Автор Тема: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката  (Прочетена 1210054 пъти)

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Я... ;)
Какви писма взех да получавам на личния си мейл!!!  ;)
А в коментарите под статиите за гр. какви големи пищови са запасали разни мурджовци!!!
Подчертаното - от изпращача.
Цитат
С наближаване на туристическия сезон все повече българи се опитват да си намерят работа в Гърция.
За това изучаването на гръцки език става все по-популярно.

Бихме желали да Ви разкажем повече за "Разговорен гръцки по най-лесния начин", но това може да стане с Вашето съгласие.
Ако желаете да научите повече посетете сайта ни: http://znambg.net/?p=

Поздрави,
Екипът на Онлайн Книжарница - Znambg.Net
02 468 27 92
www.znambg.net

Това писмо може да бъде разпознато като непоискано търговско. Моля да ни извините ако сме Ви причинили неудобство.
Ако не желаете повече да получавате интересни предложения от нас...



Вчера чух едно изследване... Не хванах началото, но мисля, че обхваща периода 2010/2011 година. Изводите му, по отношение за хората на заплата, т.е. тези, на които заплатите им почти не мръднаха от 95г., а ако мръднаха, въпреки мърдането, загубиха покупателна способност след въвеждането на еврото!
- спад от 18%
- данъците върху тях скочили с 50%

Тъжното.
Не знам дали изследването обхваща емигрантите.
Знам само, че сезонните работници, които преди работеха за 35, сега работят за 25.
Това са естествени последствия....
Когато управляват другарки-каки!...


п.п.
Чичо Лу дойде, видя и си отиде.
Слугинската преса се скъса да хвали разбирателството между СамМарко и чичо Сам.
Но гр все още е демокрация...
и се намериха заглавия от рода на "ИЗНЕРВЯНЕ НА АМЕРИКАНЦИТЕ ОТ САМАРАС
Американците предупредиха правителството, казвайки му `да не превръща Гърция в германски протекторат`..."

Горкият самМарко!  ;)
Какво ли го очаква във Вашингтон?
И с какво го стискат за топките немците, както питаше един депутат от онези - не падалите под турско райони?
Във всеки случай, познавайки нрава и прийомите на последните, едва ли ще е особено благопристойно... Ама... толкова им е ъкъла...
Да имаш цяла Европа на тепсия без война и да се осереш от лакомия!
Едва ли има по-солиден немски патент!
 ;)

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Плужек,

досаден си ми. Нито за хистори, нито за икономик мо'а си шпрехам с тИбя - 'ноу ниска топка  *girl*
-----------------------

Практика е било силните на деня да обвиняват за варвари всички останали. Пример Рим - гаменска империя, която е мразела всеки неримлянин - включително германи, келти и готи ( обърни внимание на германи ).

Първо Рим попилява древна Елада - разграбват им изкуството и им избиват учените и приноса им за света и СИ ГО ПРИПИСВАТ за тяхно - визирам Сиракуза, Родос и прочие. После пада Тракия, но нашите после лекичко се връщат да ги попилеят през Средновековието кат' почвате вие да си приписвате Източна Римска империя, че била ваша.

После се опитват да почупят Персия многократно и многократно хрупат бой - 3 поредни убити римски императори имаш в Персия ( прочети си за Касий и тия около него к'во се е случило ).

Хуморът е, че Касий е екзекутиран като му изливат разтопено злато в устата, за да си утоли лакомията чиляка - малко му е Европа и хукнал за Азия.

Та, Римска империя е доктрина без значение изпълнителите, но сте едни и същи всичките. Гладни, тъпи цървули, дет' всичко било варвари за вас ( справка хилядолетията и колко различни народи се изредиха за приза )

Тук е важно да се отбележи, че историческата вражда Европа/Азия или Християнство/Ислям я предизвикват точно тия тъпи фитки римляните още преди да има религии създадени с тъпотията си да владеят целия свят и други не трябва да има ( различни от тях ).

-----------------------------------------------

Защо ти го казвам това?

