи люде от едно котило създадени.Хайде сега ми кажете,че няма нищо общо с това,че вчера се събра и трилатералната комисия в Берлин,световна конспирация а ?
Да ама  Не.Какво ли ни чака още ?  :o
 *scare*  *ireful*
« Последна редакция: 17 Март, 2013, 15:08:45 от regata »
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Ми като Путин ги прати на х*й, като отвориха дума Рисия да помогне на Кипър с някой друг милиард, те сега господата от ЕС направо си ги конфискуваха (откраднаха) от Русия тези пари, става дума за около 8 Милиарда евро, смело е, но не мисля че ще мине номера. То ако така нагло можеше да се краде, те комунистите са си били направо цвете с техните национализации по сравнение с това което творят еврочиновниците.
« Последна редакция: 17 Март, 2013, 13:58:22 от Ivel »

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Ми като Путин ги прати на х*й, като отвориха дума Рисия да помогне на Кипър с някой друг милиард, те сега господата от ЕС направо си ги конфискуваха (откраднаха) от Русия тези пари, става дума за около 8 Милиарда евро, смело е, но не мисля че ще мине номера. То ако така нагло можеше да се краде, те комунистите са си били направо цвете с техните национализации по сравнение с това което творят еврочиновниците.
Горките честни руски (съветски) господа (другари) ... и българските им братушки :)
Ползвали пералните в Кипър за да си избелват черните пари за бели дни,
пък сега да им "крадат" парите !
И то кой ги краде - тези дето не били виждали пачка от 50 000 евро (освен в банковите си сметките) :)

Ей барба,чакай да те питам,как смяташ,морална постъпка ли е тази ? И какво значение има на кой са парите  ? Да предположим,че там има и френски пари,найс ли ще ти е ?
Да го докажат това,че парите са "мръсни", иначе са си чисти Крадци !!!
Парите цвят нямат,обаче всички искат да ги откраднат,оказа се и ЕС,като родните ни комунисти.
И ще ме извиниш,че във Франция се въртят само чекове и карти.От личен опит мога да ти кажа,че предпочитат шумулящите им братя.Примерно в Лидъл във Ферне - Волтер са им почитатели  :)
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Ми като Путин ги прати на х*й, като отвориха дума Рисия да помогне на Кипър с някой друг милиард, те сега господата от ЕС направо си ги конфискуваха (откраднаха) от Русия тези пари, става дума за около 8 Милиарда евро, смело е, но не мисля че ще мине номера. То ако така нагло можеше да се краде, те комунистите са си били направо цвете с техните национализации по сравнение с това което творят еврочиновниците.
Горките честни руски (съветски) господа (другари) ... и българските им братушки :)
Ползвали пералните в Кипър за да си избелват черните пари за бели дни,
пък сега да им "крадат" парите !
И то кой ги краде - тези дето не били виждали пачка от 50 000 евро (освен в банковите си сметките) :)

Ей барба,чакай да те питам,как смяташ,морална постъпка ли е тази ? И какво значение има на кой са парите  ? Да предположим,че там има и френски пари,найс ли ще ти е ?
Да го докажат това,че парите са "мръсни", иначе са си чисти Крадци !!!
Парите цвят нямат,обаче всички искат да ги откраднат,оказа се и ЕС,като родните ни комунисти.
И ще ме извиниш,че във Франция се въртят само чекове и карти.От личен опит мога да ти кажа,че предпочитат шумулящите им братя.Примерно в Лидъл във Ферне - Волтер са им почитатели  :)
Морална ще стане, когато пратят парите обратно в България за довършване на Инфраструктурата :)

Крадени пари,кървави диаманти,Не Благодаря,дръжте си ги.
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Както и да е, да са мислили през 2005, когато са приели Кипър в ЕС, явно не са били готови да бъдат приети в ЕС, корупция, пране на пари, сива икономика бла бла, какво са гледали тогава еврочиновниците. Аз в тия години често се размотвах из Кипър, и ми беше ясно че не са цъфнали и вързали, местните тогава мързелуваха за 600-800 евро, или чистеха басейни за по 50 евро от къща на месец. Ние не сме били готови през 2007, глупости ние бяхме с пъти по-готови от тях, там няма грамотни, един грамотен инжинер не можеше да се намери в Лимасол. На мен руснаци ми купуваха билети за бизнес каласа от Москва до Ларнака с едноседмичен престой в някой хубав хотел, кола ми наемаха и ми плащаха доста прилично, само да настроя някоя сателитна чиния за 2 часа работа или на някой да му вържа домашното кино. Нямало кой да я свържи тая работа от месните, така ми обясняваха когато питах, де е Киро на кирия. Даже след години получих отзиви от един такъв руснак, дето му бях правил разни импровизации с позиционера за сателитната чиния, човека ме търсил след две години за някъкъв проблем ама не ме намерил и викнал някъв украинец да се пробва, украинецът отворил позиционера и почесал ряпа и рекъл - тука е бъркал някой наш човек, месните немат акъл за такова решение. Когато ми разказказа човека след още някоя друга година, когато се видяхме много се смяхме и двамата. Държавицата им  още тогава се крепеше само и благодарение на руските пари и на относително добрия за това време банков сървиз и туризъм. Добре че са били английска колония, това много им е помогнало, не мога да го отрека, не целя да ядосам Барбата, знам че е добронамерен, но аз съм голям фан на англичаните, не за всичко, но за някои работи са ненадминати, за други се пренасят изключително много, но където са стъпили и установили власт за някъкъв период от време, определено са направили добро на местните аборигени.
   Та отвсякъде погледнато - това което смятат да напрваят си е,  пладнешки обир, няма значение чии са парите и какви са, нали има правила еднакви за всички, щом са допуснали такива пари да влязат в банките, трябва да ги защитават и да поемат гаранцията за това, жеста е много грозен, добре че на някои им стигна смелостта и мозъка да не го позволят поне днес, не ми се вярва и утре да стане, но това няма да се забрави, все едно горчивият вкус в устата остава за дълго време. Какво ли още са ни подготвили господа чиновниците от евро-колхоза.
« Последна редакция: 17 Март, 2013, 23:24:17 от Ivel »