Автор Тема: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката  (Прочетена 1211029 пъти)

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Пфу...
Много е рано още за да хода на нивата, не можах да спя добре и два въпроса повдигнаха в мен йерисчани. За инвеститорите. Сериозни!
Единият, за чичо и за кака, за наш Петко СтоЕновия и за триумфа на глупостта ще го оставя я за довечера, я за следващите дни - все пак е въпрос от обществено значение, а днес приоритет има частната работа.
Но другият, за частната работа, по последния писък на модата - приватизацията, не търпи отлагане...
Може... лично да съм старомоден, но... се реших! Нали според днешната философия приватизацията неминуемо води до благосъстояние!


Търся инвеститор!

Предлагам, до 49% от жената, до 90% от любовницата и до 55% от телетата.

Характеристики:

Жената!
25 години по късно, макар и скъпа инвестиция, продължава да носи печалби.
Не се нуждае кажи речи от никакъв ъпгрейд или може, но минимален за следващия четвърт век. Просто... сорта и такъв.
И от ъпдейт не се нуждае сериозен. Изначалната и операционна система и надстроените в известна степен и от мен второ-сигнални приложения 25 години бачкат без рестарт и засега никакви изгледи последното да се промени.
По тези причини, държа да запазя контролния пакет от акциите!
Печеливша инвестиция управлявана печелившо - само полза за бъдещия инвеститор!

Любовницата!
Тука нещата са по-сложни.
За ъпгрейд няма нищо! Със свещ да го търсиш! Свеж дъх, извивки на пантера, ферари на магистралата. Повече от отлично, хардуерно, конструирана машина, но... харчи малко повече, по точно - все е в преразход, печалба - йок.
Та, затова си мисля, че един сериозен ъпдейт би повишил значително ефективността. Но вече нямам търпението да рестартирам и рестартирам операционната и система.
90% са на тезгяха! Всички възможности са в ръцете на бъдещия инвеститор.

Телетата
Тука работите са още по сложни и далеч по непредвидими.
Може да се окаже много успешна инвестиция, може и не.
Имат склонността да засмукват всичкия свободен ресурс за себе си! Но вече не само от моя джоб и последното ме кара да мисля, че има надежда.
Бих желал да запазя 45 % от контролния пакет.
Неясно е доколко ще се съхрани стойността на акциите ни, нито за мен, нито за инвеститора, но... риск - губи, риск - печели!


Ако има въпроси - към Додо.
Без комисионна!


п.п.
Дочо,
Не искай от потенциалните инвеститори. Имаш 10% от мен.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил

 *rofl*

Жоро,
Вчера ме провокира с тази национализация, и писах "сериозни" неща. Ама много писах, нехарактерно за мен. Накрая - селект ол и дилийт, изтрих го.

Не мога да преценя още, но, или си лош търговец, или тук предлагаш някаква измамна схема и нашият Дядо Мечо пак ще се вълнува.   :D

http://www.fimoti.com/index.php/topic,388.msg49743.html#msg49743

 *rofl* *drink1*

Разгледай нещата и от друг аспект, потенциалните инвеститори - задължително. Национализация и СОПАнидос от  Йерисо  започне да ги управлява, да ги ъпгрейтва, ъпдейтва ...  *girl*

 *flower2*

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил

Предлагам до 90% от любовницата.

...

п.п.
Дочо,
Имаш 10% от мен.

Дай да я видим? :)

 *drink6*

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
... Разгледай нещата и от друг аспект, потенциалните инвеститори - задължително. Национализация и СОПАнидос от  Йерисо  започне да ги управлява, да ги ъпгрейтва, ъпдейтва ... 

Моля за извинение, но не разбрах тези две изречения ... пардон, тази последователност от букви и знаци. Само думичките "ъпгрейтва" и "ъпдейтва" разбрах. Сигурно е имало някаква реформа на българската граматика и правопис, за които не знам.