До преди да кацнете на Балканите ( ок. 1300 г. пр. Хр.) - Бяло море се нарича Тракийско море като топоним.

Идвате вие и ни изкарвате варвари и сменяте имената на топонимите, за да се заличи наследството, което вземате - включая и боговете ви, дет' са едно към едно досегашните тракийски - па рязко станали гръцки и СИ ПРИПИСВАТЕ всичко, че било ваше, а тия от които го крадете били варвари ( звучи ли познато? ).

После ни изкарвате и варвари през Средновековието. После ни горите книгите кат' побесняли през целия 19 век, за да ни унищожите изкуството и наследството, което е световно.
---------------------------------------------

Сега ми кажи каква е разликата между Новата Римска империя ( ЕС - Меркел ) и тИбя ( в частност ) Гърция.

Същите педали сте! И сте го правили същото много пъти досега.

Затова ми е скучно - дрънкай си колко си велик - тя и дебелата Меркел се мисли за велика и се радвайте там.

Само да можехте да се видите отстрани ... - ама, то малко акъл трЕбе да се видиш, че си едно към едно с т'ва дет' плюеш, а па ти си същия кавал  *girl*
------------------------------------------------------------
П.П. Колкото Меркел има нещо общо с Римска империя, а па се изживява на такава - толкоз и днешна Гърция има нещо общо с нея ( ха, сега се върни в началото за германите ), дет' Рим ги е мразил яко.

Общото е изказа ви ( дали Меркел или ти Пържоло мазна ) - че всички били варвари, които са негерманци или негърци.

Смешни сте ми, ама как да е' .... - и без вас Слънцето всяка сутрин си изгрява. Та, спусни малко въздуха, да не се пукнеш от дуене ( загрижено )  *girl*
---------------------------------------------------------------
« Последна редакция: 25 Юли, 2013, 04:32:37 от marandi »

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
...
Гладни, тъпи цървули, дет' всичко било варвари за вас
...
До преди да кацнете на Балканите ( ок. 1300 г. пр. Хр.) - Бяло море* се нарича Тракийско море като топоним**.

Идвате вие и ни изкарвате варвари и сменяте имената на топонимите, за да се заличи наследството, което вземате - включая и боговете ви, дет' са едно към едно досегашните тракийски*** - па рязко станали гръцки и СИ ПРИПИСВАТЕ всичко, че било ваше, а тия от които го крадете били варвари ( звучи ли познато? ).
...

 *rofl* *rofl* *rofl*

Мръсни гърци, ей!...
Тяхната, мама!
Мислеха си, че няма да си научим историята!
Ама наш Мурджо - баш Тракиец, чете директно Господа и... разкри ги:D

БРАВО МУРДЖО!
ВЕЛИК СИ МУРДЖО!
_____________________
*Бяло море - Егейско море (Αιγαίον πέλαγος), по името на Егей (Αιγέας), цар на Атина, приблизително - 13 век до Христа, от там на турски - Ege Denizi.
Част от Егейско море са Тракийско море (Θρακικό πέλαγος), Критско море (Κρητικό πέλαγος) и т. н.
Великия Мурджо, ученик на великия Гайдов доказа, че гърците, за да направят мръсно на българите, прекръстили Тракийско море на Бяло море!
**топоним - от τόπος - място, и ὄνομα - име (вж. "Речник на старобългарските термини" от Мурджо Велики).
***Траки - Θρᾷκες (мн.ч.), от Θραξ, син на Арес (Άρης), бог на войната. За пръв път се споменават от Омир (един мръсен грък). Според Еврипид (друг мръсен грък) едно от имената на самия Арес било Θραξ.
Великият Мурджо, по права и съребрена линия доживял до днес наследник на Θραξ, допитвайки се до вдъхновението си, доказа, че мръсните гърци откраднали митологията им и си ПРИПИСВАлЕ сичко!!!
Мурджо!?  ;)  :D

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Плужи,

Илиада на Омир е писана 600 години след събитията и Омир, който е бил съвременник на тях по поръчка на Перикъл.

Всички знаем как "описват" нещата гърците в летописите си, па камо ли 600 години по-късно и т'ва, което е писано хич вече не е оригинала Омир ;)
----------------------------
П.П. Не си падам много по автохонната теория ( тракийската ), а по-скоро по хунската за произхода на българите.

Атила - род Дуло, третият му син Ирнак, описан в именника на българските царе и всичко съвпада.
----------------------------
Бай дъ уей първият и единствен път, когато римляните описват Стара и велика България е при Кубрат.

Как така е била хем стара - хем велика и хем България ..... ще те оставя да помислиш сам.
-----------------------------

И не ми говори за българските подлоги, наречени "историци" какво са писали, плийз, но със сигурност не сме с тюркски произход, както тия мърши са го изпляскали на сайта ни на Външно министерство.

Ай, със здраве!  *drink5*
« Последна редакция: 26 Юли, 2013, 03:26:24 от marandi »

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
...
Всички знаем как "описват" нещата гърците в летописите си, па камо ли 600 години по-късно и т'ва, което е писано хич вече не е оригинала Омир ;)
----------------------------
П.П. Не си падам много по автохонната теория ( тракийската ), а по-скоро по хунската за произхода на българите.
...
Ай, със здраве!  *drink5*

Ти пък, Велики Хуне!
Нали ги разкри!!!
 *rofl*
Ай, със здраве!  *drink5*

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил

О,о,о...
Реалността тук напълно те опровергава. В пика на кризата асортимента на всички магазини обедня - изчезнаха цели фирми от рафтовете. Да повторя - качествени марки бяха изместени от евтини заместители. И то и в големите магазини. Аз си го обяснявам по един единствен начин - изчезването на стоковия кредит.
В гр., между търговците, беше особено разпространено  плащането с чек, чийто падеж е да речем след 3 месеца. Това почти умря!
Наричат го "фес"! Всеки го е страх да не го зафесят! Никой не иска да отиде в банката след 3 месеца и да види че чека е без покритие.



Червеният молив пак ще заиграе ...  :D  Затова ...

Автомобилните концерни предприемат нестандартни методи за измъкване от кризата
Jaguar скача в ниските сегменти, а Volkswagen започва да прави луксозни лимузини


 *girl* :) *drink11*

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
...
Всички знаем как "описват" нещата гърците в летописите си, па камо ли 600 години по-късно и т'ва, което е писано хич вече не е оригинала Омир ;)
----------------------------
П.П. Не си падам много по автохонната теория ( тракийската ), а по-скоро по хунската за произхода на българите.
...
Ай, със здраве!  *drink5*

Ти пък, Велики Хуне!
Нали ги разкри!!!
 *rofl*
Ай, със здраве!  *drink5*

Плужи,

не е нужно да се фукаш.

От 260 грамоти на Карл Велики над 100 се оказват фалшиви. Така се "пише" история ....
..... особено па "гръцката" история, писана от немци ( смешно ми е, ама си трай ... ) ;)

Затова те базиках как Рим изкарва варвари всички наред - келти, готи, германи, гърци и сие .... ( краде им историята и културата и били "варвари", ръиш ли? )

През 2-рата световна война па, Германия е вървяла с печатницата за пари след себе си - кеф ти лири, кеф ти долари, кеф ти марки.

--------------------
Скучен си ми - попрочети малко и ще се търкалясаме веднага кат' те видя, че си в час ;)

П.П. Ся дебелата Меркел се опитва пак да овладее печатницата, пардон т.нар. евро, където сте и вие - демек ЕЦБ.

Бях метнал цяла кампания да спра БГ-стан да влиза в еврозоната и успях. Оня плужек БаМкоФф .. омекна, щот' покривахме всички критерии за "чакалнята".

Както и да е - говори ми за мацки, пиене и музика - там има с какво да ме изненадаш.