Барба,
На мен ми е ясно.  *rofl* Аз моля за извинение, телеграфно съм го написала.  *blush* *drink9*

Жорката казва: трябва да се национализира. След това, не спи добре, и на сутринта, казва - ето за приватизация 1., 2., 3. В следващ пост ще обясни, как и защо не трябва, колко е лошо.
Аз пък бих искала да чуя как стоят нещата и при национализация, според него.

Да не са 1., 2., 3, от списъка на Жорката. Разбирам, че иска да направи връзка: семейството,  държавата/общността, но ще дам за пример  бизнес - негов, твой, нечий друг. Когато национализацията стане на дневен ред, точно неговият, твоят ... бизнес ще бъде национализиран. Големият, само ще се префасонира, ще смени официалният собственик, но истинският, пак ще си остане. СОПАнидос  (името си го измислих  - единият герой със сопата) от Йерисо, ще бъде общественият национализатор, активист. За награда, ще го сложат за мениджър на вече "народния" бизнес, развит от някой от вас.

Барба,
Много малко се е променило. Това е гръцки блогар, според мен го е хванал малко Стокхолмския синдром - "горките банки", и ми прилича на "първичното не е кокошката, а яйцето" Все пак ... Не мисля, че е само така в Гърция.

http://theteapotgr.blogspot.gr/2013/04/the-greek-tragedy-of-being-banker-in.html

Първата препратка:

http://theteapotgr.blogspot.gr/2013/03/an-interesting-review-of-annual.html

...

Лека нощ и слънчев уикенд!   :) *flower2*






 

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Ей шматки, как сте? Нема да са давате!..Шоуто едва започва!
Ас съм българче.......

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Хм...

Германците направили нова партия. Която се обявила за връщането на марката!
До тук - нищо чудно.
По интересен е мотива на мнозинството от записалите се членове!!!
Не искали да хранят останалата част от Европа!
Пусти глад!!!
Дори само този факт показва интелектуалното равнище на създателите и, не познаващи дори елементарни правила за движението на парите в сЛободните пазари!
В най-облагодетелстваната от еврото страна, в страната, узурпирала монетарната политика на цяла Европа под благовидния поглед за борба с инфлацията, страната стриктна към чуждите и безотговорна към своите задължения, пропагандата е успяла да създаде нов тип вярващи - хем най-облагодетелствани, хем със съзнанието на ограбени мизерници.
Ми хайде!
По скоро!


На острова на Нейно Величество внушителна група англичани излязла да празнува...
смъртта на желязната лейди!
Всъщност, още ли е желязна?

__________________
Жорката казва: трябва да се национализира. След това, не спи добре, и на сутринта, казва - ето за приватизация 1., 2., 3. В следващ пост ще обясни, как и защо не трябва, колко е лошо.
Аз пък бих искала да чуя как стоят нещата и при национализация, според него.
Муза,
Къде видя скъпа да съм привърженик на национализацията или на всяка национализация?
Нищо подобно.
Но голямата корпоративната собственост, работническо-ментарджийските (може и акционеро-ментарджийските) дружества, твърде много се доближават по своите характеристики до обществената или държавната собственост! И резултата на практика е обществена собственост управлявана по частни правила, в полза на една пренебрежимо малка върхушка, рядко реално притежаваща повече от няколко процента, но пък добрала се до управителните и контролните съвети.

Не че нямаше правила за управлението на този особен вид обществена собственост в свободния свят.
Имаше. Достатъчно е някой да отвори учебниците по мениджмънт (и икономика въобще) от 50-те и 60-те години за да ги види.
Но с времето, и главно от Тачър и Рейгън, едно по едно правилата бяха демонтирани. Както казва чичо Кругман - Америка заприлича на Америка от 20-те и 30-те години. От едната страна, частни джетове, претъпкани с луксозни яхти частни пристанища, а от другата - безработица и мизерия.
Съсредоточили огромна власт и влияние висши корпоративни мениджъри и ограбени дребни и средни акционери и облигационери и разтурени за скрап до преди това обещаващи предприятия.
Корумпирани, далеч повече от която и да е държава корпоративни структури, корумпиращи и монополизиращи пазарите на цели държави.