Чиърс-а дан' забрайкам  *drink5*
-----------------------
Та, "историята" е доста смешна в наши дни ... както вашата, така и нашата, ма .... ти си пич и ще ни вкараш в пътя  *girl*
« Последна редакция: 03 Август, 2013, 03:01:13 от marandi »

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
+2
...
не е нужно да се фукаш.
...
Чиърс-а дан' забрайкам  *drink5*
-----------------------
Та, "историята" е доста смешна в наши дни ... както вашата, така и нашата, ма ....

Ама тебе фукам Велики Хуне, Велики Мурджо, Велкики иконОнанисте, Велики Системни администраторе и корабен инДЖинерино!
Не се и съмнявам, че ще ни осветиш и с великите си исторически проникновения и най-вече с откриването на нови исторически извори! Не гръцки - хунски!  ;)

ай... тука биеш... да си поприказваме за жени  :-[
макар да ме гризе подозрението, че и в тая сфера си велик!  ;)

Чиърс-а дан' забрайкам  *drink5*

elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
...
не е нужно да се фукаш.
...
Чиърс-а дан' забрайкам  *drink5*
-----------------------
Та, "историята" е доста смешна в наши дни ... както вашата, така и нашата, ма ....

Ама тебе фукам Велики Хуне, Велики Мурджо, Велкики иконОнанисте, Велики Системни администраторе и корабен инДЖинерино!
Не се и съмнявам, че ще ни осветиш и с великите си исторически проникновения и най-вече с откриването на нови исторически извори! Не гръцки - хунски!  ;)

ай... тука биеш... да си поприказваме за жени  :-[
макар да ме гризе подозрението, че и в тая сфера си велик!  ;)

Чиърс-а дан' забрайкам  *drink5*

хахахах, ох ще падна от... канапето! почти година нямам време да следя развоя на спора, а вие още се ДЪРРРЛИТЕ  *aggresive*

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg

хахахах, ох ще падна от... канапето! почти година нямам време да следя развоя на спора, а вие още се ДЪРРРЛИТЕ  *aggresive*

Добре дошла, бря - надявам се да си ОК. Липсваше ни ;)

Иначе всеки може като Плужека:

Оо .. велики продавачо на къщи за 1 мил. - Оо .. велики елине, дет' висиш 6-та година подред в рецесия, Оо ... велики византиецо, дет' безработица скоро ще шибне 30% ( официалната ), ама сте 'ноу добре. Оо .. велики квадратни метри от по 5000 евра, па после били цените наполовина под секрет и пак никой не ги ще.

П.П. Ако толкоз държи мога да му пратя снимка с къща за 2 милиона как изглежда, строена преди една година, но брат ми не ходи със самолети понеже тази му е четвърта, както го изкара Плужека.

Че в Гърция всеки с къща за 1 милион ходел със самолет - демек той правел продажби за по 10 милиона годишно примерно.

Някой ден ще му разкажа как се правят продажби за 10 милиона годишно дет' се праска, че то аз първи ще му дам 90% от комисиона на такъв оборот, ако ми ги направи, ма кат' го гледам издиша отвсякъде Плужека и разказва сънищата си, к'во се лъжат по кръчмите кат' се напоркат брокерчетата.

Скоро ще се появят Барби-ту и Ивел да ми се изсерат отгоре отново и че от Правец селска къща тип курник по-големо нема от типа 50 кубика бетон с желязо без покрив и прозорци се водело "къщата на Веско Маринов, дет' му бил съсед.

А Барби-ту, ще се изпраска че плаща ипотека за 50 кв.м. на баМката у Франсето за 1 милка, щот' у Париж е 'ноу скъпо - па няма представа как изглежда къща с 5 бани и 8 тоалетни.