Общо взето си напипала проблема по надолу.
Не толкова собствеността е важна!
А правилата по които се управлява и етичните начала.
Да не са 1., 2., 3, от списъка на Жорката. Разбирам, че иска да направи връзка: семейството,  държавата/общността, но ще дам за пример  бизнес - негов, твой, нечий друг. Когато национализацията стане на дневен ред, точно неговият, твоят ... бизнес ще бъде национализиран. Големият, само ще се префасонира, ще смени официалният собственик, но истинският, пак ще си остане. СОПАнидос  (името си го измислих  - единият герой със сопата) от Йерисо, ще бъде общественият национализатор, активист. За награда, ще го сложат за мениджър на вече "народния" бизнес, развит от някой от вас.
Не е собственик той (в червеното).
Как някой може да е собственик на Сименс да речем или на 15 милиарда? Какъв беше този талант, тази работоспособност, успели в течение на няколко поколения и много често само на един човешки живот да ги заработят?
Та толкова, векове вече, не е спестила и английската кралица!

Щеше да звучи смешно, ако не беше жалко!

Не става въпрос просто за собственост.
А за нелегитимна власт.
Десетки светли умове, допринесли със своя гений много повече от всички накуп Гейовци и Давосци за човечеството, нещо повече, в човешката история монарси-владетели по традиция с огромни пълномощия, не са разполагали с такава власт като днешната олигархия, при това без отговорността дори на абсолютните-монарси.
Става въпрос за дефекти на политическата система, направили възможното изкачването по стълбицата на обществената йерархия на такива недомислия като нашия Петко СтоЕновия, неграмотен до там, че да говори за "политическа класа" или пък Шойбле, въобразил си вероятно, че е прелял от ум та да размахва пръст и да поучава цели народи...
И разбира се и преди всичко за дефекти на началата, на етичните принципи върху които се изгражда една политическа система.

Рано или късно...
Кесаревото - кесарю!


п.п.
В Йерисо са съсредоточени няколко проблема.
От едната страна една корпорация надяваща се да изкопае злато за 12 млд. и гръцкото правителство благословило сделката и надяващо се да спечели за държавата няколко процента.
От другата - селяните които разчитат на земеделието, туризма, рибата и екологичната чистота на региона и смятат, че за няколко процента не бива да си затриват природата (планинската част на Халкидики е много хубава, ако си обикаляла), а с нея и досегашния бизнес, който им носи повече отколкото ще спечели или инвестира корпорацията.
« Последна редакция: 15 Април, 2013, 00:46:04 от goro »

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Жоро,
Извини ме и ти, грешно съм те разбрала. :) Имам наследствена обремененост  и действам първосигнално, то и затова се затрих и не публикувах. :)

Точно такива са корпоративните структури, както си ги описал. Соц структури, корумпирани от вътре, неефективни, безотговорни ... Матрица.

Какъв ще е мотивът на новата партия? Ключовата дума е Справедливост. Нищо друго не може да обедини много хора. В нейно име, на практика се потъпкват всички морални ценности и се вършат много поразии.

Как твоята кака може да накара да я слушат? Как Хитлер, това дребно, лунатично, крещящо човечЕ,  без харизма, е успял да поведе? Как?
Моят отговор е - зад "в името на справедливостта." Заради справедливостта, мързеливите гърци им бъркат в джобовете. Пак заради нея, заради мръсните руски капитали, сме свидетели на обир посред бял ден на малките в Кипър. Не на големите, не и на руските/английските  капитали. Цяла седмица протакаха, уж преговорите, да имат време да ги изтеглят, щото не им е стигнала предната седмица?!?
500 евровите банкноти да се ликвидират в срок от 1 месец, съветват едни гърци от Америка. Заради терористи, сив сектор, който не плаща данъци. Обикновените хорица, скътали под поличката една банкнота, няма и да разберат. Но виж, тези, срещу които уж е насочено, ще си ги сменят, даже и не е сигурно, изобщо дали имат такива. Точно за тях, не е никакъв проблем да си разнасят и охраняват куфарчета от 20 еврови банкноти.
Кипърският случай ще бъде еталон, но! само за над 100хил. И? Кой ще си остави милионите/милиардите на куп и няма - или да ги изтегли, или да ги разбие на по-малки? Кой ще бъде "ударен" - пак дребните. Въпрос на време.

Миналата неделя, след като Португалският конституционен съд отмени мерките за орязване, като несправедливи, имаше план Б - заплатите на държавните служители за 1 месец (?), вместо пари - дълг (дългови книжа). Всички останали ще ликуват, дори! Ама и това не мина. Нещо друго, по- справедливо, за тази неделя, или някоя друга.

И виж, че немците са едни от най-"бедните", макар и най-работливите! Как пък сега се сетиха да правят проучване?!? Колко несправедливо! Къде са им парите тогава? Под дюшека ли? Ами ако бяхме в ЕЗ, щяхме да цъфнем и ние, сигурно на първо място?!? Тази несправедливост трябва да се оправи! Как? Отговорът е в твоята кака! Тя ще изкаже начина, но друг ще и даде директивата.

Ето: Експерти "5 мъдри мъже" са я посъветвали - "след като сме най-бедни, южняците най-богати, а държавите им закъсали" - да плащат данък богатство, (задължително включва НИ), или да се разделят с част от него. Сигурно е справедливо, не знам ...
Което, какво означава като следствие? Според мен, ще тикне това към Дефлация.

http://www.telegraph.co.uk/finance/financialcrisis/9993691/German-Wise-Men-push-for-wealth-seizure-to-fund-EMU-bail-outs.html

Как се нарича това ... няма и да питам.  :D *drink1*

 *flower2*
 


goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил

http://www.telegraph.co.uk/finance/financialcrisis/9993691/German-Wise-Men-push-for-wealth-seizure-to-fund-EMU-bail-outs.html



Муза,
Същото изследване имах предвид преди седмица в поста си от 9ти, когато писах, че немците чак сега са се усетили че "били бедни", и за което тук се чу, че канцлерството натиснало да не излиза преди да се реши въпроса за Кипър.

И този професор е от онези за които Асен пишеше - прУфесор.
Измерването и възприемането, както и чувството за богатство е въпрос на традиции и култура. Да не споменавам, че на самото изследване му куца методологията и сравнява дюли със ябълки.
Мнозинството немци или поне голяма част от тях почти в цялото си съществуване са нямали недвижима собственост. Класически феодализъм - колона живее в имението на патрона си и дори му отстъпва правото на първа брачна нощ. След като си отстъпвал първата нощ, лесно е столетия по късно да възприемеш сексуалната революция... :)
Дали това е белег на цивилизованост е съвсем друг въпрос.  ;)

Такова нещо не се е чувало на балканите, въпреки че според някои наши Юмни съфорумци това всеки да има собствен дом не било в реда на нещата.
В известна степен след кръстоносните походи, опита да бъдат наложени подобни отношения водят до това че местния селянин предпочита султана който му оставя бащинията - т.е. собствения участък земя и средства за производство - пред тенденцията да стане зависим от местния сънародник плутократ. Ако и формално според османското законодателство цялата земя да принадлежи на султана, все пак си по-малко зависим от един далечен номинален централен собственик олицетворяващ държавата, отколкото от местния дерибей.

Опита да бъдат наложени чужди културни модели най-често има карикатурни резултати, особено когато един "по малко" културен народ се опитва да се налага на по културен - както се случва в момента - северняците да поучават южняците.
Ако бяха толкова по добри - щяха да владеят естествено, географски и климатично по-добрата за живот част на Европа. Но не са. И са на студеното. Онова прословуто изказване на Г. Димитров на Лайпцигския процес (за конете и четенето) има своите основания. И културните различия не са като технологичните, не се изравняват в едно-две столетия.