Седи гледай мача само к'ви двИзди има тука ся кат' ни почнат с милионите за добър ден  *drink5*
« Последна редакция: 09 Август, 2013, 04:53:55 от marandi »

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
+1
Маранди,
Ти не се оплаквай! Я, колко звездички получи! Ти представяш ли си, Жорката, вместо червения молив, дето ми зачерви писанията, беше слагал звездички. Щеше да обърка бройката, а аз щях да стана не двИздъ, а цяла галактика! Шъ светя, светя ...  :D

Вчера, цял ден, гърците работиха. Днес е до обяд. Ама и ние също - Ден на Майстора! *yahoo* :D

Като съм тръгнала да ставам черна бройка, да е и за други, до край - нЕма да го скривам тоя клип!  *blush* :) *drink11*

''Scorpions holiday''


Хубав и светъл уикенд за всички! :) *flower2*


Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
А Барби-ту, ще се изпраска че плаща ипотека за 50 кв.м. на баМката у Франсето за 1 милка, щот' у Париж е 'ноу скъпо - па няма представа как изглежда къща с 5 бани и 8 тоалетни.

Седи гледай мача само к'ви двИзди има тука ся кат' ни почнат с милионите за добър ден  *drink5*

А кат задува малко по-силен ветер у Америката ела стой та гледай ка фърчат цели палати у въздуха.  *rofl*. После пак разкарване до местната бакалия да поръчваме selfbuilding пакет за къща с 5 бани и 8 кенефа до следващия сезон на силните ветрища. Па не дай си боже дървениците да огладнеят повече почваш се оглеждаш къде стъпваш в къщата с 5-те бани и 8-те кенефа щот не знаеш при следващата крачка дали нема да паднеш на поляната.  *rofl*

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Т'ва казвам, че няма кредит и 4-та подред до морето - на 400 метра да кажем от плажа.

П.П. А Барби се сцепи да се фука с ипотеката си за 50 кв. при чернилките в Париж, като за тия стинки може да има 460 кв.м. с двор 1 декър, ако добави още толкоз, щот' казах цената на къщата само, не на парцела.

Къщата ме впечатли и мен, въпреки че рядко се впечатлявам. В средиземноморски стил е като външна архитектура, а вътре всичко е жълт гранит и черен мрамор, извита френска дограма за прозорци с венециански мазилка по стените - т.е. лесна е за подръжка, а е светла и просторна.

Повече ме впечатли конструкцията - бита е 12 метра надолу с пилони и е "вързана" със стоманени възета за пътя, т.е. обхванат е целият парцел да не тръгне да се свлича.

Вътре е направена много интересно с едни анти-сеизмични шайби, т.е. подпряна е конзолно да е хем гъвкава и хем да носи на товар - сефте видях такова изпълнение - 9 по Рихтер и няма да мръдне.

Отдолу е с генератор за ток и система за вода вода, която върти през цялата къща. Демек, ако спре вода или ток - за 1 сек. превключва в независим режим.

Отвън е със солари в двора, които въртят водата през пода и нон стоп има топла вода на 46 градуса - демек умна къща е - сама се топли и сама се охлажда - за да има ниски сметки/месечно.

П.П. Някои неща видях наистина за пръв път приложени, а се имам чат-пат за подготвен и си мислех, че няма какво да ме изненада. Дворът е опънат с капково напояване, оградите са ковано желязо, покрити с патина ( демек неръждаеми са ), оградена с туи ( храсти ) навсякъде да не се вижда вътре.

Демек, къщата е вечна, ако не я трясне някой метеорид челно, понеже са ползвани такива материали.

Поздрави!



« Последна редакция: 09 Август, 2013, 21:03:01 от marandi »

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
тц тц тц, бря, бря, бряаааа,

еваллла, ашколсун, машшаалаах,

сигур и косачката е робот, та да се не мъчи братото а? а така а така, иначе си прав за чернилките в Париж, верно са много, па и нахални да ги ева...

чи-чов-ци

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 540
  • Карма: +82/-5
  • Респект: +369
    • Профил

  Марандич, какъвто съм разсеян, съм пропуснал за каква къща иде реч, та вмъквам само по принцип - няма как къща с шайби да е гъвкава, коравичка е по-скоро. А дали ще мръдне, зависи как са разположени шайбите.
  Иначе хубаво звучи, обичам средиземноморския стил не само в архитектурата... :)
  Чиърс!  *drink4*