Ама стига толкова, защото това са сериозни теми и ей така на бла-бла... няма начин да не напиша и някоя глупост.

п.п.
Имам чувството, че подобно на Регата клониш към нещо като "световен заговор". Няма такова нещо. Има световна глупост. Хората сме като овцете.
Ако в една водеща страна тръгнат да правят някоя глупост - много други страни я следват. Което се случва често. Просто защото истински талантливите и кадърни управници като Де Гол, Кол или дори Чавес и въобще като изключителните хора се срещат изключително рядко - повечето не надхвърлят и с малко средното ниво на съгражданите си. И...

Видяла жабата, че подковават вола...  ;)
« Последна редакция: 17 Април, 2013, 21:31:01 от goro »

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил

"...особено когато един "по малко" културен народ се опитва да се налага на по културен - както се случва в момента - северняците да поучават южняците.
Ако бяха толкова по добри - щяха да владеят естествено, географски и климатично по-добрата за живот част на Европа. Но не са. И са на студеното. Онова прословуто изказване на Г. Димитров на Лайпцигския процес (за конете и четенето) има своите основания. И културните различия не са като технологичните, не се изравняват в едно-две столетия.

Ама стига толкова, защото това са сериозни теми и ей така на бла-бла... няма начин да не напиша и някоя глупост.


Goro, много отдавна не съм се "заяждал" с теб по въпроса за северните и южните народи, ама само 2 елементарни въпроса да ти задам:

1. Децата ти или поне едното от тях (да са ти живи и здрави, чудесно изглеждаха на снимката, която постна), май учеха в Германия, варум бе джанъм? Нали онези са варвари, какво могат да научат там, трябваше в Гърция или в някой много престижен университет в Португалия например да ги изпратиш.

2. Ако не дай Боже ти се наложи (на теб или най-близките ти) някаква много сложна животоспасяваща медицинска процедура и имаш избор да я направиш в най-добрата клиника в Германия или в най-добрата в Гърция, къде бе избрал?

Отговори честно на тези два въпроса и ще се убедиш, че когато става въпрос за нещо наистина много лично и важно би (си) предприел действие противоположно на всичките ти приказки.  *beer*
I say what I do and do what I say.

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Goro, много отдавна не съм се "заяждал" с теб по въпроса за северните и южните народи, ама само 2 елементарни въпроса да ти задам:


Гледам, Булкане, че си се заинтересувал от личното ми битие.
Ми да ти отговоря. В тази тема е възможно да се пише за всичко човешко, че и не само и тя няма претенциите за арийска чистота.

Майка ми казва, че до 9тия месец съм се напикавал. После спрях. Ако трябва да бъда точен, спомням си, че два пъти пак ми се случи - последния път, от стискане, в 1ви или 2ри клас връщайки се от училище се поопиках. Никой не видя - преметнах шлифера си така, че да не се вижда поопикания ми панталон. Допускам, че на стари години е възможно пак да ми се случи, но ако съдя по баща ми, и другите отишли си преди мен - няма да е за много - най много за седмица и си ходим.
Та, като изпращах децата си в Германия, още се "напикавах", зеленеех с една дума, а и нямах възможността да ги изпратя на наистина добро място за целта.
Но... понеже ги изпратих там, посещавах Германия по-често и станах наясно, а и действията и последните години ме доубедиха, че тя ни препикава.
Последните седмици пък, ми се случи да се информирам и по медицински въпроси свързани с Германия. Да не дава Господ. Не бих я избрал. Доколкото ми е известно медиците все още дават Хипократова, а не Менгелева клетва.



Що се касае до въпроса за северните и южни въпроси, не аз го повдигнах въпроса. Пиша тук, ако си забелязал, когато нещо прочетено или чуто от медиите ме впечатли  ;)

Понеже първите държавни и партийни ръководители на северните се изказаха, че сме били прахосници и мързеливци и го повтарят често, чувствам се длъжен, като южняк, лично да отговоря, след като не го правят, както и би следвало, нашите "избранници", било те бул-гарановци или грекиловци или италийци и испанци.
Не че ми пука какво толкова ще си мислят варварите за битието ми или, че съм толкова работен ако и да съм се заволил, а защото се случи да живеем в един дом=οίκος (от там икономика) и като човек със политическа (от политис - гражданин) съвест не мога да мълча, като виждам как зле възпитаните се държат към добре възпитаните и защото Христос освен притчата за другата буза ни е оставил и меч, както твърдят апостолите.


И какво толкова съм казал?
Само факти!

Нима не е факт, че са нахлували далеч по-често в земите ни отколкото ние в техните? От времената когато докараха Dark Ages (руската статия е по обективна, но кой днес чете руски или гръцки), векове след като си мислехме, че сме ги отминали та до най ново време?
Нима не е факт, че се опитваха да завладеят жизнено пространство за наша сметка? (13% от гръцкото население е избито по време на ВСВ - нима ги нападнаха гърците? Толкова, за толкова години не са избивали и турците)
Нима не е факт, че вчера за пореден пък строгия ни чичо се пъчи на чичо Лу от Белия дом, който напразно се опитва да влее разум в главата на един самозабравил се дивак? Дори спада в продажбата на автомобили не би го вразумил, ако бъде оставен, и подобни недомислия са склонни да търсят причините за провала на икономическата си политика не в собственото си управление, а в другите и дори да вземат пушките за да се докажат.
Нима не е факт, че след излизането на последното скандално изследване за благосъстоянието на гражданите в Европа, мъдрата ни кака обясняваше на немците, че понеже южняците нямали добри и стройни социални системи (като немците) се ориентирали към спестяване в жилища, а немците предпочитали да живеят под наем. Същата кака, дето твърдеше колко свръх-щедра била гръцката социална система?
Нима не е факт, че немците са склонни да следват подобни полуграмотни всезнайковци, чак докато на останалата част от Европа им писне от тях, та дори чак докато някой бай Иван забие знамето си над райхстага?

Нищо не се е променило от времената на Рим до сега. Цезар е бил изключително прозорлив в своите действия.
Цивилизацията не е тъждествена с технологичното развитие, нито с лъскавите дрънкулки. Технологичните постижения, освен възможни за диваците са опасни в ръцете им, не водят до цивилизоване а до доктори от типа Mengele!
Факт!

Та... Булкане...
Докато немците те препикават, звънкат на премиера ти за да му обяснят кои фирми какво да продават, как чужди държавни корпорации е добре да приватизират твоите държавни в името на пазара, можеш да хвърляш поглед към комшията и да твърдиш, че така му се пада.
Въпрос е и на вяра.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Goro, не се опитвам да те "нападам" използвайки лични неща, просто когато има несъотсветствия м-у думи и дела, човек е нормално да се усъмни в думите, а не в делата.  В отговора си даваш смислено обяснение за това несъответствие. 

Аз нямам никакво "комшийско - завистливо" отношение към Гърция, впечатленията ми се от вече далечните късни 90-те години, когато ми се налагаше да ходя няколко пъти по работа в Атина, ама от около 3000-4000 км (далеч не по комшийски). Не съм бил предубеден, по-скоро бях предубеден към Турция, а се оказа, че в крайна сметка там повече ми хареса. Дали съм прав или не е отделен въпрос, важното е, че мнението ми не е формирано от  жизнен опит в "ограничена географска дължина / ширина" или някъкво лично отношение. Иначе е съвсем нормално да поддържаш тезата си, те повечето от гърците, които са родени там си я поддържат, какво остава за теб, който съвсем съзнателно си е избрал тези земи (т.е. не е просто така да се е случило). Пак нищо лично към теб в случая, просто от време на време все някой трябва да ти бъде коректив в доста едностранчивите ти постове относно "лошата кака", бившето "пиколо" или накратко "кой ми с@а в гащите" атитюд.

Поздрави,  *drink6*
I say what I do and do what I say.

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Имаш право Булкане!
Едностранчиво се получава. Три години вече, кака все същата песен пее и строи на тъмно светлото бъдеще.
Ма за гащите не си прав. Сдържам се още. Или поне, нито една дама не се е оплакала.
Иначе... не се съмнявам в добрите ти чувства!

п.п.
Хм...
По всичко изглежда, гръцките банки с изключение на Евробанк, ще си останат в гръцки ръце.
Ех... хем гаулайтер назначиха, никъде не ги огря нашите немски приятели. Ни в НЕИ, ни във въглеводородите. Само позагубиха военни поръчки и още има да губят много пазар!
Ма за такава впечатлителна кака! Струва си!
;)

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Я... Само аз, Кака и Новинаров сме останали тук!
Нашироко!

А кака решила да потвърди сутрешното ми твърдение пред Handelsblatt!
Мислела за бъдещото ни!
"Къде щяла да бъде Оупа след 10, 20, 30 години в един радикално променящ се свят!"
Действа ми размекващо и сантиментално. Спомня ми годините на развития социализъм, когато работехме съботниците за светлото бъдеще на комунизма!
Как да не и се радваш и да я обичаш!
 :D :D :D


marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
...............
Що се касае до въпроса за северните и южни въпроси, не аз го повдигнах въпроса. Пиша тук, ако си забелязал, когато нещо прочетено или чуто от медиите ме впечатли  ;)

Понеже първите държавни и партийни ръководители на северните се изказаха, че сме били прахосници и мързеливци и го повтарят често, чувствам се длъжен, като южняк, лично да отговоря, след като не го правят, както и би следвало, нашите "избранници", било те бул-гарановци или грекиловци или италийци и испанци.
Не че ми пука какво толкова ще си мислят варварите за битието ми или, че съм толкова работен ако и да съм се заволил, а защото се случи да живеем в един дом=οίκος (от там икономика) и като човек със политическа (от политис - гражданин) съвест не мога да мълча, като виждам как зле възпитаните се държат към добре възпитаните и защото Христос освен притчата за другата буза ни е оставил и меч, както твърдят апостолите.


И какво толкова съм казал?
Само факти!

Нима не е факт, че са нахлували далеч по-често в земите ни отколкото ние в техните? От времената когато докараха Dark Ages (руската статия е по обективна, но кой днес чете руски или гръцки), векове след като си мислехме, че сме ги отминали та до най ново време?
Нима не е факт, че се опитваха да завладеят жизнено пространство за наша сметка? (13% от гръцкото население е избито по време на ВСВ - нима ги нападнаха гърците? Толкова, за толкова години не са избивали и турците)
.....................


Стара твоя "болежка" да не си обективен  *girl*

Накратко Центърът на Световната Цивилизация ( Балканите ) рухва под напора на едни "аргати" - наемници, които по-късно ще основат т.нар. Османска империя и ще превърнат Балканите от първа дупка на кавала в последна. Демек 3 областни града ( тюрки ) ще превземат Балканите и стигнат до Виена.

Вина има и Българска империя тогава, но основната е сякаш е междуособицата - Йоан Кантакузин и Йоан V Палеолог и тоя, който ги докарва на Балканите.

П.П. Да обвиняваш в момента Запада, че ти е крив, когато ти сам си си скапал Световното господство, когато си бил доминант, е меко казано нелепо.

В тях години Западът е бил последна дупка на кавала, докато тук е бил Пъпът на  Света - но колелото на Историята се врътка ....

Мога да посоча и грешките на Българска империя тогава, но е безсмислено, понеже си меко казано пристрастен и още по-смешното е, че плюеш тия, които ви пазеха гърба стотици/хиляди години, за да ви има  *girl*

Хубави празници!

« Последна редакция: 02 Май, 2013, 22:50:38 от marandi »

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
http://youtu.be/yczcyeXYjuI

Живот и здраве на всички добри хора!